Resultater - Open Nordic - Indoor Rowing Championships 2021
Løb Nr | Starttid - | ↓

Løb 100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Aalborg I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
0:53.8
(24)
1:48.72:44.03:39.0
2 3 Rosscarbery Rowing Club I
  • Anna O Donoghue(1)
0:53.8
(24)
1:48.62:44.23:40.0
3 2 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:55.8
(24)
1:53.42:51.83:49.4
4 1 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:56.4
(24)
1:56.53:00.74:05.5
Løb 101
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:46.2
(24)
1:31.92:17.63:03.5
2 5 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:45.9
(24)
1:32.62:19.63:06.9
3 4 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
0:46.2
(24)
1:33.82:22.83:12.3
4 3 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:48.7
(24)
1:39.32:27.03:12.7
5 6 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:48.6
(24)
1:38.72:28.53:17.8
Løb 102
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:52.4
(24)
1:46.12:40.23:34.1
2 8 RC Allemannia von 1866 Hamburg I
  • Carina Hein(1)
0:56.3
(24)
1:52.32:48.33:44.3
3 5 SNO I
  • Mathilde Smagghe(1)
0:55.9
(24)
1:52.42:49.53:45.3
4 6 Kouvolan Soutajat Finland I
  • Niina Virtanen(1)
0:55.0
(24)
1:52.92:51.73:50.6
Løb 103
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:45.4
(24)
1:31.92:18.63:05.3
2 9 N/A
  • Cedric Couderc(1)
0:45.1
(24)
1:32.12:19.73:08.2
3 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:49.8
(24)
1:40.92:32.53:24.4
4 8 Unaffiliated I
  • Stephen Gamma(1)
0:53.6
(24)
1:45.32:37.63:31.0
Løb 104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
0:48.4
(24)
1:39.82:32.73:25.0
2 5 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
0:50.5
(24)
1:43.72:38.33:32.3
3 4 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:54.0
(24)
1:49.02:44.03:37.9
4 1 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:53.5
(24)
1:48.62:43.63:38.2
5 3 Humlebæk I
  • Marie Kaas(1)
0:56.5
(24)
1:56.02:57.63:57.6
Løb 105
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 16 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
2:56.0
2 14 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
2:59.0
3 6 Landskrona Roddklubb I
  • Maarten Van Den Haak(1)
0:45.5
(24)
1:30.72:15.92:59.9
4 7 Køge R II
  • Henrik Borch(1)
0:44.5
(24)
1:29.72:15.03:00.4
5 9 Unaffiliated I
  • Alex Pickett(1)
0:45.6
(24)
1:31.52:17.63:04.4
6 11 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
0:46.5
(24)
1:33.02:20.43:07.7
7 13 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:46.8
(24)
1:34.22:22.53:11.5
8 21 Crossfit Kuopio I
  • Miikka Tiihonen(1)
0:46.6
(24)
1:34.62:22.83:12.2
9 22 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:46.0
(24)
1:34.92:24.93:14.4
10 8 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:49.1
(24)
1:38.82:29.23:16.4
11 23 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:47.4
(24)
1:37.62:28.33:17.0
12 18 NIRF - Sweden II
  • Nicklas Lyremark(1)
0:48.6
(24)
1:38.82:29.53:17.1
13 17 Bagsværd II
  • Jacob Merklin(1)
0:45.0
(24)
1:32.82:24.53:17.2
14 19 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:47.3
(24)
1:37.52:28.13:17.2
15 4 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:48.4
(24)
1:36.72:26.43:17.8
16 2 Rødvig II
  • Jan Olsen (1)
0:45.3
(24)
1:34.92:29.63:17.9
17 5 Kungälv I
  • Mattias Carlsson(1)
0:47.3
(24)
1:37.52:28.03:18.8
18 24 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:48.2
(24)
1:38.62:29.43:19.6
19 12 ASR II
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
0:50.4
(24)
1:41.52:32.73:23.3
20 20 Halmstad Rodd I
  • Mattias Waide(1)
0:49.1
(24)
1:39.22:31.03:23.4
21 3 DSR II
  • Laurits Rauer Nielsen(1)
0:48.7
(24)
1:41.42:34.83:27.3
22 1 Dark Horse Rowing I
  • Danny Michalski(1)
0:52.6
(24)
1:46.22:38.93:27.8
Løb 106
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Lillian Dramsdahl(1)
0:54.8
(24)
1:49.12:44.03:39.5
2 8 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
1:02.82:09.23:15.24:20.1
Løb 107
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.6
(24)
1:34.02:22.53:10.4
2 2 HIF I
  • Daniel Gerhardson(1)
0:52.1
(24)
1:44.42:36.83:28.1
Løb 108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:50.3
(24)
1:42.02:35.23:27.5
2 5 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:52.5
(24)
1:46.12:40.43:34.0
3 2 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:53.4
(24)
1:47.22:42.43:36.6
4 6 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:54.8
(24)
1:50.42:46.43:43.3
5 8 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:56.6
(24)
1:54.72:53.23:49.7
6 4 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.3
(24)
1:50.02:49.53:49.8
7 1 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:55.2
(24)
1:52.82:51.53:49.9
8 3 Nyborg II
  • Lena Stolzenbach(1)
0:57.7
(24)
1:56.42:55.53:54.1
9 7 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
0:59.4
(24)
1:58.82:58.73:58.9
Løb 109
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 N/A
  • Peter Heilsberg(1)
0:45.7
(24)
1:31.82:19.30:00.3
2 15 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.1
(24)
1:25.6
3 14 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:43.5
(24)
1:27.12:11.32:57.2
4 1 Skullerud I
  • Leif Gunleifsen(1)
0:44.2
(24)
1:28.92:14.43:00.0
5 2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:45.6
(24)
1:30.52:15.93:00.6
6 17 Lillehammer Ro- og Kajakklubb I
  • Jørn Kleven(1)
0:44.5
(24)
1:29.52:15.63:04.2
7 3 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.4
(24)
1:31.72:19.53:07.4
8 6 Aarhus II
  • Morten Lindholm(1)
0:48.5
(24)
1:37.02:25.43:13.6
9 4 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:48.1
(24)
1:38.52:28.63:14.9
10 11 Luxembourg International Rowing Club I
  • Per-Magnus Karlsson(1)
0:48.8
(24)
1:37.62:26.63:15.0
11 8 Aarhus I
  • Frede Keller(1)
0:48.7
(24)
1:38.72:29.83:19.7
12 9 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:48.9
(24)
1:38.92:29.43:20.1
13 12 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:49.4
(24)
1:39.32:29.73:20.1
14 13 JRS I
  • Rimvydas Sulinskas(1)
0:47.3
(24)
1:36.72:28.63:20.5
15 10 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:50.4
(24)
1:42.42:34.33:22.5
16 16 HIF I
  • Alexander Fritsch(1)
0:53.3
(24)
1:46.02:38.63:33.3
Løb 110
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:53.1
(24)
1:47.62:43.53:39.6
2 10 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
1:00.32:01.03:03.44:05.2
Løb 111
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Magyar Testgyakorlók Köre I
  • Zsolt Darvas(1)
0:48.2
(24)
1:36.02:23.43:10.4
2 7 Risskov II
  • Michael Lind(1)
0:55.8
(24)
1:52.52:51.33:51.9
Løb 112
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:57.8
(24)
1:56.42:54.63:51.3
Løb 113
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:44.1
(24)
1:29.02:14.02:59.1
2 8 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
0:49.4
(24)
1:38.52:27.63:18.0
3 9 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:49.9
(24)
1:41.02:31.93:21.8
4 12 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:50.7
(24)
1:41.62:32.73:22.7
5 3 Keravan Urheilijat I
  • Jorma Niemi(1)
0:48.5
(24)
1:38.22:28.73:22.8
6 1 NRC I
  • Tero Mononen(1)
0:51.0
(24)
1:42.62:34.03:24.4
7 2 Mündener Ruderverein I
  • Peter Rosenkranz(1)
0:49.7
(24)
1:39.82:31.33:25.3
8 6 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:49.8
(24)
1:41.22:32.93:25.5
9 5 Aarhus II
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
0:49.0
(24)
1:41.62:34.93:25.7
Løb 114
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:58.5
(24)
1:51.3
2 3 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:55.0
(24)
1:52.22:49.23:44.2
3 2 MICMAC AAC I
  • Michelle Raiche-Marsden(1)
0:56.9
(24)
1:53.72:52.03:49.7
Løb 115
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:50.5
(24)
1:40.72:30.83:19.7
2 3 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.4
(24)
1:42.92:36.03:31.2
Løb 116
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:56.3
(24)
1:52.72:49.43:45.2
Løb 117
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 The Core - Italian Team I
  • Massimo Galletti(1)
0:45.3
(24)
1:31.62:18.53:06.8
2 11 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:45.5
(24)
1:31.72:19.03:08.7
3 5 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
0:49.4
(24)
1:40.02:30.43:19.5
4 1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.8
(24)
1:40.62:32.93:26.4
5 8 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:53.7
(24)
1:49.72:45.43:39.4
6 2 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:54.1
(24)
1:50.12:47.23:43.9
7 7 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
0:57.3
(24)
1:55.72:52.03:44.2
8 10 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
0:56.3
(24)
1:52.72:49.03:44.7
9 4 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:55.8
(24)
1:53.02:51.63:48.5
10 6 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:01.12:05.13:11.14:15.4
Løb 119
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.9
(24)
1:44.12:37.23:28.4
2 4 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
0:51.6
(24)
1:44.52:37.43:28.9
3 2 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:51.2
(24)
1:45.02:39.23:34.3
4 5 MICMAC AAC I
  • Alex Raiche-Marsden(1)
0:54.2
(24)
1:48.92:43.93:37.9
5 6 KK Team Pohjalainen ry I
  • Steve Kåla(1)
3:46.4
6 1 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
1:16.82:09.73:02.73:55.1
Løb 122
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:01.52:03.83:05.64:06.4
Løb 124
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:59.9
(24)
2:00.12:59.93:58.0
Løb 131
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
0:50.2
(24)
1:42.32:34.63:25.8
Løb 135
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 N/A
  • Robin Sterk(1)
0:53.2
(24)
1:46.12:38.43:27.9
2 8 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:54.9
(24)
1:51.52:48.23:44.1
Løb 137
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:50.5
(24)
1:42.22:35.53:29.8
2 3 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:53.3
(24)
1:46.62:39.63:34.7
3 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.3
(24)
1:52.42:50.53:47.6
Løb 139
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:56.1
(24)
1:53.32:51.13:48.1
2 5 Fr.cia
  • Ole Haaning Thomsen(1)
0:58.7
(24)
1:59.93:04.24:06.7
Løb 141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
1:02.92:08.93:17.24:24.9
Løb 150
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:15
Plac. # Navn 1:002:00
1 3 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
195m382m
(187m)
2 2 Stevns I
  • Julie Bech Nielsen(1)
171m353m
(182m)
3 1 Valby I
  • Selma Friis(1)
175m350m
(175m)
Løb 151
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:15
Plac. # Navn 1:002:00
1 4 Valby I
  • Felix Friis(1)
226m456m
(230m)
2 7 HIF I
  • Erik Rapi(1)
214m424m
(210m)
3 6 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
188m365m
(177m)
4 5 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
180m356m
(176m)
Løb 152
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:25
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
236m478m
(242m)
2 3 NRC I
  • Saana Mononen(1)
206m434m
(228m)
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
194m380m
(186m)
Løb 153
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:25
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
235m460m
(225m)
2 4 MRK I
  • Alfred Krantz(1)
223m431m
(208m)
3 5 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
203m395m
(192m)
Løb 154
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:35
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
262m508m
(246m)
2 7 ORK I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
248m493m
(245m)
3 3 Kungälv I
  • Engla Corneliusson(1)
246m479m
(233m)
4 5 Halmstad Rodd II
  • Lovisa Waide(1)
240m477m
(237m)
5 17 Argja Róðrarfelag Føroya I
  • Rita Santos Davidsen(1)
236m455m
(219m)
6 4 Halmstad Rodd III
  • Klara Quist(1)
217m427m
(210m)
7 1 Halmstad Rodd I
  • Emilia Palm(1)
205m399m
(194m)
Løb 155
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:35
Plac. # Navn 1:002:00
1 15 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
270m529m
(259m)
2 11 Luxembourg International Rowing Club I
  • Erik Ellefors(1)
257m516m
(259m)
3 10 VÁGS I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
256m512m
(256m)
4 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
246m485m
(239m)
5 9 EHS I
  • Kasper Salmi(1)
246m480m
(234m)
6 8 MRK II
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
245m477m
(232m)
7 13 Holstebro I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
8 14 MRK I
  • Arvid Karlsson(1)
224m438m
(214m)
9 16 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
191m365m
(174m)
Løb 156
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-20 11:45
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m549m
(265m)
818m
(269m)
2 9 Rosscarbery Rowing Club I
  • Gabrielle O Donoghue(1)
263m521m
(258m)
783m
(262m)
3 10 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
248m492m
(244m)
740m
(248m)
4 15 Føroya I
  • Elin Vang Joensen(1)
256m491m
(235m)
725m
(234m)
5 3 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
242m478m
(236m)
715m
(237m)
6 13 ÖSS I
  • Maja Backlund(1)
253m486m
(233m)
715m
(229m)
7 7 Lithuania I
  • Austėja Bubinaitė(1)
244m480m
(236m)
709m
(229m)
8 14 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
235m466m
(231m)
698m
(232m)
9 8 HAV I
  • Tinna Pauladottir(1)
248m466m
(218m)
688m
(222m)
10 2 Halmstad Rodd I
  • Ida Klintefors(1)
237m457m
(220m)
673m
(216m)
11 6 ÖSS II
  • Maja Lundgren(1)
235m455m
(220m)
669m
(214m)
12 5 Stevns I
  • Kristina Bech Nielsen(1)
231m449m
(218m)
662m
(213m)
13 1 ÖSS III
  • Signe Lyckelid(1)
223m425m
(202m)
628m
(203m)
14 12 Kungälv I
  • Ines Hård Af Segerstad(1)
214m421m
(207m)
626m
(205m)
15 11 ÖSS IV
  • Julia Holmström(1)
217m415m
(198m)
607m
(192m)
Løb 157
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-20 11:55
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 4 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
266m536m
(270m)
816m
(280m)
2 5 Unaffiliated I
  • Mathias Pickett(1)
252m501m
(249m)
757m
(256m)
3 2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
255m493m
(238m)
726m
(233m)
4 7 ÖSS I
  • Filippe Archeres(1)
249m486m
(237m)
711m
(225m)
5 6 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
228m438m
(210m)
672m
(234m)
Løb 158
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-20 12:05
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 16 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
273m539m
(266m)
806m
(267m)
1079m
(273m)
2 15 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
276m532m
(256m)
787m
(255m)
1049m
(262m)
3 13 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
258m519m
(261m)
780m
(261m)
1043m
(263m)
4 17 Holstebro III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
259m512m
(253m)
767m
(255m)
1032m
(265m)
5 14 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
254m508m
(254m)
759m
(251m)
1021m
(262m)
6 20 Holstebro II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
274m524m
(250m)
774m
(250m)
1017m
(243m)
7 11 Holstebro IV
  • Anna Kramer Bosnes(1)
257m506m
(249m)
756m
(250m)
1015m
(259m)
8 2 Holstebro I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
259m503m
(244m)
749m
(246m)
1010m
(261m)
9 21 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
242m487m
(245m)
727m
(240m)
971m
(244m)
10 4 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
258m499m
(241m)
727m
(228m)
959m
(232m)
11 6 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
239m479m
(240m)
712m
(233m)
948m
(236m)
12 8 Kungälv II
  • Klara Nyman(1)
246m480m
(234m)
698m
(218m)
932m
(234m)
13 10 ÖSS I
  • Ellen Öjerhed(1)
238m470m
(232m)
692m
(222m)
911m
(219m)
14 1 Halmstad Rodd I
  • Ida Jönsson(1)
225m445m
(220m)
662m
(217m)
900m
(238m)
15 19 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
231m461m
(230m)
677m
(216m)
894m
(217m)
16 7 MRK I
  • Alice Mosslund(1)
236m461m
(225m)
674m
(213m)
885m
(211m)
17 3 MRK III
  • Moa Berglund(1)
228m445m
(217m)
656m
(211m)
871m
(215m)
18 9 Kungälv I
  • Linnea Svennson(1)
207m411m
(204m)
616m
(205m)
818m
(202m)
Løb 159
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-20 12:15
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 7 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
279m560m
(281m)
837m
(277m)
1129m
(292m)
2 5 Holstebro I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
285m552m
(267m)
817m
(265m)
1089m
(272m)
3 9 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
273m535m
(262m)
796m
(261m)
1056m
(260m)
4 2 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
272m534m
(262m)
771m
(237m)
1014m
(243m)
5 6 HIF I
  • Linus Gerhardson(1)
229m466m
(237m)
702m
(236m)
940m
(238m)
6 8 DRM I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
217m421m
(204m)
619m
(198m)
835m
(216m)
Løb 160
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:51.33:49.65:48.37:44.0
2 9 Kungälv II
  • Märta Carlsson(1)
1:58.14:00.86:02.87:58.8
3 1 Kungälv I
  • Moa Lundqvist(1)
2:02.34:07.06:12.48:12.3
4 13 Luxembourg International Rowing Club I
  • Charlotte Ellefors(1)
2:04.74:12.86:20.18:23.3
5 8 Holstebro I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:02.24:13.86:24.58:26.4
6 4 MRK I
  • Agnes Fredriksson(1)
2:03.84:13.96:23.58:30.3
7 12 DRM I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
2:04.24:15.26:26.68:33.1
8 2 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
1:59.54:09.16:22.58:33.5
9 6 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:07.04:19.16:30.78:36.0
10 5 Kungälv III
  • Maja Karlsson(1)
2:03.94:16.46:29.28:38.9
11 11 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:04.84:18.76:34.38:46.2
12 3 Kungälv IV
  • Elin Åbjörn(1)
2:08.14:22.56:38.48:52.1
Løb 161
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Bærum II
  • Sander Stundal De Vos(1)
1:40.63:20.55:00.86:40.4
2 21 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
1:42.63:25.85:09.86:54.5
3 2 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
1:44.23:29.35:14.46:58.9
4 8 Lithuania I
  • Jonas Urbanavičius(1)
1:44.33:30.15:18.67:03.3
5 20 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
1:43.13:29.15:15.87:03.8
6 4 EHS I
  • André Salmi(1)
1:43.33:31.15:24.97:18.0
7 12 ORK I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
1:49.93:41.45:33.97:21.7
8 16 MRK II
  • Tristan Scouarnec(1)
1:44.03:37.45:32.47:21.8
9 6 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:48.43:41.35:36.47:25.3
10 1 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:54.63:47.65:39.57:27.2
11 19 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:56.43:53.45:48.27:36.5
12 10 Os Roklubb I
  • Marius Hustad(1)
1:48.43:45.45:42.07:36.9
13 17 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:54.93:51.05:47.97:39.6
14 9 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:50.73:47.05:45.57:43.9
15 15 Bagsværd/KCB IV
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:55.63:53.05:50.57:44.0
16 3 Bagsværd/KCB II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:54.83:53.75:53.27:48.7
17 5 DRM I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
1:49.73:48.05:50.57:52.2
18 13 MRK I
  • Arvid Ludvig(1)
1:57.13:56.65:57.27:57.2
19 7 Bagsværd/KCB III
  • Theis Wolfram(1)
2:07.14:14.96:23.58:25.4
20 11 DRM II
  • Linus Westerberg-Heltne(1)
2:07.14:14.36:23.08:28.4
Løb 162
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:52.23:48.95:46.17:39.1
2 5 Lithuania II
  • Laura Gabšytė(1)
1:50.83:48.35:46.27:42.6
3 3 Lithuania I
  • Augustė Uleckaitė(1)
1:51.63:46.05:45.07:49.2
4 6 Knørr. I
  • Jessica Cazabon(1)
1:58.84:00.76:03.88:04.5
5 2 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
1:54.83:57.16:02.98:04.6
6 8 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:01.34:04.96:08.88:10.6
7 10 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:02.24:08.16:16.08:22.6
8 4 Os Roklubb I
  • Matilde Hustad(1)
2:13.34:29.96:46.48:59.2
9 9 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:17.44:35.06:52.19:05.2
Løb 163
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 MRK IV
  • Erik Källström(1)
1:43.73:25.05:06.36:47.1
2 16 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:40.53:23.35:07.66:48.1
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:42.23:26.15:09.66:48.6
4 24 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:37.33:21.25:06.36:52.4
5 10 Os Roklubb I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
1:42.33:26.45:11.46:52.8
6 2 HAV I
  • William Klevang Eikhólm(1)
1:43.93:32.05:20.17:04.3
7 4 Bærum III
  • Ferdinand Tenden(1)
1:47.03:33.15:19.47:04.5
8 23 Knørrur I
  • Andreas Winther Klit(1)
1:44.13:32.05:20.17:04.9
9 17 MRK II
  • Johan Lysemark(1)
1:47.43:35.05:21.77:05.3
10 21 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:44.93:32.25:20.37:05.6
11 8 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
1:41.63:27.55:16.67:08.1
12 7 MRK III
  • William Källström Okdahl(1)
1:49.63:39.75:29.57:17.2
13 14 ORK I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
1:47.83:38.95:29.67:18.5
14 5 Bærum II
  • Emil Ljunggren(1)
1:50.83:40.25:30.17:19.4
15 9 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:51.83:46.85:38.47:24.8
16 26 Halmstad Rodd I
  • Hugo Persson(1)
1:44.03:37.55:34.17:26.4
17 1 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
1:48.93:38.25:30.57:27.2
18 22 DRM II
  • Henrik Arntzen(1)
1:53.73:48.85:44.07:38.8
19 19 Kungälv II
  • Elliot Bergbrant(1)
1:46.43:41.65:42.27:41.2
20 11 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
2:02.24:05.86:08.18:02.3
21 15 Bagsværd/KCB I
  • Jakob Lynbech(1)
2:02.24:06.16:10.28:09.7
22 20 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:59.94:03.96:09.08:10.5
23 18 Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:02.14:07.06:12.98:12.4
24 3 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
2:02.34:07.66:17.38:24.8
Løb 164
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Lithuania I
  • Gustė Vaškevičiūtė(1)
1:49.43:42.15:33.27:17.7
2 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:52.03:45.75:38.47:26.8
3 12 SPIF Rodd I
  • Emma Tumova(1)
1:51.03:45.15:38.47:29.4
4 3 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
1:52.43:46.45:40.27:32.8
5 5 ORK I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
1:53.03:47.65:43.17:37.1
6 7 Os Roklubb I
  • Linea Rådmannsøy Lunde(1)
1:54.23:49.75:45.77:41.7
7 1 DRM II
  • Thea Njaastad(1)
1:54.43:53.25:52.47:47.2
8 4 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:57.23:55.35:53.47:49.2
9 16 Bagsværd/KCB I
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:57.33:56.35:55.97:51.2
10 13 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:57.13:59.06:00.47:58.0
11 11 FSR I
  • Julia Jacobsen(1)
1:59.84:01.66:03.37:59.9
12 9 DRM I
  • Emma Thomlinson(1)
1:58.44:00.76:06.58:09.2
13 15 Bagsværd/KCB II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:01.74:06.06:11.58:15.4
14 10 Halmstad Rodd II
  • Moa Klintefors(1)
2:01.84:06.36:10.78:16.0
15 17 Os Roklubb II
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
2:00.54:03.66:13.88:19.9
16 14 Halmstad Rodd IV
  • Ebba Grimberg(1)
2:04.14:11.36:21.38:29.5
17 2 Halmstad Rodd III
  • Isabelle Hättander(1)
2:04.94:16.16:32.28:47.9
Løb 165
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 DRM I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
1:32.73:05.74:37.56:07.5
2 3 Sarpsborg RK I
  • Marius Antonsen Thime(1)
1:38.43:16.44:53.66:27.1
3 5 Lithuania I
  • Arijus Viršutis(1)
1:38.13:16.04:53.76:28.6
4 4 Lithuania II
  • Titas Kazokaitis(1)
1:37.83:15.94:53.76:31.7
5 17 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:35.13:15.34:56.76:37.0
6 8 ORK I
  • Truls Oskar Hansen(1)
1:40.63:22.45:03.06:39.1
7 16 Kolding/KCHO
  • Mads Kirstein(1)
1:41.83:24.85:05.56:43.1
8 10 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.53:39.05:30.67:12.2
9 13 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
1:47.03:38.05:28.47:13.7
10 15 Bærum
  • Michael Nasby(1)
1:47.53:38.25:28.37:16.2
11 7 Bærum III
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
1:52.33:45.35:37.67:23.9
12 12 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:49.33:44.35:38.07:25.8
13 18 Bærum II
  • Oliver Nilsen(1)
1:50.43:41.85:34.67:27.3
14 20 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
1:46.33:38.15:34.37:33.2
15 9 MRK I
  • Carl Röine(1)
1:54.34:07.56:34.38:59.7
Løb 166
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:46.93:34.95:22.97:07.3
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:49.93:43.85:36.57:22.4
3 2 Lithuania II
  • Ieva Mariničiūtė(1)
1:47.03:39.75:34.57:28.2
4 3 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:55.73:53.15:51.27:48.2
5 4 Luxembourg International Rowing Club I
  • Olivia Ellefors(1)
2:01.44:04.56:10.48:16.6
Løb 167
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 VK Jordan I
  • Jan Čížek(1)
1:31.13:05.24:38.86:07.0
2 11 Holstebro/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:32.83:06.84:40.36:07.9
3 12 Sweden
  • Theodor Fritsch(1)
1:32.33:06.64:43.36:21.4
4 13 Bagsværd/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.73:14.44:52.96:26.8
5 21 HAV I
  • Torur Paulason(1)
1:38.43:17.24:57.36:32.8
6 22 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:36.83:15.74:55.46:33.0
7 5 Lithuania I
  • Arnas Venskūnas(1)
1:37.53:16.84:55.66:33.5
8 18 DRM I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
1:39.53:19.44:59.06:36.3
9 14 DRM II
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
1:38.83:19.05:00.06:38.4
10 10 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:38.83:19.15:01.16:40.6
11 2 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
1:40.33:22.75:04.66:42.9
12 9 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
1:41.43:23.15:04.56:43.0
13 4 StRK I
  • Mathias Grøsfjeld(1)
1:41.43:23.95:06.06:44.9
14 3 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:39.13:23.95:07.76:47.7
15 7 ORK II
  • Adrian Lund(1)
1:41.03:24.15:09.96:50.7
16 17 StRK II
  • Martin Nikolai Ortiz Tegle(1)
1:43.23:26.55:10.76:52.4
17 6 Silkeborg II
  • Magnus Ladegaard(1)
1:40.33:25.95:11.86:54.5
18 20 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
1:46.73:35.55:20.36:58.7
19 15 DRM III
  • Johan Sebastian Remmen(1)
2:10.23:55.45:40.57:18.3
20 23 StRK III
  • Jonas Markus A Engelsgaard(1)
1:51.93:44.25:37.77:35.9
Løb 168
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 KÍF I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
1:56.53:55.65:54.07:45.3
2 1 Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström(1)
1:58.73:58.25:57.57:53.8
Løb 169
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Sarpsborg RK II
  • Oliver Melnes(1)
1:42.63:24.55:05.56:44.9
2 2 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
1:42.93:26.25:08.96:49.8
3 3 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:42.03:28.05:14.36:59.8
4 4 Falkenberg RK I
  • Ivar Håkansson(1)
1:45.33:32.15:19.57:05.8
Løb 170
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 FSR I
  • Sára Maria Johansen(1)
1:43.83:33.15:24.67:11.7
2 3 Lithuania I
  • Dovilė Rimkutė(1)
1:47.73:38.25:27.17:14.5
3 8 Føroya II
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:47.83:39.15:29.57:14.7
4 2 Kungälv II
  • Sofie Runge(1)
7:32.4
5 5 Kungälv III
  • Elin Brischewski(1)
7:43.5
6 7 MRK I
  • Ellen Hedenberg(1)
1:52.43:48.25:46.67:45.6
7 1 Føroya I
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
1:58.93:58.86:00.47:59.4
Løb 171
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Falkenberg RK I
  • Moritz Lücke(1)
1:36.43:13.64:49.86:20.4
2 8 HIF I
  • Ruben Rapi(1)
1:34.13:11.44:48.36:24.8
3 10 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:36.23:15.34:53.96:30.9
4 11 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
1:38.13:19.44:59.16:32.9
5 5 Holstebro/KCHO III
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:42.23:26.75:06.36:44.8
6 4 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
1:41.03:23.05:06.46:46.0
7 7 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:41.33:25.75:07.46:48.2
8 6 Falkenberg RK II
  • Casper Johansson(1)
1:37.93:23.35:08.36:49.5
9 2 SRF I
  • Arthur Åsberg(1)
1:36.73:19.35:07.76:51.7
10 3 Kungälv I
  • Nils Hugoson(1)
1:42.03:26.05:11.76:58.7
11 9 Sorø I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:46.53:34.15:18.27:20.1
Løb 172
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:50.33:43.35:36.47:27.5
2 2 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.74:04.66:12.78:16.6
3 3 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
1:58.74:03.16:10.98:16.7
Løb 173
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 HIF I
  • Ahmet Rapi(1)
1:34.83:12.34:51.86:29.0
2 3 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:37.43:19.35:01.36:40.9
3 5 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:39.33:21.35:03.16:40.9
4 7 HAV I
  • Hans Petur Brekkstein(1)
1:39.93:22.35:03.96:42.5
5 8 Castle Semple Rowing Club I
  • Paul Gissen(1)
1:42.83:27.35:08.46:43.0
6 1 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • David Schenk(1)
1:45.73:35.95:27.87:17.2
Løb 174
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
1:47.83:40.85:34.97:23.4
2 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:52.93:46.75:40.47:31.0
3 5 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Johanna-Luise Kanwisch(1)
1:53.13:50.35:49.37:46.5
4 7 Kungälv I
  • Maja Wennroth(1)
1:57.83:57.25:57.17:55.7
5 1 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
1:57.14:00.86:06.08:05.4
6 6 Esbjerg I
  • Amalie Tom-Petersen(1)
1:58.64:03.16:07.28:12.3
7 3 Esbjerg II
  • Charlotte Ljungstrøm(1)
2:05.74:17.06:30.68:42.6
Løb 175
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 MRK I
  • Matthias Ydström(1)
1:30.53:01.44:31.85:59.8
2 1 ARF I
  • Jens Debatin(1)
1:30.83:04.04:37.36:12.7
3 6 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Jonas Westberg(1)
1:34.43:09.04:43.96:15.7
4 2 Aalborg I
  • Esben Ravn(1)
1:34.03:10.64:46.16:16.5
5 3 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Jakob Grafe(1)
1:34.53:11.54:48.26:21.8
6 11 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
1:36.43:17.34:56.66:33.6
7 5 Falkenberg RK I
  • Anders Holmberg(1)
1:39.63:19.54:58.66:35.8
8 10 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:40.13:24.95:09.96:53.4
9 7 NIRF - Sweden I
  • Nicklas Lyremark(1)
1:42.53:28.35:14.86:55.7
10 9 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II
  • Gerrit Widera(1)
1:41.43:29.35:20.37:09.3
Løb 176
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-03-20 16:45
Plac. # Navn 100m
1 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
0:21.4
2 2 ORK I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
0:23.0
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
0:33.3
4 4 Stevns I
  • Julie Bech Nielsen(1)
0:33.3
Løb 177
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-03-20 16:50
Plac. # Navn 100m
1 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:21.3
2 5 VÁGS I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
0:23.1
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:24.4
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
0:24.7
5 4 EHS I
  • Kasper Salmi(1)
0:25.1
6 2 Holstebro/KCHO III
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
0:29.9
Løb 178
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 16:55
Plac. # Navn 100m200m
1 9 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:21.3
2 13 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:19.3
(24)
0:38.1
(24)
3 14 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
0:19.5
(24)
0:38.3
(24)
4 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:19.7
(24)
0:38.8
(24)
5 6 Holstebro/KCHO IV
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:21.6
(24)
0:41.7
(24)
6 3 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:21.5
(24)
0:42.0
(24)
7 1 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
0:21.6
(24)
0:42.3
(24)
8 19 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
0:21.6
(24)
0:42.3
(24)
9 16 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:22.2
(24)
0:42.9
(24)
10 10 ÖSS I
  • Maja Backlund(1)
0:22.6
(24)
0:44.4
(24)
11 5 HAV I
  • Tinna Pauladottir(1)
0:23.9
(24)
0:46.3
(24)
12 7 TopRow NYC I
  • Magdalena Scilaris(1)
0:23.7
(24)
0:47.5
(24)
13 18 ÖSS V
  • Ellen Öjerhed(1)
0:24.9
(24)
0:48.7
(24)
14 17 Stevns III
  • Kristina Bech Nielsen(1)
0:25.1
(24)
0:49.1
(24)
15 20 ÖSS II
  • Maja Lundgren(1)
0:25.7
(24)
0:49.6
(24)
16 11 ÖSS IV
  • Julia Holmström(1)
0:26.2
(24)
0:52.3
(24)
17 15 ÖSS III
  • Signe Lyckelid(1)
0:26.4
(24)
0:52.4
(24)
Løb 179
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:00
Plac. # Navn 100m200m
1 6 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:18.9
(24)
0:37.6
(24)
2 4 ARGJA I
  • Rói Jacobsen(1)
0:18.7
(24)
0:37.7
(24)
3 8 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Oliver Shaw(1)
0:20.0
(24)
0:39.3
(24)
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:20.1
(24)
0:39.3
(24)
5 7 Unaffiliated I
  • Mathias Pickett(1)
0:22.5
(24)
0:44.1
(24)
6 5 ÖSS I
  • Filippe Archeres(1)
0:23.9
(24)
0:46.9
(24)
7 3 DRM I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
0:26.5
(24)
0:50.8
(24)
Løb 180
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:06
Plac. # Navn 100m200m
1 18 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
0:18.2
(24)
0:36.2
(24)
2 7 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
0:18.8
(24)
0:36.7
(24)
3 1 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
0:19.5
(24)
0:38.6
(24)
4 4 Kungälv III
  • Märta Carlsson(1)
0:20.0
(24)
0:39.0
(24)
5 8 Knørr. I
  • Jessica Cazabon(1)
0:19.9
(24)
0:39.5
(24)
6 2 Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:20.1
(24)
0:39.5
(24)
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Laura Møller(1)
0:20.3
(24)
0:39.6
(24)
8 5 Vaxholms Roddförening I
  • Anja Hörner Svensson(1)
0:20.7
(24)
0:39.9
(24)
9 19 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
0:20.4
(24)
0:40.7
(24)
10 9 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:21.4
(24)
0:41.0
(24)
11 16 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:21.0
(24)
0:41.0
(24)
12 3 Holstebro/KCHO III
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
0:21.8
(24)
0:42.1
(24)
13 11 DRM I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
0:22.0
(24)
0:42.2
(24)
14 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
0:22.0
(24)
0:43.3
(24)
15 14 Kungälv IV
  • Maja Karlsson(1)
0:21.6
(24)
0:43.4
(24)
16 12 Holstebro/KCHO IV
  • My Alberte Schaaf(1)
0:23.4
(24)
0:45.7
(24)
17 20 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
0:23.6
(24)
0:46.4
(24)
18 13 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:25.2
(24)
0:48.5
(24)
Løb 181
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:12
Plac. # Navn 100m200m
1 2 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:15.8
(24)
0:31.6
(24)
2 1 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:17.0
(24)
0:33.1
(24)
3 8 EHS I
  • André Salmi(1)
0:17.0
(24)
0:33.3
(24)
4 13 CSTLC I
  • Tristan Feldon(1)
0:17.3
(24)
0:33.4
(24)
5 18 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:16.8
(24)
0:33.6
(24)
6 11 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
0:17.4
(24)
0:33.9
(24)
7 16 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
0:17.4
(24)
0:33.9
(24)
8 10 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
0:17.6
(24)
0:34.1
(24)
9 12 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:17.6
(24)
0:35.0
(24)
10 15 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
0:18.6
(24)
0:35.2
(24)
11 7 ORK II
  • Philip De Rodez Benavent(1)
0:18.5
(24)
0:35.8
(24)
12 5 Kungälv II
  • Elliot Bergbrant(1)
0:18.0
(24)
0:36.0
(24)
13 20 ORK I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
0:18.5
(24)
0:36.0
(24)
14 9 DRM II
  • Henrik Arntzen(1)
0:19.0
(24)
0:37.3
(24)
15 14 DRM III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
0:20.3
(24)
0:39.0
(24)
16 3 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:20.1
(24)
0:39.0
(24)
17 6 DRM IV
  • Linus Westerberg-Heltne(1)
0:20.9
(24)
0:40.8
(24)
18 19 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
0:23.0
(24)
0:42.8
(24)
Løb 182
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:18
Plac. # Navn 100m200m
1 8 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:18.0
(24)
0:35.5
(24)
2 10 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:18.7
(24)
0:36.6
(24)
3 3 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
0:19.1
(24)
0:38.0
(24)
4 1 ARGJA II
  • Mira Winther Klit(1)
0:19.7
(24)
0:38.7
(24)
5 2 ORK I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
0:20.4
(24)
0:39.2
(24)
6 5 DRM II
  • Emma Thomlinson(1)
0:20.4
(24)
0:39.7
(24)
7 7 DRM I
  • Thea Njaastad(1)
0:20.7
(24)
0:39.8
(24)
8 9 FSR I
  • Julia Jacobsen(1)
0:20.3
(24)
0:39.8
(24)
9 6 SPIF Rodd I
  • Emma Tumova(1)
0:20.9
(24)
0:40.5
(24)
Løb 183
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:24
Plac. # Navn 100m200m
1 13 Holstebro/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
0:14.9
(24)
0:29.3
(24)
2 2 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.2
(24)
0:30.0
(24)
3 17 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
0:15.6
(24)
0:30.9
(24)
4 19 DRM IV
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
0:16.3
(24)
0:31.5
(24)
5 11 ORK II
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:16.3
(24)
0:31.7
(24)
6 14 ARGJA I
  • Heini Háberg(1)
0:16.5
(24)
0:31.8
(24)
7 22 HAV I
  • Torur Paulason(1)
0:16.4
(24)
0:32.1
(24)
8 6 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:16.4
(24)
0:32.2
(24)
9 16 DRM I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
0:16.8
(24)
0:32.5
(24)
10 3 DRM III
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
0:17.0
(24)
0:32.5
(24)
11 7 ORK III
  • Adrian Lund(1)
0:16.6
(24)
0:32.5
(24)
12 21 DRM II
  • Johan Sebastian Remmen(1)
0:17.2
(24)
0:33.0
(24)
13 4 Silkeborg II
  • Casper Pedersen(1)
0:17.0
(24)
0:33.8
(24)
14 15 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
0:17.7
(24)
0:34.0
(24)
15 20 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
0:17.6
(24)
0:35.0
(24)
16 5 Kungälv II
  • Jacob Åbjörn(1)
0:17.8
(24)
0:36.3
(24)
17 10 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
0:18.9
(24)
0:36.7
(24)
18 8 Göteborgs Roddklubb II
  • Taysir Abu Al Chay(1)
0:22.7
(24)
0:43.9
(24)
Løb 184
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:30
Plac. # Navn 100m200m
1 4 Føroya II
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:17.1
(24)
0:33.6
(24)
2 6 Kungälv II
  • Sofie Runge(1)
0:18.7
(24)
0:36.5
(24)
3 7 FSR I
  • Sára Maria Johansen(1)
0:19.4
(24)
0:37.6
(24)
4 2 Føroya I
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
0:19.7
(24)
0:38.9
(24)
5 3 Kungälv III
  • Elin Brischewski(1)
0:20.7
(24)
0:39.6
(24)
Løb 185
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:36
Plac. # Navn 100m200m
1 7 Helsingborg I
  • Christopher Berg(1)
0:15.1
(24)
0:29.7
(24)
2 8 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
0:15.8
(24)
0:31.2
(24)
3 3 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
0:16.1
(24)
0:31.4
(24)
4 5 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0:16.1
(24)
0:31.5
(24)
5 1 Esbjerg II
  • Brandur Poulsen(1)
0:15.9
(24)
0:31.8
(24)
6 6 SNO I
  • Nicolas Ezratti(1)
0:15.9
(24)
0:31.8
(24)
7 4 Holstebro/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
0:16.4
(24)
0:32.8
(24)
8 2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
0:18.0
(24)
0:35.3
(24)
Løb 186
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:30
Plac. # Navn 100m200m
1 12 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:15.9
(24)
0:31.5
(24)
2 11 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:18.8
(24)
0:36.6
(24)
3 8 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:19.3
(24)
0:37.8
(24)
4 10 Aalborg II
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:19.5
(24)
0:38.3
(24)
5 9 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
0:20.5
(24)
0:40.1
(24)
Løb 187
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:36
Plac. # Navn 100m200m
1 19 Klub tyk og stærk I
  • Martin Nørum (1)
0:14.3
(24)
0:28.0
(24)
2 11 RK I
  • Kristian Mortansson(1)
0:14.6
(24)
0:29.0
(24)
3 12 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.2
(24)
0:30.1
(24)
4 18 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:15.6
(24)
0:30.7
(24)
5 10 Kungälv II
  • Eric Ehrenberger(1)
0:16.2
(24)
0:31.3
(24)
6 14 Kungälv III
  • Nils Hugoson(1)
0:17.0
(24)
0:33.5
(24)
7 13 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
0:17.3
(24)
0:34.4
(24)
Løb 188
30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:19.0
(24)
0:37.5
(24)
Løb 189
30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:48
Plac. # Navn 100m200m
1 3 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:15.7
(24)
0:30.8
(24)
2 2 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:16.2
(24)
0:32.0
(24)
3 5 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:16.4
(24)
0:32.1
(24)
4 4 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
0:16.9
(24)
0:32.6
(24)
5 1 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:17.1
(24)
0:33.5
(24)
Løb 190
40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 3 Skullerud Sportsklubb - Roing II
  • Lillian Dramsdahl(1)
0:18.5
(24)
0:36.6
(24)
2 4 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:19.2
(24)
0:37.6
(24)
Løb 191
40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:48
Plac. # Navn 100m200m
1 15 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:15.4
(24)
0:30.6
(24)
2 9 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
0:15.7
(24)
0:31.2
(24)
3 13 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:16.0
(24)
0:31.5
(24)
4 16 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:15.8
(24)
0:31.5
(24)
5 12 Landskrona Roddklubb I
  • Daniel Ersborn(1)
0:16.1
(24)
0:31.8
(24)
6 6 Unaffiliated I
  • Alex Pickett(1)
0:16.3
(24)
0:31.9
(24)
7 10 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:16.3
(24)
0:32.2
(24)
8 11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:17.3
(24)
0:33.8
(24)
9 8 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:17.3
(24)
0:33.9
(24)
Løb 192
50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:18.1
(24)
0:35.2
(24)
2 5 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:19.3
(24)
0:39.2
(24)
Løb 193
50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 2 N/A
  • Peter Heilsberg(1)
0:16.7
(24)
0:00.0
(24)
2 8 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:15.2
(24)
0:30.0
(24)
3 9 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:15.1
(24)
0:30.0
(24)
4 3 Mikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta(1)
0:15.3
(24)
0:30.3
(24)
5 4 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:15.9
(24)
0:31.3
(24)
6 1 Lillehammer Ro- og Kajakklubb I
  • Jørn Kleven(1)
0:16.4
(24)
0:32.5
(24)
7 6 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:17.0
(24)
0:33.3
(24)
8 11 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:17.8
(24)
0:34.7
(24)
Løb 194
60+WErgo Sprint Kvinder 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 6 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:20.8
(24)
0:40.7
(24)
Løb 195
60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 13 Amelias Fars Sport and Fitness Club I I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:18.0
(24)
0:33.6
(24)
2 15 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:19.5
(24)
0:37.4
(24)
3 17 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:19.9
(24)
0:38.0
(24)
4 16 KK Team Pohjalainen ry I
  • Steve Kåla(1)
0:19.4
(24)
0:38.3
(24)
Løb 197
70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 18 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:20.0
(24)
0:38.7
(24)
Løb 199
80+MErgo Sprint Mænd 80+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 19 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:19.2
(24)
0:38.7
(24)
Løb 200
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:25
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:55.0
(24)
1:50.62:45.63:39.5
2 3 Aalborg I
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:52.1
(24)
1:46.92:42.43:39.9
3 2 KVIK I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:55.6
(24)
1:53.52:52.63:51.4
4 1 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:58.0
(24)
1:58.22:59.83:59.5
Løb 201
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Chalmers University of Technology II
  • Eric Ehrenberger(1)
0:44.7
(24)
1:30.42:16.73:03.3
2 9 Aalborg VI
  • Christian Taulbjerg(1)
0:43.1
(24)
1:28.72:16.13:06.4
3 3 Aalborg VIII
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:45.4
(24)
1:31.82:19.23:06.7
4 6 Aalborg V
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:46.1
(24)
1:33.52:21.93:10.3
5 10 Aalborg III
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:45.8
(24)
1:33.12:21.63:11.2
6 5 Aalborg VII
  • Jonas Svane(1)
0:48.2
(24)
1:36.82:25.53:14.5
7 2 Aalborg I
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
0:49.0
(24)
1:38.72:29.73:21.9
8 8 Aalborg II
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
0:51.3
(24)
1:41.82:33.53:26.0