Resultater Åbne Fynske Mesterskaber 2017

98
Master MErgo - 6000m A Finale
2017-03-04 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben SAS I
  • Emil Andreassen(1)
20:16.2
102
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
01:04.3
2 2 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
01:07.9
105
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:08
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
03:52.2
2 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
04:04.6
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
04:20.8
4 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
04:35.2
5 3 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
04:41.2
6 8 Kerteminde Roklub I
  • Laura Skjoldborg(1)
04:58.0
106
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro/KCHO Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
03:23.5
1 4 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
03:35.3
2 7 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
03:46.5
3 8 Tissø Roklub III
  • Anders Clausen(1)
03:57.6
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
03:59.1
4 13 Kerteminde Roklub II
  • Oliver Kroløkke(1)
04:03.8
3 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Simon Mikkelsen(1)
04:04.9
5 12 Tissø Roklub V
  • Nathaniel Christensen(1)
04:17.2
4 3 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
04:21.9
5 5 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
04:22.2
6 11 Tissø Roklub IV
  • Mikas Dyck Munksø(1)
04:35.7
107
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub/KCO IV
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
03:38.4
2 6 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
04:00.5
3 8 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
04:01.9
4 3 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
04:07.3
5 4 Kerteminde Roklub I
  • Sofie Thorarinsson(1)
04:19.3
6 2 Odense Roklub/KCO III
  • Signe Grønning(1)
04:23.1
7 1 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
04:24.3
108
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:32
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
03:22.9
2 4 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
03:26.9
3 2 Odense Roklub/KCO I
  • Johan Siksne Kaalund(1)
03:44.4
4 1 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
04:21.7
110
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn Tid
1 3 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
03:14.7
2 2 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
03:24.9
112
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub
  • Line Rasmussen(1)
04:06.6
2 1 Tissø Roklub I
  • Anne Olsen(1)
04:38.9
114
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 12:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
03:09.6
115
Master LWErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Pernille Lind Nielsen(1)
08:14.5
2 3 Odense Roklub IV
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
08:20.0
3 4 Odense Roklub III
  • Mieke Slim(1)
08:30.5
116
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
07:15.5
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen(1)
07:23.3
3 4 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:41.8
4 2 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
07:49.5
117
Master LMErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Martin Kjeldsen(1)
06:39.8
118
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:24
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(1)
06:21.5
2 2 Odense Roklub III
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
06:34.1
3 5 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
06:46.2
4 7 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:47.8
5 6 Odense Roklub V
  • Michael Moerner(1)
07:02.5
6 8 Odense Roklub IV
  • Jarl Littau-Jensen(1)
07:11.4
7 4 Odense Roklub VI
  • Alexander Schwarz(1)
07:29.8
8 3 Odense Roklub II
  • Lasse Guldbæk Andersen(1)
07:31.0
120
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Janne Toudahl(1)
04:19.7
2 2 Nyborg Roklub I
  • Heidi Olsen(1)
04:20.9
122
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:36
Plac. # Navn Tid
1 8 Kerteminde Roklub I
  • Martin Haubro Petersen(1)
03:05.4
2 1 Nyborg Roklub I
  • Hans Schmidt (1)
03:25.4
3 2 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
03:33.5
123
Master LWErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
04:10.1
124
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou(1)
03:49.3
2 5 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:51.2
3 4 Roklubben SAS I
  • Dorthe Maltesen(1)
03:54.5
4 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Pia Quottrup Sand(1)
04:17.8
125
Master LMErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:18.2
126
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 13:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
03:12.6
2 5 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützau(1)
03:17.8
3 6 Nyborg Roklub I
  • Allan Seelk(1)
03:22.8
4 7 Tissø Roklub I
  • Clemens Jepsen(1)
03:25.0
5 4 Vejle Roklub I
  • Bo Højgård(1)
03:27.7
6 2 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
03:28.7
128
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Hanne Christiansen(1)
03:57.3
2 3 Nyborg Roklub I
  • Lene Christensen(1)
04:06.3
3 2 Middelfart Roklub I
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
04:13.2
4 4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Vibeke Vestergaard Nielsen(1)
04:18.4
129
Master LMErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub
  • Lars Frandsen(1)
03:23.3
2 3 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
03:26.4
130
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 TV2 I
  • Helmuth Jessen(1)
03:28.5
2 6 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
03:28.8
3 4 Middelfart Roklub I
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
03:37.9
134
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Tissø Roklub I
  • Niels Sørensen(1)
03:51.4
138
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn Tid
1 8 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:27.6
142
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2017-03-04 14:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Peter Hvenegaard(1)
04:04.6
2 9 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
04:37.5
144
Master W/M 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 15:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Claus Rützau(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Søren Hyre-Fenneberg(4)
07:51.0
1 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Maja Klitgaard(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(4)
07:58.2
2 14 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Brian Sørensen(4)
07:58.6
2 18 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
08:01.4
3 8 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
  • Jarl Littau-Jensen(3)
  • Søren Gam(4)
08:05.4
4 15 Kerteminde Roklub II
  • Kim Clausen(1)
  • Emilie Aarenstrup(2)
  • Hanne Christiansen(3)
  • Jeppe Mogensen(4)
08:16.2
3 19 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
  • Magnus Jensen(2)
  • Mikas Dyck Munksø(3)
  • Nathaniel Christensen(4)
08:16.9
4 6 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
  • Magnus Jepsen(3)
  • Marcus Kobæk Larsen(4)
08:19.0
5 9 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
  • Alexander Schwarz(2)
  • Michael Moerner(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
08:20.4
6 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Erich Zanke(1)
  • Flemming Elm(2)
  • Peter Hvenegaard(3)
  • Jesper Ryttov(4)
08:22.2
7 13 Middelfart Roklub II
  • Birgit Rützou(1)
  • Niels Aagaard(2)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(3)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(4)
08:23.7
8 16 Nyborg Roklub II
  • Lene Christensen(1)
  • Dóra Remenyik(2)
  • Hans Schmidt (3)
  • Heidi Olsen(4)
08:40.2
5 5 Kerteminde Roklub I
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
  • Oliver Kroløkke(2)
  • Laura Skjoldborg(3)
  • Lars Frandsen(4)
08:51.8
6 12 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Pia Quottrup Sand(1)
  • Mette Klinkeby(2)
  • Vibeke Vestergaard Nielsen(3)
  • Janne Toudahl(4)
08:54.7
7 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Henriette Madsen(3)
  • Søren Madsen(4)
08:56.1
8 3 Motion i Dagtimerne i STRIB I
  • Anne-Lene Kock(1)
  • Grethe Bech Jensen(2)
  • Johnnie Rix(3)
  • Kirsten Petersen(4)
09:07.2
148
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
38.6
2 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
44.4
3 2 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
50.3
149
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:33
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen(1)
37.1
2 8 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
38.0
3 1 Tissø Roklub I
  • Anders Clausen(1)
41.5
4 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
42.0
4 2 Kerteminde Roklub I
  • Oliver Kroløkke(1)
42.0
6 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
43.3
150
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
42.2
2 6 Silkeborg Roklub I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
43.9
3 5 Kerteminde Roklub I
  • Emilie Aarenstrup(1)
48.5
4 2 Kerteminde Roklub II
  • Sofie Thorarinsson(1)
52.3
151
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
34.9
153
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:42
Plac. # Navn Tid
1 1 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
34.7
2 2 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
35.0
3 4 Kerteminde Roklub 2
  • Jan Nautrup Nielsen(1)
43.4
154
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
39.5
2 6 Odense Roklub III
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
40.2
3 5 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
42.5
4 4 Odense Roklub I
  • Mieke Slim(1)
43.5
155
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
31.1
2 8 Kerteminde Roklub II
  • Martin Haubro Petersen(1)
31.4
3 4 Odense Roklub II
  • Jarl Littau-Jensen(1)
31.9
3 7 Odense Roklub V
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
31.9
5 2 Kerteminde Roklub I
  • Martin Kjeldsen(1)
33.1
6 9 Odense Roklub VI
  • Michael Moerner(1)
34.8
7 6 Odense Roklub IV
  • Søren Gam(1)
35.0
8 3 Odense Roklub I
  • Alexander Schwarz(1)
36.0
9 5 Odense Roklub III
  • Lasse Guldbæk Andersen(1)
37.0
156
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou(1)
42.1
2 1 Middelfart Roklub II
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
43.6
157
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2017-03-04 15:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Kerteminde Roklub II
  • Morten Haubro Petersen(1)
30.8
2 3 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
31.5
3 2 Middelfart Roklub III
  • Claus Rützau(1)
34.3
4 6 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
34.8
5 7 Middelfart Roklub IV
  • Lennart Christensen(1)
35.5
6 1 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
35.6
7 5 Middelfart Roklub I
  • Niels Henrik Rauer Hansen(1)
36.9
158
Master W/M 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2017-03-04 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(2)
  • Signe Grønning(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
07:49.5
2 3 Odense Roklub/KCO II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Johan Siksne Kaalund(2)
  • Sebastian Quottrup Jansen(3)
  • Frederik Markvardsen(4)
07:58.2