Tilmeldinger - Jyske Mesterskaber 2016
Løb 100 W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo - W/M Ergo 6km 6000m 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
AFMELDT Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Løb 101 U11 W/M Ergo Piger/drenge Ergo - Piger/drenge 3-8 år/ pr. årg 13-03 1min 2 tilmeldinger
AFMELDT team Loose I
- 1. Filuca Loose Barfod () '09
Tissø Roklub I
- 1. Filuca Barfod (Tissø) '09
Løb 102 U11 WErgo Piger Ergo - Piger Junior E 9 år/årg 07 2min 2 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Alberte Johnsen (Ægir) '07
Roklubben Ægir 2
- 1. Alberte Johnsen (Ægir) '07
Løb 105 U11 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior E 10 år/årg 06 2min 1 tilmelding
AFMELDT team Loose I
- 1. Alexander Bo Mouritzen () '06
Løb 107 U13 WErgo Piger Ergo - Piger Junior D 12 år/årg 04 2min 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 109 U13 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior D 12 år/årg 04 2min 2 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Magnus Hyre-Fenneberg (Middelfart) '04
Roklubben Ægir I
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Løb 111 U19 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE 3min 5 tilmeldinger
Aarhus Roklub III
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Aarhus Roklub II
- 1. Jonas Særmark-Thomsen (Aarhus) '01
Aarhus Roklub I
- 1. christian truelsen (Aarhus) '00
Hadsten HSK I
- 1. Christian Jensen Miller (DEN) '01
Aarhus Roklub IV
- 1. Thomas Pedersen (Aarhus) '00
Løb 112 U15 WErgo Piger Ergo - Piger Junior C 13 år/årg 03 3min 5 tilmeldinger
Odder Roklub II
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Beatrice ? (Holstebro) '03
AFMELDT Hadsund Roklub I
- 1. Katrine Sander Kjær (Hadsund) '03
Løb 113 U15 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior C 13 år/årg 03 3min 5 tilmeldinger
Kraftcenter Holstebro II
- 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Kraftcenter Holstebro IV
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Kraftcenter Holstebro III
- 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
Løb 114 U15 WErgo Piger Ergo - Piger Junior C 14 år/årg 02 4min 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub III
- 1. Malou Sloth (Hadsund) '02
Hadsund Roklub II
- 1. Anne Dyrmose (Hadsund) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
Løb 115 U15 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior C 14 år/årg 02 4min 3 tilmeldinger
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Roklubben Ægir I
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Løb 116 U16 WErgo Piger Ergo - Piger Junior B 15 år/årg 01 2000m 1 tilmelding
Hadsund Roklub I
- 1. Zenia Hvid ** (Hadsund) '01
Løb 117 U17 WErgo Piger Ergo - Piger Junior B 16 år/årg 00 2000m 4 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Hadsund Roklub III
- 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Hadsund Roklub II
- 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
Løb 118 U19 WErgo Piger Ergo - Piger Junior A 17 år/årg 99 2000m 1 tilmelding
Aarhus Roklub I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Løb 119 U19 WErgo Piger Ergo - Piger Junior A 18 år/årg 98 2000m 3 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
- 1. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
Hadsund Roklub II
- 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Ida Petersen (Holstebro) '98
Løb 120 U16 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior B 15 år/årg 01 2000m 8 tilmeldinger
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
AFMELDT Roklubben Ægir III
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Bødker (Hadsund) '01
AFMELDT team Loose I
- 1. Mikkel Loose Jørgensen () '01
Odder Roklub I
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
AFMELDT Roklubben Ægir I
- 1. Anders Visby (Ægir) '01
Roklubben Ægir II
- 1. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
Tissø Roklub I
- 1. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
Løb 121 U17 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior B 16 år/årg 00 2000m 5 tilmeldinger
AFMELDT Silkeborg Roklub I
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
Hadsund Roklub I
- 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
Roklubben Ægir I
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
AFMELDT Hadsund Roklub II
- 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
Løb 122 U19 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior A 17 år/årg 99 2000m 2 tilmeldinger
Hadsund Roklub II
- 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99
Hadsund Roklub I
- 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Løb 123 U19 MErgo Drenge Ergo - Drenge Junior A 18 år/årg 98 2000m 1 tilmelding
Ribe Roklub I
- 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98
Løb 124 U23 WErgo Kvinder Ergo - Dame Senior B 19-22 år 2000m 3 tilmeldinger
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Odder Roklub I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Silkeborg Roklub I
- 1. Cecilia Overgaard Andersen (Silkeborg) '96
Løb 125 U23 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior B letvægt 19-22 år 2000m 1 tilmelding
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Løb 126 WErgo Kvinder Ergo - Dame Senior A åben 2000m 4 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Mai Nielsen (Aarhus) '89
Aalborg Dame Roklub I
- 1. Christina Donstrup (Aalb Dame ) '89
Aarhus Roklub II
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
AFMELDT Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Anne Groth Andersen (ASR) '85
Løb 127 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior A letvægt åben 2000m 1 tilmelding
Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Løb 128 U23 MErgo Mænd Ergo - Herre Senior B 19-22 år 2000m 7 tilmeldinger
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
Odder Roklub I
- 1. Lukas Paysen (Odder) '96
Kraftcenter Holstebro II
- 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Aalborg Roklub
- 1. Benedek Gaal (Aalborg) '95
Aalborg Roklub II
- 1. Kaare Kjeklgaard Madsen (Aalborg) '94
Aalborg Roklub 2
- 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Løb 130 MErgo Mænd Ergo - Herre Senior A åben 2000m 14 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus) '90
Aalborg Roklub X
- 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
Aalborg Roklub III
- 1. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
Aalborg Roklub II
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Odder Roklub I
- 1. Steffen Bonde (Odder) '89
Aalborg Roklub XII
- 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
Aalborg Roklub IX
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aarhus Studenter Roklub I
- 1. Troels Ilsø Mahneke (ASR) '87
Aalborg Roklub V
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Aarhus Studenter Roklub II
- 1. Emil Holck (ASR) '91
Aalborg Roklub VI
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
Aalborg Roklub VIII
- 1. Markus Schelske (Aalborg) '89
Aalborg Roklub VII
- 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Løb 131 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre Senior A letvægt åben 2000m 1 tilmelding
Roklubben Ægir I
- 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93
Løb 132 30+WErgo Kvinder Ergo - Dame 30-39 år åben 2000m 2 tilmeldinger
AFMELDT Roklubben ARA I
- 1. Christina Jensen (ARA) '78
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Lene Mathiasen (Viborg) '76
Løb 133 30+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame 30-39 år letvægt 2000m 1 tilmelding
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Julie Castella (København) '81
Løb 134 40+WErgo Kvinder Ergo - Dame 40-49 år åben 2000m 3 tilmeldinger
AFMELDT team Loose I
- 1. katrine Loose Jørgensen () '75
Tissø Roklub I
- 1. Katrine Jørgensen (Tissø) '75
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Løb 135 40+LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Dame 40-49 år letvægt 2000m 1 tilmelding
Nyborg Roklub I
- 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 136 50+WErgo Kvinder Ergo - Dame 50-59 år åben 2000m 1 tilmelding
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Marie Krarup (København) '65
Løb 138 60+WErgo Kvinder Ergo - Dame 60-69 år åben 2000m 2 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
AFMELDT Nyborg Roklub I
- 1. Susanne Moss (Nyborg) '55
Løb 144 40+MErgo Mænd Ergo - Herre 40-49 år åben 2000m 4 tilmeldinger
Randers Roklub I
- 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67
Aarhus Roklub I
- 1. Frede Keller (Aarhus) '67
Team Beuschau I
- 1. uwe beuschau (Beuschau) '00
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Claus Rost (Viborg) '66
Løb 145 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre 40-49 år letvægt 2000m 1 tilmelding
Middelfart Roklub I
- 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 146 50+MErgo Mænd Ergo - Herre 50-59 år åben 2000m 9 tilmeldinger
AFMELDT Aarhus Roklub II
- 1. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66
Aarhus Roklub III
- 1. Hother Hennings (Aarhus) '65
Aarhus Roklub I
- 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
Uden Klub I
- 1. Bent Brunsgaard Andersen (Uden Klub) '63
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Henrik Laursen (Viborg) '65
Nyborg Roklub I
- 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
AFMELDT Aarhus Roklub IV
- 1. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
365 Design I
- 1. Ole Vindfeldt (DEN) '66
Silkeborg Roklub I
- 1. Niels Præst (Silkeborg) '61
Løb 147 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre 50-59 år letvægt 2000m 1 tilmelding
Nyborg Roklub I
- 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
Løb 148 60+MErgo Mænd Ergo - Herre 60-69 år åben 2000m 3 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
- 1. Jeppe Mark Meinert (Aarhus) '53
Odder Roklub
- 1. Per Amby (Odder) '54
Ribe Roklub
- 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51
Løb 150 70+MErgo Mænd Ergo - Herre 70- år åben 2000m 2 tilmeldinger
Randers Roklub I
- 1. Jan Sørensen (Randers) '45
Middelfart Roklub I
- 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Løb 151 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo - Herre 70- år letvægt 2000m 2 tilmeldinger
Fredericia Roklub I
- 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
Odder Roklub I
- 1. Tage Staal (Odder) '38
Løb 153 U13 WErgo Sprint Piger Ergo - Piger Junior D 11-12 år, Sprint 200m 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 154 U15 WErgo Sprint Piger Ergo - Piger Junior C 13-14 år, Sprint 200m 3 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Holstebro Roklub I
- 1. Beatrice ? (Holstebro) '03
Løb 156 U13 MErgo Sprint Drenge Ergo - Drenge Junior D 11-12 år, Sprint 200m 2 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Middelfart Roklub I
- 1. Magnus Hyre-Fenneberg (Middelfart) '04
Løb 157 U15 MErgo Sprint Drenge Ergo - Drenge Junior C 13-14 år, Sprint 200m 9 tilmeldinger
Roklubben Ægir II
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Hadsund Roklub I
- 1. Haris Alagic (Hadsund) '02
Roklubben Ægir I
- 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Aarhus Roklub I
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Holstebro Roklub I
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Holstebro Roklub II
- 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
Holstebro Roklub III
- 1. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
Holstebro Roklub IV
- 1. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
Løb 158 U17 WErgo Sprint Piger Ergo - Piger Junior B 15-16 år, Sprint 200m 1 tilmelding
Roklubben Ægir I
- 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Løb 159 U19 WErgo Sprint Piger Ergo - Piger Junior A 17-18 år, Sprint 200m 1 tilmelding
Aarhus Roklub I
- 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
Løb 160 U17 MErgo Sprint Drenge Ergo - Drenge Junior B 15-16 år, Sprint 200m 15 tilmeldinger
AFMELDT team Loose I
- 1. Mikkel Loose Jørgensen () '01
Roklubben Ægir I
- 1. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
Roklubben Ægir V
- 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00
Roklubben Ægir III
- 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
AFMELDT Roklubben Ægir II
- 1. Anders Visby (Ægir) '01
Tissø Roklub I
- 1. Mikkel Jørgensen (Tissø) '01
Hadsund Roklub II
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
Aarhus Roklub III
- 1. Jonas Særmark-Thomsen (Aarhus) '01
Hadsund Roklub I
- 1. Frederik Busk (Hadsund) '00
AFMELDT Roklubben Ægir IV
- 1. Christian Nedergaard (Ægir) '00
Aarhus Roklub II
- 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Odder Roklub I
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
Aarhus Roklub I
- 1. christian truelsen (Aarhus) '00
Holstebro Roklub I
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Silkeborg Roklub I
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
Løb 161 U19 MErgo Sprint Drenge Ergo - Drenge Junior A 17-18 år, Sprint 200m 2 tilmeldinger
Ribe Roklub I
- 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98
Hadsund Roklub I
- 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Løb 162 U23 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Dame Senior B 19-22 år, Sprint 200m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Julie Poulsen (Odder) '96
Aarhus Roklub I
- 1. Charlotte Thor (Aarhus) '95
Løb 164 LWErgo Sprint Kvinder letvægt Ergo - Dame Senior A letvægt åben, Sprint 200m 2 tilmeldinger
Roklubben Ægir I
- 1. Anne Nissen (Ægir) '91
Nyborg Roklub I
- 1. Christina Møller (Nyborg) '69
Løb 165 WErgo Sprint Kvinder Ergo - Dame Senior A åben, Sprint 200m 6 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Katrine Jørgensen (Tissø) '75
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
AFMELDT team Loose I
- 1. katrine Loose Jørgensen () '75
Aalborg Dame Roklub
- 1. Christina Donstrup (Aalb Dame ) '89
Holstebro Roklub I
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Aarhus Roklub I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Løb 166 U23 MErgo Sprint Mænd Ergo - Herre Senior B 19-22 år, Sprint 200m 9 tilmeldinger
Ribe Roklub I
- 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96
Roklubben Ægir I
- 1. Victor Gro Jensen (Ægir) '94
Hadsund Roklub I
- 1. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95
Odder Roklub I
- 1. Lukas Paysen (Odder) '96
Aalborg Roklub
- 1. Benedek Gaal (Aalborg) '95
Aalborg Roklub II
- 1. Kaare Kjeklgaard Madsen (Aalborg) '94
Aalborg Roklub 2
- 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Holstebro Roklub I
- 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
Holstebro Roklub II
- 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
Løb 168 MErgo Sprint Mænd Ergo - Herre Senior A åben, Sprint 200m 12 tilmeldinger
Randers Roklub I
- 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67
Aalborg Roklub X
- 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
Aalborg Roklub II
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Aalborg Roklub VII
- 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
Aalborg Roklub XII
- 1. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
Aalborg Roklub VI
- 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
Aalborg Roklub VIII
- 1. Markus Schelske (Aalborg) '89
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
Aalborg Roklub IX
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aalborg Roklub III
- 1. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
Uden Klub I
- 1. Bent Brunsgaard Andersen (Uden Klub) '63
Aalborg Roklub V
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Løb 169 LMErgo Sprint Mænd letvægt Ergo - Herre Senior A letvægt åben, Sprint 200m 1 tilmelding
Roklubben Ægir I
- 1. Marc Hjort Laustsen (Ægir) '93
Løb 200 U19 W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - 4x500 meter Skole Sprint Regatta 2000m 2 tilmeldinger
Roklubben Ægir
- 1. Andreas Z. Andersen (Ægir) '00
- 2. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00
- 3. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
- 4. Mie Mellerup (Ægir) '00
Langkær Gymnasium & HF I
- 1. Jonathan Fredslund Kristiansen (DEN) '97
- 2. Kenneth Sørensen (DEN) '97
- 3. Tor Guldager (DEN) '96
- 4. Alexandros Johansen (DEN) '99
Løb 201 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - 4x500 meter Firma Sprint Regatta 2000m 3 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Christian Hauge (Aalborg) '89
- 3. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
- 4. Markus Schelske (Aalborg) '89
Aalborg Universitet II
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
- 2. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
- 3. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
- 4. Chr. Bager Jacobsen (Aalborg) '93
QRM Danmark I
- 1. Søren Svenningsen (DEN) '63
- 2. Peter G. Jahn (DEN) '58
- 3. Josef Sørensen (DEN) '70
- 4. Frederik Sand Jahn (DEN) '97
Løb 202 U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - 4x500 meter Stafet for klubhold ungdom - junior E-B 2000m 4 tilmeldinger
Roklubben Ægir
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
- 2. Thor Avlund Overgaard (Ægir) '01
- 3. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
- 4. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03
Aarhus Roklub I
- 1. christian truelsen (Aarhus) '00
- 2. johan bror Hee (Aarhus) '00
- 3. Jonas Særmark-Thomsen (Aarhus) '01
- 4. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Markkus Drejer (Holstebro) '02
- 2. Mathias Elgaard Jensen (Holstebro) '03
- 3. Filip Blaaberg-Greve (Holstebro) '03
- 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
- 3. Trine Leitzke (Odder) '03
- 4. Tobias Andersen (Odder) '01
Løb 203 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - 4x500 meter Klub Sprint Regatta 2000m 7 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
- 1. Anders Boutrup Petersen (Aalborg) '89
- 2. Esben Ravn (Aalborg) '93
- 3. Esben Bach-Sørensen (Aalborg) '90
- 4. Benedek Gaal (Aalborg) '95
Odder Roklub
- 1. Steffen Bonde (Odder) '89
- 2. Tage Staal (Odder) '38
- 3. Per Amby (Odder) '54
- 4. Julie Poulsen (Odder) '96
Randers Roklub I
- 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61
- 2. Michael Møller (Randers) '71
- 3. Finn Sørensen (Randers) '57
- 4. Tommy Eschelund (Randers) '57
Kraftcenter Holstebro I
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
- 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
- 3. Ida Petersen (Holstebro) '98
- 4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub
- 1. Carl Guss Søndergaard (Silkeborg) '00
- 2. Mai Nielsen (Aarhus) '89
- 3. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99
- 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Aarhus Roklub
- 1. Frede Keller (Aarhus) '67
- 2. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
- 3. Peder Lindhardt (Aarhus) '66
- 4. Thomas Køcks Nielsen (Aarhus) '72
Kraftcenter Holstebro
- 1. Beatrice ? (Holstebro) '03
- 2. Søren Madsen (Holstebro) '72
- 3. Aske Petersen (Holstebro) '96
- 4. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96