Resultater Fynske Mesterskaber 2016

102
U11 MErgo Sprint Drenge U11 Ergo 200m 1. Afdeling
2016-03-05 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
U13 WErgo Piger U13 Ergo 500m 1. Afdeling
2016-03-05 12:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder Roklub I
Pi Goslar (1)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Middelfart Roklub I
Mia Sofie Rytzou (1)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder Roklub I
Mette Leitzke Sørensen (1)
113
LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub I
Pernille Lind Nielsen (1)
119
30+LWErgo Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
30+WErgo Masters Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Viborg Ro- og Kajakklub I
Lene Mathiasen (1)
121
30+LMErgo Masters Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Strib Ro- og Kajakklub I
Pia Quottrup Sand (1)
127
50+LWErgo Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
50+MErgo Masters Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Viborg Ro- og Kajakklub I
Henrik Laursen (1)
131
60+LWErgo Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
60+LMErgo Masters Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
60+MErgo Masters Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
70+LWErgo Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
70+WErgo Masters Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
70+LMErgo Masters Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Middelfart Roklub I
Klaus Scheffel (1)
139
80+LWErgo Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
80+WErgo Masters Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
80+LMErgo Masters Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
80+MErgo Masters Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Strib Ro- og Kajakklub I
Jørgen Rasmussen (1)
143
MErgo Mænd Ergo - Gensynsløb 1000m 1000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Firmastafet - Handicap (Alder, køn)
NB: Kun en roer pr. firmahold (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 1. Afdeling
2016-03-05 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 200m 1. Afdeling
2016-03-05 15:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
152
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2016-03-05 15:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Middelfart Roklub I
Mia Sofie Rytzou (1)
153
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2016-03-05 15:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Tissø Roklub I
Steffen Stub (1)
158
W/M 4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - Skolestafet- Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 1. Afdeling
2016-03-05 15:10
Ingen anmeldt, løbet udgår