Resultater Copenhagen Regatta 2013

resultater i løb 101B ses under løb 154 resutaterne er ikke endelige

100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-05-18 13:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
01:08.49
2 11 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
01:08.98
3 18 Holstebro Roklub VI
  • Jakob Mortensen(1)
01:11.46
4 4 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
01:13.50
5 17 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
01:14.00
6 12 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
01:19.24
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2013-05-18 13:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub III
  • Trine Jensen(1)
01:08.49
2 2 Næstved Roklub I
  • Louise Jensen(1)
01:08.98
3 6 Hadsund Roklub I
  • Amalie Nielsen(1)
01:11.46
4 20 Næstved Roklub IV
  • Anne Ørsted(1)
01:13.50
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Granskov Hansen(1)
01:14.00
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2013-05-18 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
0
2 14 Holstebro Roklub III
  • Jacob Christensen(1)
0
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Elias Jørgsen(1)
0
4 10 Holstebro Roklub IV
  • Lasse Heidum(1)
0
5 7 Bagsværd Roklub IV
  • Christoffer Jensen(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-05-18 13:24
Plac. # Navn Tid
1 20 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
2 6 Bagsværd Roklub VIII
  • Kristian Alm(1)
0
3 14 Holstebro Roklub VII
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0
4 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
0
5 8 Holstebro Roklub VI
  • Jonas G. Lund(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-05-18 13:21
Plac. # Navn Tid
1 24 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
2 19 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
0
3 18 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
0
4 10 Sorø Roklub III
  • (1)
0
5 25 Holstebro Roklub I
  • Joachim Frausing(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-05-18 13:18
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub IX
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
0
2 7 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
0
3 15 Holstebro Roklub V
  • Lukas Nygaard(1)
0
4 3 Bagsværd Roklub VII
  • Jonatan Dahl(1)
0
5 26 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m D Finale
2013-05-18 13:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub IX
  • Mads-Emil Leolnar-Søe(1)
0
2 11 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
0
3 2 Bagsværd Roklub XII
  • Oscar Svane Hansen(1)
0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-05-18 08:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
0
2 2 Bagsværd Roklub XII
  • Oscar Svane Hansen(1)
0
3 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
01:45.30
4 6 Bagsværd Roklub VIII
  • Kristian Alm(1)
02:00.85
5 4 Bagsværd Roklub IV
  • Benjamin Riishede Jørgensen(1)
02:15.64
6 3 Bagsværd Roklub VII
  • Jonatan Dahl(1)
02:37.32
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-05-18 08:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub III
  • (1)
0
2 11 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
0
3 8 Holstebro Roklub VI
  • Jonas G. Lund(1)
01:51.55
4 12 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02:02.38
5 7 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
02:23.11
6 9 Hadsund Roklub IX
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
02:34.09
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-05-18 08:30
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
0
2 18 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
0
3 16 Bagsværd Roklub XI
  • Thomas G Rasmussen(1)
0
4 13 Bagsværd Roklub IX
  • Mads-Emil Leolnar-Søe(1)
0
5 14 Holstebro Roklub VII
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
01:56.48
6 15 Holstebro Roklub V
  • Lukas Nygaard(1)
02:23.64
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-05-18 08:30
Plac. # Navn Tid
1 24 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
2 25 Holstebro Roklub I
  • Joachim Frausing(1)
0
3 23 Lyngby Roklub II
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
0
4 20 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
02:00.21
5 26 Kraftcenter Odense I
  • David Lønholm Shekufa(1)
02:32.41
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2013-05-18 13:39
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:02.02
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
02:02.60
3 5 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:08.79
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m B Finale
2013-05-18 13:36
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:01.41
2 3 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
02:04.11
3 1 Hadsund Roklub I
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
02:07.56
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2013-05-18 08:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:02.02
2 5 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:08.79
3 3 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
02:04.11
4 1 Hadsund Roklub I
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Thea Bach Stegger(2)
02:07.56
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2013-05-18 08:51
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
02:02.60
2 7 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:01.41
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-05-18 13:47
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
5:30:77
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
5:45:88
3 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
5:51:73
4 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
5:59:47
5 11 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
6:10:29
6 7 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
6:13:14
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2013-05-18 13:42
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
6:09:21
2 12 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
6:18:23
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
6:19:54
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2013-05-18 08:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
06:06.83
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:09.01
3 7 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
06:27.94
4 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:36.20
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
06:39.43
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
06:48.17
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2013-05-18 08:57
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
0
2 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0
3 11 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
0
4 10 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
0
5 12 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
0
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-05-18 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:48:20
2 6 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
5:53:66
3 8 Bagsværd Roklub III
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
6:14:22
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2013-05-18 13:51
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Anne-Kristine Haunsvig(2)
6:05:85
2 5 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
6:34:51
3 2 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2013-05-18 10:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
0
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
3 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
0
4 2 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
0
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2013-05-18 10:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
0
2 8 Bagsværd Roklub III
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emma Hammer(2)
3 7 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Anne-Kristine Haunsvig(2)
0
4 5 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
0
105
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-18 13:52
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Kristian Sloth (1), Jonas Krage (2)
106
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2013-05-18 13:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
4:14:94
2 3 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
4:58:92
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-05-18 14:01
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub IV
  • Ulla Hvid(1)
Start:15s 0:33:93
2 8 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:10s 0:17:63
3 7 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
Start:25s 0
4 9 Sorø Roklub III
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 0:00:00
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-05-18 14:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:09:75
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
Start:35s 4:17:53
3 6 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:35s 4:18:29
4 3 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
Start:40s 4:51:70
5 2 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 4:15:89
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2013-05-18 14:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • Jacob Østergaard(1)
2:19:67
2 2 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
2:20:73
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
2:27:01
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
2:40:43
5 5 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
2:42:52
6 6 Bagsværd Roklub V
  • Oskar Hagen(1)
2:46:89
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2013-05-18 14:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
2:14:85
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
2:15:91
109
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-05-18 14:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
  • (cox)
1:52:45
2 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Liane Vestergaard(3)
  • Louise Møller Lorentsen(4)
  • Emilie Bak Dalsgaard(cox)
1:58:93
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-05-18 14:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Niels Frederiksen(4)
4:51:22
2 4 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(3)
  • Søren Baastrup(4)
5:03:34
3 3 Bagsværd Roklub 2
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Mørch(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
5:42:27
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2013-05-18 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Lennart Vestergaard(1)
7:44:12
2 3 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
7:52.52
3 9 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
8:14:50
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 09:07
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
07:15.78
2 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07:22.07
3 6 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07:37.34
4 5 Hadsund Roklub II
  • Lennart Vestergaard(1)
07:43.36
5 3 Rocenter Aarhus II
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
07:51.29
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 09:07
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:39.87
2 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
07:54.06
3 10 Rocenter Aarhus I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
08:00.74
4 9 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
08:26.17
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-05-18 14:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
8:18:61
2 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
8:25:09
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
8:34:76
4 4 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
9:00:37
5 6 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
9:19:06
113
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-05-18 14:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
6:57:380
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
7:01:880
3 4 Sorø Roklub 2
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
  • Ida Brehmer(3)
  • Ida Langkjær(4)
7:16:090
4 2 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
7:19:920
114
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 14:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 09:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter I
  • Sarah Jürgensen(1)
9:05.24
2 4 Hadsund Roklub II
  • Trine Toft Andersen(1)
9:07.09
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
9:09.58
4 6 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
9:10.96
5 5 Kraftcenter København II
  • Sarah Christensen(1)
9:24.55
6 7 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
10:0.46
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 09:27
Plac. # Navn Tid
1 12 Kraftcenter København I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
08:06.67
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
08:07.96
3 11 Københavns Roklub
  • Lykke Gøtzsche(1)
08:19.74
4 9 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:20.38
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:27.76
6 13 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
08:55.72
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 09:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter København II
  • Michael Ludwigsen(1)
0
2 2 Danmarks Rocenter III
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
0
3 9 Höganäs Roddförening I
  • Pontus Gustavsson(1)
0
4 8 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
0
5 1 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 09:37
Plac. # Navn Tid
1 12 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
07:12.24
2 10 Kraftcenter København III
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07:14.94
3 15 Kraftcenter København I
  • Mark Hartsteen(1)
07:18.53
4 14 Kraftcenter København VI
  • Lasse Dittmann(1)
07:19.87
5 13 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
07:34.86
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2013-05-18 09:37
Plac. # Navn Tid
1 19 Danmarks Rocenter I
  • Henrik Stephansen(1)
07:11.85
2 16 Kraftcenter København IV
  • Loui Lam(1)
07:28.99
3 Aalborg Roklub II
  • Kristian Sloth(1)
7:38:69
4 20 Höganäs Roddförening II
  • Dennis Gustavsson(1)
07:42.49
5 7 Lyngby Roklub 3
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
0
6 17 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
07:56.33
7 21 Helsingborg Roddklubb 2
  • Daniel Böcker(1)
08:23.06
117
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
LM1X LM1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-05-18 15:37
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter I
  • Frank Steffensen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
6:34:21
2 5 Kraftcenter København I
  • Emil Espensen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
6:39:23
3 1 Kraftcenter Odense II
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:44.33
4 4 Kraftcenter København IV
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
6:52.24
5 7 Kraftcenter København III
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jannik Nilton(2)
6:54.49
6 10 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
7:02:490
122
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 10:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
06:25.97
2 5 Kraftcenter København I
  • Emil Espensen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
06:29.76
3 4 Kraftcenter København IV
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
06:34.41
4 3 Irish rowing I
  • Niall Kenny(1)
  • Justin Ryan Dob(2)
06:34.74
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
  • Ole Søgaard(2)
06:52.30
122
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 10:02
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter I
  • Frank Steffensen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
0
2 7 Kraftcenter København III
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jannik Nilton(2)
0
3 10 Kraftcenter Odense I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
0
4 9 Bagsværd Roklub II
  • Alessio Marzocchi(1)
  • Roberto Usai(2)
0
123
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 10:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter III
  • Helene Nygaard Olsen(1)
  • Christina Pultz(2)
0
2 4 Kraftcenter København I
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Rannva Lava Olsen(2)
0
3 3 Kraftcenter København II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Nina Byriel Kronborg(2)
0
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Emilie Ipsen(1)
  • Sofie Astrid Olsson(2)
123
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 10:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
0
2 5 Danmarks Rocenter I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
0
3 6 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
0
4 7 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Anine Maria Lütt(2)
0
124
M4- M4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
U19 M4X JM4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
U19 W4X JW4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 15:47
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
U13 W/M 2X JM/W2X D 500m­ - 500m 1. Afdeling
2013-05-18 16:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Andreas Kristensen (1), Frederik Geertsen Lund (2)
130
U17 W4X JW4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2013-05-18 16:11
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 16:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 16:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 16:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-05-18 16:26
Plac. # Navn Tid
1 8 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
7:22:55
2 3 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
7:25:52
3 4 Roklubben Ægir II
  • Mathias Kristensen(1)
7:31.49
4 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
7:40:14
5 7 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
7:44.52
135
U23 M1X Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-18 10:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
2 4 Roklubben Ægir II
  • Mathias Kristensen(1)
0
3 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
4 5 Fredericia Roklub
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
0
135
U23 M1X Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-18 10:28
Plac. # Navn Tid
1 8 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
0
2 7 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
0
3 6 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)
0
138
U23 W2X W2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 16:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Sofie Astrid Olsson (1), Emilie Ipsen (2)
140
W4X W4X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-18 16:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-05-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
0
2 3 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
0
3 6 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
0
4 5 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Nikolai Skaarup Christiansen(2)
0
5 8 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Jacob Lenzing(2)
0
6 1 Hadsund Roklub V
  • Frederik Busk(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
0
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-05-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
0
2 11 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
0
3 10 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
0
4 9 Bagsværd Roklub VI
  • Mads-Emil Leolnar-Søe(1)
  • Benjamin Riishede Jørgensen(2)
5 12 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
0
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2013-05-18 10:38
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
0
2 18 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
  • Jonatan Dahl(2)
2
3 14 Bagsværd Roklub V
  • Thomas G Rasmussen(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
4 19 Bagsværd Roklub VII
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
4
5 17 Sorø Roklub III
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
5
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2013-05-18 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • X Regitze Bay(1)
2 4 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
0
3 1 Sorø Roklub III
  • (1)
0
4 5 Hadsund Roklub IV
  • Louise Møller Lorentsen(1)
0
5 6 Sorø Roklub I
  • (1)
0
6 3 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2013-05-18 10:44
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
0
2 8 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
3 11 Sorø Roklub II
  • (1)
0
4 7 Hadsund Roklub V
  • Thea Bach Stegger(1)
0
5 10 Hadsund Roklub II
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
0
152
W1X W1x Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-18 17:43
Ingen anmeldt, løbet udgår
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-05-18 13:33
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub 6
  • Thomas Knudsen(1)
01:45.30
2 1 Hadsund Roklub 7
  • Tobias Grøn(1)
01:51.55
3 2 Sorø Roklub
  • (1)
01:56.48
4 14 Hadsund Roklub 5
  • Nichlas Pedersen(1)
02:00.21
5 15 Hadsund Roklub 3
  • Mathias Laustsen(1)
02:00.85
6 8 Hadsund Roklub 2
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:02.38
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-05-18 13:30
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:04.42
2 11 Sorø Roklub 2
  • (1)
02:08.96
3 5 Hadsund Roklub 4
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02:17.38
4 13 Bagsværd Roklub 2
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:30.38
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-05-18 13:27
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay(1)
02:15.64
2 16 Hadsund Roklub
  • Frederik Busk(1)
02:23.11
3 7 Bagsværd Roklub 5
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:23.64
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-05-18 08:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub
  • (1)
0
2 1 Hadsund Roklub 7
  • Tobias Grøn(1)
0
3 4 Lyngby Roklub
  • Jacob Lenzing(1)
0
4 5 Hadsund Roklub 4
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
0
5 7 Bagsværd Roklub 5
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
0
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-05-18 08:42
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub 6
  • Thomas Knudsen(1)
0
2 8 Hadsund Roklub 2
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
0
3 9 Holstebro Roklub
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
0
4 11 Sorø Roklub 2
  • (1)
0
5 12 Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay(1)
0
154
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-05-18 08:42
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub 3
  • Mathias Laustsen(1)
0
2 14 Hadsund Roklub 5
  • Nichlas Pedersen(1)
0
3 13 Bagsværd Roklub 2
  • Anders Granskov Hansen(1)
0
4 16 Hadsund Roklub
  • Frederik Busk(1)
0
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2013-05-19 13:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
01:12
2 5 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
01:15
3 18 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
01:16
4 13 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
01:19
5 3 Holstebro Roklub IV
  • Jakob Mortensen(1)
01:31
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2013-05-19 13:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
01:24
2 15 Næstved Roklub III
  • Louise Jensen(1)
01:12
3 4 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
01:27
4 11 Næstved Roklub IV
  • Trine Jensen(1)
01:44
5 16 Holstebro Roklub V
  • Pernilla Tagmos(1)
01:39
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Granskov Hansen(1)
01:44
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2013-05-19 13:08
Plac. # Navn Tid
1 14 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
01:12.59
2 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01:16.42
3 9 Holstebro Roklub VI
  • Lasse Heidum(1)
01:19.02
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Elias Jørgsen(1)
01:22.93
5 17 Holstebro Roklub III
  • Jacob Christensen(1)
01:23.45
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Christoffer Jensen(1)
01:56.72
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-05-19 13:27
Plac. # Navn Tid
1 24 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
01:55.98
2 21 Bagsværd Roklub X
  • Kristian Alm(1)
01:58.22
3 3 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02:00.09
4 40 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
02:00.81
5 29 Sorø Roklub II
  • (1)
02:10.15
6 10 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
02:27.27
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2013-05-19 13:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
02:02.23
2 37 Hadsund Roklub X
  • Thomas Knudsen(1)
02:06.47
3 30 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
02:08.74
4 16 Sorø Roklub I
  • (1)
02:11.52
5 23 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
02:16.26
6 11 Bagsværd Roklub XI
  • Thomas G Rasmussen(1)
02:27.56
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2013-05-19 13:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub III
  • (1)
02:06.95
2 38 Hadsund Roklub IX
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
02:09.17
3 36 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
02:10.04
4 18 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:12.70
5 22 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
02:19.79
6 12 Bagsværd Roklub VII
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:34.74
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m D Finale
2013-05-19 13:18
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01:28.31
2 20 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
01:32.49
3 31 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
01:35.97
4 39 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:37.90
5 28 Kraftcenter Odense II
  • David Lønholm Shekufa(1)
01:40.18
6 13 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
01:51.68
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m E Finale
2013-05-19 13:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
02:09.12
2 19 Hadsund Roklub XI
  • Tobias Grøn(1)
02:10.62
3 14 Holstebro Roklub I
  • Joachim Frausing(1)
02:33.56
4 25 Bagsværd Roklub XII
  • Oscar Svane Hansen(1)
02:38.27
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m F Finale
2013-05-19 13:12
Plac. # Navn Tid
1 33 Holstebro Roklub VI
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01:54.49
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
02:00.02
3 15 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02:06.75
4 41 Bagsværd Roklub VIII
  • X Jacob Bernhardt(1)
02:09.55
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
01:48.06
2 7 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Knudsen(1)
01:51.43
3 2 Sorø Roklub III
  • (1)
01:53.79
4 5 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01:55.17
5 6 Hadsund Roklub VI
  • Mikkel Jensen(1)
01:58.53
6 4 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
02:13.13
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub IV
  • Mathias Laustsen(1)
02:20.74
2 11 Bagsværd Roklub XI
  • Thomas G Rasmussen(1)
02:23.14
3 12 Bagsværd Roklub VII
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:25.22
4 13 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
02:25.54
5 14 Holstebro Roklub I
  • Joachim Frausing(1)
02:25.86
6 15 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02:26.62
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 21 Bagsværd Roklub X
  • Kristian Alm(1)
01:56.73
2 16 Sorø Roklub I
  • (1)
02:02.58
3 18 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
02:06.00
4 20 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02:07.01
5 19 Hadsund Roklub XI
  • Tobias Grøn(1)
02:10.63
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 24 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
01:58.51
2 23 Hadsund Roklub VIII
  • Nichlas Pedersen(1)
02:11.28
3 22 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
02:13.67
4 28 Kraftcenter Odense II
  • David Lønholm Shekufa(1)
02:17.84
5 25 Bagsværd Roklub XII
  • Oscar Svane Hansen(1)
02:33.06
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 29 Sorø Roklub II
  • (1)
02:04.97
2 30 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
02:08.59
3 36 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
02:11.74
4 31 Holstebro Roklub IV
  • Lukas Nygaard(1)
02:14.08
5 33 Holstebro Roklub VI
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:15.00
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 6. Indledende
2013-05-19 08:30
Plac. # Navn Tid
1 40 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
01:58.04
2 37 Hadsund Roklub X
  • Thomas Knudsen(1)
02:00.86
3 38 Hadsund Roklub IX
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
02:08.98
4 39 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
02:16.78
5 41 Bagsværd Roklub VIII
  • X Jacob Bernhardt(1)
02:23.45
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2013-05-19 13:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
0
2 3 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
0
3 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
0
4 6 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
0
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m B Finale
2013-05-19 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:07.17
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:10.14
3 8 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:16.03
4 7 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:23.03
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2013-05-19 08:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
02:02.95
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
02:03.63
3 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Caroline Olsen(2)
02:04.22
4 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:05.70
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2013-05-19 08:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
02:05.04
2 6 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
02:07.92
3 8 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:08.73
4 7 Hadsund Roklub III
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
02:14.61
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-05-19 13:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:55.81
2 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
06:03.76
3 10 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
06:11.32
4 1 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:11.74
5 7 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
06:37.04
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2013-05-19 13:36
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
06:15.11
2 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
06:26.49
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
06:28.98
4 9 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:31.97
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2013-05-19 08:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
05:52.95
2 3 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:55.36
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:01.23
4 5 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
06:07.66
5 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
06:21.45
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2013-05-19 08:51
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
06:09.37
2 7 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
06:15.06
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
06:30.45
4 9 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:44.10
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-05-19 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
05:55.66
2 2 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
06:03.16
3 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
06:27.36
4 5 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
06:52.03
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2013-05-19 13:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
06:22.28
2 7 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
  • Stine Mathiasen(2)
06:42.01
3 4 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
06:43.82
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2013-05-19 10:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
05:50.18
2 2 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
05:51.26
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
06:00.82
4 4 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
06:38.48
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2013-05-19 10:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
06:12.12
2 5 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
06:22.11
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
  • Stine Mathiasen(2)
06:26.40
205
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 13:46
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 13:46
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Christine Borch Serritslev (1)
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 13:51
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:10s 04:35.81
2 6 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
Start:25s 04:46.94
3 7 Sorø Roklub III
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 04:54.47
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2013-05-19 13:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 04:24.19
2 5 Sorø Roklub II
  • (1)
Start:35s 04:25.99
3 3 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 04:30.54
4 1 Sorø Roklub I
  • (1)
Start:35s 04:37.75
5 Lincoln Park Boat Club I
  • Lev Sklyanskiy(1)
Start:0s 04:38.19
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2013-05-19 14:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
02:27.04
2 6 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:31.01
3 3 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
02:40.09
4 8 Bagsværd Roklub 2
  • Oskar Hagen(1)
03:04.13
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
03:04.65
6 2 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Østergaard(1)
03:14.19
209
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2013-05-19 14:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Liane Vestergaard(3)
  • Louise Møller Lorentsen(4)
  • Ida Blomstrand(cox)
02:14.41
2 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
  • (3)
  • Freja Liv Holmark(4)
  • Jannick Wly Andersen(cox)
02:17.16
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2013-05-19 14:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Niels Frederiksen(4)
05:04.60
2 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Gustav Tarras Madsen(3)
  • Hannibal Elvekjær(4)
05:46.86
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 14:16
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
07:25.87
2 9 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07:32.48
3 10 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:35.47
4 12 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07:38.92
5 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
07:41.00
6 1 Hadsund Roklub II
  • Lennart Vestergaard(1)
08:24.84
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-19 09:01
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
07:44.60
2 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
07:52.40
3 1 Hadsund Roklub II
  • Lennart Vestergaard(1)
08:08.12
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-19 09:01
Plac. # Navn Tid
1 9 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07:45.61
2 10 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
08:05.85
3 12 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
08:24.56
4 11 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
08:36.83
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 14:26
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:22.33
2 8 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
08:30.00
3 1 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
08:43.08
4 6 Rocenter Aarhus II
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
08:51.16
5 4 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
09:08.97
6 3 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
09:22.59
213
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-05-19 14:31
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • Fie Johansen(3)
  • Ida Dsane Andersen(4)
07:09.96
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
07:10.97
3 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
07:17.17
4 1 Sorø Roklub 2
  • Ida Brehmer(1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
07:21.41
5 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
08:02.11
214
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 14:31
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 14:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
08:13.57
2 1 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
08:23.98
3 10 Københavns Roklub
  • Lykke Gøtzsche(1)
08:31.12
4 6 Kraftcenter København II
  • Sarah Christensen(1)
08:34.57
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2013-05-19 14:36
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:36.54
2 7 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
08:50.67
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-19 09:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
08:24.36
2 6 Kraftcenter København II
  • Sarah Christensen(1)
08:30.50
3 1 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
08:39.56
4 7 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
08:55.72
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-19 09:21
Plac. # Navn Tid
1 10 Københavns Roklub
  • Lykke Gøtzsche(1)
08:25.59
2 8 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:40.19
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 14:51
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter København IV
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:13.69
2 11 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07:22.87
3 14 Kraftcenter København III
  • Loui Lam(1)
07:30.07
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Ludwigsen(1)
07:39.62
5 15 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:47.57
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2013-05-19 14:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Höganäs Roddförening I
  • Pontus Gustavsson(1)
07:38.79
2 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:39.99
3 Aalborg Roklub II
  • Anders Holmberg(1)
08:00.45
4 13 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
08:08.74
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-05-19 09:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter København IV
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:19.40
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Ludwigsen(1)
07:22.71
3 4 Höganäs Roddförening I
  • Pontus Gustavsson(1)
07:37.39
4 6 Lyngby Roklub II
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:37.81
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-05-19 09:31
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07:33.80
2 14 Kraftcenter København III
  • Loui Lam(1)
07:35.12
3 15 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:36.82
4 Aalborg Roklub II
  • Anders Holmberg(1)
07:57.38
5 13 Lyngby Roklub I
  • Armand Michaud(1)
08:07.23
217
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 14:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2013-05-19 14:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Secher(1)
  • Mike Christensen(2)
07:04.51
2 3 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
07:09.10
219
LM1X LM1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-05-19 15:11
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Frank Steffensen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:22.77
2 6 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:25.51
3 3 Kraftcenter Odense III
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
06:26.15
4 8 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
06:31.65
5 7 Irish rowing I
  • Niall Kenny(1)
  • Justin Ryan Dob(2)
06:39.99
6 9 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
06:40.63
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m B Finale
2013-05-19 15:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter København III
  • Jannik Nilton(1)
  • Christian Noll Nielsen(2)
06:35.98
2 4 Kraftcenter København IV
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
06:33.78
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
  • Ole Søgaard(2)
06:49.17
4 11 Bagsværd Roklub II
  • Roberto Usai(1)
  • Alessio Marzocchi(2)
06:49.61
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2013-05-19 09:41
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Frank Steffensen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:28.98
2 3 Kraftcenter Odense III
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
06:30.50
3 6 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:36.77
4 4 Kraftcenter København IV
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
06:44.25
5 2 Kraftcenter København III
  • Jannik Nilton(1)
  • Christian Noll Nielsen(2)
06:45.86
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2013-05-19 09:41
Plac. # Navn Tid
1 7 Irish rowing I
  • Niall Kenny(1)
  • Justin Ryan Dob(2)
06:43.30
2 8 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
06:45.40
3 9 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
06:50.93
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
  • Ole Søgaard(2)
06:56.43
5 11 Bagsværd Roklub II
  • Roberto Usai(1)
  • Alessio Marzocchi(2)
06:57.26
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-05-19 15:21
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
07:00.10
2 11 Danmarks Rocenter I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
07:09.24
3 10 Danmarks Rocenter III
  • Helene Nygaard Olsen(1)
  • Christina Pultz(2)
07:17.90
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
07:22.58
5 1 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
07:25.56
6 3 Kraftcenter København I
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Rannva Lava Olsen(2)
07:33.45
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m B Finale
2013-05-19 15:16
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
07:31.71
2 9 Kraftcenter København II
  • Nina Byriel Kronborg(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
07:34.77
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Line Møller(1)
  • Iben Østergaard(2)
07:40.72
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Anine Maria Lütt(2)
07:42.33
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Astrid Olsson(1)
  • Emilie Ipsen(2)
08:04.56
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2013-05-19 09:51
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
07:25.56
2 6 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
07:22.58
3 3 Kraftcenter København I
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Rannva Lava Olsen(2)
07:33.45
4 5 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
07:27.37
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
  • Anine Maria Lütt(2)
07:47.07
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Line Møller(1)
  • Iben Østergaard(2)
07:49.54
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2013-05-19 09:51
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
07:19.11
2 11 Danmarks Rocenter I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
07:24.88
3 10 Danmarks Rocenter III
  • Helene Nygaard Olsen(1)
  • Christina Pultz(2)
07:32.84
4 9 Kraftcenter København II
  • Nina Byriel Kronborg(1)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(2)
07:50.32
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Astrid Olsson(1)
  • Emilie Ipsen(2)
07:56.27
224
M4- M4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
U19 M4X JM4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
226
U19 W4X JW4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:26
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 04:13.12
2 11 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:25s 04:20.33
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2013-05-19 15:28
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:30s 03:47.18
2 6 Danske Studenters Roklub II
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:15s 03:57.68
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:25s 04:10.68
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2013-05-19 15:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Ulrik Jensen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:5s 03:31.89
2 13 Sorø Roklub III
  • (1)
  • Lars Bo Andersen(2)
Start:10s 03:38.90
3 12 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:10s 03:45.06
4 3 Roklubben Furesø III
  • Bo Jystrup(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:0s 03:53.38
228
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2013-05-19 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Andreas Kristensen(2)
02:12.67
2 2 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:31.97
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:42.20
229
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2013-05-19 15:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Jannick Wly Andersen(cox)
01:51.03
2 4 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
  • Jesper Molin(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Nichlas Pedersen(4)
  • Nikolai Skaarup Christiansen(cox)
01:58.79
3 1 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Tobias Grøn(2)
  • Thomas Knudsen(3)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(4)
  • Mathias Laustsen(cox)
02:04.17
4 5 Bagsværd Roklub III
  • Kristian Alm(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Thomas G Rasmussen(3)
  • Aksel Bay(4)
  • Niels Østergaard(cox)
02:08.20
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Gustav Kjærgaard-Lindemann(1)
  • William Zachariasen(2)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(3)
  • Anders Granskov Hansen(4)
  • Jakob Rud Bernhardt(cox)
02:25.27
230
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2013-05-19 15:41
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Mie Andersen(4)
05:34.30
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Mørch(2)
  • Stine Mathiasen(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
05:38.08
3 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Nielsen(1)
  • Ninna Pedersen(2)
  • Astrid Filtenborg(3)
  • Sofie Matiesen(4)
05:54.37
231
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2013-05-19 15:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
  • Magnus N Baastrup(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(4)
06:30.17
2 1 Holstebro Roklub I
  • Mads Yding(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
06:35.10
3 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Carl Traff(2)
  • Nicolai Lassen(3)
  • Jacob Grove Klahsen(4)
06:58.72
232
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
234
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 15:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
235
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 15:52
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub 2
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:28.05
2 8 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
07:32.19
3 2 Roklubben Ægir II
  • Mathias Kristensen(1)
07:33.88
4 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)
07:37.96
5 6 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
07:45.57
6 9 Fredericia Roklub
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
08:03.80
236
U23 W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-05-19 15:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
08:28.12
2 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:31.58
237
U23 M2X Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-05-19 15:59
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Christian Danmark(2)
07:01.38
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Sebastian Bayer(1)
  • Asbjørn Stahlhut(2)
07:04.09
3 Aarhus Roklub/Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
07:09.94
4 1 Haderslev Roklub I
  • Kristian Hunderup(1)
  • Sebastian Strauss(2)
08:05.08
5 4 Roforeningen KVIK
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Lisbet Falch Jakobsen(4)
fra løb 24006:35.79
239
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2013-05-19 16:09
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Jacob Søgaard Larsen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Morten Jørgensen(4)
06:00.86
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
  • Fredrik Leicht(2)
  • Andreas Rasmussen(3)
  • Oscar Petersen(4)
06:05.93
3 2 Kraftcenter Odense II
  • Christian Gjessing Bruun(1)
  • Alex Berg(2)
  • Niklas Vindinge Sørensen(3)
  • Jesper Fredsted(4)
06:23.60
240
W4X W4X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-05-19 16:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-05-19 16:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
06:37.15
2 5 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
06:38.84
3 4 Roskilde Roklub II
  • Alexander Kische(1)
  • Rasmus Nielsen(2)
07:09.29
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
07:16.59
5 3 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
07:53.31
242
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-05-19 16:04
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
07:54.37
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Charlotte Thor(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
07:56.93
243
U19 W/M 8+ J8+ B/C 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 16:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
Niels Frederiksen (1), Marcus Johansen (2), Emil Eigenbrod (3), Nicolai Jørgensen (4), Aksel Dybdahl Poulsen (5), Mikkel Aaslet (6), Sebastian Sølve (7), Sebastian Bache (8), Kristian Alm (9)
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-05-19 16:33
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:48.24
2 9 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01:49.40
3 14 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01:52.23
4 2 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
01:52.54
5 7 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
01:54.11
6 8 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
01:55.31
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2013-05-19 16:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
02:16.13
2 5 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Nikolai Skaarup Christiansen(2)
02:21.33
3 16 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
02:26.62
4 15 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Thomas G Rasmussen(2)
02:27.60
5 10 Hadsund Roklub V
  • Mathias Laustsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
02:30.55
6 11 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • X Jacob Bernhardt(2)
02:31.40
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m C Finale
2013-05-19 16:27
Plac. # Navn Tid
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
01:52.57
2 Bagsværd Roklub IV
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
02:14.00
3 12 Bagsværd Roklub V
  • Aksel Bay(1)
  • Emil Mellerup Lund(2)
02:24.17
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-05-19 10:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub IV
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
01:51.76
2 2 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
01:53.01
3 4 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01:56.90
4 5 Hadsund Roklub II
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
  • Nikolai Skaarup Christiansen(2)
02:01.34
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
03.04.00
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-05-19 10:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01:46.72
2 8 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
01:54.18
3 10 Hadsund Roklub V
  • Mathias Laustsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
02:03.32
4 11 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • X Jacob Bernhardt(2)
02:05.16
5 12 Bagsværd Roklub V
  • Aksel Bay(1)
  • Emil Mellerup Lund(2)
02:10.85
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2013-05-19 10:20
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:49.92
2 14 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
01:52.08
3 16 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
02:06.98
4 15 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Thomas G Rasmussen(2)
02:13.10
5 Bagsværd Roklub IV
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
02:15.61
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2013-05-19 16:39
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02:02.09
2 8 Hadsund Roklub IV
  • Liane Vestergaard(1)
02:04.17
3 6 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02:10.96
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02:12.51
5 11 Sorø Roklub III
  • (1)
02:19.31
6 10 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
02:19.75
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m B Finale
2013-05-19 16:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub V
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02:18.56
2 12 Sorø Roklub I
  • (1)
02:18.97
3 1 Hadsund Roklub III
  • Ida Blomstrand(1)
02:19.18
4 9 Sorø Roklub II
  • (1)
02:21.93
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2013-05-19 10:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02:01.11
2 6 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02:09.48
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02:11.15
4 3 Hadsund Roklub V
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02:14.22
5 1 Hadsund Roklub III
  • Ida Blomstrand(1)
02:16.10
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2013-05-19 10:29
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub IV
  • Liane Vestergaard(1)
02:06.12
2 11 Sorø Roklub III
  • (1)
02:16.94
3 10 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
02:20.33
4 9 Sorø Roklub II
  • (1)
02:21.36
5 12 Sorø Roklub I
  • (1)
02:23.32
246
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-05-19 16:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
05:03.29
2 6 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Jeppe Storm(2)
05:26.01
3 5 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Søren Baastrup(2)
05:27.12
4 2 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
05:28.27
5 3 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
  • Christer Vad(2)
06:07.06
247
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-05-19 16:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
06:23.11
2 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
06:38.23
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
06:44.57
4 3 Holstebro Roklub II
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
07:03.18
248
Master W/M 4-/4X/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 17:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Lizzie Haastrup(2)
  • Merete Boldt(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:10s 03:55.30
2 1 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
  • (2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Ingrid Petersen(4)
Start:0s 04:01.30
3 8 Sorø Roklub IV
  • Gitte Niven(1)
  • (2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Elsebeth Nielsen(4)
Start:10s 04:05.93
4 6 Roklubben Furesø I
  • Bo Jystrup(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Mette Møller(4)
Start:44s 04:18.33
248
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2013-05-19 17:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Peter Skov(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 03:47.25
2 5 Fredensborg Roklub II
  • Ole Quist Jensen(1)
  • Kim Børgesen(2)
  • Ulrik Jensen(3)
  • Søren Eriksen(4)
Start:35s 03:49.54
3 7 Sorø Roklub III
  • Peder Lillelund(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Uffe Søgaard(3)
  • (4)
Start:45s 03:57.36
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Søren Strange(3)
  • Hans Tapper(4)
Start:40s 03:59.78
5 2 Sorø Roklub II
  • Christian Mølvig(1)
  • Marius Vaitiekus(2)
  • Thomas Larsen(3)
  • Bjarne Hjorth(4)
Start:45s 04:02.52
249
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2013-05-19 17:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Anders Holmberg(1)
  • Jens Jakob Hansen(2)
03:29.28
2 1 Lyngby Roklub I
  • Peter Kosminska Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
03:34.06
3 3 Roskilde Roklub
  • Josefine Knopf Mathiesen(1)
  • Mie Toft Nilsson(2)
04:16.17
250
W2X W2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 17:09
Ingen anmeldt, løbet udgår
251
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2013-05-19 17:13
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
03:40.67
2 1 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
03:41.77
252
W1X W1x Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-05-19 17:13
Ingen anmeldt, løbet udgår
253
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2013-05-19 17:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub IX
  • Lukas Nygaard(1)
02:36.58
2 1 Holstebro Roklub V
  • Lasse Heidum(1)
02:39.17
3 2 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
02:44.26
4 3 Holstebro Roklub XI
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:45.44
253
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2013-05-19 17:20
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
02:32.36
2 6 Holstebro Roklub X
  • Ej I Brug - Mads Hummelshøj(1)
02:37.72
3 7 Holstebro Roklub IV
  • Jakob Mortensen(1)
02:49.36
4 9 Holstebro Roklub VIII
  • Joachim Frausing(1)
02:58.14
253
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 3. Afdeling
2013-05-19 17:23
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub VII
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:34.67
2 10 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
02:45.04
3 12 Holstebro Roklub III
  • Jacob Christensen(1)
02:52.25
4 11 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
02:59.11