Resultater Aarhus Open Regatta 2015

100
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2015-08-22 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:03:34
2 3 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
7:10:62
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
7:55:81
101
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2015-08-22 12:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roklubben Furesø I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
  • Jonas Lund(2)
6:46:43
2 2 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
6:48:87
3 4 Kraftcenter Odense I
  • Oscar Mazza(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
6:55:43
4 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
7:26:46
103
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2015-08-22 12:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
7:57:93
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:7:68
104
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2015-08-22 12:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
7:30:21
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
7:44:58
3 4 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
  • Line Viuf(2)
7:58:65
105
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 2000m A Finale
2015-08-22 12:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
8:20:58
110
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2015-08-22 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:0s 4:22:620
2 3 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:19s 5:02:34
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2015-08-22 12:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1:47:65
2 6 Sorø Roklub II 16
  • (1)
1:55:27
3 12 Kraftcenter Holstebro I 14
  • Andreas Kristensen(1)
1:57:71
4 18 Sorø Roklub I 12
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:01:68
5 7 Kraftcenter Holstebro VII 10
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:03:68
6 14 Bagsværd Roklub II 8
  • William Foss Keincke(1)
2:10:84
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2015-08-22 12:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I 6
  • Nicholas Andersen(1)
1:52:84
2 3 Kraftcenter Holstebro V 4
  • Frederik Geertsen Lund(1)
1:54:90
3 13 Roklubben Ægir I 2
  • Anders Visby(1)
2:00:40
4 16 Hadsund Roklub I 2
  • Haris Alagic(1)
2:03:96
5 11 Odder Roklub I 2
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
2:05:46
6 10 Kraftcenter Holstebro II 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2:14:40
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2015-08-22 12:42
Plac. # Navn Tid
1 15 Odder Roklub II 2
  • Kristian Alrøe(1)
2:07:65
2 1 Odder Roklub III 2
  • Viktor Knopp Hansen(1)
2:25:05
3 9 Kraftcenter Holstebro VI 2
  • Markkus Drejer(1)
2:26:30
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2015-08-22 08:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1.41.68
3 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1:49:05
2 6 Sorø Roklub II
  • (1)
1:48:110
4 3 Kraftcenter Holstebro V
  • Frederik Geertsen Lund(1)
1.53.99
5 1 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
2.26.96
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2015-08-22 08:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Kristensen(1)
1:55:49
2 7 Kraftcenter Holstebro VII
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:03:68
3 11 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
2:05:08
4 10 Kraftcenter Holstebro II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2:07:74
5 9 Kraftcenter Holstebro VI
  • Markkus Drejer(1)
2:24:02
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2015-08-22 08:30
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:55:21
2 14 Bagsværd Roklub II
  • William Foss Keincke(1)
1:56:90
3 13 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
1:57:99
4 16 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
2:00:71
5 15 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
2:04:96
114
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2015-08-22 12:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I 18
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Meinert Cardel(2)
1:53:24
2 2 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK 16
  • Frederikke Sophie Frank(1)
  • Anna Hof(2)
2:01:52
3 3 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I 14
  • Mathilde Olsson(1)
  • Mathilde Joensen(2)
2:04:24
4 4 Aarhus Roklub I 12
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
  • Laura Boldsen(2)
2:12:18
115
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2015-08-22 13:07
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Holstebro II 18
  • Sebastian Haug Krab(1)
5:36:24
2 2 Hadsund Roklub II 16
  • Mikkel Jensen(1)
5:38:55
3 3 Kraftcenter Holstebro I 14
  • Kasper Overgaard(1)
5:48:37
4 1 Roklubben Ægir I 12
  • Christian Nedergaard(1)
6:57:27
116
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2015-08-22 13:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I 18
  • Line Viuf(1)
  • Mie Mellerup(2)
5:55:43
2 2 Odder Roklub I 16
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
6:16:84
117
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2015-08-22 13:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:03:46
2 9 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
7:05:71
3 3 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Kempf(1)
7:06:78
4 10 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
7:10:21
5 6 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
7:25:11
6 11 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Peter Christian Holmquist(1)
7:51:14
117
U23 M1X Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-08-22 08:49
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
7:09:96
2 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
seed7:15:18
3 1 Kraftcenter Odense IV
  • Jesper Fredsted(1)
seed7:19:81
4 7 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
7:22:52
5 13 Kraftcenter Odense V
  • Esben Rusbjerg(1)
7:28:02
117
U23 M1X Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-08-22 08:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Kempf(1)
seed7:21:02
2 6 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
seed7:24:52
3 5 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
7:26:55
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
7:38:74
117
U23 M1X Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2015-08-22 08:59
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
seed7:10:84
2 11 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Peter Christian Holmquist(1)
seed7:17:43
3 8 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:20:65
4 12 Kraftcenter Odense II
  • Sebastian Terp(1)
7:27:90
118
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-22 13:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Rasmus Mortensen(2)
2:14:62
2 2 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
  • Noah Leen Jensen(2)
2:22:49
3 1 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
2:25:18
120
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-22 13:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:24:05
2 1 Kraftcenter Holstebro II
  • Simon Mikkelsen(1)
1:38:11
121
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-22 13:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
1:33:27
2 1 Roklubben Stevns I
  • Maja Møller(1)
1:47:55
3 3 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
1:53:24
122
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-22 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir II
  • Frederik Futtrup(1)
1:24:62
2 3 Roklubben Ægir I
  • Thor Avlund Overgaard(1)
1:25:90
3 4 Kraftcenter Holstebro II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
1:26:46
4 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Markkus Drejer(1)
1:33:08
5 5 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
1:37:24
124
U23 W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2015-08-22 14:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
7:54:30
2 4 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
8:04:43
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
8:33:65
4 2 Sorø Roklub II
  • (1)
9:16:84
125
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-22 14:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
5:18:58
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
5:25:65
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
5:53:46
4 5 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
6:08:21
5 2 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
6:12:34
126
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-22 14:26
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Holstebro I
  • Ida Petersen(1)
5:44:71
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
5:45:27
3 7 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
5:52:02
4 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
6:11:43
127
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-08-22 14:33
Plac. # Navn Tid
3 3 Kraftcenter Odense 14
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Frederik Busk(3)
  • Tobias Taudal(4)
00:00:00
1 2 Sorø Roklub I 18
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
4:49:34
2 1 Kraftcenter Holstebro I 16
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
5:00:24
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2015-08-22 14:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Holstebro I 18
  • Amalie Kiær(1)
6:13:46
2 6 Hadsund Roklub II 16
  • Agnete Munk(1)
6:24:90
3 4 Hadsund Roklub I 14
  • Thea Bach Stegger(1)
6:36:11
4 9 Kraftcenter Odense I 12
  • Mette Knudsen(1)
6:59:99
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2015-08-22 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub I 10
  • Line Viuf(1)
6:28:62
2 5 Odder Roklub II 8
  • Marie Poulsen(1)
6:30:40
3 7 Odder Roklub I 6
  • Sofie Miller(1)
7:06:49
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2015-08-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Amalie Kiær(1)
6:14:14
2 4 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
6:17:99
3 1 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
6:18:74
4 5 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
6:20:18
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2015-08-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
6:34:99
2 9 Kraftcenter Odense I
  • Mette Knudsen(1)
6:38:93
3 7 Odder Roklub I
  • Sofie Miller(1)
6:45:43
129
U15 W4X+/4X Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-08-22 14:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I 18
  • Frederikke Munch(1)
  • Julie Munch(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Nikoline Kroll(4)
2:03:81
2 1 Aarhus Roklub/Odder Roklub 16
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
  • Rikke Køchs(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(4)
  • Christine Meinert Cardel(cox)
2:17:40
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2015-08-22 15:02
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
1.39.99
2 1 Kraftcenter Holstebro 16
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
1.45.71
3 4 Sorø Roklub I 14
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
1.53.18
4 5 Odder Roklub I 12
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2.05.93
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2015-08-22 14:59
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II 10
  • Alfred Steensen(1)
  • Mikkel Walz(2)
1:50:96
2 2 Kraftcenter Holstebro 8
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
1:54:27
3 6 Odder Roklub 6
  • Tobias Andersen(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
2:17:11
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2015-08-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
1:43:02
2 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
1:44:08
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Alfred Steensen(1)
  • Mikkel Walz(2)
1:51:43
4 2 Kraftcenter Holstebro
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
1:53:87
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2015-08-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
1:50:84
2 5 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2:05:37
3 6 Odder Roklub
  • Tobias Andersen(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
2:22:11
131
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-22 15:19
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:18:90
2 4 Kraftcenter Holstebro II
  • Rasmus Mortensen(1)
2:20:55
3 3 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
2:31:02
4 7 Roklubben Stevns IV
  • Frederikke Munch(1)
2:35:46
5 5 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:42:90
6 2 Kraftcenter Holstebro III
  • Simon Mikkelsen(1)
2:43:87
131
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-22 15:19
Plac. # Navn Tid
1 10 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
2:07:020
2 11 Kraftcenter Holstebro I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
2:13:58
3 9 Roklubben Ægir II
  • Benjamin Johnsen(1)
2:15:78
4 8 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:24:93
5 13 Roklubben Stevns III
  • Julie Munch(1)
2:46:65
139
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2015-08-22 15:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
3:37:30
2 1 Odense Roklub/Roklubben Ægir
  • Anne Nissen(1)
  • Sara Nissen(2)
3:43:43
3 2 Rocenter Aarhus
  • Julie Poulsen(1)
  • Helena Østergaard Rasmussen(2)
3:43:71
141
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-22 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Roskilde I
  • Ida Petersen(1)
  • Simone Sørensen(2)
5:21:84
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
5:51:240
142
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-22 15:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Bastian Secher(2)
5:00:18
2 1 Kraftcenter Odense II
  • Oscar Mazza(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
5:10:49
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
  • Søren Brag(2)
5:28:93
143
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2015-08-22 15:38
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense 18
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
00:00:00
2 4 Holstebro Roklub I 16
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
5:13:21
3 2 Roforeningen KVIK I 14
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
5:19:90
4 1 Hadsund Roklub II 12
  • Frederik Busk(1)
  • Jesper Molin(2)
5:25:40
144
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2015-08-22 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I 18
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Klara Christensen(2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
5:14:02
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2015-08-22 15:48
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I 18
  • Ida Blomstrand(1)
1:56:93
2 8 Kraftcenter Odense I 16
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
2:00:71
3 4 Næstved Roklub I 14
  • Mathilde Olsson(1)
2:06:30
4 1 Bagsværd Roklub I 12
  • Emma Braad Olesen(1)
2:07:30
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2015-08-22 15:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I 10
  • Christine Meinert Cardel(1)
2:06:11
2 10 Danske Studenters Roklub I 8
  • Mathilde Kiilgaard(1)
2:08:05
3 7 Hadsund Roklub II 6
  • Zenia Hvid(1)
2:20:68
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-08-22 09:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
2:03:24
2 4 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
2:04:27
3 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
2:04:62
4 6 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
2:46:40
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-08-22 09:14
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:58:27
2 9 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
1:58:84
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
2:10:81
4 7 Hadsund Roklub II
  • Zenia Hvid(1)
2:27:30
146
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-08-22 15:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub 18
  • Mikkel Walz(1)
  • William Foss Keincke(2)
  • Alfred Steensen(3)
  • Frederik Larsen(4)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
1:45:34
206
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2015-08-23 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6.27.74
2 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
6.31.05
207
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2015-08-23 11:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Nikoline Bay(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Maria Kregler Gotil (4)
7.41.52
208
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2015-08-23 11:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roklubben Ægir I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Adrian Flarup Johansen(4)
6.15.93
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
6.34.49
3 2 Kraftcenter Odense
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Mikkel Jensen(2)
  • Andreas Finne Skovbakke(3)
  • Oscar Mazza(4)
6.38.18
209
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2015-08-23 11:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
  • Anna Frimann(3)
  • Stine Mathiasen(4)
6.49.21
2 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
6.59.18
3 3 Ribe Roklub/Roklubben Ægir/Sorø Roklub I
  • Mie Mellerup(1)
  • Line Viuf(2)
  • (3)
  • (4)
7.16.52
211
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-23 11:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Rasmus Mortensen(2)
2.04.55
2 2 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
2.21.37
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2015-08-23 12:09
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I 18
  • (1)
2.02.24
2 10 Kraftcenter Holstebro I 16
  • Frederik Geertsen Lund(1)
2.03.02
3 11 Kraftcenter Holstebro II 14
  • Andreas Kristensen(1)
2.04.49
4 17 Sorø Roklub II 12
  • Jannick Wly Andersen(1)
2.06.71
5 1 Roforeningen KVIK I 10
  • Nicholas Andersen(1)
2.11.68
6 16 Bagsværd Roklub I 8
  • Mikkel Walz(1)
2.12.96
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2015-08-23 12:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I 6
  • Anders Visby(1)
2.12.68
2 5 Hadsund Roklub I 4
  • Haris Alagic(1)
2.16.68
3 9 Odder Roklub I 2
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
2.19.52
4 4 Bagsværd Roklub II 2
  • William Foss Keincke(1)
2.20.30
5 7 Kraftcenter Holstebro IV 2
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2.23.55
6 18 Kraftcenter Holstebro VI 2
  • Markkus Drejer(1)
2.29.14
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2015-08-23 12:03
Plac. # Navn Tid
1 12 Odder Roklub II 2
  • Kristian Alrøe(1)
2.13.84
2 14 Kraftcenter Holstebro III 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2.18.84
3 2 Odder Roklub III 2
  • Viktor Knopp Hansen(1)
2.43.18
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2015-08-23 09:09
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • (1)
seed2.10.87
2 11 Kraftcenter Holstebro II
  • Andreas Kristensen(1)
seed2.13.58
3 7 Kraftcenter Holstebro IV
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2.29.68
4 18 Kraftcenter Holstebro VI
  • Markkus Drejer(1)
2.49.37
5 2 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
2.49.55
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2015-08-23 09:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
seed1.57.02
2 10 Kraftcenter Holstebro I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
seed1.58.87
3 3 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
2.04.58
4 9 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
2.08.71
5 12 Odder Roklub II
  • Kristian Alrøe(1)
2.14.40
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2015-08-23 09:15
Plac. # Navn Tid
1 17 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
seed2.07.74
2 16 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Walz(1)
seed2.09.55
3 5 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
2.10.52
4 4 Bagsværd Roklub II
  • William Foss Keincke(1)
2.15.30
5 14 Kraftcenter Holstebro III
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2.17.20
213
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2015-08-23 12:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK 18
  • Frederikke Sophie Frank(1)
  • Anna Hof(2)
2.03.71
2 2 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I 16
  • Mathilde Olsson(1)
  • Mathilde Joensen(2)
2.11.65
3 4 Aarhus Roklub I 14
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
  • Laura Boldsen(2)
2.17.87
214
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2015-08-23 12:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I 18
  • Jacob Lenzing(1)
5.24.87
2 5 Roforeningen KVIK I 16
  • Nicolai Krogsgaard(1)
5.51.46
3 4 Kraftcenter Odense I 14
  • Tobias Taudal(1)
5.55.43
4 8 Hadsund Roklub I 12
  • Tobias Grøn(1)
5.56.21
215
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2015-08-23 12:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I 18
  • (1)
  • (2)
5.44.71
2 3 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I 16
  • Mie Mellerup(1)
  • Line Viuf(2)
5.48.82
3 1 Odder Roklub I 14
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
5.58.11
216
U23 W2X Kvinder 2X - 2000m A Finale
2015-08-23 12:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
7.28.93
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
  • Helena Østergaard Rasmussen(2)
7.49.96
217
U23 M2X Mænd 2X - 2000m A Finale
2015-08-23 12:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
6.34.55
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Kempf(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
6.35.84
218
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-23 12:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Bastian Secher(1)
5.16.55
2 6 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
5.21.40
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
5.25.93
4 1 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
5.44.21
219
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-08-23 13:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
5.49.87
2 2 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
5.53.65
3 5 Kraftcenter Holstebro I
  • Ida Petersen(1)
5.55.46
4 6 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
5.58.43
5 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
6.12.96
224
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-23 13:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1.08.30
2 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
1.19.21
225
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-23 13:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
1.21.96
2 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
1.33.24
3 3 Roklubben Stevns I
  • Maja Møller(1)
1.33.74
226
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-08-23 13:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir II
  • Frederik Futtrup(1)
1.14.87
2 3 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
1.19.40
228
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2015-08-23 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:31s 3.59.96
2 3 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
Start:0s 4.00.58
3 5 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
  • Jeppe Mark Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
Start:9s 4.00.90
4 4 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:31s 4.08.58
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:6s 4.16.40
230
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-08-23 13:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I 18
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
7.54.74
2 1 Hadsund Roklub 16
  • Thomas Knudsen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Mikkel Jensen(4)
8.05.40
3 2 Kraftcenter Odense 14
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
  • Tobias Taudal(3)
  • Frederik Busk(4)
8.07.99
4 4 Kraftcenter Holstebro I 12
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
8.28.05
231
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2015-08-23 13:46
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredericia Roklub I 18
  • Amalie Kiær(1)
6.15.37
2 6 Hadsund Roklub I 16
  • Agnete Munk(1)
6.24.78
3 9 Odder Roklub I 14
  • Marie Poulsen(1)
6.31.55
4 8 Hadsund Roklub II 12
  • Thea Bach Stegger(1)
6.31.84
5 2 Kraftcenter Odense I 10
  • Mette Knudsen(1)
7.04.62
6 1 Odder Roklub II 8
  • Sofie Miller(1)
7.06.78
232
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-08-23 14:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I 18
  • Frederikke Munch(1)
  • Julie Munch(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Nikoline Kroll(4)
2.11.21
2 2 Aarhus Roklub/Odder Roklub 16
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
  • Rikke Køchs(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(4)
  • Christine Meinert Cardel(cox)
2.12..65
233
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2015-08-23 14:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
1.43.18
2 6 Kraftcenter Holstebro 16
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
1.50.90
3 2 Kraftcenter Holstebro 14
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
1.58.49
4 5 Odder Roklub I 12
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
2.01.81
5 1 Bagsværd Roklub II 10
  • Alfred Steensen(1)
  • William Foss Keincke(2)
2.02.49
6 3 Odder Roklub 8
  • Tobias Andersen(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
2.25.27
234
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2015-08-23 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Holstebro III
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
2.08.18
2 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Rasmus Mortensen(1)
2.13..27
3 6 Roklubben Ægir II
  • Signe Flarup Johansen(1)
2.16.49
4 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2.18.18
5 3 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
2.21.21
6 5 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
3.16.52
234
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2015-08-23 14:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
2.07.90
2 9 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
2.21.55
3 10 Roklubben Stevns III
  • Julie Munch(1)
2.36.46
4 8 Roklubben Stevns IV
  • Frederikke Munch(1)
2.36.84
5 11 Kraftcenter Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
2.52.81
235
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2015-08-23 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
3.36.34
2 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
3.36.55
3 1 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
3.45.14
4 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
3.52.34
5 8 Rocenter Aarhus II
  • Mai Nielsen(1)
4.04.96
6 5 Rocenter Aarhus III
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
4.10.08
235
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2015-08-23 09:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
3.50.34
2 1 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
3.50.65
3 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
3.56.74
4 3 Sorø Roklub II
  • (1)
4.52.37
235
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2015-08-23 09:29
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
4.08.37
2 8 Rocenter Aarhus II
  • Mai Nielsen(1)
4.15.55
3 5 Rocenter Aarhus III
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
4.20.58
4 6 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
4.30.84
236
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2015-08-23 14:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
3.46.87
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
3.49.42
3 1 Sorø Roklub I
  • (1)
3.54.42
4 3 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
3.59.77
238
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m 1. Afdeling
2015-08-23 14:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Roklubben Ægir
  • Anne Nissen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Jeanne Holm(3)
  • Julie Poulsen(4)
5.59.60
2 3 Roklubben Ægir I
  • Simona Christensen(1)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(2)
  • Heidi Andersen(3)
  • Christine Skovsted(4)
6.36.75
245
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2015-08-23 14:53
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:0s 4.06.90
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:19s 4.42.24
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2015-08-23 15:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I 18
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
5.02.11
2 6 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK 16
  • Jacob Lenzing(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
5.02.93
3 7 Kraftcenter Holstebro 14
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Bastian Secher(2)
5.12.02
4 2 Hadsund Roklub I 12
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
5.17.55
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2015-08-23 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Holstebro I 10
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
5.34.78
2 5 Hadsund Roklub II 8
  • Frederik Busk(1)
  • Jesper Molin(2)
5.40.46
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2015-08-23 09:47
Plac. # Navn Tid
3 3 Kraftcenter Odense
  • Tobias Grøn(1)
  • Tobias Taudal(2)
00:00:00
1 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
5.10.18
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
5.23.37
4 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
5.32.74
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2015-08-23 09:47
Plac. # Navn Tid
2 7 Kraftcenter Holstebro
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Bastian Secher(2)
00:00:00
1 6 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK
  • Jacob Lenzing(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
5.24.96
3 5 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
  • Jesper Molin(2)
5.53.84
250
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2015-08-23 15:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I 18
  • Ida Blomstrand(1)
2.01.27
2 1 Kraftcenter Odense I 16
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
2.05.52
3 6 Bagsværd Roklub I 14
  • Emma Braad Olesen(1)
2.11.81
4 10 Danske Studenters Roklub I 12
  • Mathilde Kiilgaard(1)
2.23.62
250
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2015-08-23 15:14
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I 10
  • Mathilde Olsson(1)
2.19.68
2 5 Hadsund Roklub II 8
  • Zenia Hvid(1)
2.27.46
250
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-08-23 09:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I 18
  • Ida Blomstrand(1)
2.06.37
2 10 Danske Studenters Roklub I 12
  • Mathilde Kiilgaard(1)
2.10.24
3 2 Odder Roklub I 6
  • Christine Meinert Cardel(1)
2:13:34
4 5 Hadsund Roklub II 8
  • Zenia Hvid(1)
2.28.93
5 9 Aarhus Roklub I 4
  • Laura Boldsen(1)
2:33:11
250
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-08-23 09:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I 16
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
2.01.78
2 6 Bagsværd Roklub I 14
  • Emma Braad Olesen(1)
2.06.49
3 7 Næstved Roklub I 10
  • Mathilde Olsson(1)
2.13.90
251
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-08-23 15:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I 18
  • Mikkel Walz(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Alfred Steensen(3)
  • Frederik Larsen(4)
  • N N(cox)
0
254
W2X Åben Kvinder 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-23 15:29
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Roskilde I
  • Ida Petersen(1)
  • Simone Sørensen(2)
1.57.58
2 4 Odense Roklub I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
2.02.18
255
M2X Åben Mænd 2X - 500m 1. Afdeling
2015-08-23 15:34
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub
  • Mads Gadeberg(1)
  • Morten Yde(2)
1.40.84
2 1 Aalborg Roklub II
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
1.46.21
257
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 1000m 1. Afdeling
2015-08-23 14:41
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Klara Christensen(2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • Astrid Brehmer(4)
3.33.24
2 4 Holstebro Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Ida Petersen(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Marta Kempf(4)
4.07.43