Resultater Begynderkaproningen 2022

101
U13 W1X Piger U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 12:00
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
0:00.000
2 2 Bagsværd V
  • Esther Galster-Hansen(1)
0:00.000
101
U13 W1X Piger U13 1X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 12:00
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd IV
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
0:00.000
2 5 Bagsværd III
  • Hedvig Højberg(1)
0:00.000
102
U13 M1X Drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 12:20
Plac. # Navn m
1 2 København I
  • Felix Bek Jensen(1)
0:00.000
2 1 Roskilde I
  • August Antonsen(1)
0:00.000
3 3 København II
  • Johan Willeberg-Nielsen(1)
0:00.000
103
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 12:40
Plac. # Navn m
1 3 Bagsværd III
  • Maja Kjær Pyndt(1)
0:00.000
2 1 Jels II
  • Dicte Fyhn(1)
0:00.000
3 2 Bagsværd I
  • Emma Møller(1)
0:00.000
103
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 12:40
Plac. # Navn m
1 4 Bagsværd II
  • Marie Bohm Bramsen(1)
0:00.000
2 5 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:00.000
103
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Afdeling
2022-09-03 12:40
Plac. # Navn m
1 6 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
0:00.000
2 7 Roskilde I
  • Sara Lendal Holm(1)
0:00.000
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 12:50
Plac. # Navn m
1 2 København I
  • Christian Qvist Fredriksen(1)
0:00.000
2 3 Bagsværd I
  • Pilou Jürgensen(1)
0:00.000
3 1 Roskilde II
  • Rainer Kaliszan(1)
0:00.000
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 12:50
Plac. # Navn m
1 5 Jels I
  • Malte Schøler(1)
0:00.000
2 4 Roskilde I
  • Albert Andersen(1)
0:00.000
105
U17 W1X Piger U17 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 13:10
Plac. # Navn m
1 2 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
0:00.000
2 1 Sorø II
  • Emilie Lindegaard(1)
0:00.000
105
U17 W1X Piger U17 1X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 13:10
Plac. # Navn m
1 3 Sorø I
  • Ida Dahl Lumholt(1)
0:00.000
2 4 Roskilde I
  • Emilie Raft(1)
0:00.000
106
U17 M1X Drenge U17 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 13:20
Plac. # Navn m
1 1 Randers I
  • Anton Klindt Thomassen(1)
0:00.000
2 2 Stevns I
  • Carl Hjortkær(1)
0:00.000
108
U19 M1X Drenge U19 1X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 13:40
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd II
  • Mads Vestergaard(1)
0:00.000
2 2 DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
0:00.000
108
U19 M1X Drenge U19 1X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 13:40
Plac. # Navn m
1 5 DSR II
  • Oskar Jakobsen(1)
0:00.000
2 4 Bagsværd I
  • Christan Vestergaard(1)
0:00.000
201
U13 W2X Piger U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 13:50
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd I
  • Esther Galster-Hansen(1)
  • Hedvig Højberg(2)
0:00.000
2 2 Bagsværd II
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(2)
0:00.000
203
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 14:10
Plac. # Navn m
1 2 Bagsværd II
  • Maja Kjær Pyndt(1)
  • Marie Bohm Bramsen(2)
0:00.000
2 3 København I
  • Josefine Lindskov Also(1)
  • Havana Mørk Robdrup(2)
0:00.000
3 1 Bagsværd I
  • Emma Møller(1)
  • Sofie Cruusberg(2)
0:00.000
203
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Afdeling
2022-09-03 14:10
Plac. # Navn m
1 5 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
0:00.000
204
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 14:20
Plac. # Navn m
1 2 Roskilde I
  • Albert Andersen(1)
  • August Antonsen(2)
0:00.000
2 1 Bagsværd
  • Pilou Jürgensen(1)
  • Esther Gulløv-Elley(2)
0:00.000
205
U17 W2X Piger U17 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 14:30
Plac. # Navn m
1 2 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Dicte Fyhn(2)
0:00.000
2 1 Sorø I
  • Ida Dahl Lumholt(1)
  • Emilie Lindegaard(2)
0:00.000
206
U17 M2X Drenge U17 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 14:40
Plac. # Navn m
1 2 Jels/Randers I
  • Malte Schøler(1)
  • Anton Klindt Thomassen(2)
0:00.000
2 1 Sorø I
  • Rasmus Tipsmark(1)
  • Anton Sørensen-da Silva(2)
0:00.000
208
U19 M2X Drenge U19 2X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 15:00
Plac. # Navn m
1 3 DSR I
  • Daniel Pedersen(1)
  • Oskar Jakobsen(2)
0:00.000
2 2 Bagsværd I
  • Mads Vestergaard(1)
  • Christan Vestergaard(2)
0:00.000
401
U13 W4X Piger U13 4X 500m A Finale
2022-09-03 15:10
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd I
  • Edith Ilsøe Simmelkjær(1)
  • Esther Galster-Hansen(2)
  • Astrid Aviaja Kjærulff(3)
  • Hedvig Højberg(4)
0:00.000
403
U15 W4X Piger U15 4X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 15:30
Plac. # Navn m
1 1 Jels/Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
  • Thea Marie Noe(3)
  • Celine Nielsen(4)
0:00.000
2 2 Bagsværd I
  • Marie Bohm Bramsen(1)
  • Maja Kjær Pyndt(2)
  • Sofie Cruusberg(3)
  • Emma Møller(4)
0:00.000
406
U17 M4X Drenge U17 4X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 16:00
Plac. # Navn m
1 1 Sorø
  • Anton Sørensen-da Silva(1)
  • Rasmus Tipsmark(2)
  • Emilie Lindegaard(3)
  • Ida Dahl Lumholt(4)
0:00.000
408
U19 M4X Drenge U19 4X 500m 1. Afdeling
2022-09-03 16:20
Plac. # Navn m
1 1 Bagsværd/DSR I
  • Oskar Jakobsen(1)
  • Daniel Pedersen(2)
  • Christan Vestergaard(3)
  • Mads Vestergaard(4)
0:00.000