Resultater Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2013

101
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen(1)
07:00.9
2 2 Helsingør Roklub I
  • Anja Hebner(1)
07:41.4
3 3 N/A I
  • Janni Dam-Nielsen(1)
07:52.1
102
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Gunilla Sommer(1)
07:40.2
2 6 Sorø Roklub I
  • (1)
07:59.8
103
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
07:11.9
2 15 Lyngby Dameroklub I
  • Christina Rindom(1)
07:12.4
3 13 Fredensborg Roklub I
  • Anette Andersen(1)
07:27.7
4 9 Sorø Roklub II
  • Ruth Köster(1)
07:45.2
5 12 Københavns Roklub II
  • Marie Krarup(1)
07:47.6
6 10 Roklubben Furesø II
  • Jane Hagan(1)
07:50.5
7 11 Vordingborg Roklub I
  • Diana Jørgensen(1)
08:37.4
104
40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
105
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
07:43.8
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:49.7
3 7 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
07:57.1
4 2 Skovshoved Roklub I
  • Bodil Holten(1)
08:03.4
5 8 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
08:33.3
6 4 Skovshoved Roklub II
  • Kate Skavin(1)
08:53.3
7 5 Røsnæs Roklub I
  • Elinor Bjørkegren Hansen(1)
09:26.3
106
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Birgitte Hanel(1)
07:42.5
107
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Skovshoved Roklub I
  • Ulla Allerup(1)
09:07.5
2 13 Sorø Roklub I
  • Merete Busk(1)
09:12.2
108
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
07:58.2
2 17 Sorø Roklub II
  • Ingrid Petersen(1)
08:18.9
3 16 Bagsværd Roklub I
  • Kirsten Boegh(1)
09:27.1
109
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Tissø Roklub I
  • Lis Bay(1)
08:52.3
110
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
09:40.4
111
80+WErgo Dame Vet. 80+ (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
80+LWErgo Dame Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
113
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Jespersen(1)
06:16.0
2 2 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
06:19.0
3 5 Aarhus Roklub I
  • Steen Wegner(1)
06:19.9
4 7 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
06:33.5
5 4 Vordingborg Roklub I
  • Christian Damgaard(1)
06:42.4
6 8 Karlslunde Roklub I
  • Kim Isberg (1)
06:46.4
7 3 Danske Studenters Roklub II
  • Sune Korremann(1)
06:57.2
114
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:35
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
06:30.2
2 13 Odder Roklub I
  • Michael Brandt(1)
06:35.4
3 11 Roklubben SAS I
  • Jesper Krog(1)
06:49.6
4 14 Danske Studenters Roklub II
  • Nicolai Møller Andersen(1)
06:52.8
115
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 10:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:11.0
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Jacob Jespersen(1)
06:12.4
3 4 Danske Studenters Roklub V
  • Peter Gammeltoft(1)
06:22.6
4 16 Danske Studenters Roklub IV
  • Jakob Alnor(1)
06:24.5
5 7 Danske Studenters Roklub III
  • Stefanos Volianitis(1)
06:33.0
6 6 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
06:34.7
7 5 Sorø Roklub I
  • (1)
06:36.2
8 12 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:36.9
9 8 Hadsund Roklub II
  • Ronny Wisholm(1)
06:38.3
10 11 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:42.1
11 17 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Nicolaj Skotte(1)
06:49.7
12 14 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
06:52.1
13 13 Middelfart Roklub I
  • Hardy Olesen(1)
06:52.3
14 21 ingen klub II
  • Lars Kofod-Jensen(1)
06:55.9
15 22 Holte Roklub II
  • Georg Hetrodt(1)
06:56.0
16 23 ingen klub I
  • Stephen Fritzdorf(1)
06:57.0
17 20 Haderslev Roklub I
  • Peter Friedrichsen(1)
07:05.6
116
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:10
Plac. # Navn Tid
1 20 DEN I
  • Morten Fenger(1)
06:59.0
117
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holte Roklub I
  • Torben Pedersen(1)
06:15.8
2 3 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:36.5
3 16 Roklubben Viking II
  • Reinhard Sværke(1)
06:55.8
4 4 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
06:58.3
5 5 Humlebæk Roklub I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
07:09.3
6 12 Lyngby Roklub I
  • John Knudsen(1)
07:11.4
7 8 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
07:14.7
8 13 Roklubben Skjold II
  • Poul Jensen(1)
07:15.4
9 15 Roklubben Skjold III
  • Jacob Krusell(1)
07:16.7
10 14 Holbæk Roklub I
  • Jesper Iversen(1)
07:20.6
11 11 Roklubben Skjold I
  • John Skovgaard Sørensen(1)
07:56.8
118
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:10
Plac. # Navn Tid
1 5 SIGMA TRI
  • Steffen Lüders(1)
06:49.7
2 22 Danske Studenters Roklub III
  • Lars Nielsen(1)
06:56.7
3 24 Danske Studenters Roklub I
  • Jens Voigt Smidt(1)
06:59.1
4 23 Danske Studenters Roklub II
  • Hans Tapper(1)
07:04.0
5 25 Lyngby Roklub I
  • Lars Nymarsk(1)
07:12.9
119
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
06:55.5
2 2 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Bjørn Johansen(1)
07:00.3
3 4 Rønne Roklub I
  • Geert Olsen(1)
07:03.1
4 6 Roklubben Skjold I
  • Jørgen Elkjær(1)
07:17.2
5 8 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
07:31.0
6 5 Helsingør Roklub I
  • Per Boalth Rasmussen(1)
07:47.6
7 10 Bagsværd Roklub II
  • John Petersen(1)
07:53.5
120
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:20
Plac. # Navn Tid
1 17 Lyngby Roklub II
  • Jørgen Engelbrecht(1)
06:57.5
2 12 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
07:05.2
3 11 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • John Busk(1)
07:14.3
4 16 Helsingør Roklub I
  • Ole Boalth Rasmussen(1)
07:18.6
5 13 Kalundborg Roklub I
  • Leif Pedersen(1)
07:26.7
6 14 Danske Studenters Roklub I
  • Stig Rasmussen(1)
07:35.0
7 19 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
07:35.3
8 15 Bagsværd Roklub I
  • Anders Weidick Andersen(1)
08:07.1
121
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Helsingør Roklub I
  • Henning Engelhardt(1)
07:14.2
2 2 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
07:49.2
3 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
07:52.7
4 7 Vejle Roklub I
  • Niels Sevelsted(1)
07:55.5
5 4 Bagsværd Roklub III
  • Carsten Bech(1)
08:13.8
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Anders Bøgelund(1)
08:23.4
7 6 Bagsværd Roklub I
  • Per Steensen(1)
08:58.8
122
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
07:27.0
123
80+MErgo Herre Vet. 80+ (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
124
80+LMErgo Masters Mænd  80+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub I
  • Christian Bloch(1)
08:38.5
201
U11 WErgo Junior piger årgang 2003 eller yngre - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
202
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:06.6
2 1 Odense Roklub I
  • Daniel Utzon(1)
02:24.4
3 3 Hadsund Roklub II
  • Tim Svejstrup Jensen(1)
02:37.6
4 4 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
02:45.0
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
02:47.6
6 2 Tissø Roklub I
  • Dean Cervidae(1)
02:56.5
203
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:09.7
2 9 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
02:12.2
3 8 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:25.3
4 11 Roklubben Stevns I
  • (1)
02:31.6
204
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub II
  • Johan Wisholm(1)
02:25.1
2 12 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
02:41.7
205
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Dragør Roklub I
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
01:50.9
2 2 Tissø Roklub I
  • Sabrina Christiansen(1)
02:12.2
206
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-01-26 11:53
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
01:47.4
2 6 HIK I
  • Thomas Løssl(1)
01:54.7
3 2 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:08.6
4 1 Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen(1)
02:12.7
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Jeppe Palmberg(1)
02:18.1
6 5 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Østergaard(1)
02:18.3
7 10 Bagsværd Roklub V
  • Oskar Hagen(1)
02:42.2
8 4 Bagsværd Roklub III
  • Niels Østergaard(1)
02:46.1
207
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 11:55
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
03:57.3
2 9 Sorø Roklub II
  • (1)
04:05.0
3 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
04:08.8
4 3 Hadsund Roklub IV
  • Agnete Munk(1)
04:14.0
5 7 Hadsund Roklub V
  • Anne Cathrine Madsen(1)
04:21.0
6 6 Sorø Roklub III
  • Freja Liv Holmark(1)
04:24.7
7 8 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
04:25.4
8 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
04:35.3
9 4 Hadsund Roklub VII
  • Liw Rosenberg(1)
04:37.3
10 11 Roklubben Stevns I
  • (1)
04:40.4
11 12 Hadsund Roklub VI
  • Emilie Bak Dalsgaard(1)
05:05.2
208
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 12:05
Plac. # Navn Tid
1 21 Sorø Roklub I
  • (1)
03:39.5
2 11 Sorø Roklub II
  • (1)
03:41.1
3 1 Hadsund Roklub VI
  • Thomas Knudsen(1)
03:42.6
4 10 Lyngby Roklub I
  • Jacob Lenzing(1)
03:43.4
5 3 Hadsund Roklub V
  • Simon Salling(1)
03:46.9
6 2 Hadsund Roklub III
  • Nichlas Pedersen(1)
03:49.3
7 22 Bagsværd Roklub III
  • Gustav Kjærgaard-Lindemann(1)
03:59.5
8 4 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
04:11.1
9 15 Roklubben Viking I
  • Lucas Have Larsen(1)
04:14.9
10 16 Roklubben Furesø V
  • Christian Vig Rask(1)
04:16.0
11 5 Hadsund Roklub VIII
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
04:19.7
12 20 Lyngby Roklub II
  • Lucas Frøberg Sørensen(1)
04:19.8
13 8 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
04:22.9
14 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
04:26.5
15 19 Roklubben Stevns I
  • (1)
04:32.6
16 17 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
04:43.2
17 13 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
04:45.5
18 7 Hadsund Roklub IV
  • Frederik Busk(1)
04:53.6
19 12 Fredensborg Roklub I
  • Valdemar Bindesbøll(1)
04:56.3
20 18 Roklubben Stevns II
  • (1)
05:06.5
209
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 12:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03:48.8
2 2 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:52.4
3 12 Odense Roklub I
  • Josefine Drud(1)
03:57.4
4 6 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
04:02.0
5 4 Hadsund Roklub III
  • Julie Svendsen(1)
04:15.3
6 3 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
04:16.4
7 9 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
04:17.5
8 10 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
04:26.7
9 11 Hadsund Roklub I
  • Johanne Jespersen(1)
04:35.1
10 1 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04:38.0
210
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub II
  • Bastian Secher(1)
03:09.4
2 28 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
03:28.1
3 2 Sorø Roklub I
  • (1)
03:36.5
4 22 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
03:42.4
5 23 Nordslesvigsk Roklub 2
  • Max Possiel(1)
03:43.3
6 5 Bagsværd Roklub II
  • Kristian Alm(1)
03:43.5
7 4 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
03:49.2
8 29 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
03:51.0
9 18 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
03:53.9
10 6 Roklubben Furesø 4
  • Jonas Lund(1)
03:55.3
11 15 Hadsund Roklub II
  • Nikolai Skaarup Christiansen(1)
04:03.1
12 30 Hadsund Roklub VI
  • Bastian Kruse(1)
04:03.8
13 8 Aarhus Roklub I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
04:04.8
14 14 Roskilde Roklub I
  • Magnus Meyhoff(1)
04:17.8
15 13 Roklubben Furesø 3
  • Frederik Rode(1)
04:19.5
16 17 Roklubben Furesø 2
  • David Mangila Jensen(1)
04:20.8
17 10 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
04:22.2
18 24 Odense Roklub III
  • Anders Salling(1)
04:24.3
19 12 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
04:27.9
20 11 Hadsund Roklub IV
  • Magnus Toft Conradsen(1)
04:28.9
21 26 Roklubben Furesø
  • David Csillag(1)
04:29.7
22 16 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:30.3
211
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 12:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
07:40.1
2 18 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
07:42.0
3 14 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
07:46.8
4 4 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
07:55.8
5 3 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
08:05.4
6 11 Holstebro Roklub IV
  • Maria Dixen Nielsen(1)
08:06.1
7 12 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
08:19.8
8 5 Hadsund Roklub V
  • Sophie Wahl(1)
08:30.0
9 13 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
08:37.7
10 1 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
08:42.8
11 7 Hadsund Roklub III
  • Ninna Pedersen(1)
08:43.6
12 8 Bagsværd Roklub IV
  • Stine Mathiasen(1)
08:45.0
13 16 Københavns Roklub III
  • Matilde Friis(1)
09:03.1
212
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 12:52
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
06:46.7
2 3 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
06:53.4
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
06:58.2
4 19 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Iver Nissen(1)
07:08.1
5 8 Bagsværd Roklub IV
  • Mathias Ven(1)
07:08.4
6 7 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
07:09.4
7 17 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Steinar á Tórgarði(1)
07:12.2
8 14 Bagsværd Roklub VI
  • Hannibal Elvekjær(1)
07:28.2
9 11 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:28.7
10 13 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
07:35.6
11 12 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Suli Linduson Zhang(1)
07:37.9
12 6 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
07:48.6
13 21 Lyngby Roklub 2
  • Daniel Dam(1)
07:58.6
14 10 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
08:01.7
15 16 Roklubben Stevns I
  • (1)
08:10.8
16 5 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
08:28.4
17 18 Roklubben Stevns II
  • (1)
08:34.4
213
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 13:04
Plac. # Navn Tid
1 2 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Bjørt á Tórgarði(1)
07:39.5
2 5 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
08:23.9
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Mørch(1)
08:32.1
214
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 13:16
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub II
  • Mads Yding(1)
06:51.2
2 3 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
06:52.6
3 1 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
06:57.9
4 18 Københavns Roklub III
  • Sebastian Bache(1)
06:59.7
5 2 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
07:14.8
6 19 Københavns Roklub I
  • William Fock(1)
07:21.0
7 15 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
07:23.2
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
07:25.9
9 17 Københavns Roklub II
  • Sebastian Sølve(1)
07:32.4
10 5 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
07:38.8
11 7 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
07:47.5
12 9 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
08:08.3
13 16 Bagsværd Roklub II
  • Gustav Tarras Madsen(1)
08:24.5
215
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 13:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
07:30.3
2 2 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:43.4
3 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
07:50.7
4 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
07:54.2
5 3 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
08:12.0
216
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub II
  • Aske Petersen(1)
06:23.4
2 4 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
06:32.5
3 2 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
06:36.7
4 7 Aarhus Roklub I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
06:48.2
5 10 Holstebro Roklub III
  • Jonathan Nielsen(1)
06:49.7
6 12 Lyngby Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
06:50.2
7 5 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:59.7
8 8 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Lassen(1)
07:12.1
9 11 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
07:17.5
10 6 Roklubben Furesø I
  • Henrik Georg Eriksen(1)
07:19.6
217
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 13:52
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
07:17.7
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07:29.0
3 4 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
07:42.4
4 2 Odense Roklub II
  • Helene Schroll Jørgensen(1)
07:55.9
5 5 Lyngby Roklub I
  • Kathrine Kristensen(1)
07:56.1
6 7 Odense Roklub I
  • Katrine Drest Jørgensen(1)
07:58.0
7 6 Silkeborg Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
08:03.1
8 3 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
08:08.9
218
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
06:07.4
2 2 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
06:22.3
3 4 Hadsund Roklub II
  • Peter Rytter Munk(1)
06:25.5
4 15 Lyngby Roklub IV
  • Oliver Rying Thomsen(1)
06:30.9
5 5 Lyngby Roklub V
  • Peter Christian Holmquist(1)
06:31.8
6 7 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
06:35.1
7 11 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
06:40.4
8 6 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
06:43.1
9 8 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
06:47.1
10 21 Nordslesvigsk Roklub I
  • Erik Meyer(1)
06:53.1
11 18 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
06:54.5
12 22 Nordslesvigsk Roklub II
  • Niclas Schmidt(1)
06:55.4
13 19 Nordslesvigsk Roklub III
  • Sonny Majeske Kasterg(1)
06:55.5
14 13 Lyngby Roklub III
  • Magnus Baastrup(1)
06:57.4
15 9 Skanderborg Roklub I
  • Anders Bottke(1)
06:59.5
16 10 Ribe Roklub I
  • Jakob Zoëga(1)
07:05.6
17 17 Odense Roklub II
  • Mads Larsen(1)
07:07.1
18 12 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:09.2
19 20 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
07:16.8
301
WErgo Åben Kvinder - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Mia Sørensen(1)
04:00.8
2 5 Bagsværd Roklub III
  • Marianne Palm(1)
05:32.3
302
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:20
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Claus Helgesen(1)
03:32.5
2 12 B&B I
  • Brian Sibbern(1)
03:41.4
3 14 Bagsværd Roklub II
  • Christian Jørgensen(1)
03:57.7
4 9 Holte Roklub I
  • Bo Bojsen(1)
03:59.6
401
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
07:22.0
2 4 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
07:27.3
3 6 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
07:28.7
4 2 Hadsund Roklub II
  • Mette Noll Nielsen(1)
07:43.8
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Line Møller(1)
07:53.1
402
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub III
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
06:49.2
2 5 Odense Roklub I
  • Christina Juhl Johansen(1)
06:59.3
3 1 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
07:12.8
4 3 Danske Studenters Roklub II
  • Emilie Ipsen(1)
07:28.4
403
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub VI
  • Christian Michaelsen(1)
06:12.6
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Petersen(1)
06:17.9
3 4 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
06:21.4
4 5 Odense Roklub I
  • Peter Nørlem(1)
06:22.0
5 2 Silkeborg Roklub I
  • Emil Espensen(1)
06:27.6
6 9 Bagsværd Roklub III
  • Frederic Maigaard(1)
06:30.1
7 15 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
06:31.3
8 10 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
06:31.3
9 21 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
06:34.9
10 7 Roklubben Ægir II
  • Mathias Kristensen(1)
06:39.4
11 8 Bagsværd Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
06:43.4
12 13 Hadsund Roklub I
  • Anders Olsen(1)
06:43.9
13 22 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
06:44.6
14 31 Holstebro Roklub II
  • Mads Fischer(1)
06:45.3
15 18 Roklubben Ægir I
  • Morten Steen Jensen(1)
06:46.3
16 26 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
06:46.6
17 17 Bagsværd Roklub IV
  • Frederik Secher(1)
06:47.2
18 20 Fredericia Roklub I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
06:52.9
19 19 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Tórfríður Berjastein(1)
06:54.5
20 16 Hadsund Roklub IV
  • Simon Sørensen(1)
06:55.7
21 24 Nordslesvigsk Roklub II
  • Karl Meyer(1)
06:58.4
22 27 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Eyðun Sleire(1)
07:15.1
23 28 Hadsund Roklub II
  • Christian Danmark(1)
07:15.2
24 25 Roklubben Viking I
  • Erik Arnoldi(1)
07:16.1
404
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 15:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
06:00.2
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
06:06.1
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
06:15.6
4 11 Danske Studenters Roklub IV
  • Asbjørn Stahlhut(1)
06:21.5
5 4 Danske Studenters Roklub V
  • Sebastian Bayer(1)
06:24.2
6 8 Odense Roklub I
  • Esben Rusbjerg(1)
06:25.6
7 14 Bagsværd Roklub I
  • Steffen Nielsen(1)
06:29.1
8 5 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
06:30.5
9 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
06:31.1
10 6 Haderslev Roklub I
  • Kristian Hunderup(1)
06:34.0
11 9 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
06:37.6
12 13 Kerteminde Roklub I
  • Christian Bjørnhauge(1)
06:49.2
13 7 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
06:53.0
14 12 Roforeningen KVIK I
  • Jacob Kviat Bergman(1)
07:24.5
405
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Sarah Jürgensen(1)
07:13.7
2 5 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
07:29.1
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Anine Maria Lütt(1)
07:43.7
406
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 15:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
06:54.5
2 1 Roforeningen KVIK II
  • Sarah Lauritzen(1)
06:58.4
3 2 Danske Studenters Roklub III
  • Margit Haahr Hansen(1)
07:03.9
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
07:05.5
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
07:08.2
6 3 Danske Studenters Roklub II
  • Rannva Lava Olsen(1)
07:10.5
7 7 Danske Studenters Roklub IV
  • Nina Byriel Kronborg(1)
07:23.6
8 8 Lyngby Roklub I
  • Mârit Tamm(1)
07:33.8
9 10 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
07:45.9
407
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
05:56.7
2 2 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
06:02.8
3 14 Bagsværd Roklub I
  • Thorbjørn Patschider(1)
06:15.1
4 3 Bagsværd Roklub IV
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
06:15.4
5 6 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
06:16.2
6 8 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
06:19.1
7 7 Roskilde Roklub I
  • Kasper Jørgensen(1)
06:19.4
8 9 Hadsund Roklub II
  • Jens Noll Nielsen(1)
06:19.9
9 5 Roskilde Roklub II
  • Jacob Barsøe(1)
06:24.5
10 10 Bagsværd Roklub III
  • Roberto Usai(1)
06:26.7
11 16 Danske Studenters Roklub I
  • Jannik Nilton(1)
06:32.1
12 17 Lyngby Roklub III
  • Andreas Wiig Rambøl(1)
06:33.4
13 13 Silkeborg Roklub I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
06:53.8
408
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 16:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Sophus Johannesen(1)
05:58.7
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Frank Steffensen(1)
06:00.4
3 4 Danske Studenters Roklub II
  • Michael Ludwigsen(1)
06:01.3
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
06:04.8
5 6 Roforeningen KVIK II
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
06:05.7
6 5 Bagsværd Roklub II
  • Ole Søgaard(1)
06:13.0
7 7 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
06:13.2
8 8 Vordingborg Roklub I
  • Emil Andreassen(1)
06:35.8
501
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 16:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Brandvæsnets Idrætsforening I
  • Steen Hovmand(1)
  • John Busk(2)
  • Thomas Vedsmand(3)
  • Torben Kristiansen(4)
06:51.4
2 4 Olympisk Klub 3
  • Reiner Modest(1)
  • Judith Lyster(2)
  • Rene Holten Poulsen(3)
  • Bo Vestergaard(4)
06:55.9
3 3 Olympisk Klub 1
  • Eskild Ebbesen(1)
  • Eva Fjellerup(2)
  • Jesper Pilegaard(3)
  • Victor Feddersen(4)
06:58.9
4 15 Oticon I
  • Asger Lenzing(1)
  • Inger Koch(2)
  • Jelena Citacowic(3)
  • Kim Jakobsen(4)
07:01.8
5 1 EKJ Rådgivende ingeniører
  • Freddy Koch(1)
  • Thomas Warrer(2)
  • Jon Thisted Simonsen(3)
  • Uffe Bruun(4)
07:02.9
6 7 Novo Nordisk I
  • Jens Broholt(1)
  • Lars Sørensen(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Morten Petersen(4)
07:05.4
7 5 Coloplast R&D
  • Philip Norup Olsen(1)
  • John Raabo Nielsen(2)
  • Michael H. Qvist(3)
  • Jens Jørgen Tramm(4)
07:07.7
8 12 Slagelse Sygehus I
  • Thomas Dyhr(1)
  • Henrik Roland Jensen(2)
  • André Koshkin(3)
  • Thomas Thougaard(4)
07:08.3
9 11 Olympisk Klub 2
  • Michael Durbahn(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Susanne Ward(3)
  • Henning Lynge(4)
07:10.6
10 9 365 Design I
  • Anders Vindfedlt-Bottke(1)
  • Michael Vindfeldt(2)
  • Morten Wesley Malm(3)
  • Ole Vindfeldt(4)
07:14.1
11 16 Tech2C
  • Lars Juul-Olsen(1)
  • Hans Sylvest(2)
  • Tom Markussen(3)
  • Christian Aldrich(4)
07:29.6
12 6 Rigshospitalet I
  • Thomas Askvang(1)
  • Henning Bay(2)
  • Lone Heltberg(3)
  • Thomas Bech (4)
07:37.3
13 2 Klostervængets Heldagsskole I
  • Amalie Ørsted(1)
  • Maria Mittag(2)
  • Mia Olsen(3)
  • Lærke Bidstrup Piil(4)
08:15.3
502
W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 16:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
601
U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger årgang 2001 eller yngre - 100m 1. Afdeling
2013-01-26 16:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
602
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 100m 1. Afdeling
2013-01-26 16:52
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
20.3
2 1 HIK I
  • Thomas Løssl(1)
21.6
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Østergaard(1)
25.7
4 6 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
26.5
5 5 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Østergaard(1)
30.1
6 4 Bagsværd Roklub VI
  • Oskar Hagen(1)
30.7
7 3 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
32.5
603
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 16:54
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
40.9
2 3 Odense Roklub I
  • Josefine Drud(1)
43.7
3 6 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
44.7
4 4 Bagsværd Roklub III
  • Regitze Bay(1)
44.9
604
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 16:58
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
32.8
2 17 Nordslesvigsk Roklub
  • Max Possiel(1)
37.6
3 28 Sorø Roklub I
  • (1)
37.7
4 27 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
38.2
5 26 Sorø Roklub III
  • (1)
38.2
6 4 Bagsværd Roklub VI
  • Kristian Alm(1)
39.6
7 25 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
39.8
8 21 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
40.4
9 19 Holstebro Roklub IV
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
40.5
10 16 Sorø Roklub II
  • (1)
41.4
11 Bagsværd Roklub X
  • Gustav Kjærgaard-Lindemann(1)
41.7
12 29 Roklubben Furesø IV
  • Jonas Lund(1)
43.1
13 14 Lyngby Roklub I
  • Lucas Frøberg Sørensen(1)
44.2
14 22 Roklubben Furesø V
  • Christian Vig Rask(1)
44.3
15 11 Aarhus Roklub I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
44.5
16 20 Holstebro Roklub V
  • Jonas G. Lund(1)
45.4
17 2 Bagsværd Roklub V
  • Jonatan Dahl(1)
45.8
18 12 Roklubben Furesø II
  • David Mangila Jensen(1)
45.8
19 9 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
46.4
20 15 Roklubben Furesø III
  • Frederik Rode(1)
47.3
21 10 Holstebro Roklub III
  • Lukas Nygaard(1)
47.5
22 23 Bagsværd Roklub IV
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
49.3
605
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub IV
  • Maria Dixen Nielsen(1)
38.1
2 7 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Bjørt á Tórgarði(1)
39.0
3 9 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
39.5
4 12 Holstebro Roklub III
  • Ida Petersen(1)
40.4
5 11 Roklubben Stevns III
  • Fie Nissen(1)
40.4
6 2 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
41.8
7 15 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
42.3
8 8 Holstebro Roklub V
  • Mie Andersen(1)
43.1
9 6 Bagsværd Roklub IV
  • Stine Mathiasen(1)
44.4
10 4 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
44.5
11 10 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
45.0
606
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:07
Plac. # Navn Tid
1 19 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
33.8
2 16 Bagsværd Roklub IV
  • Mathias Ven(1)
34.1
3 17 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
34.6
4 15 Holstebro Roklub II
  • Mads Yding(1)
34.8
5 20 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Steinar á Tórgarði(1)
35.4
6 1 Lyngby Roklub III
  • Mathias Martin Nielsen(1)
35.7
7 11 Nordslesvigsk Roklub III
  • Søren Brag(1)
35.7
8 18 Bagsværd Roklub III
  • Marcus Johansen(1)
35.9
9 25 Odense Roklub
  • Malte Rusbjerg(1)
36.2
10 6 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
36.2
11 10 Bagsværd Roklub I
  • Hannibal Elvekjær(1)
36.8
12 8 Roklubben Furesø I
  • Julius Benjamin Osmundsen(1)
37.6
13 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Iver Nissen(1)
37.7
14 4 Roklubben Stevns I
  • (1)
39.4
15 5 Lyngby Roklub I
  • Daniel Dam(1)
39.6
16 7 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
39.8
17 2 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Suli Linduson Zhang(1)
40.0
18 23 Roklubben Stevns II
  • (1)
40.2
19 12 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
42.5
20 24 Lyngby Roklub IV
  • Søren Baastrup(1)
42.6
607
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub IV
  • Fie Johansen(1)
36.9
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
37.0
3 3 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
37.8
4 6 Lyngby Roklub I
  • Kathrine Kristensen(1)
38.3
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
38.6
6 2 Bagsværd Roklub III
  • Mathilde Persson(1)
39.9
7 7 Roklubben Ægir II
  • Ida Kollerup Larsen(1)
41.6
608
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:16
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub V
  • Oliver Rying Thomsen(1)
31.9
2 6 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
32.0
3 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
32.1
4 10 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
32.4
5 2 Lyngby Roklub VI
  • Peter Christian Holmquist(1)
33.3
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Gustav Vangsgaard(1)
33.9
7 3 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
34.1
8 15 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
34.4
9 11 Sorø Roklub II
  • Anders Lindblom(1)
34.5
10 12 Lyngby Roklub III
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
34.6
11 16 Lyngby Roklub IV
  • Magnus Baastrup(1)
35.5
12 14 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
35.9
13 9 Holstebro Roklub III
  • Jonathan Nielsen(1)
36.0
609
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
33.9
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
36.7
3 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
38.9
4 1 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
39.1
5 Bagsværd Roklub I
  • Line Møller(1)
40.5
610
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2013-01-26 17:25
Plac. # Navn Tid
1 30 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.0
2 18 Københavns Roklub I
  • Emil Kjerri(1)
30.1
3 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Jesper Tronier Hansen(1)
30.1
4 15 Roforeningen KVIK II
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
30.2
5 Danske Studenters Roklub IV
  • Jesper Oldenborg(1)
30.3
6 26 Novo Nordisk I
  • Morten Petersen(1)
30.5
7 24 Bagsværd Roklub V
  • Olav Dahlgaard(1)
30.6
8 Haderslev Roklub I
  • Kristian Hunderup(1)
31.0
9 27 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
31.1
10 7 Københavns Roklub II
  • Mathias Lyster(1)
31.5
11 14 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
31.7
12 5 Lyngby Roklub II
  • Andreas Wiig Rambøl(1)
32.0
13 10 Bagsværd Roklub I
  • Jørgen Bloch(1)
32.4
14 13 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
32.6
15 20 Lyngby Roklub IV
  • Nils Henrik Stene(1)
32.6
16 11 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Bayer(1)
33.0
17 19 Lyngby Roklub VI
  • Tim Antonie-Hansen(1)
33.3
18 16 Holstebro Roklub II
  • Mads Fischer(1)
33.9
19 6 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
34.4
20 3 Vordingborg Roklub I
  • Jesper Andersen(1)
34.7
21 2 Roforeningen KVIK III
  • Philip Tobin(1)
35.2
22 1 Roklubben Skjold I
  • Michael Sommer(1)
35.4
23 22 Bagsværd Roklub II
  • Hans Sylvest (1)
36.7
24 29 Lyngby Roklub VIII
  • John Knudsen(1)
37.0
25 9 Bagsværd Roklub IV
  • Tom Hede Markussen(1)
40.2
701
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-01-26 17:35
Plac. # Navn Tid
1 17 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Ida Langkjær(3)
  • (4)
07:40.2
2 14 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Jonas G. Lund(4)
07:52.1
3 5 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
  • Maria Dixen Nielsen(2)
  • Mie Andersen(3)
  • Anne-Kristine Haunsvig(4)
07:59.8
4 2 Lyngby Roklub I
  • Lucas Frøberg Sørensen(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Mathias Martin Nielsen(3)
  • Søren Baastrup(4)
08:04.5
5 13 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
  • Gustav Kjærgaard-Lindemann(2)
  • Jacob Østergaard(3)
  • Marie Mørch(4)
08:09.0
6 8 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Daniel Dam(1)
  • David Mangila Jensen(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Frederik Rode(4)
08:10.4
7 7 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
  • Frederik Theil Jensen(3)
  • Christian Vig Rask(4)
08:15.8
8 19 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
  • Joachim Frausing(2)
  • Lukas Nygaard(3)
  • Andreas Østergaard Quach(4)
08:21.1
9 6 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Regitze Bay(3)
  • Stine Mathiasen(4)
08:28.8
10 1 Bagsværd Roklub V
  • Hannibal Elvekjær(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Jonatan Dahl(3)
  • Marcus Johansen(4)
08:30.4
11 9 Bagsværd Roklub VI
  • Oskar Hagen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Mathias Ven(4)
08:36.7
12 4 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • X Axel Bay(4)
08:46.5
13 3 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Daniel Utzon(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
08:57.9
702
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 4000m 1. Afdeling
2013-01-26 17:50
Plac. # Navn Tid
1 19 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)
  • Line Møller(3)
  • Veronika Karlsson(4)
15:12.0
2 7 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Tage Staal(3)
  • Steffen Bonde(4)
15:15.4
3 12 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Sebastian Terp(2)
  • Bente Johannesen(3)
  • Mette Møller(4)
15:16.0
4 16 Lyngby Roklub II
  • Tim Antonie-Hansen(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
  • Peter Christian Holmquist(3)
  • Alexander Modest(4)
15:20.7
5 13 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Torfinn Nón(1)
  • Ingi W. á Tórgarði(2)
  • Búgvi Poulsen(3)
  • Evald Vid Gard(4)
15:32.4
6 18 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Mads Yding(4)
15:37.9
7 4 Odder Roklub II
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Per Amby(3)
  • Michael B.(4)
15:38.5
8 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Anders Lindblom(3)
  • Andreas Sloth(4)
15:54.1
9 3 Bagsværd Roklub III
  • Kristoffer Hoffmann(1)
  • Nikolaj Primaurt(2)
  • Steffen Nielsen(3)
  • Per Sørensen(4)
15:55.2
10 20 Middelfart Roklub
  • Jesper Olesen(1)
  • Ole Bendtsen(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Søren Madsen(4)
16:03.6
11 17 Skovshoved Roklub I
  • Bodil Holten(1)
  • Henriette Skavin(2)
  • Lise Kuld(3)
  • Lise Hendriksen(4)
16:20.2
12 15 Vejle Roklub I
  • Birgit Bech Jensen(1)
  • Niels Sevelsted(2)
  • Peter Jahn(3)
  • Torben Clausen-Hansen(4)
16:22.1
13 5 Holstebro Roklub II
  • Anne Birch(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
  • Maja Amstrup(3)
  • Mads Fischer(4)
16:26.9
14 6 Bagsværd Roklub II
  • Hans Sylvest (1)
  • Tom Hede Markussen(2)
  • Lars Juul-Olsen(3)
  • Jørgen Bloch(4)
16:31.5
15 9 Skovshoved Roklub II
  • Rasmus Lindharth(1)
  • Sten Skogø Hansen(2)
  • Mikael Nørgaard(3)
  • Jesper Skavin(4)
17:01.8