Resultater Fynske Mesterskaber 2015

99
MErgo Åben Mænd - 6000m 1. Afdeling
2015-02-28 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
21:30.7
101
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Filuca Barfod(1)
02:13.8
102
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub II
  • Simon Madsen(1)
01:02.2
2 5 Middelfart Roklub III
  • Noah Svensson(1)
01:07.8
3 4 Middelfart Roklub I
  • Mikkel Madsen(1)
01:21.6
4 2 Tissø Roklub
  • Nicky Olsen(1)
01:24.0
103
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2015-02-28 12:10
Ingen tilmeldt, løbet udgår
104
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2015-02-28 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Andreas Tougaard Hanning(1)
02:05.4
2 2 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
02:14.7
105
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
03:50.7
2 4 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
03:59.3
3 3 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
04:09.2
4 1 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
05:11.1
106
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
03:52.6
2 6 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
04:59.1
107
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
03:43.5
2 1 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
03:49.5
3 3 Odense Roklub II
  • Mette Knudsen(1)
04:17.8
108
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
03:16.3
2 1 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
03:29.4
3 2 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
03:29.5
4 5 Odense Roklub IV
  • Tobias Taudal(1)
03:30.7
5 6 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
03:35.7
6 4 Odense Roklub III
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
03:38.3
109
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
04:14.6
2 1 Middelfart Roklub I
  • Katrine Brændegaard Brauner(1)
04:15.6
110
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:16.9
111
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
WErgo Åben Kvinder - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Katrine Jørgensen(1)
03:53.3
113
LMErgo Åben Mænd letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
03:10.4
2 2 Tissø Roklub I
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
03:30.3
115
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Johanna Dienelt(1)
07:52.5
116
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub III
  • Kate Petersen(1)
07:26.3
2 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:45.6
3 4 Danske Studenters Roklub II
  • Louise Ruby(1)
07:57.3
117
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub 2
  • Niels Geertsen(1)
06:26.5
2 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:40.0
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Jesper Schmidt Hansen(1)
06:45.5
4 4 Rønne Roklub I
  • Preben Thorsen(1)
06:53.7
119
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
120
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:32
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
122
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
123
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Trine Dydensborg(1)
04:03.7
124
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:48.4
2 3 Nyborg Roklub II
  • Lene Christensen(1)
04:04.4
125
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub II
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:18.1
2 1 Kerteminde Roklub I
  • Lars Frandsen(1)
03:24.1
126
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Kerteminde Roklub II
  • Stig Nielsen(1)
03:06.4
2 5 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
03:07.3
3 2 Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk(1)
03:18.3
4 6 Middelfart Roklub
  • Claus Rützau(1)
03:22.3
5 3 Strib Ro- og Kajakklub
  • René Espenheim(1)
03:27.2
6 1 Kerteminde Roklub I
  • Søren Madsen(1)
03:44.0
127
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
128
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
04:02.2
2 1 Nyborg Roklub II
  • Britta Nielsen(1)
04:07.2
129
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Nyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen(1)
03:30.2
2 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Laurits Kring(1)
03:36.7
130
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Middelfart Roklub I
  • John Kromand(1)
03:19.8
2 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bent Juul Jørgensen(1)
03:29.9
131
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bodil Jensen(1)
04:47.4
132
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Middelfart Roklub I
  • Lis Scheffel(1)
04:07.3
2 6 Nyborg Roklub I
  • Susanne Moss(1)
04:08.3
3 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Else-Marie Simonsen(1)
04:29.5
133
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
03:31.8
134
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
03:33.8
2 7 Middelfart Roklub I
  • Erik Mosebo(1)
03:52.4
135
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Inger Vestergaard(1)
04:46.7
137
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
03:43.8
138
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:28.4
2 2 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
03:45.3
3 4 Nyborg Roklub I
  • Jens Bendtsen(1)
03:50.6
139
80+LWErgo Masters Kvinder  80+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:41
Ingen tilmeldt, løbet udgår
140
80+WErgo Masters Kvinder  80+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:41
Ingen tilmeldt, løbet udgår
141
80+LMErgo Masters Mænd  80+  letvægt - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
142
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
143
MErgo Gensynsløb 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
144
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
  • Lis Bay(2)
  • Mikkel Jørgensen(3)
  • Isabella Kobæk Larsen(4)
07:41.5
2 10 Danske Studenters Roklub I
  • Johanna Dienelt(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Jesper Schmidt Hansen(3)
  • Niels Geertsen(4)
08:07.4
3 13 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
  • John Kromand(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
08:09.9
4 11 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Michael Hainz Christensen(2)
  • Allan Seelk(3)
  • Brian Sørensen(4)
08:13.9
5 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Klaus Scheffel(2)
  • Ole Bendtsen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
08:18.1
6 5 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(2)
  • Andreas Tougaard Hanning(3)
  • Magnus Jensen(4)
08:26.8
7 6 Nyborg Roklub II
  • Anette Jørgensen(1)
  • Lene Christensen(2)
  • Jens Bendtsen(3)
  • Susanne Moss(4)
08:28.2
8 2 Nyborg Roklub III
  • Claus Lerche(1)
  • Britta Nielsen(2)
  • Christina Møller(3)
  • Mikkel Pedersen(4)
08:37.2
9 12 Fredericia Roklub/Strib Ro- og Kajakklub
  • Hans Chr. Andersen(1)
  • Per Askær Rasmussen(2)
  • Peter Hvenegaard(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
08:38.1
10 9 Strib Ro- og Kajakklub
  • Bent Juul Jørgensen(1)
  • René Espenhain(2)
  • Laurits Kring(3)
  • Sebastian Bak Matthiesen(4)
08:39.0
11 4 Strib Ro- og Kajakklub
  • Inger Vestergaard(1)
  • Pia Quottrup Sand(2)
  • Bodil Jensen(3)
  • Else-Marie Simonsen(4)
09:01.8
12 1 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
  • Lars Frandsen(2)
  • Trine Dydensborg(3)
  • Jan Nautrup Nielsen(4)
09:24.9
13 8 Kerteminde Roklub II
  • Anna Rosenfeldt(1)
  • Søren Mogensen(2)
  • Søren Madsen(3)
  • Lars Jensen(4)
09:25.9
145
W/M 4-Stafet Firmastafet - Handicap (Alder, køn)
NB: Kun en roer pr. firmahold - 2000m 1. Afdeling
2015-02-28 14:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
146
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
147
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
52.2
148
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
41.8
149
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Ingen tilmeldt, løbet udgår
150
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
38.5
2 2 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
38.6
151
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
33.2
2 1 Odense Roklub III
  • Tobias Taudal(1)
36.4
3 5 Odense Roklub II
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
37.3
4 3 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
37.7
5 4 Odense Roklub IV
  • Anders Salling(1)
37.8
152
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
39.5
153
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
33.7
2 3 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
35.5
154
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:22
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
37.8
2 5 Tissø Roklub I
  • Katrine Jørgensen(1)
38.4
155
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
31.4
2 3 Nyborg Roklub I
  • Mikkel Pedersen(1)
34.0
3 2 Rønne Roklub I
  • Preben Thorsen(1)
35.3
156
30+WErgo Masters SPRINT Kvinder  30+  - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Ingen tilmeldt, løbet udgår
157
30+MErgo Masters SPRINT Mænd  30+  - 200m 1. Afdeling
2015-02-28 15:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
30.7
2 4 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
32.1