Resultater - LDK2 Koldingfjordens Slotsregatta 2019
Løb nr | Starttid - | ↓

11
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-06-15 14:58
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 43 Vejle
  • Jesper Foldager(1)
  • Kamilla Sarrossy(2)
  • Lauge Decker(3)
  • Jens Wael Møller(4)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
14:57:58


1.081
48:35
52:31
2 45 Middelfart 1
  • Birgit Rützou(1)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(2)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(cox)
Startet
15:01:59


0.916
58:27
53:32
3 44 Horsens Roklub I
  • Christoffer Underlien Hakala(1)
  • Sten Holmbæk(2)
  • Linda Kærgaard Nielsen(cox)
Startet
14:59:58


0.965
56:17
54:19
4 41 Roklubben Viking
  • Dorte Zangerberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Birgitte Kraft(cox)
Startet
14:54:00


0.903
1:02:57
56:51
5 42 RR Mix 1
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Ida Helene Hovøre(2)
  • Vibeke Christensen(cox)
Startet
14:56:00


0.903
1:03:36
57:26
10
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-06-15 14:48
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 35 Danehof Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Bente Irring(cox)
Startet
14:48:00


0.942
51:18
48:19
2 34 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
14:45:57


0.930
52:45
49:03
3 32 HR Humlebæk 10K MIX
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
14:42:04


0.912
56:01
51:05
4 33 Middel-fart
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Claus Rützou(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(4)
  • Frede Nørskov Nielsen(cox)
Startet
14:44:00


1.066
49:18
52:33
5 31 Den Unavngivne
  • Johan Berg(1)
  • Morten Oluf Nielsen(2)
  • Anne Lindegaard(3)
  • Mostafa Abdou(4)
  • Emil Blom-Hanssen(cox)
Startet
14:40:02


1.106
48:08
53:14
9
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2019-06-15 14:32
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 22 KVIK
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
14:31:56


1.000
55:34
55:34
2 21 Tøser På Tur
  • Emma Rue Moos(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
Startet
14:29:59


1.000
59:43
59:43
7
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m Finale
2019-06-15 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 54 KVIK
  • Peter Weile(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
Startet
10:59:42


1.000
28:41
28:41
6
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m Finale
2019-06-15 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 53 KVIK I
  • Bie Andersen(1)
  • Dorte Lassen(2)
Startet
10:59:42


1.000
30:52
30:52
2 52 Horsens/KDR I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Startet
10:59:42


1.000
31:12
31:12
4
W1x coastal Costal 1x Kvinder 3km - 3000m 1. Afdeling
2019-06-15 11:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
3
M1x coastal Coastal 1x Mænd 3 km - 3000m 1. Afdeling
2019-06-15 11:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
2
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2019-06-15 10:32
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 11 Kalundborg
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
  • Bjarke Christensen Bang(cox)
Startet
10:32:03


1.000
2:04:46
2:04:46
2 16 De Seje Regnedrenge
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Frederik Fabricius Clausen(2)
  • Rune Glerup(cox)
Startet
10:41:55


1.000
2:08:10
2:08:10
3 15 Kvik
  • Simon Bjærre(1)
  • Troels Ilsøe Mahneke(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
10:40:03


1.000
2:09:39
2:09:39
4 13 HR Humlebæk 25K DM
  • Christian Probst(1)
  • Claus Jensen(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
10:36:08


1.000
2:10:21
2:10:21
5 14 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:38:04


1.000
2:15:32
2:15:32
6 12 Den Trojanske Søhingst
  • Peter Stenby(1)
  • Kenneth Darre(2)
  • Tore Jacobsen(cox)
Startet
10:33:58


1.000
2:17:44
2:17:44