Resultater Åbne Fynske Mesterskaber 2018

104
Master MErgo - 5.35min 1. Afdeling
2018-03-03 12:00
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
02:00.0
2 Københavns Roklub I
  • Thorleif Østergaard Martensen(1)
02:00.0
3 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
02:00.0
109
Master MErgo - 6.9min 1. Afdeling
2018-03-03 12:00
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
02:00.0
2 Randers Roklub I
  • Christian Logan(1)
02:00.0
112
Master WErgo - 15.766666666667min 1. Afdeling
2018-03-03 12:12
Plac. # Navn Tid
1 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
04:00.0
2 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
04:00.0
3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
04:00.0
113
Master MErgo - 0min 1. Afdeling
2018-03-03 12:20
Plac. # Navn Tid
1 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
04:00.0
2 Kerteminde Roklub I
  • Oliver Kroløkke(1)
04:00.0
3 Sønderborg Roklub I
  • Henrik Sørensen(1)
04:00.0
4 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
04:00.0
6 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
04:00.0
7 Randers Roklub I
  • Emil Drægert(1)
04:00.0
8 Rødvig Roklub
  • Kevin Joensen, (1)
04:00.0
114
Master WErgo - 1500m 1. Afdeling
2018-03-03 12:28
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
06:21.1
2 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
06:48.4
115
Master WErgo - 1500m 1. Afdeling
2018-03-03 12:28
Plac. # Navn Tid
2 1 Tissø Roklub
  • Katrine Jepsen(1)
06:26.8
118
Master MErgo - 1500m 1. Afdeling
2018-03-03 12:38
Plac. # Navn Tid
1 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
05:00.6
2 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
05:11.2
3 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
05:22.4
4 Sønderborg Roklub 2
  • Samuele Bernardi(1)
05:34.1
5 Kerteminde Roklub II
  • Kristian Emil Andersen(1)
05:43.1
6 Randers Roklub
  • Alexander Brogaard(1)
06:17.7
7 Kerteminde Roklub 2
  • Rasmus Emil Rasmussen(1)
06:28.9
8 Kerteminde Roklub III
  • Lauritz Jørgensen(1)
06:32.6
119
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 12:48
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
07:21.3
2 Kerteminde Roklub 2
  • Johan Wagner(1)
07:46.3
3 Kerteminde Roklub 3
  • Olav Rosendal(1)
08:15.0
120
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 12:48
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
07:19.2
124
Master WErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
07:34.2
2 Odense Roklub II
  • Ellen Nydal Eide(1)
08:05.1
125
Master LWErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub I
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
07:35.8
2 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
08:11.2
128
Master MErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:15
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Borg(1)
06:18.7
2 Odense Roklub I
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
06:40.4
3 Odense Roklub III
  • Søren Gam(1)
06:47.9
4 Odense Roklub II
  • Michael Moerner(1)
06:56.5
5 Odense Roklub 2
  • Mathias Hesselholt Munck(1)
07:17.2
6 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
07:26.1
129
Master LMErgo - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:15
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub I
  • Rob Hogan(1)
06:37.6
2 Danske Studenters Roklub I
  • Tais Bjerregaard(1)
06:52.1
130
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:05
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub I
  • Camilla Roed Hollesen(1)
03:53.0
132
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:05
Plac. # Navn Tid
1 Vejle Roklub II
  • Birgit Bech Jensen(1)
03:54.6
2 Odder Roklub I
  • Lise Illum Madsen(1)
04:05.1
3 Vejle Roklub I
  • Birgitte Busk Mikkelsen(1)
04:09.0
4 Aarhus Roklub I
  • Lene Faxe Hansen(1)
04:38.5
133
Master LWErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:05
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
03:59.1
134
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
03:45.5
2 Middelfart Roklub I
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
03:59.9
3 Nyborg Roklub II
  • Annette Dybdahl Poulsen(1)
04:06.7
4 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Tina Madsen(1)
04:12.8
5 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Tina Larsen(1)
04:15.8
136
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 Kerteminde Roklub I
  • Hanne Christiansen(1)
03:55.1
2 Odder Roklub I
  • Ulla Neess(1)
04:02.8
138
Master WErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bornik Nielsen(1)
04:55.8
140
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
03:01.8
2 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
03:34.7
3 Odense Roklub II
  • Christian Bache Larsen(1)
03:49.4
142
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
03:04.1
2 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou(1)
03:16.4
3 Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe(1)
03:22.3
4 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
03:23.5
5 Vejle Roklub I
  • Bo Højgård(1)
03:32.4
144
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 14:00
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
03:19.7
2 Aarhus Kano og Kajak Klub I
  • Henrik Bach Poulsen(1)
03:26.2
3 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
03:26.9
4 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bent Juul Jørgensen(1)
03:28.2
5 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Jesper Ryttov(1)
03:32.4
6 Danske Studenters Roklub I
  • Morten Oluf Nielsen(1)
03:34.7
145
Master LMErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 14:00
Plac. # Navn Tid
1 Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen(1)
03:27.2
2 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
03:30.2
146
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 14:15
Plac. # Navn Tid
1 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
03:20.1
2 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:28.1
3 Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen(1)
03:29.5
4 Rødvig Roklub I
  • Flemming Nielsen(1)
03:53.0
5 Odder Roklub II
  • Ole Skeem(1)
03:56.9
148
Master MErgo - 1000m 1. Afdeling
2018-03-03 14:15
Plac. # Navn Tid
1 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Peter Hvenegaard(1)
03:48.9
2 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
03:49.2
3 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
04:30.9
151
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:33
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
40.3
2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
43.2
152
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:39
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
36.4
2 Sønderborg Roklub I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
41.4
3 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
42.9
4 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
45.7
155
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:30
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
52.2
2 Randers Roklub I
  • Christian Logan(1)
54.4
156
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:36
Plac. # Navn Tid
1 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
40.7
2 Randers Roklub I
  • Emil Drægert(1)
51.6
3 Kerteminde Roklub II
  • Oliver Kroløkke(1)
01:16.1
157
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:42
Plac. # Navn Tid
1 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
32.3
2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
34.2
3 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
35.1
4 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
37.5
5 Kerteminde Roklub 2
  • Oliver Kroløkke(1)
38.2
5 Sønderborg Roklub I
  • Henrik Sørensen(1)
38.2
7 Kerteminde Roklub
  • Niels Nielsen(1)
40.1
8 Kerteminde Roklub 3
  • Olav Rosendal(1)
41.0
9 Randers Roklub I
  • Alexander Brogaard(1)
41.5
10 Kerteminde Roklub 4
  • Rasmus Emil Rasmussen(1)
42.3
158
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:45
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
33.9
2 Sønderborg Roklub I
  • Samuele Bernardi(1)
38.2
161
Master WErgo - 200m A Finale
2018-03-03 14:48
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub 2
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
37.5
3 Odense Roklub
  • Camilla Roed Hollesen(1)
41.4
4 Odense Roklub 3
  • Helene Thygesen(1)
43.5
161
Master WErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:48
Plac. # Navn Tid
2 Middelfart Roklub I
  • Susanne Grønnehave Mogensen(1)
41.3
162
Master LWErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:48
Plac. # Navn Tid
1 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
41.2
165
Master MErgo - 200m 1. Afdeling
2018-03-03 14:51
Plac. # Navn Tid
1 Kerteminde Roklub I
  • Morten Haubro Petersen(1)
30.7
1 Rødvig Roklub II
  • Jan Olsen (1)
30.9
2 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
31.7
2 Odense Roklub IV
  • Jarl Littau-Jensen(1)
31.6
3 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou(1)
34.5
3 Odense Roklub II
  • Michael Moerner(1)
34.5
3 Odense Roklub III
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
32.8
4 Rødvig Roklub I
  • Flemming Nielsen(1)
38.4
5 Middelfart Roklub II
  • Niels Aagaard(1)
35.2
168
Master W/M 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-03-03 15:15
Plac. # Navn Tid
1 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Niels Aagaard(2)
  • Claus Rützou(3)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(4)
07:30.2
2 Fredericia Roklub I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
  • Amalie Kiær(2)
  • Lise Mortensen(3)
  • Martin Mortensen(4)
07:36.2
3 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Maja Klitgaard(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
07:38.1
4 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
  • Dóra Remenyik(2)
  • Charlotte Buchwaldt(3)
  • Brian Sørensen(4)
07:41.3
5 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Pi Goslar(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Lise Illum Madsen(4)
07:52.4
1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
  • Hans Chr. Andersen(2)
  • Jesper Ryttov(3)
  • Bent Juul Jørgensen(4)
07:57.1
2 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(2)
  • Mathias Hesselholt Munck(3)
  • Camilla Roed Hollesen(4)
07:57.9
3 Danske Studenters Roklub I
  • Christoffer Hansen(1)
  • Morten Oluf Nielsen(2)
  • Sara Lena Josefin Engberg(3)
  • Tais Bjerregaard(4)
07:58.2
4 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
  • Jan Olsen (2)
  • Kevin Joensen, (3)
  • Patrick Klestrup (4)
07:58.4
5 Nyborg Roklub II
  • Henrik Søgaard Hansen(1)
  • Lene Kolster(2)
  • Michael Hainz Christensen(3)
  • Allan Seelk(4)
07:58.8
6 Odense Roklub II
  • Ellen Nydal Eide(1)
  • Jarl Littau-Jensen(2)
  • Carsten Vikkelsøe(3)
  • Nadine Heidi Brueckmann(4)
08:00.3
6 Aarhus Kano og Kajak Klub/Aarhus Roklub I
  • Henrik Bach Poulsen(1)
  • Fritze Jørgensen(2)
  • Charlotte Lykke Larsen(3)
  • Niels Iversen(4)
08:07.7
7 Kerteminde Roklub II
  • Oliver Kroløkke(1)
  • Niels Nielsen(2)
  • Kristian Emil Andersen(3)
  • Rasmus Emil Rasmussen(4)
08:10.6
7 Odense Roklub III
  • Rob Hogan(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Helene Thygesen(4)
08:10.8
8 Vejle Roklub I
  • Bo Højgård(1)
  • Birgitte Busk Mikkelsen(2)
  • Birgit Bech Jensen(3)
  • Michael Magill(4)
08:16.0
8 Strib Ro- og Kajakklub II
  • Bornik Nielsen(1)
  • Tina Larsen(2)
  • Tina Madsen(3)
  • Mette Dam Jørgensen(4)
08:30.3
9 Aarhus Roklub I
  • Søren B. Mikkelsen(1)
  • Lene Faxe Hansen(2)
  • Lene Brink(3)
  • Henning Nørgaard(4)
08:33.9
9 Kerteminde Roklub I
  • Anna Rosenfeldt(1)
  • Olav Rosendal(2)
  • Johan Wagner(3)
  • Lauritz Jørgensen(4)
08:52.8