Resultater Åbne Fynske Mesterskaber 2021

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2021-03-06 10:00
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
3:23.8
(1:41.9)
6:48.7
(1:42.5)
10:15.3
(1:43.3)
13:42.3
(1:43.5)
17:09.9
(1:43.8)
20:34.8
(1:42.5)
2 ASR II
  • Christian Petersen(1)
3:32.2
(1:46.1.0)
7:06.6
(1:47.2)
10:42.5
(1:48)
14:18.7
(1:48.1.0)
17:55.7
(1:48.5)
21:29.5
(1:46.9)
3 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
3:34.4
(1:47.2)
7:12.1
(1:48.9)
10:51.9
(1:49.9)
14:33.7
(1:50.9)
18:15.8
(1:51.1.0)
21:50.8
(1:47.5)
4 ASR III
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
3:43.7
(1:51.9)
7:29.9
(1:53.1)
11:15.9
(1:53.0)
15:01.4
(1:52.8)
18:47.2
(1:52.9)
22:23.5
(1:48.2)
5 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
1:48.3
(1:48.3)
3:41.3
(1:53.0)
5:34.6
(1:53.3)
7:27.5
(1:52.9)
9:20.8
(1:53.3)
11:13.8
(1:53.0)
13:07.3
(1:53.5)
15:00.7
(1:53.4)
15:00.716:53.8
(1:53.1)
22:29.9
(3:42.5)
6 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:34.6
(1:47.3)
7:21.4
(1:53.4)
11:14.3
(1:56.5)
15:10.6
(1:58.2)
19:04.9
(1:57.2)
22:53.9
(1:54.5)
7 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:45.8
(1:52.9)
7:34.9
(1:54.6)
11:24.9
(1:55.0)
15:16.5
(1:55.8)
19:08.2
(1:55.9)
22:56.5
(1:54.2)
8 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
3:53.8
(1:56.9)
7:49.7
(1:58)
11:46.8
(1:58.6)
15:43.6
(1:58.4)
19:39.4
(1:57.9)
23:27.7
(1:54.2)
9 E.R.V. Beatrix I
  • Corien Prins(1)
3:59.8
(1:59.9)
7:59.4
(1:59.8)
11:59.7
(2:00.2)
16:00.3
(2:00.3)
20:04.3
(2:02.0)
24:04.8
(2:00.3)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
190m375m
(185m)
2 Valby I
  • Selma Friis(1)
171m341m
(170m)
3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
161m337m
(176m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 Valby I
  • Felix Friis(1)
220m443m
(223m)
2 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
196m383m
(187m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
169m326m
(157m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:30
Plac. # Navn 1:002:00
1 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
167m339m
(172m)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
239m480m
(241m)
2 Lyngby/KKL I
  • Marie Lie Schmidt(1)
201m403m
(202m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
194m372m
(178m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
263m498m
(235m)
2 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
204m412m
(208m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
229m450m
(221m)
2 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
203m399m
(196m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-06 10:40
Plac. # Navn 1:002:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
2 Holstebro/KCHO II
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
198m371m
(173m)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 10:50
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
267m521m
(254m)
757m
(236m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere 3min 1. Afdeling
2021-03-06 11:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp

111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 10:50
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m551m
(267m)
815m
(264m)
2 LVRC II
  • Roisin ODonovan(1)
251m500m
(249m)
740m
(240m)
3 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
242m483m
(241m)
733m
(250m)
4 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
245m481m
(236m)
718m
(237m)
5 Lyngby/KKL I
  • Emmelie Brinkløv(1)
236m465m
(229m)
693m
(228m)
6 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
221m439m
(218m)
661m
(222m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-06 11:00
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
317m607m
(290m)
875m
(268m)
2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
258m498m
(240m)
732m
(234m)
3 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
241m484m
(243m)
732m
(248m)
4 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
253m463m
(210m)
670m
(207m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-06 11:10
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
271m533m
(262m)
794m
(261m)
1064m
(270m)
2 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
255m504m
(249m)
754m
(250m)
1017m
(263m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
250m497m
(247m)
743m
(246m)
999m
(256m)
4 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
252m495m
(243m)
738m
(243m)
982m
(244m)
5 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
241m477m
(236m)
714m
(237m)
965m
(251m)
6 Valby I
  • Kamma Friis(1)
247m486m
(239m)
721m
(235m)
964m
(243m)
7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
253m493m
(240m)
727m
(234m)
963m
(236m)
8 Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
257m504m
(247m)
747m
(243m)
948m
(201m)
9 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
254m492m
(238m)
718m
(226m)
942m
(224m)
10 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
244m480m
(236m)
709m
(229m)
941m
(232m)
11 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
231m465m
(234m)
686m
(221m)
906m
(220m)
12 Lyngby/KKL II
  • Tove Bay(1)
220m445m
(225m)
666m
(221m)
898m
(232m)
13 Lyngby/KKL I
  • Flora Barslund(1)
218m421m
(203m)
612m
(191m)
815m
(203m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-06 11:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
274m535m
(261m)
800m
(265m)
1084m
(284m)
2 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
273m541m
(268m)
805m
(264m)
1072m
(267m)
3 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
278m531m
(253m)
776m
(245m)
1029m
(253m)
4 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
247m491m
(244m)
728m
(237m)
962m
(234m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:50.2
(1:57.2)
5:47.0
(1:56.8)
7:37.8
(1:50.8)
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:47.2
(1:56.8)
5:45.0
(1:57.8)
7:39.6
(1:54.6)
3 Holstebro/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:02.3
(2:02.3)
4:12.9
(2:10.6)
6:21.8
(2:08.9)
8:23.5
(2:01.7)
4 Holstebro/KCHO
  • Anna Skovdam(1)
2:05.1
(2:05.1)
4:13.8
(2:08.7)
6:23.0
(2:09.2)
8:30.40
(2:07.4)
5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:05.1
(2:05.1)
4:16.1
(2:11.0)
6:27.4
(2:11.3)
8:36.0
(2:08.6)
6 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:15.1.0
(2:15.1.0)
4:38.1
(2:23.0)
6:57.3
(2:19.2)
9:10.4
(2:13.1.0)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:50.9
(1:57.7)
5:48.5
(1:57.6)
7:41.3
(1:52.8)
2 Bagsværd/KCHO
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
1:58.5
(1:58.5)
4:00.3
(2:01.8)
6:01.0
(2:00.7)
7:56.0
(1:55.0)
3 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:57.3
(1:57.3)
3:59.5
(2:02.2)
6:00.6
(2:01.1)
7:58.4
(1:57.8)
4 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:02.8
(2:02.8)
4:08.8
(2:06.0)
6:14.0
(2:05.2)
8:14.4
(2:00.4)
5 Sorø IV
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:03.5
(2:03.5)
4:08.6
(2:05.1)
6:14.7
(2:06.1)
8:18.9
(2:04.2)
6 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:13.7
(2:09.1)
6:23.5
(2:09.8)
8:30.1
(2:06.6)
7 Sorø II
  • Elaina Bjørkman(1)
2:02.4
(2:02.4)
4:12.2
(2:09.8)
6:23.0
(2:10.8)
8:32.4
(2:09.4)
8 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:09.0
(2:09.0)
4:18.3
(2:09.3)
6:25.8
(2:07.5)
8:33.2
(2:07.4)
9 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:03.8
(2:03.8)
4:16.1
(2:12.3)
6:31.9
(2:15.8)
8:46.0
(2:14.1.0)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd II
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:56.4
(1:56.4)
3:55.0
(1:58.6)
5:54.7
(1:59.7)
7:51.9
(1:57.2)
2 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
1:59.6
(1:59.6)
4:02.1
(2:02.5)
6:04.9
(2:02.8)
8:04.7
(1:59.8)
3 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:02.4
(2:02.4)
4:08.8
(2:06.4)
6:18.5
(2:09.7)
8:26.2
(2:07.7)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:36.0
(1:48.3)
5:24.2
(1:48.2)
7:08.9
(1:44.7)
2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
7:27.2
(7:27.2)
3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:45.0
(1:55.4)
5:39.8
(1:54.8)
7:28.0
(1:48.2)
4 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
12:20.1
(12:20.1)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:32.0
(1:48.8)
5:24.1
(1:52.1)
7:11.6
(1:47.5)
2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:48.9
(1:48.9)
3:42.4
(1:53.5)
5:36.0
(1:53.6)
7:25.7
(1:49.7)
3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:54.0
(1:54.0)
3:49.8
(1:55.8)
5:41.2
(1:51.4)
7:27.3
(1:46.1.0)
4 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:40.4
(1:53.0)
5:36.5
(1:56.1)
7:31.2
(1:54.7)
5 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:48.0
(1:48.0)
3:43.6
(1:55.6)
5:41.4
(1:57.8)
7:37.5
(1:56.1)
6 Sorø II
  • Emil Jelstrup(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:47.3
(1:56.1)
5:46.0
(1:58.7)
7:43.0
(1:57.0)
7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:57.3
(1:57.3)
3:55.2
(1:57.9)
5:51.8
(1:56.6)
7:45.5
(1:53.7)
8 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:51.6
(1:57.1)
5:50.2
(1:58.6)
7:47.9
(1:57.7)
9 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:49.9
(1:59.2)
5:49.9
(2:00.0)
7:48.8
(1:58.9)
10 Bagsværd V
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:56.9
(1:56.9)
3:57.1
(2:00.2)
5:57.2
(2:00.1.0)
7:53.8
(1:56.6)
11 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
1:58.3
(1:58.3)
4:02.7
(2:04.4)
6:05.9
(2:03.2)
8:04.1
(1:58.2)
12 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
2:07.0
(2:07.0)
4:16.5
(2:09.5)
6:25.9
(2:09.4)
8:29.3
(2:03.4)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:38.2
(1:38.2)
3:18.9
(1:40.7)
5:02.5
(1:43.6)
6:44.6
(1:42.1.0)
2 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:22.9
(1:42.5)
5:08.4
(1:45.5)
6:50.5
(1:42.1.0)
3 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:40.9
(1:40.9)
3:24.7
(1:43.8)
5:10.6
(1:45.9)
6:50.5
(1:39.9)
4 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:25.9
(1:43.9)
5:10.7
(1:44.8)
6:51.0
(1:40.3)
5 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:32.4
(1:46.8)
5:21.9
(1:49.5)
7:07.7
(1:45.8)
6 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:42.1.0
(1:52.3)
5:30.4
(1:48.3)
7:22.6
(1:52.2)
7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:56.8
(2:02.6)
6:00.7
(2:03.9)
7:54.9
(1:54.2)
8 Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:01.0
(2:01.0)
4:06.0
(2:05.0)
6:08.2
(2:02.2)
8:07.5
(1:59.3)
9 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:08.5
(2:06.8)
6:17.7
(2:09.2)
8:19.4
(2:01.7)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:34.3
(1:34.3)
3:08.8
(1:34.5)
4:42.4
(1:33.6)
6:13.4
(1:31.0)
2 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
1:33.4
(1:33.4)
3:09.5
(1:36.1.0)
4:44.4
(1:34.9)
6:17.4
(1:33.0)
3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.9
(1:35.9)
3:15.0
(1:39.1.0)
4:54.5
(1:39.5)
6:29.9
(1:35.4)
4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:16.9
(1:39.1.0)
4:57.7
(1:40.8)
6:38.1
(1:40.4)
5 Kolding/KCHO
  • Mads Kirstein(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:26.4
(1:44.0)
5:10.9
(1:44.5)
6:53.3
(1:42.4)
6 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:30.1.0
(1:46.0)
5:17.7
(1:47.6)
7:06.1
(1:48.4)
7 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:39.6
(1:52.6)
5:30.7
(1:51.1.0)
7:13.9
(1:43.2)
8 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:43.4
(1:54.8)
5:38.0
(1:54.6)
7:28.5
(1:50.5)
9 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:52.1
(1:58.7)
5:53.0
(2:00.9)
7:51.3
(1:58.3)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:12.9
(1:38.1.0)
4:53.2
(1:40.3)
6:34.3
(1:41.1.0)
2 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:44.8
(1:44.8)
3:14.9
(1:30.1.0)
3:14.9
3 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:39.2
(1:39.2)
3:20.1
(1:40.9)
5:01.3
(1:41.2)
6:39.5
(1:38.2)
4 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
1:47.9
(1:47.9)
3:38.0
(1:50.1.0)
5:26.6
(1:48.6)
7:10.7
(1:44.1.0)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0)
3:40.3
(1:51.2)
5:30.9
(1:50.6)
7:14.1
(1:43.2)
2 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:40.6
(1:51.3)
5:30.5
(1:49.9)
7:20.7
(1:50.2)
3 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:49.7
(1:55.3)
5:44.9
(1:55.2)
7:38.4
(1:53.5)
4 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
1:53.5
(1:53.5)
3:51.1.0
(1:57.6)
5:49.8
(1:58.7)
7:47.4
(1:57.6)
5 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:53.6
(1:57.8)
5:52.0
(1:58.4)
7:49.2
(1:57.2)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:57.8
(1:57.8)
3:57.2
(1:59.4)
5:57.1
(1:59.9)
7:55.3
(1:58.2)
2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
2:00.6
(2:00.6)
4:05.4
(2:04.8)
6:11.2
(2:05.8)
8:15.1
(2:03.9)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:45.2
(1:54.0)
5:39.8
(1:54.6)
7:33.7
(1:53.9)
2 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:49.1.0
(1:55.0)
5:44.1
(1:55.0)
7:36.5
(1:52.4)
3 Aalborg III
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:53.4
(2:00.4)
5:57.0
(2:03.6)
8:00.8
(2:03.8)
4 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:55.3
(1:55.3)
3:58.9
(2:03.6)
6:05.7
(2:06.8)
8:08.2
(2:02.5)
5 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
2:00.0
(2:00.0)
4:05.5
(2:05.5)
6:10.8
(2:05.3)
8:08.9
(1:58.1)
6 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
2:03.9
(2:03.9)
4:12.4
(2:08.5)
6:22.4
(2:10.0)
8:29.1
(2:06.7)
7 Esbjerg II
  • Amalie Tom-Petersen(1)
2:08.3
(2:08.3)
4:19.7
(2:11.4)
6:30.4
(2:10.7)
8:35.1
(2:04.7)
8 Esbjerg I
  • Charlotte Ljungstrøm(1)
2:09.6
(2:09.6)
4:26.7
(2:17.1.0)
6:43.9
(2:17.2)
9:00.7
(2:16.8)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg I
  • Line Thomsen(1)
2:05.3
(2:05.3)
4:18.2
(2:12.9)
6:35.8
(2:17.6)
8:47.5
(2:11.7)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:11.8
(1:36.9)
4:48.8
(1:37.0)
6:25.0
(1:36.2)
2 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:35.2
(1:35.2)
3:13.5
(1:38.3)
4:53.8
(1:40.3)
6:33.0
(1:39.2)
3 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
1:37.2
(1:37.2)
3:17.5
(1:40.3)
5:01.0
(1:43.5)
6:50.1
(1:49.1.0)
4 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:23.9
(1:43.3)
5:08.7
(1:44.8)
6:50.5
(1:41.8)
5 Holstebro/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:31.4
(1:46.5)
5:14.0
(1:42.6)
6:51.1
(1:37.1.0)
6 Aalborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:26.5
(1:45.5)
5:11.5
(1:45.0)
6:51.2
(1:39.7)
7 Aalborg III
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:47.9
(1:47.9)
3:36.9
(1:49.0)
5:25.6
(1:48.7)
7:04.9
(1:39.3)
8 Sorø III
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:30.5
(1:45.6)
5:36.7
(2:06.2)
7:38.6
(2:01.9)
9 Esbjerg I
  • Brandur Poulsen(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:46.7
(2:00.4)
5:51.4
(2:04.7)
7:53.7
(2:02.3)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:37.9
(1:49.5)
5:29.1
(1:51.2)
7:21.6
(1:52.5)
2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:39.4
(1:39.4)
3:22.6
(1:43.2)
5:08.4
(1:45.8)
6:57.3
(1:48.9)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:33.6
(1:33.6)
3:08.4
(1:34.8)
4:41.8
(1:33.4)
6:11.6
(1:29.8)
2 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:33.2
(1:33.2)
3:12.3
(1:39.1.0)
4:53.1
(1:40.8)
6:31.6
(1:38.5)
3 DSR II
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
1:36.1.0
(1:36.1.0)
3:17.9
(1:41.8)
4:59.8
(1:41.9)
6:38.0
(1:38.2)
4 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:39.4
(1:39.4)
3:22.6
(1:43.2)
5:07.1
(1:44.5)
6:47.7
(1:40.6)
5 DSR III
  • Jakob Brix(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:28.4
(1:46.0)
5:15.9
(1:47.5)
7:02.3
(1:46.4)
6 DSR IV
  • Lukas Zorin Beraki(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:30.6
(1:47.3)
5:21.3
(1:50.7)
7:09.9
(1:48.6)
7 Aalborg III
  • Mikkel Paetau(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:27.7
(1:46.6)
5:20.1
(1:52.4)
7:10.5
(1:50.4)
8 Aalborg
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:35.8
(1:48.3)
5:23.4
(1:47.6)
7:11.1
(1:47.7)
9 Aalborg V
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
1:48.8
(1:48.8)
3:40.8
(1:52.0)
5:36.1
(1:55.3)
7:28.9
(1:52.8)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:16.0
(1:38.5)
4:54.1
(1:38.1.0)
6:27.7
(1:33.6)
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:39.8
(1:39.8)
3:23.1.0
(1:43.3)
5:05.7
(1:42.6)
6:47.1
(1:41.4)
3 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:41.3
(1:52.9)
5:36.8
(1:55.5)
7:31.3
(1:54.5)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 København
  • Krista Doersch(1)
0:51.1
(0:51.1)
1:43.7
(0:52.6)
2:37.1.0
(0:53.4)
3:31.2
(0:54.1)
2 N/A
  • Anna O Donoghue(1)
0:55.9
(0:55.9)
1:51.7
(0:55.8)
2:47.9
(0:56.2)
3:43.7
(0:55.8)
3 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:56.2
(0:56.2)
1:54.6
(0:58.4)
2:52.9
(0:58.3)
3:48.7
(0:55.8)
4 København I
  • Alix Geroux(1)
3:53.0
(3:53.0)
5 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:57.8
(0:57.8)
1:56.5
(0:58.7)
2:57.1
(1:00.6)
3:58.6
(1:01.5)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
0:49.0
(0:49.0)
1:39.5
(0:50.5)
2:31.3
(0:51.8)
3:23.2
(0:51.9)
2 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:42.4
(0:52.0)
2:34.8
(0:52.4)
3:27.1.0
(0:52.3)
3 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:52.0
(0:52.0)
1:46.3
(0:54.3)
2:41.8
(0:55.5)
3:37.9
(0:56.1)
4 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.6
(0:51.6)
1:46.1.0
(0:54.5)
2:41.9
(0:55.8)
3:38.2
(0:56.3)
5 N/A
  • Krisztina Mathe(1)
0:53.1
(0:53.1)
1:47.4
(0:54.3)
2:42.5
(0:55.1)
3:39.4
(0:56.9)
6 DNHE Danubius National Rowing Club II
  • Beáta Zarándy(1)
0:55.8
(0:55.8)
1:51.1.0
(0:55.3)
2:46.5
(0:55.4)
3:41.7
(0:55.2)
7 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
0:57.4
(0:57.4)
1:54.5
(0:57.1)
2:51.5
(0:57.0)
3:49.0
(0:57.5)
8 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
0:56.2
(0:56.2)
1:55.6
(0:59.4)
2:54.9
(0:59.3)
3:52.0
(0:57.1)
9 DNHE Danubius National Rowing Club IV
  • Panna Zsigmondi(1)
0:55.5
(0:55.5)
1:54.0
(0:58.5)
2:54.1
(1:00.1)
3:53.5
(0:59.4)
10 København III
  • Louise Gjelstrup(1)
0:51.6
(0:51.6)
1:50.1.0
(0:58.5)
2:54.1
(1:04.0)
3:58.2
(1:04.1)
11 DNHE Danubius National Rowing Club III
  • Annamária Batári(1)
0:58.4
(0:58.4)
1:58.4
(1:00.0)
2:59.2
(1:00.8)
3:59.0
(0:59.8)
12 Humlebæk I
  • Marie Kaas(1)
0:55.3
(0:55.3)
1:55.1
(0:59.8)
2:57.0
(1:01.9)
3:59.1
(1:02.1)
13 Rosscarbery Rowing Club I
  • Therese Lawlor(1)
0:59.9
(0:59.9)
2:02.3
(1:02.4)
3:06.8
(1:04.5)
4:12.2
(1:05.4)
134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 13:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
1:02.3
(1:02.3)
2:06.3
(1:04.0)
3:11.2
(1:04.9)
4:14.2
(1:03.0)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:55.4
(0:55.4)
1:51.0
(0:55.6)
2:47.3
(0:56.3)
3:44.3
(0:57.0)
2 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.6
(0:53.6)
1:49.3
(0:55.7)
2:46.7
(0:57.4)
3:46.4
(0:59.7)
3 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:55.7
(0:55.7)
1:53.7
(0:58.0)
3:47.9
4 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:56.4
(0:56.4)
1:53.9
(0:57.5)
2:52.2
(0:58.3)
3:49.8
(0:57.6)
5 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:53.1
(3:53.1)
6 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:58.4
(0:58.4)
1:57.8
(0:59.4)
2:56.9
(0:59.1)
3:53.9
(0:57.0)
7 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Gabriella Petrényi(1)
0:58.4
(0:58.4)
1:58.4
(1:00.0)
2:58.6
(1:00.2)
3:57.5
(0:58.9)
8 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:00.2
(1:00.2)
1:58.4
(0:58.2)
2:58.1
(0:59.7)
3:58.9
(1:00.8)
9 Nordslesvig I
  • Marzena Hansen(1)
1:21.1.0
(1:21.1.0)
2:24.7
(1:03.6)
3:29.4
(1:04.7)
4:34.5
(1:05.1)
10 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
1:02.8
(1:02.8)
2:12.4
(1:09.6)
3:23.6
(1:11.2)
4:37.6
(1:14.0)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:54.1
(0:54.1)
1:49.5
(0:55.4)
2:46.9
(0:57.4)
3:44.9
(0:58.0)
2 København I
  • Vibeke Skousen(1)
0:56.6
(0:56.6)
1:56.3
(0:59.7)
2:57.5
(1:01.2)
3:56.8
(0:59.3)
3 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:57.7
(0:57.7)
1:57.6
(0:59.9)
2:59.6
(1:02.0)
4:00.7
(1:01.1)
4 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
0:59.8
(0:59.8)
2:00.3
(1:00.5)
3:01.9
(1:01.6)
4:03.3
(1:01.4)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:55.6
(0:55.6)
1:52.8
(0:57.2)
2:50.7
(0:57.9)
3:47.2
(0:56.5)
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:01.5
(1:01.5)
2:03.2
(1:01.7)
3:04.8
(1:01.6)
4:05.8
(1:01.0)
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.2
(0:58.2)
1:58.8
(1:00.6)
2:58.7
(0:59.9)
3:56.9
(0:58.2)
141
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
0:46.0
(0:46.0)
1:32.2
(0:46.2)
2:18.6
(0:46.4)
3:04.3
(0:45.7)
2 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:45.9
(0:45.9)
1:32.8
(0:46.9)
2:19.5
(0:46.7)
3:06.0
(0:46.5)
3 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:46.4
(0:46.4)
1:35.0
(0:48.6)
2:23.7
(0:48.7)
3:11.6
(0:47.9)
4 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:44.9
(0:44.9)
1:33.1.0
(0:48.2)
2:24.4
(0:51.3)
3:18.6
(0:54.2)
5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:49.2
(0:49.2)
1:39.6
(0:50.4)
2:29.6
(0:50.0)
3:19.3
(0:49.7)
6 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
0:52.3
(0:52.3)
1:47.7
(0:55.4)
2:44.7
(0:57.0)
3:41.3
(0:56.6)
142
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:38.6
(0:50.0)
2:29.2
(0:50.6)
3:18.3
(0:49.1)
143
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
0:45.4
(0:45.4)
1:29.8
(0:44.4)
2:14.0
(0:44.2)
2:58.1
(0:44.1)
2 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
0:44.5
(0:44.5)
1:29.1.0
(0:44.6)
2:14.9
(0:45.8)
3:01.3
(0:46.4)
3 Bagsværd I
  • Carl Christiansen(1)
0:44.8
(0:44.8)
1:30.2
(0:45.4)
2:16.3
(0:46.1)
3:02.7
(0:46.4)
4 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Pál Zarándy(1)
0:45.0
(0:45.0)
1:30.4
(0:45.4)
2:16.2
(0:45.8)
3:03.5
(0:47.3)
5 DNHE Danubius National Rowing Club II
  • Tibor Csizmadia(1)
0:45.3
(0:45.3)
1:32.7
(0:47.4)
2:20.3
(0:47.6)
3:07.1
(0:46.8)
6 Bagsværd II
  • Tomas Næraa(1)
0:45.5
(0:45.5)
1:32.5
(0:47.0)
2:20.8
(0:48.3)
3:08.3
(0:47.5)
7 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:44.9
(0:44.9)
1:31.6
(0:46.7)
2:21.8
(0:50.2)
3:11.0
(0:49.2)
8 Roskilde I
  • Morten Sjørslev(1)
0:46.9
(0:46.9)
1:34.4
(0:47.5)
2:23.7
(0:49.3)
3:13.6
(0:49.9)
9 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:37.9
(0:49.2)
2:27.1
(0:49.2)
3:15.2
(0:48.1)
10 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:49.0
(0:49.0)
1:37.9
(0:48.9)
2:28.2
(0:50.3)
3:20.1.0
(0:51.9)
11 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
Gennemførte ikke løbet
12 DSR I
  • Jack Ekman(1)
0:48.3
(0:48.3)
1:36.0
(0:47.7)
2:34.1.0
(0:58.1)
3:23.3
(0:49.2)
13 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:41.0
(0:52.3)
2:33.2
(0:52.2)
3:23.5
(0:50.3)
14 DNHE Danubius National Rowing Club III
  • Péter Mészáros Dr.(1)
0:53.3
(0:53.3)
1:46.5
(0:53.2)
2:40.5
(0:54.0)
3:35.1.0
(0:54.6)
144
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:45.8
(0:45.8)
1:32.0
(0:46.2)
2:19.6
(0:47.6)
3:07.9
(0:48.3)
145
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:50.8
(0:50.8)
1:41.0
(0:50.2)
2:31.3
(0:50.3)
3:20.6
(0:49.3)
2 Risskov II
  • Claus Bus(1)
0:49.3
(0:49.3)
1:39.3
(0:50.0)
2:30.5
(0:51.2)
3:22.2
(0:51.7)
3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:29.9
(3:29.9)
4 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(0:51.1)
1:43.3
(0:52.2)
2:36.1
(0:52.8)
3:30.1.0
(0:54.0)
5 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:52.6
(0:52.6)
1:48.0
(0:55.4)
2:47.9
(0:59.9)
3:49.9
(1:02.0)
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 14:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.8
(0:41.8)
1:27.4
(0:45.6)
2:15.0
(0:47.6)
3:04.0
(0:49.0)
2 København I
  • Ivan Birch Lykholt(1)
0:48.0
(0:48.0)
1:36.0
(0:48.0)
2:24.8
(0:48.8)
3:13.9
(0:49.1)
3 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:40.8
(0:50.4)
2:31.8
(0:51.0)
3:22.4
(0:50.6)
4 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:50.8
(0:50.8)
1:42.4
(0:51.6)
2:33.4
(0:51.0)
3:23.8
(0:50.4)
5 København II
  • Jesper Nielsen(1)
0:54.5
(0:54.5)
1:49.9
(0:55.4)
2:45.6
(0:55.7)
3:39.7
(0:54.1)
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 2. Afdeling
2021-03-06 14:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.8
(0:44.8)
1:31.9
(0:47.1)
2:19.7
(0:47.8)
3:06.7
(0:47.0)
2 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:39.1.0
(0:50.6)
2:29.4
(0:50.3)
3:16.8
(0:47.4)
3 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:38.8
(0:49.9)
2:29.3
(0:50.5)
3:19.0
(0:49.7)
4 Esbjerg II
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:39.2
(0:50.5)
2:29.8
(0:50.6)
3:22.0
(0:52.2)
5 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:41.2
(0:50.8)
2:32.1.0
(0:50.9)
3:22.9
(0:50.8)
6 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:50.0
(0:50.0)
1:42.7
(0:52.7)
2:35.3
(0:52.6)
3:25.8
(0:50.5)
147
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:34.3
(0:46.9)
2:22.5
(0:48.2)
3:14.0
(0:51.5)
2 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:38.9
(0:50.3)
2:30.5
(0:51.6)
3:22.6
(0:52.1)
3 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.3
(0:49.3)
1:40.1.0
(0:50.8)
2:33.0
(0:52.9)
3:27.4
(0:54.4)
4 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:53.0
(0:53.0)
1:49.1.0
(0:56.1)
2:44.8
(0:55.7)
3:39.9
(0:55.1)
5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
0:54.1
(0:54.1)
1:51.6
(0:57.5)
2:48.7
(0:57.1)
3:42.0
(0:53.3)
6 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:56.7
(0:56.7)
1:55.1
(0:58.4)
2:49.6
(0:54.5)
3:42.3
(0:52.7)
7 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:53.3
(0:53.3)
1:48.4
(0:55.1)
2:46.5
(0:58.1)
3:44.2
(0:57.7)
8 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
0:56.3
(0:56.3)
1:53.0
(0:56.7)
2:49.6
(0:56.6)
3:46.5
(0:56.9)
9 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:56.5
(0:56.5)
1:54.3
(0:57.8)
2:52.5
(0:58.2)
3:48.6
(0:56.1)
10 Nordslesvig III
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
0:52.2
(0:52.2)
1:44.1.0
(0:51.9)
3:15.7
(1:31.6)
4:12.2
(0:56.5)
11 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:02.1
(1:02.1)
2:05.3
(1:03.2)
3:11.2
(1:05.9)
4:17.7
(1:06.5)
148
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.5
(0:50.5)
1:43.2
(0:52.7)
2:36.7
(0:53.5)
3:29.7
(0:53.0)
2 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
3:29.9
(3:29.9)
3 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:52.9
(0:52.9)
1:46.7
(0:53.8)
2:41.9
(0:55.2)
3:36.5
(0:54.6)
149
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 N/A
  • Robin Sterk(1)
0:54.4
(0:54.4)
1:48.0
(0:53.6)
2:42.3
(0:54.3)
3:32.8
(0:50.5)
2 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:53.6
(0:53.6)
1:49.3
(0:55.7)
2:46.4
(0:57.1)
3:45.2
(0:58.8)
150
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-06 15:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.1
(0:55.1)
1:53.1
(0:58.0)
2:51.8
(0:58.7)
3:48.7
(0:56.9)
2 DNHE Danubius National Rowing Club I
  • Pál Zarándy(1)
1:06.9
(1:06.9)
2:16.5
(1:09.6)
3:26.6
(1:10.1.0)
4:36.0
(1:09.4)