Startliste - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing: Ishøj/Greve 2019

Løb 100
W2x coastal W2x coastal - DM Mænd åben C2X - 4000m
1. Indledende 7. sep kl.:00:00

AFMELDTDSR/Helsingborg
  • 1. Maria Pelvén (Helsingborg)
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)

AFMELDTHelsingborg I
  • 1. Elisabet Lindgren (Helsingborg)
  • 2. Kristen Croteau (Helsingborg)

AFMELDTHelsingborg I
  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  • 2. Daniel Andelic (Helsingborg)
Løb 112
W/M 2x coastal W/M2x coastal - DM Mix åben C2X - 4000m
1. Indledende 7. sep kl.:00:06

AFMELDTDSR II
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)

AFMELDTHelsingborg II
  • 1. Daniel Klintbo (Helsingborg)
  • 2. Malin Duneflo Larsson (Helsingborg)
Løb 105
M1x coastal M1x coastal - DM Mænd åben C1X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:10:30

AFMELDTÆgir I
  • Cody Anderson (Ægir)

AFMELDTÆgir I
  • Cody Anderson (Ægir)

Kalundb I
  • Kåre Mattesen (Kalundb)

DSR I
  • Joen Petur Jacobsen (DSR)

UL Tyrian Club I
  • Eduardo Linares (GBR)

DSR III
  • Martin Schjerning (DSR)

Helsingborg I
  • Peter Berg (Helsingborg)
Løb 107
50+M1x coastal MM1x coastal - Mænd 50+ C1X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:10:30

Helsingborg I
  • Jonathan Wright (Helsingborg)

KVIK I
  • Jacob Sørensen (KVIK)
Løb 108
W2x coastal W2x coastal - DM Kvinder åben C2X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:11:05

DSR III
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 2. Simone Krog Christensen (DSR)

KVIK I
  • 1. Kim Dalby (KVIK)
  • 2. Gunnur Gunnarsdotttir (KVIK)

DSR V
  • 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  • 2. Natasha Frandsen (DSR)

AFMELDTDSR/Helsingborg
  • 1. Maria Pelvén (Helsingborg)
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)

DSR I
  • 1. Tanja Igland (DSR)
  • 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)

Skovshoved I
  • 1. Barbara Delputte (Skovshoved)
  • 2. Tine Bjerg (Skovshoved)

DSR IV
  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)

AFMELDTHelsingborg I
  • 1. Elisabet Lindgren (Helsingborg)
  • 2. Kristen Croteau (Helsingborg)
Løb 110
50+W2x coastal MW2x coastal - Kvinder 50+ C2X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:11:05

Skovshoved I
  • 1. Lise Hendriksen (Skovshoved)
  • 2. Kate Skavin (Skovshoved)
Løb 114
M4x+ coastal M4x+ coastal - DM Mænd åben C4X+ - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:11:40

Helsingborg I
  • 1. Erik Sebelius (Helsingborg)
  • 2. Daniel Klintbo (Helsingborg)
  • 3. Daniel Andelic (Helsingborg)
  • 4. Thomas Olsson (Helsingborg)
  • cox. Elisabet Lindgren (Helsingborg)

N/A
  • 1. Charles Clarke (GBR)
  • 2. Eduardo Linares (GBR)
  • 3. Pete Wells (GBR)
  • 4. Guillermo de las Casas (GBR)
  • cox. Samantha King (GBR)

Aalborg
  • 1. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg)
  • 2. Lasse-Emil Bang Nielsen (Aalborg)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
  • 4. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
  • cox. Esben Okholm Larsen (Aalborg)

DSR I
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  • 3. Gid Van Der Ven (DSR)
  • 4. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)
  • cox. Julie Schou (DSR)

Aalborg
  • 1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
  • 2. Peter Schlieker (Aalborg)
  • 3. Phillip Sperling (Aalborg)
  • 4. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
  • cox. Søren Bagger Christensen (Aalborg)

Aalborg
  • 1. Mark Kjeldgaard (Aalborg)
  • 2. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
  • 3. Jakob Ellegaard Larsen (Aalborg)
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg)
  • cox. Nicolaj Winther (Aalborg)
Løb 104
W1x coastal W1x coastal - DM Kvinder åben C1X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:12:15

DSR I
  • Kate Petersen (DSR)

AFMELDTDSR II
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

AFMELDTDSR II
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

Helsingborg I
  • Maria Pelvén (Helsingborg)
Løb 100
M2x coastal M2x coastal - DM Mænd åben C2X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:13:50

Ægir I
  • 1. Christian Nedergaard (Ægir)
  • 2. Jacob Brahe Møller (Ægir)

DSR I
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  • 2. Joen Petur Jacobsen (DSR)

SLAV I
  • 1. Mat?j Linhart (SLAV)
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV)

Greve/Ishøj I
  • 1. Mathias Sørensen (Ishøj)
  • 2. Kim Boyborg (Greve)

DSR II
  • 1. Gid Van Der Ven (DSR)
  • 2. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)

Kalundb I
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb)
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb)

Aarhus I
  • 1. Lars Tonsgaard (Aarhus)
  • 2. Ole Tonsgaard (Aarhus)

AFMELDTHelsingborg I
  • 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  • 2. Daniel Andelic (Helsingborg)

Aalborg I
  • 1. Elliot Guesdon Helenius Stenbak (Aalborg)
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg)
Løb 111
50+M2x coastal MM2x coastal - Mænd 50+ C2X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:13:50

Helsingborg I
  • 1. Erik Sebelius (Helsingborg)
  • 2. Thomas Olsson (Helsingborg)

Ruderverein Vorwärts Berlin e.V. I
  • 1. Darius Mikulski (GER)
  • 2. Frank Müller (GER)

Skovshoved I
  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved)
  • 2. Jens Tarp (Skovshoved)
Løb 115
W/M 4x+ coastal W/M4x+ coastal - Mix åben C4X+ - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:14:25

DSR
  • 1. Stine Roum (DSR)
  • 2. Tanja Igland (DSR)
  • 3. Gid Van Der Ven (DSR)
  • 4. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  • cox. Andreas Bech Mikkelsen (DSR)

Aalborg/Aarhus/Horsens
  • 1. Niels Iversen (Aarhus)
  • 2. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus)
  • 3. Henrik Bach Poulsen (Aarhus)
  • 4. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
  • cox. Nicolaj Winther (Aalborg)
Løb 112
W/M 2x coastal W/M2x coastal - DM Mix åben C2X - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:15:00

DSR I
  • 1. Martin Schjerning (DSR)
  • 2. Kate Petersen (DSR)

Humlebæk I
  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk)
  • 2. Michael Stein (Humlebæk)

Bagsværd I
  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd)
  • 2. Ida Hesseldahl (Bagsværd)

KVIK I
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK)
  • 2. Peter Weile (KVIK)

AFMELDTHelsingborg II
  • 1. Daniel Klintbo (Helsingborg)
  • 2. Malin Duneflo Larsson (Helsingborg)

DSR/SLAV
  • 1. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  • 2. Vitezslav Huja (SLAV)

Helsingborg I
  • 1. Maria Pelvén (Helsingborg)
  • 2. Peter Berg (Helsingborg)

AFMELDTDSR II
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
Løb 113
W4x+ coastal W4x+ coastal - DM Kvinder åben C4X+ - 4000m
1. Afdeling 7. sep kl.:15:35

DSR
  • 1. Natasha Frandsen (DSR)
  • 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  • 3. Stine Roum (DSR)
  • 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  • cox. Julie Schou (DSR)

Aalborg
  • 1. Camilla Frølund (Aalborg)
  • 2. Fie Falk Lauritzen (Aalborg)
  • 3. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
  • 4. Christina Nørberg Heinrichsen (Aalborg)
  • cox. Esben Okholm Larsen (Aalborg)

Humlebæk/Nivå I
  • 1. Pia Rasmussen (Humlebæk)
  • 2. Malene Kristensen (Humlebæk)
  • 3. Karoline Kristensen (Humlebæk)
  • 4. Marie Kaas (Humlebæk)
  • cox. Charlotte Prytz (Nivå)

DSR
  • 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  • 2. Samantha Don Robbins (DSR)
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR)
  • 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  • cox. Martin Grand Ast (DSR)

KVIK I
  • 1. Tine Aabye (KVIK)
  • 2. Dorte Lassen (KVIK)
  • 3. Ulla Jakobsen (KVIK)
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK)
  • cox. Bie Andersen (KVIK)