Resultater Danske Mesterskaber 2016

100
30+WErgo Dame Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
2016-01-30 10:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Danske Studenters Roklub V
  • Julie Schou(1)
1:49.3
(1:49.3-T36)
3:40.8
(1:51.5-T32)
5:33.1
(1:52.3-T33)
7:26.2
(1:53.1-T35)
2 7 Danske Studenters Roklub VI
  • Nanna Hovelsø(1)
1:47.8
(1:47.8-T38)
3:42.4
(1:54.6-T32)
5:39.0
(1:56.6-T31)
7:32.2
(1:53.2-T36)
3 2 Danske Studenters Roklub III
  • Tanja Nors Tardrup(1)
1:49.4
(1:49.4-T35)
3:44.3
(1:54.9-T32)
5:41.0
(1:56.7-T32)
7:37.2
(1:56.3-T35)
4 4 Danske Studenters Roklub IV
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
1:53.4
(1:53.4-T34)
3:49.9
(1:56.5-T31)
5:46.2
(1:56.3-T31)
7:38.1
(1:52.0-T34)
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
1:53.8
(1:53.8-T34)
3:49.5
(1:55.7-T32)
5:45.6
(1:56.1-T32)
7:38.5
(1:52.8-T35)
6 3 Danske Studenters Roklub II
  • Naja Holten Møller(1)
1:52.9
(1:52.9-T36)
3:50.9
(1:58.0-T32)
5:47.1
(1:56.2-T33)
7:41.9
(1:54.8-T34)
7 6 Vejle Roklub I
  • Tanja Sunekær(1)
2:10.8
(2:10.8-T30)
4:27.4
(2:16.6-T28)
6:43.6
(2:16.2-T29)
8:57.5
(2:13.9-T30)
101
30+LWErgo Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
2016-01-30 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Albrechtsen(1)
2:01.9
(2:01.9-T34)
4:06.8
(2:04.9-T32)
6:13.0
(2:06.2-T32)
8:16.1
(2:03.0-T34)
104
40+WErgo Dame Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
2016-01-30 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
1:49.0
(1:49.0-T30)
3:39.1.0
(1:50.1.0-T29)
5:29.6
(1:50.5-T29)
7:16.7
(1:47.1.0-T33)
2 6 Vejle Roklub I
  • Heidi Villa(1)
2:14.0
(2:14.0-T31)
4:41.4
(2:27.4-T29)
7:10.4
(2:29.0-T29)
9:32.4
(2:22.0-T28)
105
40+LWErgo Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
2016-01-30 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Nyborg Roklub II
  • Charlotte Buchwaldt(1)
1:58.6
(1:58.6-T36)
3:59.7
(2:01.1-T33)
6:00.0
(2:00.3-T33)
7:57.4
(1:57.3-T36)
2 9 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
2:00.5
(2:00.5-T33)
4:00.3
(1:59.8-T32)
5:59.8
(1:59.5-T32)
7:58.5
(1:58.7-T34)
3 8 Nyborg Roklub I
  • Christina Møller(1)
1:56.0
(1:56.0-T39)
3:56.5
(2:00.5-T33)
5:58.4
(2:01.9-T34)
8:02.3
(2:03.9-T38)
108
50+WErgo Dame Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
2016-01-30 10:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:54.9
(1:54.9-T36)
3:51.1
(1:56.2-T34)
5:47.6
(1:56.5-T33)
7:41.4
(1:53.8-T38)
2 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
1:56.4
(1:56.4-T32)
3:53.6
(1:57.2-T31)
5:50.3
(1:56.7-T32)
7:48.8
(1:58.6-T35)
3 11 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:57.6
(1:57.6-T35)
3:57.2
(1:59.6-T32)
5:56.0
(1:58.8-T32)
7:53.8
(1:57.8-T34)
113
60+LWErgo Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
2016-01-30 10:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Sorø Roklub I
  • (1)
2:03.8
(2:03.8-T28)
4:10.1.0
(2:06.3-T28)
6:15.8
(2:05.7-T27)
8:18.0
(2:02.2-T32)
117
70+LWErgo Dame Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
2016-01-30 10:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
2:07.1
(2:07.1-T30)
4:15.0
(2:07.9-T29)
6:23.2
(2:08.2-T28)
8:31.5
(2:08.4-T29)
150
30+MErgo Herre Vet. 30+ (30-39år) - 2000m
2016-01-30 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Færøsk Roforbund I
  • Jogvan Sofus Wilhelmsen(1)
1:35.7
(1:35.7-T32)
3:13.2
(1:37.5-T29)
4:49.9
(1:36.7-T29)
6:24.3
(1:34.4-T29)
2 10 Danske Studenters Roklub I
  • Kaspar Guldbæk(1)
1:36.6
(1:36.6-T34)
3:17.9
(1:41.3-T32)
4:59.0
(1:41.1.0-T31)
6:37.2
(1:38.2-T32)
3 8 Danske Studenters Roklub 3
  • Yusuke Shirai(1)
1:39.7
(1:39.7-T35)
3:21.5
(1:41.8-T33)
5:05.0
(1:43.5-T32)
6:47.3
(1:42.4-T36)
4 13 Bodycoach.dk I
  • Anders Lundgren(1)
1:44.2
(1:44.2-T33)
3:29.9
(1:45.7-T31)
5:16.9
(1:47.0-T31)
7:00.7
(1:43.8-T34)
5 11 Vejle Roklub I
  • Rasmus Wolf Møller(1)
1:52.3
(1:52.3-T29)
3:48.1.0
(1:55.8-T27)
5:50.0
(2:01.9-T29)
7:47.7
(1:57.7-T31)
151
30+LMErgo Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år) - 2000m
2016-01-30 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
1:36.6
(1:36.6-T37)
3:12.9
(1:36.3-T34)
4:49.0
(1:36.1.0-T35)
6:24.8
(1:35.8-T37)
2 4 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
1:37.3
(1:37.3-T36)
3:14.5
(1:37.2-T34)
4:51.7
(1:37.2-T35)
6:28.0
(1:36.2-T37)
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Lasse Stentoft(1)
1:38.6
(1:38.6-T35)
3:24.1.0
(1:45.5-T31)
5:09.8
(1:45.7-T32)
6:53.8
(1:44.0-T34)
154
40+MErgo Herre Vet. 40+ (40-49år) - 2000m
2016-01-30 10:27
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Anders Moustgaard(1)
1:31.4
(1:31.4-T37)
3:05.4
(1:34.0-T33)
4:38.9
(1:33.5-T33)
6:07.5
(1:28.6-T40)
2 2 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
1:31.6
(1:31.6-T38)
3:06.3
(1:34.7-T35)
4:42.5
(1:36.2-T34)
6:15.3
(1:32.7-T35)
3 6 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
1:35.4
(1:35.4-T40)
3:14.9
(1:39.5-T39)
4:53.9
(1:39.0-T39)
6:31.2
(1:37.4-T41)
4 12 Team Beuschau
  • Uwe Beuschau(1)
1:37.6
(1:37.6-T36)
3:17.2
(1:39.6-T34)
4:56.7
(1:39.5-T34)
6:32.6
(1:36.0-T36)
5 4 Randers Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
1:37.3
(1:37.3-T33)
3:17.7
(1:40.4-T32)
4:58.6
(1:40.9-T32)
6:36.9
(1:38.4-T35)
6 3 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
1:36.1.0
(1:36.1.0-T34)
3:16.8
(1:40.7-T32)
4:59.7
(1:42.9-T32)
6:41.6
(1:41.8-T33)
7 7 Lyngby Roklub I
  • Asger Lenzing(1)
1:41.4
(1:41.4-T30)
3:23.7
(1:42.3-T29)
5:05.8
(1:42.1.0-T29)
6:42.7
(1:36.8-T32)
8 9 Sorø Roklub I
  • Bo Vilhelmsen(1)
1:37.7
(1:37.7-T32)
3:19.2
(1:41.5-T28)
5:03.5
(1:44.3-T29)
6:43.1
(1:39.7-T31)
9 17 Bodycoach.dk II
  • Jesper Jensen(1)
1:41.3
(1:41.3-T35)
3:22.8
(1:41.5-T34)
5:04.7
(1:41.9-T34)
6:43.2
(1:38.5-T35)
10 19 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Kristensen(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0-T32)
3:21.9
(1:41.8-T29)
5:04.0
(1:42.1.0-T30)
6:47.0
(1:43.1.0-T32)
11 13 Bodycoach.dk I
  • Flemming Pristed(1)
1:44.7
(1:44.7-T33)
3:29.8
(1:45.1.0-T32)
5:14.4
(1:44.6-T34)
6:57.2
(1:42.8-T35)
12 8 Sorø Roklub II
  • Henrik Brems Dynesen(1)
1:43.7
(1:43.7-T30)
3:29.7
(1:46.0-T28)
5:15.4
(1:45.7-T28)
6:57.3
(1:41.9-T28)
13 18 Vejle Roklub II
  • Bo Højgård(1)
1:51.2
(1:51.2-T28)
3:42.7
(1:51.5-T27)
5:35.2
(1:52.5-T27)
7:26.4
(1:51.2-T29)
14 10 Vejle Roklub I
  • Ronni Schwartz(1)
2:07.9
(2:07.9-T32)
4:19.4
(2:11.5-T30)
6:34.4
(2:15.0-T28)
8:41.9
(2:07.6-T30)
155
40+LMErgo Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) - 2000m
2016-01-30 10:27
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Roskilde Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
1:40.5
(1:40.5-T36)
3:21.5
(1:41.0-T34)
5:03.7
(1:42.2-T34)
6:46.3
(1:42.6-T35)
2 22 Bodycoach.dk I
  • Michael Skjoldan(1)
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:21.7
(1:41.7-T34)
5:06.7
(1:45.0-T34)
6:56.6
(1:50.0-T33)
3 23 Danske Studenters Roklub I
  • Ulrik Westrup(1)
1:38.3
(1:38.3-T38)
3:18.7
(1:40.4-T37)
5:06.8
(1:48.1.0-T36)
6:58.2
(1:51.3-T36)
158
50+MErgo Herre Vet. 50+ (50-59år) - 2000m
2016-01-30 10:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Holte Roklub I
  • Torben Pedersen(1)
1:32.4
(1:32.4-T32)
3:07.5
(1:35.1.0-T30)
4:42.4
(1:34.9-T30)
6:14.2
(1:31.8-T32)
2 9 Danske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis(1)
1:36.2
(1:36.2-T33)
3:13.1
(1:36.9-T32)
4:49.9
(1:36.8-T33)
6:28.7
(1:38.9-T34)
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
1:36.1.0
(1:36.1.0-T33)
3:14.3
(1:38.2-T30)
4:53.8
(1:39.5-T30)
6:30.2
(1:36.4-T33)
4 12 Roskilde Roklub I
  • Howard Brammer(1)
1:38.2
(1:38.2-T33)
3:16.2
(1:38.0-T32)
4:54.4
(1:38.2-T32)
6:30.7
(1:36.3-T35)
5 6 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:39.4
(1:39.4-T34)
3:19.5
(1:40.1.0-T33)
4:59.4
(1:39.9-T34)
6:38.3
(1:38.8-T36)
6 2 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0-T31)
3:34.2
(1:50.1.0-T29)
5:24.9
(1:50.7-T30)
7:12.6
(1:47.8-T32)
7 10 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
1:50.2
(1:50.2-T31)
3:41.0
(1:50.8-T28)
5:32.2
(1:51.2-T28)
7:26.5
(1:54.2-T27)
8 1 Roklubben Furesø II
  • Ole Præst Larsen(1)
1:48.7
(1:48.7-T32)
3:44.7
(1:56.0-T29)
5:43.0
(1:58.3-T30)
7:39.0
(1:56.0-T31)
9 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
1:53.1
(1:53.1-T32)
3:53.5
(2:00.4-T29)
5:54.2
(2:00.7-T28)
7:54.6
(2:00.4-T29)
159
50+LMErgo Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) - 2000m
2016-01-30 10:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 21 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
1:39.8
(1:39.8-T32)
3:21.1.0
(1:41.3-T30)
5:03.1
(1:42.0-T32)
6:45.6
(1:42.5-T33)
2 18 Danske Studenters Roklub II
  • Jacob Thesander(1)
1:39.8
(1:39.8-T39)
3:21.1.0
(1:41.3-T37)
5:03.4
(1:42.3-T36)
6:45.7
(1:42.2-T36)
3 19 God energi indeni I
  • Morten Grønfeldt(1)
1:38.9
(1:38.9-T38)
3:23.5
(1:44.6-T36)
5:10.4
(1:46.9-T35)
6:58.2
(1:47.8-T36)
4 14 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Claus Rost(1)
1:43.2
(1:43.2-T34)
3:29.0
(1:45.8-T32)
5:15.9
(1:46.9-T33)
7:00.4
(1:44.5-T34)
5 16 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
1:44.0
(1:44.0-T35)
3:29.6
(1:45.6-T32)
5:16.1
(1:46.5-T33)
7:00.9
(1:44.9-T38)
6 17 Nyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:47.3
(1:47.3-T34)
3:35.8
(1:48.5-T32)
5:25.4
(1:49.6-T32)
7:12.3
(1:47.0-T35)
7 15 Nyborg Roklub II
  • Peter Rasmussen(1)
1:47.3
(1:47.3-T35)
3:38.0
(1:50.7-T30)
5:30.0
(1:52.0-T31)
7:20.8
(1:50.8-T31)
162
60+MErgo Herre Vet. 60+ (60-69år) - 2000m
2016-01-30 10:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
1:43.4
(1:43.4-T37)
3:29.1
(1:45.7-T33)
5:14.5
(1:45.4-T33)
6:56.6
(1:42.1.0-T37)
2 1 Roklubben Viking I
  • Reinhard Sværke(1)
1:45.8
(1:45.8-T32)
3:31.6
(1:45.8-T31)
5:17.0
(1:45.4-T31)
6:59.9
(1:42.9-T33)
3 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
1:44.3
(1:44.3-T36)
3:31.5
(1:47.2-T33)
5:18.5
(1:47.0-T34)
7:01.9
(1:43.5-T37)
4 2 Rønne Roklub I
  • Geert Olsen(1)
1:49.5
(1:49.5-T30)
3:38.5
(1:49.0-T29)
5:27.1
(1:48.6-T30)
7:11.7
(1:44.5-T31)
5 4 Roskilde Roklub I
  • Mogens Kleis(1)
1:49.5
(1:49.5-T31)
3:49.7
(2:00.2-T27)
5:50.1
(2:00.4-T26)
7:47.8
(1:57.7-T26)
163
60+LMErgo Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) - 2000m
2016-01-30 10:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:43.6
(1:43.6-T32)
3:31.1.0
(1:47.5-T30)
5:20.1
(1:49.0-T31)
7:09.5
(1:49.3-T32)
2 6 Lyngby Roklub I
  • Lars Nymarsk(1)
1:47.7
(1:47.7-T32)
3:38.3
(1:50.6-T31)
5:30.4
(1:52.1-T31)
7:24.8
(1:54.3-T30)
166
70+MErgo Herre Vet. 70+ (70-79år) - 2000m
2016-01-30 10:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Roskilde Fjords Kajakklub I
  • Bjørn Johansen(1)
1:49.7
(1:49.7-T36)
3:38.8
(1:49.1.0-T35)
5:28.4
(1:49.6-T35)
7:16.9
(1:48.4-T36)
2 8 Danske Studenters Roklub I
  • Stig Rasmussen(1)
1:53.0
(1:53.0-T29)
3:51.2
(1:58.2-T29)
5:50.4
(1:59.2-T29)
7:49.2
(1:58.8-T30)
3 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
2:03.8
(2:03.8-T30)
4:09.4
(2:05.6-T28)
6:15.4
(2:06.0-T28)
8:20.1
(2:04.7-T28)
167
70+LMErgo Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år) - 2000m
2016-01-30 10:57
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
1:51.3
(1:51.3-T33)
3:44.1.0
(1:52.8-T30)
5:37.2
(1:53.1-T31)
7:28.5
(1:51.2-T33)
2 14 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
1:52.8
(1:52.8-T30)
3:45.6
(1:52.8-T29)
5:38.4
(1:52.8-T29)
7:28.6
(1:50.3-T32)
206
U11 WErgo Junior E piger 10 år eller yngre - 2min
2016-01-30 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 4 Tissø Roklub I
  • Laura Friis(1)
111m
(111m-T42)
225m
(114m-T42)
335m
(110m-T42)
439m
(104m-T40)
2 2 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
113m
(113m-T48)
226m
(113m-T46)
329m
(103m-T40)
430m
(101m-T42)
3 3 Kælderen i Valby I
  • Kamma Friis(1)
103m
(103m-T40)
208m
(105m-T36)
314m
(106m-T36)
420m
(106m-T38)
4 1 Roskilde Roklub II
  • Andrea Berner(1)
86m
(86m-T48)
171m
(85m-T54)
255m
(84m-T52)
334m
(79m-T48)
208
U11 MErgo Junior E drenge 10 år eller yngre - 2min
2016-01-30 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Harald Hansen(1)
108m
(108m-T46)
221m
(113m-T48)
324m
(103m-T48)
423m
(99m-T40)
2 9 Roskilde Roklub I
  • Philip Adler Pehrson(1)
104m
(104m-T48)
210m
(106m-T46)
308m
(98m-T46)
404m
(96m-T46)
3 6 Roklubben Stevns I
  • Elias Leen Jensen(1)
101m
(101m-T48)
205m
(104m-T48)
302m
(97m-T48)
396m
(94m-T44)
4 8 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
96m
(96m-T46)
190m
(94m-T42)
283m
(93m-T40)
374m
(91m-T40)
5 7 Roskilde Roklub II
  • Mads Borch(1)
94m
(94m-T50)
184m
(90m-T40)
277m
(93m-T42)
368m
(91m-T38)
210
U13 WErgo Junior DII piger 11 år - 2min
2016-01-30 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 12 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
111m
(111m-T48)
225m
(114m-T40)
332m
(107m-T38)
431m
(99m-T40)
2 10 Roklubben Stevns I
  • Maja Møller(1)
111m
(111m-T48)
222m
(111m-T42)
327m
(105m-T38)
426m
(99m-T40)
3 11 Roskilde Roklub I
  • Sofia Marie Ibsen(1)
111m
(111m-T48)
219m
(108m-T44)
318m
(99m-T42)
416m
(98m-T40)
212
U13 MErgo Junior DII drenge 11 år - 2min
2016-01-30 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 17 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
130m
(130m-T48)
258m
(128m-T46)
380m
(122m-T44)
498m
(118m-T42)
2 16 Roklubben Stevns IV
  • Jakob Iversen(1)
129m
(129m-T44)
252m
(123m-T42)
370m
(118m-T38)
488m
(118m-T36)
3 14 Roskilde Roklub I
  • Konstantin Kaliszan(1)
120m
(120m-T54)
228m
(108m-T46)
329m
(101m-T38)
430m
(101m-T48)
214
U13 WErgo Junior D piger 12 år - 2min
2016-01-30 11:24
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
121m
(121m-T42)
241m
(120m-T38)
359m
(118m-T38)
479m
(120m-T40)
2 4 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
131m
(131m-T43)
250m
(119m-T38)
360m
(110m-T38)
460m
(100m-T37)
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
115m
(115m-T50)
232m
(117m-T46)
344m
(112m-T44)
451m
(107m-T44)
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
116m
(116m-T50)
233m
(117m-T48)
343m
(110m-T44)
447m
(104m-T44)
5 2 Roforeningen KVIK I
  • Alma Lindebjerg Hansen(1)
110m
(110m-T46)
224m
(114m-T42)
329m
(105m-T38)
428m
(99m-T44)
216
U13 MErgo Junior D drenge 12 år - 2min
2016-01-30 11:24
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
128m
(128m-T44)
255m
(127m-T40)
378m
(123m-T38)
495m
(117m-T40)
2 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
117m
(117m-T54)
231m
(114m-T44)
340m
(109m-T42)
448m
(108m-T48)
3 6 Bagsværd Roklub IV
  • Simon Rud Bernhardt(1)
114m
(114m-T54)
230m
(116m-T48)
338m
(108m-T46)
444m
(106m-T40)
4 10 Roskilde Roklub I
  • Frederik Bihrmann Lauritsen(1)
109m
(109m-T42)
215m
(106m-T38)
313m
(98m-T36)
413m
(100m-T40)
5 11 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
103m
(103m-T46)
209m
(106m-T48)
309m
(100m-T46)
406m
(97m-T44)
6 8 Bagsværd Roklub III
  • Rasmus Bailey(1)
102m
(102m-T42)
200m
(98m-T46)
283m
(83m-T52)
372m
(89m-T54)
218
U15 WErgo Junior CII piger 13 år - 3min
2016-01-30 11:30
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 8 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
193m
(193m-T44)
373m
(180m-T37)
547m
(174m-T39)
730m
(183m-T48)
1 3 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
192m
(192m-T39)
376m
(184m-T36)
556m
(180m-T36)
730m
(174m-T38)
3 7 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
196m
(196m-T45)
369m
(173m-T35)
544m
(175m-T32)
714m
(170m-T37)
4 2 Hadsund Roklub I
  • Katrine Sander Kjær(1)
182m
(182m-T41)
353m
(171m-T37)
521m
(168m-T37)
691m
(170m-T39)
5 6 Odense Roklub I
  • Feline Gregersen(1)
178m
(178m-T36)
348m
(170m-T33)
510m
(162m-T35)
669m
(159m-T35)
6 5 Helsingør Roklub I
  • Freja Brorly Dinesen(1)
175m
(175m-T43)
345m
(170m-T43)
504m
(159m-T40)
655m
(151m-T40)
7 1 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
161m
(161m-T41)
321m
(160m-T36)
480m
(159m-T36)
645m
(165m-T40)
8 4 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
173m
(173m-T40)
335m
(162m-T36)
490m
(155m-T41)
642m
(152m-T40)
220
U15 MErgo Junior CII drenge 13 år - 3min
2016-01-30 11:38
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 1 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
222m
(222m-T36)
444m
(222m-T33)
660m
(216m-T33)
884m
(224m-T36)
2 5 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Tobias Bork Kristensen(1)
206m
(206m-T37)
409m
(203m-T31)
610m
(201m-T35)
810m
(200m-T33)
3 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
210m
(210m-T43)
409m
(199m-T33)
604m
(195m-T35)
800m
(196m-T37)
4 3 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
200m
(200m-T36)
401m
(201m-T33)
601m
(200m-T36)
796m
(195m-T39)
5 11 Køge Roklub I
  • Kasper Krejberg(1)
205m
(205m-T45)
406m
(201m-T37)
599m
(193m-T36)
789m
(190m-T40)
6 13 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
218m
(218m-T44)
410m
(192m-T39)
597m
(187m-T36)
788m
(191m-T37)
7 16 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
207m
(207m-T41)
399m
(192m-T31)
588m
(189m-T31)
775m
(187m-T32)
8 4 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
204m
(204m-T47)
400m
(196m-T43)
585m
(185m-T41)
760m
(175m-T41)
9 7 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
193m
(193m-T44)
377m
(184m-T33)
561m
(184m-T35)
753m
(192m-T37)
10 8 Tissø Roklub I
  • Sander Friis(1)
192m
(192m-T37)
371m
(179m-T36)
552m
(181m-T35)
745m
(193m-T36)
11 15 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
199m
(199m-T47)
386m
(187m-T47)
555m
(169m-T43)
734m
(179m-T43)
12 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Mortensen(1)
181m
(181m-T39)
362m
(181m-T33)
537m
(175m-T33)
722m
(185m-T39)
12 12 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
192m
(192m-T45)
373m
(181m-T36)
549m
(176m-T35)
722m
(173m-T35)
14 14 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
189m
(189m-T48)
362m
(173m-T40)
527m
(165m-T39)
696m
(169m-T40)
15 10 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
168m
(168m-T43)
317m
(149m-T36)
464m
(147m-T36)
617m
(153m-T39)
16 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Carl-Emil Knudsen(1)
172m
(172m-T44)
325m
(153m-T36)
471m
(146m-T36)
615m
(144m-T40)
222
U15 WErgo Junior C piger 14 år - 4min
2016-01-30 11:46
Plac. # Navn Tid
1 16 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
270m
(270m-T36)
533m
(263m-T31)
793m
(260m-T31)
1067m
(274m-T35)
2 17 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
259m
(259m-T38)
517m
(258m-T34)
781m
(264m-T36)
1058m
(277m-T40)
3 15 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
270m
(270m-T36)
529m
(259m-T29)
786m
(257m-T29)
1056m
(270m-T35)
4 1 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
265m
(265m-T39)
513m
(248m-T33)
756m
(243m-T33)
1001m
(245m-T35)
5 20 Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen(1)
261m
(261m-T38)
506m
(245m-T32)
741m
(235m-T33)
988m
(247m-T33)
6 14 Roklubben Stevns I
  • Katrine Højgaard(1)
278m
(278m-T42)
522m
(244m-T29)
751m
(229m-T28)
987m
(236m-T30)
7 13 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
254m
(254m-T38)
500m
(246m-T33)
740m
(240m-T33)
977m
(237m-T33)
8 7 Bagsværd Roklub III
  • Julie Johansen (1)
254m
(254m-T44)
489m
(235m-T37)
714m
(225m-T35)
958m
(244m-T41)
9 12 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
263m
(263m-T41)
503m
(240m-T34)
731m
(228m-T33)
953m
(222m-T37)
10 11 Hadsund Roklub II
  • Malou Sloth(1)
240m
(240m-T44)
470m
(230m-T40)
698m
(228m-T42)
934m
(236m-T48)
11 5 Sorø Roklub IV
  • Caroline Ammitzbøll(1)
240m
(240m-T35)
471m
(231m-T29)
697m
(226m-T30)
932m
(235m-T40)
12 19 Sorø Roklub II
  • Pernille Olsen(1)
244m
(244m-T38)
470m
(226m-T32)
697m
(227m-T34)
930m
(233m-T37)
13 10 Sorø Roklub III
  • Emilie Lynæs(1)
235m
(235m-T35)
469m
(234m-T30)
699m
(230m-T31)
929m
(230m-T38)
14 6 Hadsund Roklub III
  • Anne Dyrmose(1)
259m
(259m-T39)
493m
(234m-T32)
704m
(211m-T29)
927m
(223m-T31)
15 3 Bagsværd Roklub I
  • Aya Bødker Grann(1)
249m
(249m-T42)
480m
(231m-T35)
702m
(222m-T34)
925m
(223m-T35)
16 18 Bagsværd Roklub VI
  • Victoria Lotinga(1)
247m
(247m-T38)
477m
(230m-T29)
694m
(217m-T29)
920m
(226m-T34)
17 9 Odense Roklub II
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
238m
(238m-T34)
464m
(226m-T30)
681m
(217m-T29)
898m
(217m-T30)
18 2 Bagsværd Roklub V
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
233m
(233m-T38)
451m
(218m-T31)
665m
(214m-T31)
891m
(226m-T36)
19 4 Bagsværd Roklub IV
  • Olivia Almeida Fesch(1)
04:00.0
224
U15 MErgo Junior C drenge 14 år - 4min
2016-01-30 11:55
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 15 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
298m
(298m-T40)
579m
(281m-T36)
855m
(276m-T35)
1138m
(283m-T39)
2 5 Roklubben Viking II
  • Oliver Acs(1)
289m
(289m-T39)
560m
(271m-T32)
829m
(269m-T33)
1116m
(287m-T35)
3 10 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
284m
(284m-T39)
557m
(273m-T33)
823m
(266m-T32)
1093m
(270m-T34)
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Winter(1)
281m
(281m-T41)
546m
(265m-T35)
802m
(256m-T34)
1066m
(264m-T39)
5 7 Roskilde Roklub I
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
275m
(275m-T32)
526m
(251m-T30)
781m
(255m-T29)
1063m
(282m-T36)
6 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emil Ulnits(1)
277m
(277m-T36)
538m
(261m-T30)
794m
(256m-T31)
1050m
(256m-T36)
7 1 Roskilde Roklub III
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
276m
(276m-T40)
527m
(251m-T34)
778m
(251m-T34)
1032m
(254m-T36)
8 9 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
270m
(270m-T35)
523m
(253m-T29)
769m
(246m-T28)
1020m
(251m-T32)
9 12 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
254m
(254m-T38)
499m
(245m-T33)
740m
(241m-T33)
994m
(254m-T37)
10 8 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
259m
(259m-T41)
493m
(234m-T32)
722m
(229m-T33)
959m
(237m-T33)
11 16 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
247m
(247m-T36)
478m
(231m-T32)
702m
(224m-T32)
926m
(224m-T31)
12 4 Roklubben Viking I
  • Alexander Kruhøfer(1)
238m
(238m-T40)
459m
(221m-T31)
680m
(221m-T32)
914m
(234m-T38)
13 13 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
232m
(232m-T35)
453m
(221m-T32)
672m
(219m-T32)
889m
(217m-T35)
14 11 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Sørensen(1)
200m
(200m-T47)
384m
(184m-T44)
561m
(177m-T42)
747m
(186m-T42)
226
U17 WErgo Junior BII piger 15 år - 2000m
2016-01-30 12:06
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
1:45.9
(1:45.9-T34)
3:38.1
(1:52.2-T28)
5:33.6
(1:55.5-T28)
7:33.2
(1:59.6-T29)
2 14 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
1:51.6
(1:51.6-T35)
3:49.8
(1:58.2-T31)
5:53.9
(2:04.1-T31)
7:49.7
(1:55.8-T36)
3 8 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
1:56.6
(1:56.6-T31)
3:57.2
(2:00.6-T29)
5:57.6
(2:00.4-T29)
7:59.8
(2:02.2-T32)
4 6 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
1:57.6
(1:57.6-T36)
4:02.2
(2:04.6-T34)
6:10.1
(2:07.9-T34)
8:13.2
(2:03.0-T34)
5 3 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
2:03.2
(2:03.2-T33)
4:10.2
(2:07.0-T30)
6:16.2
(2:06.0-T30)
8:20.3
(2:04.1-T32)
6 11 361 I
  • Emilie Markussen(1)
1:57.6
(1:57.6-T45)
4:08.2
(2:10.6-T38)
6:17.6
(2:09.4-T38)
8:29.3
(2:11.8-T41)
7 7 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
2:01.3
(2:01.3-T36)
4:11.0
(2:09.7-T33)
6:22.6
(2:11.6-T33)
8:32.7
(2:10.2-T35)
8 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
2:06.8
(2:06.8-T33)
4:20.9
(2:14.1.0-T29)
6:35.4
(2:14.5-T29)
8:46.5
(2:11.0-T31)
9 12 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
2:01.7
(2:01.7-T32)
4:13.8
(2:12.1.0-T28)
6:31.2
(2:17.4-T28)
8:47.2
(2:16.0-T31)
10 4 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
2:06.2
(2:06.2-T36)
4:20.4
(2:14.2-T34)
6:38.7
(2:18.3-T33)
8:54.6
(2:15.8-T34)
11 16 Københavns Roklub II
  • Bjørk Mosthaf Davidsen(1)
2:00.6
(2:00.6-T35)
4:17.6
(2:17.0-T28)
6:37.2
(2:19.6-T27)
8:55.9
(2:18.7-T27)
12 17 Helsingør Roklub I
  • Mathilde Bruhn(1)
2:11.2
(2:11.2-T33)
4:33.6
(2:22.4-T31)
6:52.4
(2:18.8-T31)
9:13.1
(2:20.6-T31)
13 10 Roklubben Stevns I
  • Mathilde Joensen(1)
2:21.7
(2:21.7-T29)
4:53.8
(2:32.1.0-T28)
7:30.1.0
(2:36.3-T28)
9:56.0
(2:25.9-T29)
228
U17 MErgo Junior BII drenge 15 år - 2000m
2016-01-30 12:37
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Bagsværd Roklub VI
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1:34.8
(1:34.8-T38)
3:14.3
(1:39.5-T33)
4:54.9
(1:40.6-T33)
6:32.2
(1:37.4-T38)
1 24 Færøsk Roforbund I
  • Brandur Kjølbro(1)
1:43.2
(1:43.2-T34)
3:27.2
(1:44.0-T32)
5:11.5
(1:44.3-T32)
6:52.0
(1:40.4-T36)
2 13 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
1:40.8
(1:40.8-T39)
3:24.1.0
(1:43.3-T35)
5:08.7
(1:44.6-T36)
6:52.9
(1:44.2-T38)
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
1:40.9
(1:40.9-T36)
3:26.1
(1:45.2-T33)
5:12.1
(1:46.0-T33)
6:54.2
(1:42.1.0-T37)
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:44.2
(1:44.2-T38)
3:30.2
(1:46.0-T34)
5:14.4
(1:44.2-T36)
6:58.1
(1:43.7-T39)
5 9 Sorø Roklub II
  • (1)
1:44.7
(1:44.7-T35)
3:31.5
(1:46.8-T33)
5:18.1
(1:46.6-T34)
7:02.2
(1:44.1.0-T36)
6 2 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1:48.3
(1:48.3-T37)
3:38.0
(1:49.7-T34)
5:26.0
(1:48.0-T35)
7:08.5
(1:42.5-T39)
2 19 Færøsk Roforbund II
  • Hermann R. Samuelsen(1)
1:44.9
(1:44.9-T34)
3:33.8
(1:48.9-T32)
5:22.7
(1:48.9-T33)
7:09.8
(1:47.2-T36)
7 11 Bagsværd Roklub II
  • Alfred Steensen(1)
1:44.3
(1:44.3-T33)
3:34.9
(1:50.6-T30)
5:27.2
(1:52.3-T29)
7:19.2
(1:51.9-T30)
8 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
1:54.7
(1:54.7-T36)
3:51.1
(1:56.4-T33)
5:46.5
(1:55.4-T34)
7:35.6
(1:49.2-T37)
3 21 Sorø Roklub I
  • (1)
1:51.8
(1:51.8-T28)
3:48.0
(1:56.2-T27)
5:45.5
(1:57.5-T27)
7:38.1
(1:52.5-T30)
4 23 Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
1:50.8
(1:50.8-T33)
3:45.8
(1:55.0-T33)
5:43.6
(1:57.8-T31)
7:38.8
(1:55.2-T30)
9 7 Bagsværd Roklub V
  • Niels Østergaard(1)
1:54.7
(1:54.7-T33)
3:51.3
(1:56.6-T31)
5:48.3
(1:57.0-T32)
7:40.5
(1:52.2-T40)
10 10 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0-T31)
3:48.1.0
(1:57.0-T28)
5:46.0
(1:57.9-T27)
7:41.8
(1:55.7-T30)
5 17 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
1:51.7
(1:51.7-T32)
3:48.4
(1:56.7-T30)
5:46.5
(1:58.1-T30)
7:42.5
(1:56.0-T32)
11 5 Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
1:51.5
(1:51.5-T33)
3:49.0
(1:57.5-T29)
5:47.5
(1:58.5-T30)
7:44.2
(1:56.6-T32)
12 12 Bagsværd Roklub III
  • Jeppe Palmberg(1)
1:48.8
(1:48.8-T33)
3:49.8
(2:01.0-T27)
5:53.0
(2:03.2-T27)
7:53.3
(2:00.3-T31)
13 6 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
1:56.1
(1:56.1-T37)
3:56.9
(2:00.8-T33)
5:57.8
(2:00.9-T34)
7:54.3
(1:56.6-T36)
14 16 Roskilde Roklub V
  • Julius Philipson(1)
1:58.8
(1:58.8-T33)
4:03.4
(2:04.6-T30)
6:10.8
(2:07.4-T29)
8:18.4
(2:07.6-T30)
6 26 Rungsted I
  • Frederik Zöllner(1)
1:57.1
(1:57.1-T37)
4:07.3
(2:10.2-T35)
6:19.8
(2:12.5-T34)
8:29.0
(2:09.2-T35)
7 22 Hadsund Roklub I
  • Dan Erik Andersen(1)
2:07.9
(2:07.9-T33)
4:24.5
(2:16.6-T32)
6:40.5
(2:16.0-T34)
8:49.3
(2:08.7-T34)
8 25 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
2:06.5
(2:06.5-T35)
4:19.4
(2:12.9-T32)
6:25.6
(2:06.2-T34)
8:50.0
(2:24.5-T32)
230
U17 WErgo Junior B piger 16 år - 2000m
2016-01-30 12:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
1:49.2
(1:49.2-T39)
3:42.4
(1:53.2-T32)
5:35.3
(1:52.9-T31)
7:25.1
(1:49.8-T32)
2 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
1:52.1
(1:52.1-T35)
3:48.0
(1:55.9-T31)
5:45.0
(1:57.0-T31)
7:40.9
(1:55.8-T34)
3 5 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
1:53.9
(1:53.9-T35)
3:51.5
(1:57.6-T31)
5:50.9
(1:59.4-T31)
7:45.9
(1:55.0-T33)
4 9 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
1:55.6
(1:55.6-T32)
3:53.0
(1:57.4-T30)
5:51.2
(1:58.2-T30)
7:46.0
(1:54.9-T32)
5 11 Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems(1)
1:57.2
(1:57.2-T35)
3:59.4
(2:02.2-T31)
6:02.2
(2:02.8-T30)
7:58.9
(1:56.7-T34)
6 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
1:56.6
(1:56.6-T34)
3:58.0
(2:01.4-T31)
6:01.0
(2:03.0-T31)
8:01.3
(2:00.3-T33)
7 12 Bagsværd Roklub II
  • Laura Bruun Øemig(1)
1:56.1
(1:56.1-T35)
3:59.5
(2:03.4-T30)
6:01.9
(2:02.4-T30)
8:04.8
(2:02.9-T30)
8 7 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
1:53.7
(1:53.7-T32)
3:57.4
(2:03.7-T28)
6:03.0
(2:05.6-T28)
8:04.9
(2:01.9-T29)
9 10 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
1:57.4
(1:57.4-T33)
3:59.5
(2:02.1-T30)
6:04.6
(2:05.1-T29)
8:06.9
(2:02.3-T30)
10 6 Sorø Roklub III
  • (1)
1:58.5
(1:58.5-T33)
4:01.9
(2:03.4-T30)
6:06.9
(2:05.0-T30)
8:08.9
(2:01.9-T32)
11 8 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
2:01.2
(2:01.2-T34)
4:05.1
(2:03.9-T32)
6:09.1
(2:04.0-T31)
8:11.4
(2:02.2-T32)
12 15 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
1:59.1
(1:59.1-T40)
4:07.1
(2:08.0-T35)
6:16.6
(2:09.5-T36)
8:26.0
(2:09.4-T36)
13 13 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
2:14.7
(2:14.7-T29)
4:33.0
(2:18.3-T26)
6:50.0
(2:17.0-T28)
9:05.4
(2:15.5-T28)
14 14 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Agnete Jersild(1)
2:02.9
(2:02.9-T40)
4:24.3
(2:21.4-T36)
6:46.9
(2:22.6-T37)
9:10.0
(2:23.1.0-T38)
232
U17 MErgo Junior B drenge 16 år - 2000m
2016-01-30 13:11
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0-T35)
3:08.0
(1:35.9-T31)
4:44.8
(1:36.8-T31)
6:25.4
(1:40.6-T33)
2 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
1:37.8
(1:37.8-T35)
3:18.6
(1:40.8-T33)
4:56.4
(1:37.8-T34)
6:31.1
(1:34.8-T38)
3 3 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
1:39.2
(1:39.2-T33)
3:19.0
(1:39.8-T32)
4:59.4
(1:40.4-T31)
6:38.5
(1:39.1.0-T37)
4 6 Ringsted Roklub II
  • Sigurd Hutnik(1)
1:40.3
(1:40.3-T35)
3:22.6
(1:42.3-T32)
5:04.6
(1:42.0-T33)
6:46.3
(1:41.7-T36)
5 11 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nichlas Ulnits(1)
1:40.6
(1:40.6-T39)
3:24.0
(1:43.4-T34)
5:07.9
(1:43.9-T33)
6:50.6
(1:42.7-T36)
6 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
1:38.3
(1:38.3-T37)
3:20.7
(1:42.4-T33)
5:04.4
(1:43.7-T32)
6:50.7
(1:46.3-T33)
7 5 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
1:38.3
(1:38.3-T37)
3:22.0
(1:43.7-T32)
5:07.6
(1:45.6-T32)
6:51.7
(1:44.0-T35)
1 24 Fredericia Roklub I
  • Kaare Mortensen(1)
1:42.7
(1:42.7-T34)
3:26.8
(1:44.1.0-T32)
5:11.2
(1:44.4-T32)
6:52.8
(1:41.6-T34)
8 8 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
1:40.8
(1:40.8-T33)
3:25.0
(1:44.2-T31)
5:10.7
(1:45.7-T31)
6:54.0
(1:43.2-T35)
9 7 Hadsund Roklub II
  • Mathias Laustsen(1)
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:22.4
(1:45.9-T32)
5:10.2
(1:47.8-T33)
6:58.3
(1:48.0-T32)
2 22 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
1:40.8
(1:40.8-T38)
3:27.1.0
(1:46.3-T34)
5:14.0
(1:46.9-T34)
6:59.7
(1:45.7-T37)
10 10 Bagsværd Roklub III
  • Lasse Maigaard(1)
1:41.7
(1:41.7-T38)
3:29.4
(1:47.7-T29)
5:17.3
(1:47.9-T29)
7:04.5
(1:47.2-T34)
11 13 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
1:45.0
(1:45.0-T34)
3:33.5
(1:48.5-T31)
5:23.8
(1:50.3-T30)
7:12.3
(1:48.5-T31)
12 14 Odense Roklub II
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
1:44.7
(1:44.7-T34)
3:35.0
(1:50.3-T31)
5:26.8
(1:51.8-T30)
7:12.6
(1:45.7-T33)
3 20 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
1:47.8
(1:47.8-T32)
3:38.4
(1:50.6-T30)
5:29.1.0
(1:50.7-T30)
7:15.6
(1:46.5-T34)
4 19 361 I
  • Stig Skovbo Olsen(1)
1:40.5
(1:40.5-T39)
3:31.6
(1:51.1.0-T32)
5:26.3
(1:54.7-T33)
7:16.3
(1:50.0-T36)
13 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
1:47.4
(1:47.4-T32)
3:40.0
(1:52.6-T30)
5:33.0
(1:53.0-T31)
7:25.6
(1:52.6-T31)
5 27 Færøsk Roforbund I
  • Fridjohn Eltør(1)
1:45.2
(1:45.2-T35)
3:35.2
(1:50.0-T32)
5:30.2
(1:55.0-T31)
7:30.8
(2:00.5-T30)
6 25 Bagsværd Roklub IV
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
1:51.7
(1:51.7-T34)
3:45.8
(1:54.1-T33)
5:39.3
(1:53.5-T34)
7:33.8
(1:54.5-T38)
14 16 Hvidovre Roklub I
  • Marcus Lyngesen(1)
1:55.3
(1:55.3-T38)
3:56.2
(2:00.9-T35)
5:56.3
(2:00.1.0-T35)
7:53.1
(1:56.8-T37)
7 23 Odense Roklub III
  • Christoffer Steen(1)
1:52.4
(1:52.4-T35)
3:55.5
(2:03.1-T32)
5:59.5
(2:04.0-T31)
7:58.0
(1:58.5-T36)
15 15 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
1:49.8
(1:49.8-T36)
3:52.2
(2:02.4-T29)
5:58.3
(2:06.1-T29)
8:02.5
(2:04.2-T31)
8 21 Københavns Roklub II
  • Kasper Larson(1)
1:59.3
(1:59.3-T34)
4:03.2
(2:03.9-T32)
6:03.1
(1:59.9-T35)
8:04.2
(2:01.0-T36)
9 28 Københavns Roklub III
  • Gabriel Philip(1)
2:01.3
(2:01.3-T33)
4:12.1
(2:10.8-T31)
6:22.9
(2:10.8-T31)
8:33.5
(2:10.7-T31)
234
U18 WErgo Junior AII piger 17 år - 2000m
2016-01-30 13:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0-T37)
3:42.1.0
(1:53.0-T34)
5:34.2
(1:52.1-T34)
7:19.6
(1:45.4-T37)
2 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
1:49.7
(1:49.7-T33)
3:42.1
(1:52.4-T32)
5:34.7
(1:52.6-T32)
7:26.1
(1:51.4-T35)
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
1:53.3
(1:53.3-T34)
3:48.6
(1:55.3-T33)
5:45.2
(1:56.6-T32)
7:40.7
(1:55.6-T33)
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
1:55.7
(1:55.7-T36)
3:52.9
(1:57.2-T34)
5:51.1
(1:58.2-T35)
7:49.2
(1:58.2-T37)
5 7 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
1:55.9
(1:55.9-T35)
3:54.8
(1:58.9-T32)
5:55.6
(2:00.8-T32)
7:59.0
(2:03.5-T31)
6 6 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
1:59.0
(1:59.0-T33)
4:04.3
(2:05.3-T30)
6:11.4
(2:07.1-T31)
8:15.7
(2:04.3-T31)
236
U18 MErgo Junior AII drenge 17 år - 2000m
2016-01-30 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
1:30.1.0
(1:30.1.0-T36)
3:03.2
(1:33.1.0-T33)
4:36.4
(1:33.2-T32)
6:08.0
(1:31.6-T35)
2 2 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
1:32.7
(1:32.7-T40)
3:07.8
(1:35.1.0-T35)
4:43.2
(1:35.4-T34)
6:15.3
(1:32.1.0-T37)
3 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:37.4
(1:37.4-T38)
3:16.9
(1:39.5-T36)
4:53.3
(1:36.4-T37)
6:25.4
(1:32.1.0-T39)
4 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Taulbjerg(1)
1:33.9
(1:33.9-T38)
3:12.9
(1:39.0-T33)
4:51.6
(1:38.7-T33)
6:26.3
(1:34.6-T36)
5 4 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
1:36.2
(1:36.2-T37)
3:15.4
(1:39.2-T32)
4:54.6
(1:39.2-T33)
6:31.8
(1:37.3-T35)
6 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Carlsen(1)
1:36.0
(1:36.0-T35)
3:16.9
(1:40.9-T32)
4:58.1
(1:41.2-T30)
6:34.7
(1:36.6-T34)
7 7 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:39.2
(1:39.2-T36)
3:19.7
(1:40.5-T33)
4:59.9
(1:40.2-T34)
6:36.0
(1:36.2-T35)
8 9 Bagsværd Roklub II
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
1:38.8
(1:38.8-T35)
3:21.3
(1:42.5-T32)
5:04.4
(1:43.1.0-T33)
6:47.8
(1:43.4-T34)
9 10 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0-T36)
3:25.1.0
(1:44.0-T33)
5:09.6
(1:44.5-T33)
6:51.4
(1:41.8-T34)
10 11 Nordslesvigsk Roklub/KCHO I
  • Sebastian Haug Krab(1)
1:39.3
(1:39.3-T37)
3:26.7
(1:47.4-T32)
5:17.2
(1:50.5-T33)
7:06.8
(1:49.6-T34)
11 15 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
1:43.0
(1:43.0-T39)
3:31.7
(1:48.7-T32)
5:22.5
(1:50.8-T31)
7:10.6
(1:48.2-T34)
12 13 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
1:45.0
(1:45.0-T38)
3:34.7
(1:49.7-T33)
5:25.5
(1:50.8-T34)
7:16.7
(1:51.1.0-T33)
13 14 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
1:46.1.0
(1:46.1.0-T40)
3:38.5
(1:52.4-T35)
5:32.9
(1:54.4-T34)
7:24.8
(1:51.9-T35)
14 17 Roklubben Furesø II
  • Benjamin Eibye(1)
1:53.5
(1:53.5-T33)
3:51.5
(1:58.0-T30)
5:51.1
(1:59.6-T32)
7:51.4
(2:00.3-T33)
238
U19 WErgo Junior A piger 18 år - 2000m
2016-01-30 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
1:45.2
(1:45.2-T37)
3:32.4
(1:47.2-T33)
5:20.2
(1:47.8-T33)
7:07.8
(1:47.6-T37)
2 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen(1)
1:45.2
(1:45.2-T38)
3:35.1
(1:49.9-T33)
5:23.8
(1:48.7-T33)
7:09.1
(1:45.3-T37)
3 13 Bagsværd Roklub VI
  • Frida Sanggaard(1)
1:44.9
(1:44.9-T39)
3:33.3
(1:48.4-T37)
5:24.7
(1:51.4-T37)
7:14.2
(1:49.4-T38)
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
1:49.0
(1:49.0-T38)
3:40.3
(1:51.3-T35)
5:32.5
(1:52.2-T34)
7:24.4
(1:51.8-T38)
5 6 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
1:50.8
(1:50.8-T38)
3:46.7
(1:55.9-T32)
5:43.1
(1:56.4-T32)
7:35.3
(1:52.3-T34)
6 12 Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
1:50.9
(1:50.9-T37)
3:45.3
(1:54.4-T34)
5:42.9
(1:57.6-T34)
7:35.6
(1:52.6-T37)
7 10 Bagsværd Roklub IV
  • Mathilde Skovgaard(1)
1:52.6
(1:52.6-T37)
3:47.8
(1:55.2-T33)
5:43.7
(1:55.9-T33)
7:38.6
(1:54.9-T37)
8 11 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
1:52.9
(1:52.9-T34)
3:47.7
(1:54.8-T32)
5:44.3
(1:56.6-T32)
7:40.9
(1:56.6-T34)
9 7 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
1:53.0
(1:53.0-T42)
3:51.9
(1:58.9-T39)
5:52.4
(2:00.5-T39)
7:52.6
(2:00.2-T40)
10 8 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
1:57.6
(1:57.6-T36)
4:03.0
(2:05.4-T34)
6:09.2
(2:06.2-T34)
8:10.8
(2:01.7-T36)
11 5 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
2:03.0
(2:03.0-T35)
4:08.7
(2:05.7-T34)
6:17.0
(2:08.3-T33)
8:21.7
(2:04.6-T36)
240
U19 MErgo Junior A drenge 18 år - 2000m
2016-01-30 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Helsingborg Roddklubb I
  • Gustav Arvidsson(1)
1:34.1.0
(1:34.1.0-T36)
3:09.2
(1:35.1.0-T34)
4:43.6
(1:34.4-T34)
6:15.8
(1:32.3-T36)
2 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
1:34.3
(1:34.3-T39)
3:10.1.0
(1:35.8-T36)
4:46.7
(1:36.6-T36)
6:23.0
(1:36.3-T37)
3 8 Odense Roklub III
  • Oscar Mazza(1)
1:35.5
(1:35.5-T35)
3:13.7
(1:38.2-T31)
4:51.1
(1:37.4-T32)
6:23.4
(1:32.3-T34)
4 3 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
1:35.8
(1:35.8-T41)
3:13.2
(1:37.4-T36)
4:50.3
(1:37.1.0-T36)
6:26.0
(1:35.7-T41)
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
1:36.3
(1:36.3-T38)
3:13.8
(1:37.5-T36)
4:51.0
(1:37.2-T36)
6:27.3
(1:36.2-T37)
6 6 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
1:36.4
(1:36.4-T36)
3:14.6
(1:38.2-T33)
4:53.2
(1:38.6-T33)
6:29.4
(1:36.2-T37)
7 14 Danske Studenters Roklub II
  • Jakob Grænge Hansen(1)
1:34.2
(1:34.2-T38)
3:09.6
(1:35.4-T33)
4:45.2
(1:35.6-T34)
6:30.4
(1:45.2-T35)
8 1 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
1:33.2
(1:33.2-T39)
3:09.6
(1:36.4-T34)
4:48.6
(1:39.0-T30)
6:32.9
(1:44.3-T28)
9 7 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
1:35.9
(1:35.9-T35)
3:15.7
(1:39.8-T32)
4:56.4
(1:40.7-T32)
6:33.9
(1:37.6-T32)
10 10 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
1:38.4
(1:38.4-T37)
3:18.1
(1:39.7-T34)
4:57.8
(1:39.7-T32)
6:35.2
(1:37.4-T33)
11 11 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:35.5
(1:35.5-T43)
3:16.7
(1:41.2-T37)
5:00.0
(1:43.3-T36)
6:40.6
(1:40.6-T37)
12 9 Odense Roklub II
  • Søren Dahl Hansen(1)
1:37.7
(1:37.7-T34)
3:18.6
(1:40.9-T32)
5:00.7
(1:42.1.0-T32)
6:44.0
(1:43.3-T34)
13 15 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøfer(1)
1:38.2
(1:38.2-T34)
3:21.3
(1:43.1.0-T31)
5:04.1
(1:42.8-T31)
6:44.8
(1:40.8-T33)
14 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
1:45.4
(1:45.4-T31)
3:35.6
(1:50.2-T29)
5:27.7
(1:52.1-T28)
7:17.2
(1:49.5-T31)
401
U23 LWErgo Dame Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
2016-01-30 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Sorø Roklub II
  • (1)
1:49.2
(1:49.2-T37)
3:41.2
(1:52.0-T34)
5:33.4
(1:52.2-T34)
7:22.5
(1:49.1.0-T37)
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Persson(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0-T38)
3:40.0
(1:51.9-T34)
5:32.6
(1:52.6-T34)
7:23.2
(1:50.6-T39)
3 4 Bagsværd Roklub IV
  • Iben Østergaard(1)
1:48.6
(1:48.6-T38)
3:40.6
(1:52.0-T34)
5:33.0
(1:52.4-T34)
7:23.4
(1:50.4-T37)
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
1:48.5
(1:48.5-T34)
3:41.0
(1:52.5-T33)
5:32.9
(1:51.9-T32)
7:24.2
(1:51.3-T32)
5 8 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
1:49.3
(1:49.3-T36)
3:42.4
(1:53.1-T33)
5:37.4
(1:55.0-T33)
7:30.8
(1:53.4-T34)
6 7 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
1:51.9
(1:51.9-T40)
3:47.0
(1:55.1-T35)
5:42.5
(1:55.5-T34)
7:33.8
(1:51.3-T36)
7 6 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
1:49.9
(1:49.9-T39)
3:44.5
(1:54.6-T34)
5:39.2
(1:54.7-T35)
7:35.0
(1:55.8-T38)
8 9 Roskilde Roklub II
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0-T34)
3:44.8
(1:53.7-T32)
5:40.0
(1:55.2-T32)
7:35.4
(1:55.5-T32)
9 10 Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch(1)
1:53.1
(1:53.1-T39)
3:49.5
(1:56.4-T35)
5:46.5
(1:57.0-T34)
7:40.9
(1:54.3-T38)
10 13 Odense Roklub II
  • Julie Gaumitz Storm(1)
1:52.7
(1:52.7-T35)
3:48.9
(1:56.2-T31)
5:46.5
(1:57.6-T32)
7:45.2
(1:58.6-T33)
11 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
1:55.3
(1:55.3-T36)
3:53.3
(1:58.0-T34)
5:52.2
(1:58.9-T33)
7:50.3
(1:58.1-T35)
12 12 Roskilde Roklub III
  • Viktoria W Midttun(1)
1:56.8
(1:56.8-T33)
3:57.8
(2:01.0-T31)
5:57.5
(1:59.7-T31)
7:56.1
(1:58.7-T33)
13 15 Bagsværd Roklub III
  • Ida Bruun Øemig(1)
1:57.2
(1:57.2-T36)
3:56.8
(1:59.6-T33)
5:58.0
(2:01.2-T33)
7:57.9
(2:00.0-T33)
14 11 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.9
(1:58.9-T34)
4:06.5
(2:07.6-T32)
6:15.6
(2:09.1-T32)
8:16.1
(2:00.5-T36)
402
U23 WErgo Dame Sen. B (19-22år) - 2000m
2016-01-30 14:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
1:44.6
(1:44.6-T36)
3:31.9
(1:47.3-T33)
5:19.2
(1:47.3-T33)
7:03.4
(1:44.1.0-T35)
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
1:45.6
(1:45.6-T37)
3:34.8
(1:49.2-T32)
5:22.6
(1:47.8-T32)
7:06.2
(1:43.6-T38)
3 8 Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0-T35)
3:36.4
(1:52.3-T30)
5:27.7
(1:51.3-T30)
7:15.0
(1:47.3-T35)
4 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
1:46.3
(1:46.3-T39)
3:36.8
(1:50.5-T35)
5:27.7
(1:50.9-T35)
7:15.2
(1:47.6-T37)
5 4 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
1:48.7
(1:48.7-T38)
3:39.8
(1:51.1.0-T34)
5:31.1
(1:51.3-T35)
7:19.3
(1:48.2-T38)
6 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Funch Petersen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0-T36)
3:39.6
(1:51.5-T32)
5:31.5
(1:51.9-T33)
7:20.5
(1:48.9-T36)
7 9 Danske Studenters Roklub I
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0-T37)
3:43.2
(1:53.1-T35)
5:35.2
(1:52.0-T34)
7:25.0
(1:49.8-T37)
403
U23 LMErgo Herre Sen. B Letvægt (19-22år) - 2000m
2016-01-30 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
1:34.5
(1:34.5-T44)
3:11.9
(1:37.4-T35)
4:48.8
(1:36.9-T35)
6:23.3
(1:34.4-T38)
2 7 Københavns Roklub II
  • Fredrik Leicht(1)
1:36.0
(1:36.0-T38)
3:14.2
(1:38.2-T35)
4:52.3
(1:38.1.0-T34)
6:26.2
(1:33.9-T37)
3 6 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
1:35.6
(1:35.6-T36)
3:14.6
(1:39.0-T34)
4:53.7
(1:39.1.0-T34)
6:27.5
(1:33.8-T38)
4 16 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
1:36.5
(1:36.5-T39)
3:15.6
(1:39.1.0-T35)
4:54.6
(1:39.0-T35)
6:29.4
(1:34.8-T39)
5 4 Lyngby Roklub II
  • Peter Christian Holmquist(1)
1:37.0
(1:37.0-T42)
3:15.2
(1:38.2-T36)
4:52.8
(1:37.6-T37)
6:29.5
(1:36.7-T40)
6 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
1:36.5
(1:36.5-T40)
3:15.9
(1:39.4-T34)
4:54.1
(1:38.2-T35)
6:30.0
(1:35.9-T40)
7 5 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
1:34.7
(1:34.7-T41)
3:14.3
(1:39.6-T36)
4:54.3
(1:40.0-T34)
6:30.6
(1:36.3-T37)
8 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
1:37.6
(1:37.6-T37)
3:17.0
(1:39.4-T36)
4:56.0
(1:39.0-T36)
6:33.5
(1:37.4-T43)
9 15 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
1:38.0
(1:38.0-T34)
3:18.1.0
(1:40.1.0-T32)
4:58.3
(1:40.2-T33)
6:36.4
(1:38.2-T36)
10 9 Bagsværd Roklub IV
  • Marcus Johansen(1)
1:37.7
(1:37.7-T42)
3:17.6
(1:39.9-T38)
4:58.2
(1:40.6-T40)
6:37.3
(1:39.1.0-T47)
11 11 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
1:36.5
(1:36.5-T34)
3:16.9
(1:40.4-T32)
4:58.9
(1:42.0-T31)
6:38.8
(1:39.9-T32)
12 14 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
1:38.6
(1:38.6-T36)
3:18.9
(1:40.3-T34)
5:02.0
(1:43.1.0-T34)
6:46.5
(1:44.4-T34)
13 19 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
1:39.6
(1:39.6-T39)
3:24.0
(1:44.4-T34)
5:08.6
(1:44.6-T34)
6:48.9
(1:40.3-T36)
14 17 Sorø Roklub II
  • (1)
1:37.9
(1:37.9-T37)
3:19.7
(1:41.8-T34)
5:05.4
(1:45.7-T34)
6:50.3
(1:44.8-T34)
15 18 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
1:39.6
(1:39.6-T38)
3:23.7
(1:44.1.0-T35)
5:09.7
(1:46.0-T34)
6:50.5
(1:40.9-T36)
16 8 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
1:39.0
(1:39.0-T35)
3:21.6
(1:42.6-T32)
5:07.3
(1:45.7-T31)
6:51.4
(1:44.2-T31)
17 13 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0-T31)
3:32.1.0
(1:48.0-T28)
5:20.8
(1:48.7-T28)
7:07.3
(1:46.5-T31)
404
U23 MErgo Herre Sen. B (19-22år) - 2000m
2016-01-30 14:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
1:26.6
(1:26.6-T38)
2:56.8
(1:30.2-T35)
4:28.4
(1:31.6-T34)
5:57.9
(1:29.5-T36)
2 3 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
1:30.4
(1:30.4-T36)
3:02.0
(1:31.6-T35)
4:32.8
(1:30.8-T35)
6:00.7
(1:27.9-T38)
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
1:28.4
(1:28.4-T39)
3:01.9
(1:33.5-T34)
4:35.8
(1:33.9-T34)
6:07.5
(1:31.7-T35)
4 6 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
1:32.5
(1:32.5-T36)
3:06.4
(1:33.9-T35)
4:39.8
(1:33.4-T34)
6:11.5
(1:31.7-T35)
6 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
1:32.8
(1:32.8-T36)
3:08.0
(1:35.2-T33)
4:41.7
(1:33.7-T34)
6:13.5
(1:31.8-T39)
7 5 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
1:32.6
(1:32.6-T38)
3:09.2
(1:36.6-T35)
4:47.9
(1:38.7-T34)
6:23.5
(1:35.6-T35)
8 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
1:37.0
(1:37.0-T38)
3:15.0
(1:38.0-T37)
4:52.7
(1:37.7-T36)
6:28.3
(1:35.5-T39)
9 11 Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff(1)
1:33.5
(1:33.5-T40)
3:11.6
(1:38.1.0-T35)
4:51.8
(1:40.2-T34)
6:32.4
(1:40.6-T35)
10 12 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
1:38.0
(1:38.0-T36)
3:18.7
(1:40.7-T32)
5:01.0
(1:42.3-T33)
6:46.1
(1:45.0-T34)
11 10 Odder Roklub I
  • Lukas Paysen(1)
1:42.2
(1:42.2-T36)
3:29.5
(1:47.3-T31)
5:14.3
(1:44.8-T32)
6:53.0
(1:38.7-T35)
405
LWErgo Dame åben Letvægt - 2000m
2016-01-30 14:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
1:44.2
(1:44.2-T40)
3:30.7
(1:46.5-T37)
5:17.4
(1:46.7-T36)
7:01.3
(1:43.9-T43)
2 3 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
1:46.0
(1:46.0-T36)
3:32.3
(1:46.3-T33)
5:18.8
(1:46.5-T33)
7:05.2
(1:46.4-T37)
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Lolk Thomsen(1)
1:45.6
(1:45.6-T36)
3:32.9
(1:47.3-T34)
5:20.5
(1:47.6-T34)
7:06.5
(1:46.0-T40)
4 5 Odense Roklub I
  • Sara Nissen(1)
1:49.2
(1:49.2-T36)
3:43.0
(1:53.8-T33)
5:37.0
(1:54.0-T33)
7:27.5
(1:50.4-T38)
5 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
1:53.8
(1:53.8-T32)
3:49.3
(1:55.5-T31)
5:45.2
(1:55.9-T32)
7:39.4
(1:54.3-T35)
406
WErgo Dame åben - 2000m
2016-01-30 14:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
1:37.3
(1:37.3-T37)
3:17.3
(1:40.0-T33)
4:57.3
(1:40.0-T34)
6:35.3
(1:38.0-T37)
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
1:40.2
(1:40.2-T32)
3:21.7
(1:41.5-T30)
5:03.2
(1:41.5-T31)
6:41.2
(1:37.9-T35)
3 5 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
1:37.8
(1:37.8-T34)
3:20.9
(1:43.1.0-T30)
5:04.5
(1:43.6-T31)
6:42.1
(1:37.6-T36)
4 2 Aarhus Roklub II
  • Nina Hollensen(1)
1:40.9
(1:40.9-T40)
3:25.0
(1:44.1.0-T37)
5:08.5
(1:43.5-T37)
6:46.9
(1:38.4-T41)
5 6 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0-T36)
3:27.6
(1:44.5-T34)
5:13.1
(1:45.5-T33)
6:58.7
(1:45.6-T33)
6 7 Danske Studenters Roklub III
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
1:45.6
(1:45.6-T35)
3:32.9
(1:47.3-T34)
5:22.3
(1:49.4-T34)
7:10.9
(1:48.6-T34)
7 8 Danske Studenters Roklub V
  • Kate Petersen(1)
1:47.9
(1:47.9-T31)
3:37.7
(1:49.8-T29)
5:28.9
(1:51.2-T31)
7:19.3
(1:50.4-T33)
8 1 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
1:48.9
(1:48.9-T36)
3:41.7
(1:52.8-T35)
5:34.2
(1:52.5-T34)
7:22.4
(1:48.3-T39)
9 9 Danske Studenters Roklub IV
  • Samantha Don Robbins(1)
1:48.7
(1:48.7-T33)
3:44.1
(1:55.4-T30)
5:40.6
(1:56.5-T30)
7:33.1
(1:52.6-T32)
407
LMErgo Herre åben Letvægt - 2000m
2016-01-30 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Søgaard Larsen(1)
1:31.1.0
(1:31.1.0-T39)
3:04.3
(1:33.2-T34)
4:37.3
(1:33.0-T34)
6:06.7
(1:29.5-T42)
2 1 Odder Roklub II
  • Steffen Bonde(1)
1:30.9
(1:30.9-T40)
3:03.8
(1:32.9-T36)
4:36.5
(1:32.7-T37)
6:09.3
(1:32.8-T41)
3 2 Danske Studenters Roklub II
  • Mads Rasmussen(1)
1:31.2
(1:31.2-T40)
3:05.3
(1:34.1.0-T36)
4:39.3
(1:34.0-T35)
6:09.8
(1:30.4-T42)
4 5 Roskilde Roklub I
  • Kasper Jørgensen(1)
1:31.7
(1:31.7-T37)
3:05.3
(1:33.6-T34)
4:39.2
(1:33.9-T34)
6:10.2
(1:31.0-T37)
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Espensen(1)
1:32.5
(1:32.5-T37)
3:06.5
(1:34.0-T35)
4:40.5
(1:34.0-T36)
6:12.1
(1:31.6-T39)
6 8 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
1:32.5
(1:32.5-T37)
3:06.5
(1:34.0-T34)
4:40.8
(1:34.3-T34)
6:12.7
(1:31.8-T38)
7 9 Bagsværd Roklub III
  • Oscar Petersen(1)
1:33.2
(1:33.2-T39)
3:07.1
(1:33.9-T36)
4:41.9
(1:34.8-T35)
6:16.7
(1:34.8-T34)
8 7 Roskilde Roklub II
  • Jacob Barsøe(1)
1:33.5
(1:33.5-T37)
3:09.0
(1:35.5-T33)
4:44.4
(1:35.4-T35)
6:17.4
(1:33.0-T37)
9 4 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
1:33.7
(1:33.7-T38)
3:09.2
(1:35.5-T35)
4:46.2
(1:37.0-T35)
6:19.8
(1:33.6-T39)
10 13 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
1:34.9
(1:34.9-T39)
3:11.3
(1:36.4-T37)
4:47.1
(1:35.8-T38)
6:20.9
(1:33.8-T40)
11 10 Lyngby Roklub I
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(1)
1:35.0
(1:35.0-T37)
3:12.1.0
(1:37.1.0-T33)
4:49.9
(1:37.8-T33)
6:26.6
(1:36.7-T35)
12 15 Danske Studenters Roklub IV
  • Niels Geertsen(1)
1:35.0
(1:35.0-T37)
3:13.3
(1:38.3-T34)
4:51.7
(1:38.4-T34)
6:28.3
(1:36.6-T36)
13 14 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
1:36.7
(1:36.7-T37)
3:15.9
(1:39.2-T33)
4:55.4
(1:39.5-T34)
6:33.9
(1:38.5-T34)
14 16 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
1:46.8
(1:46.8-T33)
3:37.4
(1:50.6-T29)
5:29.1.0
(1:51.7-T29)
7:19.5
(1:50.3-T32)
408
MErgo Herre åben - 2000m
2016-01-30 15:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
1:27.0
(1:27.0-T37)
2:55.3
(1:28.3-T36)
4:23.4
(1:28.1.0-T37)
5:51.6
(1:28.2-T37)
2 3 Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
1:28.1.0
(1:28.1.0-T38)
2:59.1
(1:31.0-T34)
4:30.2
(1:31.1.0-T34)
5:57.9
(1:27.7-T37)
3 2 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
1:28.8
(1:28.8-T37)
2:59.9
(1:31.1.0-T34)
4:29.5
(1:29.6-T35)
5:58.1
(1:28.6-T38)
4 4 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
1:28.5
(1:28.5-T36)
2:59.0
(1:30.5-T34)
4:29.7
(1:30.7-T34)
6:01.4
(1:31.7-T37)
5 7 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
1:30.0
(1:30.0-T36)
3:02.6
(1:32.6-T34)
4:34.7
(1:32.1.0-T36)
6:06.3
(1:31.6-T43)
6 8 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
1:30.7
(1:30.7-T35)
3:03.0
(1:32.3-T31)
4:35.5
(1:32.5-T31)
6:06.7
(1:31.1.0-T34)
7 6 Bagsværd Roklub II
  • Ole Søgaard(1)
1:28.9
(1:28.9-T38)
3:01.9
(1:33.0-T34)
4:35.9
(1:34.0-T35)
6:07.2
(1:31.3-T39)
8 5 Danske Studenters Roklub IV
  • Mark Hartsteen(1)
1:30.8
(1:30.8-T34)
3:03.7
(1:32.9-T33)
4:36.8
(1:33.1.0-T32)
6:08.8
(1:31.9-T33)
9 10 Aalborg Roklub III
  • Esben Bach-Sørensen(1)
1:34.4
(1:34.4-T36)
3:09.2
(1:34.8-T34)
4:44.2
(1:35.0-T33)
6:21.2
(1:37.0-T35)
10 16 Danske Studenters Roklub V
  • Søren Hansen(1)
1:34.4
(1:34.4-T36)
3:10.4
(1:36.0-T33)
4:46.4
(1:36.0-T34)
6:21.7
(1:35.3-T35)
11 18 Aalborg Roklub IV
  • Simon Staal Nielsen(1)
1:35.0
(1:35.0-T35)
3:12.7
(1:37.7-T33)
4:50.7
(1:38.0-T33)
6:27.4
(1:36.7-T35)
12 14 Danske Studenters Roklub VI
  • Michael Borg(1)
1:37.8
(1:37.8-T36)
3:18.3
(1:40.5-T33)
4:58.7
(1:40.4-T33)
6:35.1
(1:36.3-T37)
13 11 Aarhus Studenter Roklub I
  • Troels Ilsø Mahneke(1)
1:37.6
(1:37.6-T40)
3:18.7
(1:41.1.0-T33)
5:00.0
(1:41.3-T33)
6:39.2
(1:39.2-T36)
14 19 Team Så I Røgen I
  • Philip Lyng Madsen(1)
1:35.4
(1:35.4-T27)
3:17.0
(1:41.6-T25)
5:00.8
(1:43.8-T24)
6:44.3
(1:43.6-T27)
409
MErgo Herre Universitetsløb - 2000m
2016-01-30 15:27
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Aalborg Roklub IX
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:35.3
(1:35.3-T35)
3:12.8
(1:37.5-T32)
4:50.3
(1:37.5-T33)
6:28.3
(1:38.1.0-T35)
2 1 Aalborg Roklub X
  • Nicolaj Winther(1)
1:36.2
(1:36.2-T34)
3:13.4
(1:37.2-T32)
4:51.0
(1:37.6-T33)
6:29.8
(1:38.7-T35)
3 8 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
1:38.6
(1:38.6-T32)
3:17.2
(1:38.6-T32)
4:55.8
(1:38.6-T32)
6:34.1
(1:38.3-T34)
4 3 Aalborg Roklub VIII
  • Jonas Svane(1)
1:36.9
(1:36.9-T32)
3:14.6
(1:37.7-T31)
4:54.9
(1:40.3-T31)
6:36.1
(1:41.2-T31)
5 11 Aalborg Roklub II
  • Mikkel Paetau(1)
1:38.2
(1:38.2-T31)
3:18.4
(1:40.2-T30)
4:58.5
(1:40.1.0-T29)
6:37.3
(1:38.7-T33)
6 12 Odense Roklub III
  • Søren Gam(1)
1:38.0
(1:38.0-T33)
3:18.3
(1:40.3-T32)
5:00.5
(1:42.2-T32)
6:39.1
(1:38.6-T35)
7 2 Aalborg Roklub V
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
1:39.9
(1:39.9-T34)
3:20.1
(1:40.2-T33)
5:01.4
(1:41.3-T33)
6:40.4
(1:39.0-T35)
8 10 Aalborg Roklub III
  • Markus Schelske(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0-T33)
3:21.3
(1:41.2-T33)
5:04.1
(1:42.8-T34)
6:46.3
(1:42.3-T37)
8 6 Aalborg Roklub IV
  • Nedim Cokljat(1)
1:38.6
(1:38.6-T29)
3:20.1.0
(1:41.5-T28)
5:04.4
(1:44.3-T25)
6:46.3
(1:42.0-T29)
10 5 Aalborg Roklub VI
  • Jakob Andersen Molbech(1)
1:41.7
(1:41.7-T31)
3:23.0
(1:41.3-T32)
5:06.3
(1:43.3-T31)
6:51.8
(1:45.5-T31)
11 7 Odense Roklub II
  • Christian U. Von Linstow(1)
1:40.9
(1:40.9-T34)
3:25.0
(1:44.1.0-T32)
5:10.4
(1:45.4-T32)
6:54.3
(1:43.8-T33)
12 13 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
1:43.4
(1:43.4-T33)
3:27.3
(1:43.9-T31)
5:11.2
(1:43.9-T31)
6:55.3
(1:44.0-T33)
13 4 Aalborg Roklub VII
  • Jesper Quist Jensen(1)
1:41.8
(1:41.8-T32)
3:25.1.0
(1:43.3-T30)
5:09.5
(1:44.4-T30)
6:55.7
(1:46.2-T33)
410
WErgo Dame Universitetsløb - 2000m
2016-01-30 15:27
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Aalborg Dame Roklub I
  • Christene Skovsted(1)
1:48.0
(1:48.0-T32)
3:39.4
(1:51.4-T31)
5:32.1
(1:52.7-T30)
7:26.5
(1:54.4-T30)
2 19 Aalborg Dame Roklub III
  • Jacqline Lemming(1)
1:57.4
(1:57.4-T32)
3:57.4
(2:00.0-T30)
5:56.6
(1:59.2-T30)
7:52.6
(1:56.1-T32)
3 14 Odense Roklub IV
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
1:53.3
(1:53.3-T35)
3:53.1
(1:59.8-T32)
5:53.5
(2:00.4-T33)
7:56.5
(2:03.0-T34)
4 18 Aalborg Dame Roklub II
  • Simona Læsø Christensen(1)
1:57.1
(1:57.1-T29)
3:57.9
(2:00.8-T27)
6:00.0
(2:02.1-T28)
7:59.6
(1:59.7-T31)
5 16 Odense Roklub V
  • Pernille Lind Nielsen(1)
2:01.1
(2:01.1-T39)
4:08.7
(2:07.6-T37)
6:18.1
(2:09.4-T36)
8:26.9
(2:08.9-T38)
501
W/M 4-Stafet Firmastafet 4x500m - 2000m
2016-01-30 15:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Bodycoach.dk I
  • Jesper Jensen(1)
  • Flemming Pristed(2)
  • Anders Lundgren(3)
  • Michael Skjoldan(4)
2:56.1
(2:56.1-T21)
4:30.8
(1:34.7-T38)
6:01.6
(1:30.8-T40)
7:30.5
(1:29.0-T47)
2 3 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • Anne Marie Espersen(1)
  • Anne Morris Bay(2)
  • Liselotte Hammer(3)
  • Birgitte Toft(4)
1:53.2
(1:53.2-T37)
3:45.8
(1:52.6-T35)
5:39.1
(1:53.3-T34)
7:30.6
(1:51.5-T33)
3 5 Bruun & Hjejle III
  • Jannik Dahl(1)
  • Jakob Sevel(2)
  • Christian Kledal(3)
  • Rune Roin(4)
2:56.1
(2:56.1-T20)
4:27.1
(1:31.0-T43)
6:06.5
(1:39.4-T42)
7:40.8
(1:34.3-T36)
4 4 Bruun & Hjejle II
  • Christina Grumstrup(1)
  • Jens Denkov(2)
  • Nils Johannessen(3)
  • Peter Toftager(4)
2:53.1
(2:53.1-T23)
4:33.6
(1:40.5-T37)
6:12.6
(1:39.0-T42)
7:46.9
(1:34.3-T38)
5 6 Bruun & Hjejle I
  • Peter Brandenborg(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Kim Nielsen(3)
  • Lars Sandberg(4)
3:10.3
(3:10.3-T22)
4:39.9
(1:29.6-T42)
6:15.1.0
(1:35.2-T43)
7:49.8
(1:34.7-T41)
6 1 A&C byg I
  • Michal Mollerup(1)
  • Jacob Mathisen(2)
  • Berfun Koyuncu(3)
  • Johnny Petersen(4)
3:04.0
(3:04.0-T23)
4:43.8
(1:39.8-T45)
6:23.6
(1:39.8-T33)
7:54.3
(1:30.7-T35)
502
W/M 4-Stafet Skole- og gymnasiumstafet - 2000m
2016-01-30 15:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Jakob Lillelund(3)
  • (4)
2:40.4
(2:40.4-T29)
4:09.2
(1:28.8-T45)
5:49.1
(1:39.9-T44)
7:25.6
(1:36.4-T41)
2 3 Hadsund Roklub II
  • Mathias Danmark(1)
  • Mikkel Jensen(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Ninna Pedersen(4)
2:57.8
(2:57.8-T26)
4:23.9
(1:26.1.0-T42)
6:11.6
(1:47.7-T47)
7:40.6
(1:29.0-T48)
3 6 Lægårdens Idræts Efterskole, Ro- og talent linie/KCHO I
  • Bastian Secher(1)
  • Jonas Lund(2)
  • Kasper Overgaard(3)
  • Sebastian Krab(4)
3:06.2
(3:06.2-T21)
4:34.4
(1:28.2-T36)
6:13.8
(1:39.4-T39)
7:45.0
(1:31.1.0-T43)
4 5 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Frederik Busk(3)
  • Tobias Grøn(4)
2:45.6
(2:45.6-T25)
4:31.8
(1:46.2-T38)
6:14.5
(1:42.7-T41)
7:45.5
(1:31.0-T44)
5 4 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Thea Bach Stegger(3)
  • Zenia Hvid(4)
2:03.3
(2:03.3-T36)
4:00.2
(1:56.9-T41)
5:53.2
(1:53.0-T43)
7:46.2
(1:53.0-T37)
6 2 Hadsund Roklub IV
  • Malou Sloth(1)
  • Katrine Sander Kjær(2)
  • Haris Alagic(3)
  • Ida Blomstrand(4)
1:50.8
(1:50.8-T37)
3:58.4
(2:07.6-T43)
5:47.0
(1:48.6-T40)
7:51.0
(2:04.0-T49)
7 1 Hadsund Roklub V
  • Anne Dyrmose(1)
  • Frederik Bødker(2)
  • Dan Erik Andersen(3)
  • Elias Roth(4)
2:04.5
(2:04.5-T38)
4:29.2
(2:24.7-T41)
6:32.4
(2:03.2-T40)
8:36.8
(2:04.4-T42)
601
U13 WErgo Junior E/D SPRINT piger 12 år eller yngre - 100m
2016-01-30 15:55
Plac. # Navn 50m100m
1 2 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
0:12.6
(0:12.6-T48)
0:23.6
(0:11.1-T49)
2 9 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
0:13.3
(0:13.3-T54)
0:24.3
(0:11.1-T54)
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:13.9
(0:13.9-T52)
0:25.8
(0:11.9-T56)
4 7 Roklubben Stevns II
  • Maja Møller(1)
0:14.4
(0:14.4-T50)
0:26.6
(0:12.1-T54)
4 3 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
0:14.4
(0:14.4-T46)
0:26.6
(0:12.2-T49)
6 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
0:14.0
(0:14.0-T64)
0:26.7
(0:12.7-T52)
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Alma Lindebjerg Hansen(1)
0:14.4
(0:14.4-T50)
0:26.7
(0:12.2-T49)
8 8 Bagsværd Roklub II
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:14.4
(0:14.4-T50)
0:26.9
(0:12.5-T48)
9 5 Roskilde Roklub II
  • Andrea Berner(1)
0:19.3
(0:19.3-T53)
0:35.7
(0:16.3-T51)
602
U13 MErgo Junior E/D SPRINT drenge 12 år eller yngre - 100m
2016-01-30 15:56
Plac. # Navn 50m100m
1 5 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:22.7
(0:10.8-T39)
2 10 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
0:12.8
(0:12.8-T47)
0:23.8
(0:11.0-T49)
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:13.0
(0:13.0-T60)
0:24.4
(0:11.4-T63)
4 12 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
0:13.1
(0:13.1-T55)
0:24.6
(0:11.5-T52)
5 7 Roskilde Roklub III
  • Konstantin Kaliszan(1)
0:13.1
(0:13.1-T55)
0:24.8
(0:11.7-T51)
6 9 Bagsværd Roklub III
  • Simon Rud Bernhardt(1)
0:14.3
(0:14.3-T55)
0:26.1
(0:11.9-T61)
7 2 Roforeningen KVIK I
  • Harald Hansen(1)
0:14.6
(0:14.6-T45)
0:27.4
(0:12.8-T56)
8 4 Roskilde Roklub I
  • Philip Adler Pehrson(1)
0:15.0
(0:15.0-T60)
0:28.0
(0:13.0-T60)
9 3 Bagsværd Roklub IV
  • Rasmus Bailey(1)
0:14.4
(0:14.4-T63)
0:28.2
(0:13.9-T65)
10 13 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
0:15.3
(0:15.3-T55)
0:28.7
(0:13.4-T54)
11 11 Roklubben Stevns
  • Elias Leen Jensen(1)
0:16.0
(0:16.0-T52)
0:30.1
(0:14.1-T47)
12 6 Roskilde Roklub II
  • Mads Borch(1)
0:16.0
(0:16.0-T49)
0:30.2
(0:14.3-T46)
603
U15 WErgo Junior C SPRINT piger 13-14 år - 200m
2016-01-30 15:57
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.4
(0:09.4-T51)
0:30.0
(0:09.6-T50)
0:40.0
(0:09.9-T49)
2 12 Roklubben Stevns II
  • Katrine Højgaard(1)
0:10.9
(0:10.9-T50)
0:20.7
(0:09.8-T49)
0:30.8
(0:10.1-T47)
0:41.2
(0:10.4-T46)
3 9 Bagsværd Roklub V
  • Emma Braad Olesen(1)
0:11.4
(0:11.4-T47)
0:21.3
(0:09.9-T48)
0:31.3
(0:10.0-T48)
0:41.5
(0:10.2-T47)
4 8 Sorø Roklub IV
  • Caroline Ammitzbøll(1)
0:12.3
(0:12.3-T63)
0:22.7
(0:10.4-T58)
0:33.4
(0:10.7-T61)
0:44.7
(0:11.2-T59)
5 16 Bagsværd Roklub III
  • Julie Johansen (1)
0:12.4
(0:12.4-T53)
0:23.0
(0:10.6-T51)
0:33.8
(0:10.8-T55)
0:45.1
(0:11.3-T48)
6 11 Bagsværd Roklub I
  • Aya Bødker Grann(1)
0:12.5
(0:12.5-T57)
0:23.2
(0:10.7-T50)
0:34.1
(0:10.9-T49)
0:45.6
(0:11.4-T47)
7 3 Bagsværd Roklub VII
  • Victoria Lotinga(1)
0:12.8
(0:12.8-T52)
0:23.6
(0:10.8-T44)
0:34.6
(0:11.0-T44)
0:45.7
(0:11.1-T38)
8 10 Roklubben Stevns I
  • Julie Munch(1)
0:11.8
(0:11.8-T56)
0:22.3
(0:10.5-T51)
0:33.8
(0:11.5-T47)
0:45.9
(0:12.2-T44)
9 1 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
0:12.6
(0:12.6-T53)
0:23.5
(0:10.9-T55)
0:34.6
(0:11.1-T49)
0:46.0
(0:11.4-T52)
10 13 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
0:12.9
(0:12.9-T46)
0:23.9
(0:11.0-T44)
0:35.2
(0:11.3-T43)
0:46.7
(0:11.5-T42)
11 4 Bagsværd Roklub VI
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0:13.3
(0:13.3-T45)
0:24.5
(0:11.2-T43)
0:36.0
(0:11.5-T42)
0:47.7
(0:11.7-T46)
12 6 Bagsværd Roklub IV
  • Olivia Almeida Fesch(1)
0:13.3
(0:13.3-T50)
0:24.9
(0:11.6-T47)
0:36.6
(0:11.7-T46)
0:48.8
(0:12.2-T44)
13 5 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:13.7
(0:13.7-T48)
0:25.6
(0:11.9-T51)
0:38.0
(0:12.4-T49)
0:50.6
(0:12.8-T52)
604
U15 MErgo Junior C SPRINT drenge 13-14 år - 200m
2016-01-30 15:59
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 18 Rødvig Roklub I
  • Patrick Kleestrup(1)
0:10.1
(0:10.1-T60)
0:18.8
(0:08.7-T55)
0:27.8
(0:09.0-T47)
0:37.1
(0:09.3-T51)
1 6 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
0:09.5
(0:09.5-T44)
0:18.0
(0:08.5-T42)
0:26.6
(0:08.6-T42)
0:35.5
(0:08.9-T41)
2 8 Bagsværd Roklub III
  • Emil Winter(1)
0:10.7
(0:10.7-T62)
0:19.7
(0:09.0-T60)
0:28.9
(0:09.2-T52)
0:38.4
(0:09.5-T51)
2 17 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:19.9
(0:09.3-T45)
0:29.5
(0:09.6-T44)
0:39.5
(0:09.9-T42)
3 19 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
0:11.0
(0:11.0-T55)
0:21.0
(0:10.0-T48)
0:31.2
(0:10.2-T47)
0:41.6
(0:10.4-T46)
3 9 Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0:10.9
(0:10.9-T49)
0:19.9
(0:09.0-T53)
0:29.1
(0:09.2-T52)
0:38.5
(0:09.3-T51)
4 11 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
0:10.8
(0:10.8-T56)
0:19.9
(0:09.1-T59)
0:29.1
(0:09.2-T59)
0:38.7
(0:09.6-T50)
4 21 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:22.1
(0:10.2-T47)
0:32.5
(0:10.4-T41)
0:43.0
(0:10.6-T39)
5 22 361 I
  • Sofus Boes(1)
0:11.7
(0:11.7-T67)
0:22.1
(0:10.4-T58)
0:32.8
(0:10.7-T62)
0:43.6
(0:10.9-T61)
5 3 Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:11.1
(0:11.1-T60)
0:20.9
(0:09.8-T43)
0:30.6
(0:09.7-T49)
0:40.5
(0:09.9-T42)
5 20 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
0:11.2
(0:11.2-T64)
0:21.7
(0:10.5-T51)
0:32.5
(0:10.8-T56)
0:43.6
(0:11.1-T54)
6 13 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
0:11.2
(0:11.2-T53)
0:21.0
(0:09.8-T49)
0:31.0
(0:10.0-T48)
0:41.2
(0:10.1-T53)
7 12 Bagsværd Roklub IV
  • Asbjørn Bay(1)
0:12.1
(0:12.1-T50)
0:22.7
(0:10.6-T51)
0:33.5
(0:10.8-T45)
0:44.3
(0:10.9-T44)
7 16 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Rasmus Mortensen(1)
0:11.8
(0:11.8-T56)
0:22.6
(0:10.8-T44)
0:33.6
(0:11.0-T43)
0:45.0
(0:11.3-T48)
8 23 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
0:11.9
(0:11.9-T60)
0:22.6
(0:10.7-T50)
0:33.7
(0:11.1-T43)
0:45.3
(0:11.5-T47)
8 10 Roklubben Stevns I
  • Andreas Møller(1)
0:12.6
(0:12.6-T48)
0:23.1
(0:10.5-T51)
0:33.7
(0:10.6-T51)
0:44.4
(0:10.8-T50)
9 24 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Carl-Emil Knudsen(1)
0:14.1
(0:14.1-T47)
0:26.6
(0:12.5-T48)
0:39.3
(0:12.7-T47)
0:52.6
(0:13.3-T45)
9 1 Roklubben Furesø II
  • Jeppe Petersen(1)
0:11.9
(0:11.9-T71)
0:22.5
(0:10.6-T51)
0:33.5
(0:11.0-T55)
0:44.7
(0:11.3-T48)
10 14 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Hakon Munch Haraldsson(1)
0:13.0
(0:13.0-T69)
0:24.2
(0:11.2-T48)
0:35.7
(0:11.5-T57)
0:47.6
(0:11.9-T50)
11 2 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
0:12.9
(0:12.9-T46)
0:24.3
(0:11.4-T47)
0:36.1
(0:11.8-T41)
0:48.3
(0:12.1-T45)
12 4 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
0:13.8
(0:13.8-T61)
0:26.3
(0:12.5-T48)
0:39.0
(0:12.7-T47)
0:52.0
(0:12.9-T42)
605
U17 WErgo Junior B SPRINT piger 15-16 år - 200m
2016-01-30 16:03
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:19.7
(0:09.0-T53)
0:28.8
(0:09.1-T59)
0:38.2
(0:09.4-T57)
2 14 Bagsværd Roklub II
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
0:10.9
(0:10.9-T50)
0:20.1
(0:09.2-T46)
0:29.5
(0:09.4-T51)
0:39.1
(0:09.6-T44)
3 6 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:19.9
(0:09.2-T59)
0:29.4
(0:09.5-T51)
0:39.2
(0:09.9-T49)
4 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
0:10.8
(0:10.8-T55)
0:20.2
(0:09.4-T51)
0:29.8
(0:09.6-T50)
0:39.6
(0:09.7-T43)
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
0:11.1
(0:11.1-T49)
0:21.1
(0:10.0-T36)
0:31.2
(0:10.1-T36)
0:41.2
(0:10.1-T42)
6 2 Bagsværd Roklub IV
  • Laura Bruun Øemig(1)
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:21.2
(0:09.9-T48)
0:31.3
(0:10.1-T48)
0:41.7
(0:10.4-T41)
7 11 361 I
  • Julie Obel Pedersen(1)
0:11.6
(0:11.6-T57)
0:21.7
(0:10.1-T59)
0:32.1
(0:10.4-T58)
0:42.7
(0:10.6-T62)
8 3 361 II
  • Emilie Markussen(1)
0:11.6
(0:11.6-T62)
0:21.7
(0:10.1-T60)
0:32.1
(0:10.4-T64)
0:42.8
(0:10.8-T61)
9 9 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
0:11.8
(0:11.8-T46)
0:22.1
(0:10.3-T47)
0:32.5
(0:10.4-T40)
0:43.1
(0:10.6-T40)
10 8 Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Agnete Jersild(1)
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.5
(0:10.5-T57)
0:33.3
(0:10.8-T56)
0:44.5
(0:11.3-T53)
11 4 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
0:12.2
(0:12.2-T44)
0:22.9
(0:10.7-T45)
0:33.7
(0:10.8-T39)
0:44.7
(0:11.1-T43)
12 12 Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth(1)
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:23.0
(0:10.7-T51)
0:33.9
(0:10.9-T44)
0:44.9
(0:11.0-T49)
13 10 Helsingør Roklub I
  • Mathilde Bruhn(1)
0:12.1
(0:12.1-T59)
0:23.2
(0:11.1-T54)
0:34.5
(0:11.3-T64)
0:46.3
(0:11.8-T56)
14 16 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
0:12.8
(0:12.8-T51)
0:23.8
(0:11.0-T55)
0:35.3
(0:11.5-T57)
0:47.4
(0:12.0-T60)
606
U17 MErgo Junior B SPRINT drenge 15-16 år - 200m
2016-01-30 16:07
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 11 Ringsted Roklub I
  • Mike Halvor(1)
0:08.8
(0:08.8-T48)
0:16.3
(0:07.5-T64)
0:24.0
(0:07.7-T55)
0:32.0
(0:08.1-T52)
1 19 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
0:09.4
(0:09.4-T58)
0:17.5
(0:08.1-T52)
0:25.7
(0:08.2-T59)
0:34.0
(0:08.3-T50)
2 14 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Magnus Valbirk(1)
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.5
(0:07.7-T55)
0:24.4
(0:07.9-T61)
0:32.6
(0:08.2-T51)
2 18 Róðrarsamband Føroya I
  • Brandur Kjølbro(1)
0:09.2
(0:09.2-T65)
0:17.3
(0:08.1-T74)
0:25.7
(0:08.4-T64)
0:34.4
(0:08.6-T63)
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
0:09.2
(0:09.2-T78)
0:17.1
(0:07.9-T76)
0:25.2
(0:08.1-T74)
0:33.4
(0:08.2-T66)
3 30 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
0:09.5
(0:09.5-T63)
0:17.7
(0:08.2-T59)
0:26.0
(0:08.3-T58)
0:34.6
(0:08.7-T55)
4 31 Bagsværd Roklub III
  • Aksel Bay(1)
0:09.5
(0:09.5-T70)
0:17.8
(0:08.3-T73)
0:26.2
(0:08.4-T65)
0:34.8
(0:08.7-T62)
4 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.7
(0:08.1-T59)
0:26.0
(0:08.3-T58)
0:34.6
(0:08.6-T49)
5 10 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
0:09.4
(0:09.4-T64)
0:17.6
(0:08.2-T66)
0:26.0
(0:08.4-T57)
0:34.7
(0:08.6-T63)
5 20 Sorø Roklub I
  • (1)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:17.9
(0:08.3-T58)
0:26.4
(0:08.5-T50)
0:35.0
(0:08.6-T49)
6 24 Færøsk Roforbund II
  • Fridjohn Eltør(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.8
(0:08.2-T66)
0:26.2
(0:08.4-T64)
0:35.1
(0:08.8-T54)
6 7 Ringsted Roklub II
  • Sigurd Hutnik(1)
0:09.6
(0:09.6-T63)
0:17.8
(0:08.2-T58)
0:26.2
(0:08.4-T64)
0:35.0
(0:08.7-T55)
7 26 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
0:09.5
(0:09.5-T63)
0:17.9
(0:08.4-T57)
0:26.6
(0:08.7-T55)
0:35.5
(0:08.9-T54)
7 1 Roforeningen KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
0:09.6
(0:09.6-T69)
0:18.1
(0:08.5-T57)
0:26.7
(0:08.6-T56)
0:35.6
(0:08.9-T47)
8 4 361 I
  • Stig Skovbo Olsen(1)
0:09.7
(0:09.7-T68)
0:18.2
(0:08.5-T57)
0:27.0
(0:08.8-T48)
0:36.1
(0:09.0-T46)
8 28 Bagsværd Roklub IV
  • Lasse Maigaard(1)
0:09.8
(0:09.8-T86)
0:18.5
(0:08.7-T62)
0:27.3
(0:08.8-T54)
0:36.3
(0:09.0-T53)
9 22 361 II
  • Marcus Fritzbøger(1)
0:09.9
(0:09.9-T49)
0:18.5
(0:08.6-T56)
0:27.4
(0:08.9-T54)
0:36.6
(0:09.2-T52)
9 9 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
0:10.1
(0:10.1-T48)
0:19.0
(0:08.9-T47)
0:27.9
(0:08.9-T47)
0:37.0
(0:09.1-T46)
10 12 Færøsk Roforbund I
  • Hermann R. Samuelsen(1)
0:10.1
(0:10.1-T59)
0:18.9
(0:08.8-T55)
0:27.9
(0:09.0-T53)
0:37.1
(0:09.2-T52)
10 25 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
0:10.3
(0:10.3-T64)
0:19.3
(0:09.0-T53)
0:28.5
(0:09.2-T59)
0:38.0
(0:09.5-T50)
11 13 Roklubben Ægir IV
  • Andreas Z. Andersen(1)
0:10.0
(0:10.0-T60)
0:18.9
(0:08.9-T54)
0:28.0
(0:09.1-T46)
0:37.4
(0:09.3-T45)
11 21 Sorø Roklub II
  • (1)
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:19.8
(0:09.2-T52)
0:29.1
(0:09.3-T52)
0:38.8
(0:09.7-T43)
12 29 Bagsværd Roklub V
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:10.8
(0:10.8-T61)
0:20.4
(0:09.6-T56)
0:30.1
(0:09.7-T49)
0:40.0
(0:09.8-T55)
12 5 Roklubben Ægir II
  • Adrian Flarup Johansen(1)
0:10.5
(0:10.5-T63)
0:19.8
(0:09.3-T45)
0:29.3
(0:09.5-T50)
0:39.1
(0:09.8-T43)
13 15 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
0:10.8
(0:10.8-T61)
0:20.2
(0:09.4-T44)
0:29.7
(0:09.5-T44)
0:39.4
(0:09.7-T44)
13 17 Roklubben Furesø I
  • Stephan Balmes Ibsen(1)
0:11.7
(0:11.7-T61)
0:22.1
(0:10.4-T46)
0:32.8
(0:10.7-T39)
0:43.9
(0:11.1-T43)
14 27 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
0:12.1
(0:12.1-T64)
0:22.8
(0:10.7-T51)
0:33.8
(0:11.0-T55)
0:45.2
(0:11.4-T47)
14 2 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mathias Helgaard Steen Christensen(1)
0:12.8
(0:12.8-T56)
0:23.5
(0:10.7-T56)
0:34.6
(0:11.1-T59)
0:45.9
(0:11.3-T53)
15 6 361 III
  • Magnus Cedergreen(1)
0:12.9
(0:12.9-T65)
0:24.2
(0:11.3-T69)
0:35.8
(0:11.6-T62)
0:47.8
(0:12.0-T55)
607
U19 WErgo Junior A SPRINT piger 17-18 år - 200m
2016-01-30 16:09
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
0:09.9
(0:09.9-T67)
0:18.6
(0:08.7-T62)
0:27.6
(0:09.0-T60)
0:37.1
(0:09.5-T57)
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Mathilde Norking(1)
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:19.9
(0:09.4-T51)
0:29.4
(0:09.5-T50)
0:39.2
(0:09.8-T55)
3 3 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Johanna Munch Haraldsdottir(1)
0:11.8
(0:11.8-T56)
0:21.7
(0:09.9-T61)
0:31.8
(0:10.1-T48)
0:42.1
(0:10.3-T58)
608
U19 MErgo Junior A SPRINT drenge 17-18 år - 200m
2016-01-30 16:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 18 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0:08.4
(0:08.4-T57)
0:15.6
(0:07.2-T58)
0:22.9
(0:07.3-T66)
0:30.2
(0:07.4-T57)
2 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0:07.9
(0:07.9-T69)
0:15.3
(0:07.4-T65)
0:22.8
(0:07.5-T72)
0:30.6
(0:07.8-T61)
3 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Carlsen(1)
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:16.1
(0:07.4-T56)
0:23.7
(0:07.6-T47)
0:31.5
(0:07.8-T46)
5 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:16.7
(0:07.8-T61)
0:24.8
(0:08.1-T52)
0:33.2
(0:08.3-T51)
6 14 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Taulbjerg(1)
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.0
(0:07.9-T61)
0:25.2
(0:08.2-T58)
0:33.6
(0:08.3-T65)
7 15 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
0:09.3
(0:09.3-T77)
0:17.3
(0:08.0-T67)
0:25.6
(0:08.3-T65)
0:34.1
(0:08.5-T63)
8 11 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
0:09.5
(0:09.5-T63)
0:17.6
(0:08.1-T52)
0:25.8
(0:08.2-T51)
0:34.3
(0:08.4-T43)
9 17 Nordslesvigsk Roklub/KCHO I
  • Sebastian Haug Krab(1)
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:17.8
(0:08.3-T51)
0:26.4
(0:08.6-T63)
0:35.3
(0:09.0-T54)
9 2 Roforeningen KVIK I
  • Jeppe Aabye(1)
0:09.5
(0:09.5-T70)
0:17.9
(0:08.4-T50)
0:26.4
(0:08.5-T56)
0:35.3
(0:08.8-T48)
11 6 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Frederik Dyrup Petersen(1)
0:09.6
(0:09.6-T69)
0:18.0
(0:08.4-T57)
0:26.6
(0:08.6-T63)
0:35.5
(0:08.9-T54)
12 19 Bagsværd Roklub II
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
0:10.1
(0:10.1-T65)
0:18.6
(0:08.5-T56)
0:27.4
(0:08.8-T62)
0:36.3
(0:08.9-T54)
13 20 Bagsværd Roklub III
  • Oskar Hagen(1)
0:10.4
(0:10.4-T69)
0:19.2
(0:08.8-T68)
0:28.1
(0:08.9-T61)
0:37.3
(0:09.3-T58)
14 13 361 I
  • Andreas Jeppesen(1)
0:09.9
(0:09.9-T78)
0:18.8
(0:08.9-T61)
0:27.9
(0:09.1-T66)
0:37.4
(0:09.5-T57)
15 4 361 III
  • Victor Tram(1)
0:10.0
(0:10.0-T84)
0:18.8
(0:08.8-T75)
0:27.9
(0:09.1-T66)
0:37.5
(0:09.6-T69)
16 9 361 II
  • Christoffer Vallentin Buchhardt(1)
0:10.4
(0:10.4-T69)
0:19.3
(0:08.9-T67)
0:28.4
(0:09.1-T66)
0:37.6
(0:09.3-T65)
609
WErgo Senior åben SPRINT dame - 200m
2016-01-30 16:13
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 13 Danske Studenters Roklub I
  • Christina Juhl Johansen(1)
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.2
(0:08.5-T49)
0:26.6
(0:08.4-T50)
0:35.1
(0:08.5-T57)
2 1 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Trine Dahl Pedersen(1)
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.2
(0:08.5-T50)
0:26.8
(0:08.6-T49)
0:35.6
(0:08.8-T48)
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
0:09.7
(0:09.7-T56)
0:18.3
(0:08.6-T49)
0:27
(0:08.7-T55)
0:35.8
(0:08.9-T47)
4 11 Aalborg Dame Roklub II
  • Christene Skovsted(1)
0:09.7
(0:09.7-T55)
0:18.4
(0:08.7-T42)
0:27.1
(0:08.7-T48)
0:36.1
(0:08.9-T47)
4 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anne Vestergaard Nielsen(1)
0:09.9
(0:09.9-T60)
0:18.4
(0:08.5-T56)
0:27.1
(0:08.7-T55)
0:36.1
(0:09.0-T60)
6 12 Aalborg Dame Roklub I
  • Christina Donstrup(1)
0:10.2
(0:10.2-T64)
0:18.8
(0:08.6-T56)
0:27.5
(0:08.7-T55)
0:36.4
(0:08.9-T61)
7 3 Danske Studenters Roklub III
  • Kate Petersen(1)
0:10.3
(0:10.3-T47)
0:19.1
(0:08.8-T55)
0:28.1
(0:09.0-T47)
0:37.1
(0:09.1-T53)
8 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Laura Funch Petersen(1)
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:19.8
(0:09.1-T53)
0:28.9
(0:09.1-T53)
0:38.0
(0:09.2-T59)
9 2 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Sofie Brorson Vetner(1)
0:10.6
(0:10.6-T56)
0:19.9
(0:09.3-T58)
0:29.3
(0:09.4-T58)
0:38.8
(0:09.5-T57)
610
MErgo Senior åben SPRINT herrer - 200m
2016-01-30 16:15
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
0:07.9
(0:07.9-T61)
0:14.8
(0:06.9-T61)
0:21.9
(0:07.1-T59)
0:29.1
(0:07.3-T57)
2 15 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
0:08.1
(0:08.1-T74)
0:15.1
(0:07.0-T68)
0:22.2
(0:07.1-T68)
0:29.5
(0:07.3-T66)
3 1 Roforeningen KVIK I
  • Jesper Tronier(1)
0:08.2
(0:08.2-T66)
0:15.3
(0:07.1-T67)
0:22.6
(0:07.3-T65)
0:30.2
(0:07.5-T64)
4 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
0:08.4
(0:08.4-T64)
0:15.6
(0:07.2-T66)
0:23.0
(0:07.4-T57)
0:30.5
(0:07.5-T56)
5 17 Aalborg Roklub II
  • Mikkel Paetau(1)
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:15.5
(0:07.2-T66)
0:23.0
(0:07.5-T56)
0:30.7
(0:07.7-T54)
6 14 Aalborg Roklub IV
  • Nedim Cokljat(1)
0:08.6
(0:08.6-T55)
0:16.0
(0:07.4-T57)
0:23.2
(0:07.2-T58)
0:30.8
(0:07.5-T48)
7 4 PowerFocusedTraining I
  • Kenneth Jay(1)
0:08.1
(0:08.1-T67)
0:15.3
(0:07.2-T67)
0:22.8
(0:07.5-T72)
0:30.9
(0:08.1-T74)
8 5 Aalborg Roklub III
  • Jakob Andersen Molbech(1)
0:08.4
(0:08.4-T72)
0:15.7
(0:07.3-T57)
0:23.2
(0:07.5-T64)
0:31.0
(0:07.8-T62)
9 19 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
0:08.6
(0:08.6-T63)
0:16.1
(0:07.5-T72)
0:23.9
(0:07.8-T54)
0:31.8
(0:07.9-T61)
9 18 Rødvig Roklub II
  • Jan Olsen(1)
0:08.8
(0:08.8-T48)
0:16.4
(0:07.6-T55)
0:24.1.0
(0:07.7-T47)
0:31.8
(0:07.7-T54)
11 13 Randers Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
0:08.6
(0:08.6-T70)
0:16.3
(0:07.7-T70)
0:24.2
(0:07.9-T68)
0:32.4
(0:08.2-T66)
12 20 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
0:08.8
(0:08.8-T68)
0:16.5
(0:07.7-T55)
0:24.4
(0:07.9-T61)
0:32.6
(0:08.3-T58)
13 11 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Jonathan Nielsen(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:16.8
(0:07.7-T62)
0:24.7
(0:07.9-T60)
0:33.0
(0:08.2-T51)
14 12 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.1
(0:07.8-T54)
0:25.0
(0:07.9-T60)
0:33.2
(0:08.1-T59)
14 16 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
0:08.7
(0:08.7-T62)
0:16.4
(0:07.7-T63)
0:24.6
(0:08.2-T44)
0:33.2
(0:08.6-T49)
16 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Frederik Taulbjerg(1)
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.0
(0:07.9-T61)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.4
(0:08.3-T65)
17 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
0:09.2
(0:09.2-T58)
0:17.2
(0:08.0-T60)
0:25.3
(0:08.1-T52)
0:33.7
(0:08.4-T57)
18 9 Rødvig Roklub I
  • Flemming Nielsen(1)
0:10.3
(0:10.3-T52)
0:19.0
(0:08.7-T48)
0:27.7
(0:08.7-T55)
0:36.7
(0:09.0-T47)
19 10 Rødvig Roklub III
  • Tommy Knudsen(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:19.9
(0:09.2-T52)
0:29.4
(0:09.5-T51)
0:39.2
(0:09.8-T49)
611
MErgo Universitetsløb SPRINT Herrer - 200m
2016-01-30 16:17
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.3
(0:07.5-T48)
0:23.8
(0:07.5-T56)
0:31.5
(0:07.7-T47)
1 9 Aalborg Roklub IX
  • Simon Staal Nielsen(1)
0:08.8
(0:08.8-T62)
0:16.2
(0:07.4-T57)
0:23.7
(0:07.5-T64)
0:31.5
(0:07.8-T54)
1 21 Odense Roklub VI
  • Luise Lund Hansen(1)
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:18.7
(0:08.7-T62)
0:27.7
(0:09.0-T53)
0:37.0
(0:09.3-T65)
2 10 Aalborg Dame Roklub I
  • Simona Læsø Christensen(1)
0:10.7
(0:10.7-T50)
0:19.8
(0:09.1-T53)
0:28.9
(0:09.1-T53)
0:38.1
(0:09.2-T52)
3 5 Aalborg Dame Roklub II
  • Jacqline Lemming(1)
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.7
(0:09.5-T50)
0:30.4
(0:09.7-T43)
0:40.1
(0:09.8-T49)
3 2 Aalborg Roklub XII
  • Mathias Køser Thomsen(1)
0:08.7
(0:08.7-T69)
0:16.3
(0:07.6-T47)
0:24
(0:07.7-T47)
0:31.9
(0:07.8-T46)
4 20 Odense Roklub V
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.8
(0:09.6-T56)
0:30.5
(0:09.7-T56)
0:40.6
(0:10.1-T53)
4 8 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
0:08.7
(0:08.7-T69)
0:16.5
(0:07.8-T69)
0:24.1
(0:07.6-T63)
0:32.1
(0:07.9-T61)
5 6 Aalborg Roklub IV
  • Esben Bach-Sørensen(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.5
(0:07.7-T47)
0:24.4
(0:07.9-T45)
0:32.6
(0:08.2-T44)
5 19 Odense Roklub IV
  • Pernille Lind Nielsen(1)
0:12.7
(0:12.7-T52)
0:23.6
(0:10.9-T55)
0:34.8
(0:11.2-T59)
0:46.3
(0:11.4-T47)
6 15 Aalborg Roklub VII
  • Markus Schelske(1)
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:16.9
(0:07.8-T46)
0:24.7
(0:07.8-T54)
0:32.7
(0:08.1-T60)
7 13 Aalborg Roklub III
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.6
(0:07.8-T54)
0:24.6
(0:08.0-T53)
0:32.8
(0:08.1-T44)
8 16 Aalborg Roklub X
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:09.0
(0:09.0-T46)
0:16.9
(0:07.9-T53)
0:25.0
(0:08.1-T52)
0:33.1
(0:08.1-T52)
9 18 Aalborg Roklub VI
  • Jonas Svane(1)
0:09.1
(0:09.1-T52)
0:16.9
(0:07.8-T46)
0:24.9
(0:08.0-T53)
0:33.2
(0:08.3-T51)
10 4 Aalborg Roklub VIII
  • Nicolaj Winther(1)
0:09.4
(0:09.4-T58)
0:17.4
(0:08.0-T53)
0:25.5
(0:08.1-T52)
0:33.6
(0:08.2-T59)
11 7 Aalborg Roklub XI
  • Christian Elgaard Jacobsen(1)
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.2
(0:08.1-T59)
0:25.6
(0:08.4-T57)
0:34.2
(0:08.6-T56)
12 14 Aalborg Roklub V
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.5
(0:08.1-T52)
0:25.8
(0:08.3-T51)
0:34.3
(0:08.5-T56)
12 11 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.5
(0:08.1-T52)
0:25.8
(0:08.3-T43)
0:34.3
(0:08.5-T49)
14 1 Odense Roklub II
  • Christian U. Von Linstow(1)
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:17.8
(0:08.2-T44)
0:26.1
(0:08.3-T43)
0:34.6
(0:08.4-T43)
15 17 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.8
(0:08.2-T51)
0:26.1
(0:08.3-T50)
0:34.7
(0:08.6-T49)
16 12 Odense Roklub III
  • Søren Gam(1)
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:18.4
(0:08.5-T50)
0:26.9
(0:08.5-T50)
0:35.6
(0:08.7-T48)
701
U17 W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m - 2000m
2016-01-30 16:37
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • (4)
2:54.9
(2:54.9-T28)
4:41.6
(1:46.7-T40)
6:27.1
(1:45.5-T47)
8:03.6
(1:36.4-T42)
2 8 Bagsværd Roklub VII
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
  • Laura Bruun Øemig(3)
  • Matilde Hjorth(4)
2:42.4
(2:42.4-T28)
4:32.1
(1:49.7-T33)
6:23.7
(1:51.6-T35)
8:09.3
(1:45.7-T39)
3 9 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Alma Lindebjerg Hansen(4)
2:35.7
(2:35.7-T25)
4:55.3
(2:19.6-T35)
6:56.6
(2:01.3-T37)
8:27.6
(1:31.1.0-T45)
4 11 Bagsværd Roklub V
  • Alfred Steensen(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • Jeppe Palmberg(3)
  • Jakob Rud Bernhardt(4)
3:09.3
(3:09.3-T19)
4:56.0
(1:46.7-T36)
6:44.7
(1:48.7-T38)
8:28.6
(1:43.9-T54)
5 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
2:58.6
(2:58.6-T26)
4:46.1
(1:47.5-T36)
6:32.4
(1:46.3-T36)
8:32.6
(2:00.1.0-T35)
6 4 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Emil Winter(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Asbjørn Bay(4)
2:20.6
(2:20.6-T32)
4:18.3
(1:57.7-T36)
6:41.4
(2:23.1.0-T45)
8:33.2
(1:51.9-T40)
7 18 361
  • Marcus Fritzbøger(1)
  • Julie Obel Pedersen(2)
  • Emilie Markussen(3)
  • Stig Skovbo Olsen(4)
2:55.1
(2:55.1-T23)
4:54.6
(1:59.5-T45)
6:52.3
(1:57.7-T54)
8:35.2
(1:42.9-T46)
8 10 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Cecilie Illum Madsen(3)
  • Trine Leitzke(4)
2:28.9
(2:28.9-T27)
4:45.6
(2:16.7-T40)
6:50.4
(2:04.8-T39)
8:36.0
(1:45.5-T43)
9 5 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
  • Anders Enrico Krog Petersen(2)
  • Stephan Balmes Ibsen(3)
  • Clara Møller(4)
2:33.8
(2:33.8-T35)
4:42.4
(2:08.6-T36)
6:41.9
(1:59.5-T39)
8:37.0
(1:55.1-T38)
10 6 Tissø Roklub I
  • Sabrina Christiansen(1)
  • Robert Watson(2)
  • Sander Friis(3)
  • Isabella Kobæk Larsen(4)
2:52.9
(2:52.9-T22)
4:55.8
(2:02.9-T33)
6:54.8
(1:59.0-T40)
8:47.2
(1:52.3-T37)
11 12 Bagsværd Roklub IV
  • Aya Bødker Grann(1)
  • Victoria Lotinga(2)
  • Olivia Almeida Fesch(3)
  • Svante Witt(4)
2:17.2
(2:17.2-T44)
4:43.1
(2:25.9-T39)
6:50.9
(2:07.8-T41)
8:52.8
(2:01.9-T33)
12 14 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Emma Vestergaard Lybech(4)
2:11.1.0
(2:11.1.0-T34)
4:42.6
(2:31.5-T40)
7:02.5
(2:19.9-T39)
9:05.3
(2:02.8-T39)
13 13 361/Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Sofus Boes(1)
  • Magnus Cedergreen(2)
  • Hakon Munch Haraldsson(3)
  • Mathias Helgaard Steen Christensen(4)
2:50.6
(2:50.6-T33)
4:54.4
(2:03.8-T43)
7:01.2
(2:06.8-T42)
9:17.0
(2:15.8-T50)
14 16 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Magnus Sørensen(4)
3:59.9
(3:59.9-T36)
5:52.2
(1:52.3-T40)
7:42.6
(1:50.4-T40)
9:32.7
(1:50.1.0-T35)
15 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nana Brøndsted(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Carl-Emil Knudsen(3)
  • Rasmus Mortensen(4)
2:42.6
(2:42.6-T39)
4:46.8
(2:04.2-T34)
7:16.4
(2:29.6-T36)
9:34.3
(2:17.8-T42)
16 2 Bagsværd Roklub III
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Julie Johansen (2)
  • Rasmus Bailey(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
2:42.5
(2:42.5-T41)
5:03.4
(2:20.9-T37)
7:58.7
(2:55.3-T57)
10:01.8
(2:03.1-T45)
702
W/M 4-Stafet Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m - 4000m
2016-01-30 17:07
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m
1 13 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
  • Tage Staal(2)
  • Julie Poulsen(3)
  • Steffen Bonde(4)
2:08.6
(2:08.6-T32)
3:58.0
(1:49.4-T36)
5:27.8
(1:29.8-T42)
6:58.5
(1:30.7-T42)
8:42.3
(1:43.8-T39)
10:30.4
(1:48.1.0-T38)
12:14.9
(1:44.5-T37)
13:58.6
(1:43.6-T40)
2 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Christian Mølvig(4)
2:18.1.0
(2:18.1.0-T26)
3:57.2
(1:39.1.0-T37)
5:53.2
(1:56.0-T32)
7:55.0
(2:01.8-T32)
9:30.1
(1:35.1.0-T38)
11:11.6
(1:41.5-T38)
12:44.5
(1:32.9-T39)
14:20.0
(1:35.5-T38)
3 3 Sorø Roklub I
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Peter Lindblom(4)
1:41.6
(1:41.6-T34)
3:25.7
(1:44.1.0-T32)
5:29.7
(2:04.0-T30)
7:33.7
(2:04.0-T31)
9:10.2
(1:36.5-T30)
10:49.9
(1:39.7-T29)
12:35.3
(1:45.4-T31)
14:23.3
(1:48.0-T34)
4 6 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
3:17.0
(3:17.0-T19)
4:52.9
(1:35.9-T40)
6:27.0
(1:34.1.0-T37)
8:02.8
(1:35.8-T36)
9:38.9
(1:36.1.0-T34)
11:15.5
(1:36.6-T34)
12:51.1
(1:35.6-T38)
14:26.5
(1:35.4-T40)
5 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Trine Dahl Pedersen(3)
  • Laura Funch Petersen(4)
2:30.6
(2:30.6-T27)
4:16.9
(1:46.3-T36)
6:04.8
(1:47.9-T39)
7:53.4
(1:48.6-T38)
9:37.8
(1:44.4-T35)
11:23.7
(1:45.9-T33)
12:57
(1:33.3-T41)
14:29.4
(1:32.5-T42)
6 10 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Eskil Bech-Pedersen(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
3:54.3
(3:54.3-T16)
5:28.5
(1:34.2-T39)
7:03.2
(1:34.7-T39)
8:38.1
(1:34.9-T40)
10:04.6
(1:26.5-T39)
11:35.5
(1:30.9-T36)
13:07.2
(1:31.7-T35)
14:38.4
(1:31.3-T37)
7 2 Danske Studenters Roklub II
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Kaspar Guldbæk(3)
  • Frank Steffensen(4)
3:25.7
(3:25.7-T17)
4:55.7
(1:30.0-T37)
6:42.3
(1:46.6-T38)
8:37.9
(1:55.6-T34)
10:08.1
(1:30.2-T36)
11:46.5
(1:38.4-T36)
13:11.1
(1:24.6-T43)
14:39.2
(1:28.1.0-T38)
8 14 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Esben Bach-Sørensen(2)
  • Nedim Cokljat(3)
  • Esben Ravn(4)
4:12.8
(4:12.8-T13)
5:42.9
(1:30.1.0-T35)
7:14.7
(1:31.8-T31)
8:49.9
(1:35.2-T32)
10:22.6
(1:32.7-T34)
11:54.9
(1:32.3-T38)
13:24.7
(1:29.8-T33)
14:53.0
(1:28.5-T34)
9 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anne Vestergaard Nielsen(1)
  • Sofie Brorson Vetner(2)
  • Mads Yding(3)
  • Søren Madsen(4)
2:52.9
(2:52.9-T19)
4:28.6
(1:35.7-T33)
6:17.9
(1:49.3-T33)
8:07.7
(1:49.8-T35)
9:56.8
(1:49.1.0-T34)
11:42.9
(1:46.1.0-T35)
13:20.1
(1:37.2-T33)
14:59.6
(1:39.3-T34)
10 1 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Bo Hartz(4)
2:18.8
(2:18.8-T25)
4:07.6
(1:48.8-T31)
6:02.4
(1:54.8-T35)
7:58.5
(1:56.1-T33)
9:36.8
(1:38.3-T33)
11:18.6
(1:41.8-T33)
13:11.4
(1:52.8-T37)
15:08.5
(1:57.1-T34)
11 12 361/Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Christoffer Vallentin Buchhardt(1)
  • Frederik Dyrup Petersen(2)
  • Johanna Munch Haraldsdottir(3)
  • Asbjørn Lolk-Hansen(4)
2:37.7
(2:37.7-T24)
4:22.0
(1:44.3-T35)
6:19.2
(1:57.2-T39)
8:25.3
(2:06.1-T36)
10:09.1.0
(1:43.8-T44)
12:03.8
(1:54.7-T42)
13:42.6
(1:38.8-T37)
15:27.0
(1:44.3-T36)
12 4 Danske Studenters Roklub I
  • Nanna Hovelsø(1)
  • Christine Flagstad Bech(2)
  • Iben Kiilsgaard(3)
  • Louise Ruby(4)
2:10.6
(2:10.6-T34)
4:12.2
(2:01.6-T36)
6:00.3
(1:48.1.0-T34)
7:53.6
(1:53.3-T33)
9:46.0
(1:52.4-T31)
11:46.8
(2:00.8-T29)
13:34.5
(1:47.7-T37)
15:27.3
(1:52.8-T33)
13 11 361/Gladsaxe Kano og Kajakklub I
  • Victor Tram(1)
  • Stig Skovbo Olsen(2)
  • Andreas Jeppesen(3)
  • Agnete Jersild(4)
2:31.5
(2:31.5-T28)
4:23.1
(1:51.6-T37)
6:30.8
(2:07.7-T42)
8:52.4
(2:21.6-T39)
10:28.8
(1:36.4-T40)
12:21.0
(1:52.2-T40)
14:01.7
(1:40.7-T38)
15:47.7
(1:46.1.0-T36)
703
W/M 4-Stafet Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn - 2000m
2016-01-30 17:33
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Aalborg Universitet I
  • Christian Hauge(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Markus Schelske(4)
2:22.9
(2:22.9-T23)
3:51.8
(1:28.9-T41)
5:19.9
(1:28.1.0-T39)
6:43.4
(1:23.5-T42)
2 4 Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Nicolaj Winther(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
2:24.2
(2:24.2-T25)
3:53.4
(1:29.2-T43)
5:20.0
(1:26.6-T43)
6:45.2
(1:25.2-T41)
3 2 Aalborg Universitet II
  • Simona Læsø Christensen(1)
  • Jacqline Lemming(2)
  • Christina Donstrup(3)
  • Christene Skovsted(4)
1:43.7
(1:43.7-T35)
3:30.1
(1:46.4-T36)
5:15.0
(1:44.9-T38)
6:51.8
(1:36.8-T43)
4 3 Aalborg Universitet III
  • Jesper Quist Jensen(1)
  • Christian Elgaard Jacobsen(2)
  • Jakob Andersen Molbech(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
2:23.0
(2:23.0-T23)
3:56.1
(1:33.1.0-T47)
5:28.3
(1:32.2-T44)
6:55.9
(1:27.6-T49)
5 1 SDU I
  • Tobias Kempf(1)
  • Søren Gam(2)
  • Luise Lund Hansen(3)
  • Elisabeth Kaalund Keller(4)
2:02.4
(2:02.4-T28)
3:49.9
(1:47.5-T39)
5:32.0
(1:42.1.0-T41)
7:01.5
(1:29.6-T38)
6 5 SDU II
  • Christian U. Von Linstow(1)
  • Martin Rønn Sørensen(2)
  • Pernille Lind Nielsen(3)
  • Martina Lundberg(4)
2:03.0
(2:03.0-T30)
4:01.8
(1:58.8-T44)
5:30.8
(1:29.0-T46)
7:05.1
(1:34.3-T40)