Resultater Fynske Mesterskaber 2016

101
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 200m
2016-03-05 12:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Tissø Roklub
  • Laura Friis(1)
0:15.7
(0:15.7-T38)
0:28.1
(0:12.4-T49)
0:40.9
(0:12.8-T42)
0:54.0
(0:13.2-T41)
2 2 Kalundborg Roklub I
  • Filuca Barfod(1)
0:31.8
(0:31.8-T79)
1:07.5
(0:35.7-T77)
1:34.8
(0:27.3-T90)
2:06.6
(0:31.8-T83)
103
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m
2016-03-05 12:10
Plac. # Navn 125m250m375m500m
4 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
0:30.8
(0:30.8-T41)
1:01.4
(0:30.6-T35)
1:32.6
(0:31.2-T35)
2:04.1
(0:31.5-T36)
104
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn 125m250m375m500m
1 2 Tissø Roklub 3
  • Sander Friis(1)
0:29.1
(0:29.1-T41)
0:58.3
(0:29.2-T37)
1:27.5
(0:29.2-T37)
1:55.9
(0:28.4-T36)
2 1 Tissø Roklub
  • Mads Jørgensen(1)
0:29.5
(0:29.5-T39)
0:58.4
(0:28.9-T31)
1:28.8
(0:30.4-T32)
1:59.7
(0:30.9-T31)
3 3 Tissø Roklub 2
  • Anders Clausen(1)
0:32.0
(0:32.0-T47)
1:03.0
(0:31.0-T46)
1:33.4
(0:30.4-T45)
2:03.4
(0:29.9-T50)
105
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m
2016-03-05 12:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
1:02.1
(1:02.1-T41)
2:06.9
(1:04.8-T36)
3:11.2
(1:04.3-T36)
4:14.4
(1:03.1-T45)
2 5 Odense Roklub I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
1:04.0
(1:04.0-T30)
2:08.4
(1:04.4-T29)
3:12.8
(1:04.4-T30)
4:17.5
(1:04.8-T31)
3 4 Kerteminde Roklub I
  • Sofie Thorarinsson(1)
0:59.4
(0:59.4-T38)
2:04.3
(1:04.9-T36)
3:10.8
(1:06.5-T37)
4:18.0
(1:07.3-T42)
4 6 Odense Roklub III
  • Ingeborg Christensen(1)
1:01.1
(1:01.1-T37)
2:06.4
(1:05.3-T32)
3:14.1
(1:07.7-T32)
4:22.7
(1:08.6-T34)
5 3 Odense Roklub II
  • Feline Gregersen(1)
1:05.2
(1:05.2-T34)
2:13.2
(1:08.0-T33)
3:22.8
(1:09.6-T33)
4:33.7
(1:10.9-T33)
106
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m
2016-03-05 12:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Oscar Burvil(1)
0:48.9
(0:48.9-T39)
1:40.3
(0:51.4-T39)
2:33.3
(0:53.0-T34)
3:24.5
(0:51.2-T40)
2 5 Holstebro Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:54.1
(0:54.1-T32)
1:49.5
(0:55.4-T28)
2:45.0
(0:55.5-T27)
3:40.2
(0:55.3-T29)
3 3 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
0:56.9
(0:56.9-T34)
1:58.8
(1:01.9-T29)
3:01.1
(1:02.3-T30)
3:58.8
(0:57.7-T36)
4 4 Odense Roklub I
  • Magnus Hvenegaard(1)
1:00.5
(1:00.5-T36)
2:03.2
(1:02.7-T34)
3:08.7
(1:05.5-T32)
4:12.5
(1:03.8-T34)
5 1 Odense Roklub II
  • Aksel Nielsen(1)
0:59.8
(0:59.8-T36)
2:03.9
(1:04.1-T33)
3:11.3
(1:07.4-T32)
4:18.2
(1:06.9-T33)
107
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 1000m
2016-03-05 12:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
0:53.7
(0:53.7-T40)
1:52.3
(0:58.6-T33)
2:52.1
(0:59.8-T29)
3:48.8
(0:56.9-T35)
2 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
0:56.6
(0:56.6-T34)
1:58.4
(1:01.8-T26)
3:02.9
(1:04.5-T26)
4:07.6
(1:04.6-T26)
3 2 Odder Roklub III
  • Luna Lee Ladefoged(1)
1:02.3
(1:02.3-T41)
2:09.3
(1:07.0-T37)
3:16.7
(1:07.4-T36)
4:19.5
(1:02.7-T43)
4 1 Kerteminde Roklub II
  • Emilie Aarenstrup(1)
1:03.1
(1:03.1-T45)
2:14.1.0
(1:11.0-T42)
3:28.0
(1:13.9-T38)
4:40.9
(1:12.9-T38)
5 4 Kerteminde Roklub I
  • Laura Wehner(1)
1:05.5
(1:05.5-T34)
2:18.5
(1:13.0-T32)
3:34.1.0
(1:15.6-T29)
4:48.9
(1:14.8-T28)
6 6 Kerteminde Roklub III
  • Laura Skjoldborg(1)
1:09.8
(1:09.8-T43)
2:30.8
(1:21.0-T39)
3:56.5
(1:25.7-T38)
5:19.4
(1:22.9-T39)
108
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 1000m
2016-03-05 12:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Fredericia Roklub I
  • Kaare Mortensen(1)
0:47.8
(0:47.8-T36)
1:37.1.0
(0:49.3-T34)
2:26.7
(0:49.6-T33)
3:15.8
(0:49.2-T34)
2 8 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
0:49.9
(0:49.9-T36)
1:42.2
(0:52.3-T31)
2:34.7
(0:52.5-T31)
3:24.5
(0:49.9-T37)
3 6 Tissø Roklub I
  • Robert Watson(1)
0:50.8
(0:50.8-T34)
1:44.1.0
(0:53.3-T33)
2:37.2
(0:53.1-T33)
3:31.6
(0:54.4-T33)
4 5 Kalundborg Roklub II
  • Mikkel Loose(1)
0:53.8
(0:53.8-T30)
1:48.1.0
(0:54.3-T30)
2:42.6
(0:54.5-T29)
3:36.5
(0:53.9-T29)
5 7 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
0:54.6
(0:54.6-T40)
1:52.5
(0:57.9-T34)
2:50.0
(0:57.5-T32)
3:45.2
(0:55.1-T39)
6 2 Odense Roklub I
  • Christoffer Steen(1)
0:55.0
(0:55.0-T37)
1:51.1.0
(0:56.1-T33)
2:50.0
(0:58.9-T37)
3:47.8
(0:57.9-T39)
7 3 Kalundborg Roklub I
  • Jonas Brandstrup(1)
0:59.3
(0:59.3-T31)
1:56.4
(0:57.1-T33)
2:55.5
(0:59.1-T33)
3:53.3
(0:57.8-T36)
8 1 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
0:58.8
(0:58.8-T44)
2:09.2
(1:10.4-T36)
3:24.2
(1:15.0-T37)
4:37.8
(1:13.6-T38)
109
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 1000m
2016-03-05 13:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
0:51.7
(0:51.7-T38)
1:47.5
(0:55.8-T33)
2:46.1.0
(0:58.6-T31)
3:45.2
(0:59.1-T31)
112
WErgo Åben Kvinder - 1000m
2016-03-05 13:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0:56.4
(0:56.4-T38)
1:54.7
(0:58.3-T35)
2:53.1
(0:58.4-T33)
3:49.9
(0:56.8-T36)
114
MErgo Åben Mænd - 1000m
2016-03-05 13:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odense Roklub II
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
0:44.5
(0:44.5-T38)
1:30.9
(0:46.4-T36)
2:17.9
(0:47.0-T37)
3:06.3
(0:48.3-T37)
2 3 Odder Roklub I
  • Lukas Paysen(1)
0:47.0
(0:47.0-T40)
1:37.5
(0:50.5-T32)
2:26.5
(0:49.0-T36)
3:13.2
(0:46.8-T40)
3 1 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
0:48.0
(0:48.0-T39)
1:36.8
(0:48.8-T34)
2:26.2
(0:49.4-T34)
3:14.8
(0:48.6-T40)
115
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m
2016-03-05 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Odense Roklub I
  • Pernille Lind Nielsen(1)
2:04.4
(2:04.4-T38)
4:11.3
(2:06.9-T35)
6:16.6
(2:05.3-T35)
8:22.0
(2:05.4-T36)
116
WErgo Åben Kvinder - 2000m
2016-03-05 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen(1)
1:43.8
(1:43.8-T32)
3:32.8
(1:49.0-T29)
5:22.8
(1:50.0-T29)
7:11.4
(1:48.6-T30)
2 1 Danske Studenters Roklub
  • Samantha Don Robbins(1)
1:48.2
(1:48.2-T34)
3:42.3
(1:54.1-T29)
5:35.4
(1:53.1-T31)
7:26.0
(1:50.5-T34)
3 3 Odense Roklub III
  • Trine Madsen(1)
2:02.9
(2:02.9-T37)
4:12.1.0
(2:09.2-T35)
6:23.5
(2:11.4-T36)
8:32.7
(2:09.2-T38)
117
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m
2016-03-05 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Niels Geertsen(1)
1:34.8
(1:34.8-T37)
3:12.8
(1:38.0-T36)
4:51.0
(1:38.2-T35)
6:30.0
(1:39.0-T36)
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Martin Grand Ast(1)
1:41.6
(1:41.6-T34)
3:30.0
(1:48.4-T31)
5:21.2
(1:51.2-T31)
7:15.1
(1:53.9-T31)
118
MErgo Åben Mænd - 2000m
2016-03-05 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Yusuke Shirai(1)
1:37.2
(1:37.2-T36)
3:18.0
(1:40.8-T32)
4:58.1
(1:40.1.0-T32)
6:38.0
(1:39.8-T34)
2 4 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
1:38.6
(1:38.6-T34)
3:19.7
(1:41.1.0-T32)
5:01.6
(1:41.9-T32)
6:42.1
(1:40.4-T33)
3 1 Odense Roklub II
  • Peder Engstrup-Jepsen(1)
1:36.9
(1:36.9-T31)
3:16.4
(1:39.5-T31)
4:58.8
(1:42.4-T30)
6:46.2
(1:47.3-T31)
4 3 Odense Roklub III
  • Christian U. Von Linstow(1)
1:38.6
(1:38.6-T36)
3:21.0
(1:42.4-T32)
5:05.9
(1:44.9-T33)
6:51.4
(1:45.4-T34)
120
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m
2016-03-05 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Lene Mathiasen(1)
0:54.2
(0:54.2-T33)
1:49.9
(0:55.7-T31)
2:46.6
(0:56.7-T32)
3:42.7
(0:56.1-T33)
122
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m
2016-03-05 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen(1)
0:42.1
(0:42.1-T37)
1:26.3
(0:44.2-T35)
2:16.9
(0:50.6-T34)
3:04.3
(0:47.4-T35)
2 3 PowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay(1)
0:43.5
(0:43.5-T40)
1:30.0
(0:46.5-T35)
2:18.8
(0:48.8-T34)
3:05.5
(0:46.6-T39)
3 1 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Martin Vagner Jensen(1)
0:46.7
(0:46.7-T37)
1:34.6
(0:47.9-T33)
2:22.8
(0:48.2-T34)
3:12.1.0
(0:49.3-T38)
4 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Christoffer Askholm(1)
0:49.7
(0:49.7-T40)
1:42.9
(0:53.2-T36)
2:38.0
(0:55.1-T36)
3:34.2
(0:56.2-T35)
5 5 Tissø Roklub I
  • Per Weinreich(1)
0:52.5
(0:52.5-T41)
1:47.2
(0:54.7-T37)
2:42.4
(0:55.2-T38)
3:36.6
(0:54.3-T40)
123
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 1000m
2016-03-05 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Pia Quottrup Sand(1)
1:00.1
(1:00.1-T33)
2:03.4
(1:03.3-T30)
3:06.8
(1:03.4-T28)
4:09.0
(1:02.3-T30)
124
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 1000m
2016-03-05 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Nyborg Roklub
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:53.9
(0:53.9-T43)
1:51.8
(0:57.9-T34)
2:51.6
(0:59.8-T32)
3:48.9
(0:57.2-T37)
2 1 Kalundborg Roklub I
  • Katrine Loose(1)
0:57.0
(0:57.0-T32)
1:54.3
(0:57.3-T29)
2:51.7
(0:57.4-T29)
3:49.1.0
(0:57.4-T31)
125
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 1000m
2016-03-05 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
0:47.9
(0:47.9-T34)
1:36.8
(0:48.9-T29)
2:27.4
(0:50.6-T30)
3:18.4
(0:51.1-T32)
2 1 Kerteminde Roklub I
  • Lars Frandsen(1)
0:50.9
(0:50.9-T35)
1:41.5
(0:50.6-T32)
2:32.4
(0:50.9-T32)
3:22.8
(0:50.4-T35)
126
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 1000m
2016-03-05 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
0:45.6
(0:45.6-T38)
1:35.0
(0:49.4-T32)
2:25.2
(0:50.2-T32)
3:11.4
(0:46.2-T36)
2 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
0:48.7
(0:48.7-T46)
1:39.0
(0:50.3-T41)
2:29.8
(0:50.8-T40)
3:18.3
(0:48.4-T46)
3 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jesper Ryttov(1)
0:53.2
(0:53.2-T33)
1:47.9
(0:54.7-T31)
2:45.0
(0:57.1-T30)
3:43.1.0
(0:58.1-T31)
128
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 1000m
2016-03-05 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
1:01.7
(1:01.7-T33)
2:02.6
(1:00.9-T33)
3:03.4
(1:00.8-T31)
4:03.7
(1:00.3-T33)
2 2 Nyborg Roklub II
  • Britta Nielsen(1)
0:58.9
(0:58.9-T42)
2:00.0
(1:01.1-T35)
3:04.3
(1:04.3-T37)
4:07.2
(1:03.0-T37)
129
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 1000m
2016-03-05 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 God energi indeni I
  • Morten Grønfeldt(1)
0:45.2
(0:45.2-T37)
1:32.5
(0:47.3-T37)
2:24.4
(0:51.9-T34)
3:16.3
(0:51.9-T36)
2 4 Viborg Ro- og Kajakklub
  • Claus Rost(1)
0:48.4
(0:48.4-T40)
1:38.6
(0:50.2-T36)
2:28.9
(0:50.3-T36)
3:18.7
(0:49.8-T39)
3 3 Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen(1)
0:51.8
(0:51.8-T37)
1:43.4
(0:51.6-T37)
2:35.1
(0:51.7-T37)
3:25.6
(0:50.6-T39)
4 2 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
0:49.0
(0:49.0-T39)
1:42.0
(0:53.0-T31)
2:34.8
(0:52.8-T31)
3:26.6
(0:51.8-T35)
130
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 1000m
2016-03-05 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Henrik Laursen(1)
0:45.6
(0:45.6-T33)
1:34.7
(0:49.1-T31)
2:24.3
(0:49.6-T31)
3:12.6
(0:48.3-T32)
132
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 1000m
2016-03-05 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
0:58.3
(0:58.3-T35)
1:58.0
(0:59.7-T33)
2:58.3
(1:00.3-T32)
3:58.7
(1:00.4-T38)
2 1 Middelfart Roklub I
  • Lis Scheffel(1)
1:02.2
(1:02.2-T31)
2:05.4
(1:03.2-T30)
3:08.6
(1:03.2-T31)
4:10.5
(1:01.8-T34)
3 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Anne Lene Koch(1)
1:01.3
(1:01.3-T32)
2:06.2
(1:04.9-T31)
3:13.7
(1:07.5-T32)
4:21.2
(1:07.6-T33)
137
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 1000m
2016-03-05 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Klaus Scheffel(1)
0:59.3
(0:59.3-T28)
1:59.6
(1:00.3-T27)
3:00.1.0
(1:00.5-T27)
3:54.2
(0:54.2-T34)
138
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 1000m
2016-03-05 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
0:50.4
(0:50.4-T36)
1:42.7
(0:52.3-T31)
2:36.2
(0:53.5-T33)
3:27.6
(0:51.4-T36)
2 2 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
0:54.5
(0:54.5-T34)
1:50.4
(0:55.9-T32)
2:48.1
(0:57.7-T31)
3:44.6
(0:56.5-T35)
3 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
0:57.7
(0:57.7-T25)
1:55.6
(0:57.9-T24)
2:53.9
(0:58.3-T24)
3:50.9
(0:57.0-T24)
4 3 Odder Roklub I
  • Ole Skeem(1)
0:57.8
(0:57.8-T34)
1:55.6
(0:57.8-T32)
2:53.3
(0:57.7-T32)
3:51.4
(0:58.1-T34)
142
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 1000m
2016-03-05 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
1:04.9
(1:04.9-T31)
2:13.8
(1:08.9-T30)
3:24.0
(1:10.2-T33)
4:38.9
(1:14.9-T34)
144
W/M 4-Stafet Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m - 2000m
2016-03-05 15:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Danske Studenters Roklub I
  • Niels Geertsen(1)
  • Martin Grand Ast(2)
  • Samantha Don Robbins(3)
  • Yusuke Shirai(4)
3:24.5
(3:24.5-T20)
5:03.1
(1:38.6-T40)
6:30.1
(1:27.0-T46)
8:03.3
(1:33.2-T42)
2 10 Middelfart Roklub
  • Klaus Scheffel(1)
  • Bent Bøgh Pedersen(2)
  • Mia Sofie Rytzou (3)
  • Søren Hyre-Fenneberg(4)
3:10.7
(3:10.7-T20)
4:46.5
(1:35.8-T39)
6:34.3
(1:47.8-T35)
8:06.4
(1:32.2-T37)
3 14 Odense Roklub II
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Peder Engstrup-Jepsen(3)
  • Pernille Lind Nielsen(4)
3:26.6
(3:26.6-T19)
4:57.9
(1:31.3-T44)
6:24.9
(1:27.0-T44)
8:19.7
(1:54.8-T46)
4 12 Nyborg Roklub
  • Anette Jørgensen(1)
  • Michael Hainz Christensen(2)
  • Peter Rasmussen(3)
  • Brian Sørensen(4)
3:12.9
(3:12.9-T19)
5:09.4
(1:56.5-T33)
6:53.3
(1:43.9-T38)
8:21.8
(1:28.6-T47)
1 11 Odder Roklub
  • Luna Lee Ladefoged(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Sofie Miller(3)
  • Michael Brandt(4)
3:07.5
(3:07.5-T28)
4:40.6
(1:33.1.0-T40)
6:38.2
(1:57.6-T43)
8:22.3
(1:44.0-T44)
2 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Ulla Neess(4)
2:00.0
(2:00.0-T39)
4:19.3
(2:19.3-T38)
6:24.2
(2:04.9-T37)
8:23.0
(1:58.9-T45)
5 9 Odense Roklub
  • Christian U. Von Linstow(1)
  • Søren Gam(2)
  • Trine Madsen(3)
  • Luise Lund Hansen(4)
3:38.8
(3:38.8-T24)
5:20.6
(1:41.8-T37)
6:53.2
(1:32.6-T41)
8:24.9
(1:31.7-T43)
6 3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jesper Ryttov(1)
  • Peter Hvenegaard(2)
  • Hans Chr. Andersen(3)
  • Ole H. Thomsen(4)
3:04.2
(3:04.2-T20)
4:54.3
(1:50.1.0-T29)
6:43.5
(1:49.2-T26)
8:29.8
(1:46.2-T36)
3 8 Odense Roklub 2
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Feline Gregersen(2)
  • Ingeborg Christensen(3)
  • Aksel Nielsen(4)
2:14.1.0
(2:14.1.0-T36)
4:22.6
(2:08.5-T33)
6:28.2
(2:05.6-T37)
8:31.5
(2:03.3-T36)
7 7 Odder Roklub II
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Tobias Andersen(2)
  • Lukas Paysen(3)
  • Ole Skeem(4)
3:23.5
(3:23.5-T24)
5:18.3
(1:54.8-T35)
7:05.8
(1:47.5-T37)
8:35.8
(1:30.0-T41)
8 2 Tissø Roklub
  • Bianca Toftebjerg(1)
  • Sabrina Christiansen(2)
  • Robert Watson(3)
  • Rasmus Kølmer Larsen(4)
3:08.1
(3:08.1-T26)
5:01.0
(1:52.9-T31)
7:03.0
(2:02.0-T35)
8:43.2
(1:40.2-T35)
4 5 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Pia Quottrup Sand(1)
  • Anne Lene Koch(2)
  • Anette Knudsen(3)
  • Christoffer Askholm(4)
3:10.1.0
(3:10.1.0-T25)
5:12.3
(2:02.2-T33)
7:16.4
(2:04.1-T36)
8:53.8
(1:37.3-T35)
5 15 Tissø Roklub
  • Mads Jørgensen(1)
  • Anders Clausen(2)
  • Steffen Stub(3)
  • Sander Friis(4)
2:56.6
(2:56.6-T32)
5:06.1
(2:09.5-T47)
7:08.7
(2:02.6-T34)
9:11.5
(2:02.8-T34)
6 1 Kerteminde Roklub II
  • Laura Wehner(1)
  • Sofie Thorarinsson(2)
  • Mathilde Aarenstrup(3)
  • Lars Frandsen(4)
3:15.7
(3:15.7-T41)
5:35.9
(2:20.2-T32)
7:42.2
(2:06.3-T39)
9:20.1
(1:37.9-T38)
7 6 Kerteminde Roklub
  • Poul Haubro Petersen(1)
  • Emilie Aarenstrup(2)
  • Jan Nautrup Nielsen(3)
  • Laura Skjoldborg(4)
2:21.0
(2:21.0-T28)
4:33.2
(2:12.2-T45)
6:47.8
(2:14.6-T45)
9:22.8
(2:35.0-T46)
146
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m
2016-03-05 15:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
0:13.2
(0:13.2-T45)
0:24.6
(0:11.4-T42)
0:36.1
(0:11.5-T47)
0:47.8
(0:11.6-T41)
2 2 Tissø Roklub I
  • Laura Friis(1)
0:14.9
(0:14.9-T40)
0:27.4
(0:12.5-T43)
0:40.3
(0:12.9-T42)
0:52.9
(0:12.6-T43)
148
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m
2016-03-05 15:05
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
0:12.2
(0:12.2-T54)
0:23.0
(0:10.8-T56)
0:34.0
(0:11.0-T55)
0:45.1
(0:11.2-T54)
2 2 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
0:14.8
(0:14.8-T49)
0:27.5
(0:12.7-T47)
0:40.0
(0:12.5-T48)
0:52.7
(0:12.7-T47)
149
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m
2016-03-05 15:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Oscar Burvil(1)
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.7
(0:08.4-T50)
0:26.1
(0:08.4-T50)
0:34.7
(0:08.6-T49)
2 6 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:20.0
(0:09.4-T51)
0:29.6
(0:09.6-T50)
0:39.4
(0:09.8-T49)
3 4 Holstebro Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:20.2
(0:09.5-T50)
0:29.8
(0:09.6-T50)
0:39.6
(0:09.8-T55)
4 2 Tissø Roklub II
  • Mads Jørgensen(1)
0:12.7
(0:12.7-T38)
0:23.7
(0:11.0-T33)
0:34.5
(0:10.8-T39)
0:45.7
(0:11.1-T33)
5 5 Tissø Roklub III
  • Sander Friis(1)
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:23.4
(0:11.1-T38)
0:34.7
(0:11.3-T43)
0:46.1
(0:11.4-T32)
6 1 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
0:12.5
(0:12.5-T58)
0:24.7
(0:12.2-T54)
0:36.2
(0:11.5-T57)
0:47.7
(0:11.4-T63)
150
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m
2016-03-05 15:09
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:20.1
(0:09.4-T51)
0:29.6
(0:09.5-T57)
0:39.5
(0:09.8-T55)
2 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:21.1
(0:10.1-T53)
0:31.6
(0:10.5-T51)
0:42.7
(0:11.1-T54)
3 2 Odder Roklub II
  • Luna Lee Ladefoged(1)
0:12.6
(0:12.6-T57)
0:23.5
(0:10.9-T55)
0:34.7
(0:11.2-T53)
0:46.0
(0:11.3-T53)
151
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m
2016-03-05 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
0:09.3
(0:09.3-T65)
0:17.4
(0:08.1-T59)
0:25.9
(0:08.5-T50)
0:34.6
(0:08.7-T55)
2 5 Tissø Roklub I
  • Robert Watson(1)
0:09.6
(0:09.6-T44)
0:18.2
(0:08.6-T42)
0:26.8
(0:08.6-T42)
0:35.4
(0:08.7-T35)
3 3 Fredericia Roklub I
  • Kaare Mortensen(1)
0:11.1
(0:11.1-T32)
0:19.3
(0:08.2-T37)
0:27.4
(0:08.1-T44)
0:35.8
(0:08.4-T43)
4 1 Kalundborg Roklub II
  • Mikkel Loose(1)
0:10.5
(0:10.5-T40)
0:20.2
(0:09.7-T37)
0:29.9
(0:09.7-T37)
0:39.8
(0:09.8-T37)
5 4 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
0:11.1
(0:11.1-T49)
0:20.5
(0:09.4-T51)
0:30.1
(0:09.6-T50)
0:39.9
(0:09.8-T49)
6 2 Tissø Roklub II
  • Rasmus Kølmer Larsen(1)
0:10.8
(0:10.8-T44)
0:20.6
(0:09.8-T49)
0:30.5
(0:09.9-T54)
0:40.7
(0:10.2-T47)
7 6 Kalundborg Roklub I
  • Jonas Brandstrup(1)
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.8
(0:09.8-T43)
0:30.7
(0:09.9-T48)
0:40.8
(0:10.1-T41)
152
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m
2016-03-05 15:13
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:19.9
(0:09.3-T45)
0:29.4
(0:09.5-T38)
0:39.0
(0:09.6-T44)
153
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m
2016-03-05 15:13
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Tissø Roklub I
  • Steffen Stub(1)
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.5
(0:10.0-T54)
0:31.8
(0:10.3-T53)
0:42.1
(0:10.3-T58)
154
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m
2016-03-05 15:14
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Samantha Don Robbins(1)
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.4
(0:08.9-T47)
0:28.5
(0:09.1-T53)
0:37.7
(0:09.2-T46)
1 2 Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen(1)
0:10.0
(0:10.0-T66)
0:19.0
(0:09.0-T60)
0:28.2
(0:09.2-T59)
0:37.7
(0:09.5-T70)
3 6 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
0:11.1
(0:11.1-T59)
0:20.7
(0:09.6-T50)
0:30.4
(0:09.7-T56)
0:40.4
(0:09.9-T48)
4 5 Odense Roklub IV
  • Trine Madsen(1)
0:11.2
(0:11.2-T59)
0:21.0
(0:09.8-T61)
0:31.1
(0:10.1-T60)
0:41.5
(0:10.4-T58)
5 3 Odense Roklub III
  • Pernille Lind Nielsen(1)
0:12.2
(0:12.2-T54)
0:22.8
(0:10.6-T57)
0:33.6
(0:10.8-T50)
0:44.6
(0:11.1-T54)
155
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m
2016-03-05 15:15
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 PowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay(1)
0:08.2
(0:08.2-T58)
0:15.4
(0:07.2-T67)
0:22.8
(0:07.4-T65)
0:30.6
(0:07.7-T62)
2 1 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen(1)
0:08.7
(0:08.7-T42)
0:16.2
(0:07.5-T48)
0:23.9
(0:07.7-T39)
0:31.6
(0:07.7-T47)
3 7 Odense Roklub II
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
0:09.0
(0:09.0-T54)
0:16.8
(0:07.8-T54)
0:24.7
(0:07.9-T53)
0:32.6
(0:08.0-T45)
4 2 Odense Roklub IV
  • Peder Engstrup-Jepsen(1)
0:09.0
(0:09.0-T47)
0:16.8
(0:07.8-T54)
0:24.7
(0:07.9-T53)
0:32.8
(0:08.0-T45)
5 6 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.3
(0:07.9-T53)
0:25.3
(0:08.0-T52)
0:33.5
(0:08.2-T51)
6 3 Odder Roklub I
  • Lukas Paysen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.5
(0:08.1-T59)
0:25.7
(0:08.2-T51)
0:34.1
(0:08.4-T57)
7 8 Odense Roklub III
  • Søren Gam(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.5
(0:08.1-T52)
0:25.8
(0:08.3-T43)
0:34.2
(0:08.5-T50)
8 5 Odense Roklub V
  • Christian U. Von Linstow(1)
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:17.7
(0:08.2-T51)
0:26.0
(0:08.3-T51)
0:34.5
(0:08.5-T49)
156
30+WErgo Masters SPRINT Kvinder  30+  - 200m
2016-03-05 15:16
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Kalundborg Roklub I
  • Katrine Loose(1)
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:19.0
(0:09.1-T53)
0:28.3
(0:09.3-T45)
0:37.9
(0:09.5-T50)
2 1 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
0:11.7
(0:11.7-T57)
0:21.7
(0:10.0-T54)
0:32.0
(0:10.3-T52)
0:42.9
(0:10.9-T50)
157
30+MErgo Masters SPRINT Mænd  30+  - 200m
2016-03-05 15:17
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 6 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:15.5
(0:07.2-T50)
0:22.8
(0:07.3-T49)
0:30.3
(0:07.5-T56)
2 5 Randers Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
0:08.1
(0:08.1-T67)
0:15.8
(0:07.7-T63)
0:23.7
(0:07.9-T61)
0:31.7
(0:08.1-T59)
3 1 PowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay(1)
0:08.4
(0:08.4-T57)
0:15.8
(0:07.4-T57)
0:23.6
(0:07.8-T54)
0:31.9
(0:08.3-T51)
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Niels Geertsen(1)
0:08.8
(0:08.8-T68)
0:16.6
(0:07.8-T54)
0:24.5
(0:07.9-T53)
0:32.7
(0:08.1-T52)
5 3 Danske Studenters Roklub II
  • Yusuke Shirai(1)
0:09.3
(0:09.3-T64)
0:17.4
(0:08.1-T52)
0:25.7
(0:08.3-T58)
0:34.2
(0:08.5-T49)
6 2 Odder Roklub I
  • Ole Skeem(1)
0:10.9
(0:10.9-T44)
0:21.0
(0:10.1-T48)
0:31.0
(0:10.0-T54)
0:41.2
(0:10.2-T53)
7 4 Tissø Roklub I
  • Per Weinreich(1)
0:10.8
(0:10.8-T50)
0:20.2
(0:09.4-T64)
0:29.8
(0:09.6-T82)
0:49.0
(0:19.3-T25)