Startliste - Åbne Fynske Mesterskaber 2019

Løb 97
W/M Ergo W/MErgo - Costal udfordring over 6000m Handicap - 6000m
1. Afdeling 2. mar kl.:11:00

1

Aarhus Roklub I
  • Per A. Madsen (AR)

2

Roforeningen KVIK I
  • Peter Weile (KVIK)

3

Horsens Roklub III
  • Linda Kærgaard Nielsen (HR)

4

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (MRK)

5

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (HR)

6

Horsens Roklub II
  • Poul Erik Jørgensen (HR)

7

Esbjerg Roklub I
  • Allan Olesen (Esbjerg)
Løb 101
U11 W/M Ergo JW/JMErgo - Piger/drenge 3-8 år - 1min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:30

1

Esbjerg Roklub I
  • Noah Berggreen Nyander (Esbjerg)

2

Birk Hansen hjemmetræning I
  • Felix Birk Hansen (DEN)
Løb 102
U11 WErgo JWErgo - Piger junior E årg. 2009 - 2min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:35

1

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (RR)
Løb 106
U13 WErgo JWErgo - Piger junior D årg. 2007 - 2min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:35

2

Nyborg Roklub I
  • Laura Remenyik Høier (NR)

3

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 107
U13 WErgo JWErgo - Piger junior D årg. 2008 - 2min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:35

4

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)

5

Sorø Roklub II
  • Lærke Bovenschulte (SR)

6

Sorø Roklub III
  • Frederikke Aagaard (SR)
Løb 108
U13 MErgo JMErgo - Drenge junior D årg. 2007 - 2min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:40

1

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (OR)

2

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (SR)
Løb 109
U13 MErgo JMErgo - Drenge junior D årg. 2008 - 2min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:40

3

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)

4

Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier (NR)

5

Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen (Holst.)
Løb 110
U15 WErgo JWErgo - Piger junior C årg. 2006 - 3min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:45

1

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

2

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)

3

Silkeborg Roklub I
  • Mathilde Lyngholm (Silkeb.)

4

Vilhelminevej Sport I
  • Natalie Jensen (DEN)

5

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holst.)

6

Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen (Sønderb.)

7

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nanna Lindballe (Holst.)
Løb 111
U15 WErgo JWErgo - Piger junior C årg. 2005 - 4min
1. Afdeling 2. mar kl.:11:53

1

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller (Holst.)

2

Odder Roklub II
  • Anne Kristine Bech Asaa (OR)
Løb 112
U15 MErgo JMErgo - Drenge junior C årg. 2006 - 3min
1. Afdeling 2. mar kl.:12:00

1

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

2

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Jens Pedersen (Holst.)

3

Sorø Roklub I
  • Mads Christensen (SR)

4

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Bechmann (Holst.)

5

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen (Holst.)

7

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)
Løb 113
U15 MErgo JMErgo - Drenge junior C årg. 2005 - 4min
1. Afdeling 2. mar kl.:12:05

1

Odense Roklub I
  • Christian Thuesen (Odense)

2

Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen (Stevns)

3

Randers Roklub II
  • Kenny Amin (RR)

5

Kerteminde Roklub I
  • Valdemar Martinussen (Kertem.)

6

Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

7

Randers Roklub I
  • Oliver Bach (RR)
Løb 114
U17 WErgo JWErgo - Piger junior B årg. 2003 - 1500m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:10

1

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)

2

Tissø Roklub I
  • Simone Sørensen (TR)

3

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

4

Odense Roklub I
  • Louise Jakobsen (Odense)
Løb 115
U17 WErgo JWErgo - Piger junior B årg. 2004 - 1500m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:10

5

Esbjerg Roklub I
  • Maria Egebjerg (Esbjerg)

6

Odder Roklub I
  • Pi Goslar (OR)

7

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

8

Sønderborg Roklub II
  • Nanna Bütikofer (Sønderb.)

9

Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderb.)
Løb 116
U17 MErgo JMErgo - Drenge junior B årg. 2003 - 1500m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:20

1

Sønderborg Roklub I
  • Samuele Bernardi (Sønderb.)

2

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

3

Odense Roklub II
  • Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense)

4

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

5

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

6

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)
Løb 117
U17 MErgo JMErgo - Drenge junior B årg. 2004 - 1500m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:25

1

Odder Roklub II
  • Vitus Duelund Skeem (OR)

2

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (KRAK)

4

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

5

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeb.)

6

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

7

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard (Holst.)

8

Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen (TR)
Løb 120
U19 MErgo JMErgo - Drenge junior A årg. 2001 - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:35

1

Kerteminde Roklub I
  • Sebastian Bernt (Kertem.)
Løb 119
U19 WErgo JWErgo - Piger junior A årg. 2002 - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:35

2

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (TR)

3

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeb.)
Løb 121
U19 MErgo JMErgo - Drenge Junior A årg 2002 - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:35

3

Kerteminde Roklub I
  • Olav Rosendal (Kertem.)

4

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)
Løb 123
LWErgo LWErgo - Dame senior B Letvægt 19-22år - 2000m
Indvejningkl. 10:50
1. Afdeling 2. mar kl.:12:50

1

Tissø Roklub I
  • Janni Nissen (TR)

3

Nyborg Roklub I
  • Michala Bo Lundsager Muhs (NR)

4

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 124
WErgo WErgo - Dame senior A åben - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:12:50

5

Odense Roklub II
  • Anne Sophie Byder (Odense)

7

Kalundborg Roklub I
  • Ditte Sørensen (Kalundb)
Løb 126
MErgo MErgo - Herre senior B 19-22 år - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:13:00

1

Sønderborg Roklub I
  • Jan Franke Andersen (Sønderb.)

2

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)
Løb 128
MErgo MErgo - Herre senior A åben - 2000m
2. Afdeling 2. mar kl.:13:02

4

Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen (Kalundb)

5

Odense Roklub IX
  • Buster Bukart Hansen (Odense)

6

Køge Roklub I
  • Alexandar Lander (Køge R)

7

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

8

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

9

Odense Roklub V
  • Morten Nissen (Odense)

10

Odense Roklub III
  • Christian Kiær (Odense)

11

Vejle Roklub II
  • Nick Sørensen (Vejle)

12

Odense Roklub II
  • Michael Moerner (Odense)

13

Odense Roklub VII
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

14

Odense Roklub I
  • Søren Gam (Odense)

15

Horsens Roklub I
  • Christoffer Underlien Hakala (HR)

17

Lemvig Roklub I
  • Anders Kielsholm (Lemvig)
Løb 130
30+WErgo MWErgo - Dame 30 - 39 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:13:25

1

Køge Roklub I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)

2

Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

3

Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen (HR)
Løb 132
40+WErgo MWErgo - Dame 40 - 49 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:13:25

3

Nørre Aaby Motionskub I
  • jeanette vesterlund madsen (DEN)

4

Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou (MRK)

5

Vejle Roklub I
  • Birgit Bech Jensen (Vejle)
Løb 133
40+LWErgo LMWErgo - Dame 40 - 49 år letvægt - 1000m
Indvejningkl. 11:25
1. Afdeling 2. mar kl.:13:25

7

Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik (NR)
Løb 134
50+WErgo MWErgo - Dame 50 - 59 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:13:25

9

Aarhus Roklub I
  • Charlotte Lykke Larsen (AR)

10

Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt (NR)
Løb 140
30+MErgo MMErgo - Herre 30 -39 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:13:45

1

Lemvig Roklub I
  • Martin Gyde Poulsen (Lemvig)

2

Esbjerg Roklub I
  • Jacob Berggreen (Esbjerg)

3

Vejle Roklub I
  • Thomas Andersen (Vejle)

4

Nørre Aaby Motionskub I
  • søren gysbæk jensen (DEN)

5

Birk Hansen hjemmetræning I
  • Martin Birk Hansen (DEN)

6

Odense Roklub IV
  • Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)

7

Odense Roklub VIII
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
Løb 142
40+MErgo MMErgo - Herre 40 -49 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:14:00

1

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)

3

Middelfart Roklub III
  • Jesper Schmidt (MRK)

4

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

5

Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard (MRK)

6

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

7

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (RR)

8

Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe (Odense)
Løb 143
40+LMErgo LMMErgo - Herre 40 - 49 år letvægt - 1000m
Indvejningkl. 12:00
1. Afdeling 2. mar kl.:14:00

9

Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg (MRK)

10

Køge Roklub I
  • Søren Winther (Køge R)
Løb 144
50+MErgo MMErgo - Herre 50 - 59 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:14:15

1

Middelfart Roklub II
  • Niels Henrik Rauer Hansen (MRK)

2

Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou (MRK)

3

Aarhus Roklub I
  • Henrik Bach Poulsen (AR)

4

Roklubben Stevns I
  • Peter Iversen (Stevns)

5

Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk (NR)

6

Esbjerg Roklub I
  • Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)

7

Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen (NR)

Hellerup Roklub I
  • Peter Gammeltoft (HR)

Vejle Roklub I
  • Michael Magill (Vejle)
Løb 145
50+LMErgo LMMErgo - Herre 50 -59år letvægt - 1000m
Indvejningkl. 12:15
1. Afdeling 2. mar kl.:14:15

8

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (NR)

9

Køge Roklub I
  • Jens Gliese (Køge R)

10

Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen (NR)
Løb 146
60+MErgo MMErgo - Herre 60 -69 år - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:14:30

1

Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen (AR)

2

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (HR)

3

Strib Ro- og Kajakklub I
  • Lars Kjærbølling (Strib)

5

Middelfart Roklub I
  • Evan Jeppesen (MRK)
Løb 149
70+MErgo MMErgo - Herre 70+ - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:14:40

1

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (MRK)

2

Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen (Fredericia)

3

Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher (KRAK)

4

Kolding Roklub II
  • palle ole jørgensen (KRAK)

5

Odder Roklub I
  • Ole Skeem (OR)
Løb 150
80+MErgo MMErgo - Herre 80+ - 1000m
1. Afdeling 2. mar kl.:14:40

6

Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard (Strib)

7

Strib Ro- og Kajakklub II
  • Jørgen Rasmussen (Strib)
Løb 151
U11 WErgo JWErgo - Piger junior E 9 -10 år - sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:00

1

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (RR)
Løb 152
U13 WErgo JWErgo - Piger junior D 11-12 år - sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:00

2

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)

3

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)
Løb 153
U15 WErgo JWErgo - Piger junior C 13-14 år - sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:05

1

Sønderborg Roklub I
  • Line Engholm Jensen (Sønderb.)

2

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)

3

Silkeborg Roklub II
  • Mathilde Lyngholm (Silkeb.)

4

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anna Skovdam (Holst.)

5

Odder Roklub II
  • Anne Kristine Bech Asaa (OR)

6

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nanna Lindballe (Holst.)

8

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller (Holst.)

9

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)
Løb 154
U17 WErgo JWErgo - Piger junior B 15 -16 år - sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:10

1

Odder Roklub II
  • Pi Goslar (OR)

2

Sønderborg Roklub II
  • Nanna Bütikofer (Sønderb.)

3

Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm (Odense)

4

Odense Roklub II
  • Louise Jakobsen (Odense)

5

Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (RR)

6

Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen (Sønderb.)

7

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)

8

Rødvig Roklub II
  • Frederikke Munch (RR)

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)
Løb 157
U13 MErgo JMErgo - Drenge junior D 11 -12 år -sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:15

1

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (OR)

2

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)

3

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holst.)
Løb 158
U15 MErgo JMErgo - Drenge junior C 13-14 år - sprint - 200m
2. Afdeling 2. mar kl.:15:20

1

Kerteminde Roklub I
  • Valdemar Martinussen (Kertem.)

2

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Bechmann (Holst.)

3

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)

4

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Jens Pedersen (Holst.)

5

Randers Roklub I
  • Kenny Amin (RR)

6

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

7

Odense Roklub I
  • Christian Thuesen (Odense)

8

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)

9

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

10

Randers Roklub II
  • Oliver Bach (RR)

11

Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen (Stevns)

12

Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

13

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen (Holst.)
Løb 159
U17 MErgo JMErgo - Drenge junior B 15 - 16 år - sprint - 200m
2. Afdeling 2. mar kl.:15:25

1

Randers Roklub I
  • Mikkel Brandt-Larsen (RR)

2

Odder Roklub III
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

3

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

4

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

5

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

6

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

7

Odder Roklub I
  • Vitus Duelund Skeem (OR)

8

Odense Roklub II
  • Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense)

9

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard (Holst.)

10

Odder Roklub II
  • Noah Mikkelsen (OR)

11

Sønderborg Roklub I
  • Samuele Bernardi (Sønderb.)

12

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeb.)
Løb 160
U19 MErgo JMErgo - Drenge junior A 17 -18 år -sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:30

2

Kerteminde Roklub I
  • Sebastian Bernt (Kertem.)

3

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

4

Kerteminde Roklub II
  • Olav Rosendal (Kertem.)
Løb 160
LWErgo LWErgo - Dame Senior B letvægt 19 -22år - sprint - 200m
Indvejningkl. 13:35
1. Afdeling 2. mar kl.:15:35

1

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeb.)

2

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 163
WErgo WErgo - Dame senior A - sprint - 200m
1. Afdeling 2. mar kl.:15:35

3

Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

4

Odense Roklub I
  • Anne Sophie Byder (Odense)

5

Vejle Roklub I
  • Kamilla Sarrossy (Vejle)
Løb 168
LMErgo LMErgo - Herre Senior A letvægt - sprint - 200m
Indvejningkl. 13:40
1. Afdeling 2. mar kl.:15:40

3

Køge Roklub I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 167
MErgo MErgo - Herre Senior A - sprint - 200m
2. Afdeling 2. mar kl.:15:45

1

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (RR)

2

Odense Roklub X
  • Buster Bukart Hansen (Odense)

3

Odense Roklub XI
  • Simon Skjernaa Erfurth (Odense)

4

Odense Roklub VI
  • Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)

5

Odense Roklub V
  • Christian Kiær (Odense)

6

Odense Roklub I
  • Søren Gam (Odense)

7

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

8

Odense Roklub II
  • Morten Nissen (Odense)

9

Middelfart Roklub I
  • Jesper Schmidt (MRK)

10

Lemvig Roklub I
  • Anders Kielsholm (Lemvig)

12

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

13

Lemvig Roklub II
  • Martin Gyde Poulsen (Lemvig)

14

Odense Roklub VIII
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

15

Odense Roklub IV
  • Michael Moerner (Odense)

16

Rødvig Roklub III
  • Benjamin Joensen (RR)

17

Odense Roklub IX
  • Carsten Vikkelsøe (Odense)

18

Odder Roklub I
  • Jan Johansen (OR)

19

Odense Roklub III
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

20

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

21

Kerteminde Roklub I
  • Kresten Morh Ernst (Kertem.)
Løb 169
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x500 m stafet for klubhold ungdom junior E - B (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:16:00

1

Odder Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR)
  • 2. Noah Mikkelsen (OR)
  • 3. Pi Goslar (OR)
  • 4. Trine Leitzke (OR)

3

Holstebro Roklub/KCHO II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anna Skovdam (Holst.)
  • 2. Laura Møller (Holst.)
  • 3. Christian Søndergaard (Holst.)
  • 4. Nanna Lindballe (Holst.)

4

Odder Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (OR)
  • 2. Caroline Sejersen (OR)
  • 3. Nor Goslar (OR)
  • 4. Vitus Duelund Skeem (OR)

5

Odense Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense)
  • 2. Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense)
  • 3. Louise Jakobsen (Odense)
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense)

6

Sorø Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Johannes Ebert (SR)
  • 2. Jonas Lindegaard (SR)
  • 3. Babette Post-Kallenbach (SR)
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (SR)

7

Sorø Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Gabriel Alexander Nielsen (SR)
  • 2. Mads Christensen (SR)
  • 3. Emma Løren (SR)
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (SR)

8

Holstebro Roklub/KCHO I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Simon Madsen (Holst.)
  • 3. Rasmus Bechmann (Holst.)
  • 4. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)

Holstebro Roklub/Randers Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Mikkel Brandt-Larsen (RR)
  • 2. Kenny Amin (RR)
  • 3. Oliver Bach (RR)
  • 4. Simon Mikkelsen (Holst.)
Løb 171
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x 500m stafet for firmahold (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
1. Afdeling 2. mar kl.:16:00

9

Motion i Dagtimerne i STRIB I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anne Lene Kock (MiD-Strib)
  • 2. Bodil Jensen (MiD-Strib)
  • 3. Lis Karen Hansen (MiD-Strib)
  • 4. Ingrid Sørensen (MiD-Strib)

11

Nørre Aaby Motionskub I
Tidshandicap : 1:56
  • 1. jeanette vesterlund madsen (DEN)
  • 2. john kromann (DEN)
  • 3. søren hansen (DEN)
  • 4. søren gysbæk jensen (DEN)
Løb 170
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - 4x500 m stafet for klubhold (Handicap beregningsmetode: Stafet) - 2000m
2. Afdeling 2. mar kl.:16:15

16

Nyborg Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Brian Sørensen (NR)
  • 2. Bertil Remenyik Høier (NR)
  • 3. Laura Remenyik Høier (NR)
  • 4. Michala Bo Lundsager Muhs (NR)

6

Silkeborg Roklub I
Tidshandicap : 0:06
  • 1. Casper Pedersen (Silkeb.)
  • 2. Maja Klitgaard (Silkeb.)
  • 3. Mathilde Lyngholm (Silkeb.)
  • 4. Rosa van Bergeijk (Silkeb.)

13

Tissø Roklub I
Tidshandicap : 0:28
  • 1. Janni Nissen (TR)
  • 2. Katrine Jepsen (TR)
  • 3. Magnus Jepsen (TR)
  • 4. Simone Sørensen (TR)

20

Risskov Roklub II
Tidshandicap : 0:38
  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
  • 2. Jens Hedegaard (Risskov)
  • 3. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
  • 4. Birgitte W. Nielsen (Risskov)

2

Kolding Roklub I
Tidshandicap : 0:47
  • 1. Jørgen Secher (KRAK)
  • 2. palle ole jørgensen (KRAK)
  • 3. tommy Møhler (KRAK)
  • 4. Ejgild Larsen (KRAK)

18

Fredericia Roklub I
Tidshandicap : 0:47
  • 1. Lykke Sell Kristensen (Fredericia)
  • 2. Lise Mortensen (Fredericia)
  • 3. Martin Mortensen (Fredericia)
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia)

11

Strib Ro- og Kajakklub I
Tidshandicap : 0:48
  • 1. Lars Kjærbølling (Strib)
  • 2. Peter Hvenegaard (Strib)
  • 3. Ole H. Thomsen (Strib)
  • 4. Erick Zanke (Strib)

10

Risskov Roklub I
Tidshandicap : 0:52
  • 1. Michael Lind (Risskov)
  • 2. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
  • 3. Hans Jakob Skadhede (Risskov)
  • 4. Benny Weibel (Risskov)

1

Nyborg Roklub II
Tidshandicap : 0:53
  • 1. Charlotte Buchwaldt (NR)
  • 2. Allan Seelk (NR)
  • 3. Michael Hainz Christensen (NR)
  • 4. Peter Rasmussen (NR)

3

Middelfart Roklub II
Tidshandicap : 0:56
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (MRK)
  • 2. Birgit Rützou (MRK)
  • 3. Claus Rützou (MRK)
  • 4. Niels Aagaard (MRK)

17

Aarhus Roklub I
Tidshandicap : 1:06
  • 1. Charlotte Lykke Larsen (AR)
  • 2. Henrik Bach Poulsen (AR)
  • 3. Per A. Madsen (AR)
  • 4. Niels Iversen (AR)

19

Næstved Roklub I
Tidshandicap : 1:06
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.)
  • 2. Aslak Pedersen (Næstv.)
  • 3. Frederik Wendel Madsen (Næstv.)
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.)

21

Esbjerg Roklub I
Tidshandicap : 1:06
  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
  • 2. Jacob Berggreen (Esbjerg)
  • 3. Maria Egebjerg (Esbjerg)
  • 4. Allan Olesen (Esbjerg)

5

Køge Roklub I
Tidshandicap : 1:08
  • 1. Alexandar Lander (Køge R)
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R)
  • 3. Jens Gliese (Køge R)
  • 4. Søren Winther (Køge R)

22

Vejle Roklub II
Tidshandicap : 1:09
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle)
  • 2. Ole Lønsmann (Vejle)
  • 3. Kamilla Sarrossy (Vejle)
  • 4. Thomas Andersen (Vejle)

8

Kalundborg Roklub I
Tidshandicap : 1:12
  • 1. Christoph Knuth (Kalundb)
  • 2. Ditte Sørensen (Kalundb)
  • 3. Kåre Mattesen (Kalundb)
  • 4. Lene Haugaard Mikkelsen (Kalundb)

23

Horsens Roklub I
Tidshandicap : 1:15
  • 1. Sten Holmbæk (HR)
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (HR)
  • 3. Carl Johan Runge Andersen (HR)
  • 4. Christoffer Underlien Hakala (HR)

4

Middelfart Roklub I
Tidshandicap : 1:21
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (MRK)
  • 2. Roar Kloppenborg-Skrumsager (MRK)
  • 3. Søren Lykke Jensen (MRK)
  • 4. Niels Henrik Rauer Hansen (MRK)

12

Kerteminde Roklub I
Tidshandicap : 1:22
  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.)
  • 2. Valdemar Martinussen (Kertem.)
  • 3. Olav Rosendal (Kertem.)
  • 4. Kresten Morh Ernst (Kertem.)

9

Odense Roklub I
Tidshandicap : 1:25
  • 1. Oliver Blach (Odense)
  • 2. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
  • 3. Anne Sophie Byder (Odense)
  • 4. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

14

Odense Roklub III
Tidshandicap : 1:30
  • 1. Michael Moerner (Odense)
  • 2. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  • 3. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  • 4. Nadine Heidi Brueckmann (Odense)

7

Vejle Roklub I
Tidshandicap : 1:31
  • 1. Jesper Foldager (Vejle)
  • 2. Michael Magill (Vejle)
  • 3. Nick Sørensen (Vejle)
  • 4. Peter Jahn (Vejle)

15

Odense Roklub II
Tidshandicap : 1:49
  • 1. Christian Kiær (Odense)
  • 2. Morten Nissen (Odense)
  • 3. Buster Bukart Hansen (Odense)
  • 4. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)