Resultater - Euro Slide Open mesterskab 2022
Løb nr | Starttid - | ↓

Vi blive tilgængelige umiddelbart efter regattaen.

201
U15 W2-Slide Piger U15 2-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 12:00
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 11 Lyngby/Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
16s0:41.51:06.51:33.32:00.82:00.8
2 6 II Bagsværd
  • Emma Møller(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
13s0:40.81:07.81:35.32:02.82:02.8
3 9 Bagsværd/Fredensborg
  • Liv Dolmer(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
15s0:41.51:08.81:37.82:06.82:06.8
4 7 I Jels/KCO
  • Thea Marie Noe(1)
  • Celine Nielsen(2)
15s0:43.31:11.31:39.32:06.82:06.8
5 4 III Bagsværd
  • Maja Kjær Pyndt(1)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(2)
11s0:39.31:08.31:39.32:08.82:08.8
6 3 II Lyngby
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Sofie Thea Kornbeck(2)
8s0:39.81:10.31:40.32:11.82:11.8
7 2 I Lyngby
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
1s0:34.81:06.81:39.32:12.22:12.2
8 5 Jels/Odense/KCO I
  • Dicte Fyhn(1)
  • Benna Sundstrøm(2)
13s0:42.31:11.31:41.82:12.82:12.8
9 10 IV Bagsværd
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Sigrid Lindquist(2)
15s0:43.51:12.51:44.82:16.32:16.3
10 1 I Bagsværd
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
0s0:32.11:05.61:41.62:17.62:17.6
11 12 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
  • Sandra Nørskov(2)
17s0:45.51:14.51:48.02:19.32:19.3
12 8 II Jels/KCO
  • Mia Frost Davidsen(1)
  • Rikke Jeckel(2)
15s0:47.31:21.31:56.32:28.32:28.3
202
U19 W2-Slide Piger U19 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 12:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 6 Sorø/Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
18s1:05.11:58.92:56.13:51.63:51.6
2 5 LDR/Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
17s1:07.52:02.32:58.03:52.03:52.0
3 2 KVIK I
  • Nanna Ancher(1)
  • Ea Høyer Splitthorff(2)
6s1:00.01:57.52:56.53:52.83:52.8
4 3 Bagsværd/Odense/KCO I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Mia Christensen(2)
8s1:02.52:00.32:59.03:57.73:57.7
5 4 I København
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Johanne Ravn(2)
14s1:04.52:02.33:01.03:58.03:58.0
6 1 II København
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Josefine Lindskov Also(2)
0s0:55.21:56.73:00.24:04.04:04.0
203
U15 M2-Slide Drenge U15 2-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 12:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 4 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
19s0:44.51:09.01:33.51:58.81:58.8
2 3 Odense/KCO I
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
18s0:44.01:09.01:35.02:01.32:01.3
3 6 Lyngby/Rødvig I
  • Johan Bach Sørensen(1)
  • Thomas Andersen(2)
23s0:47.51:12.01:37.32:02.82:02.8
4 5 Roskilde/Sorø
  • Albert Andersen(1)
  • Aidan Mingo(2)
20s0:45.01:10.01:36.82:04.32:04.3
5 1 Lyngby
  • Oliver Brinkløv(1)
  • Gustav Bach Sørensen(2)
0s0:31.81:03.21:36.72:10.52:10.5
6 2 Roskilde
  • Sara Lendal Holm(1)
  • Rainer Kaliszan(2)
13s0:42.01:11.01:41.52:10.72:10.7
204
U19 M2-Slide Drenge U19 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 12:40
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 7 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Sebastian Holt Poulsen(2)
19s1:03.31:49.52:38.03:26.23:26.2
2 2 II Bagsværd
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
3s0:54.31:46.32:38.53:29.83:29.8
3 1 KR I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Oscar Munck Aabenhus(2)
0s0:53.81:50.52:46.33:38.23:38.2
4 3 København
  • Viggo Højme Lambert(1)
  • Conrad Norman(2)
14s1:02.71:53.22:45.03:39.73:39.7
5 8 Roskilde I
  • Arsienii Proutorov(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
21s1:09.32:01.02:52.03:41.73:41.7
6 5 I Bagsværd
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
17s1:06.81:58.52:51.53:43.83:43.8
7 9 Skjold I
  • Carl Emil Melander(1)
  • Ask Høyer Splittorff(2)
24s1:12.32:03.82:56.03:47.33:47.3
8 6 KVIK I
  • Christian Dael Antonius(1)
  • Bastian Scheel Ingemann(2)
18s1:09.32:01.02:55.03:48.23:48.2
9 4 Skjold II
  • Thomas Valdemar Secher Oldenburg(1)
  • Asger Öjelund(2)
17s1:07.82:02.02:59.03:56.83:56.8
205
W2-Slide Kvinder 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 12:50
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 I Bagsværd
  • Mathilde Persson(1)
  • Marie Mørch(2)
0s0:50.51:42.82:35.03:27.03:27.0
2 4 Bagsværd/KVIK/KCB I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Anne H. Larsen(2)
0s0:57.01:48.52:40.23:31.03:31.0
3 3 KVIK I
  • Kristine Søndergaard(1)
  • Sára Maria Johansen(2)
0s0:56.51:50.32:45.33:37.53:37.5
4 6 KVIK/København I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Josefine Freltoft(2)
0s1:02.01:55.52:49.53:41.03:41.0
5 7 /Ingen Klub
  • Lærke Kjeldgård Petersen(1)
  • Matilde Koldsø Søreid(2)
0s1:00.01:53.02:47.53:42.53:42.5
6 5 DSR II
  • Sofie Østergaard Jensen(1)
  • Anna Calina Schanze(2)
0s1:01.51:55.52:49.33:43.03:43.0
7 8 DSR
  • Natasha Frandsen(1)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(2)
0s1:08.02:02.02:56.03:49.03:49.0
8 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Helen Pabst(2)
0s0:56.81:54.32:53.23:49.53:49.5
9 9 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Sina Brandt(2)
0s1:10.52:08.33:06.84:03.54:03.5
206
M2-Slide Mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 13:00
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 2 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
1s0:46.01:30.52:15.02:58.32:58.3
2 4 Lyngby/Sorø/ I
  • Rasmus Lind(1)
  • Alexander Modest(2)
2s0:45.51:30.82:16.03:00.83:00.8
3 8 DSR/Roskilde/ I
  • Bastian Secher(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
10s0:50.51:32.72:14.53:01.22:56.2
4 7 Holstebro/
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Kaare Mortensen (2)
10s0:52.51:35.32:17.53:04.22:59.2
5 1 Bagsværd/København I
  • Johan Poulsen(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
0s0:45.61:31.92:18.13:04.63:04.6
6 5 Hadsund/Lyngby
  • Christian Runge(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
2s0:47.51:33.72:20.53:07.23:07.2
7 3 Kolding/Odense/KCO
  • Mads Kirstein(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
2s0:47.51:34.32:22.53:10.33:10.3
8 6 DSR I
  • Mathias Hartmann(1)
  • Malte Birk(2)
5s0:52.51:43.02:35.53:27.23:27.2
207
30+W2-Slide Masters Kvinder 30+ 2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap beregningsmetode: Slide) 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
30+M2-Slide Mænd 30+ 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 13:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 2 Lyngby/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
  • Thomas Beck Christensen(2)
20s1:08.21:57.22:47.23:36.23:36.2
2 3 Dragør/Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
21s1:11.02:03.52:55.53:43.53:43.5
3 1 Bagsværd I
  • Carsten Bech(1)
  • Karsten Holm(2)
0s1:02.32:05.83:10.34:15.34:15.3
209
30+W/M 2-Slide Kvinder/mænd 30+ 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 13:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 6 Amelias Fars Sport and Fitness Club/Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
  • Martin Mario Jelani(2)
16s1:07.01:58.02:49.53:40.03:40.0
2 4 HDR/Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
  • Mette Cederkvist(2)
0s0:54.11:49.12:44.93:41.83:41.8
3 5 KVIK/Sorø I
  • Marianne Becker(1)
  • Christian Mølvig(2)
13s1:04.51:57.52:51.03:42.73:42.7
4 7 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Ida Hesseldahl(2)
28s1:17.02:08.83:00.33:50.73:50.7
5 8 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
  • Tuuli Kasso(2)
33s1:22.82:13.33:04.23:54.73:54.7
6 9 Køge R I
  • Jan Roager Olsen(1)
  • Trine Teglers(2)
40s1:28.82:20.83:13.74:05.24:05.2
410
U15 W4-Slide Piger U15 4-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 14:10
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 Lyngby I
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Sofie Thea Kornbeck(2)
  • Emmelie Brinkløv(3)
  • Marie Lie Schmidt(4)
5s0:35.91:05.91:35.92:05.32:05.3
2 3 Bagsværd
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
  • Marie Bohm Bramsen(2)
  • Emma Møller(3)
  • Nanna Bardram Kehr(4)
7s0:36.61:06.41:36.62:07.72:07.7
3 1 Bagsværd
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Maja Kjær Pyndt(4)
0s0:31.81:03.61:36.72:08.72:08.7
4 4 Roskilde/Sorø/Stevns I
  • Sara Lendal Holm(1)
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(2)
  • Ida Vilhelmsen(3)
  • Kristina B Nielsen(4)
9s0:38.11:07.91:38.62:09.32:09.3
5 6 Bagsværd/Fredensborg
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Sigrid Lindquist(2)
  • Liv Dolmer(3)
  • Amalie Thal-Drexel(4)
11s0:39.91:08.41:39.02:09.42:09.4
6 5 Jels/Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Celine Nielsen(2)
  • Thea Marie Noe(3)
  • Dicte Fyhn(4)
11s0:40.41:09.61:38.92:09.52:09.5
411
U19 W4-Slide Piger U19 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 14:20
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 3 Roskilde/Sorø/Stevns I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Anna Iversen(3)
  • Sofie Steffensen(4)
10s1:02.31:57.62:53.83:48.83:48.8
2 2 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(2)
  • Johanne Ravn(3)
  • Josefine Staudt(4)
1s0:58.51:58.22:59.43:58.73:58.7
3 1 KVIK/Roskilde/Stevns
  • Emilie Raft(1)
  • Amalie Lau Nielsen(2)
  • Ea Høyer Splitthorff(3)
  • Nanna Ancher(4)
0s0:59.22:01.43:03.44:01.44:01.4
412
U15 M4-Slide Drenge U15 4-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 14:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 2 Bagsværd/Roskilde/Sorø
  • Albert Andersen(1)
  • Aidan Mingo(2)
  • Oscar Østergaard Nielsen(3)
  • Otto Kjærulff(4)
8s0:34.51:00.41:26.41:53.01:53.0
2 1 Lyngby/Rødvig
  • Gustav Bach Sørensen(1)
  • Oliver Brinkløv(2)
  • Johan Bach Sørensen(3)
  • Thomas Andersen(4)
0s0:28.40:57.11:26.81:56.41:56.4
413
U19 M4-Slide Drenge U19 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 14:40
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 København I
  • Conrad Norman(1)
  • Oscar Munck Aabenhus(2)
  • Viggo Højme Lambert(3)
  • Albert Grydehøj Stobbe(4)
0s0:51.51:44.92:38.73:29.93:29.9
2 2 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
3s0:53.31:45.42:38.53:30.13:30.1
3 3 Roskilde/Sorø
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Emil Jelstrup(4)
14s1:01.81:51.32:42.03:31.93:31.9
4 4 Skjold I
  • Asger Öjelund(1)
  • Ask Høyer Splittorff(2)
  • Carl Emil Melander(3)
  • Thomas Valdemar Secher Oldenburg(4)
14s1:07.12:02.02:58.13:53.53:53.5
414
W4-Slide Kvinder 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 14:50
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 2 KR/KVIK
  • Josefine Freltoft(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
  • Sára Maria Johansen(3)
  • Clara Hornnæss(4)
0s0:55.31:49.32:43.53:36.43:36.4
2 3 DSR I
  • Natasha Frandsen(1)
  • Sofie Østergaard Jensen(2)
  • Tuuli Kasso(3)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(4)
0s0:59.11:53.82:49.53:44.33:44.3
3 4 SDU
  • Signe Jensen(1)
  • Maria Evald Pedersen(2)
  • Isabella Rostén(3)
  • Ida Marie Nielsen(4)
0s1:00.81:59.82:59.13:55.83:55.8
414
W4-Slide Kvinder 4-Slide 1000m 2. Afdeling
2022-12-10 15:00
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 4 BR/DSR/Odder/Rosk
  • Julie Poulsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(4)
0s0:55.61:44.92:34.73:23.73:23.7
2 2 DSR II
  • Mathilde Persson(1)
  • Christine Cardel(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
0s0:56.01:47.12:37.83:27.53:27.5
3 3 BR/DSR/KVIK/Holst
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Anne H. Larsen(4)
0s0:57.41:48.92:41.23:33.13:33.1
4 1 DSR/Hads/Holst/Rosk
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Nanna Vigild(2)
  • Karen Mortensen(3)
  • Laetitia Panero-Bommer(4)
0s0:56.81:49.32:41.83:33.93:33.9
415
M4-Slide Mænd 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 15:10
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 Bagsværd/Hadsund/København/Lyngby
  • Johan Poulsen(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Christian Runge(3)
  • Rasmus Konnerup(4)
0s0:45.81:32.32:19.63:07.83:07.8
2 2 Odense II
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Niels Trubbach(2)
  • Mathias Jakobsen(3)
  • Alexander Schwarz(4)
0s0:52.01:43.12:35.33:25.63:25.6
3 3 Odense I
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
  • Aleksandar Kolev(2)
  • Henrik Akre Thorup(3)
  • Tobias Taudal(4)
0s0:57.91:47.42:38.53:28.53:28.5
416
30+W4-Slide Kvinder 30+ 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 15:20
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 HDR I
  • Charlotte Hummer(1)
  • Mette Cederkvist(2)
  • Ditte Anker-Svendsen(3)
  • Lotte Wenzel(4)
0s0:57.81:56.62:57.03:57.63:57.6
2 2 Bagsværd I
  • Kirsten Gerda Hansen(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Maike Benter(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
7s1:05.52:05.83:07.54:08.34:08.3
417
30+M4-Slide Mænd 30+ 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 15:20
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 2 Sorø II
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Christian Mølvig(2)
  • Peter Carstens(3)
  • Thomas Thougaard(4)
4s0:55.71:48.32:41.23:32.93:32.9
2 1 Bagsværd/Roskilde
  • Jesper Fink Petersen(1)
  • Peter Skafte(2)
  • Torben Bjerre(3)
  • Jens Kristoffersen(4)
0s0:55.41:52.42:49.63:44.63:44.6
418
30+W/M 4-Slide Kvinder/mænd 30+ 4-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-12-10 15:30
Plac. # Navn Handicap250m500m750m1000mTotal time
1 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Kirsten Østergaard(4)
0s0:57.71:57.22:57.13:57.33:57.3
2 3 Bagsværd/Hellerup
  • Anne Bay(1)
  • Henning Bay Nielsen(2)
  • Flemming Bay Nielsen(3)
  • Birgitte Toft(4)
19s1:21.82:25.23:28.34:29.84:29.8
3 2 Bagsværd I
  • Carsten Bech(1)
  • Karsten Holm(2)
  • Vibeke Thomsen(3)
  • Claus Thomsen(4)
10s1:15.42:21.83:29.04:35.54:35.5
820
U19 W8-Slide Piger U19 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 16:20
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 3 Rings/Stevns/Rosk/Sorø
  • Emilie Raft(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
  • Sofie Steffensen(5)
  • Caroline Bork Terkelsen(6)
  • Anna Iversen(7)
  • Mejse Østergaard Nielsen(8)
11s0:37.31:03.01:29.21:55.51:55.5
2 1 BR/Fredens
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(2)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(3)
  • Nanna Bardram Kehr(4)
  • Sigrid Gulløv-Elley(5)
  • Emma Møller(6)
  • Amalie Thal-Drexel(7)
  • Liv Dolmer(8)
0s0:29.10:58.81:29.61:59.61:59.6
3 2 BR/Jels/KCO
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
  • Mia Christensen(3)
  • Thea Marie Noe(4)
  • Celine Nielsen(5)
  • Rikke Jeckel(6)
  • Mia Frost Davidsen(7)
  • Dicte Fyhn(8)
4s0:34.61:04.11:34.82:05.62:05.6
821
U19 W/M 8-Slide Piger/drenge U19 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 16:40
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 3 BR/KR
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
  • Viggo Højme Lambert(5)
  • Otto Kjærulff(6)
  • Oscar Østergaard Nielsen(7)
  • Amalie Petersen(8)
16s0:41.21:05.61:30.81:56.21:56.2
2 4 KVIK/Rosk/Sorø
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Mads Christensen(4)
  • Arsienii Proutorov(5)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(6)
  • Bastian Scheel Ingemann(7)
  • Christian Dael Antonius(8)
24s0:47.31:10.11:33.61:57.21:57.2
3 1 Lyngby/Rødvig
  • Andrea Bork Terkelsen(1)
  • Sofie Thea Kornbeck(2)
  • Emmelie Brinkløv(3)
  • Marie Lie Schmidt(4)
  • Gustav Bach Sørensen(5)
  • Oliver Brinkløv(6)
  • Johan Bach Sørensen(7)
  • Thomas Andersen(8)
0s0:29.80:59.31:29.61:59.81:59.8
4 2 Stevns/Rosk/Sorø
  • Elisabeth Udsen-Lundstedt(1)
  • Sara Lendal Holm(2)
  • Ida Vilhelmsen(3)
  • Sandra Nørskov(4)
  • Carl Hjortkær(5)
  • Amalie Lau Nielsen(6)
  • Aidan Mingo(7)
  • Rainer Kaliszan(8)
7s0:35.51:04.51:34.62:05.32:05.3
822
W8-Slide Kvinder 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 16:30
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 3 BR/DSR/Odder/Holst
  • Nanna Vigild(1)
  • Christine Cardel(2)
  • Nikoline Laidlaw(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
  • Astrid Steensberg(5)
  • Karen Mortensen(6)
  • Julie Poulsen(7)
  • Frida Sanggaard(8)
1s0:25.30:49.51:13.71:38.01:38.0
2 1 BR/DSR/Holst/KVIK
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
  • Sára Maria Johansen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Anne H. Larsen(4)
  • Christina Juhl Johansen(5)
  • Anna Calina Schanze(6)
  • Ida Gørtz Jacobsen(7)
  • Iben Østergaard(8)
0s0:25.00:50.21:15.81:41.41:41.4
3 2 UCL
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
  • Sissel í Nesinum Sandholm(2)
  • Maria Evald Pedersen(3)
  • Signe Jensen(4)
  • Isabella Rostén(5)
  • Ida Marie Nielsen(6)
  • Sara Safari Jensen(7)
  • Katharina Kaiser(8)
0s0:26.90:53.81:21.41:49.41:49.4
823
30+W8-Slide Kvinder 30+ 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 16:50
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Kirsten Gerda Hansen(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Regitze Rønstrup(3)
  • Dorte Olsen(4)
  • Mia S Carstensen(5)
  • Maike Benter(6)
  • Lene Broksø Olsen(7)
  • Anne Pallesen(8)
0s0:28.00:55.81:24.81:54.61:54.6
825
M8-Slide Mænd 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 16:50
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 3 BR
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
  • Jacob Grove Klahsen(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
  • Mathias Larsen(5)
  • Oscar Petersen(6)
  • Frederik Taulbjerg(7)
  • Victor Aasmul(8)
0s0:24.00:44.81:05.71:26.91:26.9
2 2 BR/Hads/Holst/KR/Lyngby
  • Mads Vestergaard(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Christian Runge(3)
  • Christian Vestergaard Sørensen(4)
  • Erik Kjersgård Nielsen(5)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(6)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(7)
  • Svante Witt(8)
0s0:21.20:42.51:04.51:27.21:27.2
3 4 SDU
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Niels Trubbach(2)
  • Alexander Schwarz(3)
  • Tobias Taudal(4)
  • Simon Skjernaa Erfurth(5)
  • Kristian Baastrup Søberg(6)
  • Aleksandar Kolev(7)
  • Mathias Jakobsen(8)
0s0:26.50:48.91:12.41:36.41:36.4
826
W/M 8-Slide Kvinder/mænd 8-Slide 500m 1. Afdeling
2022-12-10 17:00
Plac. # Navn Handicap125m250m375m500mTotal time
1 1 Sorø Powerboat
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
  • Bo Vilhelmsen(3)
  • Christian Mølvig(4)
  • Jane Steensberg(5)
  • Kirsten Østergaard(6)
  • Peter Carstens(7)
  • Thomas Thougaard(8)
0s0:25.20:50.41:16.41:42.21:42.2
2 3 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCO
  • Mads Kirstein(1)
  • Sebastian Holt Poulsen(2)
  • Tobias Holt Poulsen(3)
  • Thorleif Østergaard Martensen(4)
  • Tobias Lilholm Petersen(5)
  • Benna Sundstrøm(6)
  • Mia Christensen(7)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(8)
0s0:25.10:49.91:17.71:47.31:47.3
3 2 Team Bay
  • Anne Bay(1)
  • Flemming Bay Nielsen(2)
  • Hans Ove Dahl(3)
  • Regitze Bay(4)
  • Nicoline Bay(5)
  • Asbjørn Morris Bay(6)
  • Mathilde Morris Bay Toft(7)
  • Frederikke Bay(8)
0s0:26.60:53.11:21.31:51.41:51.4