Resultater Begynderkaproningen 2014

101
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Kruuse(1)
0
2 2 Bagsværd Roklub V
  • Simon Rud Bernhardt(1)
0
101
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-09-07 13:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Anton Milman Engelholm(1)
0
2 5 Bagsværd Roklub III
  • Simon Mørk Bærenzen(1)
0
101
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2014-09-07 13:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub IV
  • Valdemar Raagaard Hansen(1)
0
2 7 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
0
104
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • William Foss Keincke(1)
0
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Walz(1)
0
3 1 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
0
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
0
2 2 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
0
3 1 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
0
105
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2014-09-07 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Tim Aaslet(1)
0
2 5 Roklubben Viking II
  • Mads Panck(1)
0
3 6 Roklubben Viking 2
  • Aske Storm(1)
0
107
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
0
2 2 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
0
108
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
0
110
W/M 1X Åben 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
0
113
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0
2 3 Bagsværd Roklub III
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
0
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0
113
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2014-09-07 14:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • (1)
0
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
0
113
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 3. Afdeling
2014-09-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • (1)
0
2 7 Bagsværd Roklub IV
  • Victoria Lotinga(1)
0
115
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 0. Afdeling
2014-09-07 15:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
0
115
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
0
2 2 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
0
139
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub
  • Simon Rud Bernhardt(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
0
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Anton Milman Engelholm(1)
  • Oliver Kruuse(2)
0
3 3 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
  • Noah Leen Jensen(2)
0
140
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
0
2 2 Bagsværd Roklub
  • Simon Mørk Bærenzen(1)
  • Valdemar Raagaard Hansen(2)
0
143
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
  • Mikkel Walz(2)
0
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Tim Aaslet(1)
  • Frederik Larsen(2)
0
3 3 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
  • Mads Panck(2)
0
145
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 0. Afdeling
2014-09-07 15:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
0
2 1 Roklubben Viking
  • Joachim Saltoft(1)
  • Jesper Clausen(2)
0
145
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
  • Mads Panck(2)
0
151
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(2)
0
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Victoria Lotinga(2)
0
3 3 Roklubben Stevns
  • Julie Munch(1)
  • Frederikke Munch(2)
0
152
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 15:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
0
2 1 Odder Roklub/Roklubben Stevns
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Joensen(2)
0
153
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
0
2 2 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
  • Mathilde Olsson(2)
0
200
U13 M4X+ Junior u. 13 Drenge 4X+ - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Anton Milman Engelholm(1)
  • Oliver Kruuse(2)
  • Simon Mørk Bærenzen(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
  • Valdemar Raagaard Hansen(cox)
0
204
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
  • William Foss Keincke(2)
  • Tim Aaslet(3)
  • Frederik Larsen(4)
  • Mikkel Walz(cox)
0
212
U13 W4X+ Junior u. 13 Piger 4X+ - 500m 0. Afdeling
2014-09-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø/Roklubben Viking/Sorø Roklub
  • Lauge Endel Rønn(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Klara Persson(3)
  • Alexander Kruhøfer(4)
  • (cox)
0
212
U13 W4X+ Junior u. 13 Piger 4X+ - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
  • Victoria Lotinga(3)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(4)
  • Simon Rud Bernhardt(cox)
0
213
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Frederikke Munch(2)
  • Julie Munch(3)
  • Mathilde Joensen(4)
  • Ulrikke Nissen(cox)
0
216
U17 W4X+ Junior u. 17 Piger 4X+ - 500m 1. Afdeling
2014-09-07 16:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Charlotte Johansen(3)
  • (4)
  • (cox)
0