Resultater Åbne Fynske Mesterskaber 2022

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2022-03-05 10:00
Plac. # Navn 6000m
1 9 Kertem. II
  • Claus Hinding(1)
3:24.0
(1:42.0)
6:53.1
(1:44.6)
10:23.4
(1:45.2)
13:54.0
(1:45.3)
17:24.4
(1:45.2)
20:48.6
(1:42.1.0)
2 10 Kertem. I
  • Kasper Aagaard(1)
3:24.1
(1:42.1.0)
6:51.9
(1:43.9)
10:24.3
(1:46.2)
14:00.3
(1:48.0)
17:38.1.0
(1:48.9)
21:10.3
(1:46.1.0)
3 1 ASR IV
  • Christian Petersen(1)
3:29.6
(1:44.8)
7:01.2
(1:45.8)
10:36.5
(1:47.7)
14:13.6
(1:48.6)
17:48.7
(1:47.6)
21:22.1.0
(1:46.7)
4 7 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:30.5
(1:45.3)
7:04.0
(1:46.8)
10:40.9
(1:48.5)
14:17.8
(1:48.5)
17:58.3
(1:50.3)
21:40.9
(1:51.3)
5 12 ASR II
  • Jonathan Doucette(1)
3:30.5
(1:45.3)
7:07.3
(1:48.4)
10:44.5
(1:48.6)
14:23.0
(1:49.3)
18:06.8
(1:51.9)
21:51.2
(1:52.2)
6 3 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
3:43.1
(1:51.6)
7:27.0
(1:52)
11:11.5
(1:52.3)
14:55.1
(1:51.8)
18:38.5
(1:51.7)
22:21.5
(1:51.5)
7 13 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:43.3
(1:51.7)
7:32.7
(1:54.7)
11:22.4
(1:54.9)
15:11.6
(1:54.6)
18:57.9
(1:53.2)
22:43.3
(1:52.7)
8 11 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:44.5
(1:52.3)
7:34.3
(1:54.9)
11:24.7
(1:55.2)
15:16.6
(1:56)
19:14.4
(1:58.9)
23:08.8
(1:57.2)
9 2 ARA I
  • Christina Jensen(1)
24:15.2
(24:15.2)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn
1 1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 4 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
394m
2 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
356m
3 3 Valby I
  • Selma Friis(1)
345m
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp

104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 7 Valby I
  • Felix Friis(1)
460m
2 6 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
440m
3 20 Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
386m
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 8 Bagsværd I
  • Esther Gulløv-Elley(1)
272m
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 9 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
474m
2 10 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
433m
3 11 Bagsværd I
  • Mathilde Lund Moore(1)
298m
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 13 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
492m
2 14 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
410m
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 18 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
511m
2 19 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
472m
3 16 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
422m
4 15 Sønderborg II
  • Vitus Schwartz-Hansen(1)
402m
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 10:45
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
248m703m
(455m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 11:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 3 Sorø II
  • Rasmus Tipsmark(1)
246m697m
(451m)
2 2 Odense I
  • Mikkel Musiat O'Kane(1)
249m686m
(437m)
3 1 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
232m644m
(412m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 10:45
Plac. # Navn 1:002:00
1 7 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
274m783m
(509m)
2 14 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
255m723m
(468m)
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
233m678m
(445m)
4 6 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
235m677m
(442m)
5 4 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
232m671m
(439m)
6 2 Holstebro/KCHO I
  • Mille Hagsten(1)
230m661m
(431m)
7 9 Holstebro/KCHO VI
  • Halgaard 3(1)
230m653m
(423m)
8 3 Holstebro/KCHO IV
  • Karen Stoubæk(1)
223m634m
(411m)
9 8 Holstebro/KCHO III
  • Mejrup Skole 3(1)
216m624m
(408m)
10 12 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
207m602m
(395m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 11:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
296m849m
(553m)
2 8 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
267m788m
(521m)
3 14 Sønderborg I
  • Andreas Bækdal(1)
270m775m
(505m)
4 17 Bagsværd VI
  • Otto Kjærulff(1)
265m774m
(509m)
5 13 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
258m762m
(504m)
6 18 Holstebro/KCHO IV
  • Mejrup Skole 2(1)
283m761m
(478m)
7 9 Holstebro/KCHO II
  • Halgaard 1(1)
255m757m
(502m)
8 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
254m736m
(482m)
9 19 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
247m704m
(457m)
10 21 Holstebro/KCHO III
  • Halgaard 2(1)
226m692m
(466m)
11 7 Sorø II
  • Tobias Kaldråstøyl(1)
240m691m
(451m)
12 4 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
233m682m
(449m)
13 22 Bagsværd IV
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
243m678m
(435m)
14 10 Holstebro/KCHO VI
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
231m652m
(421m)
15 15 Bagsværd I
  • Oliver Blaabjerg(1)
204m608m
(404m)
16 11 Bagsværd III
  • Pilou Jürgensen(1)
164m508m
(344m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-05 11:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 6 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
283m550m
(267m)
1080m
(530m)
2 8 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
253m500m
(247m)
980m
(480m)
3 1 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
242m482m
(240m)
976m
(494m)
4 11 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
238m470m
(232m)
944m
(474m)
5 3 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
252m487m
(235m)
942m
(455m)
6 10 Bagsværd II
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
247m477m
(230m)
935m
(458m)
7 2 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
234m465m
(231m)
933m
(468m)
8 12 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
244m473m
(229m)
905m
(432m)
9 23 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
245m471m
(226m)
901m
(430m)
10 9 Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
230m445m
(215m)
869m
(424m)
11 7 Bagsværd III
  • Maja Kjær Pyndt(1)
223m434m
(211m)
859m
(425m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-05 11:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 21 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
298m585m
(287m)
1168m
(583m)
2 20 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
272m545m
(273m)
1080m
(535m)
3 13 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
276m526m
(250m)
1026m
(500m)
4 15 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
242m475m
(233m)
955m
(480m)
5 18 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
232m464m
(232m)
944m
(480m)
6 14 Holstebro/KCHO III
  • Mejrup Skole 1(1)
254m486m
(232m)
942m
(456m)
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
230m440m
(210m)
857m
(417m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:43.3
(1:55.2)
5:37.0
(1:53.7)
7:28.9
(1:51.9)
2 9 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:51.0
(1:58.1)
5:49.7
(1:58.7)
7:45.9
(1:56.2)
3 6 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:54.0
(1:54.0)
3:55.2
(2:01.2)
5:56.2
(2:01.0)
7:50.6
(1:54.4)
4 3 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:57.6
(1:57.6)
3:55.9
(1:58.3)
5:55.6
(1:59.7)
7:54.1
(1:58.5)
5 7 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
2:06.3
(2:06.3)
4:18.7
(2:12.4)
6:27.9
(2:09.2)
8:31.0
(2:03.1)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:44.2
(1:54.6)
5:39.6
(1:55.4)
7:33.0
(1:53.4)
2 11 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:46.1.0
(1:55.8)
5:43.3
(1:57.2)
7:39.7
(1:56.4)
3 13 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
1:59.1
(1:59.1)
4:05.0
(2:05.9)
6:10.7
(2:05.7)
8:06.5
(1:55.8)
4 14 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:58.9
(1:58.9)
4:05.0
(2:06.1)
6:10.5
(2:05.5)
8:12.0
(2:01.5)
5 16 Holstebro/KCHO III
  • Anna Skovdam(1)
1:57.9
(1:57.9)
4:02.8
(2:04.9)
6:09.6
(2:06.8)
8:15.5
(2:05.9)
6 15 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
1:59.8
(1:59.8)
4:09.2
(2:09.4)
6:20.9
(2:11.7)
8:28.4
(2:07.5)
7 12 Odense I
  • Mia Christensen(1)
2:00.3
(2:00.3)
4:07.1
(2:06.8)
6:21.3
(2:14.2)
8:32.6
(2:11.3)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 22 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:52.1
(1:52.1)
3:48.1.0
(1:56.0)
5:43.3
(1:55.2)
7:33.6
(1:50.3)
2 20 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:05.7
(2:04.5)
6:12.3
(2:06.6)
8:18.4
(2:06.1)
3 18 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:17.4
(2:17.4)
4:33.9
(2:16.5)
6:50.7
(2:16.8)
9:05.0
(2:14.3)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 23 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:49.7
(1:58.4)
5:47.8
(1:58.1)
7:43.6
(1:55.8)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:31.6
(1:47.1.0)
5:18.8
(1:47.2)
7:04.3
(1:45.5)
2 7 Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:37.9
(1:49.2)
5:27.7
(1:49.8)
7:16.1
(1:48.4)
3 5 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
1:47.2
(1:47.2)
3:37.7
(1:50.5)
5:28.5
(1:50.8)
7:17.5
(1:49.0)
4 3 Odense II
  • William Jensen(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:36.9
(1:50.0)
5:28.8
(1:51.9)
7:23.1
(1:54.3)
5 8 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:40.2
(1:53.5)
5:35.5
(1:55.3)
7:29.5
(1:54.0)
6 1 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:41.6
(1:52.9)
5:37.2
(1:55.6)
7:29.7
(1:52.5)
7 4 Odense III
  • Anton Bøgelund(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:40.0
(1:51.6)
5:36.6
(1:56.6)
7:34.0
(1:57.4)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:23.1
(1:44.4)
5:07.8
(1:44.7)
6:50.3
(1:42.5)
2 17 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:39.6
(1:39.6)
3:26.2
(1:46.6)
5:11.2
(1:45.0)
6:54.5
(1:43.3)
3 21 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:24.1.0
(1:46.3)
5:12.9
(1:48.8)
7:01.9
(1:49.0)
4 9 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:33.5
(1:47.9)
5:21.2
(1:47.7)
7:05.5
(1:44.3)
5 16 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:45.3
(1:45.3)
3:33.7
(1:48.4)
5:23.3
(1:49.6)
7:14.2
(1:50.9)
6 18 Bagsværd/KCB II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:42.6
(1:52.5)
5:34.6
(1:52.0)
7:23.2
(1:48.6)
7 14 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:44.7
(1:44.7)
3:36.9
(1:52.2)
5:33.1
(1:56.2)
7:27.5
(1:54.4)
8 11 Bagsværd/KCB III
  • Theis Wolfram(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:50.7
(1:56.2)
5:45.4
(1:54.7)
7:36.1
(1:50.7)
9 19 Odense I
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:44.9
(1:53.9)
5:44.9
(2:00.0)
7:45.0
(2:00.1.0)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:10
Plac. # Navn 2000m
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:35.2
(1:35.2)
3:14.2
(1:39.0)
4:52.4
(1:38.2)
6:27.6
(1:35.2)
2 11 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:37.9
(1:37.9)
3:18.2
(1:40.3)
4:58.4
(1:40.2)
6:35.2
(1:36.8)
3 4 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:37.2
(1:37.2)
3:16.7
(1:39.5)
4:57.7
(1:41.0)
6:37.6
(1:39.9)
4 8 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:44.3
(1:44.3)
3:33.3
(1:49.0)
5:21.8
(1:48.5)
7:05.6
(1:43.8)
5 2 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:43.7
(1:43.7)
3:34.3
(1:50.6)
5:29.8
(1:55.5)
7:23.2
(1:53.4)
6 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
7:28.8
(7:28.8)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:39.3
(1:39.3)
3:21.3
(1:42.0)
4:59.8
(1:38.5)
6:36.6
(1:36.8)
2 14 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:46.4
(1:46.4)
3:35.3
(1:48.9)
5:25.5
(1:50.2)
7:13.5
(1:48.0)
3 13 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:42.7
(1:53.0)
5:36.1
(1:53.4)
7:22.3
(1:46.2)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
1:45.3
(1:45.3)
3:35.2
(1:49.9)
5:26.0
(1:50.8)
7:12.4
(1:46.4)
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:38.9
(1:51.2)
5:30.5
(1:51.6)
7:16.1
(1:45.6)
3 6 Roskilde III
  • Iben Bech(1)
1:59.9
(1:59.9)
4:02.6
(2:02.7)
6:05.9
(2:03.3)
8:07.5
(2:01.6)
4 4 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
2:08.3
(2:08.3)
4:21.6
(2:13.3)
6:37.9
(2:16.3)
8:54.0
(2:16.1.0)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp

125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 DSR II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
1:44.7
(1:44.7)
3:30.2
(1:45.5)
5:15.5
(1:45.3)
6:58.3
(1:42.8)
2 12 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:44.6
(1:53.7)
5:38.7
(1:54.1)
7:29.3
(1:50.6)
3 8 DSR III
  • Freya Hvass(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:44.2
(1:54.1)
5:42.4
(1:58.2)
7:42.1
(1:59.7)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:53.6
(1:53.6)
3:52.7
(1:59.1)
5:53.0
(2:00.3)
7:55.1
(2:02.1)
2 14 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.4
(1:58.4)
4:02.3
(2:03.9)
6:08.0
(2:05.7)
8:07.3
(1:59.3)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Roskilde V
  • Sebastian Nordly(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:11.8
(1:37.8)
4:49.1
(1:37.3)
6:26.0
(1:36.9)
2 8 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:36.9
(1:36.9)
3:17.1
(1:40.2)
4:58.1
(1:41.0)
6:36.3
(1:38.2)
3 9 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:35.7
(1:35.7)
3:16.0
(1:40.3)
4:57.7
(1:41.7)
6:38.0
(1:40.3)
4 4 Næstv. II
  • William Kjærgaard(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:18.8
(1:41.0)
5:00.2
(1:41.4)
6:38.3
(1:38.1.0)
5 7 Holstebro/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:38.2
(1:38.2)
3:19.1
(1:40.9)
5:00.3
(1:41.2)
6:39.2
(1:38.9)
6 6 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:36.9
(1:36.9)
3:19.7
(1:42.8)
5:02.5
(1:42.8)
6:41.8
(1:39.3)
7 1 Roskilde II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:24.0
(1:44.5)
5:07.7
(1:43.7)
6:44.7
(1:37.0)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
1:37.2
(1:37.2)
3:17.5
(1:40.3)
4:58.1
(1:40.6)
6:37.1
(1:39.0)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:29.9
(1:29.9)
3:04.5
(1:34.6)
4:39.8
(1:35.3)
6:14.4
(1:34.6)
2 12 Næstv. II
  • Frederik Tønning Larsen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:27.4
(1:44.6)
5:11.6
(1:44.2)
6:55.3
(1:43.7)
3 14 DSR I
  • Thor Steen Larsen(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0)
3:36.0
(1:52.9)
5:28.5
(1:52.5)
7:11.7
(1:43.2)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:14.2
(1:38.2)
4:52.1
(1:37.9)
6:24.7
(1:32.6)
2 21 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:22.6
(1:42.2)
5:04.1
(1:41.5)
6:44.2
(1:40.1.0)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:45.4
(1:54.2)
2 4 København II
  • Alix Geroux(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:51.1.0
(1:57.0)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 10 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:28.6
(1:46.0)
2 8 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:34.5
(1:47.5)
3 6 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:48.8
(1:48.8)
3:39.4
(1:50.6)
4 5 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:43.3
(1:53.4)
134
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp

135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:46.4
(1:55.7)
2 9 Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:48.6
(1:54.1)
3 5 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:52.3
(1:56.6)
4 8 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:53.8
(1:59.7)
5 7 HDR II
  • Charlotte Hummer(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:56.1
(2:01.4)
6 3 HDR I
  • Lotte Wenzel(1)
1:56.1
(1:56.1)
3:56.6
(2:00.5)
7 6 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
1:55.2
(1:55.2)
3:57.7
(2:02.5)
8 4 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:14.0
(2:14.0)
4:37.7
(2:23.7)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:45.1.0
(1:52.6)
2 11 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:47.3
(1:56.0)
3 13 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:07.2
(2:05.8)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 15 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:43.3
(1:52.7)
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 16 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
1:53.6
(1:53.6)
3:49.8
(1:56.2)
139
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:02.2
(2:02.2)
4:06.5
(2:04.3)
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 18 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
1:58.3
(1:58.3)
3:59.7
(2:01.4)
141
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 19 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
2:29.7
(2:29.7)
4:59.7
(2:30.0)
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 7 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:31.7
(1:31.7)
3:05.7
(1:34.0)
2 9 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:32.3
(1:32.3)
3:06.2
(1:33.9)
3 4 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:33.9
(1:33.9)
3:10.6
(1:36.7)
4 1 København I
  • Ismail Danacioglu(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:17.0
(1:40.4)
5 3 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:20.7
(1:41.0)
6 5 København II
  • Juan Pablo Valedez(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:22.9
(1:42.1.0)
7 2 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:29.1.0
(1:44.7)
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:18.7
(1:38.6)
2 11 København I
  • Rick Verberne(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:28.5
(1:46.2)
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn 1000m
1 13 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:29.2
(1:29.2)
3:02.3
(1:33.1.0)
2 15 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:32.5
(1:32.5)
3:06.7
(1:34.2)
3 20 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
1:31.7
(1:31.7)
3:08.0
(1:36.3)
4 14 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:20.2
(1:40.7)
5 18 Køge R III
  • Christian Egekær(1)
1:39.6
(1:39.6)
3:22.1.0
(1:42.5)
6 16 Køge R IV
  • Lasse Pedersen(1)
3:32.5
(3:32.5)
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn 500m1000m
1 21 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:33.8
(1:33.8)
3:09.1
(1:35.3)
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:26.8
(1:44.9)
2 2 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:47.4
(1:57.8)
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:10
Plac. # Navn 500m1000m
1 12 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:29.8
(1:29.8)
3:06.1
(1:36.3)
2 19 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
1:33.0
(1:33.0)
3:07.5
(1:34.5)
3 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:13.1.0
(1:36.7)
4 3 København II
  • Ivan Birch Lykholt(1)
1:35.8
(1:35.8)
3:13.5
(1:37.7)
5 18 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Herbert Pedersen(1)
1:35.8
(1:35.8)
3:13.6
(1:37.8)
6 16 København IV
  • Rene Friss Hansen(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:15.9
(1:39.7)
7 7 Næstv. III
  • Per Nielsen(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:17.4
(1:38.8)
8 6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:18.9
(1:40.5)
9 5 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:20.9
(1:41.4)
10 11 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:23.1.0
(1:42.3)
11 17 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:24.8
(1:42.4)
12 8 København I
  • Flemming Simonsen(1)
1:40.2
(1:40.2)
3:25.8
(1:45.6)
13 10 København III
  • Jesper Nielsen(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:31.7
(1:46.7)
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 11 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:12.0
(1:35.8)
2 6 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:29.6
(1:46.1.0)
3 5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:46.8
(1:46.8)
3:33.5
(1:46.7)
4 1 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:35.6
(1:51.1.0)
5 10 Furesø II
  • Lars Wallin(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:36.7
(1:48.1.0)
6 7 Lemvig II
  • Jørgen Jensen(1)
1:47.6
(1:47.6)
3:36.9
(1:49.3)
7 8 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
1:55.6
(1:55.6)
4:08.4
(2:12.8)
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 13 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:47.6
(1:47.6)
3:35.7
(1:48.1.0)
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 19 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:44.7
(1:44.7)
3:33.9
(1:49.2)
2 18 E.R.V. Beatrix I
  • Robin Sterk(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:39.4
(1:48.8)
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 20 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:44.3
(1:44.3)
3:29.6
(1:45.3)
2 21 København I
  • Lennart Jensen(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0)
3:46.5
(1:57.4)
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn 500m1000m
1 23 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:42.0
(1:50.8)
2 22 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
2:07.3
(2:07.3)
4:15.2
(2:07.9)
155
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Odense V
  • Ida Marie Nielsen(1)
1:51.9
(1:51.9)
3:44.6
(1:52.7)
5:36.7
(1:52.1)
7:28.9
(1:52.2)
2 8 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:44.4
(1:53.5)
5:39.0
(1:54.6)
7:31.3
(1:52.3)
3 4 Odense II
  • Petrea Krag Burba(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:48.4
(1:55.5)
5:44.0
(1:55.6)
7:36.6
(1:52.6)
4 7 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:55.2
(1:55.2)
3:51.9
(1:56.7)
5:48.1
(1:56.2)
7:41.0
(1:52.9)
5 3 Aalborg V
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:56.0
(1:56.0)
3:54.2
(1:58.2)
5:53.2
(1:59.0)
7:52.0
(1:58.8)
6 6 Aalborg III
  • Dros Elisabet Petersen(1)
1:56.9
(1:56.9)
3:58.7
(2:01.8)
6:00.2
(2:01.5)
8:02.9
(2:02.7)
7 9 Odense III
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
2:02.9
(2:02.9)
4:08.5
(2:05.6)
6:11.9
(2:03.4)
8:09.1
(1:57.2)
8 11 Aalborg IV
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
2:06.6
(2:06.6)
4:16.1
(2:09.5)
6:24.3
(2:08.2)
8:27.3
(2:03.0)
9 1 Odense IV
  • Sara Safari Jensen(1)
2:08.6
(2:08.6)
4:19.5
(2:10.9)
6:32.5
(2:13.0)
8:34.2
(2:01.7)
10 13 Odense VII
  • Sigrid Mark Jørgensen(1)
2:09.1
(2:09.1)
4:19.5
(2:10.4)
6:30.8
(2:11.3)
8:39.8
(2:09.0)
11 12 Odense VI
  • Maria Evald Pedersen(1)
2:14.9
(2:14.9)
4:28.7
(2:13.8)
6:44.3
(2:15.6)
8:56.1
(2:11.8)
156
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 15:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Odense IV
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0)
3:07.2
(1:35.1.0)
4:42.3
(1:35.1.0)
6:14.1
(1:31.8)
2 1 Odense III
  • Niels Trubbach(1)
1:37.6
(1:37.6)
3:17.7
(1:40.1.0)
4:57.5
(1:39.8)
6:37.6
(1:40.1.0)
3 3 Odense VI
  • Andreas Thorup(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:19.6
(1:41.8)
5:00.6
(1:41.0)
6:41.4
(1:40.8)
4 8 Aalborg III
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:22.6
(1:42.9)
5:06.0
(1:43.4)
6:46.6
(1:40.6)
5 9 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:23.7
(1:42.1.0)
5:07.5
(1:43.8)
6:48.3
(1:40.8)
6 12 Odense VIII
  • Jarl Littau-Jensen(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:24.1.0
(1:43.8)
5:08.3
(1:44.2)
6:49.7
(1:41.4)
7 10 Odense I
  • Carsten Vikkelsøe(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:26.5
(1:44.1.0)
5:10.6
(1:44.1.0)
6:53.0
(1:42.4)
8 7 Odense IX
  • Sondre Svennungsen(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:27.7
(1:45.2)
5:14.1
(1:46.4)
6:58.5
(1:44.4)
9 5 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:25.2
(1:45.2)
5:11.9
(1:46.7)
6:59.0
(1:47.1.0)
10 11 Aalborg V
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:26.8
(1:45.7)
5:13.4
(1:46.6)
7:02.0
(1:48.6)
11 14 Aalborg IV
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:23.1.0
(1:42.8)
5:12.4
(1:49.3)
7:05.1
(1:52.7)
12 6 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:32.1
(1:46.7)
5:20.0
(1:47.9)
7:06.6
(1:46.6)
13 13 Odense V
  • Pelle Christoffer Carlsson(1)
1:48.5
(1:48.5)
3:39.7
(1:51.2)
5:28.2
(1:48.5)
7:13.9
(1:45.7)
14 15 Odense VII
  • Alexander Schwarz(1)
1:48.3
(1:48.3)
3:38.6
(1:50.3)
5:30.8
(1:52.2)
7:20.8
(1:50.0)
15 2 Odense II
  • Gabriel Alcantara Silva(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:37.4
(1:50.3)
5:31.4
(1:54.0)
7:26.5
(1:55.1)
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 15:30
Plac. # Navn Handicap500m1000mTotal time
1 4 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Trine Teglers(2)
0s1:56.5
(1:56.5)
3:59.0
(2:02.5)
3:59
2 2 Køge R/Rødvig I
  • Martin Birk Hansen(1)
  • Jan Olsen (2)
44s1:39.0
(1:39.0)
4:08.5
(1:45.5)
4:53
158
U19 W/M 4-Slide Piger/drenge U19 4-Slide 3min 1. Afdeling
2022-03-05 15:45
Plac. # Navn Handicap1:002:00Total meters
1 4 Odense
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Anton Bøgelund(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Mia Christensen(4)
0s
0m
(0s180s × 528m)
270m783m
(513m)
528m
159
U19 W/M 4-Stafet Piger/drenge U19 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted/Rødvig/Stevns I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Thomas Andersen(2)
  • Anna Iversen(3)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(4)
7:00.30
2 2 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
  • Frey Sørensen(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(4)
7:52.10
160
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Soeren Hyre-Fenneberg(2)
  • Søren Lykke Jensen(3)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(4)
6:44.60
2 4 Odense IV
  • Alexander Schwarz(1)
  • Jarl Littau-Jensen(2)
  • Andreas Thorup(3)
  • Ida Marie Nielsen(4)
6:58.50
3 5 Odense II
  • Carsten Vikkelsøe(1)
  • Pelle Christoffer Carlsson(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Niels Trubbach(4)
6:59.40
4 7 Odense
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Sara Safari Jensen(2)
  • Petrea Krag Burba(3)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(4)
7:01.40
5 6 Odense III
  • Gabriel Alcantara Silva(1)
  • Sondre Svennungsen(2)
  • Sigrid Mark Jørgensen(3)
  • Maria Evald Pedersen(4)
7:17.10