Resultater Aarhus Open Regatta 2022

101
U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 1. Afdeling
2022-08-20 10:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
102
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-08-20 10:38
Plac. # Navn 2000m
1 3 Dragør/Holstebro/Roskilde/Sorø/KCHO
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Esben Friis Thanning(4)
7:01.09
2 1 Bagsværd/København
  • Jakob Lynbech(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Viggo Højme Lambert(4)
7:08.57
3 2 Bagsværd/Humlebæk/Odense/KCHO
  • Gustav Krogh(1)
  • Bjarke Ølgaard Madsen(2)
  • Laurits Hammond Hjorth(3)
  • Aske Saltbæk(4)
7:27.000
103
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-08-20 10:46
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/Silkeborg/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Marie Kleist(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
7:40.43
2 1 Hadsund I
  • Victoria Clara Brink(1)
  • Cille Hougaard(2)
  • Josefine Antoinette Brink(3)
  • Naja Lübeck(4)
8:21.69
104
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-08-20 10:54
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Jakob Iversen(3)
  • Hjalte Westeraa(4)
7:03.13
2 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Karl Heuer(4)
7:31.98
105
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-08-20 10:58
Plac. # Navn 1500m
1 2 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
8:50.82
2 6 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
9:20.05
3 5 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
9:46.64
106
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-08-20 11:04
Plac. # Navn 500m
1 2 Ringsted I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:04.63
2 3 Stevns I 16
  • Kristina B Nielsen(1)
2:23.84
3 1 Odder I 14
  • Clara Mikkelsen(1)
1:40:39.99
107
U17 M2X Drenge U17 2X - TU-Cup B 1500m 1. Afdeling
2022-08-20 11:04
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-08-20 11:10
Plac. # Navn 500m
1 3 Rødvig I 18
  • Thomas Andersen(1)
2:07.54
2 2 Odder II 16
  • Aksel Mikkelsen(1)
2:50.64
109
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-08-20 11:16
Plac. # Navn 1000m
1 1 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Una Rosa Birgisdottir(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Jannik Mose Skov(4)
  • Mathilde Koldsøe Søreid(5)
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(6)
  • Dros Elisabet Petersen(7)
  • Jonas Svane(8)
  • Troels Dalgaard Danielsen(cox)
3:17.92
2 2 SDU/AU
  • Nikolaj Jes Petersen(1)
  • Simon Eskildsen(2)
  • Anton Karing(3)
  • Peter Christoffersen(4)
  • Mikkel Mogensen(5)
  • Nicolai Lamp(6)
  • Christian Nielsen(7)
  • Emma Lehm Røddik(8)
  • Janina Gerder(cox)
3:22.71
110
M4X/4+/4-/4X+ Mænd 4X/4+/4-/4X+ 1000m 1. Afdeling
2022-08-20 11:16
Plac. # Navn 1000m
1 3 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
  • Frede Keller(2)
  • Morten F. Sørensen(3)
  • Peder Lindhardt Rosengreen(4)
Start:0s 3:24.33
111
U17 W1X Piger U17 1X - TU-cup B 1500m 1. Afdeling
2022-08-20 11:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
Masters W/M 1X Kvinder/mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-08-20 11:32
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 5s4:15.180:05
2 1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
Start:0s 0s5:03.500:00
113
M2X/2- Mænd 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-08-20 13:00
Plac. # Navn m
1 3 Aarhus I
  • Morten Lindholm(1)
  • Christian Nielsen(2)
Start:5s 3:49.71
2 4 Odense I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
  • Michael Vindinge Sørensen(2)
Start:9s 3:54.21
3 1 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Noah Mikkelsen(2)
Start:13s 4:14.33
4 2 Aalborg I
  • Jens Brandt(1)
  • Peter Christoffersen(2)
Start:0s 0:00.000
114
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-08-20 13:08
Plac. # Navn 500m
1 1 Odder I 18
  • Aksel Mikkelsen(1)
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(2)
2:21.46
115
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-08-20 13:08
Plac. # Navn 500m
1 2 Ringsted/Stevns 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
2:02.20
116
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-08-20 13:20
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
8:32.36
2 1 Bagsværd/Odense/KCO I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Mia Christensen(2)
8:57.69
3 2 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
8:59.90
117
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-08-20 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
9:12.36
118
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-08-20 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 5 København I
  • Viggo Lambert(1)
8:53.79
2 1 Stevns I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
8:55.17
3 3 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
9:05.08
4 2 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
9:34.29
119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-08-20 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 4 Odense/Randers/KCO I
  • Oliver Bach(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:17.51
2 1 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
7:30.82
3 3 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
7:54.17
120
U19 M2- Drenge U19 2- - U19M2- baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse 2000m 1. Afdeling
2022-08-20 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-08-20 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 5 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
9:31.70