Resultater Copenhagen Regatta 2021

101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund II 16
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:57.95
2 2 Bagsværd III 14
  • Otto Kjærulff(1)
2:11.68
3 4 Hadsund I 8
  • Christian Sindre Bech(1)
2:21.51
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:56.45
2 1 Bagsværd II 6
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:20.72
3 7 Lyngby I 4
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:24.66
4 4 Odense/KCO I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:24.86
5 9 Rødvig I 12
  • Thomas Andersen(1)
2:16.84
6 2 Bagsværd 2
  • Rolf Søborg Højerup(1)
2:33.91
7 8 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
2:17.18
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
Seeded 34p2:05.92
2 2 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
2:09.59
3 4 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:14.21
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
Seeded 30p1:59.13
2 8 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:16.24
3 9 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:17.50
4 1 Bagsværd II
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:20.85
5 4 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:23.82
6 7 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:24.71
7 2 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
2:29.74
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 13:10
Plac. # Navn 500m
1 2 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 72p1:53.41
2 6 Hadsund I 16
  • Josefine Antoinette Brink(1)
  • Naja Lübeck(2)
Seeded 40p1:57.41
3 3 Bagsværd I 14
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
2:03.35
4 1 Sorø/Stevns II 12
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
2:05.91
5 4 Holstebro/KCHO 10
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Laura Skov(2)
2:13.33
6 5 Bagsværd II 8
  • Liv Dolmer(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
2:38.47
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 13:25
Plac. # Navn 1500m
1 5 Sorø I 18
  • Jonas Lindegaard(1)
6:12.27
2 8 Bagsværd/KCB II 16
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:19.08
3 4 Odense/KCO I 14
  • Gustav Krogh(1)
6:35.40
4 6 Stevns II 12
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:41.09
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-28 10:36
Plac. # Navn 1500m
1 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
6:28.61
2 5 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
6:31.37
3 3 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
Seeded 30p6:31.56
4 2 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
7:00.85
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-28 10:40
Plac. # Navn 1500m
1 8 Bagsværd/KCB II
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 28p6:17.41
2 6 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:31.45
3 9 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
6:35.28
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 13:35
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sorø I 18
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p6:17.34
2 1 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Skovdam(1)
  • Laura Møller(2)
6:19.81
3 4 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p6:23.82
4 3 Holstebro/KCHO 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
6:43.27
106
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2021-08-28 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:41
Plac. # Navn 1000m
1 1 Furesø I (løb 107)
  • Mette Møller(1)
Start:0s 4:34.64
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:3s 4:27.64
2 4 Bagsværd I
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:0s 4:31.63
3 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:0s 5:00.05
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 9 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 4:53.83
2 8 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 4:58.22
3 10 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:43s 5:02.70
4 8 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:32s 5:06.14
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 5:08.47
6 11 Nordslesvig II
  • Marc-Oliver Klages(1)
Start:43s 5:10.39
109
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 13:59
Plac. # Navn 500m
1 2 Hadsund I 18
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
  • Melody Harati(cox)
Seeded 40p1:48.25
2 3 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Laura Skov(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 30p2:01.01
3 1 Bagsværd I 14
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Sigrid Gulløv-Elley(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Anna Jacobsen(cox)
2:08.51
110
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-28 14:04
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
5:00.78
2 2 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 22p5:18.91
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 8 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:49.42
2 4 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:54.50
3 7 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
8:18.36
4 2 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
8:48.13
5 3 København I
  • Albert Valentin(1)
8:53.94
114
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:31
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
8:32.14
2 1 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
8:53.29
116
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-28 14:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:43.39
2 4 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:02.85
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
8:08.28
4 3 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:21.64
118
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp

119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:52
Plac. # Navn 2000m
1 2 Sorø/Ægir I
  • August Husted Coutant(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
7:30.90
2 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
  • Marcus Modest(2)
8:04.35
3 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 113)
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
8:17.30
120
U19 W2X Piger U19 2X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ene anmeldt, vinder uden kamp

121
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 14:53
Ene anmeldt, vinder uden kamp

122
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-28 14:53
Plac. # Navn 2000m
1 Bagsværd I
  • Sofie Liv Petry(1)
  • Astrid Højgaard(2)
8:06.18
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
8:55.58
123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:02
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 0s4:21.954:22
2 3 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
  • Johanna Maria Kresin(2)
Start:29s 29s4:40.175:09
3 2 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Maike Benter(2)
Start:25s 25s4:40.425:05
124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Boergesen(2)
Start:0s 0s4:21.164:21
2 4 Bagsværd/Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
  • Henrik Thorup(2)
Start:23s 23s4:33.814:57
3 2 DSR III
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:10s 10s4:36.684:47
4 3 DSR I
  • Michael Lessing(1)
  • Peter Jørgensen(2)
Start:23s 23s4:51.215:14
124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-08-28 15:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 9 København I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 0s3:36.893:37
2 8 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 0s3:40.703:41
3 7 DSR II
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:0s 0s3:43.383:43
4 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 7s3:43.553:51
125
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:30
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
2:11.22
2 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
2:13.05
126
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-28 15:35
Plac. # Navn 500m
1 2 Bagsværd 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
  • Otto Kjærulff(2)
  • Hjalte Næraa(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Seeded 12p1:41.51
2 1 Holstebro/Lyngby/KCHO 16
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
  • Simon Aslak Gilberg(3)
  • Johan Bach Sørensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 30p1:48.83
3 3 Bagsværd 14
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • John Havris(2)
  • Rolf Søborg Højerup(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Viktor Stoffregen Tørning(cox)
Seeded 10p1:55.40
127
U17 W4X Piger U17 4X - TU-CUP 1500m 1. Afdeling
2021-08-28 15:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp

129
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2021-08-28 15:40
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
4:31.63
2 3 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
4:41.03
131
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp

132
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 KVIK I
  • Johanna Maria Kresin(1)
  • Camilla Marie Nyborg(2)
  • Tine Bryder Nielsen(3)
  • Mette Skjold Elmelund(4)
8:49.85
133
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 2 DSR/Holstebro I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Kaare Mortensen (3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
6:14.09
2 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
6:40.59
134
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Karl Heuer(1)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(2)
  • Sigurd Rindom Poulsen(3)
  • Viggo Lambert(4)
7:17.39
136
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-28 15:41
Plac. # Navn 2000m
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
  • Mads Kirstein(2)
  • Mikkel Peter Noe(3)
  • Nicklas Frost Davidsen(4)
7:11.72
137
U19 W4X Piger U19 4X - 2000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
Masters W4-/8+/4X Kvinder Masters 4-/8+/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:47
Plac. # Navn 1000m
1 2 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Lene-Marie Hansen(4)
Start:5s 3:59.85
2 3 København
  • Alix Geroux(1)
  • Louise Gjelstrup(2)
  • Stinne Grydehøj(3)
  • Krista Doersch(4)
Start:13s 4:04.19
3 1 Bagsværd/Roskilde I
  • Dorte Olsen(1)
  • Hanne Steffensen(2)
  • Hanne Hesselager (3)
  • Anne Pallesen(4)
Start:0s 4:18.11
139
Masters M4-/8+/4X Mænd Masters 4-/8+/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:36
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 DSR I
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Søren Strange(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:15s 15s3:42.343:57
2 4 Nyborg/Ringsted/Sorø I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Jákup Johansen(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:25s 25s3:45.314:10
3 6 Bagsværd
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:32s 32s3:52.894:25
4 3 Fredensborg I
  • Ole Bastholm Jørgensen(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Claus Andersen(3)
  • Carsten Manniche(4)
Start:21s 21s3:54.414:15
5 5 København/Roskilde
  • Bo Kaliszan(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Ole Skyggebjerg(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Bo Vestergaard(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:31s 31s3:57.664:29
6 1 Fredensborg
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
  • Poul Erik Echardt(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:0s 0s4:38.854:39
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-28 15:54
Plac. # Navn 500m
1 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:51.82
2 3 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
1:51.96
3 4 Bagsværd
  • John Havris(1)
  • Uffe Søborg Højrup(2)
1:58.59
4 2 Bagsværd II
  • Otto Kjærulff(1)
  • Alexander Grundtvig(2)
2:03.63
5 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
2:12.11
6 6 Bagsværd
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
2:25.21
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-28 16:04
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:00.42
2 8 Holstebro/KCHO I 16
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:01.98
3 2 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
2:04.43
4 4 Hadsund II 12
  • Victoria Clara Brink(1)
2:07.47
5 9 Sorø II 10
  • Selma Iversen(1)
2:15.81
6 10 Hadsund I 8
  • Cille Hougaard(1)
2:17.74
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-28 15:59
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd I 6
  • Anna Jacobsen(1)
2:14.82
2 1 Odense/KCO I 4
  • Benna Sundstrøm(1)
2:19.14
3 7 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:23.57
4 5 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
2:31.44
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-28 10:54
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 72p2:03.85
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:06.99
3 4 Hadsund II
  • Victoria Clara Brink(1)
2:10.93
4 1 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:24.43
5 5 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:32.73
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-28 10:59
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
Seeded 36p2:08.72
2 9 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
2:18.67
3 10 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
2:20.69
4 7 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:21.20
5 6 Bagsværd I
  • Anna Jacobsen(1)
2:23.96
142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-28 16:09
Plac. # Navn 1500m
1 2 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:29.61
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
Seeded 16p5:36.33
3 5 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
5:44.73
4 1 Holstebro/KCHO II 12
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
5:45.28
5 4 Jels I 10
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
5:48.50
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-28 16:26
Plac. # Navn 1500m
1 2 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
6:28.23
2 5 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
6:42.20
3 3 Sorø I 14
  • Elaina Bjørkman(1)
Seeded 32p7:00.65
4 4 Odense/KCO I 12
  • Mia Christensen(1)
7:05.88
144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp

201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:00
Plac. # Navn 500m
1 5 Bagsværd III 18
  • Uffe Søborg Højrup(1)
1:51.65
2 1 Bagsværd I 16
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:58.62
3 2 Bagsværd IV 14
  • Otto Kjærulff(1)
2:00.74
4 4 Bagsværd II 12
  • Hjalte Næraa(1)
2:03.28
5 3 Saxkjøbing I 10
  • Carl Dunch(1)
Seeded 38p2:08.03
6 6 Odense/KCO I 8
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:21.41
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 13:10
Plac. # Navn 500m
1 8 Sorø/Stevns I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Anna Iversen(2)
Seeded 32p1:48.39
2 1 Sorø/Stevns II 16
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:56.30
3 5 Holstebro/KCHO 14
  • Laura Skov(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
2:06.66
4 2 Lyngby I 12
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
2:14.27
5 4 Bagsværd I 10
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
  • Sofie Koch-Henriksen(2)
2:32.40
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 13:20
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/KCHO 18
  • Hjalte Westeraa(1)
5:56.28
2 8 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
5:57.97
3 7 Roskilde I 14
  • Esben Friis Thanning(1)
6:00.32
4 1 Sorø II 12
  • Mads Christensen(1)
6:01.63
5 3 Bagsværd/KCB I 10
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
6:10.000
6 4 Jels I 8
  • Mikkel Peter Noe(1)
6:19.24
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-08-29 13:15
Plac. # Navn 1500m
1 9 Jels II 6
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
6:19.29
2 6 Odense/KCO I 4
  • Gustav Krogh(1)
6:26.16
3 5 København I 2
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
6:36.90
4 2 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
1:40:39.99
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn 1500m
1 3 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
Seeded 44p6:04.30
2 1 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
6:07.25
3 4 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
6:15.81
4 5 København I
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
6:38.21
5 2 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:39:59.09
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-08-29 10:30
Plac. # Navn 1500m
1 10 Holstebro/KCHO
  • Hjalte Westeraa(1)
Seeded 16p5:50.73
2 8 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
Seeded 40p5:50.90
3 7 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
5:53.56
4 9 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
5:55.98
5 6 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
6:05.46
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 13:30
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO I 18
  • Laura Møller(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
5:56.98
2 2 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
Seeded 16p6:03.06
3 6 Holstebro/LDR/KCHO I 14
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
Seeded 8p6:06.59
4 3 Holstebro/KCHO II 12
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
6:26.71
206
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m A Finale
2021-08-29 13:35
Plac. # Navn 500m
1 4 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:08.02
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:12.58
3 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
2:21.73
207
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 13:47
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 Sorø II
  • Christian Mølvig(1)
Start:8s 8s0:00.0000:08
2 2 Bagsværd II
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
Start:5s 5s0:03.190:08
3 5 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:5s 5s0:11.440:16
4 1 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:0s 0s0:21.620:22
5 3 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:5s 5s0:28.920:34
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 13:52
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 10 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:32s 32s4:28.655:01
2 8 Furesø I (løb 207)
  • Mette Møller(1)
Start:10s 10s4:29.354:39
3 12 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:32s 32s4:38.445:10
4 9 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:24s 24s4:38.545:03
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:51.134:51
6 11 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
Start:32s 32s4:56.965:29
209
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 14:01
Plac. # Navn 500m
1 13 Holstebro/KCHO 18
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Laura Skov(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • NN 1(cox)
Seeded 0p1:51.98
2 8 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Anna Jacobsen(2)
  • Sofie Koch-Henriksen(3)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(4)
  • Sigrid Gulløv-Elley(cox)
Seeded 6p1:53.59
3 1 Lyngby I 14
  • Emmelie Brinkløv(1)
  • Flora Barslund(2)
  • Karen Reimer(3)
  • Tove Bay(4)
  • Emil Meland Knudsen(cox)
2:10.66
210
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2021-08-29 14:06
Plac. # Navn 1500m
1 1 Holstebro/KCHO 18
  • Jens Pedersen(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
4:54.79
2 6 Sorø I 16
  • Emil Jelstrup(1)
  • Jonas Lindegaard(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
Seeded 30p5:08.18
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:16
Plac. # Navn 2000m
1 5 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
7:49.86
2 4 Lyngby/KKL II
  • Aleks Gryn(1)
8:32.39
3 2 København I
  • Albert Valentin(1)
8:47.25
214
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:26
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
8:15.47
2 4 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
8:36.02
216
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-29 14:36
Plac. # Navn 2000m
1 1 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:26.54
2 6 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:27.34
3 3 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:47.82
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
7:49.80
5 2 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:04.62
218
M2- Mænd 2- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 14:37
Ene anmeldt, vinder uden kamp

219
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:46
Plac. # Navn 2000m
1 2 Sorø/Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • August Husted Coutant(2)
7:14.40
2 3 Kolding/Odense/KCO I (løb 213)
  • Mads Kirstein(1)
  • Tobias Holt Poulsen(2)
7:57.64
222
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-08-29 14:56
Plac. # Navn 2000m
1 1 Hadsund/Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
7:29.72
2 2 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
  • Nanna Vigild(2)
8:52.04
223
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:06
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s 0s4:22.994:23
2 2 Furesø/LDR I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:27s 27s4:34.185:01
3 4 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:40s 40s4:43.365:23
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Kim Børgesen(2)
Start:0s 0s4:09.274:09
2 3 Sorø I (mix)
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:19s 19s4:18.224:37
3 4 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:30s 30s4:21.244:51
4 2 DSR III
  • Ib Frausing(1)
  • Esben Jacobsen(2)
Start:10s 10s4:32.014:42
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 15:13
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 København II
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:0s 0s3:30.443:30
2 9 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 0s3:36.653:37
3 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 7s3:45.133:52
225
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:27
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
2:01.07
2 3 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
  • Anna Jacobsen(2)
2:04.27
3 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Tobias Lilholm Petersen(2)
2:05.92
226
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2021-08-29 15:32
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro/KCHO I 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
  • N N(cox)
Seeded 18p1:36.99
2 1 Bagsværd 16
  • Jakob Bjørn Danø(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Uffe Søborg Højrup(3)
  • Buster Kiilerich Madsen(4)
  • Y Y(cox)
1:42.56
3 13 Bagsværd 14
  • Rolf Søborg Højerup(1)
  • Viktor Stoffregen Tørning(2)
  • John Havris(3)
  • Alexander Grundtvig(4)
  • Otto Kjærulff(cox)
Seeded 14p1:49.78
227
U17 W4X Piger U17 4X 1500m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ene anmeldt, vinder uden kamp

229
W/M 1X Kvinder/mænd 1X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
231
M4- Mænd 4- 2000m 1. Afdeling
2021-08-29 15:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp

233
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCB
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Jonas Lund(4)
6:36.84
234
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/KCB
  • Viggo Lambert(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Jakob Lynbech(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
7:18.53
236
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:37
Plac. # Navn 2000m
1 1 Jels/Kolding/Odense/KCO I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Mads Kirstein(3)
  • Tobias Holt Poulsen(4)
6:57.73
237
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2021-08-29 15:55
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd/København/Roskilde/KCB I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Josefine Freltoft(3)
  • Iben Bech(4)
7:18.05
2 2 Holstebro/LDR/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • Caroline Bork Terkelsen(3)
  • Laura Møller(4)
7:37.38
238
Masters W4-/8+/4X Kvinder Masters 4-/8+/4X 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn 1000m
1 3 Furesø/KVIK/Køge R/LDR I
  • Mette Møller(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Anna Karina Gravad(3)
  • Inger Koch(4)
Start:7s 3:53.58
2 2 Fredensborg/LDR I
  • Eva W. Sørensen(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Tove Christensen(3)
  • Hanne Brusch(4)
Start:1s 4:02.84
3 4 Bagsværd/Roskilde I
  • Anne Pallesen(1)
  • Dorte Olsen(2)
  • Hanne Steffensen(3)
  • Hanne Hesselager (4)
Start:7s 4:21.62
4 1 Skovshoved I
  • Beate Leitner(1)
  • Kate Skavin(2)
  • Lise Hendriksen(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
Start:0s 4:24.15
238
Masters W4-/8+/4X Kvinder Masters 4-/8+/4X 1000m 2. Afdeling
2021-08-29 16:35
Plac. # Navn m
1 8 Bagsværd I
  • Astrid Krüger(1)
  • Kirsten Gerda Hansen(2)
  • Maike Benter(3)
  • Lene Broksø Olsen(4)
Start:0s 0:00.000
2 7 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:0s 0:00.000
3 9 LDR I
  • Hanne Frimand Nørgaard(1)
  • Kristin Skougaard(2)
  • Mette Kræmmer Hansen(3)
  • Tine Christensen(4)
Start:0s 0:00.000
239
Masters M8+/4X/4- Mænd Masters 8+/4X/4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-29 16:49
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 4 DSR I
  • Bo Christensen(1)
  • Henrik Almegaard(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Søren Strange(4)
Start:35s 35s4:00.144:35
2 5 DSR/København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Christian Hedegaard Jensen(3)
  • Bo Vestergaard(4)
  • Rasmus Quist(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Ulrik Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:54s 54s4:00.824:55
3 6 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:52s 52s4:05.444:57
4 1 DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • John Grunwald(2)
  • Hans Nøhr(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 0s4:06.804:07
5 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Poul Erik Echardt(2)
  • Bent Andersen(3)
  • Søren Heinrichsen(4)
Start:20s 20s4:21.584:42
6 3 Skovshoved I
  • Bo Jystrup(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Torben Bjerre(4)
Start:29s 29s4:37.685:07
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-08-29 16:10
Plac. # Navn 500m
1 2 Holstebro/KCHO II 18
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
Seeded 48p1:49.40
2 6 Holstebro/KCHO I 16
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
Seeded 18p1:51.60
3 4 Bagsværd 14
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:07.46
4 3 Bagsværd I 12
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Jakob Bjørn Danø(2)
2:13.78
5 7 Bagsværd 10
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Rolf Søborg Højerup(2)
2:20.45
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-08-29 16:05
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1:56.48
2 9 Holstebro/KCHO II 16
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:57.80
3 6 Stevns I 14
  • Anna Iversen(1)
2:03.15
4 11 Holstebro/KCHO III 12
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:05.98
5 5 Bagsværd II 10
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:07.22
6 7 Sorø II 8
  • Selma Iversen(1)
2:12.69
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-08-29 16:00
Plac. # Navn 500m
1 12 København I 6
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
2:07.94
2 4 Bagsværd I 4
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
2:11.78
3 1 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:18.59
4 2 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
2:24.04
5 10 Bagsværd III 2
  • Liv Dolmer(1)
2:24.84
6 8 Odense/KCO I 2
  • Benna Sundstrøm(1)
10:39.99
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn 500m
1 3 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
Seeded 90p1:59.92
2 6 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:03.99
3 5 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:06.50
4 4 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
2:12.63
5 1 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:18.18
6 2 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:25.01
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-08-29 10:38
Plac. # Navn 500m
1 9 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
Seeded 52p2:04.12
2 11 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:10.26
3 7 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
2:13.21
4 12 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
2:13.68
5 10 Bagsværd III
  • Liv Dolmer(1)
2:20.30
6 8 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:20.80
242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-08-29 16:15
Plac. # Navn 1500m
1 1 Sorø I 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:23.83
2 2 Holstebro/KCHO I 16
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Madsen(2)
5:33.28
3 4 København I 14
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Lori-Leth(2)
5:46.19
4 3 Bagsværd/KCB 12
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
  • Jakob Lynbech(2)
Seeded 44p6:04.27
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-08-29 16:25
Plac. # Navn 1500m
1 4 Roskilde I 18
  • Frida Werner Foldager(1)
6:20.81
2 3 LDR I 16
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
6:44.79
3 1 Odense/KCO I 14
  • Mia Christensen(1)
6:55.62
1241
Masters W/M 2-/2X Kvinder/mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 15:23
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mette Møller(2)
Start:1s 1s3:57.463:58
2 5 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:9s 9s3:59.024:08
3 6 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
  • Lene Broksø Olsen(2)
Start:11s 11s4:02.674:14
4 1 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:0s 0s4:06.174:06
5 4 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:6s 6s4:25.384:31
6 3 Bagsværd/København I
  • Ivan Baumann(1)
  • Vibeke Skousen(2)
Start:6s 6s4:25.544:32
1391
Masters W/M 8+/4X/4- Kvinder/mænd Masters 8+/4X/4- 1000m 1. Afdeling
2021-08-28 16:43
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 DSR/Fredensborg
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
  • Rasmus Quist(3)
  • Rikke Quist Hansen(4)
Start:0s 0s3:36.093:36
2 3 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Ole Kongsbak(3)
  • Mette Møller(4)
Start:8s 8s3:58.794:07
3 2 Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Kate Skavin(3)
  • Ulla Rose Andersen(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Jens Tarp(6)
  • Torben Bjerre(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Asbjørn Bay(cox)
Start:9s 9s4:13.654:23