Resultater - Danske Mesterskaber 2023
Løb nr | Starttid - | ↓

100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
1:50.03:41.35:32.37:22.3
2 2 DSR II
  • Tuuli Kasso(1)
1:52.73:49.85:47.67:42.6
3 3 DSR III
  • Lene Lundgård(1)
1:57.43:57.35:57.07:53.8
101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:50.43:43.15:35.87:26.9
2 2 Bryggens I
  • Anita Brozkova(1)
1:55.03:57.76:02.18:05.3
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
1:46.43:37.35:26.97:15.5
2 5 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:54.53:51.85:48.67:41.8
3 6 DSR I
  • Naja Holten Møller(1)
1:55.63:54.85:54.37:53.7
105
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Fredensborg I
  • Lene Mathiasen(1)
1:53.93:51.85:50.17:46.6
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 DSR I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:55.23:53.45:49.17:42.6
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:56.93:55.35:54.97:54.5
110
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:55.13:52.25:49.17:39.5
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:39
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:55.03:51.25:47.97:44.3
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:56.83:54.75:51.97:47.7
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:04.84:12.86:21.38:31.1
117
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:05.84:15.26:23.28:28.2
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:32.93:08.14:43.96:19.2
2 2 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:38.53:18.04:56.76:37.5
3 5 DSR II
  • Rune Glerup(1)
1:39.63:25.45:10.86:53.9
4 4 Bryggens II
  • Rasmus Krøner(1)
1:38.23:21.95:09.46:58.7
5 3 Bryggens I
  • Magnus Dauv(1)
1:42.13:28.15:14.46:58.8
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:33.93:10.14:47.16:22.1
2 8 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
1:35.13:13.64:52.06:25.8
3 12 Aarhus 1900 Atletik I
  • Thomas Cortebeeck(1)
1:35.63:13.24:50.96:26.1
4 9 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:36.63:15.94:56.06:36.0
5 13 Odder I
  • Dennis Thomsen(1)
1:41.63:25.15:08.06:47.4
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:39.33:20.55:02.86:48.0
2 15 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
1:44.83:32.25:19.97:04.1
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Lyngby I
  • Thomas Beck Christensen(1)
1:35.53:16.94:59.66:40.3
2 17 Lyngby II
  • Asger Lenzing(1)
1:40.43:21.35:02.76:41.9
3 16 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:39.83:23.35:07.76:48.4
4 18 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
1:42.43:25.55:09.16:49.7
5 21 KVIK I
  • Jan Skovø(1)
1:45.63:32.85:21.07:04.4
6 22 Køge R I
  • Kristian Egekær(1)
1:42.03:31.75:23.07:05.8
7 19 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
1:44.43:31.75:20.37:05.9
160
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 24 Næstv. II
  • Michael Hallgren(1)
1:34.13:10.64:47.36:22.5
2 23 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:42.93:27.85:12.76:54.5
3 25 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:44.83:29.95:14.66:57.6
4 27 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
1:48.73:36.55:24.57:09.0
5 26 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:47.43:36.75:26.47:14.5
6 28 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
1:51.63:45.05:41.17:36.9
161
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 30 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
1:53.83:48.25:43.27:36.6
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 31 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:42.93:26.45:12.06:53.6
2 32 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
1:48.33:39.85:31.47:20.1
3 33 Bagsværd I
  • Henrik Thorup(1)
1:53.13:46.75:40.37:31.2
163
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:29
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 34 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:46.83:37.55:29.57:23.9
164
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:48.73:40.55:32.67:23.2
2 7 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:44.53:34.15:28.37:27.5
3 8 Odder I
  • Per A.(1)
1:50.43:42.25:34.47:31.1
165
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn Tid
1 10 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
0:00.0
166
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:53.73:51.55:50.27:45.7
167
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:47.73:40.15:32.97:23.0
2 14 Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
1:57.83:57.25:56.97:54.2
170
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 09:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Helsingør I
  • Henning Engelhardt(1)
1:58.74:03.06:07.28:08.8
200
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 1 HDR I
  • Susanne Mølgaard(1)
0:27.40:54.71:22.21:49.7
201
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 2 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:25.60:50.71:15.71:40.7
202
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 3 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:25.40:50.41:15.81:41.5
2 4 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:27.70:55.61:23.91:52.8
204
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 5 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:26.00:51.91:18.41:44.5
206
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 6 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:27.00:52.91:18.31:43.3
2 7 HDR II
  • Charlotte Hummer(1)
0:26.90:53.91:21.71:49.6
3 8 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:27.10:54.01:21.81:50.5
4 9 HDR I
  • Lotte Wenzel(1)
0:27.70:55.11:23.41:52.6
209
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 10 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:27.70:55.41:22.71:49.5
2 11 HDR I
  • Ulla Tejs Dawids(1)
0:29.60:58.41:27.71:58.2
213
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 13 HDR II
  • Vibeke Westphall(1)
0:30.10:59.51:29.62:00.6
2 12 HDR I
  • Lisbeth Øhrgaard(1)
0:36.11:07.51:42.02:17.7
216
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 2 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
0:20.80:41.11:01.81:23.2
2 1 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
0:23.10:46.21:09.71:33.9
217
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 3 Ægir I
  • Simon Stouby Bock(1)
0:23.50:46.21:09.51:33.5
252
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 5 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
0:20.80:41.81:03.21:24.0
2 9 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
0:21.50:43.11:05.01:27.6
3 7 Odder I
  • Dennis Thomsen(1)
0:22.50:44.91:07.01:30.0
4 6 Rødvig I
  • Jacob Pedersen(1)
0:21.50:43.01:06.31:31.1
5 8 Nyborg I
  • Kasper Mathiasen(1)
0:22.20:44.61:07.51:31.5
6 4 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
0:22.60:45.71:09.31:32.3
254
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 10 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
0:22.80:45.71:09.31:33.2
258
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 13 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:22.80:45.21:07.91:31.4
2 12 Bruun og Hjejle I
  • Lars Olsen(1)
0:22.30:45.41:08.91:34.0
3 15 Sønderborg I
  • Henrik Hansen(1)
0:22.50:46.01:09.91:34.1
4 14 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
0:23.40:46.11:10.41:36.4
5 11 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
0:24.70:48.51:12.91:38.6
259
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 16 Bodycoach I
  • Michael Skjoldan(1)
0:22.30:44.31:07.51:32.9
2 17 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:24.90:49.71:14.61:40.2
260
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 19 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:21.10:41.61:02.11:23.3
261
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 20 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:24.30:48.91:13.71:38.7
262
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:27
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 21 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:23.60:46.91:11.21:37.1
2 23 Odder I
  • Per A.(1)
0:25.10:49.41:13.31:38.9
3 22 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:25.60:51.01:16.51:42.6
264
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 14 Aarhus I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
0:28.80:57.71:26.31:54.6
266
75+MErgo Mænd 75+ Ergo 500m 1. Afdeling
2023-01-21 10:18
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 16 Jels I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:25.20:50.31:16.41:43.5
2 15 DSR I
  • Birger Lund-Rasmussen(1)
0:27.30:54.61:21.81:49.6
306
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-21 11:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
310
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-21 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
100m192m
(92m)
281m
(89m)
374m
(93m)
312
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-21 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 4 Bagsværd I
  • Hjalte Bardram Kehr(1)
117m238m
(121m)
349m
(111m)
458m
(109m)
2 3 Lyngby I
  • Oliver Brinkløv(1)
113m228m
(115m)
341m
(113m)
452m
(111m)
3 5 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
110m213m
(103m)
314m
(101m)
428m
(114m)
314
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2023-01-21 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 6 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
128m254m
(126m)
377m
(123m)
498m
(121m)
2 8 Bagsværd II
  • Esther Galster-Hansen(1)
116m234m
(118m)
345m
(111m)
451m
(106m)
3 7 Bagsværd I
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
118m230m
(112m)
335m
(105m)
432m
(97m)
318
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-01-21 11:05
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 6 Føroya I
  • Sólrun Sigtórsdóttir Lützen(1)
196m388m
(192m)
582m
(194m)
777m
(195m)
2 5 Føroya III
  • Vár Dánjalsdóttir Í Húsinum(1)
197m384m
(187m)
572m
(188m)
762m
(190m)
3 7 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
187m373m
(186m)
560m
(187m)
746m
(186m)
4 3 København II
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
200m379m
(179m)
556m
(177m)
742m
(186m)
5 9 Føroya II
  • Vár Fróðadóttir(1)
184m366m
(182m)
549m
(183m)
738m
(189m)
6 1 Lyngby II
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
176m344m
(168m)
514m
(170m)
707m
(193m)
7 8 Holstebro I
  • Katarina Kirkegaard(1)
175m344m
(169m)
514m
(170m)
685m
(171m)
8 2 Hadsund I
  • Milla Brandt Dylmer(1)
182m348m
(166m)
513m
(165m)
676m
(163m)
320
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2023-01-21 11:05
Plac. # Navn Længde
1 14 Holstebro IV
  • Simon Aslak Gilberg(1)
214m415m
(201m)
616m
(201m)
828m
(212m)
2 15 Føroya I
  • Jónas Reinert(1)
206m406m
(200m)
608m
(202m)
811m
(203m)
3 10 Holstebro III
  • Sander Hansen(1)
203m401m
(198m)
596m
(195m)
789m
(193m)
4 18 København I
  • Svend Nielsen(1)
210m400m
(190m)
579m
(179m)
754m
(175m)
5 16 Holstebro II
  • Malthe Baltser(1)
204m395m
(191m)
568m
(173m)
738m
(170m)
6 17 Odder I
  • Kristoffer Lukasz Dudziak(1)
185m362m
(177m)
538m
(176m)
717m
(179m)
7 11 Lyngby I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
175m350m
(175m)
525m
(175m)
711m
(186m)
8 19 Roskilde I
  • August Antonsen(1)
176m345m
(169m)
508m
(163m)
668m
(160m)
9 12 Holstebro I
  • Josip Sonnenshein(1)
185m343m
(158m)
488m
(145m)
626m
(138m)
10 20 Hadsund I
  • Valdemar Skjødt Andreasen(1)
159m313m
(154m)
464m
(151m)
612m
(148m)
11 13 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
0m
322
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-01-21 11:18
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 5 Føroya I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
275m530m
(255m)
785m
(255m)
1039m
(254m)
2 15 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
279m526m
(247m)
763m
(237m)
1020m
(257m)
3 11 Bagsværd I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
273m524m
(251m)
763m
(239m)
1012m
(249m)
4 10 Odense I
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
271m531m
(260m)
779m
(248m)
1012m
(233m)
5 17 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
251m499m
(248m)
747m
(248m)
1011m
(264m)
6 13 Roskilde I
  • Sara Lendal Holm(1)
273m518m
(245m)
757m
(239m)
1008m
(251m)
7 1 Holstebro II
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
259m501m
(242m)
744m
(243m)
1005m
(261m)
8 6 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
257m504m
(247m)
748m
(244m)
1003m
(255m)
9 9 Jels I
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
248m490m
(242m)
732m
(242m)
985m
(253m)
10 16 Bagsværd III
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
253m494m
(241m)
732m
(238m)
976m
(244m)
11 8 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
254m490m
(236m)
717m
(227m)
940m
(223m)
12 14 Odense II
  • Louise Klingenberg Hausmann(1)
247m467m
(220m)
686m
(219m)
925m
(239m)
13 7 Holstebro I
  • Mille Hagsten(1)
232m455m
(223m)
679m
(224m)
917m
(238m)
14 4 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
246m469m
(223m)
682m
(213m)
908m
(226m)
15 3 Stevns II
  • Smilla Sabri(1)
244m467m
(223m)
678m
(211m)
899m
(221m)
16 2 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
200m400m
(200m)
597m
(197m)
809m
(212m)
17 12 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
185m358m
(173m)
529m
(171m)
708m
(179m)
324
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2023-01-21 11:18
Plac. # Navn Længde
1 18 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
305m587m
(282m)
872m
(285m)
1174m
(302m)
2 28 Føroya I
  • Jónas G. Hansson(1)
293m577m
(284m)
868m
(291m)
1169m
(301m)
3 30 Føroya II
  • Milan Guðjonsson(1)
285m564m
(279m)
846m
(282m)
1143m
(297m)
4 22 Odense I
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
300m582m
(282m)
862m
(280m)
1143m
(281m)
5 25 Bagsværd III
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
293m567m
(274m)
836m
(269m)
1119m
(283m)
6 32 Roskilde I
  • Rainer Kaliszan(1)
279m535m
(256m)
784m
(249m)
1053m
(269m)
7 23 Odder I
  • Aksel Mikkelsen(1)
273m533m
(260m)
789m
(256m)
1047m
(258m)
8 31 Odense II
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
267m528m
(261m)
784m
(256m)
1042m
(258m)
9 26 Holstebro II
  • Mikkel Madsen(1)
261m508m
(247m)
752m
(244m)
997m
(245m)
10 20 Holstebro I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
259m493m
(234m)
726m
(233m)
962m
(236m)
11 29 Odder III
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
247m487m
(240m)
722m
(235m)
958m
(236m)
12 34 Odder II
  • Frederik Amby Jensen(1)
250m484m
(234m)
715m
(231m)
955m
(240m)
13 33 Jels I
  • Malte Schøler(1)
249m485m
(236m)
716m
(231m)
951m
(235m)
14 21 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
242m465m
(223m)
682m
(217m)
904m
(222m)
15 19 Odense III
  • Christian Bisgaard Dalll Jørgensen(1)
188m360m
(172m)
543m
(183m)
736m
(193m)
16 27 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
0m
326
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 11:28
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:47.93:44.45:41.77:36.2
2 11 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
1:52.33:50.65:48.37:43.7
3 3 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
2:00.44:07.16:13.18:15.6
4 2 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:01.84:07.06:13.38:16.1
5 4 Jels III
  • Thea Marie Noe(1)
2:02.04:10.46:18.18:21.8
6 8 Hadsund II
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
2:01.14:08.16:16.38:22.3
7 12 København I
  • Josefine Lindskov Also(1)
2:04.54:13.36:23.08:26.9
8 9 Stevns II
  • Sandra Nørskov(1)
2:03.14:14.46:31.48:38.7
9 5 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
2:10.84:25.86:40.68:52.0
10 13 Holstebro II
  • Trine Lorentzen(1)
2:05.14:26.66:45.69:01.0
11 10 Hadsund I
  • Rosa Gerdes Nielsen(1)
2:10.24:27.16:44.29:01.3
12 6 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
2:17.84:37.16:55.09:10.4
13 7 Jels I
  • Rikke Jeckel(1)
2:20.24:54.77:31.310:03.7
328
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 11:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:38.93:22.85:06.16:45.5
2 2 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1:47.63:36.05:25.87:14.0
3 9 Roskilde I
  • Albert Andersen(1)
1:44.83:34.75:26.07:19.3
4 8 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
1:51.13:46.85:40.17:30.4
5 3 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1:52.43:50.55:50.57:50.0
6 10 København II
  • Christian Qvist Fredriksen(1)
1:51.63:53.85:57.97:56.7
7 7 Ægir II
  • Valdemar Flyger(1)
1:54.33:56.86:01.88:04.0
8 6 Holstebro II
  • Oliver Pedersen(1)
1:56.94:01.96:10.18:15.4
9 5 Ægir I
  • Marius Alstrup(1)
1:58.64:03.06:09.28:25.2
10 4 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
0:00.0
330
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 11:28
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:47.73:40.95:36.27:28.5
2 15 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
1:47.03:41.55:37.37:30.2
3 17 Hadsund I
  • Josefine Antoinette Brink(1)
1:51.33:45.55:40.17:32.5
4 16 Holstebro II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:51.63:50.25:49.67:44.9
5 30 Føroya I
  • Rakul Hansen(1)
1:54.53:52.45:51.27:46.0
6 23 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
1:57.33:56.25:55.37:51.0
7 18 Roskilde I
  • Emilie Raft(1)
1:55.03:57.26:00.48:00.9
8 24 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
1:56.83:58.66:03.98:07.7
9 28 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
1:56.43:56.56:02.98:10.8
10 22 København II
  • Johanne Ravn(1)
1:54.93:58.96:07.38:12.6
11 25 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
2:03.54:08.66:14.68:18.8
12 20 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
1:54.04:00.06:12.98:20.1
13 27 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:02.74:10.26:19.28:27.7
14 19 Holstebro III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:56.34:05.06:21.18:33.9
15 29 Ægir I
  • Isabella Bühlmann(1)
2:02.74:15.26:33.28:52.3
16 31 Stevns I
  • Amalie Lau Nielsen(1)
2:17.34:39.47:00.09:14.9
17 26 Hadsund II
  • Victoria Clara Brink(1)
2:01.711:27.5
18 21 Holstebro I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:00.0
332
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 11:48
Plac. # Navn Tid
1 11 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:37.03:20.85:04.56:44.3
2 13 Holstebro I
  • Kasper Søndergaard(1)
1:42.73:27.25:10.66:49.9
3 20 Odense III
  • Sebastian Holt Poulsen(1)
1:39.43:22.85:07.66:50.9
4 23 Føroya I
  • André Johannesen(1)
1:43.53:28.45:12.76:54.9
5 16 Odense II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:42.93:27.45:11.46:56.3
6 21 Føroya II
  • John Magnusarson(1)
1:44.83:30.45:16.26:59.4
7 18 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
1:42.03:27.95:15.57:03.4
8 14 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
1:47.33:36.25:23.47:08.3
9 15 Holstebro III
  • William Lemming(1)
1:45.93:36.25:24.97:09.5
10 17 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:48.33:37.85:27.67:15.4
11 19 Aarhus I
  • Christian Lund Hansen(1)
1:55.73:56.15:59.17:58.7
12 22 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
1:59.44:02.56:05.78:05.5
13 12 Holstebro II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:00.0
334
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 11:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 25 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
1:51.13:47.15:44.37:38.2
2 30 Føroya I
  • Ranja Maria Tórfinnsdóttir(1)
1:56.63:56.45:56.07:51.6
3 26 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
1:55.03:54.25:53.57:52.6
4 27 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
1:58.23:59.15:57.97:56.9
5 28 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:58.34:00.56:03.38:05.9
6 29 Odense I
  • Mia Christensen(1)
2:00.24:04.76:12.98:20.3
336
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:10
Plac. # Navn Tid
1 14 Humlebæk II
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
1:37.73:21.25:04.06:45.7
2 15 Bagsværd VI
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:40.83:25.05:08.06:47.6
3 19 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:40.33:24.05:08.66:53.1
4 18 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:43.43:31.35:19.87:07.4
5 20 Bagsværd VIII
  • Theis Wolfram(1)
1:54.23:49.35:44.17:38.0
6 21 Bagsværd III
  • Aske Saltbæk(1)
0:00.0
7 16 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
0:00.0
8 9 Holstebro I
  • Simon Starklint(1)
0:00.0
9 8 Holstebro II
  • Simon Madsen(1)
0:00.0
10 12 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:00.0
338
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:50.73:43.15:38.27:32.1
2 6 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
1:50.43:47.55:45.17:37.2
3 2 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
1:58.13:59.86:01.68:00.4
4 7 Bagsværd II
  • Amalie Petersen(1)
1:53.83:58.56:12.48:22.5
5 4 KVIK II
  • Silke Traberg-Andersen(1)
2:03.64:14.26:28.98:34.5
6 3 KVIK I
  • Caroline Quass Størup(1)
2:04.24:17.76:34.88:46.7
7 5 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:00.0
340
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 39 Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
1:33.53:10.24:47.46:20.8
2 23 Holstebro I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:32.53:09.14:46.06:21.7
3 25 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:34.63:11.14:47.86:22.4
4 24 Holstebro II
  • Jakob Iversen(1)
1:35.33:13.04:51.06:29.1
5 28 KVIK I
  • August Krag-Pedersen(1)
1:43.33:28.85:13.76:55.5
6 30 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:43.73:29.15:15.97:00.6
7 29 Roskilde II
  • Arsienii Proutorov(1)
1:43.63:30.25:18.47:02.4
8 31 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:43.53:30.75:21.47:12.5
9 32 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
1:46.23:35.25:26.67:13.5
10 34 KVIK II
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
1:49.73:41.35:33.47:20.7
11 36 KVIK III
  • Christian Dael Antonius(1)
1:50.73:42.45:34.67:25.0
12 40 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:41.23:36.15:33.17:27.5
13 37 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:51.53:47.65:43.27:35.9
14 38 Bagsværd IV
  • Jakob Lynbech(1)
1:55.73:52.85:49.57:43.9
15 33 Roskilde I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:44.49:26.7
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:34
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:50.53:42.25:34.37:24.6
2 1 DSR I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
1:53.13:48.35:42.87:33.2
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 DSR II
  • Christine Cardel(1)
1:44.33:30.25:15.86:59.3
2 6 Holstebro II
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:46.23:36.55:25.97:11.9
3 10 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
1:47.63:37.25:26.57:12.5
4 3 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:48.63:39.95:30.57:19.3
5 5 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
1:48.03:38.85:29.77:19.5
6 9 Hadsund III
  • Ida Blomstrand(1)
1:51.03:42.55:33.77:20.6
7 4 Aarhus III
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:49.13:41.75:36.37:26.8
8 7 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
1:50.33:44.15:38.17:28.6
9 17 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:54.63:50.35:45.97:37.2
10 8 DSR I
  • Marie Christine Thomassen (1)
1:53.33:49.05:45.67:40.5
11 12 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
1:52.73:49.55:47.67:41.5
12 15 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
1:51.53:47.25:44.97:43.1
13 18 DSR III
  • Silje Celine Siefert(1)
1:54.13:51.25:48.37:44.9
14 13 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
1:54.23:52.95:52.67:48.0
15 14 Ægir III
  • Anna Thoft Petersen(1)
1:54.93:55.55:55.37:56.7
16 11 Ægir II
  • Liv Jensen(1)
1:57.33:57.76:00.97:59.5
17 19 Roskilde II
  • Iben Bech(1)
2:00.84:04.66:09.98:09.6
18 16 Aarhus I
  • Amalie Bønløkke Rasmussen(1)
2:01.04:03.86:07.78:11.0
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:34
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
1:36.23:13.04:50.06:26.9
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 13:21
Plac. # Navn Tid
1 14 Holstebro II
  • Christian Søndergaard(1)
1:30.13:01.94:31.95:59.1
2 12 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:30.23:02.14:33.76:05.4
3 1 KVIK I
  • Gustav Jensen(1)
1:30.43:04.34:38.36:08.9
4 11 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
1:31.83:04.84:38.46:09.6
5 16 DSR II
  • Lukas Obel(1)
1:32.43:06.44:39.06:11.2
6 5 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
1:31.53:04.44:37.46:13.3
7 6 Holstebro V
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
1:34.73:11.74:46.96:19.3
8 2 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:35.13:12.04:49.56:23.6
9 15 UFK - Aarhus I
  • David Wandrup(1)
1:33.43:10.14:48.66:27.4
10 10 Holstebro IV
  • Simon Mikkelsen(1)
1:36.23:15.44:53.26:28.2
11 8 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
1:37.23:14.94:53.16:29.5
12 4 Holstebro III
  • Patrick Klestrup(1)
1:36.93:15.94:54.16:29.7
13 9 KVIK III
  • Daniel Nattestad(1)
1:41.43:28.35:16.87:05.6
14 13 KVIK II
  • Gisle Mikkelsen(1)
1:47.83:39.95:31.77:18.7
15 3 HAV I
  • Torur Paulason(1)
0:00.0
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:34
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
1:33.93:09.44:43.96:14.6
2 7 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
1:33.93:08.34:42.96:15.2
3 12 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
1:33.33:08.74:43.26:16.1
4 16 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
1:33.83:08.64:43.36:16.4
5 10 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
1:34.33:10.14:46.26:19.8
6 11 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.43:13.94:51.86:23.9
7 15 Aalborg I
  • Kristoffer Moos(1)
1:40.33:21.55:02.16:44.2
8 14 UFK - Bryggens I
  • Johan Jacobsen(1)
1:40.83:25.65:10.66:56.0
9 13 Ægir I
  • Simon Stouby Bock(1)
1:43.73:29.55:15.27:01.5
10 9 Lyngby/KKL II
  • Christian Thor Hagemann(1)
0:00.0
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 13:21
Plac. # Navn Tid
1 17 DSR III
  • Sverri S. Nielsen(1)
1:25.72:52.84:19.75:44.3
2 19 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
1:26.22:53.44:20.85:46.3
3 23 Roskilde II
  • Joachim Sutton(1)
1:27.82:55.94:24.35:52.9
4 18 København II
  • Fred Vystavel(1)
1:28.12:57.74:26.95:54.7
5 22 Holstebro III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:28.82:58.24:27.95:56.6
6 27 Holstebro II
  • Kaare Mortensen (1)
1:30.13:01.54:32.66:00.6
7 20 DSR I
  • Emil Lenzing(1)
1:29.43:00.54:31.06:02.4
8 21 DSR II
  • Jacob Lenzing(1)
1:30.23:02.04:33.86:05.0
9 34 DSR V
  • Daniel Pedersen(1)
1:28.93:01.74:35.76:08.6
10 32 Bagsværd III
  • Mads Vestergaard(1)
1:31.43:05.94:39.86:09.2
11 26 Roskilde III
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:31.33:04.94:39.36:10.8
12 25 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:32.33:06.24:40.06:10.9
13 36 DSR VI
  • Oskar Vedsted-Jakobsen(1)
1:33.63:09.14:43.66:17.5
14 31 Bagsværd II
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
1:35.23:11.84:48.86:24.3
15 29 DSR IV
  • Oskar Høgel(1)
1:31.13:08.04:48.76:31.1
16 30 Roskilde IV
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:34.33:16.75:01.26:42.7
17 28 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
1:39.93:22.15:04.06:43.9
18 35 Bryggens I
  • Malte Tore Faber(1)
1:36.13:18.55:01.66:45.5
19 33 Bagsværd I
  • Sweder Gijsbert Van Dipten(1)
1:41.43:23.75:05.36:45.7
20 24 Holstebro I
  • Joakim Viberg(1)
0:00.0
409
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:34
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
1:47.53:36.75:25.37:11.0
2 18 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
1:47.63:36.85:25.27:11.9
3 20 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
1:55.63:54.05:53.98:04.7
4 17 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:59.04:01.26:06.18:05.6
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 12:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 22 DSR I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
1:39.13:20.15:00.56:37.3
2 21 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
1:38.23:18.94:59.36:39.2
3 23 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
1:39.33:20.95:02.26:42.4
4 24 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
1:40.53:22.95:05.26:45.4
5 30 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
1:42.23:25.75:08.26:48.7
6 26 DSR IV
  • Nikoline Laidlaw(1)
1:42.63:25.65:08.76:49.7
7 31 Bagsværd II
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
1:44.53:31.05:16.96:59.4
8 28 DSR II
  • Nanna Vigild(1)
1:45.03:32.55:21.57:06.3
9 29 KVIK II
  • Sára Maria Johansen(1)
1:44.53:33.85:24.57:10.0
10 37 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:47.93:37.45:27.17:17.4
11 32 Hadsund II
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:48.13:38.35:29.87:20.7
12 33 DSR V
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(1)
1:50.93:43.65:36.67:29.0
13 35 Hadsund I
  • Mathilde Koldsø Søreid(1)
1:49.93:42.75:37.77:29.6
14 36 DSR VIII
  • Natasha Frandsen(1)
1:50.93:45.65:40.97:33.1
15 38 Hadsund IV
  • Line Ulstrup(1)
2:00.54:03.56:06.98:07.9
421
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-21 13:46
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 University of Cambridge
  • David O'brien-Møller(1)
0:45.41:30.82:16.63:02.1
2 1 Københavns universitet
  • Florian Franzen(1)
0:42.31:26.82:13.73:02.2
3 6 Aalborg Universitet
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:43.91:30.02:18.43:06.9
4 10 Syddansk Universitet
  • Niels Trubbach(1)
0:45.61:31.92:19.53:07.8
5 11 Syddansk Universitet
  • Henrik Akre Thorup(1)
0:44.91:33.42:22.13:12.4
6 3 Danmarks Tekniske Universitet (DTU)
  • Leif Førland Schill(1)
0:48.01:36.62:25.23:14.6
7 8 Syddansk Universitet
  • Jonatan Kluge(1)
0:45.31:33.42:23.93:16.9
8 14 Danmarks Tekniske Universitet (DTU)
  • Jonas Pedersen(1)
0:48.81:38.22:28.03:17.9
9 4 UCL
  • Carsten Vikkelsøe(1)
0:49.21:40.22:31.73:20.4
10 15 UCL
  • Mathias Jakobsen(1)
0:47.81:38.52:31.63:23.8
11 5 UCL
  • Tobias Taudal(1)
0:50.51:43.22:36.73:29.4
12 13 Syddansk Universitet
  • Aleksandar Kolev(1)
0:46.81:38.22:36.33:33.6
13 12 Roskilde tekniske skole
  • Jonathan Stæhr Hansen(1)
0:49.11:43.92:44.23:46.6
422
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2023-01-21 13:46
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 26 Aalborg universitet
  • Nanna Nibe Boldt(1)
0:46.81:36.52:26.63:14.9
2 20 Københavns Universitet
  • Sofie Odgaard Herr(1)
0:50.51:42.82:35.03:26.6
3 22 Københavns Universitet
  • Alice Juhl(1)
0:47.61:39.02:33.83:31.5
4 16 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:51.31:45.12:40.03:32.1
5 24 UCL
  • Isabella Rostén(1)
0:50.11:44.32:40.93:36.3
6 17 Aalborg Universitet
  • Sina Brandt(1)
0:50.81:45.12:42.23:39.5
7 28 Københavns Universitet
  • Paula Luise Schlodder(1)
0:52.01:45.32:41.93:40.0
8 18 Aalborg Universitet
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:54.61:50.32:46.83:43.9
9 25 Syddansk Universitet
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
0:54.31:52.52:51.83:48.0
10 27 Aalborg Universitet København
  • Anna Adelholm(1)
0:55.11:54.72:55.63:55.1
11 19 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
0:58.51:58.02:57.73:56.2
12 21 UCL
  • Sissel í Nesinum Sandholm(1)
0:55.01:54.02:55.63:57.6
13 23 Syddansk Universitet
  • Katharina Kaiser(1)
0:57.81:58.33:00.44:02.4
501
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 14:04
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 7 bodyCoach Power
  • Michael Skjoldan(1)
  • Thomas Christensen(2)
  • Flemming Pristed(3)
  • Jakob Sevel(4)
42s2:20.04:03.95:32.87:11.47:11.4
2 9 /BH/DSR
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Kim Nielsen(2)
  • Carsten Grøhn(3)
  • Christoffer Kruse(4)
64s2:43.84:16.15:55.87:18.87:18.8
3 6 Lars Broe Rustfri stål (.) (.)
  • Allan Seelk(1)
  • Brian Sørensen *(2)
  • Kasper Mathiasen(3)
  • Peter Rasmussen(4)
38s2:25.84:08.15:42.57:29.27:29.2
4 5 /DSR
  • Henriette Høyer(1)
  • Lars Olsen(2)
  • Johannes Hedegaard(3)
  • Margit Haahr Hansen(4)
10s1:56.74:02.65:50.57:35.07:35.0
5 12 Skovsø Auto - Din Bilpartner
  • Bertha Flensborg(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Carl Johan Runge Andersen(3)
  • Niels Iversen(4)
9s2:09.23:50.65:41.27:36.27:36.2
6 8 bodyCoach Dynamit
  • Anders Lundgren(1)
  • Jeasper Krøll(2)
  • Bent Walter(3)
  • Thomas Ladefoged(4)
45s2:37.84:24.35:58.87:43.27:43.2
7 4 B&H I
  • Elise Ross-Hansen(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Anette Grotum(3)
  • Nicolai Boserup(4)
0s1:42.43:59.85:45.47:47.57:47.5
502
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 14:04
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 14 Hadsund IV
  • Caroline Lindskov Hessellund(1)
  • Rosa Gerdes Nielsen(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
24s2:15.84:28.96:27.88:12.78:12.7
2 16 Hadsund II
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Anton Rix Birkegaard(2)
  • Jonas Risager(3)
  • Frederik Aksel Holmriis(4)
66s2:53.34:55.96:42.78:15.28:15.2
3 13 Hadsund III
  • Victoria Clara Brink(1)
  • Milla Brandt Dylmer(2)
  • Melody Harati(3)
  • Cille Hougaard(4)
0s1:56.54:16.56:34.38:27.08:27.0
4 15 Ægir I
  • Ida Mose Nielsen(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Anna Thoft Petersen(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
38s2:45.64:35.76:37.58:31.98:31.9
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2023-01-21 14:22
Plac. # Navn 25m50m75m100m
1 2 Rødvig I
  • Nicoline Walgren Vedel(1)
0:06.70:11.80:16.90:22.0
2 4 Bagsværd II
  • Esther Galster-Hansen(1)
0:07.60:13.40:19.20:25.1
3 3 Bagsværd I
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
0:07.50:13.60:19.80:26.1
4 1 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:08.20:15.00:21.90:28.9
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2023-01-21 14:22
Plac. # Navn 25m50m75m100m
1 6 Bagsværd I
  • Hjalte Bardram Kehr(1)
0:07.30:12.80:18.30:23.8
2 5 Lyngby I
  • Oliver Brinkløv(1)
0:07.60:13.60:19.60:25.6
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:25
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Føroya IV
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
0:10.70:20.20:30.10:40.3
2 5 Bagsværd III
  • Liv Dolmer(1)
0:11.00:20.80:30.80:40.9
3 13 Roskilde I
  • Sara Lendal Holm(1)
0:10.90:20.70:30.80:41.1
4 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
0:10.90:21.00:31.00:41.2
5 4 Føroya III
  • Vár Dánjalsdóttir Í Húsinum(1)
0:10.90:20.90:30.90:41.3
6 16 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
0:11.30:21.50:31.60:41.5
7 11 Føroya I
  • Sólrun Sigtórsdóttir Lützen(1)
0:11.50:21.30:31.40:41.7
8 14 Holstebro III
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
0:11.00:21.10:31.40:42.1
9 7 Bagsværd I
  • Amalie Thal-Drexel(1)
0:11.30:21.50:31.80:42.3
10 18 Jels VII
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
0:11.80:22.30:32.80:43.4
11 15 Lyngby III
  • Marie Lie Schmidt(1)
0:11.50:22.00:32.60:43.5
12 9 Bagsværd II
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
0:11.50:22.10:32.80:43.7
13 12 Føroya II
  • Vár Fróðadóttir(1)
0:12.00:22.50:33.10:43.9
14 6 Lyngby IV
  • Sofie Thea Kornbeck(1)
0:11.80:22.60:33.50:44.8
15 2 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:11.80:22.80:33.60:44.8
16 17 Stevns II
  • Smilla Sabri(1)
0:11.90:22.80:33.90:45.1
17 10 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
0:12.60:23.90:35.30:46.9
18 3 Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
0:14.10:26.80:39.50:52.8
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:09.20:17.40:25.70:34.2
2 36 Føroya II
  • Jónas G. Hansson(1)
0:08.90:17.20:25.80:34.6
3 31 Føroya III
  • Milan Guðjonsson(1)
0:09.00:17.40:25.90:34.6
4 25 Odense II
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
0:10.00:18.90:27.90:37.0
5 32 Roskilde I
  • Rainer Kaliszan(1)
0:10.10:19.20:28.70:38.4
6 21 Holstebro VI
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:10.00:19.10:28.70:38.5
7 24 Føroya I
  • Jónas Reinert(1)
0:10.40:19.80:29.40:39.0
8 37 Odder I
  • Aksel Mikkelsen(1)
0:10.50:19.90:29.60:39.6
9 27 Odense III
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
0:10.60:20.20:30.00:40.4
10 33 Jels I
  • Malte Schøler(1)
0:12.80:23.40:34.10:44.9
11 35 Bagsværd II
  • Herman Grønlund Døssing(1)
0:12.00:22.90:34.00:45.3
12 22 Lyngby I
  • Gustav Bach Sørensen(1)
0:12.00:23.10:34.50:46.1
13 29 Odder IV
  • Kristoffer (1)
0:11.80:22.80:34.20:46.2
14 23 Roskilde III
  • Oliver Davis Grønning Jensen(1)
0:12.90:25.00:37.00:49.3
15 38 Roskilde II
  • August Antonsen(1)
0:13.00:24.80:37.00:49.6
16 34 Hadsund I
  • Valdemar Skjødt Andreasen(1)
0:14.40:27.20:40.10:53.4
17 26 Odense I
  • Christian Bisgaard Dalll Jørgensen(1)
0:14.10:28.40:43.10:56.6
18 30 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
0:00.0
19 28 Odder II
  • Frederik Amby Jensen(1)
0:00.0
20 20 Odder III
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
0:00.0
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:28
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:09.50:18.30:27.40:36.7
2 14 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
0:10.10:19.00:28.20:37.8
3 3 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
0:10.00:19.10:28.40:38.0
4 2 Holstebro II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:10.20:19.60:29.10:39.0
5 11 Føroya I
  • Rakul Hansen(1)
0:10.70:20.40:30.20:40.2
6 16 Jels VI
  • Thea Marie Noe(1)
0:10.90:20.50:30.40:40.6
7 7 Stevns IV
  • Sandra Nørskov(1)
0:10.90:20.90:30.90:41.1
8 12 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
0:10.90:20.90:31.10:41.4
9 8 Roskilde I
  • Emilie Raft(1)
0:10.80:20.80:31.10:41.5
10 9 Jels III
  • Anna Thomsen(1)
0:10.60:20.70:30.90:41.7
11 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
0:11.40:21.40:31.70:42.5
12 6 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
0:11.30:21.70:32.20:42.8
13 15 Stevns I
  • Amalie Lau Nielsen(1)
0:11.00:21.30:32.00:43.0
14 10 Jels V
  • Sif Bull Sørensen(1)
0:11.50:22.00:32.80:43.8
15 18 Roskilde II
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
0:11.40:21.90:32.70:43.8
16 17 Aarhus I
  • Maya Majeed(1)
0:12.30:23.10:34.10:45.3
17 5 Stevns III
  • Kristina B Nielsen(1)
0:11.70:22.40:33.70:45.6
18 13 Jels IV
  • Rikke Jeckel(1)
0:12.90:24.70:36.80:49.3
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:28
Plac. # Navn Tid
1 19 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:08.30:16.00:23.80:31.8
2 24 Føroya I
  • André Johannesen(1)
0:08.90:16.90:24.90:32.9
3 27 Føroya II
  • John Magnusarson(1)
0:08.90:17.20:25.50:34.1
4 31 Odense I
  • Anton Bøgelund(1)
0:08.90:17.10:25.50:34.1
5 30 Odense II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
0:09.30:17.60:26.20:35.0
6 22 Holstebro II
  • Kasper Søndergaard(1)
0:09.20:17.80:26.60:35.3
7 33 Odense III
  • Sebastian Holt Poulsen(1)
0:09.40:18.00:26.70:35.8
8 21 Holstebro VI
  • William Lemming(1)
0:09.50:18.30:27.10:36.1
9 28 Hadsund II
  • Anton Rix Birkegaard(1)
0:09.60:18.20:27.00:36.2
10 23 Hadsund III
  • Jonas Risager(1)
0:09.80:18.60:27.40:36.4
11 32 Roskilde I
  • Albert Andersen(1)
0:09.80:18.90:28.20:37.7
12 34 Hadsund IV
  • Albert Skjødt Andreasen(1)
0:10.30:19.50:29.00:38.7
13 25 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
0:10.30:19.90:29.50:39.1
14 29 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
0:11.10:21.10:31.40:41.9
15 20 Holstebro III
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:00.0
16 26 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
0:00.0
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde III
  • Silje Trenter(1)
0:10.00:19.10:28.40:38.0
2 2 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
0:10.20:19.60:29.20:39.1
3 7 Føroya I
  • Ranja Maria Tórfinnsdóttir(1)
0:10.60:20.00:29.60:39.4
4 6 Bagsværd II
  • Amalie Petersen(1)
0:10.70:20.30:30.30:40.1
5 5 Odense I
  • Mia Christensen(1)
0:11.40:21.50:31.80:42.4
6 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
0:00.0
7 1 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
0:00.0
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:31
Plac. # Navn m
1 25 Odense II
  • Tobias Holt Poulsen(1)
0:08.10:15.50:23.05:07.0
2 29 KVIK I
  • August Krag-Pedersen(1)
0:08.30:15.70:23.25:09.0
3 16 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:08.50:16.40:24.55:26.0
4 26 Humlebæk II
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
0:08.70:16.60:24.75:29.0
5 15 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
0:08.90:16.70:24.85:32.0
6 32 Roskilde II
  • Arsienii Proutorov(1)
0:09.00:16.90:25.05:33.0
7 11 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:09.70:17.80:26.15:47.0
8 27 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
0:09.60:17.90:26.35:49.0
9 14 Bagsværd VIII
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:09.80:18.60:27.66:09.0
10 13 Bagsværd VII
  • Theis Wolfram(1)
0:10.00:19.10:28.56:22.0
11 17 Bagsværd V
  • Jakob Lynbech(1)
0:10.20:19.50:29.06:28.0
12 21 Holstebro IV
  • Simon Madsen(1)
0:00.0
(24)
13 19 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
0:00.0
(24)
14 10 Holstebro I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:00.0
(24)
15 23 Holstebro II
  • Jakob Iversen(1)
0:00.0
(24)
16 12 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
0:00.0
(24)
17 28 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
0:00.0
(24)
18 8 Holstebro III
  • Simon Starklint(1)
0:00.0
(24)
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:34
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Aarhus I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:08.90:17.10:25.40:34.0
2 1 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:09.20:17.90:26.70:35.8
3 12 Holstebro III
  • Trine Dahl Pedersen(1)
0:09.50:18.10:26.90:36.0
4 2 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:09.30:17.90:26.80:36.1
5 11 Holstebro II
  • Karen Mortensen(1)
0:09.70:18.60:27.70:37.0
6 10 Aalborg II
  • Sina Brandt(1)
0:09.70:18.60:27.70:37.1
7 3 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
0:10.20:19.50:28.90:38.7
8 5 Aalborg V
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
0:10.60:20.10:29.70:39.6
9 14 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:10.70:20.30:29.90:39.6
10 9 DSR II
  • Marie Christine Thomassen (1)
0:10.40:20.10:29.90:39.9
11 4 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:10.90:20.70:30.60:40.7
12 13 Horsens I
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:10.60:20.50:30.60:41.0
13 6 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:11.00:21.10:31.40:42.0
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2023-01-21 14:34
Plac. # Navn Tid
1 25 KVIK I
  • Gustav Jensen(1)
0:07.70:14.60:21.50:28.5
2 15 Uden Klub I
  • Lasse Christiansen(1)
0:07.60:14.50:21.40:28.5
3 34 Bagsværd II
  • Mads Vestergaard(1)
0:07.60:14.50:21.60:28.7
4 33 DSR I
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
0:07.70:14.70:21.70:28.9
5 30 Klub Nordikum I
  • Gustav Vangsgaard(1)
0:07.80:14.90:22.20:29.7
6 26 Hadsund II
  • Lennart Vestergaard(1)
0:07.70:14.90:22.20:29.9
7 16 Hadsund I
  • Morten Munk(1)
0:07.70:15.00:22.50:30.3
8 17 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:07.90:15.30:22.80:30.6
9 22 Bagsværd I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
0:08.10:15.50:23.00:30.8
10 35 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
0:08.10:15.50:23.10:30.8
11 19 Aalborg III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:08.40:16.30:24.30:32.4
12 21 Aalborg IV
  • Kristoffer Moos(1)
0:08.80:16.70:24.90:33.2
13 28 Rødvig I
  • Jacob Pedersen(1)
0:08.90:16.90:25.10:33.5
14 36 Odense III
  • Niels Trubbach(1)
0:09.00:17.00:25.10:33.6
15 27 Odense I
  • Mathias Jakobsen(1)
0:09.10:17.20:25.40:33.7
16 31 Silkeborg I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
0:08.80:17.00:25.30:33.8
17 24 KVIK III
  • Daniel Nattestad(1)
0:09.00:17.20:25.70:34.4
18 32 Bruun og Hjejle I
  • Lars Olsen(1)
0:09.00:17.50:26.20:35.1
19 29 Odense II
  • Jonatan Kluge(1)
0:09.50:18.00:26.50:35.2
20 37 KVIK II
  • Gisle Mikkelsen(1)
0:09.70:18.30:27.20:36.1
21 18 Holstebro VI
  • Christian Søndergaard(1)
0:00.0
701
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 14:57
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 10 Holstebro 1
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
  • Simon Aslak Gilberg(3)
  • William Lemming(4)
67s2:48.74:23.46:20.48:00.38:00.3
2 9 BR 1
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Oscar Østergaard Nielsen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
40s2:28.54:26.46:15.48:07.58:07.5
3 4 Holst 4
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(3)
  • Trine Lorentzen(4)
21s2:21.94:26.36:31.38:21.88:21.8
4 6 Roskilde 1
  • Albert Andersen(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(3)
  • Emilie Raft(4)
31s2:19.44:22.76:25.08:23.58:23.5
5 11 Født GRUM
  • Anton Bøgelund(1)
  • Carl Dunch(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Sebastian Holt Poulsen(4)
79s3:03.74:47.96:40.28:25.08:25.0
6 5 The Kindergarden
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
  • Louise Klingenberg Hausmann(2)
  • Thorleif Østergaard Martensen(3)
  • Tobias Lilholm Petersen(4)
25s2:34.44:34.46:34.58:28.18:28.1
7 2 Jels
  • Andrea Nicolaisen Jensen(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Dicte Fyhn(3)
  • Thea Marie Noe(4)
14s2:14.34:21.76:26.88:28.78:28.7
8 1 Holst 3
  • Mille Hagsten(1)
  • Katarina Kirkegaard(2)
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(3)
  • Mikkel Madsen(4)
0s2:04.74:19.96:27.58:39.38:39.3
9 8 Roklubben Ægir
  • Marius Alstrup(1)
  • Valdemar Flyger(2)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(3)
  • Isabella Bühlmann(4)
32s2:37.64:45.36:47.98:50.48:50.4
10 7 Holst 2
  • Malthe Baltser(1)
  • Sander Hansen(2)
  • Oliver Pedersen(3)
  • Josip Sonnenshein(4)
31s2:32.84:38.97:08.59:14.69:14.6
11 3 Roskilde 2
  • Oliver Davis Grønning Jensen(1)
  • Rainer Kaliszan(2)
  • August Antonsen(3)
  • Kasper Friis Thanning(4)
17s2:39.45:01.77:45.19:45.69:45.6
702
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2023-01-21 14:57
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 17 KU/DTU
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
  • Oskar Høgel(2)
  • Jonas Pedersen(3)
  • Lukas Obel(4)
41s2:14.83:51.85:29.17:16.37:16.3
2 13 Aalborg Universitet - Hadsund pigerne
  • Karen Hougaard Frost(1)
  • Line Ulstrup(2)
  • Mathilde Koldsø Søreid(3)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(4)
0s1:47.93:42.45:31.47:17.07:17.0
3 16 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jonas Svane(4)
26s2:08.93:57.35:46.97:26.77:26.7
4 19 Aalborg Universitet - Hadsund
  • Haris Alagic(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
  • Mikkel Kallesoe(3)
  • Malthe Dybdahl Malling(4)
54s2:42.04:07.45:47.67:30.67:30.6
5 18 Syddansk Universitet
  • Tobias Taudal(1)
  • Aleksandar Kolev(2)
  • Henrik Akre Thorup(3)
  • Carsten Vikkelsøe(4)
48s2:43.04:32.96:10.87:49.37:49.3
6 14 UCL
  • Katharina Kaiser(1)
  • Isabella Rostén(2)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(3)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(4)
0s1:49.64:00.75:46.87:51.17:51.1
7 15 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(2)
  • Kristoffer Moos(3)
  • Janne Sørensen Bøhlers(4)
14s1:53.03:51.65:56.07:53.77:53.7
703
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 4000m 1. Afdeling
2023-01-21 15:21
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000mTotal time
1 7 KVIK
  • Sára Maria Johansen(1)
  • Fie Udby Erichsen(2)
  • Torill Lindebjerg(3)
  • Peter W Weile(4)
56s2:45.34:37.96:12.57:49.79:49.211:50.913:29.315:11.815:11.8
2 17 DSR 1
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Castor Valbum Rasmussen(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Thorleif Rud Lindholm(4)
107s3:36.75:27.76:54.58:30.110:20.512:19.813:51.915:21.915:21.9
3 5 Hadsund Gold Star
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
  • Frederik Aksel Holmriis(3)
  • Ida Blomstrand(4)
40s2:38.84:30.46:23.38:11.310:04.211:51.413:46.115:32.115:32.1
4 19 Grumpy old men
  • Allan Maagaard(1)
  • Rune Berg(2)
  • Thor Buch Grønlykke(3)
  • Ole Sachs(4)
110s3:37.45:17.37:08.28:54.010:49.712:34.514:16.615:52.215:52.2
5 15 Hvad kan man få for en 10er
  • Mia Christensen(1)
  • Sebastian Holt Poulsen(2)
  • Tobias Holt Poulsen(3)
  • Niels Reinholdt(4)
90s3:09.04:43.56:46.38:51.910:41.712:24.714:10.915:52.315:52.3
6 23 Hadsund Old Star
  • Lennart Vestergaard(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
  • Trine Toft Andersen(3)
  • Simon Sørensen(4)
127s3:48.85:25.67:09.38:56.810:31.412:07.814:03.815:54.015:54.0
7 1 Henriks ladies
  • Naja Holten Møller(1)
  • Katrine Jørgensen(2)
  • Mona Feneberg(3)
  • Tuuli Kasso(4)
0s1:59.93:58.26:02.47:56.99:58.211:57.414:01.515:56.415:56.4
8 21 Bryggens 1
  • Alice Juhl(1)
  • Magnus Dauv(2)
  • Malte Tore Faber(3)
  • Johan Jacobsen(4)
115s3:34.95:17.07:08.29:08.710:51.912:33.214:22.516:04.516:04.5
9 3 Timmos møgunger
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
  • Nanna Ancher(2)
  • Christian Dael Antonius(3)
  • Bastian Scheel Ingemann(4)
35s2:30.74:19.26:20.58:13.510:23.312:33.714:21.316:05.816:05.8
10 13 Bryggens 2
  • Anita Brozkova(1)
  • Rasmus Krøner(2)
  • Christian Benne(3)
  • Lisa Scholz(4)
84s3:05.14:49.26:40.28:34.710:40.112:42.914:28.216:11.616:11.6
11 11 BR 2
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
  • Amalie Petersen(3)
  • Theis Wolfram(4)
81s3:21.25:15.07:18.49:26.411:30.613:21.715:09.116:49.816:49.8
12 9 Jels
  • Anna Thomsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Nicklas Frost Davidsen(3)
  • Sif Bull Sørensen(4)
57s2:44.34:30.36:42.08:55.111:08.413:11.015:05.416:55.016:55.0
13 25 Team ro på
  • Mathias Hartmann(1)
  • Peter Stenby(2)
  • Kristoffer Høyer(3)
  • Ludvig Karstens(4)
153s4:17.66:00.88:02.510:02.811:51.713:29.515:16.316:59.716:59.7