Resultater Copenhagen Regatta 2011

100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-05-21 13:15
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
01.24.10
2 8 Holstebro Roklub V
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
01.25.02
3 10 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01.25.80
4 2 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
01.28.09
5 20 Lyngby Roklub IV
  • Grith Staunsager(1)
02.14.71
100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-05-21 13:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
00.59.12
2 12 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
01.01.84
3 16 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
01.04.94
4 14 Lyngby Roklub II
  • Asbjørn Baastrup(1)
01.23.46
5 6 Lyngby Roklub I
  • Lauritz Baastrup(1)
01.40.06
100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2011-05-21 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub VII
  • Anders Nielsen(1)
01.11.37
2 18 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.12.99
3 7 Lyngby Roklub III
  • Mark Staunsager(1)
01.22.84
4 11 Bagsværd Roklub VI
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
01.23.40
5 9 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
01.29.62
6 15 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
01.38.76
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-05-21 13:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
01.58.68
2 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
01.59.75
3 10 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.05.45
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
02.08.73
5 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
02.13.24
6 3 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.16.78
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-05-21 13:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.13.52
2 5 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.27.36
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.42.07
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 09:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
02.28.09
2 1 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
02.31.34
3 3 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.48.29
4 5 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
03.00.10
5 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
03.09.09
6 2 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
Afmeldt0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 09:24
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
02.12.79
2 10 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.17.12
3 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
02.20.57
4 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.38.180
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2011-05-21 13:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.58.36
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
02.00.71
3 4 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
02.07.02
4 5 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
  • Sofie Matiesen(2)
02.09.96
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Cassandra Jensen(1)
  • Emma Kristensen(2)
04.11.24
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
00.00.00
2 10 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
00.02.43
3 7 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
00.20.17
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
00.22.34
5 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
00.34.01
6 5 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
Ej mødt til start99.99.99
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-05-21 13:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06.36.22
2 8 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
06.49.77
3 1 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.54.18
4 6 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
07.08.10
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 09:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
06.42.04
2 5 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
06.49.05
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
06.55.97
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.57.38
5 4 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
07.00.28
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 09:32
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
06.32.78
2 10 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
06.41.07
3 7 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
06.49.09
4 8 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
07.02.85
5 6 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
07.19.28
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
00.00.00
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
00.16.36
3 1 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
00.18.34
4 3 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
00.21.40
5 6 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
00.39.48
6 5 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
01.48.15
105
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:01
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:02
Ingen tilmeldt, løbet udgår
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 13:39
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
04.10.85
2 9 Roforeningen KVIK III
  • Marianne Becker(1)
04.25.09
3 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
04.49.36
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 13:41
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro Roklub I
  • Ole Rømer(1)
04.16.84
2 13 Roforeningen KVIK VI
  • John Grunwald(1)
04.19.71
3 1 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
04.24.72
4 14 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
04.29.66
5 4 Danske Studenters Roklub I
  • Per Jess(1)
04.52.89
6 11 Køge Roklub I
  • Leif Christensen(1)
06.19.28
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2011-05-21 13:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
03.58.27
2 8 Danske Studenters Roklub III
  • Jan Cederkvist(1)
04.02.51
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
04.04.02
4 10 Danske Studenters Roklub II
  • Henrik Almegaard(1)
04.10.07
5 5 RC Zalgiris II
  • Mantas Marcinkevicius(1)
Ej mødt til start99.99.99
6 7 Holte Roklub I
  • Mark Peters(1)
Ej mødt til start99.99.99
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2011-05-21 13:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
02.17.23
2 5 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.24.72
3 4 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
02.26.91
4 1 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02.31.90
5 3 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
02.53.44
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
03.05.20
109
U15 W4X+ JW4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 00:03
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Andreas Ven(2)
  • Tobias Thykjær(3)
  • Oliver Rying Thomsen(4)
05.14.35
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Andreas Sloth(3)
  • Anders Lindblom(4)
05.18.19
3 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Frederik Theil Jensen(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Thor Lolk-Hansen(4)
05.49.27
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
07.57.28
2 2 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
08.01.66
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
08.19.23
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Christian List Jakobsen(1)
08.30.24
5 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.51.33
6 6 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
09.06.98
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.29.61
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
09.06.59
3 8 Kraftcenter Odense II
  • Marie Thomsen(1)
09.19.84
4 3 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.25.31
5 1 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.38.16
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 09:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.41.27
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
09.46.29
3 1 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.55.72
4 4 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
10.26.89
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 09:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
09.29.90
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Marie Thomsen(1)
09.32.52
3 7 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
09.33.09
113
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:04
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.18.87
2 2 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
08.27.49
3 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.30.77
4 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.31.69
5 11 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
08.56.65
6 9 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
09.03.77
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 10:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.51.52
2 2 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
60.08.53.52
3 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.56.73
4 1 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.59.60
5 3 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
09.58.87
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 10:56
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.58.67
2 9 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
09.09.67
3 11 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
09.11.30
4 7 Lyngby Roklub IV
  • Ida Nymann Petersen(1)
09.25.98
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07.36.39
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Roberto Usai(1)
07.37.02
3 6 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
07.38.83
4 4 Bagsværd Roklub III
  • Oscar Petersen(1)
07.58.45
5 2 Roforeningen KVIK
  • Loui Lam(1)
08.07.22
6 Roforeningen KVIK II
  • Frederik Østerberg(1)
08.22.18
117
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:05
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-05-21 14:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Danmarks Rocenter I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Daniel Zielinski(2)
07.05.66
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Casper N. Hansen(1)
  • Timmy Andersen(2)
07.05.93
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Emil Espensen(2)
07.15.69
4 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Fredrik Leicht(2)
07.22.95
5 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
07.25.22
6 1 Bagsværd Roklub II (2x)(ufk)
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Ej mødt til start99.99.99
119
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
07.37.61
2 4 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
07.43.40
3 8 Bagsværd Roklub IV
  • Andreas Rasmussen(1)
07.48.23
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Steen Christensen(1)
08.00.17
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.14.44
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
08.18.20
120
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:06
Ingen tilmeldt, løbet udgår
122
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
6.34.210
2 3 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
6.40.900
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
6.56.60
4 1 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
7.10.51
5 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
  • Jacob Søby Pedersen(2)
7.20.06
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
  • Frederik Østerberg(2)
afm0
124
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-05-21 14:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter II
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Morten Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Eskild Ebbesen(4)
6.10.06
2 1 Danmarks Rocenter I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Place Pedersen(3)
  • Jacob Søgaard Larsen(4)
6.17.43
3 4 Danmarks Rocenter III
  • Lasse Dittmann(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Thorbjørn Patscheider(3)
  • Martin Kristensen(4)
6.23.90
125
U19 M4X JM4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:07
Ingen tilmeldt, løbet udgår
126
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Line Møller(2)
  • Camilla Weis-Banke(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
7.37.55
2 1 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
7.27.08
127
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
0.00.00
2 17 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
4.30.39
3 6 Fredensborg Roklub II
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
4.12.66
4 1 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
4.30.98
5 8 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
  • Martin Kiel(2)
4.46.67
6 7 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
+0.3649
127
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 15:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Københavns Roklub I
  • Christina Aagaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
4.28.05
2 15 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
++ 0.12.71
3 10 Bagsværd Roklub
  • Annette Villumsen(1)
  • Lone Banke Rasmussen(2)
+0.34.13
4 14 Danske Studenters Roklub III
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
4.14.37
5 13 Lyngby Roklub II
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
4.38.83
127
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2011-05-21 15:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
4.05.56
2 12 Danske Studenters Roklub IV
  • Jens Rokkedal(1)
  • Jan Cederkvist(2)
4.10.96
3 16 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
+ 0.12.90
4 11 Danske Studenters Roklub V
  • Henning Willads(1)
  • Peder Riis Hedegaard(2)
4.33.27
5 4 Køge Roklub II
  • John Nielsen(1)
  • Kai Christensen(2)
4.56.87
128
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2011-05-21 15:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
2.04.24
2 2 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
2.13.22
129
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2011-05-21 15:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Frederik Malling(2)
  • Noah Dimon(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
  • Søren Dahl Hansen(cox)
2.16.58
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Anders Nielsen(2)
  • Jonatan Dahl(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
  • Emil Eigenbrod(cox)
2.25.24
130
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-05-21 15:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
00.00.00
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
+0.03.69
3 3 Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Lisa (2)
  • Katja (3)
  • Maja Jørgensen(4)
+1.07.61
131
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
132
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
133
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
134
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
U23 M1X M1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
U23 W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
9.00.60
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
9.25.53
137
U23 M2X M2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
U23 W2X W2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Ole Søgaard(1)
  • Jes Struck(2)
  • Michael Ludwigsen(3)
  • Mikkel Jacobsen(4)
6.10.47
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
6.15.06
3 4 Danmarks Rocenter I
  • Sophus Johannesen(1)
  • Christian Noll Nielsen(2)
  • Martin Batenburg(3)
  • Hans Christian Sørensen(4)
6.15.15
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Per Sørensen(1)
  • Rasmus Junker(2)
  • Morten Van Der Keur(3)
  • Kristoffer Hoffmann(4)
7.51.10
140
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
  • Sarah Lauritzen(3)
  • Dorthe Friis Thanning(4)
7.35.52
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
  • Rannva Lava(2)
  • Katja Andersen Hartvig(3)
  • Sigrid Abild Andersen(4)
7.40.52
3 4 Bagsværd/Falkenberg RK
  • Frida Johansson(1)
  • Elin Sjödin(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Carin Anderson(4)
7.40.54
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:56
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
7.16.710
2 1 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
7.17.27
3 7 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
7.20.29
4 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
7.23.70
5 6 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
7.26.190
6 12 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
7.38.520
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m B Finale
2011-05-21 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
7.26.46
2 8 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
7.30.99
3 3 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
7.35.27
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m C Finale
2011-05-21 15:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
8.18.25
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
01.16.58
2 5 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07.16.58
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
07.26.64
4 3 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
07.33.26
5 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)
  • Morten Steen Jensen(2)
07.42.38
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
07.14.31
2 7 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
07.20.70
3 8 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
07.25.32
4 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
08.09.68
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 3. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 12 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
07.32.87
2 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
07.46.61
3 11 Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
07.57.95
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
  • Rasmus Christensen(2)
08.48.20
142
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
8.06.550
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
8.09.18
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8.35.14
4 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Maria Olsen Nørregård(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
8.42.93
5 5 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
8.47.81
143
M8+ M8+ 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-05-21 16:14
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
00.00.00
2 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
+ 01.17
3 5 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
+ 09.19
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
+ 10.79
5 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
+ 10.95
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2011-05-21 16:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
2.04.94
2 3 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
2.10.88
3 6 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
2.27.26
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
2.36.56
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 10:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
02.02.83
2 1 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
02.05.07
3 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
02.07.25
4 3 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
02.09.96
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
02.34.92
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 10:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
01.54.11
2 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01.54.43
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
02.02.23
4 6 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02.20.74
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2011-05-21 16:18
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
2.09.42
2 4 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
2.10.79
3 9 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
2.14.61
4 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2.22.61
5 5 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
Kæntret0
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m B Finale
2011-05-21 16:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
2.22.05
2 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
2.29.81
3 2 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
2.31.82
4 8 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
2.57..45
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 10:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
02.21.16
2 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.26.87
3 5 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
02.35.86
4 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
02.41.73
5 2 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
02.44.33
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 10:32
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
02.20.99
2 9 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02.25.81
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
02.41.58
4 8 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
Kæntret99.99.99
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2011-05-21 16:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Ruben Zwisler(2)
5.23.56
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
5.38.27
3 2 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
5.51.83
4 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
6.04.18
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2011-05-21 16:21
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
5.51.19
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
5.54.01
3 4 Odder Roklub II
  • Mathias Krogh Nielsen(1)
  • Mads Bregge Horsens(2)
6.22.14
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
05.59.55
2 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
06.03.81
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
06.06.43
4 4 Odder Roklub II
  • Mathias Krogh Nielsen(1)
  • Mads Bregge Horsens(2)
06.35.87
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 10:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Ruben Zwisler(2)
05.38.47
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
05.49.14
3 6 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
06.05.96
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2011-05-21 16:39
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
6.34.65
2 4 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
6.34.75
3 11 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
6.59.65
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
7.02.01
5 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Zacho Søndergaard(1)
7.04.99
6 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
Kæntret0
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2011-05-21 16:33
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
7.14.660
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
7.22.49
3 8 Bagsværd Roklub IV
  • Niw Erichsen(1)
7.27.81
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
7.32.53
5 6 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
7.45.74
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 10:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07.01.64
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
07.12.04
3 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Zacho Søndergaard(1)
07.22.88
4 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07.27.44
5 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
07.33.01
6 6 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
07.57.31
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 10:48
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
07.16.33
2 11 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
07.23.06
3 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
07.27.53
4 8 Bagsværd Roklub IV
  • Niw Erichsen(1)
07.35.91
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
07.41.45
148
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 16:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
+ 38.66
2 8 Fredensborg Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Skjold I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Jan Rud Andersen - Roskilde(2)
  • Flemming Bay(3)
  • Ole Rømer(4)
+ 41.65
3 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Peter Skov(3)
  • Stig Rasmussen(4)
+ 46.16
4 7 Danske Studenters Roklub IV
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Lisa Bonde Larsen(3)
  • Inger Pors(4)
+1.02.82
148
Master W/M 4X/8+/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 16:47
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
3.33.42
2 3 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Merete Busk(4)
3.41.79
3 10 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Peder Lillelund(3)
  • (4)
3.51.31
4 2 Køge Roklub II
  • John Nielsen(1)
  • Kai Christensen(2)
  • Jan Muller(3)
  • Anker Jakobsen(4)
4.35.55
5 4 Holte Roklub I
  • Brian Sibbern(1)
  • Benjamin Krogsskjold(2)
  • Susan Johannesen(3)
  • Lene Van Der Keur(4)
0
149
M2X M2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:09
Ingen tilmeldt, løbet udgår
150
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2011-05-21 16:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Køge Roklub/Roklubben Stevns I
  • Karina Gravad(1)
  • Christina (2)
3.58.51
2 3 Københavns Roklub I
  • Anne Sevelsted(1)
  • Christina Aagaard(2)
4.00.15
3 5 Kraftcenter Odense I
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Ida Helene Kusk(2)
4.03.13
4 4 Roforeningen KVIK
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
4.03.28
151
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2011-05-21 17:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
4.16.95
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Simon Funch Engelstad(1)
4.04.90
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
afm0
152
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2011-05-21 17:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Københavns Roklub I
  • Lykke Jensen(1)
4.23.69
2 1 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
4.31.30
3 2 Københavns Roklub II
  • Pia Erikstrup(1)
4.42.17
153
Master W/M 4X/8+/2-/4-/2X Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 0. Afdeling
2011-05-21 17:17
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub IV
  • Johan Frydendahl(1)
  • Arnold Sørensen(2)
  • Berndt Mogensen(3)
  • Bjarne Spanggaard(4)
1.57.12
153
Master W/M 2X/4X/8+/2-/4- Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 17:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Skjold I
  • Carsten Blichfeldt(1)
  • Niels Nielsen(2)
2.09.75
2 5 Lyngby Roklub I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kosminska Kristensen(2)
2.14.52
3 6 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
  • Martin Kiel(2)
2.18.12
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis(1)
  • Marc Wissing(2)
0
153
Master W/M 8+/2-/4-/2X/4X Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 2. Afdeling
2011-05-21 17:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Ole Smedegaard(1)
  • Finn Jørgensen(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Mikael Espersen(4)
1.44.32
2 8 Danske Studenters Roklub III
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Lisa Bonde Larsen(3)
  • Inger Pors(4)
1.49.56
154
U19 W/M 1X Junior u. 19 1X - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 17:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub IV
  • Emilie Gry Almstrup(1)
2.15.11
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
2.15.33
3 5 Roskilde Roklub V
  • Silja Konoy Davidsen(1)
2.18.87
4 10 Roskilde Roklub III
  • Annika Senberg(1)
2.29.74
154
U19 W/M 1X Junior u. 19 1X - 500m 2. Afdeling
2011-05-21 17:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
1.49.40
2 Danske Studenters Roklub I
  • Frederik Vad(1)
2.04.53
3 8 Odense Roklub II
  • Nicolai Fohlmann(1)
2.12.74
4 6 Skovshoved Roklub I
  • Tobias Helbo Wagner(1)
2.21.16
5 9 Skovshoved Roklub II
  • Victor Helbo Wagner(1)
2.24.38
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m A Finale
2011-05-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
01.29.64
2 17 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
01.34.86
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-05-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub V
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
01.19.24
2 9 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01.19.95
3 16 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01.22.71
4 14 Lyngby Roklub III
  • Mark Staunsager(1)
01.26.53
5 4 Lyngby Roklub IV
  • Grith Staunsager(1)
01.33.89
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-05-22 13:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
01.18.40
2 6 Bagsværd Roklub V
  • Anders Nielsen(1)
01.24.70
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
00.00.00
2 13 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
00.06.61
3 5 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
00.12.65
4 15 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
00.14.44
5 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
00.14.77
6 10 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Aaslet(1)
00.43.97
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.04.34
2 14 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.11.64
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.37.98
4 11 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
02.40.39
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.29.18
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
02.06.50
2 5 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.08.33
3 7 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.09.880
4 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
02.11.34
5 3 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.35.13
6 2 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
Ej mødt til start99.99.99
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
02.00.54
2 10 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Aaslet(1)
02.36.73
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.51.45
4 11 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
03.18.26
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
02.07.49
2 15 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
02.14.67
3 14 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.15.64
4 12 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
02.29.55
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2011-05-22 13:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.35.11
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
01.38.85
3 6 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
01.43.14
4 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
01.44.90
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Cassandra Jensen(1)
  • Emma Kristensen(2)
02.29.96
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-05-22 13:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense II
  • Ruben Zwisler(1)
05.57.81
2 2 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
06.02.76
3 7 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
06.04.47
4 13 Bagsværd Roklub II
  • Phillip Hagemann(1)
06.13.49
5 12 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.20.17
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
03.13.49
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-05-22 13:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
1
2 4 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
2
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
Tiderne missede3
4 8 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
4
5 9 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
5
6 10 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
6
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
00.00.00
2 5 Kraftcenter Odense II
  • Ruben Zwisler(1)
00.08.43
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
00.12.38
4 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
00.14.94
5 4 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
00.18.25
6 1 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
00.44.78
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
05.47.28
2 13 Bagsværd Roklub II
  • Phillip Hagemann(1)
06.08.79
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.14.16
4 8 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
06.31.73
5 9 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
06.39.50
6 10 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06.44.21
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-05-22 13:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns III
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
06.15.03
2 7 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
06.21.82
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
06.22.63
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
Knækket åre ved 1000 m99.99.99
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2011-05-22 13:33
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
00.00.00
2 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
00.40.03
3 3 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
01.14.64
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 09:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns III
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
06.40.67
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
06.56.91
3 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
07.26.23
4 3 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
08.06.73
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 09:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
06.29.12
2 7 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
06.43.35
3 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
06.46.30
205
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:01
Ingen tilmeldt, løbet udgår
206
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 13:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • John Grunwald(1)
00.00.00
2 9 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
00.08.90
3 2 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
00.16.06
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Per Jess(1)
11.31.41
5 4 Holstebro Roklub I
  • Ole Rømer(1)
Ej mødt til start99.99.99
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-05-22 13:49
Plac. # Navn Tid
1 12 Danske Studenters Roklub III
  • Jan Cederkvist(1)
04.08.86
2 7 Danske Studenters Roklub II
  • Henrik Almegaard(1)
04.12.14
3 6 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
04.12.75
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
04.22.89
5 8 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
04.37.83
6 1 Holte Roklub I
  • Mark Peters(1)
Ej mødt til start99.99.99
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2011-05-22 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.57.46
2 2 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.01.10
3 3 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02.03.42
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Jonatan Dahl(1)
02.28.79
209
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2011-05-22 14:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Jens Albert Graudal(cox)
01.57.14
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Sofie Matiesen(3)
  • Sophie Wahl(4)
  • Agnete Munk - (cox)
02.07.31
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-05-22 14:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
  • Tobias Thykjær(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
00.00.00
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Andreas Sloth(3)
  • Anders Lindblom(4)
00.09.11
3 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Frederik Theil Jensen(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Thor Lolk-Hansen(4)
01.04.97
4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
  • Mads Petersen(1)
  • Phillip Hagemann(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Henrik Georg Eriksen(4)
Ej mødt til start99.99.99
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
07.43.77
2 9 Roklubben Ægir II
  • Morten Steen Jensen(1)
07.48.56
3 5 Kraftcenter Bagsværd I
  • Fredrik Leicht(1)
07.54.58
4 3 Roklubben Ægir III
  • Christian Due Nielsen(1)
07.57.96
5 6 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
08.10.44
6 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.20.19
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2011-05-22 14:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
07.50.10
2 2 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
08.04.45
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
08.37.18
4 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
09.02.08
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
08.01.10
2 5 Kraftcenter Bagsværd I
  • Fredrik Leicht(1)
08.04.05
3 3 Roklubben Ægir III
  • Christian Due Nielsen(1)
08.06.64
4 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
08.07.37
5 2 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
08.10.86
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir II
  • Morten Steen Jensen(1)
08.23.73
2 6 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
08.24.78
3 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.29.21
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
08.31.10
5 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
Kæntret 2 gange nær mål12.03.10
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
08.55.04
2 6 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.05.07
3 5 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
09.16.32
4 8 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.33.62
5 1 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
09.46.56
213
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
214
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.00.09
2 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.07.53
3 3 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.14.39
4 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.31.02
5 9 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.38.71
6 13 Roforeningen KVIK
  • Mejse Andersen(1)
09.02.24
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:36
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.20.58
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.29.85
3 3 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.33.63
4 1 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
08.52.84
5 4 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
09.15.06
6 8 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
09.41.08
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.53.87
2 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.56.99
3 13 Roforeningen KVIK
  • Mejse Andersen(1)
08.59.10
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
09.07.56
5 10 Lyngby Roklub IV
  • Ida Nymann Petersen(1)
09.12.80
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
07.28.98
2 3 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07.34.63
3 6 Bagsværd Roklub III
  • Oscar Petersen(1)
07.45.23
4 7 Roforeningen KVIK II
  • Frederik Østerberg(1)
07.51.13
5 5 Roforeningen KVIK
  • Loui Lam(1)
08.16.40
217
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2011-05-22 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
  • Carin Anderson(2)
07.53.05
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava(1)
  • Fanny Simone Steinbüchel(2)
08.27.63
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-05-22 14:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Daniel Zielinski(2)
06.51.73
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Casper N. Hansen(1)
  • Timmy Andersen(2)
07.00.31
3 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
07.03.02
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Emil Espensen(2)
07.05.10
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Mike Christensen(1)
  • Christian List Jakobsen(2)
07.19.01
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
07.31.35
2 1 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
07.35.47
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
07.51.88
4 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
07.55.87
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.30.71
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
Tiderne missede.1
2 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
2
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
3
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Steen Christensen(1)
udgået af løbet4
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:44
Plac. # Navn Tid
1 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
08.02.50
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.39.62
3 5 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
09.13.78
220
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
221
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:02
Ingen tilmeldt, løbet udgår
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:54
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
Tidtagningen startet 06.03.88
2 6 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
efter 250 m roning06.10.76
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
  • Andreas Rasmussen(2)
06.26.02
4 2 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
06.32.58
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
06.34.11
6 7 Bagsværd Roklub III
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
07.19.63
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 15:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Lea Jakobsen(2)
07.03.02
2 5 Danmarks Rocenter II
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane E.(2)
07.14.14
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Munck Laybourn(2)
07.19.04
4 1 Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
  • Maja Søndergaard Knudsen(2)
07.46.79
5 7 Falkenberg RK I
  • Frida Johansson(1)
  • Elin Sjödin(2)
07.52.88
6 6 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
08.00.88
224
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-05-22 15:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter II
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Morten Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Eskild Ebbesen(4)
05.56.44
2 5 Danmarks Rocenter III
  • Lasse Dittmann(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Thorbjørn Patscheider(3)
  • Martin Kristensen(4)
06.04.21
3 1 Danmarks Rocenter I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Place Pedersen(3)
  • Jacob Søgaard Larsen(4)
06.08.69
225
U19 M4X JM4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 17:42
Ingen tilmeldt, løbet udgår
226
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-05-22 15:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Line Møller(2)
  • Camilla Weis-Banke(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
07.15.92
2 3 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
07.23.05
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Susanne Hansen(2)
04.04.71
2 8 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
04.12.96
3 14 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
04.17.15
4 2 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
04.41.61
5 13 Fredensborg Roklub II
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Sanne Poulin(2)
Afmeldt99.99.99
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-05-22 15:18
Plac. # Navn Tid
1 16 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
04.15.68
2 9 Lyngby Roklub II
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
04.22.32
3 4 Danske Studenters Roklub III
  • Jens Rokkedal(1)
  • Jan Cederkvist(2)
04.24.42
4 7 Danske Studenters Roklub II
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
04.33.98
5 3 Danske Studenters Roklub IV
  • Henning Willads(1)
  • Peder Riis Hedegaard(2)
04.53.45
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2011-05-22 15:19
Plac. # Navn Tid
1 11 Københavns Roklub I
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
  • Bo Vestergaard(2)
03.16.71
2 5 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
03.30.31
3 10 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
03.34.17
4 6 Fredensborg Roklub III
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
03.36.93
5 15 Danske Studenters Roklub V
  • Stefanos Volianitis(1)
  • Marc Wissing(2)
Ej mødt til start99.99.99
228
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2011-05-22 15:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
01.57.14
2 1 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
02.07.03
229
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2011-05-22 15:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Frederik Malling(2)
  • Noah Dimon(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
  • Søren Dahl Hansen(cox)
01.56.25
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Jonatan Dahl(2)
  • Nicolai Jørgensen(3)
  • Mikkel Aaslet(4)
  • Niels Frederiksen(cox)
02.07.88
3 1 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Victor Kyllesbech(2)
  • Mark Staunsager(3)
  • Jacob Anker(4)
  • Lauritz Baastrup(cox)
02.16.09
230
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-05-22 15:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
05.31.76
2 2 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Maja Jørgensen(2)
  • Ulrikke Nissen(3)
  • Marie Frimann(4)
05.48.11
3 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Fie Johansen(1)
  • Niw Erichsen(2)
  • Siri Scharloav Hummelsberger(3)
  • Louise Bøbølle(4)
05.49.19
231
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:04
Ingen tilmeldt, løbet udgår
232
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
233
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
234
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
235
U23 M1X M1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
236
U23 W1X W1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:05
Ingen tilmeldt, løbet udgår
237
U23 M2X M2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
238
U23 W2X W2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
239
M4X M4X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
240
W4X W4X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 16:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
241
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 10:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Alexander M Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
07.04.47
2 1 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
07.07.75
3 5 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
07.09.99
4 6 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
07.13.87
5 4 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
07.33.00
6 3 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
08.08.61
241
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 10:08
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
07.19.57
2 11 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07.24.39
3 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
07.27.00
4 7 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
07.34.11
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Rasmus Christensen(1)
  • Tobias Thykjær(2)
08.57.46
242
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 10:16
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
07.43.25
2 3 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
07.47.46
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
08.01.65
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
08.23.55
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Maria Olsen Nørregård(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
08.35.98
6 1 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
  • Louise Bøbølle(2)
Ej mødt til start99.99.99
243
M8+ M8+ 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 16:18
Ingen tilmeldt, løbet udgår
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 10:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01.54.73
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
01.57.93
3 5 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
02.01.47
4 1 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
02.01.82
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
02.31.00
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 10:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
01.44.64
2 9 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
01.48.98
3 6 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
01.59.64
4 7 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02.13.09
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 10:32
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.11.90
2 4 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02.13.09
3 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
02.20.60
4 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
03.02.81
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 10:32
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • (1)
02.15.53
2 7 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
02.30.61
3 6 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Mie Andersen(1)
02.48.32
246
U17 M2X JM2X B , TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2011-05-22 16:33
Ingen tilmeldt, løbet udgår
247
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 10:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
06.47.11
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
06.51.24
3 2 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
06.51.51
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
06.56.41
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
Udgået af løbet99.99.99
247
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 10:48
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
06.35.19
2 9 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
06.51.35
3 7 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
06.59.99
4 8 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
07.04.03
248
Master W/M 4-/4X/8+ MW4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 16:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
249
M2X 2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
250
W2X W2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 17:09
Ingen tilmeldt, løbet udgår
251
M1X M1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 17:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
252
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2011-05-22 13:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Katrine Steffensen(1)
04.22.79
2 1 Københavns Roklub I
  • Pia Erikstrup(1)
04.90.75
3 2 Danske Studenters Roklub
  • Katja Andersen Hartvig(1)
04.59.27
253
Master W/M 2-/4-/2X/4X/8+ MW-MASTERS 2X/2-/4-/4X/8+ 500m - 500m 1. Afdeling
2011-05-22 17:27
Ingen tilmeldt, løbet udgår
254
U19 W/M 1X JWM B & A 1X 500m begynder - 500m 1. Afdeling
2011-05-22 17:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
255
U19 M8+ JM8+ A 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 17:43
Ingen tilmeldt, løbet udgår