Resultater LDK3 - Århusbugtens Røde Rose 2018

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2018-06-16 10:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 5 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
10:38:01


0.932
51:17
47:48
2 2 :-) Nyborg 1.
  • Brian Sørensen(1)
  • Allan Seelk(2)
  • Bente Irring(cox)
Startet
10:32:01


0.944
51:12
48:20
3 4 Middelf./Fredericia Rk - FYNSKE BANK
  • Claus Rützou(1)
  • Hardy Olesen(2)
  • Frede Nørskov Nielsen(3)
  • Martin Mortensen(4)
  • Bent Bøgh Pedersen(cox)
Startet
10:36:12


1.066
46:36
49:41
4 3 DSR - Mach 4
  • Kenneth Darre(1)
  • Peter Stenby(2)
  • Morten Oluf Nielsen(3)
  • Kristian Adelbert Hansen(4)
  • Emma Rue Moos(cox)
Startet
10:34:02


1.102
47:02
51:50
5 1 Humlebæk Roklub 10MIX
  • Jette Tramm(1)
  • Michael Krogh(2)
  • Morten Runge Poulsen(cox)
Startet
10:30:17


0.942
55:12
52:00
2
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2018-06-16 10:48
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 14 Nakskov/Aarhus.Roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Niels Iversen(2)
  • Jenny Larsen(cox)
Startet
10:48:06


0.900
57:40
51:54
2 10 Aarhus/ASR/Risskov Rk - Aarhus United
  • Jeppe Meinert(1)
  • Henning Blaabjerg(2)
  • Erik Søndergaard(cox)
Startet
10:40:00


0.920
56:38
52:06
3 15 DSR - 1968-2018
  • Chris Cave(1)
  • Svend Frydendahl(2)
  • Isabelle Timshel(3)
  • Charlotte Brædder Rasmussen(4)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
Startet
10:50:00


1.086
48:11
52:20
4 16 Vejle 1
  • Jesper Foldager(1)
  • Oluf Madsen(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
10:52:00


0.936
56:56
53:17
5 12 Vejle 2
  • Ole Lønsmann(1)
  • Oriol Ferret Gasch(2)
  • Jens W. Møller(cox)
Startet
10:44:08


0.977
57:46
56:26
6 17 Middelfart/Fredericia Rk
  • Birgit Rützou(1)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(2)
  • Ellen Nielsen(cox)
Startet
10:54:00


0.882
1:05:00
57:20
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2018-06-16 11:04
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 23 KVIK 1
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
11:04:03


1.000
54:38
54:38
2 24 DSR - De Blå Sirener
  • Helle Kristensen(1)
  • Sara Engberg(2)
  • Samantha Don Robbins(cox)
Startet
11:06:13


1.000
54:43
54:43
3 21 DSR - Søhestene
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Mette Fomsgaard Nyrup(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
11:00:00


1.000
55:50
55:50
4 22 KVIK & dirty
  • Britt Skovø(1)
  • Bie Andersen(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
11:02:00


1.000
56:39
56:39
4
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2018-06-16 13:34
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 33 Humlebæk Roklub KA
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Ryan Rosenberg(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
13:34:01


0.945
2:14:42
2:07:17
2 32 Tissø/Kalundborg
  • Bjarke Christensen Bang(1)
  • Mette Nissen(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
13:32:03


0.958
2:13:02
2:07:27
3 31 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:30:01


0.945
2:19:46
2:12:05
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2018-06-16 13:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 41 Kalundborg Rk
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
  • Mike Christensen(cox)
Startet
13:37:59


1.000
2:10:20
2:10:20
2 44 DSR - Kisser og Havhingstene
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Sebastian Seitz Rasmussen(2)
  • Rune Glerup(cox)
Startet
13:43:58


1.000
2:11:13
2:11:13
3 43 KVIKamok
  • Simon Bjærre(1)
  • Iver Kjar(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
13:42:01


1.000
2:13:49
2:13:49
4 42 DSR - De Sidste Tags Hellige
  • Johan Berg(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
13:39:00


1.000
2:25:22
2:25:22
8
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 6000m Finale
2018-06-16 14:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 6 DSR
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
  • Tanja Igland(2)
  • Tanja Nors Tardrup(3)
  • Cecilie Lützen Søltoft(4)
  • Martin Schjerning(cox)
Startet
14:39:57


1.000
30:34
30:34
2 5 KVIK
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Bie Andersen(3)
  • Ulla Eriksen(4)
  • Eric Jensen(cox)
Startet
14:39:57


1.000
31:27
31:27
10
W/M 2x coastal Åben 2x coastal - 6000m Finale
2018-06-16 13:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 3 DSR
  • Martin Schjerning(1)
  • Kate Petersen(2)
Startet
13:50:00


1.000
31:58
31:58
2 12 Næstved/KDR
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
Startet
13:50:00


1.000
33:54
33:54
3 1 Aarhus C2x mix 1
  • Karen Bertelsen(1)
  • Søren B. Mikkelsen(2)
Startet
13:50:00


1.000
35:02
35:02
4 2 Aarhus C2x mix 2
  • Charlotte Lykke Larsen(1)
  • Niels Iversen(2)
Startet
13:50:00


1.000
41:26
41:26
11
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m Finale
2018-06-16 13:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 4 KVIK
  • Ulla Jakobsen(1)
  • Dorte Lassen(2)
Startet
13:50:00


1.000
36:45
36:45
12
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 3000m Finale
2018-06-16 15:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 DSR
  • Martin Schjerning(1)
Startet
15:29:59


1.000
17:11
17:11
2 8 KVIK
  • Mark Van Herk(1)
Startet
15:29:59


1.000
17:43
17:43
3 7 Horsens Rk
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
Startet
15:29:59


1.000
18:14
18:14
4 9 Kolding Rk
  • Jens W. Møller(1)
Startet
15:29:59


1.000
21:04
21:04
13
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 3000m Finale
2018-06-16 15:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 11 DSR
  • Kate Petersen(1)
Startet
15:29:59


1.000
17:38
17:38