Resultater Aarhus Open Regatta 2012

101
W Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Anne Dsane Andersen (1)
104
LW Åben Kvinder letvægt 2X - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
M Åben Mænd 4X - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter København I
Jes Struck (1), Ole Søgaard (2), Sophus Johannesen (3), Michael Ludwigsen (4)
107
W Åben Kvinder 4X - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
M Åben Mænd 2- - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:32
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Tøger Berg Rasmussen (1), Mark Hartsteen (2)
109
W Åben Kvinder 2- - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Janne Flensborg Otzen (1), Rannva Lava Olsen (2)
110
LM Åben Mænd letvægt 4- - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
M Åben Mænd 4- - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W Åben Kvinder 4- - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:48
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
M Åben Mænd 8+ - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:52
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W Åben Kvinder 8+ - 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:56
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U13 W/M D - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen (1), Liane Vestergaard (2)
125
U17 W B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Anne Larsen (1), Line Katrine Olsen (2)
128
Master W/M 60+ ÅÅM (med handicap), 500m - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:48
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub I
Sven Hagen Madsen (1), Jan Møller (2), Svend Erik Husted (3), Poul Bastrup Kræmer (4), Jens Vedel (5)
129
W Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
M Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:58
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Jakob Blichfeldt Præstegaard (1)
131
W Kanin (roere fra 2012) - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:03
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U15 W Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 14:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Thea Petersen (1)
137
W ÅÅM - 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 14:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
U17 M B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:38
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach (1), Aske Petersen (2), Jonathan Nielsen (3), Mads Yding (4)
139
U17 W B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz (1)
143
M Motion CUP - (1000+500+250) - 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:07
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
U17 M Junior u. 17 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:17
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Mads Hummelshøj-Agerholm (1)
146
U17 W Junior u. 17 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
148
U19 W Junior u. 19 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
149
Master W/M Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:37
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen (1)
150
M ÅÅM - 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
156
U15 M C - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
157
M Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
158
W Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Anne Sevelsted (1), Karen Sørensen (2)
159
M Kanin (roere fra 2012) - 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 16:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
W/M Åben Mix - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
U13 W/M D - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen (1), Liane Vestergaard (2)
225
U17 W B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Anne Larsen (1), Line Katrine Olsen (2)
228
Master W/M 60+ ÅÅM (med handicap) - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:48
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
W Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
M Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:58
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Oliver Kiehn (1)
231
W Kanin (roere fra 2012) - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:03
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
U13 W Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 13:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Kari Petersen (1)
235
U15 W Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 13:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Thea Petersen (1)
236
Master W/M Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 13:28
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Jeppe Meinert (1), Jacob Christian Lindegaard (2)
237
W ÅÅM - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 13:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
U17 M B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:38
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach (1), Aske Petersen (2), Jonathan Nielsen (3), Mads Yding (4)
239
U17 W B - 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz (1)
240
U15 W C - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:52
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig (1), Maria Dixen Nielsen (2), Ida Petersen (3), Mie Andersen (4)
243
M Motion CUP - (1000+500+250) - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:07
Ingen anmeldt, løbet udgår
244
W Motion CUP - (1000+500+250) - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
245
U17 M Junior u. 17 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:17
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Mads Hummelshøj-Agerholm (1)
246
U17 W Junior u. 17 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
247
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
248
U19 W Junior u. 19 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
249
Master W/M Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
250
M ÅÅM - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Herning Roklub I
Anders Lisby (1), Henrik Pedersen (2), Michael Jansen (3), Bo Christensen (4), Klaus Olesen (5)
256
U15 M C - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
258
W Motion-Sprint - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
259
M Kanin (roere fra 2012) - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
260
Master W/M Master - 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
1431
M Motion CUP (1000+500+250) - 500m 1. Afdeling
2012-08-25 15:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
1432
M Motion CUP (1000+500+250) - 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
2431
M Motion CUP (1000+500+250) - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 14:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
2432
M Motion CUP (1000+500+250) - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
2441
W Motion CUP (1000+500+250) - 500m 1. Afdeling
2012-08-26 14:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
2442
M Motion CUP (1000+500+250) - 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:24
Ingen anmeldt, løbet udgår