Resultater Fynske Mesterskaber 2015

99
M Mænd 6000m 1. Afdeling
2015-02-28 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
21:30.7
101
U11 W Sprint Piger U11 200m 1. Afdeling
2015-02-28 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Filuca Barfod(1)
02:13.8
102
U11 M Sprint Mænd U11 200m 1. Afdeling
2015-02-28 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub II
  • Simon Madsen(1)
01:02.2
2 5 Middelfart Roklub III
  • Noah Svensson(1)
01:07.8
3 4 Middelfart Roklub I
  • Mikkel Madsen(1)
01:21.6
4 2 Tissø Roklub
  • Nicky Olsen(1)
01:24.0
103
U13 W Piger U13 500m 1. Afdeling
2015-02-28 12:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
U13 M Mænd U13 500m 1. Afdeling
2015-02-28 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Andreas Tougaard Hanning(1)
02:05.4
2 2 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
02:14.7
105
U15 W Piger U15 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
03:50.7
2 4 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid **(1)
03:59.3
3 3 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
04:09.2
4 1 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
05:11.1
106
U15 M Mænd U15 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
03:52.6
2 6 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
04:59.1
107
U17 W Piger U17 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
03:43.5
2 1 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
03:49.5
3 3 Odense Roklub II
  • Mette Knudsen(1)
04:17.8
108
U17 M Mænd U17 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
03:16.3
2 1 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
03:29.4
3 2 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
03:29.5
4 5 Odense Roklub IV
  • Tobias Taudal(1)
03:30.7
5 6 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
03:35.7
6 4 Odense Roklub III
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
03:38.3
109
U19 W Piger U19 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
04:14.6
2 1 Middelfart Roklub I
  • Katrine Brændegaard Brauner(1)
04:15.6
110
U19 M Mænd U19 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:16.9
111
LW Kvinder Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W Piger 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Katrine Jørgensen(1)
03:53.3
113
LM Mænd Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
M Mænd 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
03:10.4
2 2 Tissø Roklub I
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
03:30.3
115
LW Piger Letvægt 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Johanna Dienelt(1)
07:52.5
116
W Piger 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub III
  • Kate Petersen(1)
07:26.3
2 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:45.6
3 4 Danske Studenters Roklub II
  • Louise Ruby(1)
07:57.3
117
LM Mænd Letvægt 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub 2
  • Niels Geertsen(1)
06:26.5
2 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:40.0
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Jesper Schmidt Hansen(1)
06:45.5
4 4 Rønne Roklub I
  • Preben Thorsen(1)
06:53.7
119
30+LW Masters Kvinder 30+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
30+W Masters Kvinder 30+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
30+LM Masters Mænd 30+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
30+M Masters Mænd 30+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
40+LW Piger 40+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Trine Dydensborg(1)
04:03.7
124
40+W Piger 40+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:48.4
2 3 Nyborg Roklub II
  • Lene Christensen(1)
04:04.4
125
40+LM Mænd 40+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub II
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:18.1
2 1 Kerteminde Roklub I
  • Lars Frandsen(1)
03:24.1
126
40+M Mænd 40+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Kerteminde Roklub II
  • Stig Nielsen(1)
03:06.4
2 5 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
03:07.3
3 2 Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk(1)
03:18.3
4 6 Middelfart Roklub
  • Claus Rützau(1)
03:22.3
5 3 Strib Ro- og Kajakklub
  • René Espenheim(1)
03:27.2
6 1 Kerteminde Roklub I
  • Søren Madsen(1)
03:44.0
127
50+LW Masters Kvinder 50+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
50+W Piger 50+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
04:02.2
2 1 Nyborg Roklub II
  • Britta Nielsen(1)
04:07.2
129
50+LM Mænd 50+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen(1)
03:30.2
2 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Laurits Kring(1)
03:36.7
130
50+M Mænd 50+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Middelfart Roklub I
  • John Kromand(1)
03:19.8
2 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bent Juul Jørgensen(1)
03:29.9
131
60+LW Piger 60+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bodil Jensen(1)
04:47.4
132
60+W Piger 60+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Middelfart Roklub I
  • Lis Scheffel(1)
04:07.3
2 6 Nyborg Roklub I
  • Susanne Moss(1)
04:08.3
3 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Else-Marie Simonsen(1)
04:29.5
133
60+LM Mænd 60+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
03:31.8
134
60+M Mænd 60+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
03:33.8
2 7 Middelfart Roklub I
  • Erik Mosebo(1)
03:52.4
135
70+LW Masters Kvinder 70+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
70+W Piger 70+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Inger Vestergaard(1)
04:46.7
137
70+LM Mænd 70+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
03:43.8
138
70+M Mænd 70+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:28.4
2 2 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
03:45.3
3 4 Nyborg Roklub I
  • Jens Bendtsen(1)
03:50.6
139
80+LW Masters Kvinder 80+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
80+W Masters Kvinder 80+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
80+LM Masters Mænd 80+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
80+M Masters Mænd 80+ 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
M Mænd - Gensynsløb 1000m 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
W/M Piger/drenge 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
  • Lis Bay(2)
  • Mikkel Jørgensen(3)
  • Isabella Kobæk Larsen(4)
07:41.5
2 10 Danske Studenters Roklub I
  • Johanna Dienelt(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Jesper Schmidt Hansen(3)
  • Niels Geertsen(4)
08:07.4
3 13 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
  • John Kromand(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
08:09.9
4 11 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Michael Hainz Christensen(2)
  • Allan Seelk(3)
  • Brian Sørensen(4)
08:13.9
5 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Klaus Scheffel(2)
  • Ole Bendtsen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
08:18.1
6 5 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(2)
  • Andreas Tougaard Hanning(3)
  • Magnus Jensen(4)
08:26.8
7 6 Nyborg Roklub II
  • Anette Jørgensen(1)
  • Lene Christensen(2)
  • Jens Bendtsen(3)
  • Susanne Moss(4)
08:28.2
8 2 Nyborg Roklub III
  • Claus Lerche(1)
  • Britta Nielsen(2)
  • Christina Møller(3)
  • Mikkel Pedersen(4)
08:37.2
9 12 Fredericia Roklub/Strib Ro- og Kajakklub
  • Hans Chr. Andersen(1)
  • Per Askær Rasmussen(2)
  • Peter Hvenegaard(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
08:38.1
10 9 Strib Ro- og Kajakklub
  • Bent Juul Jørgensen(1)
  • René Espenhain(2)
  • Laurits Kring(3)
  • Sebastian Bak Matthiesen(4)
08:39.0
11 4 Strib Ro- og Kajakklub
  • Inger Vestergaard(1)
  • Pia Quottrup Sand(2)
  • Bodil Jensen(3)
  • Else-Marie Simonsen(4)
09:01.8
12 1 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
  • Lars Frandsen(2)
  • Trine Dydensborg(3)
  • Jan Nautrup Nielsen(4)
09:24.9
13 8 Kerteminde Roklub II
  • Anna Rosenfeldt(1)
  • Søren Mogensen(2)
  • Søren Madsen(3)
  • Lars Jensen(4)
09:25.9
145
W/M Kvinder/mænd - Firmastafet - Handicap (Alder, køn)
NB: Kun en roer pr. firmahold 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
146
U13 W Sprint Piger U13 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
U13 M Sprint Mænd U13 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
52.2
148
U15 W Sprint Piger U15 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
41.8
149
U15 M Sprint Mænd U15 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
U17 W Sprint Piger U17 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
38.5
2 2 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
38.6
151
U17 M Sprint Mænd U17 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
33.2
2 1 Odense Roklub III
  • Tobias Taudal(1)
36.4
3 5 Odense Roklub II
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
37.3
4 3 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
37.7
5 4 Odense Roklub IV
  • Anders Salling(1)
37.8
152
U19 W Sprint Piger U19 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
39.5
153
U19 M Sprint Mænd U19 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
33.7
2 3 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
35.5
154
W Sprint Piger 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
37.8
2 5 Tissø Roklub I
  • Katrine Jørgensen(1)
38.4
155
M Sprint Mænd 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
31.4
2 3 Nyborg Roklub I
  • Mikkel Pedersen(1)
34.0
3 2 Rønne Roklub I
  • Preben Thorsen(1)
35.3
156
30+W Sprint Masters Kvinder 30+ 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kerteminde Roklub I
Trine Dydensborg (1)
157
30+M Sprint Mænd 30+ 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
30.7
2 4 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
32.1