Resultater Århus Open Regatta 2013

100
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2013-08-17 12:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
3:40,05
2 2 Rocenter Aarhus I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
3:55,30
101
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2013-08-17 12:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
3:15,49
2 3 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
3:33,37
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
3:40,55
102
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2013-08-17 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
3:22,34
103
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2013-08-17 12:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
3:57,96
2 1 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
4:07,78
3 3 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
4:16,43
4 5 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
4:34,49
104
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2013-08-17 12:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
3:42,99
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
4:02,40
3 3 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
  • Anne-Kristine Haunsvig(2)
4:09,62
105
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 1000m A Finale
2013-08-17 12:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
3:59,34
110
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:15s 4:00,24
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
Start:25s 4:13,93
3 3 Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
Start:0s 4:22,37
111
W/M 2X Åben 2X - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 16:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
3:40,18
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Astrid Bertelsen(2)
3:51,68
3 1 Aarhus Studenter Roklub II
  • Simon Kvindal(1)
  • Benedikte Skaarup(2)
3:54,52
112
M2X Åben Mænd 2X - 1500m A Finale
2013-08-17 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Christian Danmark(2)
5:18,18
2 5 Aarhus Roklub/Fredericia Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
  • Christian Kiær(2)
5:22,08
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-08-17 13:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
1:45,46
2 3 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
1:49,55
3 13 Sorø Roklub I
  • (1)
1:52,49
4 19 Hadsund Roklub X
  • Tobias Grøn(1)
1:55,08
5 8 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
1:58,96
6 2 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:11,55
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-08-17 13:31
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II
  • (1)
2:01,24
2 15 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
2:01,90
3 18 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
2:05,37
4 11 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:12,27
5 4 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:22,58
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-08-17 13:24
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
2:06,40
2 20 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
2:14,08
3 6 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
2:22,93
4 5 Holstebro Roklub VII
  • Jacob Christensen(1)
2:38,40
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2013-08-17 13:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub XI
  • Simon Salling(1)
0
2 12 Holstebro Roklub II
  • Jakob Mortensen(1)
2:18,52
3 17 Holstebro Roklub VI
  • Joachim Frausing(1)
2:25,11
4 10 Hadsund Roklub XII
  • Max Jensen(1)
2:36,52
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-08-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub XI
  • Simon Salling(1)
00:00
2 3 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
2:03,21
3 2 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
2:21,46
4 4 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:29,30
5 5 Holstebro Roklub VII
  • Jacob Christensen(1)
2:39,43
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-08-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
2:06,02
2 8 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:12,81
3 11 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:24,05
4 6 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
2:27,24
5 10 Hadsund Roklub XII
  • Max Jensen(1)
3:01,24
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-08-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • (1)
1:59,30
2 14 Sorø Roklub II
  • (1)
2:00,14
3 15 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
2:07,93
4 16 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
2:15,90
5 12 Holstebro Roklub II
  • Jakob Mortensen(1)
2:23,37
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-08-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub X
  • Tobias Grøn(1)
2:06,49
2 18 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
2:12,52
3 20 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
2:19,08
4 17 Holstebro Roklub VI
  • Joachim Frausing(1)
2:38,08
114
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2013-08-17 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
1:54,99
2 3 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:03,84
3 2 Rocenter Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Line Viuf(2)
2:06,30
115
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-08-17 13:52
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
5:58,02
2 2 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:05,96
3 3 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
6:10,78
4 4 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:25,62
116
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-08-17 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:49,37
117
W4X/4X+/4-/4+ Åben Kvinder 4X/4X+/4-/4+ - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 14:02
Plac. # Navn Tid
1 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Karen Raagård(1)
  • Anette Friedrichsen(2)
  • Susan Arndt(3)
  • Britta Hirschauer(4)
Start:25s 3:14,16
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Ulla Poulsen(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:20s 3:17,54
3 5 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:0s 3:22,00
4 3 Aarhus Studenter Roklub II
  • Astrid Mohr Rasmussen(1)
  • Benedikte Skaarup(2)
  • Sophie Wetherell(3)
  • Ulla Vølker(4)
Start:35s 3:26,25
118
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-17 14:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
2:00,71
2 2 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2:15,92
119
W/M 4+inr Åben 4+inr - 500m 1. Afdeling
2013-08-17 14:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Studenter Roklub II
  • Ninna Damgaard Mach Pedersen(1)
  • Troels Ilsø Mahneke(2)
  • Morten Grøhn(3)
  • Donni Fabila Nørgaard(4)
  • Mie Lillethorup(cox)
1:59,14
2 1 Aarhus Studenter Roklub III
  • Katrine Ruby Bødiker(1)
  • Lars Bach Jensen(2)
  • Tommy Jakobsen(3)
  • Martin Skovsgaard Nielsen(4)
  • Karen Svidt(cox)
2:00,08
120
U13 M1X-Edon EDON Junior D - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 14:29
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub III
  • Sofie Mosegaard(1)
2:10,78
122
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 14:43
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
1:30,68
123
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Jane Knudsen(1)
1:32,05
124
M4X+/4+/4X/4- Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2013-08-17 14:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
  • Andreas Sloth(3)
  • Lars Bo Andersen(4)
Start:10s 2:59,62
2 3 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Peder Lillelund(2)
  • Leif Hansen(3)
  • Uffe Søgaard(4)
Start:5s 3:04,59
3 5 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Christian Nielsen(2)
  • Jacob Lindegaard(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:0s 3:11,06
4 4 Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Roklub I
  • Jacob Blom(1)
  • Christian Kiær(2)
  • Simon Kvindal(3)
  • Thomas Kjeldsen(4)
Start:15s 3:13,38
5 1 Odense Roklub I
  • Peder Kjeldgaard(1)
  • John Schwarz(2)
  • Mikkel Skou Pedersen(3)
  • Jens Ole Christensen(4)
Start:10s 3:27,38
125
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-17 15:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Martin O.K. Christiansen(1)
Uden for konkurrence5:44,71
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
5:55,24
3 2 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
6:02,37
4 6 Rocenter Aarhus IV
  • Anders Bottke(1)
6:12,30
126
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-17 15:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
6:22,96
2 2 Odder Roklub III
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
6:32,93
127
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-08-17 16:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense/Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Dahl Hansen(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
4:59,21
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-08-17 15:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
6:39,93
129
U15 W4X/4X+ C - 500m 1. Afdeling
2013-08-17 15:27
Ingen tilmeldt, løbet udgår
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-08-17 15:34
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:40,74
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:42,43
3 5 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:44,96
4 9 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
1:45,43
5 10 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
1:49,78
6 7 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
1:52,21
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2013-08-17 15:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Simon Salling(1)
  • Jesper Molin(2)
1:52,81
2 11 Kraftcenter Odense II
  • Max Jensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
1:54,27
3 8 Holstebro Roklub IV
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
1:57,27
4 3 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
1:59,21
5 2 Odder Roklub I
  • Frederik Lind(1)
  • Emil Grønlund(2)
2:19,49
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-08-17 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:46,21
2 6 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
1:47,87
3 5 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:50,37
4 1 Hadsund Roklub I
  • Simon Salling(1)
  • Jesper Molin(2)
1:56,68
5 3 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
2:13,90
6 2 Odder Roklub I
  • Frederik Lind(1)
  • Emil Grønlund(2)
2:20,37
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-08-17 10:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
1:52,30
2 7 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
1:56,02
3 10 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
1:58,18
4 8 Holstebro Roklub IV
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:02,05
5 11 Kraftcenter Odense II
  • Max Jensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
2:05,18
131
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-17 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:10,99
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:15,40
3 3 Holstebro Roklub II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
2:26,62
132
M2X/2- Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2013-08-17 15:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
  • Morten F. Sørensen(2)
Start:0s 3:23,85
2 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:0s 3:23,97
3 4 Sorø Roklub III
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Andreas Sloth(2)
Start:10s 3:25,79
4 3 Odense Roklub I
  • Mikkel Skou Pedersen(1)
  • Jens Ole Christensen(2)
Start:10s 3:35,10
5 1 Aarhus Studenter Roklub III
  • Jacob Blom(1)
  • Simon Kvindal(2)
Start:5s 3:37,82
133
W2X/2- Åben Kvinder 2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 15:58
Plac. # Navn Tid
1 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Karen Raagård(1)
  • Anette Friedrichsen(2)
3:34,73
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
3:42,15
3 3 Aarhus Studenter Roklub I
  • Astrid Mohr Rasmussen(1)
  • Ulla Vølker(2)
3,49,54
134
W/M 4+inr M/W 4inr ÅÅM - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
U17 M1X-Edon Junior u. 17 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 14:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Jeppe Spencer Wisborg(1)
1:34,24
136
U17 W1X-Edon EDON Junior B - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 16:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
U19 M1X-Edon EDON Junior A - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 16:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
U19 W1X-Edon EDON Junior A - 250m 1. Afdeling
2013-08-17 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2013-08-17 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:0s 3:22,84
2 2 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
Start:5s 3:33,00
3 5 Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Thomas Kjeldsen(2)
Start:25s 3:33,41
4 3 Sorø Roklub II
  • Leif Hansen(1)
  • Peder Lillelund(2)
Start:15s 3:34,82
5 1 Odense Roklub I
  • John Schwarz(1)
  • Peder Kjeldgaard(2)
Start:15s 4:07,14
140
W2-/2X Åben Kvinder 2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-08-17 16:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • (1)
  • Britta Hirschauer(2)
3:32,36
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Sanne Poulin(2)
3:34,83
3 1 Aarhus Studenter Roklub II
  • Benedikte Skaarup(1)
  • Sophie Wetherell(2)
3:46,81
4 3 Sorø Roklub II
  • Merete Busk(1)
  • Anne Brehmer(2)
3:59,76
141
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-17 16:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Charlotte Thor(2)
5:56,21
142
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-17 16:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
4:56,11
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
5:00,58
3 3 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
  • Christian Kiær(2)
5:36,68
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Anders Bottke(2)
5:53,52
143
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-08-17 17:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:31,90
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
5:37,93
3 1 Odder Roklub II
  • Sarah Moslund(1)
  • Stefan Lara(2)
5:43,55
144
U17 W4X B - 1500m 1. Afdeling
2013-08-17 16:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2013-08-17 17:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
2:01,37
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
2:07,43
3 5 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:11,58
4 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:28,02
5 7 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
2:28,87
146
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2013-08-17 17:19
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Frederik Busk(cox)
1:40,68
2 1 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
1:47,27
3 3 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
  • Mikkel Jensen(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
1:55,68
4 4 Holstebro Roklub II
  • Joachim Frausing(1)
  • Jakob Mortensen(2)
  • Lukas Nygaard(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
2:01,52
206
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 1000m A Finale
2013-08-18 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Nicolai Lassen(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
3:42.27
207
U19 W4- JW4- Baltic Cup Udtagelse - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 11:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
208
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 1000m A Finale
2013-08-18 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Andreas Quark Østergaard(4)
3:20.87
2 1 Kraftcenter Odense/Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Mathias Martin Nielsen(2)
  • Søren Dahl Hansen(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
3:24.11
209
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 1000m A Finale
2013-08-18 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub/Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • Marie Frimann(3)
  • Ida Langkjær(4)
3:40.46
2 3 Hadsund Roklub/Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Ninna Pedersen(3)
  • Sofie Matiesen(4)
3:45.96
210
W/M 2X Åben 2X - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Lars Bo Andersen(2)
4:58.34
211
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
2:12.34
2 1 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2:26.52
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-08-18 12:28
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
2:02.99
2 6 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
2:05.58
3 13 Sorø Roklub II
  • (1)
2:09.55
4 23 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
2:12.34
5 7 Hadsund Roklub X
  • Tobias Grøn(1)
2:14.52
6 9 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
2:16.71
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-08-18 12:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub VII
  • Nichlas Pedersen(1)
2:20.99
2 20 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:24.65
3 11 Holstebro Roklub IV
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
2:25.93
4 17 Holstebro Roklub V
  • Lukas Nygaard(1)
2:29.40
5 4 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
2:29.65
6 10 Sorø Roklub I
  • (1)
2:29.65
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-08-18 12:14
Plac. # Navn Tid
1 16 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:19.43
2 1 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
2:28.37
3 22 Hadsund Roklub XI
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:31.02
4 14 Holstebro Roklub III
  • Jacob Christensen(1)
2:44.68
5 21 Holstebro Roklub VI
  • Joachim Frausing(1)
2:48.21
6 3 Hadsund Roklub XII
  • Max Jensen(1)
2:58.18
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-08-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub IX
  • Thomas Knudsen(1)
2:14.55
2 7 Hadsund Roklub X
  • Tobias Grøn(1)
2:22.30
3 5 Hadsund Roklub VII
  • Nichlas Pedersen(1)
2:25.02
4 4 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
2:29.14
5 1 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
2:33.52
6 3 Hadsund Roklub XII
  • Max Jensen(1)
3:10.68
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-08-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub II
  • (1)
NT
2 9 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
NT
3 10 Sorø Roklub I
  • (1)
NT
4 11 Holstebro Roklub IV
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
NT
5 16 Kraftcenter Odense III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
NT
6 14 Holstebro Roklub III
  • Jacob Christensen(1)
NT
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-08-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
2:08.21
2 23 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
2:15.65
3 17 Holstebro Roklub V
  • Lukas Nygaard(1)
2:22.40
4 20 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
2:22.78
5 22 Hadsund Roklub XI
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
2:32.55
6 21 Holstebro Roklub VI
  • Joachim Frausing(1)
2:42.78
213
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2013-08-18 12:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
2:01.37
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
2:10.84
3 3 Rocenter Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
2:15.34
214
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-08-18 12:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
6:28.18
2 2 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
6:50.87
3 3 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:54.46
4 4 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
6:58.24
215
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-08-18 12:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
6:30.24
216
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
6:03.81
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
6:17.84
3 3 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
6:29.99
4 5 Rocenter Aarhus IV
  • Anders Bottke(1)
6:55.34
217
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
7:00.74
218
Master W/M 4+inr 60+ ÅÅM (med handicap) - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:22
Ingen tilmeldt, løbet udgår
219
W1X Åben Kvinder 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
2:16.87
2 2 Odder Roklub I
  • Marie Linde Lauridsen(1)
2:19.96
220
M1X Åben Mænd 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
1:50.62
2 3 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
1:55.65
3 1 Fredericia Roklub II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
2:02.49
221
W/M 4+inr M/W4inr Kanin (roere fra 2013) - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 13:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
222
U13 M1X-Edon EDON Drenge Junior D - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 13:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
223
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 13:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Sofie Mosegaard(1)
2:12.93
224
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 13:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
1:34.30
225
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 13:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Jane Knudsen(1)
1:42.55
226
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredericia Roklub II
  • Aage Pedersen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
Start:0s 4:00.17
2 4 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
  • Hardy Olesen(2)
Start:40s 4:05.55
3 1 Hadsund Roklub I
  • Anders Toft Christiansen(1)
  • Michael Blomstrand(2)
Start:45s 4:15.86
4 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • (1)
  • Britta Hirschauer(2)
Start:20s 4:17.64
5 2 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
Start:35s 4:31.80
227
W4+inr Inr - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 13:53
Ingen tilmeldt, løbet udgår
228
U17 M4X B - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:53
Ingen tilmeldt, løbet udgår
229
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m V Finale
2013-08-18 13:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
7:13.21
229
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-08-18 13:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Sarah Moslund(1)
7:20.18
230
U15 W4X/4X+ C - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 13:53
Ingen tilmeldt, løbet udgår
231
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-08-18 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(2)
1:45.84
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:46.90
3 12 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:47.18
4 9 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
1:53.34
5 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
1:59.78
6 10 Hadsund Roklub II
  • Simon Salling(1)
  • Jesper Molin(2)
2:00.24
231
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2013-08-18 13:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
1:59.58
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Max Jensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
2:04.49
3 6 Holstebro Roklub II
  • Jakob Mortensen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:11.84
4 5 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
2:30.90
5 11 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
  • Frederik Lind(2)
2:40.05
231
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-08-18 10:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(2)
1:48.30
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
1:52.87
3 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
1:55.14
4 3 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
2:09.37
5 5 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
2:11.87
6 6 Holstebro Roklub II
  • Jakob Mortensen(1)
  • Lukas Nygaard(2)
2:17.37
231
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-08-18 10:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
1:52.18
2 9 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
1:55.43
3 10 Hadsund Roklub II
  • Simon Salling(1)
  • Jesper Molin(2)
2:03.93
4 8 Kraftcenter Odense II
  • Max Jensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
2:18.34
5 11 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
  • Frederik Lind(2)
2:59.02
232
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:07
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
2:14.71
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:15.74
3 1 Holstebro Roklub II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
2:24.99
233
M4X Motion CUP - (1000+500+250) - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
234
W4X Motion CUP - (1000+500+250) - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
235
U17 M1X-Edon EDON Drenge Junior B - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
236
U17 W1X-Edon EDON Piger Junior B - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
237
U19 M1X-Edon EDON Drenge Junior A - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
238
U19 W1X-Edon EDON Piger Junior A - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
239
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:25s 4:17.02
2 2 Nordslesvigsk Roklub II
  • (1)
Start:15s 4:34.87
240
M4+inr Inr - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:24
Ingen tilmeldt, løbet udgår
241
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 12:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Charlotte Thor(2)
6:37.08
242
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
5:56.27
243
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m V Finale
2013-08-18 14:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub III
  • Stefan Lara(1)
  • Sarah Moslund(2)
6:12.84
243
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-08-18 14:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
5:41.08
2 1 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
5:43.90
244
U17 W4X B - 1500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:34
Ingen tilmeldt, løbet udgår
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2013-08-18 14:34
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
2:20.84
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:27.58
3 2 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
2:29.99
4 3 Hadsund Roklub IV
  • Thea Bach Stegger(1)
2:52.49
246
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m V Finale
2013-08-18 14:41
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub III
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Max Jensen(2)
  • Simon Salling(3)
  • Nichlas Pedersen(4)
  • Ida Blomstrand(cox)
2:18.52
246
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2013-08-18 14:41
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Frederik Busk(cox)
1:57.37
2 1 Holstebro Roklub IV
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
2:02.87
3 4 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
  • Mikkel Jensen(2)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
2:11.65
247
M2X JM2x/M2x Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:48
Ingen tilmeldt, løbet udgår
248
W2X JW2x/W2x Motion-Sprint - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:48
Ingen tilmeldt, løbet udgår
250
Master W/M 4X/4X+/4-/4+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m 1. Afdeling
2013-08-18 14:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 4:14.81
2 1 Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub/Risskov Roklub I
  • Erik Søndergaard(1)
  • Henning Blåbjerg(2)
  • Jan Møller(3)
  • Svend Erik Husted(4)
Start:0s 4:24.55
2331
M4X Motion CUP (1000+500+250) - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
2332
M4X Motion CUP (1000+500+250) - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
2341
W4X Motion CUP (1000+500+250) - 500m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår
2342
M4X Motion CUP (1000+500+250) - 250m 1. Afdeling
2013-08-18 14:14
Ingen tilmeldt, løbet udgår