Resultater Copenhagen Harbour Race 2011

101
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 6500m Finale
2011-10-15 12:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 11 Amager Ro- og Kajakklub II
  • Michael Stig Hansen(1)
  • Thomas Hansen(2)
  • Jesper Mikkelsen(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
2 12 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
  • Søren Overballe Petersen(2)
  • Søren Frank Andersen(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Jonathan Winn(1)
  • Niels Jørgen Gommesen(2)
  • Jens Broberg(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
4 13 Danske Studenters Roklub II
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Flemming Jensen(2)
  • Thor Buch Grønlykke(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
102
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 6500m Finale
2011-10-15 12:01
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 26 Danske Studenters Roklub II
  • Gunilla Sommer(1)
  • Diana Luthmann(2)
  • Kristine Samson(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
2 27 Københavns Roklub I
  • Tora Jorn(1)
  • Marie Krarup(2)
  • Vibeke Skousen(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
3 28 Danske Studenters Roklub I
  • Inger Schow(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Anne Katrine Bisgaard(cox)
Startet
0:44


1.000
0:02
0:02
4 29 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Camilla Roed Otte(1)
  • Jana Kirijenko(2)
  • Sevin Cilgin(cox)
Startet
0:44


1.000
0:03
0:03
103
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 6500m Finale
2011-10-15 12:02
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 16 Hellerup Roklub I
  • Arne Månsson(1)
  • Thomas Weise(2)
  • Johnny Bloch(cox)
Startet
0:44


0.903
0:02
0:02
2 20 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
  • Martin Kiel(2)
  • Bente Jakobsen(cox)
Startet
0:44


0.877
0:02
0:02
3 18 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Christian Probst(2)
  • Karen Stein(cox)
Startet
0:44


0.917
0:02
0:02
4 8 Nivå Roklub I
  • Michael Jørgensen(1)
  • Pernille Jørgensen(2)
  • Pernille Kondrup(3)
  • Steen Nielsen(4)
  • Søren Nielsen(cox)
Startet
0:43


1.033
0:02
0:02
5 21 Aarhus Roklub/Rønne Roklub/Vejle Roklub I
  • Geert Olsen(1)
  • Jeppe Meinert(2)
  • Inger Valentiner-Brandth(cox)
Startet
0:44


0.893
0:02
0:02
6 32 Fredensborg Roklub II
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Merete Boldt(2)
  • Susanne Hansen(cox)
Startet
0:44


0.833
0:02
0:02
7 14 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Kate Balslev(1)
  • Ragnhild Søndergård(2)
  • Nina Munk(3)
  • Eline Lorenzen(4)
  • Tine Tolstrup Petersen(cox)
Startet
0:44


0.997
0:02
0:02
8 15 Roklubben Furesø I
  • Søren Boysen(1)
  • Rolf Reuther-Nielsen(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Michael Kassow(4)
  • Susanne Vind(cox)
Startet
0:44


1.026
0:02
0:02
9 23 Københavns Roklub I
  • Allan Nielsen(1)
  • Gitte Albertsen(2)
  • Jørgen Rasmussen(cox)
Startet
0:44


0.907
0:02
0:02
10 25 Roklubben SAS I
  • Elsebeth Werge(1)
  • Kristian Bøckhaus(2)
  • Lis Krøner(3)
  • Pia Madsen(4)
  • Frede Madsen(cox)
Startet
0:44


0.945
0:02
0:02
11 5 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Gammeltoft(1)
  • Carsten Lyse(2)
  • Bjørn Duus Mikkelsen(3)
  • Thomas O´Grady(4)
  • Heidi Arentoft(cox)
Startet
0:43


1.094
0:02
0:02
12 17 Hellerup Roklub II
  • Rolf Traberg(1)
  • Morten Have(2)
  • Jesper Pihl(cox)
Startet
0:44


0.943
0:02
0:02
13 33 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Ida Nymann Petersen(cox)
Startet
0:44


0.927
0:02
0:02
14 7 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
  • Tom Nielsen(2)
  • Mads Boesen(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
  • Jytte Nielsen(cox)
Startet
0:43


1.074
0:02
0:02
15 6 Varde Roklub I
  • Allan Haagen(1)
  • John Balje(2)
  • Lars Jensen(3)
  • Thomas B. Pedersen(4)
  • Lene Balje(cox)
Startet
0:43


1.055
0:02
0:02
16 24 Københavns Roklub II
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jesper Larsen(2)
  • Karsten Bjerre(cox)
Startet
0:44


0.957
0:02
0:02
17 9 Fredensborg Roklub I
  • Johnny Skafte(1)
  • Steen Olesen(2)
  • Steen Bendix Petersen(3)
  • Lennart Poggenborg(4)
  • Vibeke Olesen(cox)
Startet
0:43


1.015
0:02
0:02
18 31 Nykøbing Sj. Roklub
  • Anders Knudsen(1)
  • Jens Espenhain(2)
  • Jan Rasmussen(cox)
Startet
0:44


0.880
0:02
0:02
19 30 Aarhus Roklub/N.S. Roklub/Nakskov Roklub I
  • Erik Pedersen(1)
  • Morten Knudsen(2)
  • Niels Iversen(cox)
Startet
0:44


0.927
0:02
0:02
20 22 Greve Roklub I
  • Allan Pedersen(1)
  • Patricia Eisenreich(2)
  • Kim Boyborg(cox)
Startet
0:44


0.953
0:02
0:02
104
W/M 2x coastal/4x+ coastal Åben 4x+ coastal/2x coastal - 6500m Finale
2011-10-15 12:03
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Pia Erikstrup(1)
  • Kenny Andersen(2)
  • Betina Holck(3)
  • Ellen Hemme(4)
  • Berit Hoielt(cox)
Startet
0:43


0.896
0:02
0:02
2 1 DFfR - DSR/Dragør/Jels/Nykøbing Sj./Skovshoved
  • Lisbeth Larsson(1)
  • Benny Bech(2)
  • Inga Legarth(3)
  • Poul Erik Jørgensen(4)
  • Laurits Rauer Nielsen(cox)
Startet
0:43


0.932
0:02
0:02
3 4 Helsingborgs Roddklubb - SWEDEN
  • Therese Jakobsson(1)
  • Ulrika Håkansson(2)
Startet
0:43


0.880
0:02
0:02
4 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
  • Tobias Helbo Wagner(3)
  • Victor Helbo Wagner(4)
  • Henriette Skavin(cox)
Startet
0:43


0.912
0:02
0:02
201
M8+ Åben Mænd 8+ - 6500m Finale
2011-10-15 14:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 2 SRF/MRK/FRK - SWEDEN
  • Göran Haggren(1)
  • Jörgen Nilsson(2)
  • Leif Johansson(3)
  • Matthias Hürlimann(4)
  • Rasmus Melin(5)
  • Robert Vigert(6)
  • Nick Andersson(7)
  • Tord Blomquist(8)
  • Monica Haggren(cox)
Startet
0:51


1.000
0:01
0:01
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Timmy Andersen(2)
  • Roberto Usai(3)
  • Oscar Petersen(4)
  • Frederic Maigaard(5)
  • Nicolai Skjelstrup(6)
  • Frederik Secher(7)
  • Frederik Secher(8)
  • Emil Heinrichsen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:01
0:01
3 1 GSR Aegir - NETHERLANDS
  • Ido De Geus(1)
  • Jan Kloosterboer(2)
  • Kaspar Van Der Brink(3)
  • Marc Wissing(4)
  • Rutger Mollee(5)
  • Selwyn Moons(6)
  • Pieter Groen(7)
  • Tjerk Van Weezel(8)
  • Willemijn Ritsema Van Eck(cox)
Startet
0:51


1.000
0:01
0:01
4 4 Københavns Roklub I
  • Claus Jespersen(1)
  • Sten Carlsen(2)
  • Martin Andersen(3)
  • Jeppe Branner(4)
  • Mads Peter Andersen(5)
  • Mikkel Schmidt(6)
  • Magnus Skjoldlund Nielsen(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Tilde Hurup(cox)
Startet
0:51


1.000
0:01
0:01
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Martin R. Dahl(1)
  • Thijs Holveling(2)
  • Tobias Tshiersky(3)
  • Asbjørn Levring(4)
  • Hans-Jørgen Stahl(5)
  • Peter Gelting(6)
  • Jacob Jansson(7)
  • Steen Christensen(8)
  • Emil Jakobsen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:01
0:01
6 7 Kerteminde Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Morten Haubro Petersen(2)
  • Martin Haubro Petersen(3)
  • Jeppe Mogensen(4)
  • Tobias Kempf(5)
  • Mark Guldbrandsen(6)
  • Patrick Nielsen(7)
  • Frederik Østerberg(8)
  • Poul Haubro Petersen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:01
0:01
7 8 Sandefjord Roklubb - NORWAY
  • Frode Lopes Hynne(1)
  • Gisle Kjellevold(2)
  • Lars Andersen-Huso(3)
  • Bjørn-Jostein Singstad(4)
  • Mads Z. Olsen(5)
  • Mads Odden(6)
  • Markus Christensen(7)
  • Kris Cato Tohn(8)
  • Andrea Älveborn(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
8 11 Lübecker RC/KR - GERMANY
  • Christoph Steen(1)
  • Justus Börms(2)
  • Leon Jaumann(3)
  • Lucan Rösinger(4)
  • Matti Kiesow(5)
  • Kenny Andersen(6)
  • Paul Blessmann(7)
  • Sebastian Wollnick(8)
  • Siri Scharloav Hummelsberger(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
9 3 Ratzeburger RC - GERMANY
  • Arne Von Drathen(1)
  • Dirk Thomsen(2)
  • Malte Glomp(3)
  • Max Urbrock(4)
  • Sebastian Lindentahl(5)
  • Tim Berent(6)
  • Tobias Westermann(7)
  • Volker Meins(8)
  • Justus Schröder(cox)
Startet
0:51


1.000
0:02
0:02
10 9 Aalborg Roklub I
  • Flemming Due(1)
  • Steen Christiansen(2)
  • Kristian Sloth(3)
  • Anders Holmberg(4)
  • Simon Lyngshede(5)
  • (6)
  • Peter Christoffersen(7)
  • Jens Brandt(8)
  • Henrik Christoffersen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
202
W8+ Åben Kvinder 8+ - 6500m Finale
2011-10-15 14:01
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 17 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
  • Astrid Haastrup Jespersen(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
  • Signe W Bech(5)
  • Mejse Andersen(6)
  • Marianne Becker(7)
  • Fie Udby Graugaard(8)
  • Margrethe Kabell Christensen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
2 15 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Alberte Charlotte Bahl Paarup(1)
  • Mette Maria Olsen Nørregård(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Louise Wissing(4)
  • Rannva Lava(5)
  • Eeva Karppinen(6)
  • Janne Flensborg Otzen(7)
  • Helle Tibian(8)
  • Asta Øjvind(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
3 18 Bagsværd Roklub/Falkenberg RK/Öresjö RS I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Kirstine Halberg Engel(2)
  • Ditte Brink(3)
  • Karen Neergaard(4)
  • Frida Johansson(5)
  • Elin Sjödin(6)
  • Veronika Karlsson(7)
  • Maria Wilgotsson (8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
4 20 Københavns Roklub I
  • Ulrikka Poulsen(1)
  • Maja Brisson(2)
  • Jeanette Ørnvang(3)
  • Diana Kofod(4)
  • Christina Aagaard(5)
  • Mette Munch Madsen(6)
  • Anne Sevelsted(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Karen Sørensen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
203
W/M 8+ Åben 8+ - 6500m Finale
2011-10-15 14:02
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 Danske Studenters Roklub II
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Lars Haut(3)
  • Stig Rasmussen(4)
  • Jan Cederkvist(5)
  • Jens Rokkedal(6)
  • Henrik Almegaard(7)
  • Lars Nielsen(8)
  • Karin Bodelund(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:01
2 19 Amager Ro- og Kajakklub/Køge Roklub I
  • Bjarke La Cour(1)
  • Henrik Bull Andersen(2)
  • Henrik Agner(3)
  • Karina Gravad(4)
  • Kristian Klattkowsky(5)
  • Christina Bergen(6)
  • Kasper Hansen(7)
  • Michael Stig Hansen(8)
  • Christina Klattkowsky(cox)
Startet
0:52


0.966
0:01
0:01
3 14 Bagsværd Roklub/Hellerup Dame Roklub I
  • Zz Slettes Mikael Espersen(1)
  • Ulf Carlsen(2)
  • Niels Neergaard(3)
  • Carsten Mollerup (4)
  • Arne Højlund(5)
  • Søren Vang(6)
  • Steffen Franz(7)
  • Torsten Walz(8)
  • Lone Banke Rasmussen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:01
4 23 Roklubben Skjold I
  • Carsten Blichfeldt(1)
  • Niels Nielsen(2)
  • Flemming Bay(3)
  • Finn Rosenlund(4)
  • Jørgen Eriksen(5)
  • John Jansson(6)
  • John Erik Jensen(7)
  • Peter Skov(8)
  • Torben Schafer(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:01
5 13 Bagsværd Roklub II
  • Ute Pørksen(1)
  • Regitze Rønstrup(2)
  • Gitte Sørensen(3)
  • Per Olsen(4)
  • Thorkil Braagaard(5)
  • Henrik Werner Hansen(6)
  • Jens Sparsø(7)
  • Torben Eriksen(8)
  • Rikke Harders(cox)
Startet
0:52


0.949
0:02
0:01
6 26 Dragør / Helsingør / Skovshoved I
  • Lene Svanebjerg(1)
  • Birgitte Binzer(2)
  • Kathe Rasmussen(3)
  • Bo Markussen(4)
  • Inge Hansen(5)
  • Hans Fogh(6)
  • Per Boalth Rasmussen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Kate Skavin(cox)
Startet
0:52


0.933
0:02
0:01
7 25 Roforeningen KVIK I
  • Aasmund Skovmand(1)
  • Bjørn Haslev(2)
  • Erik Petersen(3)
  • Erik Ravn(4)
  • Henrik Dehn(5)
  • Henrik Dencher(6)
  • John Mac Larsen(7)
  • Johnny Petersen(8)
  • Flemming Svendsen(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:01
8 22 Hvidovre Roklub/Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Erik Mosebo(2)
  • Flemming Rasmussen(3)
  • Klaus Scheffel(4)
  • Søren Lykke Jensen(5)
  • Leif Egholm(6)
  • Steen Nonbo(7)
  • Ole Bendtsen(8)
  • Torben Thyren(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
9 12 Malmö Roddklubb - SWEDEN
  • Minna Myllymaki(1)
  • Magnus Strömsnäs(2)
  • Malin Larsson(3)
  • Jakob Mosesson(4)
  • Mattias Sjölin(5)
  • Christina Fuller(6)
  • Arne Hellmark(7)
  • Anna Rehnberg(8)
  • My Olsson(cox)
Startet
0:52


0.878
0:02
0:02
10 27 Roklubben SAS I
  • Thomas Sandager(1)
  • Kenneth Kronborg(2)
  • Allan Christensen(3)
  • Jan Hellesøe(4)
  • Helle Clemensen(5)
  • Kristine Schwarz(6)
  • Michael Olesen(7)
  • (8)
  • (cox)
Startet
0:52


0.949
0:02
0:02
11 28 Roforeningen KVIK II
  • Johan Tupp(1)
  • Jes Molbæk(2)
  • Jens Kofoed(3)
  • Marie Stengaard Jensen(4)
  • Jens Kjær(5)
  • Michala Paulli(6)
  • Tina Wessel(7)
  • Emil Laursen(8)
  • Jan Skov Kristensen(cox)
Startet
0:52


0.949
0:02
0:02
12 16 Danske Studenters Roklub I
  • Sune Korremann(1)
  • Troels Liebe Bentsen(2)
  • Jesper Jørgensen(3)
  • Nicolai Møller Andersen(4)
  • Arendse Ross Agner(5)
  • Mette Stenild Grøn(6)
  • Maiken Nielsen(7)
  • Eva Borgen Paulsen(8)
  • Agnethe Christensen(cox)
Startet
0:52


0.933
0:02
0:02
13 24 Danske Studenters Roklub III
  • Per Jess(1)
  • Berndt Mogensen(2)
  • Henning Willads(3)
  • Peder Riis Hedegaard(4)
  • Niels Refslund(5)
  • Arnold Sørensen(6)
  • Johan Frydendahl(7)
  • Bjarne Spanggaard(8)
  • Martin Schødt(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02
205
U19 W8+ Junior u. 19 Piger 8+ - 6500m Finale
2011-10-15 14:04
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 21 Ratzeburger RC II
  • Anna Nabel(1)
  • Veronika Mohr(2)
  • Frauke Birgel(3)
  • Jelena Zamjatnins(4)
  • Merle Nacke(5)
  • Neele Schwiethal(6)
  • Nina Sacherer(7)
  • Thessa Schröder(8)
  • Lisa Nacke(cox)
Startet
0:52


1.000
0:02
0:02