Resultater Copenhagen Regatta 2017

100
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* - 250m 1. Afdeling
2017-05-13 13:00
Plac. # Navn 250m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
041:07.0
2 4 Roklubben Skjold II
  • Ask Høyer Splittorff(1)
041:14.4
3 1 Holstebro Roklub I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
1:21.1.0
4 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Thøger Bjerg(1)
041:22.3
5 5 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
061:28.1.0
6 6 Roklubben Skjold I
  • Sigurd Eide Joensen(1)
051:37.8
100
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon* - 250m 2. Afdeling
2017-05-13 13:20
Plac. # Navn 250m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
040:46.6
2 5 Roklubben Skjold III
  • Mathilde Koczulab(1)
F020:49.2
3 4 Roklubben Skjold V
  • Carl Paulson(1)
020:53.2
4 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Mads Rubin(1)
040:55.2
5 3 Roklubben Skjold IV
  • Asbjørn Berthelsen(1)
020:55.5
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 13:07
Plac. # Navn 500m
1 7 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
1:45.9
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:46.3
3 5 Roklubben Viking/KCR I 14
  • Aske Storm(1)
1:51.1.0
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Asbjørn Bay(1)
1:51.6
5 11 Roklubben Ægir I 10
  • Benjamin Johnsen(1)
1:51.9
6 10 Bagsværd Roklub/KCB II 8
  • Casper Girke Christensen(1)
2:00.8
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-13 13:04
Plac. # Navn 500m
1 4 Næstved Roklub I 6
  • William Kjærgaard(1)
0:00.00
2 6 Bagsværd Roklub/KCB III 4
  • Alexander Aldrich(1)
0:00.00
3 12 Odense Roklub/KCO I 2
  • Frederik Markvardsen(1)
0:00.00
4 8 Lyngby Roklub/KKL I 2
  • Kasper Andersen(1)
0:00.00
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 1. Indledende
2017-05-13 09:16
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:00.00
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Asbjørn Bay(1)
0:00.00
3 5 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
0:00.00
4 4 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
0:00.00
5 6 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Alexander Aldrich(1)
0:00.00
101
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 2. Indledende
2017-05-13 09:16
Plac. # Navn 500m
1 7 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:46.8
2 10 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Casper Girke Christensen(1)
1:51.9
3 11 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:54.4
4 12 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:04.8
5 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:28.5
102
U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 13:13
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
1:52.5
2 3 Sorø Roklub I 16
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
1:57.7
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Maria Steensen(1)
  • Ea Lysgaard(2)
2:33.4
103
U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:16
Plac. # Navn 1500m
1 2 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
6:09.6
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
6:30.7
3 3 Roklubben Stevns I 14
  • Andreas Møller(1)
6:48.4
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • William Foss Keincke(1)
7:00.3
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:29
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I 18
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
5:30.3
2 4 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
5:53.0
3 6 Bagsværd Roklub/KCB I 14
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:05.6
4 2 Sorø Roklub I 12
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:13.2
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-13 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 7 Roklubben Ægir I 10
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:30.6
2 1 Roklubben Skjold I (NYE) 8
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
6:45.0
3 3 Silkeborg Roklub/KCHO I 6
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
7:01.6
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-13 09:33
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
5:57.8
2 2 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
6:23.5
3 3 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
6:54.0
4 1 Roklubben Skjold I (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Morris Bay Toft(2)
7:17.2
104
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-13 09:33
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
5:37.2
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:08.4
3 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:43.8
105
W/M 2X/2- M/W 2X Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-13 13:33
Plac. # Navn 1000m
1 2 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
4:01.2
2 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Ditte Østrup Olsen(2)
4:13.9
3 3 Sorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen(1)
  • Mette Kjær(2)
5:03.0
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 13:37
Plac. # Navn 1000m
1 4 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:11s 4:14.0
2 3 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:6s 4:14.9
3 2 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:6s 4:16.8
4 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 4:23.0
5 5 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:14s 4:28.3
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 13:41
Plac. # Navn 1000m
1 10 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:15s 4:37.6
2 11 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:32s 4:38.1
3 8 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:15s 5:04.6
4 7 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:14.7
5 9 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:15s 5:25.9
107
Master W/M 1X MW/MM-Masters 1X 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 16 Sorø Roklub II
  • Christian Mølvig(1)
Start:13s 4:03.1
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
Start:0s 4:13.4
3 17 Lemvig Roklub II
  • Peter Jensen(1)
Start:13s 4:23.3
4 13 Nordslesvigsk Roklub IV
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 4:30.1
5 15 Nordslesvigsk Roklub III
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 4:54.4
108
U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-13 13:49
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:12.1.0
2 4 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
2:27.0
3 3 Roklubben Viking II
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
2:44.9
110
U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 13:52
Plac. # Navn 1500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
4:52.6
2 4 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
5:01.9
3 2 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I 14
  • Peter Skou(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Christian Nielsen(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
5:45.0
4 1 Roskilde Roklub/KCR II 12
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Simon Bruun Hubrechts(2)
  • Jonas Lolk Knudsen(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
5:53.5
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-13 14:00
Plac. # Navn 2000m
9 9 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:00.00
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:21.2
2 7 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:32.9
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:41.5
4 8 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:50.4
5 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
8:24.6
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-13 13:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
0:00.00
2 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:00.00
3 6 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
0:00.00
4 3 Roskilde Roklub/KCR IV
  • Hans Reeh(1)
0:00.00
5 11 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
0:00.00
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:41
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:26.9
2 7 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:34.2
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:37.3
4 1 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
7:42.3
5 6 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
8:26.9
6 3 Roskilde Roklub/KCR IV
  • Hans Reeh(1)
8:33.5
111
U19 M1X JM 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:41
Plac. # Navn 2000m
1 8 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:02.9
2 9 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:16.6
3 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
0:21.6
4 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:28.6
5 11 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
0:57.9
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-13 14:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:24.4
2 7 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:27.9
3 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:33.5
4 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:34.7
5 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
8:58.5
6 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:07.8
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-13 14:04
Plac. # Navn 2000m
1 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
0:00.00
2 1 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
0:00.00
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:49
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:37.7
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:46.3
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:02.6
4 1 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
10:35.1
112
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:49
Plac. # Navn 2000m
1 7 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:38.7
2 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:50.6
3 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:12.8
4 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
9:48.7
113
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Lasse Maigaard(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
7:12.6
2 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Timon Strømgren(2)
7:15.3
3 5 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Frederik Larsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
7:37.6
4 2 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Sigurd Reistad(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
7:37.9
115
W1X W 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:48
Plac. # Navn 2000m
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
0:00.00
2 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
0:00.00
3 3 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
0:00.00
4 14 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
0:00.00
5 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
0:00.00
6 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
0:00.00
115
W1X W 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 14:44
Plac. # Navn 2000m
1 11 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emilie Jersild(1)
8:19.9
2 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:23.0
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:28.3
4 15 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:32.4
5 10 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:39.4
6 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
8:44.7
115
W1X W 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-13 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:24.7
2 12 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:36.0
3 7 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikoline Bay(1)
8:38.1
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
8:16.7
2 4 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
8:23.1
3 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
8:29.3
4 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
8:37.0
5 1 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:43.7
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
8:12.1
2 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:22.7
3 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:28.4
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:38.5
5 7 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikoline Bay(1)
9:05.9
115
W1X W 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-13 09:57
Plac. # Navn 2000m
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
8:03.6
2 14 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
8:14.2
3 11 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Emilie Jersild(1)
8:28.2
4 15 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:41.0
5 12 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
8:47.6
116
M1X M 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:04
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:06.2
2 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:13.2
3 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:15.7
4 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:24.7
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:29.0
6 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:30.0
116
M1X M 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:24.1
2 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:29.2
3 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:31.0
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:32.3
5 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:38.6
6 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:47.8
116
M1X M 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-13 14:56
Plac. # Navn 2000m
1 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
2 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
0:02.4
3 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:06.2
4 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:09.1
5 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:11.5
6 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
0:28.5
116
M1X M 1X 2000m - 2000m D Finale
2017-05-13 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
0:00.00
2 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. A/B Semifinale
2017-05-13 11:12
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:09.2
2 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:16.1
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:19.6
4 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:26.3
5 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:27.8
6 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:45.3
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. A/B Semifinale
2017-05-13 11:08
Plac. # Navn 2000m
1 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:16.6
2 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:21.7
3 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:24.9
4 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:38.8
5 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:43.8
6 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:49.1
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. C/D Semifinale
2017-05-13 11:04
Plac. # Navn 2000m
1 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:37.6
2 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.4
3 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
7:48.0
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
7:49.3
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
8:10.8
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. C/D Semifinale
2017-05-13 11:00
Plac. # Navn 2000m
1 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
2 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:00.00
3 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:00.00
4 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:21.5
2 3 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:25.9
3 1 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.0
4 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.4
5 5 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mikkel Aaslet(1)
8:08.5
6 2 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:10.6
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:24.0
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Jens Graudal(1)
7:28.0
3 9 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:32.1
4 11 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:39.3
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
8:22.6
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 16 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
0:00.00
2 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
0:00.00
3 12 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
0:00.00
4 13 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
0:00.00
5 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Jeppe Storm(1)
0:00.00
116
M1X M 1X 2000m - 2000m 4. Indledende
2017-05-13 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 20 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
0:00.00
2 19 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
0:00.00
3 17 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
0:00.00
4 21 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:00.00
5 18 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
0:00.00
118
M2- M 2- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 3 Lyngby Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
6:45.5
2 2 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Tobias Kempf(2)
6:50.8
3 4 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
6:53.7
4 6 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:06.2
5 7 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:14.5
6 1 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:26.4
119
U19 M2X JM 2X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:08
Plac. # Navn 2000m
1 4 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
6:45.0
2 3 Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
7:30.8
3 2 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
7:57.3
4 5 Hvidovre Roklub I
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
7:57.6
5 1 N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Jonas Kristensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
8:49.3
120
U19 W2X JW 2X A 2000m [ 0 sek] - 2000m A Finale
2017-05-13 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
7:25.3
2 1 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
8:03.2
3 2 Fredericia/Københavns Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:14.6
4 3 Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
  • Agnete Jersild(2)
8:28.5
121
M2X M 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:12
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Emil Espensen(2)
6:31.5
2 5 Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
  • Christian Thor Hagemann(2)
6:36.5
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
6:56.4
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
6:59.5
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Jonathan Jubé(1)
  • Jamie Magee(2)
7:52.1
122
W2X W 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:24
Plac. # Navn 2000m
1 9 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:18.3
2 10 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II (2-)
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:23.9
3 3 Danske Studenters Roklub 2 (2-)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:30.1
4 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:34.6
5 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:39.2
6 2 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
7:42.5
122
W2X W 2X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-13 15:20
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I (2-)
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:46.5
2 11 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
7:53.3
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
8:13.2
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Anine Maria Hallander(1)
  • Kat Nunn(2)
8:13.9
5 6 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
8:40.4
122
W2X W 2X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-13 10:09
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
5:28.9
2 2 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
5:29.3
3 3 Danske Studenters Roklub 2 (2-)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
5:35.3
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Anine Maria Hallander(1)
  • Kat Nunn(2)
6:07.4
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
6:11.9
6 6 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
6:32.2
122
W2X W 2X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-13 10:09
Plac. # Navn 2000m
1 9 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:20.9
2 10 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II (2-)
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:21.4
3 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:41.9
4 11 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
2-7:48.9
5 12 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I (2-)
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:51.2
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 14:24
Plac. # Navn 1000m
1 4 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:5s 4:02.0
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 4:04.5
3 5 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Anette Friedrichsen (2)
Start:10s 4:04.9
4 3 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:5s 4:07.2
5 1 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 4:15.1.0
6 6 Danske Studenters Roklub II
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:10s 4:19.3
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 14:28
Plac. # Navn 1000m
1 11 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:27s 3:13.5
2 9 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:12s 4:21.4
3 10 Danske Studenters Roklub III
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Naja Holten Møller(2)
Start:25s 4:24.3
4 7 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Anne Morris Bay(2)
Start:0s 4:28.1
5 8 Danske Studenters Roklub/Skjold RC I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:3s 4:34.8
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 14:32
Plac. # Navn 1000m
1 15 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
Start:4s 3:29.6
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:8s 3:32.4
3 16 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:7s 3:35.9
4 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:7s 3:52.7
123
Master W/M 2X/2- MW/MM-MASTERS 2X/2- 1000m - 1000m 4. Afdeling
2017-05-13 14:36
Plac. # Navn 1000m
9 22 Bagsværd Roklub III
  • William Schrøder(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
Start:8s 0:00.00
1 20 Sorø Roklub IV
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 3:28.4
2 21 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 3:32.9
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:8s 3:33.6
4 19 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:44.7
124
U13 W/M 2X JM/W 2X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-13 15:28
Plac. # Navn 500m
1 4 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(2)
2:17.9
2 3 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
2:28.5
3 2 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
2:41.9
4 1 Roklubben Viking I
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
  • Gustav Felten Bjørklund(2)
2:50.1.0
130
M4- M 4- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:38
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd/Holstebro Roklub/ Odense (4X) [5 sek]
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Mads Petersen(4)
6:07.1
2 4 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:09.0
3 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Christian Michaelsen(2)
  • Christoffer Kruse(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
6:20.4
4 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
6:52.6
5 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Jonas Svane(4)
6:52.8
135
U19 M4X JM 4X- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 15:42
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
6:05.2
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
6:47.2
136
U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 30 sek] - 2000m A Finale
2017-05-13 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
  • Mia Sofie Rützou(3)
  • Mathilde Norking(4)
7:04.7
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-13 15:46
Plac. # Navn 1000m
1 2 Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
  • Hanne Brusch(1)
  • Anette Andersen(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:2s 3:40.0
2 4 Danske Studenters Roklub II
  • Birgitte Hanel(1)
  • Waltraut Lissau(2)
  • Regitze Siggaard(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:7s 3:46.7
3 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Skjold RC I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 3:50.4
4 3 Fredensborg Roklub/Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Jane Hagan(4)
Start:7s 3:57.0
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-13 15:50
Plac. # Navn 1000m
1 10 Sorø Roklub I
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:11s 3:27.9
2 8 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
  • Mikael Espersen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Jan Nørskov Pedersen(4)
Start:7s 3:35.3
3 11 Bagsværd Roklub II
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Steen Christensen(3)
  • William Schrøder(4)
Start:13s 3:35.7
4 7 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 3:43.6
5 9 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Søgaard(1)
  • Birger Lund-Rasmussen(2)
  • Peter Munch(3)
  • Asbjørn Levring(4)
Start:11s 3:55.4
137
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM 4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-13 15:54
Plac. # Navn 1000m
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Aage Jonasen(1)
  • Bernadette Gregersen(2)
  • Regitze Rønstrup(3)
  • Bente Holmquist(4)
  • Neil Meldrum(5)
  • Annette Villumsen(6)
  • Helle Johansen(7)
  • Torben Eriksen(8)
  • Lena Baden(cox)
Start:0s 3:41.2
2 13 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Kathe Rasmussen(1)
  • Ulla Rose Andersen(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Lise Hendriksen(4)
  • Jens Tarp(5)
  • Per Boalth Rasmussen(6)
  • Ole Boalth Rasmussen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • William Foss Keincke(cox)
Start:1s 3:45.2
138
U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 15:58
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
1:44.6
2 2 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Asbjørn Bay(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
1:49.0
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
1:57.1
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:03.7
139
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-13 16:04
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:09.7
2 9 Bagsværd Roklub/KCB III 16
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:12.9
3 2 Bagsværd Roklub/KCB II 14
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:16.6
4 7 Sorø Roklub II 12
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:20.9
139
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-13 16:01
Plac. # Navn 500m
1 4 Sorø Roklub I 10
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:21.0
2 1 Rødvig Roklub I 8
  • Frederikke Munch (1)
2:25.9
140
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 16:07
Plac. # Navn 1500m
1 3 Sorø Roklub I 18
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
5:25.3
2 4 Holstebro Roklub/KCHO II 16
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
5:37.5
3 5 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I 14
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Emil Ulnits(2)
5:41.6
4 6 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I 12
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Aske Storm(2)
5:52.5
5 1 Roklubben Stevns I 10
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
5:59.2
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-13 16:23
Plac. # Navn 1500m
1 11 Danske Studenters Roklub I 18
  • Mathilde Kiilgaard(1)
6:28.3
2 7 Roklubben Furesø I 16
  • Clara Møller(1)
6:32.1
3 6 Odense Roklub/KCO I 14
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
6:38.7
4 15 Roklubben Furesø II 12
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:39.0
5 5 Roklubben Stevns I 10
  • Nikoline Kroll(1)
6:44.0
6 10 Aarhus Roklub I 8
  • Laura Boldsen(1)
6:53.7
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-13 16:19
Plac. # Navn 1500m
9 8 Roklubben Skjold II (NYE) 2
  • Stine Koczulab(1)
0:00.00
1 1 Næstved Roklub I 6
  • Mathilde Olsson(1)
6:59.3
2 9 Odense Roklub/KCO II 4
  • Louise Christensen(1)
7:24.5
3 3 Bagsværd Roklub/KCB III 2
  • Victoria Lotinga(1)
7:25.9
4 14 Silkeborg Roklub/KCHO I 2
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
8:02.7
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-13 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 7 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
6:28.9
2 6 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
6:33.2
3 5 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
6:35.1
4 1 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
6:55.2
5 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Victoria Lotinga(1)
7:24.8
6 8 Roklubben Skjold II (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
8:13.5
141
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-13 10:35
Plac. # Navn 1500m
1 11 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
6:29.4
2 15 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:34.4
3 10 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
6:58.9
4 14 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Madeleine Felthaus Mikkelsen(1)
7:26.5
5 9 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
7:28.2
142
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** - 500m 1. Afdeling
2017-05-13 16:27
Plac. # Navn 500m
1 2 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
3:08.3
2 4 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
3:17.5
142
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon** - 500m 2. Afdeling
2017-05-13 16:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:27.9
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:59.8
3 2 Roklubben Stevns III
  • David F Larsen(1)
3:18.0
143
W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m - 2000m A Finale
2017-05-13 16:35
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Ulrich Høgstedt(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Mathias Lyster(4)
  • Nicolai Fuglsang(5)
  • Christian Asmussen(6)
  • Anders Bau Hansen(7)
  • Jens Vilhelmsen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
6:13.0
2 2 Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Nicolaj Winther(7)
  • Jonas Svane(8)
  • William Foss Keincke(cox)
6:30.0
200
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * - 250m 1. Afdeling
2017-05-14 13:00
Plac. # Navn 250m
1 8 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
1:27.5
2 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Thøger Bjerg(1)
1:35.4
3 9 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mads Rubin(1)
1:35.8
4 7 Roklubben Stevns I
  • Kasper B Nielsen(1)
1:47.5
5 10 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:17.5
200
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon * - 250m 2. Afdeling
2017-05-14 13:28
Plac. # Navn 250m
8 6 Holstebro Roklub I
  • Marcus Kjeldsen(1)
0:00.00
1 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
1:15.0
2 5 Roklubben Skjold III
  • Julius Knudsen(1)
1:15.8
3 4 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
1:27.3
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 13:13
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
1:50.1.0
2 10 Bagsværd Roklub I 16
  • Asbjørn Bay(1)
1:55.8
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Benjamin Johnsen(1)
1:57.0
4 4 Roklubben Viking/KCR I 12
  • Aske Storm(1)
1:58.3
5 8 Holstebro Roklub/KCHO II 10
  • Simon Mikkelsen(1)
2:11.7
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m B Finale
2017-05-14 13:08
Plac. # Navn 500m
1 2 Næstved Roklub I 8
  • William Kjærgaard(1)
2:04.4
2 1 Odense Roklub/KCO I 6
  • Frederik Markvardsen(1)
2:10.8
3 7 Lyngby Roklub/KKL I 4
  • Kasper Andersen(1)
2:33.2
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:08.0
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 1. Indledende
2017-05-14 09:16
Plac. # Navn 500m
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:48.1.0
2 4 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
1:52.8
3 5 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:53.3
4 2 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
2:00.4
5 1 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:02.5
201
U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m - 500m 2. Indledende
2017-05-14 09:16
Plac. # Navn 500m
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
1:53.5
2 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
2:02.5
3 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Kasper Andersen(1)
2:23.8
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:45.8
202
U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 13:17
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I 18
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
2:07.9
2 4 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
2:08.7
3 3 Sorø Roklub I 14
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
2:22.1.0
4 1 Holstebro Roklub I 12
  • Maria Steensen(1)
  • Ea Lysgaard(2)
2:52.8
203
U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 13:24
Plac. # Navn 1500m
1 5 Hadsund Roklub I 18
  • Haris Alagic(1)
6:33.1
2 2 Odense Roklub/KCO I 16
  • Sebastian Quottrup Jansen(1)
6:40.6
3 12 Bagsværd Roklub I 14
  • Niels Østergaard(1)
7:01.8
4 9 Roklubben Stevns I 12
  • Andreas Møller(1)
7:17.5
5 8 Aarhus Roklub III 10
  • Viktor Edlefsen(1)
7:31.8
6 7 Aarhus Roklub II 8
  • Viktor Dittmer(1)
9:41.4
204
U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 14:30
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Caroline Munch(1)
  • Victoria Munch(2)
6:17.0
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
6:26.6
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
6:43.7
4 4 Roklubben Skjold I (NYE) 12
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
7:29.0
205
W/M 2X/2- M//W 2X/2- Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-14 13:36
Plac. # Navn 1000m
1 2 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Ditte Østrup Olsen(2)
4:16.8
2 1 Sorø Roklub I
  • Anne-Mette Christiansen(1)
  • Mette Kjær(2)
5:02.7
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 13:40
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
Start:21s 4:54.3
2 4 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:16s 5:00.3
3 3 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:16s 5:04.6
4 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:10s 5:16.2
5 1 Nordslesvigsk Roklub II
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:23.3
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 13:44
Plac. # Navn 1000m
1 10 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:17s 4:43.4
2 9 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:17s 4:46.4
3 7 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:0s 4:55.0
4 11 Nordslesvigsk Roklub IV
  • Werner Güttel(1)
Start:23s 5:18.2
5 8 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boets(1)
Start:0s 5:29.9
6 12 Nordslesvigsk Roklub III
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 5:54.8
207
Master W/M 1X MW//M 1X Masters 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-14 13:48
Plac. # Navn 1000m
1 17 Sorø Roklub III
  • Christian Mølvig(1)
Start:13s 4:27.8
2 15 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:5s 4:36.7
3 13 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
Start:5s 4:37.3
4 14 Roklubben Furesø III
  • Bo Hartz(1)
Start:0s 4:46.3
5 16 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
Start:13s 4:46.7
208
U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­ - 500m A Finale
2017-05-14 13:52
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:32.7
2 4 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
2:40.2
3 1 Roklubben Viking II
  • Karl Emil Kock Søndergård(1)
3:06.1
210
U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 13:58
Plac. # Navn 1500m
1 3 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
4:20.9
2 1 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 16
  • Emil Ulnits(1)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
4:35.7
3 2 Roklubben Stevns/Sorø Roklub I 14
  • Peter Skou(1)
  • Mathias Ebbekær(2)
  • Christian Nielsen(3)
  • Malthe T. Christiansen(4)
4:51.0
4 6 Roskilde Roklub/KCR II 12
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Simon Bruun Hubrechts(2)
  • Jonas Lolk Knudsen(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
5:17.0
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
8:00.1
2 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
8:06.5
3 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:10.2
4 6 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
8:25.7
5 1 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:33.0
6 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:52.3
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 14:06
Plac. # Navn 2000m
9 5 Roskilde Roklub/KCR III
  • Andreas Yde(1)
0:00.00
1 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
9:03.5
2 4 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
9:12.8
3 9 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
9:20.0
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:33
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
7:46.0
2 1 Roskilde Roklub/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:49.6
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Taudal(1)
7:57.5
5 4 Københavns Roklub I
  • Kasper Larson(1)
8:22.7
211
U19 M1X JM 1X A 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:33
Plac. # Navn 2000m
1 11 Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
7:48.6
2 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:49.7
3 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:04.6
4 12 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
8:17.3
5 9 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
8:38.4
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m A Finale
2017-05-14 14:18
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
9:05.3
2 6 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
9:10.1
3 5 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
9:15.3
4 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
9:20.4
5 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:35.1
6 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:40.6
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m B Finale
2017-05-14 14:14
Plac. # Navn 2000m
1 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
0:00.00
2 2 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
0:00.00
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 5 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
8:41.7
2 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:50.4
3 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
8:56.8
4 2 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
9:41.6
212
U19 W1X JW 1X A 2000m­ - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 7 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:50.6
2 6 Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:59.3
3 8 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
9:08.6
4 9 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
9:37.2
213
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 5 Holstebro RK/Københavns Rk.I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Timon Strømgren(2)
7:35.7
2 2 Bagsværd Roklub/Holstebro RK
  • Lasse Maigaard(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
7:40.7
3 3 Bagsværd Roklub/Hvidovre RK
  • Frederik Larsen(1)
  • Thomas Jensen(2)
8:02.0
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sigurd Reistad(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
8:16.9
214
U19 W2- JW 2- A 2000m [0 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 1 Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:38.2
215
W1X W 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:02
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
8:12.0
2 9 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
8:29.2
3 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
8:31.6
4 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:45.5
5 6 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emilie Jersild(1)
8:48.6
6 2 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
9:01.5
215
W1X W 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 14:58
Plac. # Navn 2000m
9 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
0:00.00
1 13 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
9:11.9
2 12 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
9:14.2
3 5 Aarhus Roklub IV
  • Charlotte Thor(1)
9:25.2
4 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikoline Bay(1)
9:49.4
215
W1X W 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 4 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Graugaard(1)
x8:26.1
2 6 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emilie Jersild(1)
8:41.1
3 2 Aarhus Roklub III
  • Mai Nielsen(1)
8:52.3
4 5 Aarhus Roklub IV
  • Charlotte Thor(1)
8:56.6
6 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nikoline Bay(1)
9:22.6
215
W1X W 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub/DRC I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
x8:12.9
2 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Iben Østergaard(1)
x8:13.8
3 8 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
x8:24.2
4 13 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:42.4
5 12 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
8:46.6
216
M1X M 1X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:22
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:14.2
2 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:21.2
3 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:23.6
4 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:25.9
5 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:31.8
6 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:44.3
216
M1X M 1X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 15:18
Plac. # Navn 2000m
1 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:38.3
2 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:39.6
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:44.6
4 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:45.0
5 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:50.2
6 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
8:40.7
216
M1X M 1X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-14 15:14
Plac. # Navn 2000m
9 13 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
0:00.00
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:56.0
2 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
8:00.8
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
8:06.6
4 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
8:09.8
5 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:21.0
216
M1X M 1X 2000m - 2000m D Finale
2017-05-14 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:00.00
2 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
0:00.00
3 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:00.00
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. A/B Semifinale
2017-05-14 11:12
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:22.2
2 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:29.6
3 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:33.0
4 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:37.4
5 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:41.4
6 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
8:07.9
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. A/B Semifinale
2017-05-14 11:08
Plac. # Navn 2000m
1 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:31.2
2 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:34.8
3 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:37.3
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:44.2
5 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:54.7
6 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:58.3
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. C/D Semifinale
2017-05-14 11:04
Plac. # Navn 2000m
9 11 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
0:00.00
1 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:51.5
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:52.9
3 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:55.7
4 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:59.8
5 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
8:32.7
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. C/D Semifinale
2017-05-14 11:00
Plac. # Navn 2000m
1 13 Bagsværd Roklub/KKL I
  • Emil Eigenbrod(1)
7:58.3
2 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
7:59.0
3 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:11.1
5 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:34.5
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:28.5
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
7:31.4
3 4 Odense Roklub/DRC I
  • Jesper Fredsted(1)
7:34.8
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:40.1
5 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.8
6 2 Lyngby Roklub/KKL I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:50.8
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 9 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:24.8
2 10 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:42.1
3 8 Roklubben Ægir II
  • Cody Anderson(1)
7:45.5
4 7 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:49.1
5 12 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
8:20.4
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 15 Roskilde Roklub/KCR I
  • Bastian Secher(1)
7:26.9
2 16 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:30.4
3 18 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:35.5
4 17 Roforeningen KVIK I
  • Anders Boutrup Pedersen (1)
7:39.0
216
M1X M 1X 2000m - 2000m 4. Indledende
2017-05-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 22 Danske Studenters Roklub/DRC II
  • Frank Steffensen(1)
7:38.6
2 21 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:42.9
3 23 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:49.2
4 19 Roskilde Roklub/KCR III
  • Jeppe Storm(1)
8:01.0
5 20 Roforeningen KVIK II
  • Mads Brogaard(1)
8:18.0
218
M2- M 2- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 14:26
Plac. # Navn 2000m
1 6 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
7:17.0
2 3 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
7:24.7
3 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Jens Graudal(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:32.2
4 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:42.7
219
U19 M2X JM 2X A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
7:46.0
2 1 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
7:58.5
3 3 Hvidovre Roklub I
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
8:13.2
4 4 N.S. Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Jonas Kristensen(1)
  • Andreas Finne Skovbakke(2)
8:16.8
220
U19 W2X JW 2X A 2000m [+ 10 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 5 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Ej I Brug Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
8:07.5
2 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
  • Nikoline Kroll(2)
8:42.6
3 4 Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
9:36.5
221
M2X M 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:34
Plac. # Navn 2000m
1 7 Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Alexander Modest(2)
6:38.6
2 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
  • Emil Espensen(2)
6:46.6
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jakob Grove Klahsen(2)
7:04.7
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
7:12.4
5 4 Næstved Roklub
  • Frederik Wendel Madsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
7:41.6
6 5 Bagsværd Roklub I
  • Jonathan Jubé(1)
  • Jamie Magee(2)
7:51.1
222
W2X W 2X 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 15:42
Plac. # Navn 2000m
9 13 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
0:00.00
1 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
7:23.6
2 12 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
7:30.5
3 3 Danske Studenters Roklub 2
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:36.3
4 7 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:42.4
5 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:55.6
222
W2X W 2X 2000m - 2000m B Finale
2017-05-14 15:38
Plac. # Navn 2000m
1 11 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
0:00.00
2 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
0:00.00
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
0:00.00
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
0:00.00
222
W2X W 2X 2000m - 2000m C Finale
2017-05-14 15:26
Plac. # Navn 2000m
1 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:54.3
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
8:02.4
3 2 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
9:04.4
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 1. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 3 Danske Studenters Roklub 2
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
x7:32.7
2 5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:44.6
3 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
7:53.3
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
x8:25.5
5 2 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
8:45.6
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 2. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 8 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
x7:27.8
2 7 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:37.8
3 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:49.7
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
  • Kate Petersen(2)
7:53.8
222
W2X W 2X 2000m - 2000m 3. Indledende
2017-05-14 10:05
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
x7:28.5
2 13 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
7:30.4
3 11 Odense Roklub/KCO I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Marta Kempf(2)
x7:31.0
4 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
7:41.2
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 14:38
Plac. # Navn 1000m
1 4 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:27s 0:00.00
2 3 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:12s 0:15.1
3 1 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • Anne Morris Bay(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 0:26.1
4 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:3s 0:27.5
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 14:42
Plac. # Navn 1000m
1 8 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjorn Levring(1)
  • Hans Jorgen Stahl(2)
Start:0s 0:00.00
2 10 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Lars Wallin(2)
Start:3s 0:10.4
3 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:3s 0:36.5
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 3. Afdeling
2017-05-14 14:46
Plac. # Navn 1000m
1 15 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:4s 3:51.5
2 14 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:4s 3:53.7
3 18 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:8s 3:56.8
4 16 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:4s 4:00.3
5 13 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 4:00.7
223
Master W/M 2X/2- MW/MM-Masters 2X/2- 1000m - 1000m 4. Afdeling
2017-05-14 14:50
Plac. # Navn 1000m
1 22 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
  • Inger Koch(2)
Start:32s 4:48.7
2 21 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:32s 4:50.5
3 23 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Anette Friedrichsen (2)
Start:37s 4:55.2
4 20 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:27s 4:58.3
5 24 Danske Studenters Roklub III
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:37s 5:04.5
6 19 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
Start:0s 5:23.7
224
U13 W/M 2X JM//W 2X D 500m - 500m A Finale
2017-05-14 15:50
Plac. # Navn 500m
1 4 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(2)
0:00.3
2 2 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(2)
0:08.3
3 3 Roklubben Viking I
  • Gustav Felten Bjørklund(1)
  • Karl Emil Kock Søndergård(2)
0:12.8
4 1 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
0:32.6
225
U15 M4X+ JM 4X+ C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 15:53
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • N N(cox)
0:00.00
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Asbjørn Bay(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Alma Biltoft Benediktson(cox)
0:15.8
226
U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 15:46
Plac. # Navn 1500m
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 18
  • Clara Møller(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Anna Adelholm(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
5:44.4
2 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I 16
  • Marie Ramm(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Caroline Munch(3)
  • Stefanie Brun Pedersen(4)
5:48.8
228
W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m - 1000m A Finale
2017-05-14 15:56
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
4:38.5
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Agnete Jersild(1)
5:06.1
230
M4- M 4- 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCO I (4X)
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Mads Petersen(4)
6:15.1
2 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
6:17.6
3 3 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:34.7
4 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
6:58.3
5 4 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Jonas Svane(4)
7:08.6
233
U19 M4- JM 4- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:08
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/Hvidovre Roklub I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Thomas Jensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Nichlas Ulnits(4)
6:44.6
2 1 Bagsværd/Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Sigurd Reistad(2)
  • Thyge Winther Ludwigsen(3)
  • Lasse Maigaard(4)
6:51.3
3 3 Bagsværd/Hvidovre/Lyngby/Sorø Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Marcus Lyngesen(4)
7:27.4
235
U19 M4X JM 4X- A 2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 16:04
Plac. # Navn 2000m
9 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
0:00.00
1 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
0:15.5
236
U19 W4X JW 4X A 2000m [+ 40 sek] - 2000m A Finale
2017-05-14 14:34
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
  • Mia Sofie Rützou(2)
  • Anne Katrine Kiilgaard(3)
  • Cecilie Girke(4)
8:05.7
237
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 1. Afdeling
2017-05-14 16:12
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Helle Torp Eklund(4)
Start:2s 3:55.5
2 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Bjarne Spanggaard(3)
  • John Grunwald(4)
Start:0s 4:01.6
3 6 Sorø Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Jørgen Jensen(3)
  • Christian Mølvig(4)
Start:35s 4:05.1
4 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Jan Nørskov Pedersen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Mikael Espersen(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:27s 4:08.6
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Steen Christensen(3)
  • William Schrøder(4)
Start:33s 4:09.3
6 5 Ringsted Roklub I
  • Anders Englund(1)
  • Per Bigum(2)
  • Claus Solmer-Jørgensen(3)
  • Steffen Feddersen(4)
Start:35s 4:11.4
237
Master W/M 4X/4-/8+ MW/MM4-/4X/8+ -Masters 1000m - 1000m 2. Afdeling
2017-05-14 16:16
Plac. # Navn 1000m
1 7 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Hanne Brusch(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 3:55.9
2 8 Danske Studenters Roklub II
  • Birgitte Hanel(1)
  • Waltraut Lissau(2)
  • Regitze Siggaard(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:5s 3:56.3
3 12 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Otto Friedrichen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Lars Hvedstrup Jensen(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Rasmus Quist(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:38s 3:58.2
4 9 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Anette Andersen(4)
Start:5s 3:58.5
5 11 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Munch(1)
  • Birger Lund-Rasmussen(2)
  • Emil Søgaard(3)
  • Peter Kristensen(4)
  • Lars Jørgensen(5)
  • Ib Frausing(6)
  • Arnold Sørensen(7)
  • Johan Frydendahl(8)
  • Lena Baden(cox)
Start:26s 4:18.0
238
U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 16:24
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:53.2
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
1:56.2
3 3 Bagsværd Roklub/KCB II 14
  • Thøger Bjerg(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:20.0
239
U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m - 500m A Finale
2017-05-14 16:27
Plac. # Navn 500m
1 5 Roklubben Furesø I 18
  • Clara Hornnæss(1)
1:53.1
2 9 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:58.5
3 8 Rødvig Roklub I 14
  • Frederikke Munch (1)
2:01.7
4 1 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:03.4
5 7 Sorø Roklub II 10
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:12.9
6 6 Sorø Roklub I 8
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:14.1.0
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 16:37
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø Roklub I 18
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
0:00.00
2 10 Holstebro/Viborg Ro- og Kajakklub KCHO III 16
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
0:00.00
3 9 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
0:00.00
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II 12
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
0:00.00
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-14 16:33
Plac. # Navn 1500m
1 8 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I 10
  • Aske Storm(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
0:00.00
2 7 Roklubben Stevns I 8
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
0:00.00
3 3 Aarhus Roklub I 6
  • Viktor Dittmer(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
0:00.00
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-14 10:23
Plac. # Navn 1500m
1 6 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
5:46.4
2 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
5:52.2
3 7 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
  • Malthe T. Christiansen(2)
6:04.3
4 3 Aarhus Roklub I
  • Viktor Dittmer(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
7:09.4
240
U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-14 10:23
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/Viborg Ro- og Kajakklub KCHO III
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
0:00.00
2 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mikkel Taulbjerg Slot(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
0:12.4
3 8 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Aske Storm(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
0:19.7
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m A Finale
2017-05-14 16:49
Plac. # Navn 1500m
1 15 Danske Studenters Roklub I 18
  • Mathilde Kiilgaard(1)
0:00.00
2 1 Odense Roklub/KCO I 16
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
0:00.00
3 14 Roklubben Furesø I 14
  • Clara Møller(1)
0:00.00
4 8 Roklubben Furesø II 12
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0:00.00
5 10 Lyngby Dameroklub/KKL I 10
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
0:00.00
6 6 Roklubben Stevns I 8
  • Nikoline Kroll(1)
0:00.00
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m B Finale
2017-05-14 16:45
Plac. # Navn 1500m
1 3 Næstved Roklub I 6
  • Mathilde Olsson(1)
7:08.8
2 16 Fredericia Roklub I 4
  • Karen Katrine Mortensen(1)
7:21.9
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II 2
  • Ida Marie Reimer(1)
7:25.1
4 5 Roklubben Skjold II (NYE) 2
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
7:37.0
5 13 Roklubben Skjold I (NYE) 2
  • Stine Koczulab(1)
7:59.2
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 6 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
0:00.00
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
0:02.7
3 3 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
0:17.5
4 5 Roklubben Skjold II (NYE)
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
0:55.5
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 2. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 8 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
6:52.4
2 10 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
7:00.4
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
7:24.6
241
U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m - 1500m 3. Indledende
2017-05-14 10:41
Plac. # Navn 1500m
1 15 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
0:00.00
2 14 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
0:04.3
3 16 Fredericia Roklub I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
0:36.2
4 13 Roklubben Skjold I (NYE)
  • Stine Koczulab(1)
1:26.2
242
U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon** - 500m 1. Afdeling
2017-05-14 16:53
Plac. # Navn 500m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:40.8
2 2 Roklubben Stevns I
  • Kasper B Nielsen(1)
3:12.0
3 5 Holstebro RK
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:17.0
4 3 Roklubben Stevns III
  • David F Larsen(1)
3:37.6
5 4 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
3:48.6
243
W/M 8+ 8+ alle klasser 500/1000/2000m - 2000m A Finale
2017-05-14 17:01
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Nicolai Fuglsang(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Frederik Secher(3)
  • Mathias Lyster(4)
  • Anders Bau Hansen(5)
  • Fred Vystavel(6)
  • Emil Kjerri(7)
  • Christian Asmussen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
6:28.8
2 2 Aalborg Roklub/Bagsværd Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Nicolaj Winther(7)
  • William Schrøder(8)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
6:30.9