Resultater - Danske Mesterskaber 2019
Løb nr | Starttid - | ↓

146
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2019-09-21 17:54
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Nicolai Bernsen(2)
  • Eskild Ebbesen(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
  • Christoffer Kruse(5)
  • Jakob Grænge Hansen(6)
  • Emil Espensen(7)
  • Mark Hartsteen(8)
  • Astrid Bruun Fejfer(cox)
05:59.90
2 1 Holstebro
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Oliver Schiltknecht(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(5)
  • Kaare Mortensen (6)
  • Magnus Valbirk(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
06:05.73
3 3 Bagsværd
  • Oscar Petersen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Niclas Schmidt(4)
  • Michael Bertelsen(5)
  • Mathias Larsen(6)
  • Malthe Sebastian Puro(7)
  • Jens Graudal(8)
  • Mette Rudkjær Jensen(cox)
06:08.89
4 2 KVIK
  • Mads Brogaard(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
  • Christian Place Pedersen(3)
  • Torbjørn Frankel(4)
  • Kelvin Yeung(5)
  • Nicholas Andersen(6)
  • Martin Kjeldsen(7)
  • Jesper Fredsted(8)
  • Marianne Becker(cox)
06:50.45
145
U19 W/M 8+ Junior u. 19 8+ - 1000m A Finale
2019-09-21 17:47
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
  • Christian Søndergaard(5)
  • Oscar Burvil(6)
  • Søren Meldgaard Madsen(7)
  • Filip Blaaberg-Greve(8)
  • Simon Madsen(cox)
03:06.80
2 4 Roskilde I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Leander Kaliszan(3)
  • Sebastian Nordly(4)
  • Julius Philipson(5)
  • Emil Lindegaard Nielsen(6)
  • Victor Hellmann Lauritsen(7)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(8)
  • Iben Bech(cox)
03:12.60
3 3 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Jeppe Thomsen(3)
  • Haris Alagic(4)
  • Malthe Dybdahl Malling(5)
  • Rasmus Konnerup(6)
  • August Herman Wisholm(7)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(8)
  • Thea Bach Stegger(cox)
03:15.42
4 2 Bagsværd
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Mads Rubin(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Astrid Kirstine Kofoed(4)
  • Erik Kjersgård Nielsen(5)
  • Astrid Højgaard(6)
  • Johan Poulsen(7)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(8)
  • Alma Biltoft Benediktson(cox)
03:33.34
144
U19 W8+ Junior open 8+ kvinder - 2000m 1. Afdeling
2019-09-21 17:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2019-09-21 17:40
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
06:49.56
2 5 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Mathilde Persson(4)
06:53.12
3 3 Odense/KCO I
  • Anne Larsen(1)
  • Mia Sofie Rützou(2)
  • Line Katrine Olsen(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
06:54.69
4 2 KVIK
  • Clara Hornnæss(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
  • Torill Lindebjerg(3)
  • Fie Udby Erichsen(4)
06:55.36
5 1 Roskilde I
  • Simone Sørensen(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Dorthe Friis Thanning(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
07:14.69
6 6 Bagsværd II
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Line Møller(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
7:43.19
142
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m A Finale
2019-09-21 17:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:16s 03:58.12
2 5 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:16s 04:00.85
3 3 DSR I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:16s 04:02.70
4 8 DSR III
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans Jorgen Stahl(2)
Start:0s 04:10.54
5 1 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:12s 04:13.07
142
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Indledende
2019-09-21 10:18
Plac. # Navn Tid
1 5 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:16s 0
2 3 DSR I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:16s 00:06.03
3 1 Aalborg I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:12s 00:15.42
4 4 Risskov
  • Erik Søndergaard(1)
  • Henning Blaabjerg(2)
Start:0s 00:40.41
142
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Indledende
2019-09-21 10:21
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:16s 04:14.09
2 8 DSR III
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans Jorgen Stahl(2)
Start:0s 04:37.39
3 6 DSR II
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 05:01.07
141
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m A Finale
2019-09-21 17:30
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:24s 04:21.20
2 13 Furesø II
  • Max Emde(1)
Start:28s 04:24.15
3 2 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:8s 04:26.21
4 15 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 04:31.80
5 9 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:19s 04:35.35
6 6 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:0s 04:36.13
141
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Indledende
2019-09-21 10:09
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:24s 04:10.71
2 4 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:33s 04:28.14
3 2 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:8s 04:41.04
4 3 DSR III
  • Peter Jørgensen(1)
Start:17s 05:08.10
5 5 Kolding I
  • Mogens Pedersen(1)
Start:0s 05:42.97
141
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Indledende
2019-09-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:19s 04:32.77
2 10 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:23s 04:50.57
3 6 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
Start:0s 05:04.43
4 7 DSR I
  • Henning Willads(1)
Start:17s 05:07.06
5 8 Viking I
  • Jørgen Boots(1)
Start:0s 05:51.38
141
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Indledende
2019-09-21 10:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Furesø II
  • Max Emde(1)
Start:28s 04:12.54
2 12 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:24s 04:25.67
3 11 Nyborg I
  • Brian Sørensen(1)
Start:19s 04:40.55
4 15 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 04:49.62
5 14 Fredensborg I
  • Sander Viscor(1)
Start:24s 04:56.37
140
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m A Finale
2019-09-21 17:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:10s 04:25.52
2 2 Fredensborg I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:0s 04:37.18
139
Master W1X MW1X 1000m - 1000m 1. Afdeling
2019-09-21 17:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2019-09-21 17:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
0
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2019-09-21 16:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I 18
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
06:45.42
2 4 Odder I 16
  • Trine Leitzke(1)
06:50.98
3 2 Bagsværd I 14
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
07:06.87
4 8 Sorø I 12
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
07:09.44
5 10 Bagsværd II 10
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
07:23.41
6 6 Roskilde I 8
  • Iben Bech(1)
07:25.69
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2019-09-21 16:46
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund II 6
  • Lea Lûbeck(1)
07:35.92
2 7 Roskilde II 4
  • Anna Lendal Holm(1)
08:24.72
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2019-09-21 10:01
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
Seeded 54p07:25.26
2 4 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
07:43.96
3 2 Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
07:52.00
4 1 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
08:57.50
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2019-09-21 10:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
Seeded 46p08:10.07
2 10 Bagsværd II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
08:30.09
3 6 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
08:44.28
4 9 Hadsund II
  • Lea Lûbeck(1)
08:51.67
5 7 Roskilde II
  • Anna Lendal Holm(1)
10:58.37
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2019-09-21 17:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I 18
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
05:32.88
2 2 Ægir I 16
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
05:59.13
3 6 Bagsværd I 14
  • Elias Ellehammer(1)
  • Mads Rubin(2)
06:03.21
4 5 Odense/KCO I 12
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
06:06.55
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2019-09-21 16:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd 10
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
06:19.40
2 4 Silkeborg I 8
  • Casper Pedersen(1)
  • Simon Toftgaard Garner(2)
06:33.93
3 7 Hadsund/Randers I 6
  • Kristian Dahl(1)
  • Alexander Magnussen(2)
06:40.91
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2019-09-21 09:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
Seeded 4p06:16.07
2 2 Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
06:47.29
3 1 Bagsværd
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Henning Friedrichsen(2)
07:18.85
4 4 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
  • Simon Toftgaard Garner(2)
07:33.84
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2019-09-21 09:53
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
06:51.58
2 6 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Mads Rubin(2)
Seeded 4p06:53.17
3 7 Hadsund/Randers I
  • Kristian Dahl(1)
  • Alexander Magnussen(2)
07:27.89
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-09-21 16:41
Plac. # Navn Tid
1 9 Ringsted I 18
  • Maria J. Johansen(1)
02:13.03
2 10 Holstebro I 16
  • Laura Møller(1)
02:13.29
3 3 Hadsund I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:16.50
4 15 Stevns II 12
  • Isabella Bache(1)
02:20.75
5 1 Hadsund III 10
  • Naja Lübeck(1)
02:22.73
6 14 Bagsværd I 8
  • Cecilia Kroll(1)
02:27.65
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2019-09-21 16:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I 6
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:11.24
2 6 Odder I 4
  • Caroline Sejersen(1)
02:23.84
3 2 Hadsund II 2
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:27.96
4 16 Odder II 2
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
02:31.93
5 18 Holstebro IV 2
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
02:36.14
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2019-09-21 16:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Stevns I 2
  • Anna Iversen(1)
Plac 1 i D Finale2:25.59
2 4 Roskilde I 2
  • Silje Trenter(1)
2:33.12
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-09-21 09:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
Seeded 60p02:36.73
2 1 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
02:43.03
3 6 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
02:44.29
4 2 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
02:50.94
5 5 Holstebro III
  • My Alberte Schaaf(1)
02:52.20
6 4 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
02:59.59
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-09-21 09:47
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
02:24.12
2 9 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
Seeded 54p02:25.05
3 7 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:28.45
4 12 Holstebro II
  • Anna Skovdam(1)
02:42.05
5 11 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:43.40
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2019-09-21 09:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Stevns II
  • Isabella Bache(1)
Seeded 42p02:43.94
2 14 Bagsværd I
  • Cecilia Kroll(1)
02:50.28
3 16 Odder II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
03:02.58
4 18 Holstebro IV
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
03:11.73
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-09-21 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I 18
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
01:49.36
2 10 Hadsund/Randers I 16
  • Oliver Bach(1)
  • Kian Harati(2)
01:53.18
3 9 Stevns I 14
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
01:56.15
4 5 Holstebro I 12
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:02.87
5 11 Stevns II 10
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
02:03.83
6 1 Roskilde I 8
  • Anders Lendal Holm(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
02:15.41
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2019-09-21 16:27
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund II 6
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
02:06.25
2 12 Bagsværd I 4
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:12.81
3 2 Holstebro III 2
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:15.98
4 4 Holstebro 2
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
02:16.43
5 6 Bagsværd II 2
  • Aske Saltbæk(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
02:24.27
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2019-09-21 09:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
0:00.00
2 3 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
Seeded 30p02:02.82
3 5 Holstebro I
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:17.11
4 1 Roskilde I
  • Anders Lendal Holm(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
02:27.73
5 2 Holstebro III
  • William Ørts(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:28.38
6 6 Bagsværd II
  • Aske Saltbæk(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
02:32.42
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2019-09-21 09:41
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund/Randers I
  • Oliver Bach(1)
  • Kian Harati(2)
Seeded 30p01:58.61
2 9 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
02:04.67
3 11 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
02:10.96
4 8 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
Seeded 46p02:12.71
5 12 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:23.89
132
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2019-09-21 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro
  • Oscar Burvil(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:26.67
2 4 Holstebro II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:37.81
3 6 Roskilde I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
06:45.96
4 1 Bagsværd
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Johan Poulsen(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
06:47.43
5 5 Sorø
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Peter Skou **(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • August Husted Coutant(4)
06:58.16
6 3 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Christoffer Erik Timm(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Malthe Christiansen(4)
07:01.52
131
W4- Åben Kvinder 4- - 2000m A Finale
2019-09-21 16:13
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
07:16.95
2 2 DSR I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Mathilde Kiilgaard(3)
  • Nikoline Laidlaw(4)
07:22.74
3 3 Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Nikoba í Gong(3)
  • Stine Højager Nielsen(4)
07:45.20
130
LM2X Åben Mænd letvægt 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 16:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
07:14.85
2 1 Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Cody Anderson(2)
07:21.58
3 2 Bagsværd
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jens Graudal(2)
07:34.41
129
M4+inr Åben Mænd 4+inr - 2000m A Finale
2019-09-21 15:59
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Jacob Jespersen(3)
  • Christoffer Kruse(4)
  • Astrid Bruun Fejfer(cox)
08:16.58
2 3 Bagsværd
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Jakob Søe Lillelund(4)
  • Mette Rudkjær Jensen(cox)
08:19.00
3 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
  • Ida Marie Reimer(cox)
08:22.89
128
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Matilde Hjorth(4)
0
127
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-09-21 15:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Bastian Secher(2)
07:09.64
2 6 KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Jesper Fredsted(2)
07:36.37
3 3 Odense/KCO I
  • Michael Moerner(1)
  • Christian Hauge Andersen(2)
07:42.89
4 4 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Kelvin Yeung(2)
08:34.62
126
LW2X Åben Kvinder letvægt 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg I
  • Mette Louise Karer(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
0
125
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2019-09-21 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:23.05
2 4 DSR
  • Eskild Ebbesen(1)
  • Emil Espensen(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
06:27.44
3 1 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
  • Fred Vystavel(3)
  • Steffen Bonde Jensen (4)
06:31.30
124
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 2000m A Finale
2019-09-21 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
08:28.57
2 1 Bagsværd
  • Marie Ramm(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
08:40.53
123
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:31
Plac. # Navn Tid
1 6 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:25.30
2 8 Hadsund II
  • Peter Rytter Munk(1)
07:37.78
3 2 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
07:51.57
4 7 Roskilde I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
08:15.34
5 3 Viborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
08:25.57
122
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 1000m A Finale
2019-09-21 15:26
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR
  • Emma Rue Moos(1)
  • Rikke Bloch(2)
  • Simone Krog Christensen(cox)
05:21.48
2 2 Bagsværd I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
05:31.51
121
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:19
Plac. # Navn Tid
1 7 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:04.99
2 9 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
08:16.10
3 4 Fr.cia I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
08:27.25
4 8 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
08:29.60
5 5 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
08:48.70
6 3 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
09:19.62
121
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-21 09:18
Plac. # Navn Tid
1 4 Fr.cia I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
afmeldt0
2 2 Hadsund I
  • Trine Toft Andersen(1)
09:23.85
3 5 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
09:33.13
4 3 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
09:45.54
5 1 ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:57.87
121
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-21 09:18
Plac. # Navn Tid
1 7 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
09:08.25
2 9 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
09:14.68
3 8 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
09:23.80
4 6 Odense/KCO I
  • Amalie Kiær(1)
09:53.42
120
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
07:05.04
2 4 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
07:12.59
3 2 Sorø
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Rasmus Lind(2)
07:16.04
4 5 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
07:21.09
5 3 Hadsund I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Haris Alagic(2)
08:01.81
119
LM4- Åben Mænd letvægt 4- - 2000m A Finale
2019-09-21 15:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Oliver Schiltknecht(2)
  • Marcus Villiam Lyngesen(3)
  • Gustav Bjerg Madsen(4)
0
118
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 15:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Ida Blomstrand(2)
0
117
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:58
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
  • Mark Hartsteen(3)
  • Emil Espensen(4)
06:13.97
2 2 Roskilde
  • Joachim Sutton(1)
  • Andreas Dyrby(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
06:17.38
3 1 Bagsværd I
  • Niclas Schmidt(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Jens Graudal(4)
06:35.21
116
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 1000m A Finale
2019-09-21 14:53
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR
  • Peter Stenby(1)
  • Johan Berg(2)
  • Simone Krog Christensen(cox)
04:46.81
2 1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
  • Peter Weile(2)
  • Torill Lindebjerg(cox)
04:54.33
3 2 Hadsund I
  • Niels Bommer(1)
  • Flemming Hvid(2)
  • Lucas Hvid(cox)
05:40.45
115
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-09-21 14:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
0
114
W8+ Åben Kvinder 8+ - 2000m A Finale
2019-09-21 14:46
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Samantha Don Robbins(3)
  • Tanja Nors Tardrup(4)
  • Mathilde Kiilgaard(5)
  • Nikoline Laidlaw(6)
  • Christina Juhl Johansen(7)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(8)
  • Astrid Bruun Fejfer(cox)
06:50.71
2 1 Bagsværd
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
  • Mathilde Persson(5)
  • Matilde Hjorth(6)
  • Iben Østergaard(7)
  • Marie Ramm(8)
  • Marie Mørch(cox)
06:55.13
3 2 Aarhus
  • Laura Boldsen(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
  • Kirstine Stampe(3)
  • Annelene Westh(4)
  • Amelia Løvstrup Adby(5)
  • Jeanne Holm(6)
  • Helena Østergaard Rasmussen(7)
  • Henriette Holmgaard(8)
  • Rikke Køchs(cox)
08:14.30
113
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:39
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Fredrik Leicht(1)
07:36.14
2 2 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:41.24
3 6 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
07:53.77
4 8 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:03.24
112
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:32
Plac. # Navn Tid
1 6 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:43.15
2 5 Lyngby/KKL II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Alexander Modest(2)
06:47.51
3 4 Odense/KCO
  • Oscar Mazza(1)
  • Nick H. Larsen(2)
06:53.40
4 2 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
06:56.81
5 3 Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Emil Lenzing(2)
07:08.00
111
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m A Finale
2019-09-21 14:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:25s 00:00.00
2 5 Fr.cia I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 00:02.65
3 4 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Peter Jørgensen(4)
Start:15s 00:13.32
4 6 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Morten Thomsen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:21s 00:14.68
5 3 Kolding I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 00:15.56
6 2 Middelfart I
  • Hardy Olesen(1)
  • Claus Rützou(2)
  • Ole Bendtsen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
Start:21s 00:25.22
110
Master W4-/4X Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m A Finale
2019-09-21 14:22
Plac. # Navn Tid
1 3 KVIK
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup Jespersen(2)
  • Lea Jakobsen(3)
  • Marianne Becker(4)
Start:5s 03:49.50
2 1 Bagsværd
  • Lene Broksø Olsen(1)
  • Kirsten Gerda Hansen(2)
  • Annette Villumsen(3)
  • Astrid Krüger(4)
Start:0s 03:56.55
3 2 DSR I
  • Asta Øjvind(1)
  • Birgitte Hanel(2)
  • Karen Leth Jensen(3)
  • Regitze Siggaard(4)
Start:0s 03:57.23
109
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder I
  • Juliane Elander Rasmussen(1)
08:27.79
2 2 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
09:00.58
3 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
09:26.78
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:08
Plac. # Navn Tid
1 8 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:50.71
2 6 Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
08:58.08
3 1 Fr.cia I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
09:01.80
4 9 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
09:02.77
5 2 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
09:18.25
6 4 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
09:24.10
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-21 08:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
09:55.77
2 1 Fr.cia I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
10:11.26
3 4 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
10:26.44
4 5 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
11:07.42
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-21 08:58
Plac. # Navn Tid
1 8 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
09:39.38
2 6 Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
09:47.34
3 9 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
09:54.53
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 7. Indledende
2019-09-21 08:58
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
10:27.04
107
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2019-09-21 14:01
Plac. # Navn Tid
1 5 DSR I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
07:38.66
2 2 DSR II
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
07:42.36
3 3 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
07:43.60
4 4 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
07:48.34
5 1 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
  • Mathilde Persson(2)
07:50.23
6 6 Aarhus II
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
08:54.79
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2019-09-21 13:54
Plac. # Navn Tid
1 9 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
07:57.71
2 5 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
08:03.28
3 8 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
08:11.49
4 6 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:15.99
5 2 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
08:20.25
6 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
08:24.71
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-21 08:33
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
08:49.16
2 6 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:51.38
3 2 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
09:12.79
4 4 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
09:24.19
5 3 KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
09:35.10
6 1 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
09:44.33
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-21 08:33
Plac. # Navn Tid
1 9 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
08:49.72
2 8 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
08:54.09
3 10 Rødvig I
  • Patrick Klestrup (1)
08:57.26
4 7 Roskilde II
  • Sebastian Nordly(1)
09:04.07
5 12 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
09:14.60
6 11 Bagsværd II
  • Johan Poulsen(1)
09:27.38
105
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2019-09-21 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
0
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2019-09-21 13:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/Sorø I 18
  • Iben Bech(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
Seeded 46p06:41.04
2 1 Bagsværd I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
06:45.62
3 2 Ægir I 14
  • Julie Bertelsen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
06:46.42
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2019-09-21 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstv. I 18
  • William Kjærgaard(1)
06:07.55
2 5 Odder II 16
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:13.94
3 12 Hadsund I 14
  • August Herman Wisholm(1)
06:17.26
4 8 Ægir I 12
  • Benjamin Johnsen(1)
06:24.68
5 11 Bagsværd I 10
  • Elias Ellehammer(1)
06:25.87
6 9 Furesø I 8
  • Christian Rømer(1)
07:01.57
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2019-09-21 13:35
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby/KKL I 6
  • Christian Runge(1)
06:27.43
2 10 Kolding/KCO I 4
  • Mads Kirstein(1)
06:49.49
3 7 Sorø I 2
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
06:58.05
4 14 Bagsværd III 2
  • Mads Rubin(1)
07:01.93
5 4 Odder I 2
  • Noah Mikkelsen(1)
07:07.48
6 2 Sorø II 2
  • August Husted Coutant(1)
07:12.97
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2019-09-21 13:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd II 2
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
06:58.44
2 6 Silkeborg I 2
  • Casper Pedersen(1)
07:05.56
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2019-09-21 08:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder II
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:51.61
2 3 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
Seeded 52p06:56.09
3 4 Odder I
  • Noah Mikkelsen(1)
07:47.77
4 2 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
07:59.36
5 1 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
08:40.00
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2019-09-21 08:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
Seeded 48p06:58.17
2 9 Furesø I
  • Christian Rømer(1)
07:32.69
3 10 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
07:47.62
4 7 Sorø I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
08:02.23
5 6 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
08:14.54
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2019-09-21 08:29
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
06:59.02
2 11 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
07:01.88
3 13 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
Seeded 42p07:02.05
4 14 Bagsværd III
  • Mads Rubin(1)
07:34.49
5 15 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
07:48.53
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-09-21 13:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund/Ringsted I 18
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
02:05.88
2 6 Holstebro 16
  • Laura Møller(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
02:06.12
3 1 Silkeborg I 14
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
02:09.88
4 3 Stevns I 12
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
02:13.80
5 9 Hadsund I 10
  • Naja Lübeck(1)
  • AnneSofie Zenft Busse(2)
02:17.06
6 4 Odder I 8
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:19.17
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2019-09-21 13:22
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro II 6
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
02:24.98
2 2 Holstebro 4
  • Anna Skovdam(1)
  • Anna Bosnes(2)
02:27.51
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2019-09-21 08:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Isabella Bache(2)
Seeded 42p02:21.89
2 1 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
02:23.52
3 4 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
  • Caroline Sejersen(2)
02:26.10
4 2 Holstebro
  • Anna Skovdam(1)
  • Anna Bosnes(2)
02:30.68
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2019-09-21 08:18
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund/Ringsted I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Maria J. Johansen(2)
Seeded 54p02:22.60
2 6 Holstebro
  • Laura Møller(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
02:25.71
3 9 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • AnneSofie Zenft Busse(2)
02:28.83
4 7 Holstebro II
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
02:37.78
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-09-21 13:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II 18
  • Frederik Bertelsen(1)
02:00.83
2 6 Stevns IV 16
  • Jakob Iversen(1)
02:05.86
3 12 Hadsund IV 14
  • Kian Harati(1)
02:07.25
4 24 Hadsund III 12
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:10.96
5 19 Randers I 10
  • Oliver Bach(1)
02:11.35
6 9 Hadsund I 8
  • Elias Roth(1)
02:17.59
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2019-09-21 13:14
Plac. # Navn Tid
1 26 Stevns II 6
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:12.96
2 14 Dragør I 4
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:16.21
3 7 Holstebro III 2
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:25.73
4 11 Bagsværd I 2
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:26.22
5 2 Hadsund V 2
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:29.59
6 21 Holstebro II 2
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
02:38.39
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2019-09-21 13:11
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro/KCHO I 2
  • Simon Madsen(1)
02:19.95
2 25 Stevns III 2
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:22.73
3 5 Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
02:27.20
4 8 Bagsværd III 2
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:31.07
5 17 Roskilde I 2
  • Esben Friis Thanning(1)
Tildeles samme point som 1302:46.86
6 13 Holstebro V 2
  • William Ørts(1)
Tildeles samme point som 1703:09.59
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2019-09-21 13:08
Plac. # Navn Tid
1 23 Holstebro I 2
  • Rasmus Bechmann(1)
02:10.39
2 10 Bagsværd IV 2
  • Aske Saltbæk(1)
02:34.82
3 1 Roskilde II 2
  • Anders Lendal Holm(1)
02:36.25
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2019-09-21 13:05
Plac. # Navn Tid
1 22 Odense I 2
  • Gustav Krogh(1)
02:31.59
2 16 Holstebro IV 2
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
02:39.27
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-09-21 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
Seeded 72p02:09.76
2 6 Stevns IV
  • Jakob Iversen(1)
02:13.51
3 2 Hadsund V
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:38.57
4 5 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:42.42
5 1 Roskilde II
  • Anders Lendal Holm(1)
02:51.94
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-09-21 08:03
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund I
  • Elias Roth(1)
Seeded 46p02:28.53
2 7 Holstebro III
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:38.88
3 11 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:39.96
4 8 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:49.40
5 10 Bagsværd IV
  • Aske Saltbæk(1)
02:57.97
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-09-21 08:06
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund IV
  • Kian Harati(1)
02:23.37
2 14 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
Seeded 32p02:25.83
3 15 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
02:33.16
4 13 Holstebro V
  • William Ørts(1)
02:47.61
5 16 Holstebro IV
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
02:56.30
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2019-09-21 08:09
Plac. # Navn Tid
1 19 Randers I
  • Oliver Bach(1)
Seeded 30p02:21.56
2 21 Holstebro II
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
02:47.81
3 17 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
03:13.64
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2019-09-21 08:12
Plac. # Navn Tid
1 24 Hadsund III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
Seeded 30p02:17.69
2 26 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
02:24.08
3 25 Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
02:27.26
4 23 Holstebro I
  • Rasmus Bechmann(1)
02:27.50
5 22 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
02:47.43
100
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2019-09-21 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Christian Taulbjerg(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Christian Carlsen(6)
  • Marcus Villiam Lyngesen(7)
  • Mikkel Kallesø(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:01.39
2 1 Aalborg
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
  • Mikkel Paetau(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:06.20
3 3 Aalborg
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Mark Kjeldgaard(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
  • Sebastian Krab(5)
  • Esben Okholm Larsen(6)
  • Phillip Sperling(7)
  • Jannik Mose Skov(8)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(cox)
03:27.09
4 2 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Nora Zeitoun(2)
  • Johanne Lyngaa Aaquist(3)
  • Fie Falk Lauritzen(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Marie Møller Nielsen(6)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(7)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(8)
  • Anne Louise Bergstrøm(cox)
Start:1s 3:58.48
5 4 Bagsværd/Dragør/København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Morten Juel Hansen(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
  • Jens Møller Martensen(5)
  • Martin Andersen(6)
  • Willi Drexel(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:19s 4:11.35
6 5 BH/DSR
  • Caroline Eggert Frydenberg(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Henriette Høyer(3)
  • Majken Hauge Johansen(4)
  • Elise Ross-Hansen(5)
  • Helle Heldbo(6)
  • Kate Petersen(7)
  • Tanja Nors Tardrup(8)
  • Mathilde Kiilgaard(cox)
Start:0s 4:20.76
7 3 BH/DSR
  • Lars Olsen(1)
  • Frederik Andre Bork(2)
  • Ulrik Fenneberg(3)
  • Morten Lyngkær(4)
  • Jakob Echwald Sevel(5)
  • Johan Berg(6)
  • Timothy Antonie Hansen(7)
  • Mads Jakobsen(8)
  • Anne Katrine Kiilgaard(cox)
Start:22s 4:41.86