Resultater Aarhus Open Regatta 2016

106
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2016-08-27 12:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Kaare Mortensen(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Thomas Knudsen(4)
7:18.14
2 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Jeppe Aabye(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Lasse Maigaard(4)
7:20.99
107
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2016-08-27 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Ribe Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
  • Line Viuf(3)
  • Agnete Munk(4)
9:33.43
108
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2016-08-27 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Jonas Lund(4)
6:41.78
2 2 Odense Roklub/Ringsted Roklub/KCO I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
  • Andreas Finne Skovbakke(3)
  • Tobias Taudal(4)
7:10.87
109
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2016-08-27 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Anna Frimann(3)
  • Regitze Bay(4)
7:37.25
2 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCB
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
  • Klara Christensen(3)
  • Victoria Munch(4)
8:04.71
110
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 12:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:9s 4:48
2 3 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:0s 5:04
3 6 Roklubben Stevns I
  • Anders Møller(1)
Start:33s 5:08
4 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Werner Güttel(1)
Start:23s 5:22
5 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 5:33
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-08-27 13:07
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
1:59
2 10 Roklubben Stevns I 12
  • Andreas Møller(1)
2:15
3 5 Sorø Roklub I 10
  • Christian Nielsen(1)
2:17
4 8 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:04.58
5 2 Holstebro Roklub/KCHO II 14
  • Tobias Bork Kristensen(1)
2:05.52
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2016-08-27 13:02
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II 8
  • Malte Arensbach(1)
2:17
2 1 Roklubben Ægir I 6
  • Benjamin Johnsen(1)
2:27
3 9 Aarhus Roklub I 4
  • Viktor Edlefsen(1)
2:30
4 12 Silkeborg Roklub I 2
  • Bjarke Henriksen(1)
2:32
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2016-08-27 12:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I 2
  • Svante Witt(1)
2:45.02
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-27 09:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
2:04.0
2 5 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
2:13.0
3 1 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
2:19.0
4 12 Silkeborg Roklub I
  • Bjarke Henriksen(1)
2:25.0
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
2:36.0
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-27 09:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:07
2 6 Fredensborg Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
2:08
3 9 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
2:23
4 7 Silkeborg Roklub II
  • Max Elleskov Røgild(1)
2:30
113
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2016-08-27 09:10
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
2:00
2 10 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
2:10
3 14 Sorø Roklub II
  • Malte Arensbach(1)
2:11
4 3 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
2:12
114
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2016-08-27 13:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns I 18
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
2:09
2 1 Odense Roklub/KCO I 16
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Ingeborg Christensen(2)
2:23
3 5 Odder Roklub I 14
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
2:36
115
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m V Finale
2016-08-27 13:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I 18
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
7:23
115
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2016-08-27 13:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub I 16
  • Sigurd Hutnik(1)
7:01
2 2 Silkeborg Roklub I 14
  • Magnus Kleist(1)
8:07
116
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2016-08-27 13:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
6:16
2 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 16
  • Anna Adelholm(1)
  • Clara Møller(2)
6:59
117
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2016-08-27 13:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
2:24
2 1 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Jakob Iversen(2)
2:28
3 4 Holstebro Roklub/KCHO
  • Nana Brøndsted(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
2:38
4 2 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
  • Maja Møller(2)
3:09
120
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-27 13:36
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns III
  • Kasper B Nielsen(1)
1:50
2 2 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Olsen(1)
1:56
3 1 Roklubben Stevns II
  • David F Larsen(1)
2:08
4 4 Sorø Roklub I
  • Karl-Emil Arensbach(1)
4:40
121
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-27 13:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
2:13
122
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-27 13:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
1:25
125
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 13:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
6:12
126
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 14:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
7:10
2 4 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
7:15
127
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2016-08-27 14:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Hvidovre Roklub I 18
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Thomas Jensen(4)
5:54
2 2 Roskilde Roklub I 16
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
6:05
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2016-08-27 14:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I 18
  • Malli Segoli(1)
7:32
2 1 Aarhus Roklub I 16
  • Laura Boldsen(1)
7:43
129
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-08-27 13:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Køge Roklub/Roklubben Stevns 18
  • Lærke Skovhus Pedersen(1)
  • Eva Maria Lerdorf(2)
  • Nikoline Kroll(3)
  • Katrine Højgaard(4)
2:02
2 1 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
2:13
130
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2016-08-27 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I 18
  • Christian Nielsen(1)
  • Malte Arensbach(2)
1:51
2 2 Roklubben Stevns I 16
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
1:52
3 1 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB I 14
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
1:56
131
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2016-08-27 14:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
2:23
2 8 Roklubben Stevns II
  • Noah Leen Jensen(1)
2:31
3 3 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
2:51
131
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2016-08-27 14:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
Differencetid0:00.00
2 7 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
Differencetid0:02.99
3 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
Differencetid0:08.18
4 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
Differencetid0:29.37
139
W2X/2- Åben Kvinder 2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2016-08-27 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
Start:0s 7:40
141
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 13:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Amalie Roland Dons(2)
7:09
142
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2016-08-27 15:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
5:17
2 4 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
5:27
3 1 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Malthe Kaptain(2)
5:30
4 2 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
5:53
143
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2016-08-27 15:14
Plac. # Navn Tid
1 4 Hvidovre Roklub I 18
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Thomas Jensen(2)
5:58
2 1 Hadsund Roklub I 16
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Haris Alagic(2)
6:34
3 2 Roskilde Roklub II 14
  • Julius Philipson(1)
  • Sebastian Nordly(2)
6:43
4 3 Roskilde Roklub I 12
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
6:54
144
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2016-08-27 14:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 18
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Anna Adelholm(3)
  • Xenia Kviat Antonsen(4)
6:00
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-08-27 15:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/KCB III 18
  • Emma Braad Olesen(1)
2:05
2 8 Odense Roklub/KCO I 16
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
2:06
3 13 Odder Roklub I 14
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:12
4 10 Roklubben Ægir I 12
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:13
5 3 Bagsværd Roklub/KCB I 10
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
2:16
6 6 Bagsværd Roklub/KCB II 8
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:22
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2016-08-27 15:28
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II 6
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:27
2 1 Odder Roklub II 4
  • Trine Leitzke(1)
2:30
3 11 Silkeborg Roklub I 2
  • Maja Klitgaard(1)
5:35
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-27 09:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen(1)
2:18
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
2:26
3 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:32
4 5 Hadsund Roklub II
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:40
5 1 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
2:41
145
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-27 09:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
2:14
2 13 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:17
3 10 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:23
4 11 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
2:56
146
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-08-27 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO 18
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Emil Ulnits(4)
1:46
2 1 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/KCB 16
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Haris Alagic(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
1:56
200
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2016-08-28 11:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:24
201
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2016-08-28 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Jacob Lenzing(2)
6:38
2 1 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Malthe Kaptain(2)
6:47
3 3 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
6:53
4 4 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
7:12
203
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2016-08-28 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
8:12
2 5 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:33
3 6 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
8:49
4 3 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
8:59
204
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2016-08-28 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Cecilie Girke(2)
7:37
2 2 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Victoria Munch(2)
7:52
205
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 2000m A Finale
2016-08-28 11:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredericia Roklub/Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
  • Amalie Kiær(2)
8:20
211
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 11:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
2:04.46
2 3 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
  • Jakob Iversen(2)
2:04.93
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
2:14.74
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-08-28 12:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
1:34
2 12 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:37
3 7 Fredensborg Roklub/KCB I 14
  • Casper Girke Christensen(1)
1:41
4 5 Sorø Roklub II 12
  • Malte Arensbach(1)
1:43
5 11 Sorø Roklub I 10
  • Christian Nielsen(1)
1:46
6 3 Silkeborg Roklub I 8
  • Bjarke Henriksen(1)
1:53
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2016-08-28 12:07
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO II 6
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:54
2 6 Roklubben Ægir I 4
  • Benjamin Johnsen(1)
2:02
3 2 Aarhus Roklub I 2
  • Viktor Edlefsen(1)
2:05
4 Holstebro Roklub I 2
  • Emil Ulnits(1)
2:06
5 4 Bagsværd Roklub/KCB I 2
  • Alexander Aldrich(1)
2:07
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2016-08-28 12:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I 2
  • Andreas Møller(1)
2:00
2 13 Silkeborg Roklub II 2
  • Max Elleskov Røgild(1)
2:15
3 9 Bagsværd Roklub I 2
  • Svante Witt(1)
2:18
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-28 08:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Malte Arensbach(1)
1:52
2 3 Silkeborg Roklub I
  • Bjarke Henriksen(1)
1:58
3 2 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
2:00
4 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
2:01
5 1 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
2:12
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-28 08:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
1:51
2 7 Fredensborg Roklub/KCB I
  • Casper Girke Christensen(1)
1:53
3 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
2:00
4 6 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
2:04
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
2:39
212
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2016-08-28 08:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:01
2 11 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
2:15
3 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
2:24
4 13 Silkeborg Roklub II
  • Max Elleskov Røgild(1)
2:39
213
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2016-08-28 12:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 18
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
1:48
2 5 Roklubben Stevns I 16
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
1:49
3 2 Odense Roklub/KCO I 14
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
  • Ingeborg Christensen(2)
1:58
4 6 Odder Roklub I 12
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
2:10
5 7 Hadsund Roklub I 10
  • Katrine Sander Kjær(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
2:20
214
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m V Finale
2016-08-28 12:22
Plac. # Navn Tid
1 Roforeningen KVIK I 18
  • Nicolai Krogsgaard(1)
5:44.46
214
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2016-08-28 12:22
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I 14
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
6:44
2 2 Silkeborg Roklub I 12
  • Magnus Kleist(1)
7:04
3 5 Hadsund Roklub I 10
  • Rasmus Konnerup(1)
7:30
4 1 Ringsted Roklub I 16
  • Sigurd Hutnik(1)
5:44.84
215
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2016-08-28 14:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I 18
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
5:30
218
Master W/M 4+inr Masters  27+  4+inr - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 15:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Dameroklub/Risskov Roklub
  • Jeppe Meinert(1)
  • Svend Erik Husted(2)
  • Poul Kræmer(3)
  • Erik Søndergaard(4)
  • Else Thomsen(cox)
Start:10s 2:14
2 2 Aarhus Studenter Roklub I
  • Svend Hagen Madsen(1)
  • Jan Møller(2)
  • Jens Erik Jørgensen(3)
  • Henning Blåbjerg(4)
  • Jens Vedel(cox)
Start:10s 2:18
219
W1X Åben Kvinder 1X - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
2:03
2 5 Aarhus Roklub IV
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
2:08
3 2 Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe(1)
2:23
4 4 Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik(1)
2:29
5 1 Aarhus Roklub V
  • Amelia Løvstrup Adby(1)
3:20
222
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-28 12:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:20
2 4 Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen(1)
1:26
3 3 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Olsen(1)
1:27
4 2 Roklubben Stevns I
  • David F Larsen(1)
1:39
224
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2016-08-28 12:57
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
1:11
226
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 13:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Tage S.(1)
  • Per A.(2)
Start:4s 4:01
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:10s 4:06
3 6 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jan Sørensen(2)
Start:13s 4:07
4 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:26s 4:13.21
226
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2016-08-28 13:18
Plac. # Navn Tid
1 10 Aarhus Studenter Roklub II
  • Sven Hagen Madsen(1)
  • Poul Kraemer(2)
Start:0s 4:33
2 8 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:35s 3:33.55
3 9 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
  • Morten F. Sørensen(2)
Start:31s 3:37.05
4 7 Aarhus Studenter Roklub/Risskov Roklub
  • Erik Søndergaard(1)
  • Henning Blåbjerg(2)
Start:20s 4:02.34
228
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2016-08-28 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Hvidovre Roklub I 18
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Nikolaj Van Gool(2)
  • Kasper Enemærke Becker(3)
  • Thomas Jensen(4)
5:05
2 3 Roskilde Roklub I 16
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(4)
5:10
3 1 Roklubben Ægir I 14
  • Thor Avlund Overgaard(1)
  • Christian Nedergaard(2)
  • Andreas Z. Andersen(3)
  • Anders Visby(4)
5:33
229
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2016-08-28 13:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I 16
  • Clara Møller(1)
6:33
2 4 Roskilde Roklub I 14
  • Malli Segoli(1)
6:39
3 1 Aarhus Roklub I 12
  • Laura Boldsen(1)
6:48
4 5 Roforeningen KVIK I 10
  • Anna Adelholm(1)
7:00
230
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-08-28 13:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Køge Roklub/Roklubben Stevns 18
  • Eva Maria Lerdorf(1)
  • Lærke Skovhus Pedersen(2)
  • Nikoline Kroll(3)
  • Katrine Højgaard(4)
2:02.71
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
2:03.68
231
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2016-08-28 13:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:39
2 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB 10
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Svante Witt(2)
1:55
3 1 Sorø Roklub I 16
  • Christian Nielsen(1)
  • Malte Arensbach(2)
1:44.52
4 4 Roklubben Stevns I 14
  • Mike Crillesen(1)
  • Andreas Møller(2)
1:45.43
5 5 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I 12
  • Viktor Edlefsen(1)
  • Haris Alagic(2)
1:46.81
232
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 13:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
2:10
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:19
3 7 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:21
4 10 Holstebro Roklub III
  • Nana Brøndsted(1)
2:38
232
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2016-08-28 13:56
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
2:00
2 4 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
2:07
3 1 Holstebro Roklub IV
  • Simon Mikkelsen(1)
2:12
4 9 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
2:18
5 5 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
2:32
233
M4X+/4+/4X/4- Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 14:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Jonas Lund(4)
3:01.40 / 0:43.993:45
2 2 Aarhus Roklub I
  • Peder Lindhardt(1)
  • Frede Keller(2)
  • Jacob Lindegaard(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
3:12.11 / 0:45:903:58
3 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
  • Frederik Secher(2)
  • Frederik Larsen(3)
  • Jeppe Aabye(4)
3:15.96 / 0:48.184:04
239
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2016-08-28 14:21
Plac. # Navn Tid
1 6 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen - Slettes(1)
Start:0s 4:14
2 5 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:9s 4:22
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:1s 4:26
4 1 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:0s 4:33
5 3 Nordslesvigsk Roklub III
  • Werner Güttel(1)
Start:23s 4:49
6 2 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 5:00
241
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2016-08-28 12:29
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
6:08
243
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2016-08-28 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hvidovre Roklub I 16
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Thomas Jensen(2)
5:24
2 3 Roskilde Roklub 14
  • Sebastian Nordly(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
5:42
244
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2016-08-28 14:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 16
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Xenia Kviat Antonsen(3)
  • Anna Adelholm(4)
5:31
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-08-28 14:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I 18
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
2:07
2 7 Roklubben Ægir I 16
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:11
3 5 Odder Roklub II 14
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:14
4 8 Bagsværd Roklub/KCB III 12
  • Emma Braad Olesen(1)
2:54
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2016-08-28 14:49
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub/KCB I 10
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
2:19
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II 8
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:23
3 9 Hadsund Roklub I 6
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:27
4 12 Silkeborg Roklub I 4
  • Maja Klitgaard(1)
2:29
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-08-28 08:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
2:05
2 5 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:06
3 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:18
4 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
2:19
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-08-28 08:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emma Braad Olesen(1)
2:05
2 7 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:14
3 9 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:31
4 12 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
kæntret drev i mål3:20
247
M2X Åben Mænd 2X - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 15:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
1:37
2 2 Aarhus Studenter Roklub I
  • Emil Holck(1)
  • Simon Kvindal(2)
1:45
248
W2X Åben Kvinder 2X - 500m 1. Afdeling
2016-08-28 15:09
Plac. # Navn Tid
1 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
  • Sahra Monefeldt Andersen(2)
1:56
2 1 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
2:06