Resultater Copenhagen Regatta 2019

100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-05-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Dragør Roklub II
  • Sara Offenberg(1)
01:21.37
2 4 Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck(1)
01:30.56
3 3 Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun(1)
01:33.25
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
02:32.36
100
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2019-05-11 13:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
01:20.97
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
01:42.52
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Otto Kjærulff(1)
02:09.01
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-05-11 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II 18
  • Frederik Bertelsen(1)
02:07.57
2 9 Randers Roklub I 16
  • Oliver Bach(1)
02:10.79
3 4 Hadsund Roklub I 14
  • Elias Roth(1)
02:11.56
4 13 Hadsund Roklub I 12
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:13.13
5 8 Bagsværd Roklub I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:22.94
6 11 Bagsværd Roklub II 8
  • Jakob Lynbech(1)
02:44.66
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2019-05-11 13:07
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub III 6
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:19.84
2 3 Dragør Roklub I 4
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:22.32
3 7 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:32.51
4 14 Københavns Roklub IV 2
  • Hector Carriero(1)
02:35.08
5 5 Holstebro Roklub/KCHO II 2
  • Jens Pedersen(1)
02:51.94
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2019-05-11 13:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I 2
  • Christian Thuesen(1)
02:38.42
2 12 Holstebro Roklub/KCHO III 2
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
02:39.14
3 10 Bagsværd Roklub III 2
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:53.51
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-05-11 08:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
02:04.80
2 4 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
02:10.35
3 3 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:18.48
4 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
02:27.92
5 2 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
02:30.47
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-05-11 08:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Randers Roklub I
  • Oliver Bach(1)
02:09.87
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:17.33
3 6 Hadsund Roklub III
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:20.25
4 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:32.75
5 10 Bagsværd Roklub III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
02:48.80
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-05-11 08:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:16.67
2 11 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Lynbech(1)
02:35.37
3 14 Københavns Roklub IV
  • Hector Carriero(1)
02:37.86
4 12 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
02:39.01
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-05-11 13:13
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I 18
  • Hannah Thrane(1)
  • Isabella Bache(2)
02:16.50
2 3 Holstebro Roklub/Vestervig Roklub/KCHO I 16
  • Anna Skovdam(1)
  • Katrine Sondrup(2)
02:19.25
3 2 Hadsund Roklub/Ringsted Roklub I 14
  • Maria J. Johansen(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
02:19.67
4 4 Bagsværd Roklub/Stevns I 12
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:34.52
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2019-05-11 13:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I 18
  • William Kjærgaard(1)
06:26.29
2 4 Odense Roklub/KCO I 16
  • Frederik Markvardsen(1)
06:30.66
3 9 Københavns Roklub I 14
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
06:31.87
4 5 Hadsund Roklub I 12
  • August Herman Wisholm(1)
06:35.62
5 1 Lyngby Roklub/KKL I 10
  • Christian Runge(1)
06:55.36
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2019-05-11 13:16
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I 8
  • Benjamin Johnsen(1)
00:00:00
2 8 Odder Roklub I 6
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
00:07:05
3 3 Roklubben Furesø/KKL I 4
  • Christian Rømer(1)
00:34:84
4 2 Lyngby Roklub/KKL II 2
  • Oliver Hyldedahl(1)
01:45:51
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2019-05-11 08:56
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
06:26.67
2 5 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
06:27.89
3 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge(1)
06:49.68
4 3 Roklubben Furesø/KKL I
  • Christian Rømer(1)
07:03.63
5 2 Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
08:06.32
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2019-05-11 08:56
Plac. # Navn Tid
1 7 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
06:29.57
2 9 Københavns Roklub I
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
06:32.85
3 8 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:39.89
4 6 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
06:42.00
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2019-05-11 13:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
06:32.90
2 5 Odder Roklub/Silkeborg Roklub I 16
  • Pi Goslar(1)
  • Maja Klitgaard(2)
06:47.50
3 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Iben Bech(2)
06:47.82
4 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I 12
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard(2)
07:22.50
105
W/M 2-/2X Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2019-05-11 13:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
  • Phillip Sperling(2)
04:23.52
2 1 Aalborg Roklub II
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
04:27.64
3 3 Aalborg Roklub III
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
05:02.29
106
W/M 1X Åben 1X - 1000m A Finale
2019-05-11 13:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
04:42.18
2 2 Aalborg Roklub II
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(1)
04:57.97
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-05-11 13:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:47.27
2 1 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 04:57.92
3 3 Sorø Roklub II
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
Start:6s 05:04.15
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-05-11 13:41
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boots(1)
Start:0s 00:00:00
2 5 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:9s 00:06.11
3 7 Roklubben Furesø III
  • Ole Kongsbak(1)
Start:17s 00:11.69
4 6 Oslo Roklubb I
  • Anders Formo(1)
Start:17s 00:19.44
5 8 Roklubben Furesø V
  • Bo Hartz(1)
Start:23s 00:57.56
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2019-05-11 13:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
Start:8s 04:15.08
2 14 Roklubben Furesø II
  • Max Emde(1)
Start:9s 04:17.33
3 9 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
Start:0s 04:27.37
4 11 Roklubben Furesø IV
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 04:31.61
5 12 Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 04:34.11
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2019-05-11 13:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:31.96
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:32.77
3 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:38.05
4 1 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
02:50.23
5 6 Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck(1)
02:53.28
6 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
02:58:00
109
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2019-05-11 13:59
Plac. # Navn Tid
1 3 BR/Stevns 18
  • Isabella Bache(1)
  • Cecilia Kroll(2)
  • Vigga Heiselberg Dybmose(3)
  • Sofia Thrane(4)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(cox)
02:15.51
2 2 Sorø Roklub I 16
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Kirsten Taulbjerg(2)
  • Mejse Østergaard Nielsen(3)
  • Dina Poulsen(4)
  • N/n N/n(cox)
02:36.08
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2019-05-11 14:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
05:19.19
2 1 BR/KCB 16
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
  • Mads Rubin(2)
  • Alexander Aldrich(3)
  • Elias Ellehammer(4)
05:39.17
3 2 Roklubben Ægir I 14
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Jonas Lindberg Nielsen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
06:00.67
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2019-05-11 14:17
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
08:06.00
2 18 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
08:16.27
3 12 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oscar Burvil(1)
08:18.31
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
08:27.55
5 4 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
08:32.51
6 1 Roskilde Roklub/KCR III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
08:33.52
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2019-05-11 14:12
Plac. # Navn Tid
1 16 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
08:23.07
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen(1)
08:25.14
3 15 Sorø Roklub III
  • Peter Skou **(1)
08:26.85
4 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Johan Poulsen(1)
08:36.97
5 5 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:38.51
6 11 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
08:51.56
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m C Finale
2019-05-11 14:07
Plac. # Navn Tid
1 17 Roskilde Roklub/KCR II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
08:30.78
2 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
08:42.47
3 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
08:43.52
4 14 Danske Studenters Roklub III
  • Magnus Erik Timm(1)
08:43.98
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
08:49.81
6 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
10:21.93
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2019-05-11 08:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/KCR III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
08:28.15
2 4 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
08:29.26
3 6 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Johan Poulsen(1)
08:29.83
4 5 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:33.62
5 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
08:41.09
6 3 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
08:54.09
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2019-05-11 08:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oscar Burvil(1)
08:18.20
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
08:19.70
3 9 Danske Studenters Roklub II
  • Casper Girke Christensen(1)
08:20.06
4 11 Roskilde Roklub/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
08:25.75
5 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
08:50.65
6 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
11:29.90
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2019-05-11 08:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
08:04.85
2 18 Roklubben Viking/KCR I
  • Aske Storm(1)
08:12.49
3 16 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
08:17.34
4 15 Sorø Roklub III
  • Peter Skou **(1)
08:29.74
5 14 Danske Studenters Roklub III
  • Magnus Erik Timm(1)
08:41.55
6 17 Roskilde Roklub/KCR II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
09:48.25
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-05-11 14:22
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
09:16.64
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
09:24.93
3 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
09:36.50
4 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
10:05.75
113
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-05-11 14:27
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:33.51
2 4 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
07:42.01
3 1 Holst./Silkeb./KCHO
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
08:02.40
4 2 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(2)
08:17.12
114
U19 W2- JW 2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-11 14:35
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2)
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-05-11 14:47
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:29.04
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
08:41.71
3 6 Odense Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
08:50.49
4 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
09:00.73
5 7 Danske Studenters Roklub III
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
09:23.18
6 11 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:44.12
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2019-05-11 14:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems(1)
09:05.90
2 2 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
09:23.75
3 8 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:49.17
4 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
10:20.93
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2019-05-11 09:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
08:35.88
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
08:37.47
3 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:41.60
4 5 Danske Studenters Roklub II
  • Amalie Riff Brems(1)
08:43.84
5 2 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
09:12.41
6 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
09:57.03
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2019-05-11 09:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:43.00
2 11 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:16.54
3 7 Danske Studenters Roklub III
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
09:21.45
4 9 BR/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
09:28.22
5 8 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:33.45
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-05-11 15:02
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:30.79
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
07:47.70
3 3 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:48.18
4 8 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
07:55.75
5 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
08:00.04
6 9 Holst./KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
08:17.07
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2019-05-11 14:57
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:58.47
2 12 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:01.68
3 6 Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung(1)
08:33.56
4 5 Viborg/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
08:40.14
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2019-05-11 14:52
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:29.80
2 4 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
09:00.13
3 7 Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
09:12.86
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2019-05-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:55.31
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
08:07.25
3 2 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
08:20.04
4 5 Viborg/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe(1)
08:41.65
5 4 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
08:49.24
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2019-05-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
08:08.16
2 9 Holst./KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
08:24.86
3 6 Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung(1)
09:00.59
4 7 Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
09:09.90
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2019-05-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:53.11
2 13 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
08:03.19
3 12 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:13.74
4 10 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:36.10
117
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2019-05-11 15:07
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
08:02.99
2 6 BR/KR/KCB I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
  • Marie Ramm(2)
08:11.88
3 1 Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
08:16.07
4 5 Roskilde Roklub/KCB I
  • Simone Sørensen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
08:32.91
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-05-11 10:20
Plac. # Navn Tid
1 6 AR/BR/Holst./DRC
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Nina Hollensen(4)
07:05.73
2 2 Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KKL I
  • Sebastian Bache(1)
  • Bastian Secher(2)
07:08.73
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:13.11
4 1 Holst./KCHO
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:21.79
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Christoffer Kruse(2)
07:22.30
6 4 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
  • Nicolai Bernsen(2)
07:25.09
119
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-05-11 15:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Sebastian Nordly(1)
  • Julius Philipson(2)
07:55.94
2 1 Kolding Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • David Wandrup(1)
  • Mads Kirstein(2)
08:05.58
120
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-05-11 15:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Hornnæss(2)
08:20.50
2 2 Holst./KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
08:41.53
3 4 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Astrid Højgaard(2)
09:29.61
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2019-05-11 15:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Espensen(1)
  • Alexander Modest(2)
06:58.49
2 5 Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Jonas Lund(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
07:06.03
3 3 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:06.40
4 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Oscar Mazza(2)
07:14.00
5 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
  • Niclas Schmidt(2)
07:26.77
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m B Finale
2019-05-11 15:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
07:18.47
2 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
07:45.15
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2019-05-11 09:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Emil Espensen(1)
  • Alexander Modest(2)
07:06.06
2 3 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:10.60
3 4 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
  • Niclas Schmidt(2)
07:36.67
4 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
07:39.91
121
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2019-05-11 09:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Oscar Mazza(2)
07:09.95
2 5 Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Jonas Lund(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
07:13.26
3 7 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
07:20.22
122
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2019-05-11 15:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
07:45.33
2 3 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
07:48.91
3 2 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Marie Mørch(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
07:53.80
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2019-05-11 15:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Anette Andersen(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:7s 04:26.30
2 3 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:7s 04:32.97
3 2 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:7s 04:52.04
4 1 Lyngby Dameroklub I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Tove Christensen(2)
Start:0s 05:04.97
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2019-05-11 15:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
Start:5s 04:13.52
2 7 Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:0s 04:21.35
3 6 Fredensborg Roklub II
  • Bettina Cervin(1)
  • Sanne Poulin(2)
Start:0s 04:28.16
4 5 Sorø Roklub II
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:0s 04:30.92
5 8 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Mille Nissen(2)
Start:5s 04:34.34
6 9 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:5s 04:41.76
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2019-05-11 15:50
Plac. # Navn Tid
1 16 Odense Roklub I
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
Start:11s 00:00:00
2 14 Humlebæk Roklub I
  • Mette Porsmose(1)
  • Claus Jensen(2)
Start:0s 00:02:44
3 15 Humlebæk Roklub II
  • Anne Thomsen(1)
  • Kim Bo Wellendorph(2)
Start:0s 00:29:00
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2019-05-11 15:54
Plac. # Navn Tid
1 19 Danske Studenters Roklub III
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:32s 05:08.89
2 20 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • Henrik Thorup(2)
Start:37s 05:09.28
3 18 N.S. Roklub I
  • Jens Peter Hansen(1)
  • Per Jacobsen(2)
Start:14s 05:11.00
4 17 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 05:34.86
123
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2019-05-11 16:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Sorø Roklub III
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:0s 03:59.57
2 22 Danske Studenters Roklub II
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
Start:0s 04:09.20
3 24 Roklubben Furesø II
  • Andreas Borg(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:1s 04:10.68
4 25 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Henrik Thomsen(2)
Start:7s 04:10.91
5 21 Roklubben Furesø IV
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:0s 04:14.85
6 26 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:16s 04:23.28
123
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 6. Afdeling
2019-05-11 16:04
Plac. # Navn Tid
1 27 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
Start:0s 03:54.20
2 32 BR I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Steen Christensen(2)
Start:12s 03:55.91
3 30 Ringsted Roklub II
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:8s 03:58.71
4 31 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:8s 03:59.99
5 29 Roklubben Furesø III
  • Ole Kongsbak(1)
  • Max Emde(2)
Start:8s 04:05.50
6 28 Ringsted Roklub I
  • Per Bigum(1)
  • Jákup Johansen(2)
Start:4s 04:10.47
124
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2019-05-11 16:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
02:35.98
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
02:36.62
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Vigga Heiselberg Dybmose(1)
  • Sofia Thrane(2)
02:49.88
125
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2019-05-11 16:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Holst./KCHO 18
  • Lucas Spaabaek Nielsen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • Jens Pedersen(4)
  • Ingen Styrmand(cox)
0:00.00
2 1 Bagsværd Roklub I 16
  • Theis Wolfram(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Aske Saltbæk(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Jakob Lynbech(cox)
00:18.25
126
U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2019-05-11 16:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
Astrid Kirstine Kofoed (1), Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (2), Alma Biltoft Benediktson (3), Josefine Freltoft (4)
127
W/M 2-/2X Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2019-05-11 16:16
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg Roklub III
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Esben Okholm Larsen(2)
04:04.00
2 1 Aalborg Roklub II
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
  • Phillip Sperling(2)
04:17.89
3 3 Aalborg Roklub IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(2)
04:24.66
4 2 Aalborg Roklub I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
04:40.69
128
W/M 1X Åben 1X - 1000m A Finale
2019-05-11 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
00:00:00
2 3 Randers Roklub I
  • Oliver Bach(1)
00:31.91
3 4 Randers Roklub III
  • Line Korreborg Poulsen(1)
00:46.13
4 1 Hadsund Roklub II
  • Lea Lûbeck(1)
00:47.83
129
W4- W 4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-11 16:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2019-05-11 16:29
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I
  • Fred Vystavel(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Tøger Berg Rasmussen(4)
06:33.36
2 3 Holst./KR/Roskilde/KCHO
  • Sebastian Bache(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:38.20
3 1 Aalborg Roklub II
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
07:27.85
4 2 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
07:34.69
131
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2019-05-11 16:34
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/DSR/Holstebro/KCB
  • Mathilde Norking(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Cecilie Girke(4)
0:00.00
2 2 Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sara Nissen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
07:32.08
132
M4X M 4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-11 16:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2019-05-11 16:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 18
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Magnus Kleist(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(4)
07:16.21
2 2 Københavns Roklub I 16
  • Charlie McDonald**(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Villads Svane Hansen(3)
  • Asbjørn Neumann(4)
07:32.25
134
U19 W4- JW 4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-11 16:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2019-05-11 16:44
Plac. # Navn Tid
1 3 BR/Roskilde/SR/Viking/KCR
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
  • Aske Storm(3)
  • Rasmus Lind(4)
06:46.15
2 2 BR/RR/Roskilde/KCR
  • Julius Philipson(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
  • Patrick Klestrup (3)
  • Johan Poulsen(4)
07:04.62
3 1 KVIK/Roskilde/SR/KCR
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Johan Søvndahl Kok(2)
  • Peter Skou **(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
07:13.22
136
U19 W4X JW 4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-11 16:49
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2019-05-11 16:49
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Linda Milling(3)
  • Gitte Niven(4)
Start:6s 0:00.00
2 1 Furesø/NR
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannesen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Charlotte Buchwaldt(4)
Start:0s 00:11.36
3 2 Lyngby Dameroklub I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Gitte Apel(2)
  • Beate Leitner(3)
  • Tine Christensen(4)
Start:6s 00:26.78
137
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2019-05-11 16:53
Plac. # Navn Tid
1 4 Køge Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Inger Koch(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 00:00:00
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Mette Kræmmer Hansen(2)
  • Birgitte Hanel(3)
  • Asta Øjvind(4)
Start:0s 00:05.90
3 5 Fredensborg Roklub/Humlebæk Roklub I
  • Mette Porsmose(1)
  • Lene-Marie Hansen(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:0s 00:08.21
4 8 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mille Nissen(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Hesselager (3)
  • Astrid Krüger(4)
Start:5s 00:15.35
5 7 Bagsværd Roklub III
  • Anne Bay(1)
  • Anne Marie Espersen(2)
  • Bente Holmquist(3)
  • Bernadette Gregersen(4)
  • Helle Johansen(5)
  • Karen La Cour(6)
  • Regitze Rønstrup(7)
  • Ute Pørksen(8)
  • Michael Bertelsen(cox)
Start:2s 00:40.87
137
Master W/M 8+/4X/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 3. Afdeling
2019-05-11 16:57
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:6s 0
2 10 Kolding Roklub I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:6s 0
3 9 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 0
4 13 HR
  • Susanne Westermann(1)
  • Anne Thomsen(2)
  • Claus Jensen(3)
  • Kim Bo Wellendorph(4)
Start:15s 0:00.00
5 14 Skovshoved Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Torben Bjerre(3)
  • Jesper Skavin(4)
Start:15s 0:00.00
137
Master W/M 4-/8+/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 4. Afdeling
2019-05-11 17:01
Plac. # Navn Tid
1 18 Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Brian Sørensen(4)
Start:4s 00:00:00
2 17 Fredensborg Roklub I
  • Ulrik Axel Jensen(1)
  • Jan Nørskov Pedersen(2)
  • Ole Quist Jensen(3)
  • Ole Bastholm Jørgensen(4)
Start:0s 00:06.19
3 15 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Morten Thomsen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:0s 00:18.86
137
Master W/M 4-/8+/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 5. Afdeling
2019-05-11 17:05
Plac. # Navn Tid
1 21 DSR/KR/Roskilde
  • Ole Skyggebjerg(1)
  • Mathias Lyster(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Ulrik Rafkiær(5)
  • Bo Vestergaard(6)
  • Bo Kaliszan(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:7s 0:00.00
2 20 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Brink Jansson(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Ronan Tinsley(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:5s 03:35.69
3 19 Odense Roklub I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Carsten Vikkelsøe(2)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(3)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(4)
Start:0s 03:42.05
138
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-05-11 17:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II 18
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:58.92
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
02:07.12
3 3 Hadsund Roklub I 14
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
02:13.36
4 5 Bagsværd Roklub I 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:20.48
5 6 Bagsværd Roklub III 10
  • Theis Wolfram(1)
  • Karl Heuer(2)
02:29.36
6 7 Sorø Roklub I 8
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:32.36
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-05-11 17:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I 18
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:19.20
2 5 Ringsted Roklub I 16
  • Maria J. Johansen(1)
02:23.21
3 1 Hadsund Roklub I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:31.81
4 4 Odder Roklub I 12
  • Caroline Sejersen(1)
02:37.74
5 7 Bagsværd Roklub I 10
  • Hannah Thrane(1)
02:39.52
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2019-05-11 17:18
Plac. # Navn Tid
1 6 Vesterv/KCHO 8
  • Katrine Sondrup(1)
00:00:00
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II 6
  • Nanna Lindballe(1)
00:05.09
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-05-11 09:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:18.83
2 1 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:31.18
3 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nanna Lindballe(1)
02:33.42
4 4 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
02:37.81
139
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-05-11 09:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Vesterv/KCHO
  • Katrine Sondrup(1)
0:00.00
2 5 Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen(1)
02:26.29
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Hannah Thrane(1)
02:38.86
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2019-05-11 17:29
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
05:53.72
2 10 Roskilde Roklub/KCR I 16
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
05:56.49
3 9 Holstebro Roklub/KCHO II 14
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
05:59.73
4 2 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
06:14.40
5 1 Bagsværd Roklub/KCB II 10
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
06:25.71
6 3 Odense Roklub I 8
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
07:03.74
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2019-05-11 17:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I 6
  • Christian Runge(1)
  • Christian Rømer(2)
06:06.78
2 8 Roklubben Ægir I 4
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
06:27.42
3 4 Sorø Roklub I 2
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
06:39.78
4 5 Københavns Roklub I 2
  • Viggo Olsen(1)
  • Hector Carriero(2)
07:43.79
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2019-05-11 10:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Alexander Aldrich(2)
06:07.36
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
06:09.93
3 3 Odense Roklub I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
06:40.11
4 4 Sorø Roklub I
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
06:44.27
5 5 Københavns Roklub I
  • Viggo Olsen(1)
  • Hector Carriero(2)
07:37.16
140
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2019-05-11 10:02
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
05:42.86
2 10 Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
05:43.35
3 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
05:51.70
4 6 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Christian Rømer(2)
05:59.96
5 8 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
06:27.28
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2019-05-11 17:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I 18
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
06:53.17
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:54.48
3 3 Aarhus Roklub I 14
  • Rikke K. Nielsen(1)
07:08.46
4 2 Københavns Roklub/KCB I 12
  • Josefine Freltoft(1)
07:20.86
5 7 Silkeborg Roklub I 10
  • Maja Klitgaard(1)
07:42.02
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2019-05-11 17:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I 8
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
07:51.23
2 1 Odense Roklub I 6
  • Alba Sundstrøm(1)
08:25.27
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2019-05-11 10:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
06:47.47
2 3 Aarhus Roklub I
  • Rikke K. Nielsen(1)
06:47.97
3 2 Københavns Roklub/KCB I
  • Josefine Freltoft(1)
07:06.31
4 1 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
07:48.17
141
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2019-05-11 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
06:54.25
2 7 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
07:21.15
3 6 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
07:24.46
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2019-05-11 17:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Dragør Roklub II
  • Sara Offenberg(1)
02:58.44
2 1 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Anna Skovdam(1)
03:01.70
3 3 Sorø Roklub II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
03:06.19
4 2 Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun(1)
03:25.38
5 5 Sorø Roklub I
  • Kirsten Taulbjerg(1)
03:44.75
142
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 2. Afdeling
2019-05-11 17:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
02:51.90
2 1 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Rasmus Bechmann(1)
03:00.35
3 5 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
03:08.56
4 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Simon Madsen(1)
03:13.14
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
03:18.16
6 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
03:59.02
143
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2019-05-11 17:43
Plac. # Navn Tid
1 2 Holst./KCHO
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
  • Mikkel Kallesø(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
  • Eskil Bech-Pedersen(5)
  • Jonathan Nielsen(6)
  • Kaare Mortensen (7)
  • Mads Yding(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:14.80
2 1 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
  • Jesper Skovager Thomsen(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
  • Jonas Svane(5)
  • Simon Østergaard Meijer(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:22.71
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2019-05-12 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
01:43.51
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
02:02.52
3 3 Københavns Roklub I
  • Viggo Lambert(1)
02:17.80
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Otto Kjærulff(1)
02:47.15
200
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2019-05-12 13:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Randers Roklub II
  • Line Korreborg Poulsen(1)
01:41.29
2 4 Randers Roklub I
  • Isabell Kannegaard Olesen(1)
01:42.28
3 5 Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck(1)
01:47.99
4 3 Københavns Roklub I
  • Viggo Lambert(1)
02:02.12
5 6 Bagsværd Roklub II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:05.56
6 2 Bagsværd Roklub III
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
02:56.26
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2019-05-12 13:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II 18
  • Frederik Bertelsen(1)
02:12.83
2 12 Hadsund Roklub I 16
  • Elias Roth(1)
02:18.25
3 6 Holstebro Roklub/KCHO II 14
  • Rasmus Bechmann(1)
02:19.94
4 9 Randers Roklub I 12
  • Oliver Bach(1)
02:21.45
5 11 Dragør Roklub I 10
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:26.46
6 1 Hadsund Roklub III 8
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:26.92
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2019-05-12 13:08
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub/KCHO III 6
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:37.26
2 8 Bagsværd Roklub I 4
  • Theis Wolfram(1)
02:42.01
3 3 Odense Roklub I 2
  • Christian Thuesen(1)
02:50.32
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Jens Pedersen(1)
03:04.07
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2019-05-12 13:04
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II 2
  • Aske Saltbæk(1)
02:39.68
2 13 Københavns Roklub I 2
  • Hector Carriero(1)
02:40.07
3 2 Bagsværd Roklub III 2
  • Jakob Lynbech(1)
02:53.11
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2019-05-12 08:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
Seeded 18p02:25.44
2 1 Hadsund Roklub III
  • Oskar Emil Holmriis(1)
02:35.46
3 3 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
02:47.97
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
03:03.71
5 2 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Lynbech(1)
03:04.34
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2019-05-12 08:30
Plac. # Navn Tid
1 9 Randers Roklub I
  • Oliver Bach(1)
Seeded 16p02:14.61
2 6 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
02:18.99
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Theis Wolfram(1)
02:40.59
4 7 Bagsværd Roklub II
  • Aske Saltbæk(1)
02:45.06
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2019-05-12 08:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
Seeded 14p02:25.06
2 11 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:29.81
3 10 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:41.14
4 13 Københavns Roklub I
  • Hector Carriero(1)
02:46.40
202
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2019-05-12 13:16
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub/Ringsted Roklub I 18
  • Maria J. Johansen(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
02:20.12
2 1 Bagsværd Roklub/Stevns I 16
  • Hannah Thrane(1)
  • Isabella Bache(2)
02:21.11
3 3 Holstebro Roklub/Vestervig Roklub/KCHO I 14
  • Anna Skovdam(1)
  • Katrine Sondrup(2)
02:25.84
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2019-05-12 13:22
Plac. # Navn Tid
1 9 Næstved Roklub I 18
  • William Kjærgaard(1)
06:19.37
2 7 Roklubben Ægir I 16
  • Benjamin Johnsen(1)
06:23.75
3 11 Odder Roklub I 14
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:24.08
4 5 Hadsund Roklub I 12
  • August Herman Wisholm(1)
06:24.40
5 4 Københavns Roklub IV 10
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
06:36.46
6 6 Furesø/KKL I 8
  • Christian Rømer(1)
07:00.99
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2019-05-12 13:18
Plac. # Navn Tid
1 10 LR/KKL I 6
  • Christian Runge(1)
06:40.20
2 8 BR/KCB I 4
  • Mads Rubin(1)
07:08.31
3 1 Lyngby Roklub/KKL I 2
  • Oliver Hyldedahl(1)
07:50.79
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2019-05-12 08:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
07:05.73
2 4 Københavns Roklub IV
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
07:17.78
3 6 Furesø/KKL I
  • Christian Rømer(1)
07:42.82
4 1 Lyngby Roklub/KKL I
  • Oliver Hyldedahl(1)
09:36.30
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2019-05-12 08:39
Plac. # Navn Tid
1 10 LR/KKL I
  • Christian Runge(1)
07:13.28
2 9 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
Seeded 18p06:53.63
3 11 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
07:03.95
4 7 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
07:04.31
5 8 BR/KCB I
  • Mads Rubin(1)
07:41.03
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2019-05-12 13:26
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I 18
  • Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard(1)
  • Josefine Freltoft(2)
06:42.29
2 4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 16
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Iben Bech(2)
06:43.62
3 3 Bagsværd Roklub/KCB I 14
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
07:03.41
4 1 Odder Roklub/Silkeborg Roklub I 12
  • Pi Goslar(1)
  • Maja Klitgaard(2)
07:12.19
205
W/M 2X/2- Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2019-05-12 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub II
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
04:28.91
2 2 Randers Roklub I
  • Line Korreborg Poulsen(1)
  • Isabell K. K. Olsen(2)
04:58.42
3 1 Aalborg Roklub III
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
05:29.31
206
W/M 1X Åben 1X - 1000m A Finale
2019-05-12 13:34
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub III
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
04:39.75
2 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
04:59.33
3 2 Aalborg Roklub II
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(1)
05:08.26
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2019-05-12 13:38
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:57.19
2 1 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 05:04.63
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2019-05-12 13:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø IV
  • Ole Kongsbak(1)
Start:17s 04:57.19
2 9 Roklubben Viking I
  • Jørgen Boots(1)
Start:0s 05:04.63
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2019-05-12 13:46
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
Start:8s 04:12.39
2 5 Roklubben Furesø II
  • Max Emde(1)
Start:9s 04:16.77
3 3 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 04:32.24
4 8 Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 04:34.69
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 1. Afdeling
2019-05-12 13:50
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Cecilia Kroll(1)
02:45.04
2 7 Hadsund Roklub II
  • Naja Lübeck(1)
03:02.00
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m 2. Afdeling
2019-05-12 13:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:29.39
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:30.24
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:33.92
4 2 Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert(1)
02:52.37
209
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2019-05-12 13:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I 18
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Kirsten Taulbjerg(2)
  • Mejse Østergaard Nielsen(3)
  • Dina Poulsen(4)
  • N/n N/n(cox)
02:39.99
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2019-05-12 14:03
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Nikolaj Dalbøl(3)
  • Christian Søndergaard(4)
0.00:00
2 2 Bagsværd Roklub/KCB I 16
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Mads Rubin(2)
  • Alexander Aldrich(3)
  • Elias Ellehammer(4)
00:17.67
3 1 Roklubben Ægir I 14
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Jonas Lindberg Nielsen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
00:41.24
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2019-05-12 14:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
08:37.25
2 2 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:54.63
3 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
08:59.69
4 4 Danske Studenters Roklub III
  • Magnus Erik Timm(1)
09:15.46
5 6 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
09:58.89
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2019-05-12 14:17
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
09:30.59
2 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke K. Nielsen(1)
09:37.41
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
09:44.76
4 2 Aarhus Roklub II
  • Laura Boldsen(1)
09:57.42
5 3 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Astrid Højgaard(1)
11:02.96
213
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2019-05-12 14:22
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:37.05
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
07:44.74
3 4 Holstebro/Silkeborg/KCHO
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
07:55.86
4 6 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(2)
08:12.19
5 5 Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald**(1)
  • Asbjørn Neumann(2)
08:26.37
6 2 Københavns Roklub II
  • Villads Lindholm(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
08:42.65
214
U19 W2- JW 2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 14:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2)
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-05-12 14:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
08:26.84
2 2 Odense Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
08:41.88
3 7 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
08:45.60
4 10 Danske Studenters Roklub III
  • Amalie Riff Brems(1)
08:53.90
5 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08:58.77
6 9 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
09:08.90
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2019-05-12 14:32
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
09:25.90
2 4 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:35.60
3 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
09:52.78
4 5 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
10:10.42
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2019-05-12 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
09:02.75
2 2 Odense Roklub/KCO I
  • Mia Sofie Rützou(1)
09:09.75
3 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
09:31.62
4 4 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
09:42.14
5 5 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
10:33.88
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2019-05-12 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub/DRC I
  • Mathilde Persson(1)
09:19.14
2 10 Danske Studenters Roklub III
  • Amalie Riff Brems(1)
09:24.35
3 9 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
09:31.84
4 11 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
09:37.17
5 6 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
10:25.53
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-05-12 14:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:27.58
2 10 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
07:46.28
3 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:49.45
4 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:51.76
5 11 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:11.79
6 6 Holstebro Roklub/KCHO
  • Kaare Mortensen (1)
08:17.39
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2019-05-12 14:42
Plac. # Navn Tid
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
08:23.16
2 9 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:26.05
3 7 Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung(1)
08:36.63
4 4 Viborg/KCHO
  • Mikkel Kallesøe(1)
09:02.37
5 5 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
09:14.07
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2019-05-12 09:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
08:53.67
2 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
09:06.38
3 6 Holstebro Roklub/KCHO
  • Kaare Mortensen (1)
09:16.36
4 4 Viborg/KCHO
  • Mikkel Kallesøe(1)
09:27.12
5 5 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
09:29.98
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2019-05-12 09:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
08:15.09
2 11 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:19.11
3 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
08:25.68
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
08:42.74
5 9 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
08:59.11
6 7 Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung(1)
09:18.37
217
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2019-05-12 14:52
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub/DRC I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
08:12.61
2 5 Aarhus Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • Marta Kempf(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
08:22.58
3 2 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Matilde Hjorth(2)
08:34.42
4 1 Roskilde Roklub/KCB I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Simone Sørensen(2)
08:46.81
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-05-12 10:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • Anne Larsen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Nina Hollensen(4)
07:09.96
2 4 Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KKL I
  • Sebastian Bache(1)
  • Bastian Secher(2)
07:18.26
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Christoffer Kruse(2)
07:21.23
4 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:25.64
5 3 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
07:29.69
6 1 Holst./KCHO
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
07:40.00
219
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2019-05-12 14:59
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/Sorø Roklub/KCR I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
07:38.67
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
07:44.19
3 1 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Peter Skou **(2)
07:44.60
4 4 Bagsværd Roklub/Rødvig Roklub/KCR
  • Johan Poulsen(1)
  • Patrick Klestrup (2)
07:58.60
5 6 Kolding Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
  • David Wandrup(2)
08:09.05
6 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Sebastian Nordly(1)
  • Julius Philipson(2)
08:15.43
220
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2019-05-12 15:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
08:25.80
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
08:53.16
3 4 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Anna Adelholm(2)
09:37.02
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2019-05-12 15:17
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Alexander Modest(2)
06:49.71
2 4 Lyngby Roklub/Roskilde/KKL
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:57.08
3 2 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Oscar Mazza(2)
06:59.71
4 3 Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonas Lund(2)
06:59.90
5 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
07:04.72
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m B Finale
2019-05-12 15:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
07:17.28
2 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
07:42.94
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2019-05-12 09:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub/Roskilde/KKL
  • Christian Thor Hagemann(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
07:13.76
2 3 Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonas Lund(2)
07:31.85
3 2 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Oscar Mazza(2)
07:41.30
4 1 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
08:01.19
221
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2019-05-12 09:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Alexander Modest(2)
07:23.81
2 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
07:27.60
3 5 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
07:47.24
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2019-05-12 15:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander Rasmussen(2)
07:47.19
2 3 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
07:47.56
3 2 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Marie Mørch(2)
07:53.89
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
08:04.07
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2019-05-12 15:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:7s 04:29.11
2 5 Sorø Roklub III
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:12s 04:37.06
3 3 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:7s 04:51.29
4 4 Fredensborg Roklub I
  • Ulla Poulsen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:7s 05:02.43
5 1 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
  • Laila Hjorth(2)
Start:0s 05:03.53
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2019-05-12 15:33
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
Start:5s 04:18.97
2 7 Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:0s 04:31.52
3 10 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Mille Nissen(2)
Start:5s 04:41.42
4 6 Fredensborg Roklub III
  • Bettina Cervin(1)
  • Sanne Poulin(2)
Start:0s 04:45.62
5 8 Ringsted Roklub III
  • Mette Mandrup Kjær(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
Start:5s 04:59.88
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2019-05-12 15:37
Plac. # Navn Tid
1 14 N.S. Roklub I
  • Jens Peter Hansen(1)
  • Per Jacobsen(2)
Start:14s 05:16.64
2 12 Roklubben Skjold I
  • John Erik Jensen(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 05:21.56
3 13 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 05:30.87
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2019-05-12 15:41
Plac. # Navn Tid
1 16 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:1s 04:20.17
2 18 Sorø Roklub V
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:7s 04:26.15
3 17 Humlebæk Roklub II
  • Kim Bo Wellendorph(1)
  • Mette Porsmose(2)
Start:5s 04:31.12
4 15 Danske Studenters Roklub II
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:0s 04:39.71
223
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2019-05-12 15:45
Plac. # Navn Tid
1 20 Sorø Roklub IV
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:1s 03:58.03
2 21 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:2s 04:06.93
3 22 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:2s 04:13.76
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 6. Afdeling
2019-05-12 15:49
Plac. # Navn Tid
1 25 Bagsværd Roklub I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Morten Riis(2)
Start:1s 03:50.22
2 23 Odense Roklub I
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
Start:0s 03:55.65
3 26 Fredensborg Roklub II
  • Hans Tapper Andersen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:5s 03:56.26
4 27 Ringsted Roklub II
  • Per Bigum(1)
  • Jákup Johansen(2)
Start:5s 04:01.14
5 24 Roklubben Furesø III
  • Bo Jystrup(1)
  • Lars Wallin(2)
Start:0s 04:28.68
223
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 7. Afdeling
2019-05-12 15:53
Plac. # Navn Tid
1 32 Bagsværd Roklub III
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:4s 03:40.84
2 31 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 03:42.30
3 29 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kristensen(2)
Start:0s 03:44.52
4 28 Dragør Roklub/Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Morten Juel Hansen(2)
Start:0s 03:47.08
5 30 Roklubben Furesø IV
  • Ole Kongsbak(1)
  • Max Emde(2)
Start:0s 03:47.32
224
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2019-05-12 15:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Vigga Heiselberg Dybmose(1)
  • Cecilia Tornehøj Kroll(2)
02:23.58
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
02:27.94
225
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2019-05-12 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO 18
  • Simon Madsen(1)
  • Rasmus Bechmann(2)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(3)
  • Jens Pedersen(4)
  • Ingen Styrmand(cox)
02:04.88
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I 16
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard(2)
  • Hannah Thrane(3)
  • Josefine Freltoft(4)
02:08.35
3 2 Bagsværd Roklub I 14
  • Jakob Lynbech(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Karl Heuer(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
  • Theis Wolfram(cox)
02:18.09
226
U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m - 1500m 1. Afdeling
2019-05-12 16:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
W/M 2-/2X Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2019-05-12 16:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub III
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Esben Okholm Larsen(2)
03:55.59
2 3 Aalborg Roklub IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(2)
04:09.67
3 2 Aalborg Roklub I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(2)
04:25.03
228
W/M 1X Åben 1X - 1000m A Finale
2019-05-12 16:07
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
04:14.65
2 2 Aalborg Roklub I
  • Elliot Guesdon Helenius Stenbak(1)
04:24.46
3 3 Randers Roklub IV
  • Oliver Bach(1)
04:45.90
4 6 Hadsund Roklub II
  • Lea Lûbeck(1)
04:56.76
5 1 Randers Roklub III
  • Line Korreborg Poulsen(1)
05:35.87
6 4 Randers Roklub I
  • Isabell Kannegaard Olesen(1)
05:52.26
229
W4- W 4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:11
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2019-05-12 16:16
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I
  • Fred Vystavel(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Tobias Kempf(3)
  • Tøger Berg Rasmussen(4)
06:23.50
2 4 Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCHO I
  • Sebastian Bache(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:30.94
3 5 DSR/Odense I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Nicolai Bernsen(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
06:34.91
4 3 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
07:16.27
5 1 Aalborg Roklub II
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
07:18.13
231
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2019-05-12 16:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/KCB I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(3)
  • Marie Ramm(4)
07:23.12
2 2 Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sara Nissen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
07:28.72
3 1 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Ida Langkjær(1)
  • Olivia Meinert Cardel(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Mathilde Norking(4)
07:48.32
232
M4X M 4X- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
U19 M4- JM 4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
234
U19 W4- JW 4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/KCB I
Mathilde Kiilgaard (1), Christine Amalie Meinert Cardel (2), Cecilie Brunnich Sørensen (3), Marie Ramm (4)
235
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2019-05-12 16:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/Roklubben Viking/KCR I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
  • Aske Storm(3)
  • Rasmus Lind(4)
06:39.46
2 5 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Magnus Erik Timm(2)
  • Malthe Christiansen(3)
  • Frederik Markvardsen(4)
06:46.00
3 3 Roskilde/Sorø Roklub/KCR
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Peter Skou **(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
06:59.87
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
07:01.42
236
U19 W4X JW 4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2019-05-12 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub I
  • Anette Andersen(1)
  • Anne Mette Joergensen(2)
  • Susanne Hansen(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 04:03.20
2 4 Sorø Roklub II
  • Bonnie Noer(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Linda Milling(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:11s 04:07.09
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Asta Øjvind(1)
  • Birgitte Hanel(2)
  • Karen Leth Jensen(3)
  • Mette Kræmmer Hansen(4)
Start:11s 04:10.04
4 1 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Bente Johannesen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
Start:0s 04:12.18
5 3 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
  • Kirsten Østergaard(2)
  • Kirsten From(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:6s 04:18.04
6 6 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Mille Nissen(1)
  • Hanne Hesselager (2)
  • Dorte Olsen(3)
  • Astrid Krüger(4)
Start:16s 04:20.28
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2019-05-12 16:39
Plac. # Navn Tid
1 9 Kolding Roklub I
  • Tommy Møhler(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Jørgen Secher(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:6s 04:01.84
2 8 Fredensborg Roklub II
  • Terkel Jespersen(1)
  • Poul Erik Echardt(2)
  • Søren Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:6s 04:08.28
3 7 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Stig Rasmussen(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 04:17.91
4 11 Humlebæk Roklub I
  • Anne Thomsen(1)
  • Mette Porsmose(2)
  • Claus Jensen(3)
  • Kim Bo Wellendorph(4)
Start:17s 04:18.73
5 10 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Skovshoved Roklub I
  • Beate Leitner(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Per Boalth Rasmussen(3)
  • Jens Tarp(4)
  • Kate Skavin(5)
  • Kathe Rasmussen(6)
  • Torben Bjerre(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Mathilde Skovgaard(cox)
Start:13s 04:30.79
237
Master W/M 4X/4-/8+ Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 3. Afdeling
2019-05-12 16:43
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Mikael Espersen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Søren Strange(4)
Start:0s 03:45.54
2 14 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
  • Morten Thomsen(3)
  • Henrik Thomsen(4)
Start:6s 03:47.42
3 17 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Jacob Brink Jansson(2)
  • Steen Christensen(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:17s 03:49.95
4 18 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
  • Ole Skyggebjerg(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Stefanos Volianitis(4)
  • Ulrik Rafkiær(5)
  • Bo Vestergaard(6)
  • Bo Kaliszan(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:19s 03:53.49
5 16 Odense Roklub I
  • Christian Hauge Andersen(1)
  • Carsten Vikkelsøe(2)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(3)
  • Bjarke Nepper-Rasmussen(4)
Start:12s 03:59.52
6 15 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Mikael Møller Hansen(4)
Start:6s 04:07.04
238
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2019-05-12 16:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I 18
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Elias Roth(2)
02:05.32
2 2 Bagsværd Roklub II 16
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
02:09.19
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Simon Madsen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
02:13.11
4 5 Sorø Roklub I 12
  • Mads Christensen(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
02:19.53
5 1 Bagsværd Roklub I 10
  • Theis Wolfram(1)
  • Aske Saltbæk(2)
02:22.00
6 4 Bagsværd Roklub III 8
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Karl Heuer(2)
02:34.48
239
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2019-05-12 16:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted Roklub I 18
  • Maria J. Johansen(1)
02:16.11
2 3 Bagsværd Roklub I 16
  • Isabella Bache(1)
02:19.63
3 5 Hadsund Roklub I 14
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:24.56
4 4 Vesterv/KCHO 12
  • Katrine Sondrup(1)
02:28.02
5 8 Odder Roklub I 10
  • Caroline Sejersen(1)
02:32.42
6 6 Bagsværd Roklub I 8
  • Hannah Thrane(1)
Seeded 0p02:33.93
239
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2019-05-12 09:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Isabella Bache(1)
Seeded 0p02:28.38
2 1 Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen(1)
02:29.26
3 4 Vesterv/KCHO
  • Katrine Sondrup(1)
02:31.02
239
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2019-05-12 09:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:47.40
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Hannah Thrane(1)
Seeded 0p02:50.85
3 8 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
03:00.27
240
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2019-05-12 16:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/KCR I 18
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
05:50.78
2 4 Bagsværd Roklub/KCB II 16
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
06:12.75
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
06:13.23
4 3 Bagsværd Roklub/KCB I 12
  • Kasper Burmeister Stokholm(1)
  • Alexander Aldrich(2)
06:14.61
5 2 Sorø Roklub I 10
  • Sebastian Faber Steffensen(1)
  • Johs Martin Pedersen(2)
06:32.08
6 6 Københavns Roklub 8
  • Viggo Olsen(1)
  • Hector Carriero(2)
07:32.73
241
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2019-05-12 17:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I 18
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
06:41.78
2 6 Københavns Roklub/KCB I 16
  • Josefine Freltoft(1)
07:02.61
3 5 Silkeborg Roklub I 14
  • Maja Klitgaard(1)
07:18.50
4 4 Sorø Roklub I 12
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
Seeded 0p07:19.94
5 1 Odense Roklub I 10
  • Alba Sundstrøm(1)
07:49.56
242
U19 W/M 1X-Edon Junior u. 19 1X-Edon - 500m 1. Afdeling
2019-05-12 17:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen(1)
02:46.55
2 3 Sorø Roklub III
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
03:04.12
3 1 Sorø Roklub II
  • Kirsten Taulbjerg(1)
03:22.35
4 4 Sorø Roklub I
  • Emma Løren (1)
03:22.75
243
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2019-05-12 17:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
  • Frederik Geertsen Lund(3)
  • Oliver Schiltknecht(4)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(5)
  • Søren Meldgaard Madsen(6)
  • Max Elleskov Røgild(7)
  • Magnus Kleist(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:06.61
2 2 Holst./KCHO I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
  • Mikkel Kallesø(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
  • Eskil Bech-Pedersen(5)
  • Daniel Stentoft Mogensen(6)
  • Mads Yding(7)
  • Kaare Mortensen (8)
  • Simon Mikkelsen(cox)
03:08.77
3 3 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Martin Ask Klausholt(2)
  • Jesper Skovager Thomsen(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
  • Jonas Svane(5)
  • Simon Østergaard Meijer(6)
  • Niels Kunckel Knudsen(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:25.92