Resultater Århusbugtens Røde Rose 2016

1
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2016-06-11 10:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 6 Roklubben Viking
  • Reinhard Sværke(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
Startet
10:38:01


0.948
52:09
49:26
2 2 Havnens Helte v.2 (KR)
  • Ronan Tinsley(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Sten Carlsen(3)
  • Kenny Andersen(4)
  • Lone Thrysøe Larsen(cox)
Startet
10:30:00


1.095
45:29
49:42
3 1 Middelfarts unge løver
  • Claus Rützau(1)
  • Allan Ottesen(2)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Bente Irring(cox)
Startet
10:28:02


1.080
47:23
51:13
4 4 Humlebæk Roklub 10MIX
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Claus Jensen(2)
  • Jette Tramm(cox)
Startet
10:34:00


0.917
57:16
52:37
5 5 Bornholmerne 1
  • Geert Olsen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Jeppe Meinert(cox)
Startet
10:36:00


0.937
56:10
52:41
6 3 Vandhundene (DSR)
  • Cecilie Albrechtsen(1)
  • Ida Marie Boas(2)
  • Martin Grand Ast(3)
  • Tim Garflet-Nielsen(4)
  • Søren Fogelstrøm(cox)
Startet
10:32:00


1.092
50:23
55:01
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2016-06-11 10:46
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 Palby Dream team
  • Erik Simonsen(1)
  • Hanne Espersen(2)
  • Michael Colmer(cox)
Startet
10:46:00


0.940
57:48
54:23
2 11 (Strib Rk)
  • Ole H. Thomsen(1)
  • Jesper Ryttov(2)
  • Bent Juul(cox)
Startet
10:48:00


0.942
1:00:01
56:36
3 8 Vejle/Horsens mix
  • Kamilla Sarrossy(1)
  • Oriol Ferret Gasch(2)
  • Linda Kærgaard Nielsen(cox)
Startet
10:42:00


0.957
59:59
57:24
4 9 Hansen Team (Kolding Rk)
  • Michael Fugleberg Bevense(1)
  • Henrik Asaa(2)
  • René Klinge Schultz(cox)
Startet
10:44:01


0.967
1:02:26
1:00:22
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2016-06-11 11:04
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 18 DSR blondies
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Stine Rosbjerg(cox)
Startet
11:04:00


0.926
53:50
53:50
2 17 DSR saltbomberne
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
  • Anne Katrine Bisgaard(cox)
Startet
11:02:01


0.925
54:06
54:06
3 13 KVIK
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Ulla Jacobsen(2)
  • Tine Aabye(cox)
Startet
10:54:00


0.896
55:30
55:30
4 15 KR Smilet
  • Annette Kjærulf Andersen(1)
  • Vibeke Skousen(2)
  • Anne Sevelsted(cox)
Startet
10:58:00


0.902
57:09
57:09
5 16 KVIKamigas
  • Britt Skovø(1)
  • Line Andersen(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
11:00:01


0.906
57:19
57:19
6 14 Les Dames (DSR)
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Johanne Møller(2)
  • Marie Bruun Nielsen(cox)
Startet
10:56:00


0.925
57:23
57:23
4
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2016-06-11 13:42
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 27 Humlebæk Roklub 25MIX
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Per Olsen(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
13:42:00


0.944
2:21:22
2:13:27
2 26 Roklubben Viking
  • Reinhard Sværke(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
Startet
13:40:00


0.948
2:21:38
2:14:16
3 23 KVIK J-team
  • Jacob Krusell(1)
  • Jens Chr. Kofoed(2)
  • Jesper Hansen(cox)
Startet
13:34:00


0.954
2:29:27
2:22:35
4 21 Nu med bedre handicap (DSR)
  • Niels Elgaard Larsen(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Flemming Jensen(cox)
Startet
13:30:00


0.948
2:32:32
2:24:36
5 24 Vejle 1
  • Maja Juul(1)
  • Peter Jahn(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
13:35:00


0.921
2:37:26
2:25:00
6 25 Bornholmerne 2
  • Geert Olsen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Jeppe Meinert(cox)
Startet
13:38:01


0.935
2:35:52
2:25:44
7 20 150 års jubilarerne (KVIK/KR)
  • Kenny Andersen(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Line Andersen(cox)
Startet
13:28:00


0.929
2:37:48
2:26:35
8 22 Randers
  • Finn Sørensen(1)
  • Jan Gammelgaard(2)
  • Morten Hohwü(cox)
Startet
13:32:00


0.958
2:35:16
2:28:45
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2016-06-11 13:58
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 35 Kalundborgroklub1
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
13:58:00


1.000
2:13:09
2:13:09
2 34 Den Gode, Den Onde og Den Grusomme (DSR)
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
  • Lars Fjord Garvey(cox)
Startet
13:56:07


1.000
2:16:31
2:16:31
3 30 KVIK 150
  • Carl Traff(1)
  • Frederik Østerberg(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
13:48:00


1.000
2:19:43
2:19:43
4 33 Den gode nyhed (DSR)
  • Lasse Stentoft(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Jesper Christensen(cox)
Startet
13:54:00


1.000
2:20:34
2:20:34
5 31 Mesteren og Lærlingen (DSR)
  • Kaspar Guldbæk(1)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(2)
  • Søren Hansen(cox)
Startet
13:50:00


1.000
2:24:16
2:24:16
6 32 ASR Herre 2
  • Lasse Laustsen(1)
  • Troels Ilsø Mahneke(2)
  • Eske Christiansen(cox)
Startet
13:52:00


1.000
2:37:04
2:37:04
9
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m Finale
2016-06-11 13:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 1 DSR 1
  • Jannik Nilton(1)
  • Martin Schjerning(2)
Startet
13:45:10


1.035
30:02
30:02
2 3 DSR Monaco 2016?
  • Michael Qvist(1)
  • Sune Scheufens(2)
Startet
13:45:10


1.024
31:01
31:01
3 2 DSR Lima 2015
  • Asger Tønnesen(1)
  • Søren Fogelstrøm(2)
Startet
13:45:10


1.019
32:18
32:18
11
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m Finale
2016-06-11 14:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 5 DSR 1
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Julie Schou(2)
Startet
14:43:55


1.000
29:50
29:50
2 4 Marsvinet (Kolding Dame Rk)
  • Bertha Flensborg(1)
  • Githa Gregersen(2)
Startet
14:43:55


1.000
34:21
34:21