Resultater Baltic Cup 2014

101
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2014-09-27 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Germany I
  • Maike Stanischewski(1)
  • Antonia Knorrscheid(2)
  • Katja Rübling(3)
  • Carolin Doerfler(4)
08:39.91
2 2 Danmark I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Kirstine Bruun Viuff(3)
  • Sofie Matiesen(4)
08:47.73
3 3 Estonia I
  • Mona Küüts (1)
  • Nora Küüts(2)
  • Kätlin Regiina Kirjanen (3)
  • Karoliine Lünekund (4)
09:05.71
102
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2014-09-27 15:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Germany I
  • Niclas Titus Junkes(1)
  • Paul Gralla(2)
  • Christopher Reinhard(3)
  • Dragan Stankovic(4)
07:25.40
2 4 Danmark I
  • Sebastian Bache(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Sebastian Sølve(4)
07:31.54
3 5 Lithuania I
  • Martinas JUZAITIS(1)
  • Dovydas DONSKIS (2)
  • Kornelijus TAUTKUS(3)
  • Gediminas EGLINSKAS(4)
07:46.37
4 2 Poland
  • Maciej Waligora(1)
  • Filip Staszak(2)
  • Damian Kukla(3)
  • Marcin Krysinski(4)
07:47.71
5 3 Norway I
  • Ulrik Wie Soltvedt(1)
  • Mathias Føjner Wie(2)
  • Ole Frederrik Odfjell(3)
  • Eilif Skarstein Jakobsen(4)
08:09.78
103
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 2000m A Finale
2014-09-27 15:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Germany
  • Christina Berchttold(1)
  • Luise Hägerich(2)
00:00:00
2 4 Poland I
  • Maria Kusmierczyk(1)
  • Katarzyna Pilch(2)
09:28.89
3 1 Danmark I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
09:54.56
104
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2014-09-27 15:42
Plac. # Navn Tid
1 7 Germany I
  • Friedrich Dunkel(1)
  • Marc Kammann(2)
07:58.71
2 1 Lithuania I
  • Mantas JUSKEVICIUS(1)
  • Povilas Stankünas(2)
08:23.44
3 2 Sweden I
  • Frederik Fritsch(1)
  • Maximilian Fritsch(2)
08:23.94
4 5 Norway I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Einar Solbakken(2)
08:25.98
5 4 Poland I
  • Nikodem Jablonski(1)
  • Filip Zuchowski(2)
08:43.39
104
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m B Finale
2014-09-27 15:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Estonia I
  • Joonatan Kama(1)
  • Rasmus Tensing (2)
08:55.14
2 3 Danmark I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
09:14.88
104
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m 1. Indledende
2014-09-27 10:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Sweden I
  • Frederik Fritsch(1)
  • Maximilian Fritsch(2)
08:50.29
2 1 Lithuania I
  • Mantas JUSKEVICIUS(1)
  • Povilas Stankünas(2)
08:55.82
3 4 Poland I
  • Nikodem Jablonski(1)
  • Filip Zuchowski(2)
09:07.72
4 3 Danmark I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
09:22.49
104
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m 2. Indledende
2014-09-27 10:37
Plac. # Navn Tid
1 7 Germany I
  • Friedrich Dunkel(1)
  • Marc Kammann(2)
08:16.52
2 5 Norway I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Einar Solbakken(2)
08:46.21
3 6 Estonia I
  • Joonatan Kama(1)
  • Rasmus Tensing (2)
08:55.64
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2014-09-27 15:56
Plac. # Navn Tid
1 9 Latvia I
  • Anna KARASA(1)
09:32.78
2 10 Poland I
  • Katarzyna Malinowska(1)
09:34.28
3 5 Danmark I
  • Ida Petersen(1)
09:36.17
4 1 Danmark II
  • Simone Sørensen(1)
09:36.86
5 6 Germany I
  • Ella Cosack(1)
09:40.84
6 3 Estonia I
  • Uljana Borodatova(1)
09:48.51
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m B Finale
2014-09-27 15:49
Plac. # Navn Tid
1 7 Lithuania 2
  • Austeja Ordinaite(1)
09:46.67
2 2 Norway I
  • Maja Marie Aspenes(1)
09:53.96
3 4 Sweden I
  • Karin Sundberg(1)
10:09.42
4 8 Finland I
  • Tanja Heijoki(1)
10:50.28
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2014-09-27 10:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark II
  • Simone Sørensen(1)
10:09.52
2 3 Estonia I
  • Uljana Borodatova(1)
10:23.16
3 5 Danmark I
  • Ida Petersen(1)
10:23.80
4 2 Norway I
  • Maja Marie Aspenes(1)
10:26.32
5 4 Sweden I
  • Karin Sundberg(1)
11:18.46
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2014-09-27 10:51
Plac. # Navn Tid
1 10 Poland I
  • Katarzyna Malinowska(1)
10:28.79
2 6 Germany I
  • Ella Cosack(1)
10:29.37
3 9 Latvia I
  • Anna KARASA(1)
10:37.32
4 7 Lithuania 2
  • Austeja Ordinaite(1)
10:44.03
5 8 Finland I
  • Tanja Heijoki(1)
12:28.20
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2014-09-27 16:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Lithuania
  • Amandas Kelmelis(1)
08:02.20
2 4 Germany I
  • Ernst-Friedrich Boy(1)
08:03.23
3 7 Estonia I
  • Nikita Konstantinov(1)
08:27.51
4 5 Latvia I
  • Tits Ralfs VERPAKOVSKIS(1)
08:27.82
5 2 Denmark I
  • Mikkel Knudsen(1)
08:48.06
107
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2014-09-27 16:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Germany I
  • Anne Tjorven Bueßen(1)
  • Katharina Boerms(2)
08:29.98
2 10 Danmark I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
08:36.10
3 7 Latvia I
  • Lana BRAČKA(1)
  • Inga LANGE(2)
08:43.37
4 4 Danmark II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
08:55.49
5 5 Lithuania I
  • Diana LIACHOVICIUTE(1)
  • Evelina BUTRIMAVICIUTE(2)
08:56.91
6 2 Norway I
  • Hannah Standal(1)
  • Amanda Helseth(2)
09:35.96
107
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m B Finale
2014-09-27 16:17
Plac. # Navn Tid
1 6 Poland I
  • Aleksandra Manikowska(1)
  • Marta Korzun(2)
08:53.70
2 9 Estonia
  • Kristel Gustavson (1)
  • Kärolyn Mäesaar (2)
09:02.45
3 3 Finland I
  • Iiris Harjuntausta(1)
  • Annilina Potkonen(2)
09:29.11
107
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2014-09-27 11:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmark II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
09:25.20
2 5 Lithuania I
  • Diana LIACHOVICIUTE(1)
  • Evelina BUTRIMAVICIUTE(2)
09:44.54
3 2 Norway I
  • Hannah Standal(1)
  • Amanda Helseth(2)
10:04.85
4 3 Finland I
  • Iiris Harjuntausta(1)
  • Annilina Potkonen(2)
10:18.55
107
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2014-09-27 11:19
Plac. # Navn Tid
1 8 Germany I
  • Anne Tjorven Bueßen(1)
  • Katharina Boerms(2)
09:07.52
2 7 Latvia I
  • Lana BRAČKA(1)
  • Inga LANGE(2)
09:19.79
3 10 Danmark I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
09:30.96
4 9 Estonia
  • Kristel Gustavson (1)
  • Kärolyn Mäesaar (2)
09:43.21
5 6 Poland I
  • Aleksandra Manikowska(1)
  • Marta Korzun(2)
09:46.57
108
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2014-09-27 16:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Germany I
  • Jan Hennecke(1)
  • Marcus Elster(2)
07:39.74
2 9 Estonia I
  • Johann Poolak(1)
  • Marko Laius(2)
07:42.69
3 1 Danmark I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
07:43.29
4 6 Latvia I
  • Kaspars GOLMEISTERS(1)
  • Edvards EZERNIEKS(2)
07:51.09
5 7 Sweden I
  • Eskil Borgh(1)
  • Johan Jensen(2)
07:54.10
6 2 Danmark II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
07:54.48
108
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m B Finale
2014-09-27 16:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Poland I
  • Damian Kruszynski(1)
  • Bogumil Lyczak(2)
08:09.48
2 5 Norway I
  • Truls Aamodt(1)
  • Håkon Skogen(2)
08:12.70
3 8 Lithuania I
  • Aimontas Kaminskas(1)
  • Matas DAUGĖLA(2)
08:20.45
108
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2014-09-27 11:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Germany I
  • Jan Hennecke(1)
  • Marcus Elster(2)
08:06.52
2 1 Danmark I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
08:14.80
3 2 Danmark II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
08:23.80
4 5 Norway I
  • Truls Aamodt(1)
  • Håkon Skogen(2)
08:37.99
5 3 Poland I
  • Damian Kruszynski(1)
  • Bogumil Lyczak(2)
08:56.01
108
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2014-09-27 11:33
Plac. # Navn Tid
1 9 Estonia I
  • Johann Poolak(1)
  • Marko Laius(2)
07:59.24
2 7 Sweden I
  • Eskil Borgh(1)
  • Johan Jensen(2)
08:15.71
3 6 Latvia I
  • Kaspars GOLMEISTERS(1)
  • Edvards EZERNIEKS(2)
08:17.32
4 8 Lithuania I
  • Aimontas Kaminskas(1)
  • Matas DAUGĖLA(2)
08:34.58
109
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2014-09-27 16:52
Plac. # Navn Tid
1 5 Poland I
  • Roksana Jacubowska(1)
  • Paulina Chojnacka(2)
  • Wiolette Zmelty(3)
  • Katarzyna Barlik(4)
07:52.68
2 2 Germany I
  • Leonie Sahlmann(1)
  • Alicia Bohn(2)
  • Saskia Harting(3)
  • Anne Bloß(4)
07:57.09
3 3 Sweden I
  • Beatrice Persson(1)
  • Ida Christoffersen(2)
  • Sofia Wallin(3)
  • Sasha Andersson(4)
08:02.82
4 4 Danmark II
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Regitze Bay(4)
08:13.21
5 1 Danmark I
  • Emma Hammer(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
08:13.48
6 6 Norway I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
  • Mina Hølmkjær West(2)
  • Sara Seip(3)
  • Une Amalie Tjøm(4)
08:18.79
110
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2014-09-27 17:06
Plac. # Navn Tid
1 7 Danmark I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Mathias Danmark(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
06:43.22
2 6 Germany I
  • Marc Weber(1)
  • Nils Kocher(2)
  • Anton Finger(3)
  • Theodor Johann Thun(4)
06:51.63
3 3 Poland
  • Bartlomiej Dzuninski(1)
  • Dawid Pieniak(2)
  • Bartlomiej Turosz(3)
  • Grzegorz Kasparek(4)
06:52.51
4 5 Estonia I
  • Margus Kodasma (1)
  • Markus Toom (2)
  • Karl August Ruusalepp (3)
  • Tristan Lasn(4)
06:55.05
5 4 Lithuania
  • Saulius ILONIS(1)
  • Julius LESAUSKAS(2)
  • Mantas TRAKŠELIS(3)
  • Justinas BALAŠAITIS (4)
06:55.38
6 2 Norway I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Andreas Erichsen Berge(2)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(3)
  • Jordan Hamilton(4)
07:11.97
110
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m B Finale
2014-09-27 16:59
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmark II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
07:11.41
2 1 Sweden I
  • Adam Wuilmart(1)
  • Jacob Andersen(2)
  • Roberto Dobrescu(3)
  • Lucas Djiviak(4)
07:47.48
110
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m 1. Indledende
2014-09-27 11:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Poland
  • Bartlomiej Dzuninski(1)
  • Dawid Pieniak(2)
  • Bartlomiej Turosz(3)
  • Grzegorz Kasparek(4)
07:17.24
2 4 Lithuania
  • Saulius ILONIS(1)
  • Julius LESAUSKAS(2)
  • Mantas TRAKŠELIS(3)
  • Justinas BALAŠAITIS (4)
07:28.91
3 2 Norway I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Andreas Erichsen Berge(2)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(3)
  • Jordan Hamilton(4)
07:36.26
4 1 Sweden I
  • Adam Wuilmart(1)
  • Jacob Andersen(2)
  • Roberto Dobrescu(3)
  • Lucas Djiviak(4)
08:18.13
110
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m 2. Indledende
2014-09-27 12:01
Plac. # Navn Tid
1 7 Danmark I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Mathias Danmark(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
07:14.11
2 6 Germany I
  • Marc Weber(1)
  • Nils Kocher(2)
  • Anton Finger(3)
  • Theodor Johann Thun(4)
07:15.24
3 5 Estonia I
  • Margus Kodasma (1)
  • Markus Toom (2)
  • Karl August Ruusalepp (3)
  • Tristan Lasn(4)
07:31.09
4 8 Danmark II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
07:37.67
201
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 500m A Finale
2014-09-28 10:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Germany I
  • Maike Stanischewski(1)
  • Antonia Knorrscheid(2)
  • Katja Rübling(3)
  • Carolin Doerfler(4)
01:43.98
2 2 Danmark I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Kirstine Bruun Viuff(3)
  • Sofie Matiesen(4)
01:47.04
3 3 Estonia I
  • Mona Küüts (1)
  • Nora Küüts(2)
  • Kätlin Regiina Kirjanen (3)
  • Karoliine Lünekund (4)
01:48.01
202
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 500m A Finale
2014-09-28 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Germany I
  • Niclas Titus Junkes(1)
  • Paul Gralla(2)
  • Christopher Reinhard(3)
  • Dragan Stankovic(4)
1:26:70
2 1 Danmark I
  • Sebastian Bache(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Sebastian Sølve(4)
1:28:80
3 2 Poland
  • Maciej Waligora(1)
  • Filip Staszak(2)
  • Damian Kukla(3)
  • Marcin Krysinski(4)
1:30:50
4 5 Lithuania I
  • Martinas JUZAITIS(1)
  • Dovydas DONSKIS (2)
  • Kornelijus TAUTKUS(3)
  • Gediminas EGLINSKAS(4)
1:31:70
5 4 Norway I
  • Ulrik Wie Soltvedt(1)
  • Mathias Føjner Wie(2)
  • Ole Frederrik Odfjell(3)
  • Eilif Skarstein Jakobsen(4)
1:37:10
203
U19 W2- Junior u. 19 Piger 2- - 500m A Finale
2014-09-28 11:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Germany I
  • Christina Berchttold(1)
  • Luise Hägerich(2)
01:54.36
2 1 Poland I
  • Maria Kusmierczyk(1)
  • Katarzyna Pilch(2)
01:55.12
3 4 Danmark I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
02:00.53
204
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 500m A Finale
2014-09-28 11:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Germany I
  • Friedrich Dunkel(1)
  • Marc Kammann(2)
1:39:12
2 3 Lithuania I
  • Mantas JUSKEVICIUS(1)
  • Povilas Stankünas(2)
01:42.56
3 2 Estonia I
  • Joonatan Kama(1)
  • Rasmus Tensing (2)
01:42.93
4 1 Norway I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Einar Solbakken(2)
01:45.06
5 5 Poland I
  • Nikodem Jablonski(1)
  • Filip Zuchowski(2)
01:45.26
204
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 500m B Finale
2014-09-28 11:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Sweden I
  • Frederik Fritsch(1)
  • Maximilian Fritsch(2)
1:42:46
2 7 Danmark I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
1:45:72
204
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Lithuania I
  • Mantas JUSKEVICIUS(1)
  • Povilas Stankünas(2)
01:37.06
2 5 Poland I
  • Nikodem Jablonski(1)
  • Filip Zuchowski(2)
01:38.16
3 1 Norway I
  • Mikko Rekstad(1)
  • Einar Solbakken(2)
01:38.58
4 7 Danmark I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
01:39.28
204
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Germany I
  • Friedrich Dunkel(1)
  • Marc Kammann(2)
01:36.71
2 2 Estonia I
  • Joonatan Kama(1)
  • Rasmus Tensing (2)
01:39.29
3 8 Sweden I
  • Frederik Fritsch(1)
  • Maximilian Fritsch(2)
01:39.76
205
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 500m A Finale
2014-09-28 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Estonia I
  • Uljana Borodatova(1)
1:58:33
2 1 Danmark I
  • Ida Petersen(1)
1:58:92
3 3 Poland I
  • Katarzyna Malinowska(1)
1:59:67
4 4 Danmark II
  • Simone Sørensen(1)
1:59:90
5 6 Germany I
  • Ella Cosack(1)
02:02:89
6 5 Lithuania 2
  • Austeja Ordinaite(1)
02:05:27
205
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 500m B Finale
2014-09-28 11:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Sweden I
  • Karin Sundberg(1)
02:00:31
2 9 Latvia I
  • Anna KARASA(1)
02:01:81
3 8 Norway I
  • Maja Marie Aspenes(1)
02:04:64
4 7 Finland I
  • Tanja Heijoki(1)
02:14:87
205
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Poland I
  • Katarzyna Malinowska(1)
01:54.16
2 5 Lithuania 2
  • Austeja Ordinaite(1)
01:54.98
3 1 Danmark I
  • Ida Petersen(1)
01:55.20
4 8 Norway I
  • Maja Marie Aspenes(1)
01:57.91
5 7 Finland I
  • Tanja Heijoki(1)
02:07.37
205
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmark II
  • Simone Sørensen(1)
01:51.34
2 2 Estonia I
  • Uljana Borodatova(1)
01:52.83
3 6 Germany I
  • Ella Cosack(1)
01:54.33
4 9 Latvia I
  • Anna KARASA(1)
01:54.81
5 10 Sweden I
  • Karin Sundberg(1)
01:55.58
206
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m A Finale
2014-09-28 11:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Germany I
  • Ernst-Friedrich Boy(1)
01:42.69
2 6 Latvia I
  • Tits Ralfs VERPAKOVSKIS(1)
1:44:23
3 1 Lithuania
  • Amandas Kelmelis(1)
1:45:61
4 5 Danmark I
  • Mikkel Knudsen(1)
1:47:02
5 2 Danmark II
  • Emil Eigenbrod(1)
01:48.75
206
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m B Finale
2014-09-28 11:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Estonia I
  • Nikita Konstantinov(1)
1:50:82
2 7 Norway I
  • Eirik Langva(1)
1:53:17
206
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Germany I
  • Ernst-Friedrich Boy(1)
01:40.81
2 1 Lithuania
  • Amandas Kelmelis(1)
01:42.43
3 2 Danmark II
  • Emil Eigenbrod(1)
01:44.23
4 4 Estonia I
  • Nikita Konstantinov(1)
01:46.42
206
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Latvia I
  • Tits Ralfs VERPAKOVSKIS(1)
01:43.09
2 5 Danmark I
  • Mikkel Knudsen(1)
01:44.80
3 7 Norway I
  • Eirik Langva(1)
01:47.84
207
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 500m A Finale
2014-09-28 11:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
01:44.71
2 8 Latvia I
  • Lana BRAČKA(1)
  • Inga LANGE(2)
01:45.73
3 5 Poland I
  • Aleksandra Manikowska(1)
  • Marta Korzun(2)
01:46.62
4 3 Germany I
  • Anne Tjorven Bueßen(1)
  • Katharina Boerms(2)
01:47.57
5 10 Estonia
  • Kristel Gustavson (1)
  • Kärolyn Mäesaar (2)
01:50.39
6 7 Norway I
  • Hannah Standal(1)
  • Amanda Helseth(2)
01:55.42
207
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 500m B Finale
2014-09-28 11:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Lithuania I
  • Diana LIACHOVICIUTE(1)
  • Evelina BUTRIMAVICIUTE(2)
01:51.45
2 4 Danmark II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
01:52.08
3 9 Finland I
  • Iiris Harjuntausta(1)
  • Annilina Potkonen(2)
01:57.03
4 6 Sweden I
  • Linnéa Alexandersson(1)
  • Hanna Buckley(2)
01:58.63
207
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
01:43.47
2 3 Germany I
  • Anne Tjorven Bueßen(1)
  • Katharina Boerms(2)
01:45.25
3 5 Poland I
  • Aleksandra Manikowska(1)
  • Marta Korzun(2)
01:47.41
4 2 Lithuania I
  • Diana LIACHOVICIUTE(1)
  • Evelina BUTRIMAVICIUTE(2)
01:49.55
5 4 Danmark II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
01:51.23
207
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Latvia I
  • Lana BRAČKA(1)
  • Inga LANGE(2)
01:45.45
2 10 Estonia
  • Kristel Gustavson (1)
  • Kärolyn Mäesaar (2)
01:48.45
3 7 Norway I
  • Hannah Standal(1)
  • Amanda Helseth(2)
01:50.64
4 9 Finland I
  • Iiris Harjuntausta(1)
  • Annilina Potkonen(2)
01:53.34
5 6 Sweden I
  • Linnéa Alexandersson(1)
  • Hanna Buckley(2)
01:54.54
208
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 500m A Finale
2014-09-28 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmark I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
01:33.59
2 1 Estonia I
  • Johann Poolak(1)
  • Marko Laius(2)
01:34.26
3 4 Poland I
  • Damian Kruszynski(1)
  • Bogumil Lyczak(2)
01:35.32
4 6 Sweden I
  • Eskil Borgh(1)
  • Johan Jensen(2)
01:35.76
5 9 Lithuania I
  • Aimontas Kaminskas(1)
  • Matas DAUGĖLA(2)
01:36.23
6 8 Latvia I
  • Kaspars GOLMEISTERS(1)
  • Edvards EZERNIEKS(2)
01:37.53
208
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 500m B Finale
2014-09-28 11:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Germany I
  • Jan Hennecke(1)
  • Marcus Elster(2)
01:36.30
2 7 Danmark II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
01:39.89
3 2 Norway I
  • Truls Aamodt(1)
  • Håkon Skogen(2)
01:40.11
208
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmark I
  • Bastian Secher(1)
  • Emil Lenzing(2)
01:33.31
2 1 Estonia I
  • Johann Poolak(1)
  • Marko Laius(2)
01:34.13
3 4 Poland I
  • Damian Kruszynski(1)
  • Bogumil Lyczak(2)
01:34.47
4 3 Germany I
  • Jan Hennecke(1)
  • Marcus Elster(2)
01:34.83
5 2 Norway I
  • Truls Aamodt(1)
  • Håkon Skogen(2)
01:38.95
208
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Lithuania I
  • Aimontas Kaminskas(1)
  • Matas DAUGĖLA(2)
01:35.75
2 6 Sweden I
  • Eskil Borgh(1)
  • Johan Jensen(2)
01:36.26
3 8 Latvia I
  • Kaspars GOLMEISTERS(1)
  • Edvards EZERNIEKS(2)
01:36.60
4 7 Danmark II
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
01:38.23
209
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 500m A Finale
2014-09-28 12:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Germany I
  • Leonie Sahlmann(1)
  • Alicia Bohn(2)
  • Saskia Harting(3)
  • Anne Bloß(4)
01:39.42
2 6 Poland I
  • Roksana Jacubowska(1)
  • Paulina Chojnacka(2)
  • Wiolette Zmelty(3)
  • Katarzyna Barlik(4)
01:40.24
3 7 Sweden I
  • Beatrice Persson(1)
  • Ida Christoffersen(2)
  • Sofia Wallin(3)
  • Sasha Andersson(4)
01:41.80
4 3 Danmark I
  • Emma Hammer(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
01:42.53
5 5 Norway I
  • Synnøve Gillebo Foss(1)
  • Mina Hølmkjær West(2)
  • Sara Seip(3)
  • Une Amalie Tjøm(4)
01:46.91
6 2 Danmark II
  • Maria Kregler Gotil (1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Regitze Bay(4)
01:47.13
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 500m A Finale
2014-09-28 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Mathias Danmark(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
01:26.48
2 2 Estonia I
  • Margus Kodasma (1)
  • Markus Toom (2)
  • Karl August Ruusalepp (3)
  • Tristan Lasn(4)
01:28.15
3 4 Norway I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Andreas Erichsen Berge(2)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(3)
  • Jordan Hamilton(4)
01:28.67
4 5 Poland
  • Bartlomiej Dzuninski(1)
  • Dawid Pieniak(2)
  • Bartlomiej Turosz(3)
  • Grzegorz Kasparek(4)
01:29.00
5 7 Lithuania
  • Saulius ILONIS(1)
  • Julius LESAUSKAS(2)
  • Mantas TRAKŠELIS(3)
  • Justinas BALAŠAITIS (4)
01:29.23
6 8 Germany I
  • Marc Weber(1)
  • Nils Kocher(2)
  • Anton Finger(3)
  • Theodor Johann Thun(4)
01:29.89
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 500m B Finale
2014-09-28 12:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Danmark II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
1:31:9
2 3 Sweden I
  • Adam Wuilmart(1)
  • Jacob Andersen(2)
  • Roberto Dobrescu(3)
  • Lucas Djiviak(4)
1:34:3
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 500m 1. Indledende
2014-09-28 09:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmark I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Mathias Danmark(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
01:27.00
2 2 Estonia I
  • Margus Kodasma (1)
  • Markus Toom (2)
  • Karl August Ruusalepp (3)
  • Tristan Lasn(4)
01:28.01
3 4 Norway I
  • Bror Magnus Sundseth Sand(1)
  • Andreas Erichsen Berge(2)
  • Nicolay Bjøness Yngsdal(3)
  • Jordan Hamilton(4)
01:29.40
4 3 Sweden I
  • Adam Wuilmart(1)
  • Jacob Andersen(2)
  • Roberto Dobrescu(3)
  • Lucas Djiviak(4)
01:35.73
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 500m 2. Indledende
2014-09-28 09:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Lithuania
  • Saulius ILONIS(1)
  • Julius LESAUSKAS(2)
  • Mantas TRAKŠELIS(3)
  • Justinas BALAŠAITIS (4)
01:28.13
2 5 Poland
  • Bartlomiej Dzuninski(1)
  • Dawid Pieniak(2)
  • Bartlomiej Turosz(3)
  • Grzegorz Kasparek(4)
01:28.80
3 8 Germany I
  • Marc Weber(1)
  • Nils Kocher(2)
  • Anton Finger(3)
  • Theodor Johann Thun(4)
01:29.59
4 6 Danmark II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
01:30.44