Resultater Copenhagen Regatta 2014

100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2014-05-17 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Rasmus Mortensen(1)
01:28.90
2 1 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
01:38.60
3 5 Roklubben Furesø IV
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
01:39.09
4 2 Roklubben Stevns V
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
01:59.45
5 6 Roklubben Stevns III
  • Kevin Joensen(1)
02:27.91
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2014-05-17 13:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
01:22.40
2 8 Holstebro Roklub III
  • Emil Ulnits(1)
01:26.80
3 9 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:30.99
4 10 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:43.42
5 11 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
01:52.76
6 12 Bagsværd Roklub III
  • Tim Aaslet(1)
02:27.27
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2014-05-17 13:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Roklubben Furesø III
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
01:38.72
2 16 Roklubben Furesø II
  • Klara Persson(1)
01:39.76
3 13 Roklubben Stevns IV
  • Mathilde Joensen(1)
01:43.15
4 14 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:56.63
5 17 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
01:59.01
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 4. Afdeling
2014-05-17 13:09
Plac. # Navn Tid
1 21 Næstved Roklub IV
  • Anne Ørsted(1)
01:16.86
2 18 Næstved Roklub III
  • Mathilde Olsson(1)
01:20.12
3 19 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
01:21.09
4 20 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
01:35.79
5 22 Næstved Roklub V
  • Kaja Schultz(1)
01:51.51
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2014-05-17 13:29
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:49.64
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
01:56.16
3 12 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
01:59.07
4 5 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
02:01.23
5 3 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
02:01.94
6 17 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:13.10
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2014-05-17 13:26
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
00:01.54
2 16 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
00:02.06
3 4 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
00:02.10
4 20 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
00:02.11
5 14 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
00:02.21
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2014-05-17 13:23
Plac. # Navn Tid
1 8 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01:58.99
2 18 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:09.71
3 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
02:22.43
4 15 Bagsværd Roklub VI
  • Oskar Hagen(1)
02:39.97
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m D Finale
2014-05-17 13:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:10.83
2 19 Holstebro Roklub III
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:12.46
3 11 Lyngby Roklub II
  • Jakob Hulgaard(1)
02:26.24
4 2 Bagsværd Roklub VII
  • Niels Østergaard(1)
02:26.71
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2014-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
01:58.52
2 5 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
01:59.85
3 4 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
02:09.32
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
02:22.49
5 2 Bagsværd Roklub VII
  • Niels Østergaard(1)
02:39.12
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2014-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:47.32
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
01:51.89
3 7 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:54.03
4 8 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
02:07.07
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:14.87
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2014-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
02:02.00
2 16 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
02:05.82
3 14 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
02:23.47
4 15 Bagsværd Roklub VI
  • Oskar Hagen(1)
02:33.92
5 11 Lyngby Roklub II
  • Jakob Hulgaard(1)
02:52.47
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2014-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:03.80
2 20 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
02:09.10
3 18 Holstebro Roklub II
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:12.67
4 19 Holstebro Roklub III
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:15.50
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2014-05-17 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01:52.51
2 1 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01:54.76
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:02.56
4 6 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
02:05.66
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02:14.57
6 3 Roforeningen KVIK I
  • Anna Hof(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:21.94
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2014-05-17 13:53
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:48.97
2 9 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
05:53.16
3 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
05:57.25
4 16 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
06:01.98
5 2 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
06:08.31
6 8 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:10.11
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2014-05-17 13:48
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
06:11.57
2 14 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
06:36.40
3 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:37.20
4 5 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
06:37.49
5 1 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
06:38.39
6 11 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
07:00.98
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2014-05-17 13:43
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
06:33.10
2 12 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
06:38.67
3 6 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
06:46.91
4 13 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
06:53.83
5 18 Bagsværd Roklub IV
  • Oscar Svane Hansen(1)
07:08.48
6 4 Roskilde Roklub III
  • Andreas Yde(1)
07:36.55
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2014-05-17 08:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
05:48.50
2 2 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
05:52.07
3 1 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
05:53.26
4 5 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
06:21.31
5 6 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
06:43.99
6 4 Roskilde Roklub III
  • Andreas Yde(1)
08:00.62
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2014-05-17 08:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
05:59.47
2 11 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
06:17.27
3 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:18.72
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
06:20.40
5 8 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:23.08
6 7 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
06:23.08
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2014-05-17 08:42
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:50.87
2 16 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
05:54.32
3 17 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
05:57.50
4 14 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
06:17.61
5 13 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
06:37.72
6 18 Bagsværd Roklub IV
  • Oscar Svane Hansen(1)
06:47.64
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2014-05-17 13:59
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
06:11.74
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Sarah Moslund(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
06:18.81
3 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
06:33.64
4 3 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
06:41.09
5 7 Københavns Roklub I
  • Julie Brandt(1)
  • Johanne Larsen Kildesgaard(2)
06:44.03
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Granskov Hansen(1)
  • Nikoline Bay(2)
07:44.20
105
W/M 2X M/W2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 13:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
W/M 1X M/W1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 13:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 14:02
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 04:56.36
2 11 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:25s 04:59.54
3 7 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:25s 05:01.72
4 12 Hadsund Roklub
  • Marie Tingborg(1)
Start:40s 05:02.26
5 2 Danske Studenters Roklub
  • Christoffer Kruse(1)
Start:60s 05:06.54
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2014-05-17 14:06
Plac. # Navn Tid
1 10 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:10s 04:31.99
2 1 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 04:44.33
3 6 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 04:45.09
4 9 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:40s 04:45.76
5 8 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
Start:30s 04:54.91
6 5 Lyngby Roklub II
  • Robert Herrod(1)
Start:20s 04:55.90
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2014-05-17 14:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:35.94
2 5 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:37.72
3 1 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
02:43.88
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:49.35
5 3 Holstebro Roklub II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
03:09.20
109
U15 W4X+ JW4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2014-05-17 14:13
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2014-05-17 14:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
  • Mathias Daniel Ven(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
05:09.21
2 1 Holstebro Roklub/Vestervig Roklub I
  • Jakob Mortensen(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Kasper Overgaard(4)
05:12.59
3 2 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
05:36.31
4 4 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
05:36.63
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2014-05-17 14:25
Plac. # Navn Tid
1 7 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07:46.45
2 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
07:53.12
3 8 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
08:17.48
4 5 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
08:22.80
5 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
08:26.76
6 3 Roklubben Furesø
  • Frederik Theil Jensen(1)
10:35:46
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2014-05-17 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08:43.19
2 6 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
09:04.82
3 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
09:10.33
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
09:27.97
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
09:28.33
113
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2014-05-17 14:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:02.81
2 10 Danmarks Rocenter III
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
08:05.80
3 14 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08:06.46
4 16 Danmarks Rocenter II
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:21.34
5 7 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:29.95
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Sarah Jürgensen(1)
08:40.82
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2014-05-17 14:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:37.43
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
08:45.72
3 2 Kraftcenter København I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:47.48
4 8 Kraftcenter Odense II
  • Sara Nissen(1)
08:55.34
5 13 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
09:01.65
6 11 Bagsværd Roklub V
  • Kirstine Halberg Engel(1)
09:04.32
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m C Finale
2014-05-17 14:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Marie Gram Pietraszek(1)
08:48.10
2 1 Bagsværd Roklub III
  • Veronika Karlsson(1)
08:58.48
3 12 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
09:13.63
4 9 Roforeningen KVIK I
  • Maja Søndergaard Knudsen(1)
09:24.99
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2014-05-17 09:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:10.41
2 6 Bagsværd Roklub IV
  • Sarah Jürgensen(1)
08:18.62
3 2 Kraftcenter København I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:30.57
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
08:39.35
5 4 Hadsund Roklub II
  • Marie Gram Pietraszek(1)
08:43.95
6 1 Bagsværd Roklub III
  • Veronika Karlsson(1)
08:53.41
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2014-05-17 09:17
Plac. # Navn Tid
1 10 Danmarks Rocenter III
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
08:22.66
2 7 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:33.00
3 8 Kraftcenter Odense II
  • Sara Nissen(1)
08:42.30
4 11 Bagsværd Roklub V
  • Kirstine Halberg Engel(1)
08:50.12
5 9 Roforeningen KVIK I
  • Maja Søndergaard Knudsen(1)
09:20.24
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2014-05-17 09:22
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08:06.53
2 16 Danmarks Rocenter II
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:09.18
3 15 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:27.11
4 13 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:46.22
5 12 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
09:00.38
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2014-05-17 15:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:26.37
2 17 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:26.96
3 3 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:32.04
4 9 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:38.18
5 12 Kraftcenter Odense II
  • Joachim Sutton(1)
07:43.54
6 22 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
07:52.53
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2014-05-17 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:40.23
2 14 Kraftcenter København VII
  • Michael Ludwigsen(1)
07:43.80
3 5 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:45.23
4 15 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
07:52.18
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2014-05-17 15:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter København VI
  • Loui Lam(1)
07:39.05
2 4 Kraftcenter København III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
07:42.04
3 24 Kraftcenter København IV
  • Ole Søgaard(1)
07:47.60
4 2 Lyngby Roklub II
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:49.03
5 21 Kraftcenter København V
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
07:57.09
6 19 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
08:00.81
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m D Finale
2014-05-17 15:05
Plac. # Navn Tid
1 23 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:55.06
2 26 Aalborg Roklub II
  • Mathias Kristensen(1)
08:02.46
3 6 Rocenter Aarhus III
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
08:07.94
4 20 Sorø Roklub I
  • (1)
08:09.82
5 16 Rocenter Aarhus II
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
08:13.77
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m E Finale
2014-05-17 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
08:02.88
2 25 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08:15.59
3 18 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
08:16.93
4 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
08:43.01
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2014-05-17 11:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:25.08
2 3 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:27.21
3 12 Kraftcenter Odense II
  • Joachim Sutton(1)
07:30.78
4 1 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:32.64
5 5 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:47.94
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2014-05-17 11:05
Plac. # Navn Tid
1 17 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:47.91
2 9 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:48.98
3 22 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
07:53.15
4 14 Kraftcenter København VII
  • Michael Ludwigsen(1)
08:08.00
5 15 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
08:45.45
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2014-05-17 09:27
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:30.96
2 22 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
07:33.94
3 2 Lyngby Roklub II
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:36.44
4 24 Kraftcenter København IV
  • Ole Søgaard(1)
07:45.50
5 20 Sorø Roklub I
  • (1)
08:01.01
6 25 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08:05.14
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2014-05-17 09:32
Plac. # Navn Tid
1 17 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:34.28
2 12 Kraftcenter Odense II
  • Joachim Sutton(1)
07:39.10
3 21 Kraftcenter København V
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
07:46.34
4 23 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:51.61
5 18 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
08:14.33
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2014-05-17 09:37
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:30.46
2 14 Kraftcenter København VII
  • Michael Ludwigsen(1)
07:35.05
3 8 Kraftcenter København VI
  • Loui Lam(1)
07:36.91
4 16 Rocenter Aarhus II
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
08:11.07
5 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
08:30.62
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 4. Indledende
2014-05-17 09:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:22.64
2 1 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:25.66
3 4 Kraftcenter København III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
07:25.94
4 26 Aalborg Roklub II
  • Mathias Kristensen(1)
07:46.08
5 7 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:46.55
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 5. Indledende
2014-05-17 09:47
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:40.79
2 15 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
07:41.62
3 19 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
07:42.40
4 6 Rocenter Aarhus III
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
07:57.18
5 13 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
AFMELDT9:59.99
117
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 15:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2014-05-17 15:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Thorbjørn Patschider(2)
07:15.02
2 4 Sorø Roklub
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
07:19.09
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Secher(1)
  • Lasse Dittmann(2)
07:25.07
4 5 Københavns Roklub
  • Sebastian Bache(1)
  • Niels Frederiksen(2)
08:09.96
119
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2014-05-17 15:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
07:07.23
2 2 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Søren Baastrup(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
07:49.01
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
07:52.94
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2014-05-17 15:37
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
07:55.61
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Marie Frimann(2)
08:10.44
3 4 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
08:16.25
4 5 Kraftcenter Odense II
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
08:17.75
5 2 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
08:25.55
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
08:26.57
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m B Finale
2014-05-17 15:32
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
  • Olivia Cardel(2)
08:33.25
2 7 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Mie Andersen(2)
08:53.28
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2014-05-17 09:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Marie Frimann(2)
08:01.24
2 4 Holstebro Roklub II
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
08:09.76
3 2 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
08:15.76
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
  • Olivia Cardel(2)
08:24.00
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2014-05-17 09:52
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
08:15.09
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
08:20.09
3 5 Kraftcenter Odense II
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
08:20.37
4 7 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Mie Andersen(2)
08:45:12
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2014-05-17 15:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter II
  • Sophus Johannesen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
06:44.01
2 4 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:46.43
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
06:46.83
4 8 Danmarks Rocenter I
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
06:51.74
5 1 Kraftcenter Odense
  • Oliver Kiehn(1)
  • Mathias Larsen(2)
06:57.69
6 5 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
07:01.70
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m B Finale
2014-05-17 15:42
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
07:03.03
2 6 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Fredsted(1)
  • Niclas Schmidt(2)
07:07.86
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2014-05-17 10:02
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter I
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
06:46.76
2 4 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:51.74
3 5 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
06:56.04
4 6 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Fredsted(1)
  • Niclas Schmidt(2)
07:03.40
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2014-05-17 10:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense
  • Oliver Kiehn(1)
  • Mathias Larsen(2)
00:00:00
2 2 Danmarks Rocenter II
  • Sophus Johannesen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
06:48.43
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
06:52.68
4 7 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
07:00.02
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2014-05-17 15:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane Elander(2)
07:31.50
2 5 Danmarks Rocenter II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Christina Pultz(2)
07:34.39
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
07:49.48
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
07:51.38
5 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Marianne Vinsand(2)
08:11.61
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:55s 04:36.66
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Hans-Jørgen Stahl(1)
  • Asbjørn Levring(2)
Start:55s 04:48.14
3 2 Roklubben Skjold II
  • Flemming Bay(1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 04:48.38
4 4 Roklubben Skjold I
  • Carsten Blichfeldt(1)
  • Niels Nielsen(2)
Start:0s 05:20.30
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2014-05-17 15:59
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:5s 04:01.25
2 8 Danske Studenters Roklub/Roklubben Furesø
  • Mette Møller(1)
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(2)
Start:5s 04:08.30
3 11 Fredensborg Roklub/Køge Roklub I
  • Anna Karina Eli Gravad(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 04:08.52
4 12 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 04:11.49
5 7 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 04:15.49
6 10 Lyngby Roklub I
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(1)
  • Stine Louise Knudsen(2)
Start:10s 04:38.12
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2014-05-17 16:03
Plac. # Navn Tid
1 15 Københavns Roklub I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:30s 04:15.77
2 14 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:10s 04:20.87
3 17 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:0s 04:25.46
4 16 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:30s 04:28.66
5 13 Fredensborg Roklub I
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Ulrik Jensen(2)
Start:25s 04:32.90
6 18 Roklubben Furesø II
  • Bo Jystrup(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:20s 04:40.22
124
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2014-05-17 16:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:32.58
2 1 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
02:45.06
125
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2014-05-17 16:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Andreas Kristensen(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
  • Ebbe Eliassen(cox)
01:50.14
2 1 Bagsværd Roklub I
  • William Zachariasen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
  • Jeppe Palmberg(cox)
01:51.69
3 2 Bagsværd Roklub
  • Niels Østergaard(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
  • Oskar Hagen(cox)
01:59.84
4 4 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Freja Liv Holmark(4)
  • (cox)
02:21.54
126
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2014-05-17 16:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub
  • Stine Mathiasen(1)
  • Regitze Bay(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
05:40.09
2 1 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Iben From(2)
  • Freja Krüger(3)
  • Simone Sørensen(4)
06:05.77
127
W/M 2X M/W2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
128
W/M 1X M/W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
129
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
130
M4- M4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
131
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2014-05-17 16:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Anne Dsane Andersen(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
07:20.89
2 2 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Helene Olesen(2)
  • Ida Dsane Andersen(3)
  • Nikoline Vestergaard Dich(4)
07:28.49
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Cecilie Askov Grau(1)
  • Christina Aagaard(2)
  • Ulla Jacobsen(3)
  • Marianne Becker(4)
07:43.59
132
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2014-05-17 16:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Morten Jørgensen(4)
06:08.77
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Andreas Dyrby(4)
06:18.67
3 4 Aalborg Roklub
  • Christian Hauge(1)
  • Kasper Phil Rasmussen(2)
  • Jakob Andersen Molbech(3)
  • Laurits Mathiessen(4)
  • Jonas Svane(5)
  • (6)
  • Jonas Krage(7)
  • Jens Hedegaard Malmberg(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
06:58.64
4 2 Aalborg Roklub I
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Søren Gam(2)
  • Anders Boutrup Petersen(3)
  • (4)
07:27.29
133
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:27
Ingen tilmeldt, løbet udgår
134
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:27
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2014-05-17 16:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
  • Sebastian Sølve(3)
  • Mathias Nielsen - KR(4)
06:47.54
2 2 Bagsværd Roklub
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
06:57.65
136
U19 W4X JW4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-17 16:27
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2014-05-17 17:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub/Køge Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Anna Karina Eli Gravad(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 03:51.87
2 7 Danske Studenters Roklub III
  • Regitze Siggaard(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Waltraut Lissau(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:5s 03:59.89
3 6 Sorø Roklub II
  • Jane Steensberg(1)
  • Laila Hjorth(2)
  • Elsebeth Nielsen(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:0s 04:00.18
137
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2014-05-17 17:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold/Sorø Roklub
  • Stig Rasmussen(1)
  • (2)
  • Peter Skov(3)
  • Flemming Bay(4)
Start:0s 04:01.81
2 5 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
  • Hans Tapper(2)
  • Søren Strange(3)
  • Henrik Almegaard(4)
Start:40s 04:07.99
3 1 Bagsværd Roklub/X
  • Claus Helgesen(1)
  • Mia Sørensen(2)
  • Bertha Flensborg(3)
  • Anders Olsen(4)
  • Klara (Efternavn?)(cox)
Start:25s 04:24.28
4 2 Roklubben Furesø I
  • Bo Jystrup(1)
  • Anette Kyster(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:34s 04:24.79
138
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2014-05-17 16:43
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • X Oliver Jerkovic(2)
01:40.53
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:50.88
3 6 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
01:57.21
4 2 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
01:57.45
5 10 Bagsværd Roklub VI
  • Jeppe Palmberg(1)
  • William Zachariasen(2)
02:17.05
138
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2014-05-17 16:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:53.00
2 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
01:58.10
3 9 Bagsværd Roklub IV
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:30.12
138
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2014-05-17 10:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:52.13
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
01:57.88
3 2 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
02:00.47
4 5 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
02:01.60
5 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
02:06.87
138
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2014-05-17 10:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • X Oliver Jerkovic(2)
01:53.49
2 6 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
02:02.20
3 10 Bagsværd Roklub VI
  • Jeppe Palmberg(1)
  • William Zachariasen(2)
02:14.90
4 8 Bagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:25.01
5 9 Bagsværd Roklub IV
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:36.30
139
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m B Finale
2014-05-17 16:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub II
  • Amanda Berner(1)
02:27.32
2 9 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
02:32.27
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup(1)
02:38.44
4 5 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
02:47.74
139
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2014-05-17 10:18
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Iben From(1)
02:12.56
2 2 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:19.39
3 4 Roskilde Roklub II
  • Amanda Berner(1)
02:32.53
4 1 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Bardram Starup(1)
02:41.06
139
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2014-05-17 10:18
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
02:14.01
2 8 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
02:24.60
3 9 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
02:34.95
4 5 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
02:42.94
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2014-05-17 17:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Bastian Secher(2)
05:21.92
2 5 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
05:30.93
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
05:37.53
4 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Thor Friis(1)
  • Jonas Lund(2)
05:45.91
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2014-05-17 16:56
Plac. # Navn Tid
1 3 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
06:08.03
2 1 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
06:19.24
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
06:22.91
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2014-05-17 10:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Bastian Secher(2)
05:31.82
2 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Thor Friis(1)
  • Jonas Lund(2)
06:01:17
3 3 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
06:13.25
4 1 Kraftcenter Odense II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
06:32.03
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2014-05-17 10:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
05:42.00
2 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
06:05.88
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
06:54.38
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2014-05-17 17:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
07:00.55
2 3 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:06.49
3 5 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
07:20.88
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2014-05-17 10:34
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
06:49.98
2 2 Rocenter Aarhus II
  • Sarah Moslund(1)
07:00.17
3 1 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
07:10.91
4 3 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:21.81
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2014-05-17 10:34
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
06:52.65
2 6 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
06:58.17
3 5 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
07:35.13
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2014-05-17 17:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub IV
  • Rasmus Bjerre(1)
02:59.94
2 5 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
03:09.87
3 2 Roklubben Furesø IV
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
03:14.27
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2014-05-17 17:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Næstved Roklub VI
  • Mathilde Olsson(1)
02:54.86
2 6 Roklubben Furesø III
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
03:13.30
3 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
03:14.98
4 7 Roklubben Furesø II
  • Klara Persson(1)
03:19.93
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 3. Afdeling
2014-05-17 17:18
Plac. # Navn Tid
1 13 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
02:45.05
2 10 Næstved Roklub I
  • Caroline Olsen(1)
02:50.88
3 11 Næstved Roklub V
  • Sofie Hoppe Søe(1)
02:53.49
4 12 Næstved Roklub III
  • Kaja Schultz(1)
04:30.71
144
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2014-05-17 11:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
04:08.80
2 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
04:15.63
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
04:18.38
4 4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
04:19.68
5 6 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04:23.24
6 7 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
04:32.60
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2014-05-18 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Emil Ulnits(1)
01:18.76
2 2 Holstebro Roklub III
  • Rasmus Mortensen(1)
01:23.81
3 5 Roklubben Furesø IV
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
01:24.13
4 1 Roklubben Furesø V
  • Morten Gade Rasmussen(1)
01:25.75
5 4 Roklubben Stevns V
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
01:39.09
6 6 Roklubben Stevns I
  • Kevin Joensen(1)
01:47.76
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2014-05-18 13:03
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro Roklub I
  • Ebbe Eliassen(1)
01:21.55
2 13 Holstebro Roklub IV
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:28.15
3 12 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Thyregod Nielsen(1)
01:29.37
4 14 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:33.55
5 11 Bagsværd Roklub III
  • Tim Aaslet(1)
01:41.05
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2014-05-18 13:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø III
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
01:18.15
2 2 Roklubben Furesø II
  • Klara Persson(1)
01:24.00
3 4 Roklubben Stevns II
  • Frederikke Munch(1)
01:28.49
4 1 Roklubben Stevns III
  • Julie Munch(1)
01:48.17
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 4. Afdeling
2014-05-18 13:09
Plac. # Navn Tid
1 11 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
01:18.26
2 13 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
01:25.90
3 14 Roklubben Stevns IV
  • Mathilde Joensen(1)
01:37.53
4 12 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
01:42.55
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2014-05-18 13:21
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:44.89
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
01:52.66
3 2 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01:53.97
4 16 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
01:55.09
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2014-05-18 13:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
01:56.26
2 7 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
02:00.20
3 6 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:01.75
4 12 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:02.48
5 18 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
02:13.40
6 14 Bagsværd Roklub VII
  • Oskar Hagen(1)
02:31.08
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2014-05-18 13:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
02:06.40
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:09.05
3 11 Holstebro Roklub III
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:09.75
4 17 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
02:17.67
5 8 Bagsværd Roklub V
  • Niels Østergaard(1)
02:34.57
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2014-05-18 08:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
01:58.48
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Tobias Taudal(1)
02:03.69
3 6 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
02:07.06
4 5 Holstebro Roklub II
  • Andreas Kristensen(1)
02:10.35
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Anders Granskov Hansen(1)
02:13.66
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2014-05-18 08:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
02:01.10
2 7 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
02:08.52
3 12 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
02:09.71
4 11 Holstebro Roklub III
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:17.77
5 8 Bagsværd Roklub V
  • Niels Østergaard(1)
02:42.86
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2014-05-18 08:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
01:53.55
2 16 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
02:06.99
3 18 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
02:21.42
4 14 Bagsværd Roklub VII
  • Oskar Hagen(1)
02:31.32
5 17 Holstebro Roklub IV
  • Ebbe Eliassen(1)
02:33.45
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2014-05-18 13:23
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01:44.94
2 1 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01:49.30
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:54.67
4 5 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
01:56.68
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
02:10.82
6 4 Roforeningen KVIK I
  • Anna Hof(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:11.86
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2014-05-18 13:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:33.85
2 11 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
05:35.40
3 1 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
05:40.43
4 3 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
05:53.13
5 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
05:59.64
6 10 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
06:12.87
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2014-05-18 13:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
05:46.86
2 5 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
05:59.75
3 12 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
06:08.02
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
06:19.56
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2014-05-18 13:26
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
06:01.20
2 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:02.23
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
06:33.77
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2014-05-18 08:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
05:43.48
2 3 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
05:48.45
3 4 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
05:50.71
4 5 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
05:51.99
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
06:20.98
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2014-05-18 08:59
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:56.46
2 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
06:00.37
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
06:12.02
4 9 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
06:31.62
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2014-05-18 08:59
Plac. # Navn Tid
1 11 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
06:00.85
2 10 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
06:13.24
3 12 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
06:16.14
4 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:19.42
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2014-05-18 13:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
05:49.12
2 4 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
05:53.44
3 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
05:56.17
4 1 Københavns Roklub I
  • Julie Brandt(1)
  • Johanne Larsen Kildesgaard(2)
06:06.64
5 3 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
06:12.03
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Granskov Hansen(1)
  • Nikoline Bay(2)
06:57.85
205
W/M 2X M/W2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 13:31
Ingen tilmeldt, løbet udgår
206
W/M 1X M/W1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 13:31
Ingen tilmeldt, løbet udgår
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 13:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 04:30.65
2 3 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:25s Tyvstartede??04:32.21
3 4 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
Start:40s 04:43.88
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2014-05-18 13:43
Plac. # Navn Tid
1 6 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:10s 04:12.89
2 10 Danske Studenters Roklub 2
  • Christoffer Kruse(1)
Start:45s 04:19.10
3 9 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:40s 04:23.54
4 8 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:20s 04:29.83
5 7 Roforeningen KVIK II
  • Jens Hee Lindhardt(1)
Start:0s 04:30.08
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2014-05-18 13:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:24.50
2 2 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:29.01
3 6 Holstebro Roklub I
  • Emil Ulnits(1)
02:29.55
4 1 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:38.05
5 5 Holstebro Roklub II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
02:43.13
209
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2014-05-18 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Astrid Brehmer(3)
  • Klara Christensen(4)
  • (cox)
01:58.88
2 1 Roklubben Furesø
  • Klara Persson(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Clara Møller(3)
  • Morten Gade Rasmussen(4)
  • Anders Enrico Krog Petersen(cox)
02:39.49
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2014-05-18 13:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(2)
  • Mathias Daniel Ven(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
04:56.10
2 6 Kraftcenter Odense
  • Tobias Taudal(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • Malte Rusbjerg(3)
  • Laust Zwisler(4)
05:02.09
3 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
05:02.97
4 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Thor Friis(1)
  • Thomas Hovmand Larsen(2)
  • Oliver Kviat Antonsen(3)
  • Jonas Lund(4)
05:11.07
5 5 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jakob Mortensen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
05:23.75
6 4 Bagsværd Roklub
  • Jonatan Dahl(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Oscar Svane Hansen(3)
  • Alexander Fadhil(4)
05:59.92
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2014-05-18 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07:20.78
2 8 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
07:37.75
3 5 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
08:03.32
4 4 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
08:28.44
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
08:57.10
6 6 Roklubben Furesø II
  • Frederik Theil Jensen(1)
10:35.94
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2014-05-18 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08:11.59
2 6 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
08:18.14
3 8 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
08:30.09
4 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
08:31.15
5 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
08:45.59
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m B Finale
2014-05-18 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
08:48.79
2 7 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
08:54.34
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2014-05-18 09:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08:34.11
2 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
08:51.52
3 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
08:56.00
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
09:25.20
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2014-05-18 09:17
Plac. # Navn Tid
1 6 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
08:36.51
2 8 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
08:51.26
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
09:03.88
213
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2014-05-18 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
07:05.29
2 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Sebastian Bache(2)
07:32.79
214
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2014-05-18 14:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:06.28
2 5 Kraftcenter København I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:17.17
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Sara Nissen(1)
08:18.55
4 15 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
08:23.33
5 6 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:33.40
6 10 Bagsværd Roklub V
  • Kirstine Halberg Engel(1)
08:35.00
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m C Finale
2014-05-18 14:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Marie Gram Pietraszek(1)
08:26.34
2 16 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
08:37.70
3 17 Bagsværd Roklub III
  • Veronika Karlsson(1)
08:44.06
4 8 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
08:58.85
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2014-05-18 09:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Danmarks Rocenter I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:05.20
2 1 Bagsværd Roklub IV
  • Sarah Jürgensen(1)
08:14.09
3 5 Kraftcenter København I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:22.00
4 15 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
08:28.22
5 9 Hadsund Roklub II
  • Marie Gram Pietraszek(1)
08:32.25
6 17 Bagsværd Roklub III
  • Veronika Karlsson(1)
08:45.24
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2014-05-18 09:32
Plac. # Navn Tid
1 14 Danmarks Rocenter III
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
08:18.24
2 11 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:22.96
3 3 Kraftcenter Odense II
  • Sara Nissen(1)
08:30.49
4 10 Bagsværd Roklub V
  • Kirstine Halberg Engel(1)
08:40.19
5 8 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
08:59.77
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2014-05-18 09:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08:15.98
2 18 Danmarks Rocenter II
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:22.07
3 12 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08:26.95
4 6 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
08:45.65
5 16 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
08:53.80
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2014-05-18 14:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:13.64
2 17 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:17.24
3 3 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:17.68
4 26 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:19.32
5 27 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
07:24.76
6 8 Kraftcenter København III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
07:31.97
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2014-05-18 14:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
0
2 23 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:24.63
3 20 Kraftcenter København VI
  • Loui Lam(1)
07:28.87
4 14 Kraftcenter København VII
  • Ole Søgaard(1)
07:31.23
5 21 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
07:38.81
6 6 Kraftcenter København V
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
07:41.38
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2014-05-18 14:45
Plac. # Navn Tid
1 19 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
07:23.82
2 24 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:29.50
3 10 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:31.43
4 1 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:34.43
5 18 Kraftcenter København IV
  • Michael Ludwigsen(1)
07:35.92
6 15 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:36.05
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m D Finale
2014-05-18 14:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
Ikke mødt til start0
2 9 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
Ikke mødt til start0
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
07:39.95
4 12 Aalborg Roklub II
  • Mathias Kristensen(1)
07:40.60
5 4 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
07:50.67
6 13 Sorø Roklub I
  • (1)
07:58.56
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2014-05-18 10:42
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:12.19
2 3 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:12.41
3 17 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:16.02
4 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
07:21.26
5 14 Kraftcenter København VII
  • Ole Søgaard(1)
07:38.40
6 6 Kraftcenter København V
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
07:48.81
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2014-05-18 10:37
Plac. # Navn Tid
1 26 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:15.95
2 27 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
07:18.00
3 8 Kraftcenter København III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
07:19.15
4 20 Kraftcenter København VI
  • Loui Lam(1)
07:19.93
5 23 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:22.94
6 21 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
07:40.26
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. C/D Semifinale
2014-05-18 10:32
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
Afmeldt0
2 19 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
07:37.84
3 24 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:38.60
4 1 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:47.11
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
07:50.06
6 4 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
07:51.30
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. C/D Semifinale
2014-05-18 10:27
Plac. # Navn Tid
1 10 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:34.50
2 15 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:34.50
3 18 Kraftcenter København IV
  • Michael Ludwigsen(1)
07:44.42
4 12 Aalborg Roklub II
  • Mathias Kristensen(1)
07:48.82
5 13 Sorø Roklub I
  • (1)
07:53.41
6 5 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
07:55.56
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2014-05-18 08:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Frank Steffensen(1)
07:15.97
2 27 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
07:22.54
3 14 Kraftcenter København VII
  • Ole Søgaard(1)
07:26.51
4 19 Kraftcenter Odense II
  • Esben Rusbjerg(1)
07:31.52
5 24 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07:36.23
6 13 Sorø Roklub I
  • (1)
08:08.00
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2014-05-18 08:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:27.36
2 21 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
07:31.27
3 6 Kraftcenter København V
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
07:32.82
4 1 Lyngby Roklub III
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
07:34.39
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Jes Struck(1)
07:52.29
6 5 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
07:54.44
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2014-05-18 08:40
Plac. # Navn Tid
1 26 Kraftcenter København I
  • Jannik Nilton(1)
07:23.74
2 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
07:27.36
3 20 Kraftcenter København VI
  • Loui Lam(1)
07:27.87
4 18 Kraftcenter København IV
  • Michael Ludwigsen(1)
07:33.61
5 10 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07:37.65
6 9 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
08:36.75
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 4. Indledende
2014-05-18 08:45
Plac. # Navn Tid
1 23 Kraftcenter København II
  • Christian Noll Nielsen(1)
07:31.04
2 17 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:32.94
3 8 Kraftcenter København III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
07:36.23
4 12 Aalborg Roklub II
  • Mathias Kristensen(1)
07:42.68
5 15 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:49.76
6 4 Rocenter Aarhus II
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
07:52.18
217
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
218
M2- M2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 14:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
219
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2014-05-18 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
06:52.02
2 4 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
  • Sebastian Sølve(2)
07:09.79
3 3 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Søren Baastrup(1)
  • Peter Torp Eklund(2)
07:32.32
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
07:39.93
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2014-05-18 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
07:39.15
2 6 Kraftcenter Odense II
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
08:00.44
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
08:03.17
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
08:04.67
5 5 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
08:13.05
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m B Finale
2014-05-18 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
  • Olivia Cardel(2)
08:07.98
2 7 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Mie Andersen(2)
08:24.75
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2014-05-18 09:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Anne Larsen(2)
08:04.98
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Sarah Moslund(2)
08:06.72
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Ida Bruun Øemig(2)
08:11.33
4 4 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
  • Olivia Cardel(2)
08:21.96
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2014-05-18 09:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
08:16.22
2 6 Kraftcenter Odense II
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
08:19.46
3 7 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Mie Andersen(2)
08:51.92
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2014-05-18 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
0
2 7 Danmarks Rocenter I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:32.05
3 3 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:34.38
4 9 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
06:35.55
5 6 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
06:43.27
6 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
06:54.96
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m B Finale
2014-05-18 15:10
Plac. # Navn Tid
1 8 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Fredsted(1)
  • Niclas Schmidt(2)
06:52.72
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
07:03.80
3 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
07:05.67
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2014-05-18 09:47
Plac. # Navn Tid
1 9 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
06:46.97
2 3 Kraftcenter København I
  • Jens Noll Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:50.93
3 6 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
  • Alexander Modest(2)
06:58.33
4 8 Kraftcenter Odense II
  • Jesper Fredsted(1)
  • Niclas Schmidt(2)
07:00.49
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2014-05-18 09:52
Plac. # Navn Tid
1 7 Danmarks Rocenter I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:53.22
2 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
07:03.04
3 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
  • Mads Brogaard(2)
07:09.18
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
07:12.04
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2014-05-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Christina Pultz(2)
07:18.11
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Iben Østergaard(2)
07:24.94
3 1 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
07:26.62
4 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Marianne Vinsand(1)
  • Mette Noll Nielsen(2)
07:46.53
5 3 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
07:46.89
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Maja Søndergaard Knudsen(1)
  • Marianne Becker(2)
08:22.21
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
Start:10s 03:55.18
2 4 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • John Knudsen(2)
Start:10s 03:59.78
3 6 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 04:00.00
4 3 Fredensborg Roklub III
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 04:01.72
5 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Marie Tingborg(1)
  • Mia Elisabeth Espersen(2)
Start:15s 04:09.39
223
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2014-05-18 15:30
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub II
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:55s 04:24.32
2 7 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 04:30.50
3 9 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:40s 04:36.02
4 15 Danske Studenters Roklub II
  • Hans-Jørgen Stahl(1)
  • Asbjørn Levring(2)
Start:55s 04:50.90
5 13 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:60s 05:02.31
223
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2014-05-18 15:35
Plac. # Navn Tid
1 17 Fredensborg Roklub I
  • Ulrik Jensen(1)
  • Søren Eriksen(2)
Start:15s 03:44.21
2 10 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 03:51.33
3 8 Roklubben Furesø III
  • Bo Hartz(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 03:53.45
4 18 Lyngby Roklub II
  • Peter Kosminska Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:20s 03:55.71
5 16 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:20s 03:56.27
6 11 Fredensborg Roklub II
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Svend Aage Nielsen(2)
Start:0s 04:07.72
224
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m 1. Afdeling
2014-05-18 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
Ikke reel roet tid01:24.16
2 1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
Ikke reel roet tid01:27.43
225
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2014-05-18 15:43
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • William Zachariasen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
  • Jeppe Palmberg(cox)
01:49.99
2 3 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Andreas Kristensen(3)
  • Christoffer Kvist Nielsen(4)
  • Ebbe Eliassen(cox)
01:56.34
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
  • Asbjørn Bay(cox)
01:59.85
226
U17 W4X JW4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2014-05-18 15:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
227
W/M 2X M/W2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
228
W/M 1X M/W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
229
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
230
M4- M4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:44
Ingen tilmeldt, løbet udgår
231
W4X W4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:44
Ingen tilmeldt, løbet udgår
232
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2014-05-18 15:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Morten Jørgensen(4)
05:59.14
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Joachim Sutton(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Andreas Dyrby(4)
06:06.78
3 5 Bagsværd Roklub 2
  • Ulrich Høgstedt(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Emil Kjerri(3)
  • Jens Vilhelmsen(4)
06:27.94
4 3 Aalborg Roklub I
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Søren Gam(2)
  • Anders Boutrup Petersen(3)
  • (4)
07:12.08
233
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
234
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2014-05-18 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
235
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2014-05-18 16:07
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub 3
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Emil Eigenbrod(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
06:50.07
2 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Mathias Nielsen - KR(4)
06:53.43
3 3 Danske Studenters Roklub
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
07:00.88
4 2 Bagsværd Roklub 2
  • Christian Michaelsen(1)
  • Thorbjørn Patschider(2)
07:02.37
236
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2014-05-18 16:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Regitze Bay(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
07:18.98
2 2 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Nanna Trier Nipper(3)
  • Ida Petersen(4)
07:19.65
237
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2014-05-18 16:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 03:48.38
2 4 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 03:57.15
3 3 Sorø Roklub II
  • Merete Busk(1)
  • Annika Lindkvist(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • (4)
Start:0s 03:59.80
4 9 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
  • (2)
  • Elsebeth Nielsen(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:10s 04:09.28
237
Master W/M 4X/8+/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2014-05-18 17:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold/Sorø Roklub
  • Stig Rasmussen(1)
  • (2)
  • Peter Skov(3)
  • Flemming Bay(4)
Start:0s 03:57.29
2 8 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Nielsen(1)
  • Hans Tapper(2)
  • Søren Strange(3)
  • Henrik Almegaard(4)
Start:40s 04:05.80
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Claus Helgesen(1)
  • Bertha Flensborg(2)
  • Mia Sørensen(3)
  • Anders Olsen(4)
  • Birgitte Jørgensen(cox)
Start:25s 04:20.53
238
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2014-05-18 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
0
2 4 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • X Oliver Jerkovic(2)
01:40.40
3 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:52.88
4 11 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
01:56.29
5 2 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
01:56.67
6 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
02:24.22
238
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2014-05-18 16:17
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
  • William Zachariasen(2)
0
2 3 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(2)
02:03.50
3 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
02:07.73
4 8 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:20.19
5 10 Bagsværd Roklub V
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:32.16
238
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2014-05-18 09:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
  • X Oliver Jerkovic(2)
01:45.05
2 2 Hadsund Roklub I
  • Frederik Busk(1)
  • Nichlas Pedersen(2)
01:55.61
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
  • Anders Granskov Hansen(2)
01:57.67
4 3 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(2)
02:00.86
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
02:04.19
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
  • William Zachariasen(2)
02:10.22
238
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2014-05-18 09:57
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01:53.64
2 11 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
01:57.14
3 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
02:08.87
4 8 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:16.90
5 10 Bagsværd Roklub V
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Niels Østergaard(2)
02:33.00
239
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2014-05-18 16:23
Plac. # Navn Tid
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
02:08.87
2 4 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:12.81
3 3 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
02:16.18
4 6 Roklubben Stevns I
  • Luna Jørgensen(1)
02:31.71
5 5 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
02:34.89
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
02:42.45
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2014-05-18 16:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub/Roklubben Viking I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jeppe Storm(2)
05:15.01
2 2 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
05:17.17
3 8 Kraftcenter Odense II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
05:33.65
4 1 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
06:00.06
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2014-05-18 16:26
Plac. # Navn Tid
1 5 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
05:51.93
2 4 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
05:55.44
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
06:22.06
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2014-05-18 10:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
05:35.45
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
05:47.64
3 4 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Andreas Yde(2)
05:52.88
4 5 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
05:55.89
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2014-05-18 10:07
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub/Roklubben Viking I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jeppe Storm(2)
05:26.68
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
05:46.23
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
06:20.97
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2014-05-18 16:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
06:19.33
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
06:23.90
3 8 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
06:24.88
4 5 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
06:47.09
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2014-05-18 16:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
06:44.04
2 3 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
06:56.83
3 7 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
07:11.16
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2014-05-18 10:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
06:26.30
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
06:33.88
3 2 Roskilde Roklub II
  • Freja Krüger(1)
06:36.11
4 3 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
06:52.07
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2014-05-18 10:17
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
06:36.78
2 5 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
06:48.53
3 7 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
07:00.43
242
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2014-05-18 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub II
  • Emil Ulnits(1)
Afmeldt0
2 3 Holstebro Roklub III
  • Ebbe Eliassen(1)
Afmeldt0
3 6 Roklubben Furesø V
  • Morten Gade Rasmussen(1)
03:04.42
4 5 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
03:05.23
5 4 Roklubben Furesø IV
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
03:14.92
242
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2014-05-18 16:50
Plac. # Navn Tid
1 12 Næstved Roklub I
  • Caroline Olsen(1)
Afmeldt0
2 13 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
02:40.74
3 15 Næstved Roklub III
  • Mathilde Olsson(1)
02:51.81
4 11 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
03:00.52
5 14 Roklubben Furesø III
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
03:08.40
6 16 Roklubben Furesø II
  • Klara Persson(1)
03:16.84
243
W/M 8+ Åben 8+ - 2000m A Finale
2014-05-18 16:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Kasper Phil Rasmussen(2)
  • Jakob Andersen Molbech(3)
  • Laurits Mathiessen(4)
  • Jonas Svane(5)
  • (6)
  • Jonas Krage(7)
  • Jens Hedegaard Malmberg(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
06:46.39
2 1 Danske Studenters Roklub
  • Peter A. Stentoft(1)
  • Peter Gelting(2)
  • Andreas Von Bülow(3)
  • Jonas Kjellmann(4)
  • Sebastian Bayer(5)
  • Asbjørn Levring(6)
  • Asbjørn Stahlhut(7)
  • Hans-Jørgen Stahl(8)
  • Gracie McKenzie(cox)
07:02.35