Tilmeldinger - LDK5 (DM finale) i DSR - Svanemøllebugtens Blågrønne Vande 2018

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1. division 10 km - 10000m 8 tilmeldinger
Københavns Roklub H:0.938
  • 1. Vibeke Skousen (København) '69 H:0.8930.927 (outliner)
  • 2. Mikkel Güth Petersen (København) '76 H:0.979
  • Cox. Maja Brisson (København) '76 H:0.909 (outliner)
DSR - POP signal H:0.931
  • 1. Jens Voigt Smidt (DSR) '60 H:0.942
  • 2. Ole Sachs (DSR) '64 H:0.952
  • Cox. Erika Busch (DSR) '67 H:0.889 (outliner)
Danish Dynamite - DSR H:0.995
  • 1. Rasmus Solbjerg Stie Christensen (DSR) '81 H:0.990
  • 2. Kasper Jørgensen (DSR) '85 H:0.997
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87 H:0.999
Havnens Helte - KR H:1.099
  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.963
  • 2. Mads Peter Andersen (København) '77 H:0.981
  • 3. Mikkel Schmidt (København) '78 H:0.984
  • 4. Andreas Bech Mikkelsen (København) '83 H:0.994
  • Cox. Carina Klein (København) '74 H:0.905 (outliner)
Humlebæk Roklub 10MIX H:0.922
  • 1. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.8820.913 (outliner)
  • 2. Morten Runge Poulsen (Humlebæk) '70 H:0.965
  • Cox. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk) '67 H:0.889 (outliner)
Nyborg Roklub H:0.944
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.961
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.961
  • Cox. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68 H:0.891 (outliner)
Mach 4 - DSR H:1.090
  • 1. Kenneth Darre (DSR) '84 H:0.995
  • 2. Jørgen Elgaard Larsen (DSR) '72 H:0.970
  • 3. Allan Maagaard (DSR) '67 H:0.959
  • 4. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.956
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97 H:0.915 (outliner)
Roklubben Viking H:0.931
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8660.897 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 10 km Åben Motions Mix, 2. division - 10000m 15 tilmeldinger
DSR - Rødtop United H:0.901
  • 1. Tania Rangstrup-Christensen (DSR) '83 H:0.924
  • 2. Astrid Helene Munksgaard (DSR) '60 H:0.872
  • Cox. Jenny Helander (DSR) '75 H:0.907
DSR Dommedag H:0.958
  • 1. Christian Parker (DSR) '81 H:0.990
  • 2. Per Holst Jensen (DSR) '61 H:0.945
  • Cox. Erik Rasmussen (DSR) '51 H:0.9160.938 (outliner)
Humlebæk Roklubs kaniner H:1.022
  • 1. Christian Stephensen (Humlebæk) '52 H:0.919
  • 2. Charlotte Janum (Humlebæk) '72 H:0.900
  • 3. Line Pinstrup (Humlebæk) '73 H:0.902
  • 4. Søren Mortensen (Humlebæk) '54 H:0.926
  • Cox. Karen Stein (Humlebæk) '46 H:0.8260.873 (outliner)
Nakskov Roklub. Roinfo.dk H:0.895
  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.892
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.923
  • Cox. Jenny Larsen (Nakskov) '48 H:0.835 (outliner)
Odins Sønner - DSR H:0.984
  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95 H:0.993
  • 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95 H:0.993
  • Cox. Michael Qvist (DSR) '70 H:0.965
Den Heldige Hanekylling - DSR H:1.065
  • 1. Astrid Engberg (DSR) '92 H:0.929 (outliner)
  • 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR) '95 H:0.923 (outliner)
  • 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89 H:0.930 (outliner)
  • 4. Henrik Lykkebo (DSR) '82 H:0.992
  • Cox. Dorte Schnack (DSR) '80 H:0.9180.94 (outliner)
Roforeningen KVIK H:0.926
  • 1. Vivian Karlsen (KVIK) '87 H:0.929
  • 2. Anne Agerskov Schmidt (KVIK) '84 H:0.925
  • Cox. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84 H:0.925
DSR In Sync H:1.085
  • 1. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85 H:0.927 (outliner)
  • 2. Chris Cave (DSR) '89 H:1.000
  • 3. Mette Fomsgaard Nyrup (DSR) '86 H:0.928 (outliner)
  • 4. Svend Frydendahl (DSR) '85 H:0.997
  • Cox. Ida Eltorm (DSR) '80 H:0.9180.95 (outliner)
Knatte, Fnatte och Tjatte - DSR H:0.992
  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88 H:1.000
  • 2. Johan Berg (DSR) '85 H:0.997
  • Cox. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.979
Præstø Roklub/Roklubben Viking H:0.932
  • 1. Bjørn Hansen (Viking) '46 H:0.8960.906 (outliner)
  • 2. Reinhard Sværke (Viking) '56 H:0.932
  • Cox. Martin Poulsen (Præstø) '67 H:0.959
Vejle Roklub H:0.970
  • 1. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73 H:0.902 (outliner)
  • 2. Andrea Gamberini (Vejle) '84 H:0.995
  • Cox. Jesper Foldager (Vejle) '72 H:0.970
Roklubben Viking H:0.904
  • 1. Birgitte Kraft (Viking) '58 H:0.8670.887 (outliner)
  • 2. Dorte Zangerberg (Viking) '66 H:0.886 (outliner)
  • Cox. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
Hellerup Dame Roklub H:0.988
  • 1. Dorte Vang-Jensen (HDR) '67 H:0.889
  • 2. Lea Eggs (HDR) '59 H:0.870
  • 3. Yvonne Mackeprang (HDR) '62 H:0.877
  • 4. Ruth Fuursted (HDR) '59 H:0.870
  • Cox. Pia Sværke (HDR) '57 H:0.864
Aarhus Roklub/Horsens Roklub H:0.927
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80 H:0.918
  • 2. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57 H:0.934
  • Cox. Niels Iversen (Aarhus) '55 H:0.929
Nakskov Roklub. URO H:0.952
  • 1. Sebastian Christensen (Nakskov) '00 H:0.966
  • 2. Sophia Lindegaard (Nakskov) '01 H:0.8870.923 (outliner)
  • Cox. William Christensen (Nakskov) '00 H:0.966
Løb 3 W2+inr 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km - 10000m 6 tilmeldinger
Coastaldamerne på eventyr - DSR
  • 1. Tanja Igland (DSR) '74
  • 2. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • Cox. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Havtæskerne - DSR
  • 1. Isabelle Timshel (DSR) '89
  • 2. Rikke Rasmussen Juel (DSR) '85
  • Cox. Malene Bergenstoff Jensen (DSR) '84
Søhestene - DSR
  • 1. Sara Engberg (DSR) '90
  • 2. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85
  • Cox. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
KVIK & dirty
  • 1. Birtt Skovø (KVIK) '70
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71
De Blå Sirener - DSR
  • 1. Helle Kristensen (DSR) '84
  • 2. Louise Ruby (DSR) '84
  • Cox. Samantha Don Robbins (DSR) '90
KVIK 1
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km - 25000m 4 tilmeldinger
Hellerup Roklub H:0.943
  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48 H:0.905
  • 2. Rolf Traberg (Hellerup) '70 H:0.965
  • Cox. Thomas Weise (Hellerup) '67 H:0.959
Roklubben Viking H:0.945
  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
  • 2. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
Kalundborg Roklub/Tissø Roklub H:0.957
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86 H:0.998
  • 2. Mette Nissen (Tissø) '99 H:0.903 (outliner)
  • Cox. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.947
Humlebæk Roklub KA - HR/KR H:0.953
  • 1. Kenny Andersen (København) '69 H:0.963
  • 2. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.954
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.942
Løb 5 M2+inr 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km - 25000m 5 tilmeldinger
Aarhus Studenter Roklub
  • 1. Jacob Blom (ASR) '80
  • 2. Lasse Laustsen (ASR) '84
  • Cox. Simon Kvindal (ASR) '72
Kalundborg Roklub
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • Cox. Mike Christensen (Kalundb) '93
De Sidste Tags Hellige - DSR
  • 1. Peter Stenby (DSR) '86
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR) '90
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
KVIKamok
  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68
  • 2. Iver Kjar (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
Kisser og Havhingstene - DSR
  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 2. Jesper Christensen (DSR) '72
  • Cox. Rune Glerup (DSR) '84