Resultater Danske Mesterskaber Ergometer 2015

100
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Marie Bruun Nielsen(1)
07:41.9
2 3 Danske Studenters Roklub III
  • Louise Ruby(1)
08:05.3
101
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Johanna Dienelt(1)
07:53.4
2 2 Ingen Klub I
  • Janni Dam-Nielsen(1)
07:58.7
104
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen(1)
07:05.1
2 1 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
07:15.7
3 5 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
07:19.1
4 3 Holte Roklub I
  • Lisbeth Dahl Larsen(1)
07:38.2
5 6 Københavns Roklub I
  • Marie Krarup(1)
07:53.1
6 4 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
08:00.1
105
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
07:43.8
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:46.9
3 1 Københavns Roklub I
  • Vibeke Skousen(1)
08:10.9
108
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Ulla Jacobsen(1)
07:24.5
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
07:47.8
3 6 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
07:52.8
4 4 Københavns Roklub I
  • Annette Kjærulf Andersen(1)
08:00.8
5 1 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
08:35.2
109
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
07:36.8
112
60+WErgo Dame Vet. 60+ (60-69år) - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
113
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
08:02.8
116
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Vibeke Thomsen(1)
08:43.6
2 2 Skovshoved Roklub I
  • Ulla Allerup(1)
09:10.1
117
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
08:23.2
120
80+WErgo Dame Vet. 80+ (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
80+LWErgo Dame Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
150
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
06:40.8
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Jesper Schmidt Hansen(1)
06:50.6
151
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
06:28.8
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Lasse Stentoft(1)
06:59.8
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
07:03.4
154
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:27
Plac. # Navn Tid
1 6 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
06:11.7
2 1 Danske Studenters Roklub II
  • Jacob Jespersen(1)
06:12.8
3 13 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:13.4
4 10 Axel Hansen I
  • Lars Poulsen(1)
06:27.8
5 9 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:35.4
6 14 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:40.4
7 12 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
06:42.2
8 7 Lyngby Roklub I
  • Peter Kosminska Kristensen(1)
06:46.6
9 15 Hadsund Roklub I
  • Ronny Wisholm(1)
06:48.3
10 11 Lyngby Roklub II
  • Asger Lenzing(1)
06:48.9
11 5 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
06:50.6
12 8 Danske Studenters Roklub I
  • Christian Støyberg(1)
06:52.5
13 2 Holte Roklub II
  • Tommy Jørgensen(1)
07:10.2
14 4 Uden Klub I
  • Thomas Frahm(1)
07:16.9
15 3 Holte Roklub I
  • Peter Bisgaard(1)
07:18.4
155
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:27
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Thomas Croft Buck(1)
06:47.8
158
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:43
Plac. # Navn Tid
1 14 Holte Roklub II
  • Torben Pedersen(1)
06:14.2
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
06:30.5
3 7 Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer(1)
06:35.3
4 1 Køge Roklub II
  • Johhny Kolster(1)
06:35.5
5 13 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:42.4
6 8 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
06:45.9
7 3 Køge Roklub I
  • Henrik Lerdorf(1)
06:51.1
8 6 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
07:07.7
9 10 Holte Roklub I
  • Kim Holm(1)
07:09.3
10 11 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Martin Søndergaard(1)
07:26.8
11 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Werner Güttel(1)
07:29.2
12 15 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
07:32.6
13 5 Roklubben Furesø II
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
07:38.3
159
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:43
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
07:02.0
2 2 Humlebæk Roklub I
  • Christian Probst(1)
07:13.0
3 3 Lyngby Roklub I
  • Lars Nymarsk(1)
07:17.2
4 1 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
07:24.2
162
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Plac. # Navn Tid
1 6 Rønne Roklub I
  • Geert Olsen(1)
07:08.3
2 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Hans Borsinski(1)
07:13.1
3 4 Roklubben Skjold I
  • Birger Lund-Rasmussen(1)
07:26.4
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Svend Erik Nielsen(1)
07:27.1
163
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub
  • Jørgen Engelbrecht(1)
07:03.6
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
07:07.2
166
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Bjørn Johansen(1)
07:08.6
2 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
07:52.5
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech(1)
08:18.3
167
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
07:26.3
2 2 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
07:27.5
3 1 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
07:29.4
4 3 Fredericia Roklub II
  • Ole Haaning Thomsen(1)
07:44.4
170
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
10:01.2
171
80+LMErgo Herre Vet. 80+ Letvægt (80-89år) - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 10:57
Ingen tilmeldt, løbet udgår
206
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
399m
208
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
448m
2 6 Roklubben Stevns II
  • N. N(1)
417m
3 8 Roskilde Roklub III
  • Philip Adler Pehrson(1)
386m
4 3 Roskilde Roklub II
  • Marcus Friedrich(1)
376m
5 4 Roklubben Stevns III
  • Magnus Wøldike(1)
366m
6 2 Roskilde Roklub I
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
325m
7 1 Bagsværd Roklub I
  • Rasmus Holst Kjeldsen(1)
0m
210
U13 WErgo Junior DII piger 11 år - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
212
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
449m
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
429m
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Simon Rud Bernhardt(1)
416m
4 5 Roskilde Roklub I
  • Andreas Aavang Geist(1)
348m
214
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
471m
2 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
456m
3 4 Danske Studenters Roklub
  • Caroline Riff Brems(1)
427m
4 1 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
412m
216
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2015-01-31 11:24
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
518m
2 12 Tissø Roklub I
  • Andreas Tougaard Hanning(1)
479m
3 7 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
477m
4 3 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
466m
5 5 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
462m
6 1 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
457m
7 8 Hadsund Roklub I
  • Steven Otte(1)
447m
8 9 Holstebro Roklub I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
408m
9 2 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
390m
218
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2015-01-31 11:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
802m
2 5 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
792m
3 11 Lyngby Dame Roklub II
  • Alma Mikkelsen(1)
771m
4 3 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
736m
5 1 Aarhus Roklub I
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
734m
6 6 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
712m
7 8 Roforeningen KVIK II
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
707m
8 14 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
704m
9 2 Hadsund Roklub II
  • Anne Dyrmose(1)
701m
10 12 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
679m
11 7 Roklubben Furesø I
  • Klara Persson(1)
616m
12 13 Lyngby Dame Roklub III
  • Ida Marie Reimer(1)
600m
220
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2015-01-31 11:38
Plac. # Navn Tid
1 6 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
810m
2 5 Lyngby Roklub I
  • Adam Nylin(1)
758m
3 8 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
751m
4 12 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
739m
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
735m
6 3 Holstebro Roklub I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
710m
7 14 Holstebro Roklub III
  • Markkus Drejer(1)
701m
8 16 Bagsværd Roklub II
  • Pelle Schäfer Domela(1)
691m
9 10 Hadsund Roklub II
  • Sander Bach(1)
689m
10 4 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
681m
11 1 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
666m
12 15 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
655m
13 11 Danske Studenters Roklub I
  • Johan Søvndahl(1)
634m
222
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2015-01-31 11:46
Plac. # Navn Tid
1 4 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
1071m
2 10 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
1021m
3 11 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
1015m
4 5 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
1015m
5 1 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
1002m
6 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
925m
7 7 Helsingør Roklub I
  • Michelle Bensen(1)
903m
8 3 Lyngby Dame Roklub I
  • Caroline Christensen(1)
887m
9 6 Lyngby Dame Roklub II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
880m
10 8 Aarhus Roklub I
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(1)
830m
224
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2015-01-31 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1219m
2 26 Bagsværd Roklub V
  • Frederik Larsen(1)
1158m
3 13 Hvidovre Roklub II
  • Thomas Jensen(1)
1131m
4 5 Sorø Roklub II
  • (1)
1114m
5 15 Holstebro Roklub III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1095m
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1077m
7 10 Holstebro Roklub I
  • Andreas Kristensen(1)
1055m
8 7 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
1040m
9 21 Bagsværd Roklub III
  • Alfred Steensen(1)
1037m
10 2 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1026m
11 18 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
1010m
12 22 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
1004m
13 20 Odder Roklub III
  • Kristian Alrøe(1)
1000m
14 3 Holstebro Roklub II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
996m
15 11 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Enemærke Becker(1)
995m
16 4 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
993m
17 19 Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
977m
18 24 Roskilde Roklub III
  • Sebastian Nordly(1)
973m
19 9 Odder Roklub IV
  • Tobias Andersen(1)
971m
20 14 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
968m
21 25 Roskilde Roklub I
  • Julius Philipson(1)
955m
22 8 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
933m
23 12 Skovshoved Roklub I
  • Victor Falkenberg(1)
916m
24 17 Holstebro Roklub V
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
862m
25 16 Bagsværd Roklub II
  • Oskar Hagen(1)
0m
226
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 12:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
07:42.1
2 5 Sorø Roklub IV
  • Klara Christensen(1)
07:50.1
3 12 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
07:59.2
4 13 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
07:59.8
5 3 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
08:01.1
6 27 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
08:07.0
7 4 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
08:13.7
8 11 Sorø Roklub V
  • (1)
08:18.0
9 1 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
08:25.1
10 7 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
08:28.4
11 15 Bagsværd Roklub II
  • Laura Bruun Øemig(1)
08:28.6
12 8 Sorø Roklub III
  • (1)
08:28.6
13 25 Næstved Roklub I
  • Kaja Schultz(1)
08:32.7
14 23 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Agnete Jersild(1)
08:50.1
15 6 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
08:50.7
16 21 Roskilde Roklub I
  • Amanda Berner(1)
09:11.5
17 14 Odder Roklub II
  • Sofie Miller(1)
09:14.4
18 19 Skovshoved Roklub I
  • Julie Brinch(1)
09:14.4
19 16 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
09:36.3
228
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 12:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:35.4
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
06:55.7
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
07:09.2
4 4 Sorø Roklub III
  • (1)
07:09.6
5 2 Hadsund Roklub V
  • Thomas Knudsen(1)
07:11.0
6 36 Holstebro Roklub II
  • Magnus Valbirk(1)
07:13.8
7 19 Holstebro Roklub III
  • Nichlas Ulnits(1)
07:16.6
8 23 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
07:16.7
9 11 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
07:21.8
10 6 Hadsund Roklub VI
  • Tobias Grøn(1)
07:24.2
11 31 Odense Roklub II
  • Tobias Taudal(1)
07:25.0
12 7 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
07:25.3
13 22 Roklubben Viking II
  • Mads Panck(1)
07:31.3
14 33 Skovshoved Roklub III
  • Mikkel Brinch(1)
07:33.3
15 28 Odense Roklub I
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
07:41.5
16 14 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
07:42.2
17 18 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
07:45.6
18 5 Hadsund Roklub I
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
07:51.7
19 27 Skovshoved Roklub II
  • Krifstoffer Halkjær(1)
08:00.8
20 13 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
08:06.8
21 24 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
08:08.6
22 20 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
08:15.9
23 34 Roklubben Ægir III
  • Christian Nedergaard(1)
08:16.8
24 21 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
08:26.1
25 25 Skovshoved Roklub I
  • Alexander Willadsen(1)
08:28.3
26 Hvidovre Roklub I
  • Bertram Bo Andersen(1)
08:31.3
27 29 Skovshoved Roklub IV
  • Nikolai Brinch(1)
08:31.7
28 12 Odder Roklub I
  • Mathias Moslund(1)
08:37.6
230
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 12:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
07:15.0
2 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
07:36.2
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
07:41.3
4 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
07:45.3
5 4 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
07:48.7
6 6 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:55.9
7 7 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
08:08.7
8 11 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
08:13.7
9 13 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
08:22.4
10 3 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
09:01.3
11 9 Odense Roklub II
  • Mette Knudsen(1)
09:12.2
232
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
06:14.6
2 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
06:34.0
3 5 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
06:37.5
4 7 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
06:39.8
5 2 Sorø Roklub I
  • (1)
06:40.9
6 16 Holstebro Roklub V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
06:45.1
7 4 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
06:47.9
8 8 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
06:55.8
9 9 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
06:57.8
10 18 Odense Roklub IV
  • David Lønholm Shekufa(1)
06:58.7
11 11 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
07:09.3
12 12 Roskilde Roklub III
  • Andreas Yde(1)
07:09.7
13 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
07:10.9
14 29 Odense Roklub III
  • Laust Zwisler(1)
07:12.6
15 14 Hadsund Roklub I
  • Max Jensen(1)
07:16.2
16 25 Holstebro Roklub III
  • Jakob Mortensen(1)
07:25.4
17 20 Holstebro Roklub IV
  • Jonas G. Lund(1)
07:26.7
18 15 Roforeningen KVIK II
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
07:29.2
19 13 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
07:32.5
20 22 Odense Roklub I
  • Anders Salling(1)
07:36.8
21 6 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
07:39.1
22 21 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
07:42.8
23 28 Lyngby Roklub I
  • Magnus Jørgensen(1)
07:44.1
24 19 Silkeborg Roklub I
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
07:58.9
25 24 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
07:59.2
26 23 Roklubben Furesø III
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
08:11.9
27 26 Skovshoved Roklub I
  • Wlather Max Hageman(1)
08:22.3
28 27 Roklubben Furesø I
  • Benjamin Eibye(1)
08:28.2
234
U18 WErgo Junior u. 18 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
07:20.0
2 15 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
07:28.1
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
07:31.6
4 4 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
07:36.6
5 14 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
07:36.8
6 17 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
07:37.9
7 7 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
07:44.3
8 9 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
07:50.0
9 13 Bagsværd Roklub VI
  • Stine Mathiasen(1)
07:52.9
10 8 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
07:56.9
11 6 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
07:58.1
12 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sarah Friedrichsen(1)
08:11.2
13 5 Hadsund Roklub III
  • Ninna Pedersen(1)
08:23.5
14 12 Bagsværd Roklub V
  • Nikoline Bay(1)
08:50.6
236
U18 MErgo Junior u. 18 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:33
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
06:25.6
2 14 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
06:31.7
3 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
06:38.0
4 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:38.1
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
06:39.5
6 6 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
06:40.5
7 8 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
06:40.8
8 5 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
06:45.9
9 15 Odense Roklub II
  • Oscar Mazza(1)
06:46.4
10 10 Odense Roklub III
  • Søren Dahl Hansen(1)
06:57.8
11 7 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
07:02.1
12 9 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
07:02.3
13 12 Danske Studenters Roklub III
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
07:02.6
14 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
07:22.9
15 16 Københavns Roklub II
  • Rasmus Speiermann(1)
07:38.8
16 19 Københavns Roklub 3
  • Aske Bache(1)
08:00.0
238
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
07:41.6
2 2 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
07:48.5
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
07:53.0
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
07:53.8
5 1 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
07:54.8
240
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Mads Yding(1)
06:21.6
2 1 Hadsund Roklub II
  • Wiliam Wisholm(1)
06:28.5
3 3 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
06:33.2
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Marcus Johansen(1)
06:38.4
5 4 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
06:45.6
6 13 Bagsværd Roklub I
  • Laurits Mathiassen(1)
06:49.6
7 8 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
06:52.8
8 11 Københavns Roklub III
  • Mathias Nielsen(1)
06:55.5
9 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag(1)
07:09.3
10 9 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
07:12.0
11 12 Københavns Roklub IV
  • William Lunding(1)
07:41.0
12 7 Roskilde Roklub I
  • Elias Fischer(1)
07:44.8
300
WErgo Løb for funktionsnedsatte kvinder - 1000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:58
Ingen tilmeldt, løbet udgår
304
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2015-01-31 13:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Uden Klub I
  • Kim Hyldgaard Pedersen(1)
03:31.8
2 2 B&B I
  • Brian Sibbern(1)
03:32.2
401
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:06
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Trine Toft Andersen(1)
07:17.6
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
07:23.6
3 8 Odense Roklub I
  • Sara Nissen(1)
07:30.8
4 2 Sorø Roklub II
  • (1)
07:33.3
5 10 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
07:39.3
6 13 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
07:41.9
7 11 Roskilde Roklub II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
07:42.7
8 6 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
07:45.6
9 7 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
07:49.6
10 14 Holstebro Roklub II
  • Amalie Thomasen(1)
08:17.5
402
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:17
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
07:13.8
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07:15.7
3 1 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
07:24.7
4 4 Roklubben Ægir II
  • Jeanne Holm(1)
07:28.4
5 3 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
07:29.1
6 15 Holstebro Roklub I
  • Anne Vestergaard Nielsen(1)
07:36.2
7 13 Holstebro Roklub IV
  • Sofie Brorson Vetner(1)
07:39.3
8 14 Holstebro Roklub II
  • Laura Funch Petersen(1)
07:39.5
9 10 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:40.2
10 12 Holstebro Roklub III
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
07:56.4
11 9 Vejle Roklub I
  • Marie Louise Veigert(1)
08:04.8
403
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:28
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
06:22.2
2 4 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
06:22.9
3 3 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
06:26.8
4 6 Holstebro Roklub II
  • Frederik Taulbjerg(1)
06:28.5
5 1 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
06:29.2
6 12 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
06:32.8
7 19 Odense Roklub II
  • Marian Borsinski(1)
06:33.2
8 21 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
06:34.6
9 7 Odense Roklub III
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
06:36.6
10 18 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
06:38.0
11 8 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
06:41.1
12 20 Sorø Roklub II
  • Lars Erik Graudal(1)
06:47.7
13 13 Roskilde Roklub II
  • Valdemar Eriksen(1)
06:51.9
14 17 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
06:52.9
15 11 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
06:55.6
16 16 Sorø Roklub III
  • (1)
06:59.1
17 10 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
07:02.0
18 14 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:04.4
19 15 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
07:19.6
404
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
05:53.2
2 3 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
06:01.9
3 2 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
06:08.1
4 6 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
06:12.8
5 4 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
06:15.4
6 7 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
06:28.7
7 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh(1)
06:30.8
8 13 Holstebro Roklub III
  • Thomas Kildahl Lauritsen(1)
06:36.5
9 11 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
06:44.4
10 12 Holstebro Roklub II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
06:46.0
11 5 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
06:48.7
12 15 Danske Studenters Roklub 2
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
07:08.1
405
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
07:04.9
2 4 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
07:07.9
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
07:09.1
4 5 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
07:22.2
5 7 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche(1)
07:28.3
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
07:41.9
7 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
07:51.9
406
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 14:51
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
06:38.2
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
06:49.9
3 1 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
06:56.3
4 10 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
06:57.9
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
07:04.6
6 6 Danske Studenters Roklub IV
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
07:15.5
7 12 Roklubben Ægir II
  • Christina Donstrup(1)
07:21.8
8 7 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
07:23.8
9 11 Roklubben Ægir I
  • Christine Skovsted(1)
07:29.3
10 8 Bagsværd Roklub II
  • Henriette Skavin(1)
07:40.0
11 9 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
07:43.2
407
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 15:09
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
06:07.6
2 2 Danske Studenters Roklub III
  • Mads Rasmussen(1)
06:09.2
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
06:09.7
4 7 Roskilde Roklub I
  • Kasper Jørgensen(1)
06:11.9
5 4 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
06:12.2
6 16 Danske Studenters Roklub II
  • Emil Espensen(1)
06:12.6
7 8 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
06:16.7
8 13 Lyngby Roklub I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
06:18.3
9 9 Hadsund Roklub II
  • Christian Noll Nielsen(1)
06:18.4
10 6 Roskilde Roklub II
  • Jacob Barsøe(1)
06:18.8
11 11 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
06:22.0
12 15 Danske Studenters Roklub I
  • Niels Geertsen(1)
06:28.4
13 12 Danske Studenters Roklub IV
  • Jannik Nilton(1)
06:29.5
14 14 Bagsværd Roklub II
  • William Schrøder(1)
06:49.2
408
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 15:22
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
05:54.8
2 1 Roskilde Roklub I
  • Sophus Johannesen(1)
05:59.7
3 4 Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
06:00.0
4 5 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
06:03.3
5 6 Danske Studenters Roklub IV
  • Mark Hartsteen(1)
06:06.4
6 7 Bagsværd Roklub I
  • Ole Søgaard(1)
06:08.1
7 8 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
06:09.0
8 14 Aalborg Roklub VIII
  • Nicolaj Winther(1)
06:24.6
9 10 Aalborg Roklub IV
  • Jonas Svane(1)
06:26.7
10 12 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
06:30.7
11 11 Aalborg Roklub V
  • Mathias Køser Thomsen(1)
06:31.1
12 15 Aalborg Roklub VI
  • Nedim Cokljat(1)
06:40.9
13 9 Aalborg Roklub VII
  • Nicolaj Iversen(1)
06:43.3
14 17 Aalborg Roklub IX
  • Søren Gam(1)
06:44.2
15 16 Aalborg Roklub III
  • Jakob Andersen Molbech(1)
06:49.7
501
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 15:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Expert Nordvestsjælland A/S I
  • Aleksander Hansen(1)
  • Lars Modin(2)
  • Lis Bay(3)
  • Mette Nissen(4)
06:45.2
2 4 Olympisk Klub Danmark
  • Sarah Haubro Lauritzen(1)
  • Reiner Modest(2)
  • Bo Kaliszan(3)
  • Eskild Ebbesen(4)
07:22.1
3 3 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Anne Morris Bay(1)
  • Anne Marie Espersen(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Birgitte Toft(4)
07:30.4
4 1 Skiteam 2015 I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Michael Kongsbak(2)
  • Flemming Østergaard(3)
  • Nick Langschwager(4)
07:46.8
5 5 Team QA I
  • Thomas Andersen(1)
  • Klaus Winkler-kofoed(2)
  • Martin Petersen(3)
  • Jane Elisabeth Lund Hagan(4)
07:50.5
6 6 M2 ort.kir Bispebjerg Hospital I
  • Louise Ruby(1)
  • Tijana Dinic(2)
  • Frederikke Ellersgaard Pudselykke(3)
  • Linda Buchleitner(4)
08:13.4
502
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 15:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:12.7
2 3 Sorø Roklub II
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Ida Brehmer(3)
  • (4)
07:22.1
3 5 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Nichlas Pedersen(3)
  • Frederik Busk(4)
07:30.6
4 6 Hadsund Roklub V
  • Anne Dyrmose(1)
  • Max Jensen(2)
  • Mikkel Jensen(3)
  • Mikkel Knudsen(4)
07:36.8
5 1 Hadsund Roklub
  • Louise Møller Lorentsen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Sander Bach(3)
  • Thomas Knudsen(4)
07:39.4
6 4 Hadsund Roklub III
  • Agnete Munk(1)
  • Steven Otte(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Jeppe Bach Sørensen(4)
07:50.2
7 2 Hadsund Roklub
  • Zenia Hvid(1)
  • Signe Harbo Christiansen(2)
  • Haris Alagic(3)
  • Emilie Hyrup Pedersen(4)
07:55.3
601
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 100m 1. Afdeling
2015-01-31 15:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
23.5
2 1 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
26.0
3 2 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
27.6
602
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 100m 1. Afdeling
2015-01-31 15:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
24.6
2 12 Bagsværd Roklub II
  • Asbjørn Bay(1)
25.1
3 14 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
25.2
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
25.4
5 7 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
26.6
6 15 Bagsværd Roklub IV
  • Simon Rud Bernhardt(1)
26.7
7 11 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
27.3
8 10 Roklubben Stevns II
  • N. N(1)
27.7
9 5 Roklubben Stevns III
  • Magnus Wøldike(1)
32.4
10 6 Roskilde Roklub II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
34.6
603
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 15:57
Plac. # Navn Tid
1 17 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
40.2
2 16 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
40.7
3 13 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
41.1
4 11 Lyngby Roklub IV
  • Alma Mikkelsen(1)
42.4
5 6 Roforeningen KVIK II
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
44.9
6 9 Aarhus Roklub I
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
45.7
7 15 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
46.9
8 8 Lyngby Roklub III
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
47.2
9 3 Helsingør Roklub I
  • Michelle Bensen(1)
48.0
10 7 Lyngby Roklub II
  • Caroline Christensen(1)
48.7
11 2 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(1)
52.7
12 5 Roklubben Furesø I
  • Klara Persson(1)
54.3
13 12 Lyngby Roklub V
  • Ida Marie Reimer(1)
55.7
604
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 15:59
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
32.8
2 20 Bagsværd Roklub V
  • Frederik Larsen(1)
36.0
3 13 Sorø Roklub II
  • (1)
37.8
4 18 HIK I
  • Thomas Løssl(1)
38.0
5 17 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
39.5
6 12 Lyngby Roklub I
  • Adam Nylin(1)
39.7
7 1 Bagsværd Roklub II
  • Alfred Steensen(1)
40.1
8 6 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
40.1
9 7 Bagsværd Roklub IV
  • Jeppe Palmberg(1)
40.9
10 9 Odder Roklub III
  • Kristian Alrøe(1)
42.5
11 Bagsværd Roklub VI
  • Niels Østergaard(1)
44.0
12 19 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
44.0
13 2 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
44.8
14 4 Bagsværd Roklub III
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
45.3
15 16 Roskilde Roklub II
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
45.4
16 10 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
46.6
17 11 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
51.4
605
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:01
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
36.0
2 14 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
38.7
3 7 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
40.5
4 12 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
40.9
5 16 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
40.9
6 13 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
41.4
7 18 361 I
  • Lærke Kristiane Jensen(1)
41.9
8 3 Bagsværd Roklub IV
  • Laura Bruun Øemig(1)
42.2
9 10 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
42.2
10 4 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Bardram Starup(1)
42.4
11 2 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Agnete Jersild(1)
43.2
12 8 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Clara Vekslund(1)
48.8
606
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:05
Plac. # Navn Tid
1 25 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
30.2
2 26 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
32.2
3 7 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
32.6
4 28 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
32.7
5 6 Roskilde Roklub III
  • Emil Laage Christiansen(1)
32.8
6 16 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
34.6
7 23 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
35.0
8 10 Roklubben Furesø III
  • Jonas Lund(1)
35.5
9 3 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
35.7
10 4 Roskilde Roklub IV
  • Andreas Yde(1)
35.8
11 13 361 I
  • Stig Skovbo Olsen(1)
36.5
12 1 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
36.5
13 24 Bagsværd Roklub II
  • Aksel Bay(1)
36.9
14 18 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mathias Holst Andersen(1)
37.3
15 31 Aarhus Roklub II
  • Johan Bror Hee(1)
38.0
16 11 Lyngby Roklub I
  • Magnus Jørgensen(1)
38.1
17 8 Roforeningen KVIK I
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
38.7
18 27 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
39.0
19 22 Silkeborg Roklub II
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
39.4
20 29 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
39.8
21 5 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
40.3
22 19 361 II
  • Marcus Fritzbøger(1)
40.8
23 30 Bagsværd Roklub V
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
40.8
24 17 Roklubben Furesø IV
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
41.3
25 15 Roklubben Furesø I
  • Benjamin Eibye(1)
41.6
26 20 Roklubben Ægir III
  • Christian Nedergaard(1)
42.2
27 14 Aarhus Roklub I
  • Christian Withen Stubbe(1)
51.1
607
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
36.9
2 12 Argja róðrarfelag I
  • LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN(1)
38.3
3 8 Bagsværd Roklub VI
  • Mathilde Skovgaard(1)
39.0
4 11 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
39.6
5 13 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
39.8
6 7 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
40.0
7 2 Bagsværd Roklub VIII
  • Stine Mathiasen(1)
40.6
8 5 Bagsværd Roklub IV
  • Marie Mørch(1)
40.8
9 4 Bagsværd Roklub III
  • Ida Bruun Øemig(1)
41.0
10 6 Bagsværd Roklub V
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
42.0
11 1 Bagsværd Roklub VII
  • Nikoline Bay(1)
42.0
12 9 361 I
  • Malene Olsen(1)
46.5
608
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:09
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Lasse Laage Christiansen(1)
30.9
2 12 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
31.1
3 9 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
31.9
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Marcus Johansen(1)
33.3
5 7 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
33.4
6 1 Bagsværd Roklub III
  • Laurits Mathiassen(1)
34.0
7 5 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
34.6
8 6 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
34.8
9 11 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
34.8
10 4 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
36.3
11 2 Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Bæch Pedersen(1)
36.6
12 10 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Frederik Dyrup Petersen(1)
38.0
609
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:11
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
33.4
2 17 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
36.0
3 13 Roklubben Ægir IV
  • Christine Skovsted(1)
36.6
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
36.9
5 1 Holstebro Roklub I
  • Anne Vestergaard Nielsen(1)
37.1
6 9 Roklubben Ægir III
  • Christina Donstrup(1)
37.1
7 16 Holstebro Roklub III
  • Pavlina Zapletalova(1)
37.8
8 15 Holstebro Roklub II
  • Sofie Brorson Vetner(1)
38.2
9 7 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
38.3
10 6 Nordslesvigsk Roklub II
  • Lucie Hirschauer(1)
38.9
11 11 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
39.1
12 3 Humlebæk Roklub I
  • Pia Rasmussen(1)
39.2
13 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
40.3
14 14 Vejle Roklub I
  • Marie Louise Veigert(1)
41.4
15 12 Nordslesvigsk Roklub III
  • Susanne Klages(1)
42.2
16 10 Roklubben Ægir II
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(1)
43.1
610
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2015-01-31 16:15
Plac. # Navn Tid
1 17 Aalborg Roklub IX
  • Esben Ravn(1)
29.3
2 25 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
29.6
3 18 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Krarup(1)
30.0
4 19 Bagsværd Roklub II
  • Emil Kjerri(1)
30.3
5 6 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
31.0
6 7 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
31.1
7 4 Aalborg Roklub I
  • Jakob Andersen Molbech(1)
31.3
8 26 Roforeningen KVIK II
  • Carl Traff(1)
31.4
9 21 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
31.5
10 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anton Hirschauer(1)
31.8
11 2 Aalborg Roklub X
  • Anders Boutrup Petersen(1)
31.9
12 10 Aalborg Roklub VII
  • Mathias Køser Thomsen(1)
32.5
13 14 Aalborg Roklub VIII
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
32.5
14 3 Aalborg Roklub XII
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
32.5
15 24 Aalborg Roklub V
  • Jonas Svane(1)
32.6
16 1 Aalborg Roklub IV
  • Markus Schelske(1)
32.9
17 8 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Martin Søndergaard(1)
32.9
18 13 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
33.8
19 20 Aalborg Roklub
  • Andreas Runge Bonde Eriksen(1)
34.3
20 22 Roskilde Roklub III
  • Valdemar Eriksen(1)
34.4
21 15 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
35.2
701
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-31 16:37
Plac. # Navn Tid
1 17 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:32.6
2 4 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • (4)
07:35.3
3 7 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Magnus Valbirk(4)
07:35.4
4 10 Roforeningen KVIK
  • Jeppe Aabye(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Nicolai Krogsgaard(3)
  • Thor Friis(4)
07:45.5
5 19 Odder Roklub
  • Emil Grønlund(1)
  • Kristian Alrøe(2)
  • Tobias Andersen(3)
  • Mathias Moslund(4)
07:56.1
6 9 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
  • Clara Vekslund(2)
  • Johanna Munch Haraldsdottir(3)
  • Mathias Holst Andersen(4)
08:00.0
7 6 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Sofie Miller(2)
  • Johan Arentoft Kristensen(3)
  • Jonathan Martin Lara(4)
08:02.1
8 18 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Thomas Hovmand Larsen(4)
08:02.3
9 11 Holstebro Roklub
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Andreas Kristensen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Anne-Kristine Haunsvig(4)
08:03.9
10 1 Bagsværd Roklub
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Frederik Larsen(3)
  • Laura Bruun Øemig(4)
08:07.9
11 5 Holstebro Roklub
  • Joachim Frausing(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Jonas G. Lund(3)
  • Jakob Mortensen(4)
08:10.8
12 15 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Andreas Tougaard Hanning(3)
  • Mikkel Jørgensen(4)
08:11.0
13 14 Roskilde Roklub
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Victoria Munch(3)
  • Martin Kofoed Jensen(4)
08:18.1
14 16 Bagsværd Roklub II
  • Alfred Steensen(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
  • Jeppe Palmberg(3)
  • Asbjørn Bay(4)
08:24.0
15 13 Roklubben Furesø II
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Clara Møller(2)
  • Benjamin Eibye(3)
  • Mikkel Enrico Petersen(4)
08:27.4
16 12 361/Gladsaxe Kano og Kajakklub
  • Agnete Jersild(1)
  • Lærke Kristiane Jensen(2)
  • Stig Skovbo Olsen(3)
  • Marcus Fritzbøger(4)
08:28.4
17 21 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Julius Philipson(4)
08:39.6
18 22 Aarhus Roklub I
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
  • Christian Withen Stubbe(2)
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(3)
  • Johan Bror Hee(4)
08:49.6
19 3 Holstebro Roklub
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Markkus Drejer(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
09:06.3
702
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 4000m 1. Afdeling
2015-01-31 17:07
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Nikolaj Thure Krarup(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Rikke C Nielsen(4)
14:36.8
2 8 Odder Roklub
  • Tage Staal(1)
  • Juliane Elander(2)
  • Alex Berg(3)
  • Steffen Bonde(4)
14:52.4
3 7 Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Hans Lolk-Hansen(4)
15:48.1
4 1 Holstebro Roklub
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Ida Petersen(4)
15:11.9
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
15:19.4
6 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Helene Olesen(2)
  • Jeanne Holm(3)
  • Cody Anderson(4)
15:26.7
7 15 Holstebro Roklub
  • Aske Petersen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Thomas Kildahl Lauritsen(4)
15:31.0
8 12 Odder Roklub
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Michael Brandt(3)
  • Stefan Lara(4)
15:37.9
9 14 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Freja Krüger(2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Marie Mørch(4)
15:42.6
10 2 Danske Studenters Roklub I
  • Louise Ruby(1)
  • Malene Nielsen(2)
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(3)
  • Johanna Dienelt(4)
15:43.2
11 5 Roklubben Furesø
  • Mette Møller(1)
  • Gitte Terp Henriksen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Sebastian Terp(4)
15:52.2
12 Bagsværd Roklub III
  • William Schrøder(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Nikolaj Primaurt(3)
  • Per Sørensen(4)
15:57.5
13 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mathilde Skovgaard(1)
  • Nikoline Bay(2)
  • Ida Bruun Øemig(3)
  • Maria Kregler Gotil (4)
16:02.5
14 6 Holstebro Roklub
  • Pavlina Zapletalova(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
  • Laura Funch Petersen(3)
  • Amalie Thomasen(4)
16:15.8
15 17 Bagsværd Roklub
  • Carsten Mollerup (1)
  • Hans Sylvest (2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Lars Juul-Olsen(4)
16:25.7
16 18 Roforeningen KVIK II
  • Theis Dencker(1)
  • Jesper Hansen(2)
  • Jørgen Lannov(3)
  • Edmond Lyne(4)
16:39.3
17 13 361/Kano- og Kajakklubben Nord/Roklubben Furesø I
  • Malene Olsen(1)
  • Frederik Dyrup Petersen(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Jonas Lund(4)
16:00.2
703
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 4000m A Finale
2015-01-31 17:33
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Nikolaj Krarup(3)
  • Jens Olav Dahlgaard(4)
05:30.7
2 5 Aalborg Roklub
  • Esben Ravn(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Anders Boutrup Petersen(4)
05:33.1
3 1 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Andreas Runge Bonde Eriksen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
06:02.0
4 3 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(1)
  • Søren Gam(2)
  • Nedim Cokljat(3)
  • Morten Yde(4)
06:03.1
5 2 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir
  • Christina Donstrup(1)
  • Nicolaj Iversen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Nicolaj Winther(4)
06:14.0
6 4 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II
  • Christine Skovsted(1)
  • Mathias Køser Thomsen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Christian Hauge(4)
06:26.1