Resultater - Danish Open Coastal Rowing / DM Coastal Rowing: Ishøj/Greve 2019
Løb Nr | Starttid - ↑ |

106
50+W1x coastal 50+W1x coastal - 4000m 1. Afdeling
2018-09-07 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 UL Tyrian Club I
  • Eduardo Linares(1)
20.36.67
2 Kalundb I
  • Kåre Mattesen(1)
21.44.40
3 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
22.02.16
4 DSR I
  • Joen Petur Jacobsen(1)
23.51.04
5 DSR III
  • Martin Schjerning(1)
24.45.49
107
50+M1x coastal Masters Mænd  50+  1x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 Helsingborg I
  • Jonathan Wright(1)
22.02.36
2 KVIK I
  • Jacob Sørensen(1)
24.09.18
108
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 11:05
Plac. # Navn Tid
1 DSR IV
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
21.31.64
2 DSR I
  • Tanja Igland(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
22.10.91
3 DSR III
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Simone Krog Christensen(2)
22.55.28
4 DSR V
  • Irene Kjærskov Pedersen(1)
  • Natasha Frandsen(2)
23.41.72
5 Skovshoved I
  • Barbara Delputte(1)
  • Tine Bjerg(2)
25.27.56
6 KVIK I
  • Kim Dalby(1)
  • Gunnur Gunnarsdotttir(2)
25.40.64
110
50+W2x coastal Masters Kvinder  50+  2x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 11:05
Plac. # Navn Tid
1 Skovshoved I
  • Lise Hendriksen(1)
  • Kate Skavin(2)
25.50.16
114
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 11:40
Plac. # Navn Tid
1 N/A
  • Charles Clarke(1)
  • Eduardo Linares(2)
  • Pete Wells(3)
  • Guillermo De Las Casas(4)
  • Samantha King(cox)
17.18.09
2 Aalborg
  • Jannik Mose Skov(1)
  • Peter Schlieker(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Jesper Skovager Thomsen(4)
  • Søren Bagger Christensen(cox)
17.25.97
3 DSR I
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
  • Joen Petur Jacobsen(2)
  • Gid Van Der Ven(3)
  • Andreas Bech Mikkelsen(4)
  • Julie Schou(cox)
17.30.40
4 Aalborg
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
  • Lasse-Emil Bang Nielsen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
  • Esben Okholm Larsen(cox)
17.54.43
5 Aalborg
  • Mark Kjeldgaard(1)
  • Simon Nygaard-Thomsen(2)
  • Jakob Ellegaard Larsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Nicolaj Winther(cox)
19.20.00
6 Helsingborg I
  • Erik Sebelius(1)
  • Daniel Klintbo(2)
  • Daniel Andelic(3)
  • Thomas Olsson(4)
  • Elisabet Lindgren(cox)
19.40.75
104
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 12:15
Plac. # Navn Tid
1 Helsingborg I
  • Maria Pelvén(1)
22.44.10
2 DSR I
  • Kate Petersen(1)
23.53.49
100
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 13:50
Plac. # Navn Tid
1 Kalundb I
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
20.27.76
2 SLAV I
  • Mat?j Linhart(1)
  • Vitezslav Huja(2)
20.39.58
3 Aalborg I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
20.46.20
4 DSR II
  • Gid Van Der Ven(1)
  • Andreas Bech Mikkelsen(2)
20.54.81
5 DSR I
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
  • Joen Petur Jacobsen(2)
21.22.41
6 Aarhus I
  • Lars Tonsgaard(1)
  • Ole Tonsgaard(2)
21.34.04
7 Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
21.52.94
8 Greve/Ishøj I
  • Mathias Sørensen(1)
  • Kim Boyborg(2)
24.35.33
111
50+M2x coastal Masters Mænd  50+  2x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 13:50
Plac. # Navn Tid
1 Helsingborg I
  • Erik Sebelius(1)
  • Thomas Olsson(2)
23.35.09
2 Skovshoved I
  • Jesper Skavin(1)
  • Jens Tarp(2)
23.42.14
3 Ruderverein Vorwärts Berlin e.V. I
  • Darius Mikulski(1)
  • Frank Müller(2)
27.16.31
115
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 14:25
Plac. # Navn Tid
1 DSR
  • Stine Roum(1)
  • Tanja Igland(2)
  • Gid Van Der Ven(3)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(4)
  • Andreas Bech Mikkelsen(cox)
21.01.47
2 Aalborg/Aarhus/Horsens
  • Niels Iversen(1)
  • Charlotte Lykke Larsen(2)
  • Henrik Bach Poulsen(3)
  • Linda Kærgaard Nielsen(4)
  • Nicolaj Winther(cox)
23.09.52
102
W/M 2x coastal U19 Mix C2X - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W/M 2x coastal Åben 2x coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 Helsingborg I
  • Maria Pelvén(1)
  • Peter Berg(2)
21.23.29
2 DSR I
  • Martin Schjerning(1)
  • Kate Petersen(2)
21.32.36
3 KVIK I
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Peter Weile(2)
21.39.47
4 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Ida Hesseldahl(2)
21.55.71
5 DSR/SLAV
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Vitezslav Huja(2)
22.06.59
6 Humlebæk I
  • Pia Rasmussen(1)
  • Michael Stein(2)
28.00.85
113
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 4000m 1. Afdeling
2019-09-07 15:35
Plac. # Navn Tid
1 DSR
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Simone Krog Christensen(3)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
21.21.65
2 KVIK I
  • Tine Aabye(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Ulla Jakobsen(3)
  • Torill Lindebjerg(4)
  • Bie Andersen(cox)
21.52.01
3 DSR
  • Natasha Frandsen(1)
  • Irene Kjærskov Pedersen(2)
  • Stine Roum(3)
  • Sara Lena Josefin Engberg(4)
  • Julie Schou(cox)
22.11.82
4 Humlebæk/Nivå I
  • Pia Rasmussen(1)
  • Malene Kristensen(2)
  • Karoline Kristensen(3)
  • Marie Kaas(4)
  • Charlotte Prytz(cox)
24.11.41
5 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Fie Falk Lauritzen(2)
  • Karen Hougaard Frost(3)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(4)
  • Esben Okholm Larsen(cox)
24.16.45