Resultater Fynske Mesterskaber 2014

101
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 12:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
102
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Simon Madsen(1)
01:12.3
2 1 Middelfart Roklub II
  • Mikkel Madsen(1)
01:47.6
103
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2014-03-01 12:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:23.6
2 2 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
02:25.4
3 1 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
02:36.2
104
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2014-03-01 12:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub I
  • Daniel Utzon(1)
02:15.0
105
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 12:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 12:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
03:29.0
2 5 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
03:41.0
3 8 Odder Roklub VI
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(1)
04:08.7
4 4 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
04:20.0
5 7 Odder Roklub IV
  • Kristian Alrøe(1)
04:22.3
6 1 Odder Roklub V
  • Mathias Moslund(1)
04:27.4
107
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 12:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
03:36.9
2 1 Danmark I
  • Maja Bonnerup(1)
03:58.3
3 3 Danmark II
  • Ida Bøgild(1)
04:31.1
108
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub IV
  • Malte Rusbjerg(1)
03:17.4
2 3 Odense Roklub III
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:20.2
3 7 Vejle Roklub II
  • Marcus Stauner(1)
03:20.4
4 8 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
03:31.8
5 2 Odense Roklub II
  • Lasse Houmann Thygesen(1)
03:37.1
6 1 Vejle Roklub I
  • Allan Lesley(1)
03:39.4
7 4 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
03:48.2
8 Odense Roklub VI
  • Anders Salling(1)
03:57.8
9 6 Odense Roklub V
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:01.2
109
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmark I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
03:29.9
111
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
WErgo Åben Kvinder - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Vejle Roklub I
  • Marie Louise Veigert(1)
04:03.2
113
LMErgo Åben Mænd letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredericia Roklub I
  • Christian Hvidbjerg Djurhuus(1)
03:02.9
2 Fredericia Roklub II
  • Rasmus Hyre Jensen(1)
03:26.1
115
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
116
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
07:19.6
117
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
06:23.3
2 3 Uden klub I
  • Erik Pedersen(1)
06:30.1
3 4 Vejle Roklub
  • Mads Bremmerstent(1)
06:58.0
119
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Pia Quottrup Sand(1)
04:57.4
120
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:32
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
122
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
123
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Kerteminde Roklub I
  • Trine Dydensborg(1)
04:03.9
2 2 Kerteminde Roklub II
  • Kirstin Hansen(1)
04:12.2
124
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 13:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Nyborg Roklub 2
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:53.2
2 5 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
04:01.0
125
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:19.6
126
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
03:07.7
2 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
03:15.7
3 Middelfart Roklub IV
  • Michael Hjelmer(1)
03:16.3
4 Middelfart Roklub III
  • Hardy Olesen(1)
03:17.4
127
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg Roklub II
  • Bente Irring(1)
04:04.7
2 2 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
04:12.3
128
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
129
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:00
Plac. # Navn Tid
1 6 TV2 I
  • Henrik Thuge(1)
03:27.1
2 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
03:29.1
130
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Nyborg Roklub I
  • Morten Nielsen(1)
03:14.7
2 2 Middelfart Roklub I
  • John Kromand(1)
03:22.2
3 1 ingen klub I
  • Helmuth Jessen(1)
03:26.0
131
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Rosalie Larsen(1)
04:14.3
132
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
133
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 1000m 1. Indledende
2014-03-01 14:10
Plac. # Navn Tid
1 Føns Søsportsklub 2
  • Bent Pedersen(1)
03:34.8
134
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:10
Plac. # Navn Tid
1 Middelfart Roklub I
  • Henning Halkier(1)
03:49.9
135
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Middelfart Roklub I
  • Ruth Andersson(1)
05:10.7
136
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
03:32.7
2 1 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
03:38.3
138
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:27.3
2 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
03:45.0
3 4 Nyborg Roklub I
  • Jens Bendtsen(1)
03:45.1
139
80+LWErgo Masters Kvinder  80+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
140
80+WErgo Masters Kvinder  80+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
141
80+LMErgo Masters Mænd  80+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
142
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
04:29.4
143
MErgo Gensynsløb 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
144
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub II
  • Emil Grønlund(1)
  • Tage Staal(2)
  • Michael Brandt(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
08:01.6
2 17 Nyborg Roklub I
  • Bente Irring(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Susanne Moss(3)
  • Allan Seelk(4)
08:25.5
3 12 Odder Roklub IV
  • Sofie Mosegaard(1)
  • Christine Meinert Cardel(2)
  • Marie Poulsen(3)
  • Charlotte Larsen(4)
08:27.2
4 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Hans Chr. Andersen(1)
  • Jørgen Rasmussen(2)
  • Peter Hvenegaard(3)
  • Svend Åge West(4)
08:31.1
5 11 Nyborg Roklub III
  • Anette Jørgensen(1)
  • Annette Hansen(2)
  • Morten Nielsen(3)
  • Jens Bendtsen(4)
08:32.5
6 6 Faaborg Roklub I
  • Steffend Nielsen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Rikke Nielsen(3)
  • Mathias Petterson(4)
08:33.3
7 2 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
  • Mikkel Pedersen(2)
  • Mads Voetmann(3)
  • Claus Lerche(4)
08:33.9
8 5 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Per Askær Rasmussen(1)
  • Erick Zanke(2)
  • René Espenheim(3)
  • Ole H. Thomsen(4)
08:35.1
9 9 Fredericia Roklub I
  • Christian Hvidbjerg Djurhuus(1)
  • Rasmus Hyre Jensen(2)
  • Per Jørgensen(3)
  • Laila Jørgensen(4)
08:37.0
10 15 Vejle Roklub I
  • Marie Louise Veigert(1)
  • Marcus Stauner(2)
  • Mads Bremmerstent(3)
  • Allan Lesley(4)
08:37.7
11 13 Middelfart Roklub I
  • Ruth Andersson(1)
  • Rosalie Larsen(2)
  • Lene Schmidt(3)
  • Henning Halkier(4)
08:41.7
12 16 Kerteminde Roklub V
  • Stig Nielsen(1)
  • Anders Marthinussen(2)
  • Jacob Løgstrup(3)
  • Kenneth Henriksen(4)
08:44.3
13 1 Kerteminde Roklub III
  • Trine Dydensborg(1)
  • Jane Nørgaard(2)
  • Thomas Lund(3)
  • Johnny Christiansen(4)
08:45.5
14 10 Kerteminde Roklub I
  • Lars Jensen(1)
  • Kirstin Hansen(2)
  • Linda Nygaard(3)
  • Jeppe Mogensen(4)
08:57.8
15 3 Odder Roklub I
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Cecilie Illum Madsen(3)
  • Mathias Moslund(4)
09:02.3
16 18 Kerteminde Roklub II
  • Søren Mogensen(1)
  • Gitte Fris(2)
  • Laura Wehner(3)
  • Kim Nielsen(4)
09:03.1
17 14 Kerteminde Roklub IV
  • Elviro Mancini(1)
  • Josefine Hindsgavl(2)
  • Anna Rosenfeldt(3)
  • Erland Rasmussen(4)
09:03.8
18 4 Odder Roklub III
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Esben Knopp Hansen(2)
  • Julie Knopp Hansen(3)
  • Kristian Alrøe(4)
09:15.3
145
W/M 4-Stafet Firmastafet - Handicap (Alder, køn)
NB: Kun en roer pr. firmahold - 2000m 1. Afdeling
2014-03-01 14:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
146
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
147
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
56.4
148
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Indledende
2014-03-01 15:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub
  • Christine Meinert Cardel(1)
42.2
2 3 Odder Roklub 3
  • Sofie Mosegaard(1)
50.1
3 2 Odder Roklub 2
  • Cecilie Illum Madsen(1)
52.4
149
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
40.2
2 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
45.4
3 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
48.6
150
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmark II
  • Maja Bonnerup(1)
43.2
2 3 Danmark I
  • Ida Bøgild(1)
48.2
151
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub IV
  • Malte Rusbjerg(1)
33.4
2 1 Odense Roklub III
  • Søren Dahl Hansen(1)
36.1
3 5 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
36.2
4 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
38.5
5 3 Odense Roklub II
  • Lasse Houmann Thygesen(1)
38.9
6 4 Odense Roklub V
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
42.4
7 Odense Roklub VI
  • Anders Salling(1)
42.4
152
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:22
Ingen tilmeldt, løbet udgår
153
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Mikkel Pedersen(1)
33.4
2 1 Danmark I
  • Andreas Frederik Winkler(1)
35.4
154
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:22
Ingen tilmeldt, løbet udgår
155
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Faaborg Roklub II
  • Steffend Nielsen(1)
31.5
2 3 Fredericia Roklub I
  • Christian Hvidbjerg Djurhuus(1)
31.9
3 5 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
32.1
4 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
34.4
5 1 Fredericia Roklub II
  • Rasmus Hyre Jensen(1)
35.8
6 4 Faaborg Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
37.3
156
30+WErgo Masters SPRINT Kvinder  30+  - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:24
Ingen tilmeldt, løbet udgår
157
30+MErgo Masters SPRINT Mænd  30+  - 200m 1. Afdeling
2014-03-01 15:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Uden klub I
  • Erik Pedersen(1)
32.0