Resultater Copenhagen Regatta 2015

100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2015-05-16 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Hvidovre Roklub V
  • Thomas Jensen(1)
2001-0701:24.07
2 5 Holstebro Roklub II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2001-1101:30.82
3 4 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
2002-0401:34.39
4 3 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
2002-0601:44.20
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2015-05-16 13:05
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
200001:18.51
2 10 Hvidovre Roklub II
  • Christoffer Nielsen(1)
2001-0501:18.76
3 11 Bagsværd Roklub II
  • Lasse Maigaard(1)
200001:25.34
4 9 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
2001-0501:52.26
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2015-05-16 13:10
Plac. # Navn Tid
1 18 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
2002-0901:33.76
2 15 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
200401:36.14
3 16 Bagsværd Roklub III
  • Claudia Sophia Thorsted Jonasson(1)
01:39.87
4 13 Sorø Roklub I
  • (1)
200301:50.09
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2015-05-16 13:26
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II 18
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:47.42
2 17 Sorø Roklub II 16
  • (1)
01:58.81
3 13 Holstebro Roklub II 14
  • Andreas Kristensen(1)
02:01.59
4 1 Roforeningen KVIK I 12
  • Nicholas Andersen(1)
02:03.51
5 8 Kungälv II
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
02:04.04
6 2 Roskilde Roklub I 10
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02:08.62
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2015-05-16 13:23
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub III 8
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
02:04.12
2 11 Holstebro Roklub V 6
  • Frederik Geertsen Lund(1)
02:12.47
3 18 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
02:14.61
4 14 Sorø Roklub I 4
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:17.93
5 5 Bagsværd Roklub I 2
  • William Foss Keincke(1)
03:26.01
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2015-05-16 13:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Næstved Roklub I 2
  • Rasmus Bjerre(1)
02:14.72
2 19 Hadsund Roklub I 2
  • Haris Alagic(1)
02:21.56
3 4 Holstebro Roklub IV 2
  • Emil Ulnits(1)
02:38.84
4 15 Roklubben Furesø II 2
  • Lauge Endel Rønn(1)
99:99.99
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2015-05-16 13:17
Plac. # Navn Tid
1 16 Roklubben Furesø I 2
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:25.39
2 7 Odder Roklub I 2
  • Kristian Alrøe(1)
02:27.46
3 12 Bagsværd Roklub III 2
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:33.16
4 3 Roklubben Viking I 2
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:36.06
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2015-05-16 13:35
Plac. # Navn Tid
1 8 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
  • Wilma Öhman(2)
01:59.04
2 9 Hadsund Roklub/Odense Roklub I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
02:00.61
3 2 Roskilde Roklub I 16
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
02:05.95
4 5 Roklubben Furesø I 14
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02:09.11
5 3 Roforeningen KVIK I 12
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02:11.61
6 10 Roklubben Stevns I 10
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
02:13.98
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2015-05-16 13:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Kongens Lyngby II 8
  • Marie Elkjær(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
02:51.10
2 6 Roklubben Stevns II 6
  • Mathilde Joensen(1)
  • Luna Jørgensen(2)
02:53.43
3 7 Bagsværd Roklub I 4
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
02:58.37
4 1 Kraftcenter Kongens Lyngby 2
  • Stella Neubert(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
03:05.580
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2015-05-16 08:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
2:05.18
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
2:06.13
3 5 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
2:08.37
4 4 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Marie Elkjær(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
2:12.14
5 1 Kraftcenter Kongens Lyngby
  • Stella Neubert(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
2:29.87
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2015-05-16 13:46
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø 2 18
  • Jonas Lund(1)
06:09.00
2 11 Danske Studenters Roklub I 16
  • Esben Søvndahl(1)
06:12.52
3 2 Roskilde Roklub I 14
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
06:19.41
4 17 Roforeningen KVIK I 12
  • Thor Friis(1)
06:19.85
5 4 Roforeningen KVIK II 10
  • Nicolai Krogsgaard(1)
06:33.08
6 14 Hadsund Roklub V 8
  • Mikkel Jensen(1)
06:43.60
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2015-05-16 13:42
Plac. # Navn Tid
1 8 Vestervig Roklub I 6
  • Jonas Lund Madsen(1)
05:53.75
2 6 Nordslesvigsk Roklub I 4
  • Sebastian Haug Krab(1)
05:55.18
3 5 Hadsund Roklub III 2
  • Tobias Grøn(1)
06:01.40
4 18 Bagsværd Roklub II 2
  • Aksel Bay(1)
06:11.63
5 13 Sorø Roklub I 2
  • (1)
06:29.67
6 16 Roklubben Viking II 2
  • Mads Panck(1)
99:99.99
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2015-05-16 13:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub II 2
  • Nichlas Pedersen(1)
07:01.72
2 1 Hadsund Roklub IV 2
  • Hans Bangsø(1)
07:45.57
3 15 Roklubben Furesø II 2
  • Benjamin Eibye(1)
07:53.03
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2015-05-16 13:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I 18
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
06:15.44
2 4 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I 16
  • Line Viuf(1)
  • Mie Mellerup(2)
06:34.77
3 5 Odense Roklub I 14
  • Mette Knudsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
06:47.00
4 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub 12
  • Laura Bruun Øemig(1)
  • Lea Alberte Olsen(2)
07:03.63
5 1 Odder Roklub I 10
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
07:09.47
105
W/M 2X Åben 2X - 1000m A Finale
2015-05-16 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub III
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
04:04.54
2 4 Holstebro Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Anne Vestergaard Nielsen(2)
04:07.86
3 2 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Viktoria W Midttun(2)
04:16.77
4 3 Holstebro Roklub II
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Laura Funch Petersen(2)
04:25.54
106
W/M 1X Åben 1X - 1000m A Finale
2015-05-16 13:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen(1)
04:19.13
2 1 Holstebro Roklub I
  • Mads Hummelshøj-Agerholm(1)
04:34.20
3 3 Roklubben Ægir I
  • Lærke E. Jensen(1)
04:42.48
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:17s 04:29.83
2 2 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s 04:31.30
3 1 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:0s 04:35.91
4 4 Lyngby Roklub II
  • Lars Nymarsk(1)
Start:23s 04:56.27
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2015-05-16 14:03
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:6s 04:33.94
2 10 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:6s 04:40.19
3 7 Sorø Roklub IV
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 05:03.22
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2015-05-16 14:06
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø Roklub III
  • Uffe Søgaard(1)
Start:13s 04:01.83
2 14 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:10s 04:10.67
3 15 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:10s 04:22.87
4 13 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:0s 04:30.42
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 4. Afdeling
2015-05-16 14:09
Plac. # Navn Tid
1 20 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
Start:5s 04:32.39
2 19 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 04:46.60
3 22 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
Start:10s 04:48.02
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2015-05-16 14:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:13.40
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
02:22.70
3 6 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
02:26.84
4 3 Holstebro Roklub II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
02:33.23
5 1 Roklubben Stevns II
  • Noah Leen Jensen(1)
02:36.48
6 2 Roklubben Stevns III
  • Frederikke Munch(1)
02:56.98
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2015-05-16 14:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
02:19.71
2 11 Holstebro Roklub I
  • Rasmus Mortensen(1)
02:26.76
3 7 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
02:38.43
4 8 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:50.61
109
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-05-16 14:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø 18
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Clara Møller(3)
  • Anna Hof(4)
01:56.79
2 1 Roklubben Stevns 16
  • Luna Jørgensen(1)
  • Mathilde Joensen(2)
  • Nikoline Kroll(3)
  • Katrine Højgaard(4)
02:06.25
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-05-16 14:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I 18
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • David Lønholm Shekufa(4)
05:09.83
2 7 Holstebro Roklub II 16
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
05:17.64
3 5 Holstebro Roklub III 14
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jonas G. Lund(3)
  • Jakob Mortensen(4)
05:31.73
4 1 Roskilde Roklub/Vestervig Roklub 12
  • Andreas Yde(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Kasper Overgaard(4)
05:35.55
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m B Finale
2015-05-16 14:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
  • Viktor Henkow(3)
  • Edvin Öhman(4)
05:46.92
2 6 Københavns Roklub I 10
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
  • Oliver Friborg(3)
  • Pelle Hultberg(4)
05:57.66
3 4 Bagsværd Roklub I 8
  • William Zachariasen(1)
  • Tim Aaslet(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
06:23.24
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 1. Indledende
2015-05-16 09:03
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
  • Laust Zwisler(3)
  • David Lønholm Shekufa(4)
05:25,59
2 1 Roskilde Roklub/Vestervig Roklub
  • Andreas Yde(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Kasper Overgaard(4)
05:41,51
3 2 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
  • Viktor Henkow(3)
  • Edvin Öhman(4)
05:58,81
4 4 Bagsværd Roklub I
  • William Zachariasen(1)
  • Tim Aaslet(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
06:33,14
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 2. Indledende
2015-05-16 09:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub II
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
4-05:33,42
2 5 Holstebro Roklub III
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jonas G. Lund(3)
  • Jakob Mortensen(4)
05:43,38
3 6 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
  • Oliver Friborg(3)
  • Pelle Hultberg(4)
06:01,12
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2015-05-16 14:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
07:57.06
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
08:00.74
3 10 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
08:08.38
4 5 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
08:30.63
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
08:32.20
6 2 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
08:40.13
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2015-05-16 14:31
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
08:19.96
2 7 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
09:02.19
3 3 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
09:07.27
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
09:08.92
5 4 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
99:99.99
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 09:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
08:36,60
2 5 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
08:40,04
3 2 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
08:40,46
4 3 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
09:08,93
5 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
09:12,24
6 4 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
09:46,41
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:11
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
08:08,35
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
08:16,43
3 10 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
08:19,43
4 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
08:23,46
5 7 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
09:23,47
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2015-05-16 14:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
09:04.79
2 9 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
09:08.43
3 1 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
09:08.63
4 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
09:21.55
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
09:35.40
6 6 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
99:99.99
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m B Finale
2015-05-16 14:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
09:29.43
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Skovgaard(1)
09:40.21
3 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sarah Friedrichsen(1)
10:19.12
4 10 Rocenter Aarhus I
  • Sarah Moslund(1)
99:99.99
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 09:19
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
09:24.97
2 1 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
09:33.55
3 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
09:48.55
4 2 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
10:05.57
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Skovgaard(1)
10:08.91
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:19
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
09:23.24
2 9 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
09:53.04
3 10 Rocenter Aarhus I
  • Sarah Moslund(1)
10:14.46
4 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sarah Friedrichsen(1)
10:27.59
113
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 14:38
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 14:38
Ingen tilmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2015-05-16 14:55
Plac. # Navn Tid
1 14 Danmarks Rocenter I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:16.45
2 6 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
08:26.03
3 4 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:33.22
4 13 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
08:33.86
5 15 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:42.28
6 12 Odense Roklub I
  • Emma Kiehn(1)
99:99.99
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2015-05-16 14:51
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
08:38.44
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
08:42.85
3 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
08:51.86
4 11 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
09:13.02
5 18 Bagsværd Roklub IV
  • Henriette Skavin(1)
09:15.17
6 9 Odense Roklub II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
09:23.77
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m C Finale
2015-05-16 14:47
Plac. # Navn Tid
1 2 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
09:08.66
2 5 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
09:12.44
3 16 Rocenter Aarhus III
  • Mai Nielsen(1)
09:19.27
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
09:26.58
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 09:27
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:51.32
2 6 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
08:51.49
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
09:04.60
4 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
09:17.19
5 2 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
09:47.43
6 5 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
09:58.68
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:31
Plac. # Navn Tid
1 13 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
09:11.53
2 7 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
09:12.53
3 9 Odense Roklub II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
09:52.33
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
10:08.50
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2015-05-16 09:35
Plac. # Navn Tid
1 14 Danmarks Rocenter I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:58.09
2 15 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
09:19.60
3 11 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
09:26.10
4 18 Bagsværd Roklub IV
  • Henriette Skavin(1)
09:35.21
5 16 Rocenter Aarhus III
  • Mai Nielsen(1)
09:39.95
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2015-05-16 15:07
Plac. # Navn Tid
1 16 Danmarks Rocenter I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:33.06
2 11 Danmarks Rocenter II
  • Mads Rasmussen(1)
07:38.38
3 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:41.94
4 1 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
07:47.56
5 7 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07:52.49
6 4 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alex Berg(1)
08:02.14
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2015-05-16 15:03
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
07:54.28
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
08:00.19
3 9 Upper Thames Rowing Club I
  • Thomas Carter(1)
08:01.92
4 5 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
08:02.80
5 14 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:15.80
6 3 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
08:16.92
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2015-05-16 14:59
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
08:07.45
2 6 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
08:10.82
3 15 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
08:19.25
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Ignacio Hidalgo(1)
08:23.33
5 18 Bagsværd Roklub IV
  • William Schrøder(1)
08:41.72
6 10 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
99:99.99
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 09:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
08:09.72
2 4 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alex Berg(1)
08:11.17
3 5 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
08:15.14
4 3 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
08:31.67
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
08:38.50
6 2 Bagsværd Roklub III
  • Ignacio Hidalgo(1)
09:12.61
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:43
Plac. # Navn Tid
1 11 Danmarks Rocenter II
  • Mads Rasmussen(1)
08:12.69
2 7 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
08:15.08
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
08:28.41
4 9 Upper Thames Rowing Club I
  • Thomas Carter(1)
08:31.06
5 12 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
08:41.11
6 10 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
99:99.99
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2015-05-16 09:47
Plac. # Navn Tid
1 16 Danmarks Rocenter I
  • Sverri S. Nielsen(1)
seed08:05.23
2 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
seed08:11.90
3 17 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
08:30.78
4 14 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:37.22
5 15 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
08:45.04
6 18 Bagsværd Roklub IV
  • William Schrøder(1)
09:10.97
117
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 14:58
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2015-05-16 15:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
07:11.13
2 3 Kraftcenter København I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
07:15.55
3 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ole Søgaard(1)
  • Loui Lam(2)
07:22.02
4 8 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
07:25.67
5 9 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
07:26.98
6 7 Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
07:56.53
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m B Finale
2015-05-16 15:11
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
07:56.88
2 6 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
08:25.50
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 09:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
07:26.46
2 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ole Søgaard(1)
  • Loui Lam(2)
07:29.43
3 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
07:33.33
4 5 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
08:13.79
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:51
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
07:46.76
2 9 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
07:54.34
3 7 Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
07:55.06
4 6 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
08:42.37
119
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2015-05-16 15:19
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
07:07.00
2 5 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mads Yding(1)
  • Bastian Secher(2)
07:19.44
3 3 Maribo Roklub/Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
07:21.66
4 2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
  • Laurits Mathiassen(2)
07:50.83
5 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
  • Søren Brag(2)
09:08.63
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2015-05-16 15:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:52.39
2 10 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Simone Sørensen(2)
07:53.39
3 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
08:08.67
4 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
08:28.52
5 8 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
08:33.10
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m B Finale
2015-05-16 15:23
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
08:40.07
2 6 Bagsværd Roklub
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Nikoline Bay(2)
09:21.81
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 10:04
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Nikoline Bay(2)
00:00:00
2 10 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Simone Sørensen(2)
08:25.44
3 9 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
08:41.61
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
08:47.17
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 09:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
08:30.39
2 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • Ida Brehmer(2)
08:52.36
3 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
09:04.21
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2015-05-16 15:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter I
  • Frank Steffensen(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:51.61
2 3 Danmarks Rocenter II
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
06:57.55
3 2 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
06:58.88
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Laurids Cordtz Larsen(2)
07:41.75
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2015-05-16 15:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
07:32.34
2 8 Danmarks Rocenter II
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane E.(2)
07:36.13
3 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)
07:44.69
4 6 Danmarks Rocenter III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
07:56.22
5 2 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Julie Poulsen(2)
08:20.19
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m B Finale
2015-05-16 15:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir II
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
08:15.95
2 7 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Jeanne Holm(2)
08:28.90
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2015-05-16 10:11
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
07:52.01
2 8 Danmarks Rocenter II
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane E.(2)
08:00.51
3 6 Danmarks Rocenter III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
08:01.92
4 7 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Jeanne Holm(2)
08:42.23
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2015-05-16 10:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)
08:12.58
2 2 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Julie Poulsen(2)
08:28.95
3 4 Roklubben Ægir II
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
08:39.22
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 15:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 04:07.50
2 3 Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Sanne Poulin(2)
Start:0s 04:11.25
3 1 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 04:17.28
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2015-05-16 15:44
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:0s 04:01.00
2 4 Danske Studenters Roklub II
  • Waltraut Lissau(1)
  • Asta Øjvind(2)
Start:0s 04:08.64
3 7 Danske Studenters Roklub III
  • Karin Bodelund(1)
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(2)
Start:0s 04:20.22
4 5 Roklubben Furesø III
  • Anette Kyster(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:0s 04:28.83
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2015-05-16 15:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub IV
  • Christian Mølvig(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
Start:6s 03:37.11
2 8 Lemvig Roklub/Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 03:49.70
3 11 Kungälv I
  • Mattias Carlsson(1)
  • Sven Bujalla(2)
Start:14s 03:53.44
4 10 Roklubben Furesø IV
  • Ole Kongsbak(1)
  • Henrik Rong(2)
Start:13s 03:56.62
5 13 Sorø Roklub I
  • Peter Lindblom(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:18s 03:57.15
6 12 Kungälv II
  • Peter Nyman(1)
  • Jan Andersson(2)
Start:18s 03:59.64
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2015-05-16 15:51
Plac. # Navn Tid
1 18 Københavns Roklub I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 03:36.40
2 17 Sorø Roklub III
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:0s 03:37.54
3 19 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:4s 03:39.88
4 15 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 03:45.63
5 16 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:0s 03:51.36
6 14 Danmarks Rocenter I
  • Lars Christensen(1)
  • Martin Halbo(2)
Start:0s 03:52.58
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2015-05-16 15:54
Plac. # Navn Tid
1 22 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Peter Skafte(2)
Start:4s mk04:05.06
2 21 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anton Hirschauer(1)
  • Britta Hirschauer(2)
Start:4s mk04:11.30
3 20 Roklubben Furesø V
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Gitte Terp Henriksen(2)
Start:0s mk04:14.39
124
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2015-05-16 15:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
02:11.28
2 3 Holstebro Roklub I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
02:18.29
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Alexander Aldrich(2)
02:24.87
4 4 Roklubben Stevns II
  • Kevin Joensen(1)
  • Noah Leen Jensen(2)
02:36.43
5 5 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
  • Frederikke Munch(2)
02:52.34
125
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-05-16 16:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I 18
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Jeppe Palmberg(3)
  • Mikkel Walz(4)
  • Oskar Hagen(cox)
01:32.39
2 2 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I 16
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
01:48.65
126
U17 W4X JW4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2015-05-16 16:01
Ingen tilmeldt, løbet udgår
127
W/M 2X Åben 2X - 1000m A Finale
2015-05-16 16:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
03:41.28
2 4 Lyngby Roklub 2
  • Armand Michaud(1)
  • Dan Brammer(2)
03:43.61
3 2 Lyngby Roklub I
  • Stine Louise Knudsen(1)
  • Laila Hyldedahl Kjærgaard(2)
04:21.87
128
W/M 1X Åben 1X - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:08
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub II
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:16.92
2 4 Holstebro Roklub III
  • Trine Dahl Pedersen(1)
04:19.90
3 1 Roklubben Ægir I
  • Lærke E. Jensen(1)
04:29.97
4 2 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
04:36.11
5 5 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
04:36.26
128
W/M 1X Åben 1X - 1000m 2. Afdeling
2015-05-16 16:11
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
04:05.50
2 10 Roskilde Roklub III
  • Valdemar Eriksen(1)
04:05.73
3 7 Holstebro Roklub I
  • Mads Hummelshøj-Agerholm(1)
04:26.09
4 9 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
99:99.99
129
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
130
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2015-05-16 16:14
Plac. # Navn Tid
1 6 Danmarks Rocenter I
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Jacob Søgaard Larsen(4)
06:17.48
2 4 Københavns Roklub
  • Fredrik Leicht(1)
  • Jesper Fredsted(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
06:22.24
3 5 Danmarks Rocenter II
  • Jannik Nilton(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
  • Steffen Bonde(3)
  • Emil Espensen(4)
06:35.75
4 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Sorø Roklub
  • Mads Fischer(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
  • Malthe Sebastian Puro(3)
  • Jakob Grove Klahsen(4)
06:53.02
5 3 Aalborg Roklub I
  • Nicolaj Winther(1)
  • Mathias Køser Thomsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
07:23.83
6 1 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Markus Schelske(4)
07:52.88
131
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2015-05-16 16:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Sorø Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
  • Sara Nissen(2)
  • (3)
  • Mette Noll Nielsen(4)
07:18.45
2 1 Roforeningen KVIK
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(3)
  • Marianne Becker(4)
07:44.77
132
M4X M4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:22
Ingen tilmeldt, løbet udgår
133
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2015-05-16 16:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Sebastian Sølve(4)
06:39.44
2 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(4)
07:00.20
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:01.28
4 3 Aalborg Roklub
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Nicolaj Iversen(4)
07:43.17
134
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:26
Ingen tilmeldt, løbet udgår
135
U19 M4X JM4X- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:26
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2015-05-16 16:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Marie Mørch(4)
07:23.77
2 2 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • Klara Christensen(3)
  • (4)
07:38.45
137-a
Master W/M 8+/4X/4- MW/MM4-/4X/ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 16:34
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137-b
W/M 8+ MW/MM8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 17:23
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2015-05-16 17:23
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
Start:4s 03:10.30
2 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Ægir/Roskilde Roklub
  • Martin Halbo(1)
  • Jens Christensen(2)
  • Michael Jensen(3)
  • Torben Bech(4)
  • Søren Henrichsen(5)
  • Thomas Croft Buck(6)
  • Bo Vestergaard(7)
  • Carsten Glud(8)
  • Denis Larsen(cox)
Start:0s 03:16.62
3 2 Københavns Roklub 2
  • Otto Friedrichen(1)
  • Kristian Østergaard Martensen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Ulrik Rafkiær(5)
  • Henning Bay(6)
  • Niels Jørgen Gommesen(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:3s 03:21.59
4 4 Aalborg Roklub
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Esben Bach-Sørensen(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Markus Schelske(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Nicolaj Iversen(8)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
Start:4s 03:26.23
5 1 Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Merete Boldt(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:0s 03:55.99
6 6 Holstebro Roklub
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
  • Anne Vestergaard Nielsen(3)
  • Laura Funch Petersen(4)
Start:14s 04:00.47
7 4 Sorø Roklub
  • (1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Linda Milling(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:5s 04:06.54
8 3 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Gitte Terp Henriksen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Jane Hagan(4)
Start:5s 04:07.52
9 5 Danske Studenters Roklub IV
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Waltraut Lissau(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:10s 04:12.34
10 2 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Gitte Niven(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Laila Hjorth(4)
Start:0s 04:12.72
137
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2015-05-16 16:37
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub II
  • (1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:27s 03:58.90
2 7 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold
  • Flemming Bay(1)
  • John Erik Jensen(2)
  • John Grunwald(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:0s 04:10.62
3 8 Roskilde Roklub
  • Knud Jensen(1)
  • Thomas Lynderup(2)
  • Søren Anthonsen(3)
  • Mogens Kleis(4)
Start:8s 04:15.95
4 9 Danske Studenters Roklub III
  • Arnold Sørensen(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Ib Frausing(3)
  • Johan Frydendahl(4)
Start:15s 04:20.08
138
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2015-05-16 16:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I 18
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:46.48
2 5 Sorø Roklub I 16
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:46.67
3 1 Bagsværd Roklub I 14
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:50.65
4 7 Kungälv I
  • Edvin Öhman(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
01:51.79
5 9 Bagsværd Roklub II 12
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Mikkel Walz(2)
02:00.01
6 11 Holstebro Roklub 10
  • Andreas Kristensen(1)
  • Emil Ulnits(2)
02:04.72
138
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2015-05-16 16:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I 8
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01:50.65
2 8 Odder Roklub I 6
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
01:51.79
3 4 Roklubben Furesø I 4
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
02:00.01
4 10 Bagsværd Roklub III 2
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • William Foss Keincke(2)
02:04.72
138
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2015-05-16 10:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:44.94
2 2 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:45.64
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
  • Frederik Larsen(2)
01:47.30
4 6 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
02:03.49
5 4 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
02:13.81
138
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2015-05-16 10:21
Plac. # Navn Tid
1 7 Kungälv I
  • Edvin Öhman(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
02:00.12
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Jeppe Palmberg(1)
  • Mikkel Walz(2)
02:02.16
3 11 Holstebro Roklub
  • Andreas Kristensen(1)
  • Emil Ulnits(2)
02:05.60
4 8 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02:08.62
5 10 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • William Foss Keincke(2)
02:23.83
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2015-05-16 16:54
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:01.60
2 1 Hadsund Roklub I 16
  • Ida Blomstrand(1)
02:03.19
3 6 Københavns Roklub I 14
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:09.02
4 10 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
02:09.41
5 11 Kraftcenter Kongens Lyngby II 12
  • Marie Elkjær(1)
02:17.67
6 2 Næstved Roklub I 10
  • Mathilde Olsson(1)
02:21.44
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2015-05-16 16:51
Plac. # Navn Tid
1 5 Kungälv II
  • Wilma Öhman(1)
02:16.15
2 12 Roskilde Roklub II 8
  • Caroline Munch(1)
02:27.68
3 4 Kraftcenter Kongens Lyngby IV 6
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:31.03
4 7 Bagsværd Roklub II 4
  • Emma Braad Olesen(1)
02:33.86
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2015-05-16 16:48
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Kongens Lyngby III 2
  • Ida Marie Reimer(1)
02:32.08
2 9 Kraftcenter Kongens Lyngby V 2
  • Stella Neubert(1)
02:40.32
3 3 Bagsværd Roklub I 2
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
03:25.98
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-05-16 10:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:08.35
2 2 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
02:17.66
3 5 Kungälv II
  • Wilma Öhman(1)
02:23.25
4 4 Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:38.36
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
03:23.64
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-05-16 10:27
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:05.38
2 6 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:10.20
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
02:25.34
4 9 Kraftcenter Kongens Lyngby V
  • Stella Neubert(1)
02:45.14
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2015-05-16 10:27
Plac. # Navn Tid
1 10 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
02:11.22
2 11 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Marie Elkjær(1)
02:21.17
3 12 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
02:32.89
4 14 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer(1)
02:37.29
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2015-05-16 17:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub II 18
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
05:50.29
2 15 Odense Roklub I 16
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
05:52.70
3 14 Hadsund Roklub I 14
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
06:13.02
4 6 Holstebro Roklub 12
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Magnus Valbirk(2)
06:27.47
5 16 Odense Roklub III 10
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
06:29.28
6 18 Københavns Roklub I 8
  • Niklas Heinz(1)
  • Pelle Hultberg(2)
07:01.88
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2015-05-16 17:01
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub 6
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
05:38.61
2 4 Vestervig Roklub I 4
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
05:45.67
3 10 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Hannes Hård Af Segerstad(2)
05:46.33
4 2 Holstebro Roklub III 2
  • Jonas G. Lund(1)
  • Jakob Mortensen(2)
06:00.36
5 17 Silkeborg Roklub I 2
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
  • Carl Guss Søndergaard(2)
06:09.03
6 20 Københavns Roklub II 2
  • Aske Bache(1)
  • Oliver Friborg(2)
06:09.30
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2015-05-16 16:57
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I 2
  • Kristian Alm(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
0
2 12 Roskilde Roklub I 2
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
06:12.39
3 8 Næstved Roklub I 2
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Malthe Kaptain(2)
06:17.80
4 3 Roforeningen KVIK II 2
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
  • Jeppe Aabye(2)
06:35.47
5 19 Roklubben Ægir I 2
  • Anders Visby(1)
  • Christian Nedergaard(2)
07:18.44
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2015-05-16 10:36
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub II
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
06:04.10
2 6 Holstebro Roklub
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Magnus Valbirk(2)
06:09.69
3 4 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
06:11.10
4 2 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Jakob Mortensen(2)
2-06:44.43
5 3 Roforeningen KVIK II
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
  • Jeppe Aabye(2)
06:47.72
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2015-05-16 10:36
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:58.70
2 15 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
06:01.90
3 9 Holstebro Roklub
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
2-06:07.32
4 10 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Hannes Hård Af Segerstad(2)
06:26.32
5 12 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
06:34.11
6 8 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Malthe Kaptain(2)
07:14.13
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2015-05-16 10:36
Plac. # Navn Tid
1 16 Odense Roklub III
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
06:10.01
2 18 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Pelle Hultberg(2)
06:20.72
3 17 Silkeborg Roklub I
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
  • Carl Guss Søndergaard(2)
06:48.06
4 20 Københavns Roklub II
  • Aske Bache(1)
  • Oliver Friborg(2)
06:54.09
5 19 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
  • Christian Nedergaard(2)
07:22.89
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2015-05-16 17:13
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I 18
  • Liane Vestergaard(1)
06:52.72
2 5 Fredensborg Roklub I 16
  • Cecilie Girke(1)
06:58.48
3 9 Roklubben Ægir I 14
  • Mie Mellerup(1)
07:03.55
4 3 Hadsund Roklub II 12
  • Agnete Munk(1)
07:11.55
5 10 Ribe Roklub I 10
  • Line Viuf(1)
07:14.38
6 4 Sorø Roklub I 8
  • (1)
07:15.22
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2015-05-16 17:09
Plac. # Navn Tid
1 12 Fredericia Roklub I 6
  • Amalie Kiær(1)
07:12.28
2 2 Sorø Roklub II 4
  • (1)
07:25.87
3 1 Odder Roklub I 2
  • Marie Poulsen(1)
07:36.77
4 11 Københavns Roklub I 2
  • Mia Rina Nielsen(1)
09:26.44
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2015-05-16 10:52
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
07:14.77
2 5 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
07:18.06
3 3 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
07:24.80
4 1 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
07:30.37
5 2 Sorø Roklub II
  • (1)
07:32.37
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2015-05-16 10:52
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
06:57.05
2 9 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:58.69
3 10 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:10.76
4 12 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
07:19.76
5 11 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
09:54.31
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2015-05-16 17:17
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub 2
  • Cecilie Illum Madsen(1)
200303:08.57
2 2 Roklubben Stevns II
  • Mike Crillesen(1)
2002-0903:18.61
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
2004-0103:28.18
4 1 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
2002-0603:33.00
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2015-05-16 17:20
Plac. # Navn Tid
1 12 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Jensen(1)
2001-0702:39.36
2 9 Hvidovre Roklub I
  • Christoffer Nielsen(1)
2001-0502:41.58
3 10 Holstebro Roklub II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2001-1102:55.03
4 13 Odder Roklub I
  • Mathias Moslund(1)
2000-0103:10.40
5 8 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
2001-0503:31.81
200
U19 W/M 1X-Edon JW/M1X E, D & C 250m begynder løb i Edon * - 250m 1. Afdeling
2015-05-17 13:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2015-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
seed02:18.47
2 5 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:21.97
3 2 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
02:24.75
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
02:27.54
5 4 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
02:36.31
6 1 Bagsværd Roklub V
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
03:13.65
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2015-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
02:27.03
2 9 Holstebro Roklub III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
02:33.92
3 11 Sorø Roklub II
  • (1)
seed02:38.70
4 8 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
02:58.75
5 12 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
03:04.95
6 10 Holstebro Roklub II
  • Emil Ulnits(1)
03:14.53
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2015-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 18 Kungälv II
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
02:28.93
2 15 Bagsværd Roklub IV
  • Mikkel Walz(1)
02:31.54
3 16 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:37.09
4 13 Odder Roklub I
  • Kristian Alrøe(1)
02:49.64
5 14 Roklubben Furesø II
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
03:01.84
6 17 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
03:10.50
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2015-05-17 08:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
seed00:00.00
2 22 Holstebro Roklub IV
  • Frederik Geertsen Lund(1)
00:03.31
3 19 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
00:05.70
4 23 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
00:08.18
5 21 Bagsværd Roklub X
  • William Foss Keincke(1)
01:11.14
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2015-05-17 08:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
02:49.25
2 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02:55.25
3 1 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
03:04.98
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
04:48.95
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2015-05-17 08:42
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
seed02:30.00
2 9 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
02:35.81
3 6 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Marie Elkjær(2)
02:41.41
4 7 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
  • Luna Jørgensen(2)
02:57.83
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2015-05-17 08:48
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
0
2 9 Roklubben Furesø 2
  • Jonas Lund(1)
seed07:00.95
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
seed07:03.92
4 4 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
07:10.39
5 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
07:10.75
6 1 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
07:18.87
7 5 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
08:04.34
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2015-05-17 08:48
Plac. # Navn Tid
1 18 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
06:53.83
2 15 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
seed07:21.66
3 16 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
07:23.96
4 14 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
07:25.87
5 12 Sorø Roklub I
  • (1)
07:48.34
204
U17 W2X JW2X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2015-05-17 13:49
Ingen tilmeldt, løbet udgår
205
W/M 2X M/W2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 13:53
Ingen tilmeldt, løbet udgår
206
W/M 1X M/W1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 13:56
Ingen tilmeldt, løbet udgår
207
Master W/M 1X MW/MM1X MASTERS 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 13:59
Ingen tilmeldt, løbet udgår
208
U13 W/M 1X JM/W1X D 500m­ - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 14:11
Ingen tilmeldt, løbet udgår
209
U15 W4X+/4X JW4X/4X+C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 14:17
Ingen tilmeldt, løbet udgår
210
U17 M4X JM4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2015-05-17 14:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-17 09:14
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
09:34.89
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
09:38.31
3 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
09:40.16
4 5 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
09:58.24
5 6 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
11:12.21
6 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
11:38.03
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-17 09:14
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Emil Lenzing(1)
09:19.29
2 10 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
11:01.26
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
11:03.29
4 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
12:27.77
212
U19 W1X JW1X A 2000m­ - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 14:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
213
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 14:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
214
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 14:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-17 09:22
Plac. # Navn Tid
1 3 Rocenter Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
seed11:04.25
2 1 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
11:26.71
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
12:04.00
4 4 Odense Roklub II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
12:30.72
5 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
12:35.28
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-17 09:22
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
11:57.08
2 10 Bagsværd Roklub IV
  • Henriette Skavin(1)
12:32.40
3 11 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
12:56.33
4 7 Rocenter Aarhus II
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
seed13:17.55
5 6 Rocenter Aarhus III
  • Mai Nielsen(1)
13:46.58
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-05-17 09:34
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
seed09:28.05
2 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alex Berg(1)
seed09:31.47
3 5 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
09:39.85
4 3 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
10:12.13
5 4 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
10:25.02
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-05-17 09:34
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter II
  • Sverri S. Nielsen(1)
seed09:06.43
2 6 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
09:59.36
3 9 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
10:03.58
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2015-05-17 09:34
Plac. # Navn Tid
1 12 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
seed09:37.88
2 11 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
seed09:40.25
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
09:51.47
4 13 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
09:56.02
217
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 14:52
Ingen tilmeldt, løbet udgår
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 1. Indledende
2015-05-17 09:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter København I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
08:47.00
2 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
08:54.80
3 1 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
09:18.71
4 3 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
10:30.49
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 2. Indledende
2015-05-17 09:46
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ole Søgaard(1)
  • Loui Lam(2)
08:47.69
2 6 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
09:20.77
3 7 Bagsværd Roklub II
  • William Schrøder(1)
  • Ignacio Hidalgo(2)
09:39.85
4 5 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
09:55.55
219
U19 M2X JM2X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
221
M2X M2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:24
Ingen tilmeldt, løbet udgår
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2015-05-17 10:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
seed09:28.04
2 4 Danmarks Rocenter II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
seed09:28.49
3 6 Danske Studenters Roklub 2
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
seed09:28.96
4 5 Roklubben Ægir II
  • Anne Nissen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
10:52.09
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2015-05-17 10:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub I
  • Marie Westhausen Gottlieb(1)
  • Helene Nygaard Olsen(2)
seed09:56.58
2 8 Hadsund Roklub/Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
seed10:13.64
3 10 Rocenter Aarhus I
  • Julie Poulsen(1)
  • Astrid Bertelsen(2)
10:30.31
4 7 Roklubben Ægir I
  • Jeanne Holm(1)
  • Helene Olesen(2)
11:15.92
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:36
Ingen tilmeldt, løbet udgår
224
U13 W/M 2X JM/W2X D 500m - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 15:51
Ingen tilmeldt, løbet udgår
225
U15 M4X+/4X JM4X/4X+C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
226
U17 W4X JW4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2015-05-17 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
227
W/M 2X M/W2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:54
Ingen tilmeldt, løbet udgår
228
W/M 1X M/W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
229
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 15:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
230
M4- M4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
231
W4X W4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:04
Ingen tilmeldt, løbet udgår
232
M4X M4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:08
Ingen tilmeldt, løbet udgår
233
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
234
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
235
U19 M4X JM4X- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:12
Ingen tilmeldt, løbet udgår
236
U19 W4X JW4X- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:16
Ingen tilmeldt, løbet udgår
237
Master W/M 4X/8+/4- MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2015-05-17 16:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
238
U15 M2X JM2X C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 16:29
Ingen tilmeldt, løbet udgår
239
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-05-17 10:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:55.99
2 5 Kungälv I
  • Wilma Öhman(1)
03:04.40
3 3 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
03:38.89
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
04:19.70
239
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-05-17 10:22
Plac. # Navn Tid
1 6 Kungälv II
  • Annie Nyman(1)
02:30.47
2 9 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
seed02:31.98
3 7 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:34.09
4 8 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
03:00.92
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2015-05-17 10:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:58.81
2 8 Odense Roklub III
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
08:05.75
3 3 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Pelle Hultberg(2)
08:44.47
4 6 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Jakob Mortensen(2)
09:41.28
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2015-05-17 10:28
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
06:04.26
2 11 Odense Roklub II
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
06:21.16
3 14 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Hannes Hård Af Segerstad(2)
07:11.87
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2015-05-17 10:28
Plac. # Navn Tid
1 21 Holstebro Roklub
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Magnus Valbirk(2)
08:04.53
2 16 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
08:41.69
3 15 Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
09:12.08
4 19 Silkeborg Roklub I
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
  • Carl Guss Søndergaard(2)
09:47.35
5 20 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Aksel Bay(2)
09:57.37
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2015-05-17 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
05:49.89
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
05:55.03
3 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
06:08.89
4 5 Sorø Roklub II
  • (1)
06:16.89
5 3 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
seed06:43.97
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2015-05-17 10:44
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
seed05:54.86
2 7 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
05:59.20
3 6 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
06:01.09
4 9 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:38.72
5 10 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
09:44.85
242
U19 W/M 1X-Edon JW/M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** - 500m 1. Afdeling
2015-05-17 17:01
Ingen tilmeldt, løbet udgår
243
W/M 8+ 8+ alle klasser 2000m - 2000m 1. Afdeling
2015-05-17 17:07
Ingen tilmeldt, løbet udgår