Resultater Copenhagen Regatta 2018

100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-05-19 12:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
01:12.68
2 4 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
01:18.65
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Sofia Thrane(1)
01:25.09
4 1 Hadsund Roklub III
  • Kira Sørensen(1)
01:41.88
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2018-05-19 13:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Vigga Heiselberg Dybmose(1)
01:08.20
2 1 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
0601:08.87
3 2 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
0601:09.34
4 3 Roklubben Stevns IV
  • Kristina B Nielsen(1)
01:14.87
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2018-05-19 13:27
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Elias Roth(1)
01:12.27
2 1 Roklubben Stevns III
  • Kasper B Nielsen(1)
01:20.77
3 2 Odense Roklub/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
01:23.99
4 4 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
01:29.56
5 5 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Theis Wolfram(1)
01:34.46
6 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:39.53
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-05-19 13:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO III 18
  • Simon Mikkelsen(1)
01:49.5
2 12 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alexander Aldrich(1)
01:51.0
3 7 Bagsværd Roklub/KCB II 14
  • Elias Ellehammer(1)
01:59.00
4 1 Københavns Roklub I 12
  • Villads Svane Hansen(1)
02:03.00
5 10 Hadsund Roklub I 10
  • August Herman Wisholm(1)
02:06.00
6 4 Holstebro Roklub/KCHO I 8
  • Nikolaj Dalbøl(1)
02:12.00
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2018-05-19 13:03
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I 6
  • Christian Rømer(1)
02:03.73
2 5 Roklubben Ægir I 4
  • Jonas Lindberg Nielsen(1)
02:10.85
3 6 Holstebro Roklub/KCHO II 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
02:11.61
4 8 Lyngby Roklub/KKL II 2
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:13.69
5 11 Bagsværd Roklub/KCB IV 2
  • Thøger Bjerg(1)
02:16.62
6 2 Bagsværd Roklub/KCB III 2
  • Henning Friedrichsen(1)
02:19.70
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2018-05-19 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Simon Mikkelsen(1)
01:59.51
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
02:08.21
3 1 Københavns Roklub I
  • Villads Svane Hansen(1)
02:08.76
4 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
02:11.79
5 5 Roklubben Ægir I
  • Jonas Lindberg Nielsen(1)
02:13.37
6 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Henning Friedrichsen(1)
02:23.55
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2018-05-19 09:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alexander Aldrich(1)
01:47.38
2 7 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
01:53.74
3 10 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
01:57.41
4 9 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
02:00.36
5 8 Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:07.42
6 11 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Thøger Bjerg(1)
02:09.51
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2018-05-19 13:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 18
  • Silje Trenter(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
01:56.62
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:06.25
3 1 Hadsund Roklub I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Amalie Krogh Nielsen(2)
02:08.49
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2018-05-19 13:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking/KCR I 18
  • Aske Storm(1)
05:54.06
2 5 Hadsund Roklub I 16
  • Haris Alagic(1)
06:00.22
3 8 Silkeborg Roklub I 14
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:09.93
4 14 Roklubben Ægir II 12
  • Jacob Brahe Møller(1)
06:14.27
5 10 Næstved Roklub I 10
  • William Kjærgaard(1)
06:16.09
6 13 Roforeningen KVIK I 8
  • Johan Søvndahl Kok(1)
06:22.34
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2018-05-19 13:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Rødvig Roklub I 6
  • Patrick Klestrup (1)
06:03.34
2 9 Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
06:10.69
3 16 Roklubben Ægir I 4
  • Benjamin Johnsen(1)
06:11.49
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
06:17.86
5 7 Københavns Roklub II 2
  • Charlie McDonald**(1)
06:37.80
6 17 Roskilde Roklub/KCR I 2
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
06:50.51
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2018-05-19 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub/KCO I 2
  • Frederik Markvardsen(1)
06:13.29
2 11 Københavns Roklub I 2
  • Asbjørn Neumann(1)
06:32.20
3 15 Bagsværd Roklub/KCB I 2
  • Svante Witt(1)
06:49.78
4 6 Roklubben Ægir III 2
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
07:14.81
5 12 Lyngby Roklub/KKL II 2
  • Kasper Andersen(1)
07:32.61
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2018-05-19 09:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
05:49.82
2 5 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
05:52.22
3 4 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
05:55.62
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
06:02.61
5 3 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
06:07.87
6 6 Roklubben Ægir III
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
06:50.08
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2018-05-19 09:09
Plac. # Navn Tid
1 8 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:01.08
2 10 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
06:03.54
3 9 Christiania Rodklub I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
06:06.12
4 7 Københavns Roklub II
  • Charlie McDonald**(1)
06:25.68
5 11 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
06:26.05
6 12 Lyngby Roklub/KKL II
  • Kasper Andersen(1)
07:30.60
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2018-05-19 09:09
Plac. # Navn Tid
1 13 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
06:04.11
2 14 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
06:06.48
3 16 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
06:09.01
4 17 Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
06:28.24
5 15 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt(1)
06:37.82
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2018-05-19 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I 18
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
06:22.07
2 1 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Astrid Højgaard(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
06:30.62
3 3 Odder Roklub I 14
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
06:36.81
105
W/M 2X/2- Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2018-05-19 13:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Asger Laursen(2)
03:38.52
2 3 Aalborg Roklub II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
03:48.54
106
W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:11s 04:11.95
2 1 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:12.74
3 2 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:6s 04:25.51
4 4 Sorø Roklub II
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
Start:11s **04:27.65
5 5 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
Start:16s 04:55.50
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2018-05-19 13:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
Start:17s 04:17.10
2 8 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:9s 04:22.03
3 12 Københavns Roklub I
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
Start:33s 04:23.97
4 10 Oslo Roklubb I
  • Anders Formo(1)
Start:23s 04:39.53
5 11 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
Start:33s 04:50.12
6 7 Fredensborg Roklub I
  • Alf Grønning Mikkelsen(1)
Start:0s 04:57.14
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2018-05-19 13:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:12.93
2 3 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:19.19
3 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Elleberg Møller(1)
02:23.26
4 1 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
02:28.70
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2018-05-19 13:49
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub IV
  • Elias Roth(1)
02:05.73
2 8 Køge Roklub I
  • Anker Lerdorf(1)
02:13.94
109
U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2018-05-19 13:52
Ingen anmeldt, løbet udgår
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2018-05-19 13:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I 18
  • Leander Kaliszan(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Peter Skou **(3)
  • Patrick Klestrup (4)
3.**05:14.87
2 2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Stevns I 16
  • Malthe Christiansen(1)
  • Villads Jørgensen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
05:21.20
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Rasmus Mortensen(4)
05:29.47
4 4 Roklubben Ægir I 12
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
  • Jonas Lykkegaard Werther(3)
  • Jonas Lindberg Nielsen(4)
05:38.82
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2018-05-19 14:01
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
08:18.70
2 3 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
08:31.86
3 2 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Johan Poulsen(1)
08:34.23
4 7 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
08:46.85
5 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
09:45.61
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2018-05-19 13:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Sebastian Nordly(1)
08:53.23
2 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Niels Østergaard(1)
09:43.77
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2018-05-19 09:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
08:05.59
2 2 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Johan Poulsen(1)
08:11.74
3 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Lasse Maigaard(1)
08:37.56
4 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Niels Østergaard(1)
09:19.14
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2018-05-19 09:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
08:17.84
2 7 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
08:23.92
3 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Sebastian Nordly(1)
08:30.01
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2018-05-19 14:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
08:51.15
2 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:13.03
3 3 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
09:14.63
4 2 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
09:36.02
5 1 Hadsund Roklub III
  • Zenia Hvid **(1)
10:19.27
113
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-19 14:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
U19 W2- JW 2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-19 14:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2018-05-19 14:26
Plac. # Navn Tid
1 15 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:07.77
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
08:24.28
3 8 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Iben Østergaard(1)
08:34.62
4 12 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
08:48.06
5 11 Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
08:53.33
6 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
08:54.75
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2018-05-19 14:21
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild(1)
08:36.95
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
08:41.96
3 4 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
08:48.44
4 10 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sofie Odgaard Herr(1)
08:58.78
5 16 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
09:06.50
6 9 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
09:10.52
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m C Finale
2018-05-19 14:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
08:53.43
2 7 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:03.01
3 5 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
09:24.86
4 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
09:30.13
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2018-05-19 09:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
08:18.47
2 3 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
08:25.39
3 6 Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
08:26.95
4 4 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
08:30.71
5 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
08:50.46
6 5 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
09:20.00
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2018-05-19 09:37
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Iben Østergaard(1)
08:20.03
2 11 Odense Roklub/KCO I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
08:23.66
3 9 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
08:40.87
4 10 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Sofie Odgaard Herr(1)
08:41.62
5 7 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
08:45.45
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2018-05-19 09:37
Plac. # Navn Tid
1 15 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:00.34
2 12 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
08:21.13
3 13 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emilie Jersild(1)
08:28.81
4 16 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pernille Nielsen(1)
08:53.08
5 14 Roskilde Roklub/KCR II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
09:08.85
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2018-05-19 14:41
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:23.41
2 18 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:41.26
3 9 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
07:45.45
4 10 Danske Studenters Roklub II
  • Mark Hartsteen(1)
07:46.40
5 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
07:55.43
6 13 Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
08:09.80
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2018-05-19 14:36
Plac. # Navn Tid
1 11 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
07:44.77
2 15 Danske Studenters Roklub/KCHO I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
07:52.07
3 12 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
07:56.84
4 1 Odense Roklub/KCO III
  • Sebastian Terp(1)
08:00.07
5 6 Odense Roklub/KCO IV
  • Jesper Fredsted(1)
08:16.44
6 16 Halmstad Rodd I
  • Rasmus Melin(1)
08:24.66
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2018-05-19 14:31
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
08:04.33
2 2 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Peterlin(1)
08:04.74
3 17 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
08:06.88
4 14 Halmstad Rodd II
  • Fabian Meuller(1)
08:17.02
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Alexander Jørgensen(1)
08:42.85
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
09:10.75
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2018-05-19 09:49
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
s07:16.72
2 5 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
07:31.96
3 1 Odense Roklub/KCO III
  • Sebastian Terp(1)
07:35.35
4 6 Odense Roklub/KCO IV
  • Jesper Fredsted(1)
07:40.80
5 2 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Peterlin(1)
07:48.60
6 3 Danske Studenters Roklub I
  • Alexander Jørgensen(1)
08:21.56
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2018-05-19 09:49
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Mathias Larsen(1)
s07:26.89
2 10 Danske Studenters Roklub II
  • Mark Hartsteen(1)
07:29.61
3 11 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
07:32.22
4 12 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
07:33.99
5 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
07:37.77
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
08:12.72
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2018-05-19 09:49
Plac. # Navn Tid
1 13 Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:37.81
2 18 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
s07:38.06
3 15 Danske Studenters Roklub/KCHO I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
07:39.73
4 16 Halmstad Rodd I
  • Rasmus Melin(1)
07:51.29
5 14 Halmstad Rodd II
  • Fabian Meuller(1)
07:52.15
6 17 Odense Roklub/KCO II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
07:53.91
117
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2018-05-19 14:46
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
08:04.55
2 4 Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
08:26.01
3 2 Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • Helena Grace Jensen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
08:37.25
4 1 Odense Roklub I
  • Charlotte Espersen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
09:22.48
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2018-05-19 14:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07:12.90
2 2 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Loui Lam(2)
07:16.19
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
07:24.61
119
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2018-05-19 14:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
07:21.05
2 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
07:24.42
3 4 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
07:33.98
4 2 Roskilde Roklub/KCR II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Julius Philipson(2)
07:44.07
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2018-05-19 15:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I
  • Mie Mellerup(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
07:46.74
2 5 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
08:11.87
3 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
  • Victoria Munch(2)
08:12.81
4 2 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
08:17.51
5 1 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Anna Hammer Jespersen(2)
08:35.16
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2018-05-19 15:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Espensen(2)
06:28.59
2 6 Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
06:51.98
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
07:00.16
4 4 Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
07:24.06
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2018-05-19 15:11
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Olivia Meinert Cardel(1)
  • Marie Mørch(2)
07:12.03
2 4 Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
07:22.15
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
  • Julie Schou(2)
07:46.21
4 1 Aarhus Roklub I
  • Amelia Løvstrup Adby(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
08:52.48
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 15:16
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:12s 04:32.44
2 5 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:27s 04:43.96
3 1 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
Start:0s 04:51.15
4 3 Lyngby Dameroklub I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Tove Christensen(2)
Start:20s 04:54.82
5 4 Fredensborg Roklub IV
  • Karin Bodelund(1)
  • Ulla Poulsen(2)
Start:27s 04:58.63
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2018-05-19 15:19
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup(2)
Start:5s 03:57.39
2 8 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 03:58.96
3 10 Lyngby Dameroklub III
  • Hanne Brusch(1)
  • Kirstine Halberg Engell(2)
Start:5s 04:03.81
4 12 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Anette Friedrichsen (2)
Start:5s 04:21.90
5 7 Fredensborg Roklub II
  • Bettina Cervin(1)
  • Sanne Poulin(2)
Start:0s 04:22.62
6 9 Lyngby Dameroklub II
  • Beate Leitner(1)
  • Tine Christensen(2)
Start:0s 04:44.19
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2018-05-19 15:25
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:43s 04:11.74
2 13 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:37s 04:27.38
3 15 Roklubben Skjold I
  • John Erik Jensen(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 04:33.11
4 17 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:32s 04:40.45
5 19 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:43s 04:41.13
6 16 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:15s 04:44.29
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2018-05-19 15:28
Plac. # Navn Tid
1 20 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:0s 03:35.55
2 23 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:8s 03:37.00
3 22 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:8s 03:41.96
4 21 Fredensborg Roklub III
  • Hans Tapper Andersen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:4s 03:45.30
5 24 Bagsværd Roklub II
  • Andreas Hussing(1)
  • Henning Brüske(2)
Start:12s 04:06.92
124
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2018-05-19 15:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
  • Anna Iversen(2)
02:15.87
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Elleberg Møller(1)
  • Vigga Heiselberg Dybmose(2)
02:50.78
3 2 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
03:23.03
125
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2018-05-19 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Tobias Kramer(4)
  • Ingen Styrmand(cox)
4X-01:39.56
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Thøger Bjerg(4)
  • Svante Witt(cox)
4X+ - 5 sek. er trukket fra01:43.49
3 4 Hadsund Roklub I 14
  • August Herman Wisholm(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Aksel Holmriis(4)
  • August Herman Wisholm(cox)
4X-01:49.65
4 1 Roklubben Stevns I 12
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(2)
  • Nikolaj Hausman Olsen(3)
  • Jakob Iversen(4)
  • N. N(cox)
4X-01:53.13
126
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2018-05-19 15:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Julie Johansen (1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
05:45.23
2 3 Odder Roklub/Silkeborg Roklub I 16
  • Maja Klitgaard(1)
  • Olivia Sandvei(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
05:53.25
3 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Iben Bech(2)
  • Anna Plæhn Poulsen(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
06:00.29
127
W/M 2-/2X M/W 2X/2- Motion+ 1000m Vinder uden kamp - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 15:39
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Søren Bagger Christensen (1), Thor Peder Kunckel Knudsen (2)
128
W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 15:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
W4- Åben Kvinder 4- - 2000m A Finale
2018-05-19 16:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Marta Kempf(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
6:49.57
130
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2018-05-19 15:43
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I
  • Steffen Bonde Jensen (1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Tobias Kempf(4)
06:05.40
2 2 Danske Studenters/Holstebro/OdenseRoklub/KCHO I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:12.62
3 3 Holstebro/Roskilde/Københavns Roklub/KCHO I
  • Sebastian Bache(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
06:14.12
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:23.72
5 5 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
07:07.78
6 6 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(2)
  • Jakob Fonnesbesh Johnsen(3)
  • Michael Moerner(4)
07:24.91
131
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2018-05-19 16:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Juliane Elander Rasmussen(4)
6:43.34
2 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Ida Langkjær(4)
6:55:68
132
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2018-05-19 15:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Jens Graudal(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
  • Christian Thor Hagemann(3)
  • Jonas Lund(4)
06:00.19
2 4 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
06:10.96
3 2 Odense Roklub I
  • Rob Hogan(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Jesper Fredsted(3)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(4)
06:37.10
4 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Niels Kunckel Knudsen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
06:37.33
133
U19 M4- JM 4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-19 15:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2018-05-19 16:03
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I 18
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Marie Ramm(4)
7:11.56
135
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2018-05-19 15:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
06:28.60
2 3 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Aske Storm(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Rasmus Lind(4)
06:36.66
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Sebastian Nordly(2)
  • Julius Philipson(3)
  • Aksel Bay(4)
07:03.23
136
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2018-05-19 16:03
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Amalie Kiær(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Ida Blomstrand(4)
6:58.48
2 6 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Agnete Jersild(3)
  • Kristine Søndergård Hansen(4)
7:11.78
137
Master W/M 4X/8+/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2018-05-19 16:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Merete Boldt(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:14s 04:10.54
2 1 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 4x04:12.35
3 6 Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anette Friedrichsen (1)
  • Anna Karina Gravad(2)
  • Astrid Haastrup(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
Start:24s 04:13.20
4 5 Danske Studenters Roklub II
  • Asta Øjvind(1)
  • Sine Christiansen(2)
  • Birgitte Hanel(3)
  • Regitze Siggaard(4)
Start:24s 04:17.92
5 3 Lyngby Dameroklub I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Beate Leitner(2)
  • Tine Christensen(3)
  • Tove Christensen(4)
Start:14s 04:31.82
6 2 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
  • Laila Hjorth(2)
  • Bonnie Noer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:14s 04:35.37
137
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2018-05-19 16:11
Plac. # Navn Tid
1 8 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Tommy Møhler(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:6s 03:51.63
2 7 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Jan Cederkvist(3)
  • Ib Frausing(4)
Start:0s x04:04.38
137
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 3. Afdeling
2018-05-19 16:14
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:23s 03:31.07
2 13 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Mikael Espersen(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:11s 03:33.75
3 12 Lemvig Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • John Knudsen(2)
  • Henrik Brusch(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:11s 03:39.60
4 11 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Lars Wallin(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Jane Hagan(4)
Start:7s 03:41.11
5 14 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Tommy Silvestre(3)
  • Kim Dahl Andersen(4)
Start:19s 03:42.20
6 10 Fredensborg Roklub II
  • Thomas Dohm(1)
  • Ulla Poulsen(2)
  • Karin Bodelund(3)
  • Hans Tapper Andersen(4)
Start:0s 03:42.37
137
Master W/M 4X/8+/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 4. Afdeling
2018-05-19 16:17
Plac. # Navn Tid
1 19 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Bo Vestergaard(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Bo Kaliszan(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:26s 03:31.48
2 18 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Jens Tarp(1)
  • Ulla Rose Andersen(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Kathe Rasmussen(4)
  • Peter Skafte(5)
  • Lise Hendriksen(6)
  • Per Boalth Rasmussen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Tommy Knudsen(cox)
Start:3s 03:46.87
3 17 Bagsværd Roklub II
  • Birgitte Toft(1)
  • Astrid Krüger(2)
  • Anne Morris Bay(3)
  • Anne Marie Espersen(4)
  • Liselotte Hammer(5)
  • Bernadette Gregersen(6)
  • Annette Villumsen(7)
  • Bente Holmquist(8)
  • Jakob Søe Lillelund(cox)
Start:0s 03:51.07
138
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2018-05-19 16:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I 18
  • Christian Rømer(1)
  • Christian Runge(2)
01:43.95
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Tobias Kramer(1)
  • Christian Søndergaard(2)
01:44.48
3 3 Hadsund Roklub I 14
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:54.76
4 2 Roklubben Stevns II 12
  • Nikolaj Hausman Olsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
02:00.57
5 4 Roklubben Stevns I 10
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(2)
02:02.27
139
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2018-05-19 16:23
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:07.88
2 2 Sorø Roklub I 16
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:11.37
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2018-05-19 16:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
05:19.91
2 9 Danske Studenters Roklub I 16
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
05:29.18
3 6 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Leander Kaliszan(1)
  • Peter Skou **(2)
05:43.71
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I 12
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
05:48.81
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2018-05-19 16:27
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub/KCR I 10
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
05:39.65
2 7 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I 8
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
05:53.68
3 3 Københavns Roklub I 6
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
05:55.87
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2018-05-19 10:01
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
05:32.09
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
05:43.68
3 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
05:44.89
4 3 Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
06:15.75
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2018-05-19 10:01
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
05:33.02
2 6 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Peter Skou **(2)
2.**05:48.67
3 7 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
06:00.32
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2018-05-19 16:39
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I 18
  • Clara Hornnæss(1)
06:36.25
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:42.47
3 2 Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Caroline Munch(1)
06:43.28
4 5 Lyngby Dameroklub/KKL I 12
  • Ida Marie Reimer(1)
07:01.46
5 1 Silkeborg Roklub I 10
  • Maja Klitgaard(1)
07:18.91
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2018-05-19 16:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I 8
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
06:27.13
2 7 Silkeborg Roklub/KCHO I 6
  • Sofie Valentin Hæk(1)
06:33.69
3 4 Randers Roklub I 4
  • Line Korreborg Poulsen(1)
07:51.15
4 3 Randers Roklub II 2
  • Caroline Byg Lanng(1)
07:56.91
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2018-05-19 10:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
06:40.79
2 5 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
06:51.80
3 1 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
06:56.79
4 4 Randers Roklub I
  • Line Korreborg Poulsen(1)
07:45.53
5 3 Randers Roklub II
  • Caroline Byg Lanng(1)
07:59.27
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2018-05-19 10:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
06:23.02
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:25.65
3 6 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
06:26.62
4 7 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
06:28.09
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2018-05-19 16:43
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns III
  • Kasper B Nielsen(1)
03:01.63
2 5 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
03:05.27
3 4 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
03:18.52
4 3 Roklubben Stevns IV
  • Kristina B Nielsen(1)
03:26.94
143
W/M 8+ Åben 8+ - 2000m A Finale
2018-05-19 16:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
  • Sebastian Bache(5)
  • Aske Petersen(6)
  • Bastian Secher(7)
  • Jonathan Nielsen(8)
  • Karen Katrine Mortensen(cox)
06:15.29
2 4 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Oscar Burvil(4)
  • Tobias Bork Kristensen(5)
  • Kaare Mortensen (6)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(7)
  • Magnus Valbirk(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
06:33.42
3 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Asger Laursen(4)
  • Niels Kunckel Knudsen(5)
  • Mikkel Paetau(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
06:38.77
4 1 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Rob Hogan(2)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(3)
  • Jakob Fonnesbesh Johnsen(4)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(5)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(6)
  • Michael Moerner(7)
  • Martin Rønn Sørensen(8)
  • Elisabeth Kaalund Keller(cox)
07:04.23
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-05-20 12:57
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II I
  • Elias Roth(1)
01:09.67
2 1 Hadsund Roklub I
  • Oskar Emil Holmriis(1)
0501:14.54
3 3 Roklubben Stevns IV
  • Kasper B Nielsen(1)
01:20.70
4 2 Bagsværd Roklub/KCB III I
  • Theis Wolfram(1)
01:25.23
5 5 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
0301:27.90
6 4 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
01:28.50
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2018-05-20 13:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
0501:09.04
2 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Hannah Thrane(1)
0501:14.07
3 5 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
0601:14.35
4 2 Hadsund Roklub III II
  • Kira Sørensen(1)
0601:33.75
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2018-05-20 13:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB IV I
  • Vigga Heiselberg Dybmose(1)
0701:18.06
2 3 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Sofia Thrane(1)
0701:22.15
3 2 Roklubben Stevns V
  • Kristina B Nielsen(1)
0801:29.42
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-05-20 13:06
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO IV 18
  • Tobias Kramer(1)
01:47.66
2 2 Hadsund Roklub I I 16
  • August Herman Wisholm(1)
01:54.80
3 7 Roklubben Furesø I I 14
  • Christian Rømer(1)
01:55.38
4 8 Roklubben Ægir I I 12
  • Jonas Lindberg Nielsen(1)
01:59.70
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2018-05-20 13:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO II 10
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
01:58.94
2 6 Holstebro Roklub/KCHO I 8
  • Nikolaj Dalbøl(1)
02:03.62
3 5 Lyngby Roklub/KKL II I 6
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:10.59
4 3 Odense Roklub/KCO I 4
  • Christian Thuesen(1)
02:32.58
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2018-05-20 09:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Tobias Kramer(1)
02:01.46
2 2 Hadsund Roklub I I
  • August Herman Wisholm(1)
Seeded 10p02:09.66
3 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
02:14.31
4 3 Odense Roklub/KCO I
  • Christian Thuesen(1)
02:39.01
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2018-05-20 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø I I
  • Christian Rømer(1)
02:06.75
2 8 Roklubben Ægir I I
  • Jonas Lindberg Nielsen(1)
02:12.05
3 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
Seeded 8p02:14.13
4 5 Lyngby Roklub/KKL II I
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:18.79
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2018-05-20 13:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Rødvig Roklub/Sorø Roklub I 18
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Frederikke Munch **(2)
01:54.50
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Hannah Thrane(2)
02:00.01
3 1 Hadsund Roklub I I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Amalie Krogh Nielsen(2)
02:16.95
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2018-05-20 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Oscar Burvil(1)
05:36.74
2 3 Roklubben Viking/KCR I I 16
  • Aske Storm(1)
05:40.33
3 9 Hadsund Roklub I I 14
  • Haris Alagic(1)
05:43.16
4 10 Næstved Roklub I 12
  • William Kjærgaard(1)
05:51.31
5 18 Christiania Rodklub I I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
05:56.90
6 15 Silkeborg Roklub I I 10
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:02.25
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2018-05-20 13:16
Plac. # Navn Tid
1 6 Rødvig Roklub I 8
  • Patrick Klestrup (1)
05:47.50
2 12 Roskilde Roklub/KCR I 6
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
05:50.64
3 13 Roklubben Ægir II I 4
  • Jacob Brahe Møller(1)
06:03.38
4 5 Odense Roklub/KCO I I 2
  • Frederik Markvardsen(1)
06:03.90
5 16 Københavns Roklub II I 2
  • Charlie McDonald**(1)
06:19.94
6 14 Lyngby Roklub/KKL II I 2
  • Kasper Andersen(1)
07:23.82
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2018-05-20 13:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Ægir I I 2
  • Benjamin Johnsen(1)
05:59.90
2 8 Københavns Roklub II 2
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
06:11.75
3 11 Bagsværd Roklub/KCB I 2
  • Svante Witt(1)
06:17.10
4 2 Roklubben Ægir III I 2
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
06:43.34
5 17 Københavns Roklub I 2
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:30.53
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2018-05-20 09:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
05:58.35
2 3 Roklubben Viking/KCR I I
  • Aske Storm(1)
Seeded 18p05:59.07
3 6 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
06:08.14
4 5 Odense Roklub/KCO I I
  • Frederik Markvardsen(1)
06:17.98
5 7 Roklubben Ægir I I
  • Benjamin Johnsen(1)
05:59.90
6 2 Roklubben Ægir III I
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
06:43.34
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2018-05-20 09:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I I
  • Haris Alagic(1)
Seeded 16p06:04.82
2 10 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
06:07.18
3 12 Roskilde Roklub/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
06:09.73
4 13 Roklubben Ægir II I
  • Jacob Brahe Møller(1)
06:11.62
5 8 Københavns Roklub II
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
06:11.75
6 11 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Svante Witt(1)
06:17.10
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2018-05-20 09:09
Plac. # Navn Tid
1 15 Silkeborg Roklub I I
  • Max Elleskov Røgild(1)
Seeded 14p06:25.12
2 18 Christiania Rodklub I I
  • Bror Henrik Flyen Storsten(1)
06:34.48
3 16 Københavns Roklub II I
  • Charlie McDonald**(1)
06:39.31
4 14 Lyngby Roklub/KKL II I
  • Kasper Andersen(1)
07:32.79
5 17 Københavns Roklub I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:30.53
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2018-05-20 13:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø/Roklubben Stevns I I 18
  • Clara Hornnæss(1)
  • Nikoline Kroll(2)
05:35.76
2 2 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 16
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
05:43.08
3 4 Bagsværd Roklub/KCB I 14
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Højgaard(2)
05:56.57
4 6 Sorø Roklub I I 12
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
06:00.92
5 5 Odder Roklub I I 10
  • Pi Goslar(1)
  • Trine Leitzke(2)
06:15.49
6 3 Randers Roklub I 8
  • Line Korreborg Poulsen(1)
  • Caroline Byg Lanng(2)
06:48.15
205
W/M 2X/2- Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2018-05-20 13:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Asger Laursen(2)
00:00.01
2 3 Aalborg Roklub II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(2)
00:05.83
206
W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 13:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:08.62
2 2 Lyngby Dameroklub I I
  • Inger Koch(1)
Start:6s 04:12.78
3 4 Sorø Roklub II
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
Start:11s 04:16.34
4 3 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
Start:6s 04:27.79
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2018-05-20 13:42
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub III
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 03:58.84
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
Start:5s 04:12.96
3 9 Odense Roklub I I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
Start:5s 04:19.24
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2018-05-20 13:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s 04:14.79
2 17 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:28s 04:17.92
3 16 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
Start:23s 04:25.38
4 15 Oslo Roklubb I I
  • Anders Formo(1)
Start:23s 04:28.74
5 14 Fredensborg Roklub I
  • Alf Grønning Mikkelsen(1)
Start:0s 04:41.74
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2018-05-20 13:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II
  • Elias Roth(1)
02:09.40
2 1 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:17.78
3 4 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Vigga Heiselberg Dybmose(1)
02:19.85
4 5 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Frida Elleberg Møller(1)
02:20.60
5 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
99:99.9
209
U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2018-05-20 13:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2018-05-20 13:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I I 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
04:50.86
2 1 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 16
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Peter Skou **(4)
05:05.13
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2018-05-20 13:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I I
  • Rasmus Lind(1)
07:27.02
2 3 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Johan Poulsen(1)
07:59.48
3 2 Silkeborg Roklub I I
  • Magnus Kleist(1)
08:11.79
4 1 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Niels Østergaard(1)
09:05.81
5 4 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Sebastian Nordly(1)
09:42.53
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2018-05-20 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub/KCHO I I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
08:27.33
2 2 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Malli Segoli(1)
08:39.99
3 5 Hadsund Roklub II I
  • Thea Bach Stegger(1)
08:53.73
4 3 Hadsund Roklub III I
  • Zenia Hvid **(1)
09:11.16
213
U19 M2- JM 2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-20 16:06
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Gustav Bjerg Madsen (1), Rasmus Mortensen (2)
214
U19 W2- JW 2- A 200 - 2000m 1. Afdeling
2018-05-20 14:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2018-05-20 14:21
Plac. # Navn Tid
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I I
  • Fie Udby Erichsen(1)
07:32.14
2 8 Danske Studenters Roklub II I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
07:46.40
3 12 Hadsund Roklub/DRC I
  • Trine Toft Andersen(1)
07:56.07
4 3 Odder Roklub I I
  • Christina Pultz(1)
07:57.90
5 6 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Emilie Jersild(1)
08:09.51
6 5 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Simone Sørensen(1)
09:01.94
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2018-05-20 14:17
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub/KCB III I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
07:59.33
2 7 Aarhus Roklub I I
  • Mai Nielsen(1)
08:01.47
3 11 Odense Roklub/KCO I I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
08:02.67
4 15 Hadsund Roklub I I
  • Liane Vestergaard(1)
08:09.53
5 2 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Sofie Odgaard Herr(1)
08:14.45
6 4 Odense Roklub/KCO II I
  • Sara Nissen(1)
08:27.54
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m C Finale
2018-05-20 14:14
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Pernille Nielsen(1)
08:26.62
2 14 Næstved Roklub I I
  • Anne Ørsted(1)
09:06.07
3 10 Danske Studenters Roklub I I
  • Stine Mathiasen(1)
Afmeldt99:99.9
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2018-05-20 09:29
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I I
  • Christina Pultz(1)
s08:33.69
2 5 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Simone Sørensen(1)
08:44.61
3 4 Odense Roklub/KCO II I
  • Sara Nissen(1)
08:49.80
4 2 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Sofie Odgaard Herr(1)
08:52.47
5 1 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Pernille Nielsen(1)
09:03.57
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2018-05-20 09:29
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub II I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
s08:22.71
2 6 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Emilie Jersild(1)
08:28.16
3 7 Aarhus Roklub I I
  • Mai Nielsen(1)
08:34.63
4 9 Bagsværd Roklub/KCB III I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
08:41.39
5 10 Danske Studenters Roklub I I
  • Stine Mathiasen(1)
08:54.14
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 3. Indledende
2018-05-20 09:29
Plac. # Navn Tid
1 13 Roforeningen KVIK/DRC I I
  • Fie Udby Erichsen(1)
s08:19.34
2 12 Hadsund Roklub/DRC I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:29.10
3 11 Odense Roklub/KCO I I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
08:31.22
4 15 Hadsund Roklub I I
  • Liane Vestergaard(1)
08:43.24
5 14 Næstved Roklub I I
  • Anne Ørsted(1)
09:26.65
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2018-05-20 14:35
Plac. # Navn Tid
1 17 Danske Studenters Roklub/DRC I I
  • Sverri S. Nielsen(1)
06:50.24
2 8 Hadsund Roklub I I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:01.95
3 5 Lyngby Roklub/KKL I I
  • Emil Lenzing(1)
07:04.72
4 9 Danske Studenters Roklub II I
  • Mark Hartsteen(1)
07:08.43
5 14 Odense Roklub/KCO III I
  • Sebastian Terp(1)
07:12.25
6 6 Roklubben Ægir I I
  • Cody Anderson(1)
07:17.55
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2018-05-20 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Halmstad Rodd I
  • Fabian Meuller(1)
Båd i undervægt
2 7 Danske Studenters Roklub/KCHO I I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
07:12.17
3 10 Odense Roklub/KCO IV I
  • Jesper Fredsted(1)
07:19.03
4 16 Danske Studenters Roklub III I
  • Sebastian Peterlin(1)
07:20.95
5 18 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
07:24.99
6 12 Odense Roklub/KCO I I
  • Oscar Mazza(1)
07:41.45
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2018-05-20 14:25
Plac. # Navn Tid
1 11 Odense Roklub/KCO II I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
07:32.31
2 3 Danske Studenters Roklub I I
  • Alexander Jørgensen(1)
07:46.95
3 15 Roforeningen KVIK I I
  • Kelvin Yeung(1)
07:53.49
4 1 Bagsværd Roklub/DRC I I
  • Mathias Larsen(1)
99:99.9
5 13 Halmstad Rodd II
  • Rasmus Melin(1)
99:99.9
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2018-05-20 09:41
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub/KKL I I
  • Emil Lenzing(1)
07:30.38
2 6 Roklubben Ægir I I
  • Cody Anderson(1)
07:32.81
3 7 Danske Studenters Roklub/KCHO I I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
07:34.55
4 4 Halmstad Rodd I
  • Fabian Meuller(1)
08:09.50
5 3 Danske Studenters Roklub I I
  • Alexander Jørgensen(1)
08:23.85
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2018-05-20 09:41
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I I
  • Wiliam Wisholm(1)
s07:33.18
2 9 Danske Studenters Roklub II I
  • Mark Hartsteen(1)
07:36.82
3 12 Odense Roklub/KCO I I
  • Oscar Mazza(1)
07:37.46
4 10 Odense Roklub/KCO IV I
  • Jesper Fredsted(1)
07:49.92
5 11 Odense Roklub/KCO II I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
07:56.80
6 13 Halmstad Rodd II
  • Rasmus Melin(1)
08:56.50
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2018-05-20 09:41
Plac. # Navn Tid
1 17 Danske Studenters Roklub/DRC I I
  • Sverri S. Nielsen(1)
s07:26.65
2 14 Odense Roklub/KCO III I
  • Sebastian Terp(1)
07:38.77
3 16 Danske Studenters Roklub III I
  • Sebastian Peterlin(1)
07:48.76
4 18 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
07:56.26
5 15 Roforeningen KVIK I I
  • Kelvin Yeung(1)
08:20.61
217
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2018-05-20 14:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/DRC I I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
07:18.36
2 4 Odense Roklub/Roforeningen KVIK I I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
07:41.26
3 2 Danske Studenters Roklub/Roskilde Roklub/KCB I I
  • Helena Grace Jensen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
07:48.77
4 1 Odense Roklub I I
  • Charlotte Espersen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
08:30.05
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2018-05-20 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/KKL I I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
Båd i undervægt
2 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Loui Lam(2)
06:35.87
3 2 Danske Studenters Roklub I I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
06:48.51
219
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2018-05-20 14:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Hvidovre Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • Thomas Jensen(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
06:43.99
2 4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
06:54.31
3 5 Sorø/Hvidovre /KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
07:09.19
4 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Julius Philipson(2)
07:15.62
5 1 Hadsund Roklub I I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
07:15.92
6 2 Roskilde Roklub/KCR II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
07:16.30
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2018-05-20 14:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
07:48.75
2 2 Roklubben Ægir I I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
07:50.72
3 3 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Malli Segoli(1)
  • Victoria Munch(2)
08:05.72
4 5 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Anna Hammer Jespersen(2)
08:10.14
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2018-05-20 15:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
Båd i undrvægt
2 1 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Espensen(2)
06:18.48
3 3 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub I(DRC)
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Rasmus Quist(2)
06:29.88
4 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCB I I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Oscar Mazza(2)
06:42.77
5 4 Roforeningen KVIK I I
  • Martin Kjeldsen(1)
  • Mikkel Schelde(2)
07:20.27
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2018-05-20 15:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Olivia Meinert Cardel(1)
  • Marie Mørch(2)
07:03.21
2 3 Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I I
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
07:13.02
3 4 Danske Studenters Roklub/Roklubben Ægir/KCO I I
  • Mie Mellerup(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
07:32.56
4 2 Aarhus Roklub I I
  • Amelia Løvstrup Adby(1)
  • Emma Lehm Røddik(2)
08:40.73
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II I
  • Peter Lindblom(1)
  • Bonnie Noer(2)
Start:0s 03:50.09
2 3 Odense Roklub I I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(2)
Start:13s 03:53.89
3 2 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:2s 03:59.84
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2018-05-20 15:13
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:20s 03:50.09
2 6 Roklubben Furesø II
  • Marianne Henney(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:27s 03:53.89
3 4 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I I
  • Bente Johannessen(1)
  • Merete Busk(2)
Start:0s 03:59.84
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2018-05-20 15:17
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 00:00.0
2 9 Køge Roklub I
  • Anette Friedrichsen (1)
  • Anna Karina Gravad(2)
Start:5s 00:03.58
3 10 Lyngby Dameroklub I
  • Hanne Brusch(1)
  • Kirstine Halberg Engell(2)
Start:5s 00:05.93
4 7 Fredensborg Roklub II I
  • Bettina Cervin(1)
  • Sanne Poulin(2)
Start:0s 00:07.73
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2018-05-20 15:21
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:28s 03:46.15
2 17 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:17s 04:12.89
3 16 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 04:17.84
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2018-05-20 15:24
Plac. # Navn Tid
1 21 Bagsværd Roklub I I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:1s 03:31.12
2 23 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:9s 03:37.97
3 24 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:9s 03:40.45
4 20 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Henrik Thomsen(2)
Start:0s 03:44.93
5 22 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Ulrik Jensen(2)
Start:9s 03:46.20
6 25 Bagsværd Roklub II I
  • Andreas Hussing(1)
  • Henning Brüske(2)
Start:13s 04:09.40
224
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2018-05-20 15:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
02:15.23
2 1 Bagsværd Roklub/KCB II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
  • Theis Wolfram(2)
02:22.45
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I I
  • Frida Elleberg Møller(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:27.96
225
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2018-05-20 15:29
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I I 18
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Thøger Bjerg(4)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
8 sek trukket fra01:31.83
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I I 16
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Tobias Kramer(4)
  • Ingen Styrmand(cox)
01:34.22
3 4 Hadsund Roklub I I 14
  • Elias Roth(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • Frederik Aksel Holmriis(4)
  • August Herman Wisholm(cox)
01:47.09
4 2 Roklubben Stevns I 12
  • August Riis Poulsen(1)
  • Isabella Bache(2)
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(3)
  • Nikolaj Hausman Olsen(4)
  • N. N(cox)
01:57.60
226
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2018-05-20 15:32
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Julie Johansen (3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
05:33.26
2 1 Odder Roklub/Silkeborg Roklub I I 16
  • Maja Klitgaard(1)
  • Olivia Sandvei(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
05:49.45
3 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Anna Plæhn Poulsen(1)
  • Laura Poulsen(2)
  • Elisabeth Østergaard(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
06:17.22
227
W/M 2X/2- M//W 2X/2- Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 15:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Søren Bagger Christensen (1), Thor Peder Kunckel Knudsen (2)
228
W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 15:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
W4- Åben Kvinder 4- - 2000m A Finale
2018-05-20 15:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
06:36.86
2 1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Ida Langkjær(4)
06:45.22
230
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2018-05-20 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Jens Graudal(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
  • Christian Thor Hagemann(3)
  • Jonas Lund(4)
05:50.86
2 2 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I I
  • Steffen Bonde Jensen (1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Tobias Kempf(4)
05:55.23
3 3 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Jacob Lenzing(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
05:59.21
4 5 Holstebro/Københavns Roklub/KCHO I
  • Sebastian Bache(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:03.42
5 4 Odense/Danske Studenter/Roskilde/Holstebro /KCHO I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Esben Søvndahl(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
06:04.39
6 6 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:15.22
231
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2018-05-20 15:56
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • Iben Østergaard(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Juliane Elander Rasmussen(4)
6:30.60
232
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2018-05-20 15:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Niels Kunckel Knudsen(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
4X06:25.50
2 1 Odense Roklub I I
  • Rob Hogan(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
  • Jesper Fredsted(3)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(4)
4X06:34.56
3 3 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
06:53.66
4 4 Odense Roklub I I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(2)
  • Jakob Fonnesbesh Johnsen(3)
  • Michael Moerner(4)
07:01.00
233
U19 M4- JM 4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-20 15:56
Ingen anmeldt, løbet udgår
234
U19 W4- Junior u. 19 Piger 4- - 2000m A Finale
2018-05-20 15:56
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Marie Ramm(4)
07:03.62
235
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2018-05-20 16:01
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Stevns I
  • Malthe Christiansen(1)
  • Villads Jørgensen(2)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(3)
  • Johan Søvndahl Kok(4)
Båd i undervægt
2 1 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
06:25.63
3 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Julius Philipson(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Rasmus Lind(4)
06:35.56
4 3 Roklubben Viking/Roskilde Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Sebastian Nordly(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Aske Storm(4)
06:39.79
236
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2018-05-20 15:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I I
  • Amalie Kiær(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Ida Blomstrand(4)
06:45.47
2 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Agnete Jersild(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
07:05.83
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2018-05-20 16:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Køge Roklub/Roforeningen KVIK I I
  • Anette Friedrichsen (1)
  • Anna Karina Gravad(2)
  • Astrid Haastrup(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
Start:24s 03:48.41
2 3 Fredensborg Roklub I
  • Bettina Cervin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:14s 03:52.85
3 2 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Gitte Niven(2)
  • Laila Hjorth(3)
  • Ingrid Petersen(4)
Start:0s 03:53.58
4 1 Roklubben Furesø/Sorø Roklub I I
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 04:04.78
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2018-05-20 16:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • John Knudsen(2)
  • Mette Møller(3)
  • Ole Kongsbak(4)
Start:13s 03:44.37
2 8 Fredensborg Roklub II
  • Terkel Jespersen(1)
  • Poul Erik Echardt(2)
  • Søren Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:6s 03:47.71
3 7 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Jan Cederkvist(3)
  • Ib Frausing(4)
Start:0s 03:58.71
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 3. Afdeling
2018-05-20 16:13
Plac. # Navn Tid
1 13 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Tommy Møhler(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 03:39.06
2 18 Bagsværd Roklub I I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:33s 03:39.35
3 16 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Mikael Espersen(1)
  • Hans Tapper(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:21s 03:41.69
4 14 Lemvig Roklub/Lyngby Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Henrik Brusch(2)
  • Jan Sørensen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:15s 03:45.53
5 17 Ringsted Roklub I I
  • Claus Solmer(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Tommy Silvestre(3)
  • Kim Dahl Andersen(4)
Start:29s 03:52.49
6 15 Danske Studenters Roklub II
  • Birger Lund-Rasmussen(1)
  • Emil Søgaard(2)
  • Esben Jacobsen(3)
  • Johan Frydendahl(4)
Start:21s 04:11.84
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 4. Afdeling
2018-05-20 16:17
Plac. # Navn Tid
1 20 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I I
  • Otto Friedrichen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Hans-Jørgen Stahl(5)
  • Willi Drexel(6)
  • Anders Moustgaard(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:23s 03:37.15
2 19 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I I
  • Jens Tarp(1)
  • Ulla Rose Andersen(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Kathe Rasmussen(4)
  • Peter Skafte(5)
  • Lise Hendriksen(6)
  • Per Boalth Rasmussen(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Mathilde Skovgaard(cox)
Start:0s 103:44.49
238
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2018-05-20 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB I I 18
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:42.58
2 5 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
01:46.07
3 2 Hadsund Roklub I I 14
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:54.00
4 3 Roklubben Stevns I 12
  • August Riis Poulsen(1)
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(2)
02:04.45
5 6 Bagsværd Roklub/KCB II I 10
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
02:05.33
6 4 Roklubben Stevns II 8
  • Isabella Bache(1)
  • Nikolaj Hausman Olsen(2)
02:12.37
239
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2018-05-20 16:23
Plac. # Navn Tid
1 3 Rødvig Roklub I 18
  • Frederikke Munch **(1)
02:03.82
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
Seeded 18p02:06.78
3 1 Sorø Roklub I I 14
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:07.40
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2018-05-20 16:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I I 18
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
05:30.88
2 11 Roklubben Ægir I 16
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
05:33.96
3 9 Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Peter Skou **(1)
  • Patrick Klestrup (2)
05:35.49
4 8 Holstebro Roklub/KCHO I I 12
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
05:45.71
5 6 Københavns Roklub I 10
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Lindholm(2)
05:53.74
6 2 Holstebro Roklub/KCHO I 8
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Emil Ulnits(2)
99:99.9
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2018-05-20 16:27
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub/KCR I 6
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
05:40.06
2 7 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I I 4
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
05:52.66
3 12 Roklubben Ægir II 2
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
  • Jonas Lindberg Nielsen(2)
06:32.34
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2018-05-20 10:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I I
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
05:31.20
2 6 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Lindholm(2)
05:55.29
3 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
05:56.04
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2018-05-20 10:01
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
05:39.21
2 9 Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Peter Skou **(1)
  • Patrick Klestrup (2)
05:42.73
3 8 Holstebro Roklub/KCHO I I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
05:48.38
4 7 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I I
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
06:00.50
5 12 Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
  • Jonas Lindberg Nielsen(2)
06:38.02
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2018-05-20 16:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I I 18
  • Clara Hornnæss(1)
06:25.37
2 2 Hadsund Roklub I I 16
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
06:26.93
3 6 Roskilde Roklub/KCR I I 14
  • Caroline Munch(1)
06:38.59
4 5 Lyngby Dameroklub/KKL I I 12
  • Ida Marie Reimer(1)
06:50.43
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2018-05-20 16:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:34.40
2 1 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
06:37.74
3 7 Silkeborg Roklub I I
  • Maja Klitgaard(1)
07:09.59
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2018-05-20 09:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I I
  • Clara Hornnæss(1)
06:30.85
2 2 Hadsund Roklub I I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
06:34.02
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:35.49
4 1 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
06:45.85
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2018-05-20 09:53
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub/KCR I I
  • Caroline Munch(1)
06:52.40
2 5 Lyngby Dameroklub/KKL I I
  • Ida Marie Reimer(1)
06:57.90
3 7 Silkeborg Roklub I I
  • Maja Klitgaard(1)
07:10.59
242
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2018-05-20 16:44
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns IV
  • Kasper B Nielsen(1)
03:00.69
2 2 Roklubben Stevns V
  • Kristina B Nielsen(1)
03:25.67
3 1 Roklubben Stevns II
  • Ida Malmgaard(1)
99:99.9
243
W/M 8+ 8+ alle klasser 2000m - 2000m 1. Afdeling
2018-05-20 16:44
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Christian Hauge (1), Dan Dodensig Kristensen (2), Jonas Svane (3), Asger Laursen (4), Niels Kunckel Knudsen (5), Mikkel Paetau (6), Troels Dalgaard Danielsen (7), Simon Staal Nielsen (8), Mette Louise Karer (9)