Resultater Danske Mesterskaber 2018

100
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
07:39.0
101
30+LWErgo Masters Kvinder  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Róðrarsamband Føroya
  • Sarita Kristina Hansen(1)
07:28.4
2 3 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
07:46.9
104
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • Sarah Lauritzen(1)
607:05.9
2 12 Helmsvej I
  • Christina Rindom(1)
07:07.3
3 6 Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
707:12.9
4 7 Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen(1)
807:19.1
5 9 Næstved Roklub I
  • Lisa Petersen(1)
07:20.6
6 8 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
907:22.6
7 11 Ringsted Roklub I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
07:46.3
105
40+LWErgo Masters Kvinder  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad(1)
07:57.3
2 13 Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
08:13.9
3 14 Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik(1)
08:23.4
108
50+WErgo Masters Kvinder  50+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
07:24.2
2 18 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
07:49.4
3 17 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
07:56.5
109
50+LWErgo Masters Kvinder  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
07:53.5
113
60+LWErgo Masters Kvinder  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 21 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
08:12.8
116
70+WErgo Masters Kvinder  70+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 22 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
08:11.0
117
70+LWErgo Masters Kvinder  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen(1)
08:28.3
150
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
06:11.9
2 2 Tissø Roklub II
  • Bjarke Christensen Bang(1)
06:14.8
3 4 Team Kabul I
  • Lasse Breitensein(1)
06:31.7
4 3 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
06:40.7
5 7 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
07:18.4
6 6 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
07:37.4
151
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
06:34.1
2 10 Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
06:35.3
154
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn Tid
1 16 NSÍ I
  • Jón Nónklett(1)
06:12.1
2 13 Lyngby Roklub/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
06:43.6
3 15 Holte Roklub I
  • Christian Bergmann(1)
06:46.5
158
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:12.7
2 11 Róðrarsamband Føroya I
  • Toni Dam(1)
06:22.8
3 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:40.7
4 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
06:41.6
5 5 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:43.2
6 6 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
06:55.9
7 7 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
07:22.0
8 8 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
07:26.4
9 10 Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin(1)
07:29.9
10 9 Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik(1)
07:33.0
159
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd Roklub I
  • Hellmuth Christian Stuven(1)
06:44.2
2 12 Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander(1)
06:47.8
3 13 Nyborg Roklub II
  • Michael Hainz Christensen(1)
07:21.3
4 14 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
07:22.6
5 16 Roskilde Roklub I
  • Jens Stubbe(1)
07:37.2
162
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn Tid
1 17 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
07:03.2
2 21 Roklubben Skjold I
  • Henrik Koczulab(1)
07:21.4
3 18 Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen(1)
07:25.8
4 20 Maribo Roklub I
  • John Winther(1)
07:27.4
5 19 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
07:33.3
163
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn Tid
1 22 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
07:09.9
166
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
07:21.5
2 19 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
07:50.9
3 20 Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer(1)
07:58.6
4 18 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
08:09.0
167
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:40
Plac. # Navn Tid
1 23 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
07:38.1
2 24 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
07:52.0
170
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 10:10
Plac. # Navn Tid
1 23 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
08:14.0
2 24 Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
08:21.2
3 21 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
08:32.5
4 22 Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann(1)
09:03.8
206
U11 WErgo Junior u. 11 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
02:00.0
2 8 Roklubben Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
02:00.0
208
U11 MErgo Junior u. 11 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
02:00.0
2 6 Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
02:00.0
3 4 Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (1)
02:00.0
4 5 Tissø Roklub I
  • Nicky Alex Olsen(1)
02:00.0
210
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:00.0
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
02:00.0
212
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
02:00.0
214
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter(1)
02:00.0
2 16 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:00.0
3 17 Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard(1)
02:00.0
4 14 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
02:00.0
5 15 Hadsund Roklub II
  • Andrea Guldbæk Christensen(1)
02:00.0
6 18 Roklubben Stevns I
  • Sofie Kristiansen(1)
02:00.0
216
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-01-27 11:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson(1)
02:00.0
2 9 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:00.0
3 5 Hadsund Roklub II
  • Oliver Enggaard Kristensen(1)
02:00.0
4 8 Dragør Roklub II
  • Victor Emil Andreas Hillerup(1)
02:00.0
5 10 Hvidovre Roklub I
  • Philip Hai Nguyen(1)
02:00.0
6 11 Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:00.0
7 6 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
02:00.0
8 7 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Dybkær Sand(1)
02:00.0
9 12 Roklubben Stevns II
  • Kasper B Nielsen(1)
02:00.0
10 3 Hadsund Roklub IV
  • Sebastian Marcus Christensen(1)
02:00.0
11 4 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
02:00.0
218
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2018-01-27 11:26
Plac. # Navn Tid
1 15 Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
03:00.0
2 12 Hvidovre Roklub I
  • Solveig Mølle Lindelof(1)
03:00.0
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
03:00.0
4 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Sofie Carlsen(1)
03:00.0
5 19 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Pil Lind Lousdal(1)
03:00.0
6 17 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
03:00.0
7 7 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Bine Ravn Pedersen(1)
03:00.0
8 5 Holstebro Roklub/KCHO XIV
  • Johanne Thiesen(1)
03:00.0
9 13 Holstebro Roklub/KCHO VI
  • Ida Mølgaard(1)
03:00.0
10 16 Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Liva Krabbe(1)
03:00.0
11 6 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Sille Højris Jensen(1)
03:00.0
12 2 Holstebro Roklub/KCHO VIII
  • Cecillie Mølby(1)
03:00.0
13 18 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Matilde Lægsgaard(1)
03:00.0
14 8 Holstebro Roklub/KCHO XII
  • Laura Væring(1)
03:00.0
15 4 Holstebro Roklub/KCHO X
  • Lærke Engelbrecht Sørensen(1)
03:00.0
220
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2018-01-27 11:38
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
03:00.0
2 2 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
03:00.0
3 19 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
03:00.0
4 13 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
03:00.0
5 15 Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis(1)
03:00.0
6 7 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
03:00.0
7 14 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
03:00.0
8 6 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Oliver Juul Boelsmand(1)
03:00.0
9 4 Holstebro Roklub/KCHO IX
  • Christoffer Jensen(1)
03:00.0
10 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Bjerrum Nielsen(1)
03:00.0
11 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Anders Konradsen Vistisen(1)
03:00.0
12 17 Holstebro Roklub/KCHO X
  • Victor Bach(1)
03:00.0
13 10 Rødvig Roklub II
  • Max Alexander Aliti(1)
03:00.0
14 12 Holstebro Roklub/KCHO XI
  • Lasse Tang Vesterlykke(1)
03:00.0
15 5 Hadsund Roklub III
  • Alexander Krogh Nielsen(1)
03:00.0
16 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Laust Aaskov(1)
03:00.0
17 16 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Wullum(1)
03:00.0
222
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2018-01-27 11:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
04:00.0
2 10 Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft(1)
04:00.0
3 7 Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(1)
04:00.0
4 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
04:00.0
5 8 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
04:00.0
6 4 Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe(1)
04:00.0
7 5 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
04:00.0
8 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
04:00.0
224
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2018-01-27 11:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
04:00.0
2 19 Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen(1)
04:00.0
3 2 Holstebro Roklub/KCHO VII
  • Tobias Kramer(1)
04:00.0
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
04:00.0
5 24 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge(1)
04:00.0
6 5 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
04:00.0
7 3 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen(1)
04:00.0
8 11 Bagsværd Roklub III
  • Elias Ellehammer(1)
04:00.0
9 13 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
04:00.0
10 16 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
04:00.0
11 8 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
04:00.0
12 23 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
04:00.0
13 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
04:00.0
14 4 Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
04:00.0
15 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Bjarke Dommer Christensen(1)
04:00.0
16 17 Tissø Roklub II
  • Magnus Jepsen(1)
04:00.0
17 6 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
04:00.0
18 21 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
04:00.0
19 20 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Kasper Sørensen(1)
04:00.0
20 10 Københavns Roklub I
  • Albert Wendelboe Hindsgaul(1)
04:00.0
21 22 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Lindemose(1)
04:00.0
226
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 12:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
07:30.1
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
07:32.1
3 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
07:46.6
4 7 Róðrarsamband Føroya I
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(1)
07:52.4
5 4 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
07:56.3
6 6 Róðrarsamband Føroya II
  • Elin Døgg Súnadóttir(1)
07:57.1
7 8 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
08:22.3
8 1 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
08:22.5
9 5 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
08:30.4
10 9 Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen(1)
08:36.5
228
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 12:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Oscar Burvil(1)
06:28.3
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
06:37.6
3 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
06:54.8
4 6 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
06:57.3
5 15 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
06:58.5
6 4 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
06:58.7
7 17 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
07:12.4
8 10 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
07:13.8
9 5 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
07:20.5
10 18 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
07:26.1
11 22 Københavns Roklub V
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
07:26.3
12 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
07:36.7
13 16 Københavns Roklub VIII
  • Asbjørn Neumann(1)
07:43.7
14 20 Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:54.9
15 9 Københavns Roklub IV
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
08:08.8
16 7 Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe(1)
08:10.5
230
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 12:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba I Gong(1)
07:25.8
2 1 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
07:25.9
3 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
07:41.5
4 4 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
07:45.1
5 18 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
07:45.4
6 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
08:01.8
7 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
08:02.6
8 9 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
08:10.5
9 16 Roskilde Roklub II
  • Anna Plæhn Poulsen(1)
08:18.4
10 10 Bagsværd Roklub IV
  • Julie Johansen (1)
08:20.3
11 14 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
08:22.4
12 19 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
08:34.5
13 12 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
08:44.0
14 13 Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen(1)
08:44.3
15 17 Odense Roklub III
  • Louise Christensen(1)
08:53.3
16 15 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
08:55.6
232
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 12:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
06:46.5
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
06:54.2
3 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
06:56.4
4 2 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
06:58.3
5 18 Saxkjøbing Roklub I
  • David Vandrup(1)
07:02.6
6 21 Danske Studenters Roklub II
  • Magnus Erik Timm(1)
07:08.6
7 3 Roskilde Roklub II
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
07:09.1
8 5 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
07:10.5
9 8 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
07:24.3
10 12 Københavns Roklub II
  • Dines Nedergaard(1)
07:28.2
11 9 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
07:28.4
12 16 Hvidovre Roklub I
  • Alexander Høgedal(1)
07:28.5
13 23 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Vestereng Larsen(1)
07:30.0
14 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
07:30.9
15 22 Københavns Roklub VII
  • Charlie McDonald(1)
07:34.1
16 17 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
07:38.4
17 14 Københavns Roklub II
  • Frederik Bahne Jessen(1)
07:48.0
18 19 Københavns Roklub III
  • Carl Jensenius(1)
07:48.2
19 11 Sorø Roklub I
  • Peter Skou(1)
07:53.5
20 20 Københavns Roklub VI
  • Tobias Theglev(1)
08:13.4
234
U18 WErgo Junior u. 18 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
07:15.6
2 11 Bagsværd Roklub I
  • Marie Ramm(1)
07:29.7
3 13 Bagsværd Roklub II
  • Matilde Hjorth(1)
07:39.3
4 12 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
07:45.9
5 17 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
08:12.2
6 19 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
08:14.2
7 14 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
08:15.5
8 16 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
08:27.4
9 18 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
08:29.3
236
U18 MErgo Junior u. 18 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
06:23.0
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
06:26.1
3 5 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
06:29.6
4 6 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
06:34.6
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
06:46.4
6 8 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
06:51.0
7 7 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
06:52.1
8 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
06:53.7
9 10 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
07:03.1
10 16 Humlebæk Roklub I
  • Johan Runge Poulsen(1)
07:05.6
11 19 Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson(1)
07:13.8
12 14 Roskilde Roklub III
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
07:14.7
13 12 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
07:25.9
14 21 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
07:29.2
15 17 Hadsund Roklub III
  • Søren Harbo Christiansen(1)
07:40.3
16 20 Københavns Roklub I
  • August Brogren(1)
07:51.3
238
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
07:19.6
2 2 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
07:27.5
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
07:37.0
4 9 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær(1)
07:48.7
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
07:54.3
6 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
08:06.4
7 7 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
08:19.0
240
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
06:07.6
2 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:11.7
3 5 Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
06:28.9
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
06:30.8
5 11 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
06:35.7
6 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nichlas Ulnits(1)
06:38.8
7 7 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
06:44.7
8 9 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
06:50.1
9 16 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Stig Skovbo Olsen(1)
06:51.0
10 12 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Lyngesen(1)
06:52.6
11 14 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
06:53.0
12 13 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
07:00.5
13 15 Københavns Roklub I
  • Anders Grønlund Samuelsen(1)
07:18.5
401
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:54
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
07:09.8
2 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
07:30.4
3 11 Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch(1)
07:32.2
4 10 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
07:35.2
5 9 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
07:37.3
6 13 Bagsværd Roklub IV
  • Ida Langkjær(1)
07:37.9
7 14 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
07:54.1
8 15 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
08:30.6
402
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:08
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard(1)
06:50.4
2 16 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
07:07.6
3 23 Odense Roklub III
  • Mia Sofie Rützou(1)
07:08.5
4 24 Bagsværd Roklub III
  • Sofie Odgaard Herr(1)
07:11.5
5 12 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
07:13.0
6 15 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
07:18.1
7 17 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
07:30.0
8 14 Roskilde Roklub II
  • Simone Sørensen(1)
07:42.3
9 18 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:43.3
10 19 Odense Roklub IV
  • Julie Gaumitz Storm(1)
07:50.2
11 21 Aarhus Roklub III
  • Kirstine Stampe(1)
08:17.0
403
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:24
Plac. # Navn Tid
1 20 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:21.7
2 18 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Puro(1)
06:24.2
3 16 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
06:31.7
4 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
06:35.7
5 15 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
06:44.4
6 19 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
06:49.2
404
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05:54.4
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
05:58.3
3 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
06:11.0
4 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
06:11.1
5 12 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
06:13.3
6 7 Odense Roklub II
  • Oscar Mazza(1)
06:14.2
7 9 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
06:17.7
8 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
06:18.6
9 13 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
06:21.7
10 10 Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
06:25.6
11 16 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
06:27.4
12 14 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
06:43.0
13 17 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:50.3
405
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 13:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
07:02.0
2 2 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
07:06.7
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
07:16.3
4 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
07:22.2
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
07:41.9
406
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:08
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
06:38.7
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
06:53.7
3 5 Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen(1)
07:04.8
4 6 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
07:15.8
5 7 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
07:28.4
407
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Emil Espensen(1)
06:08.8
2 3 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
06:15.9
3 4 Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
06:16.8
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
06:24.5
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
06:27.6
6 10 Aarhus Roklub I
  • James Dodd(1)
06:28.2
7 8 Roforeningen KVIK I
  • Kelvin Yeung(1)
06:43.1
8 13 Danske Studenters Roklub IV
  • Tais Bjerregaard(1)
06:49.3
9 9 Danske Studenters Roklub V
  • Christoffer Hansen(1)
06:54.9
10 12 Roforeningen KVIK II
  • Mikkel Schelde(1)
07:12.5
408
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 14:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub VII
  • Sverri S. Nielsen(1)
05:50.7
2 4 Danske Studenters Roklub V
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
05:53.9
3 5 Danske Studenters Roklub III
  • Lars Fjord Garvey(1)
05:54.2
4 3 Danske Studenters Roklub VIII
  • Frank Steffensen(1)
05:54.9
5 7 Danske Studenters Roklub IV
  • Christoffer Kruse(1)
05:57.1
6 6 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
05:59.0
7 8 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
06:05.0
8 17 Danske Studenters Roklub VI
  • Tobias Kempf(1)
06:05.9
9 9 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
06:10.3
10 10 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
06:15.7
11 13 Lyngby Roklub/KKL II
  • Peter Christian Holmquist(1)
06:18.0
12 18 Danske Studenters Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
06:25.6
13 14 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
06:32.9
14 15 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
06:33.4
15 16 Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
06:52.4
409
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen(1)
06:23.4
2 3 Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
06:26.8
3 6 Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
06:40.2
4 5 Aalborg Universitet XI
  • Mikkel Paetau(1)
06:41.4
5 4 Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen(1)
06:42.4
6 12 Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
06:52.3
7 10 Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen(1)
06:59.1
8 8 Syddansk Universitet I
  • Michael Moerner(1)
07:06.7
9 11 Syddansk Universitet III
  • Mathias Hesselholt Munck(1)
07:24.0
410
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 15:10
Plac. # Navn Tid
1 13 Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
07:35.5
2 14 Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted(1)
07:41.4
3 16 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
07:42.0
4 15 Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
08:14.6
501
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 15:24
Plac. # Navn Tid
1 Rützou&Co I
  • Mia Sofie Rützou(1)
  • Birgit Rützou(2)
  • Claus Rützou(3)
  • Bent Bøgh Pedersen(4)
07:07.2
2 Bodycoach.dk I
  • Michael Skjoldan(1)
  • Klaus Markussen(2)
  • Thomas Christensen(3)
  • Flemming Pristed(4)
07:16.1
3 365 Design I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Peter Rasmussen(2)
  • Brian Sørensen(3)
  • Ole Vindfeldt(4)
07:19.3
4 Bruun & Hjejle II
  • Morten Stakroge(1)
  • Helle Lehmann Staun(2)
  • Majken Hauge Johansen(3)
  • Morten Permin(4)
07:32.6
5 Bagsværd Roklub/Microsoft I
  • Ayrton Massey(1)
  • Marc Hansen(2)
  • Jamie Magee(3)
  • Kat Nunn(4)
07:48.0
6 Bruun & Hjejle III
  • Kim Nielsen(1)
  • Katrien Beuls(2)
  • Julian Ritter(3)
  • Lars Olsen(4)
07:50.3
7 Bodycoach.dk III
  • Lene Ejerskov(1)
  • Mariana Fernanda Hansen(2)
  • Meshkat Javadi(3)
  • Emma Carlsen(4)
07:51.1
8 Bodycoach.dk II
  • Anne-Marie Pyndt Lindberg(1)
  • Anne-Marie Langhans(2)
  • Trine Dam(3)
  • Vibeke Søndergaard(4)
08:02.6
9 PenSam II
  • Rasmus Lau Henningsen(1)
  • Jesper Ingholt(2)
  • Emil Heinrichsen(3)
  • Michael Witthoff(4)
08:06.9
10 Concept2 Dk I
  • Bettina Modest Bruni(1)
  • Marcus Modest Bruni(2)
  • Mikael Modest(3)
  • Steen Modest Bruni(4)
08:21.9
11 Bruun & Hjejle I
  • Jakob Echwald Sevel(1)
  • Elsie Yiu(2)
  • Caroline Frydenberg(3)
  • Ulrik Lindow Sørensen(4)
08:22.2
12 PenSam I
  • Tom Winther(1)
  • Steen Brandt-Olsen(2)
  • Christian Thomassen(3)
  • Mikkel Schlüter Friis(4)
08:25.4
502
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 15:40
Plac. # Navn Tid
1 Hadsund Skole 9.c
  • Zenia Hvid(1)
  • Ida Blomstrand(2)
  • Haris Alagic(3)
  • Laetitia Panero-Bommer(4)
07:59.5
2 Mariagerfjord Gymnasium I
  • Agnete Munk(1)
  • Liane Vestergaard(2)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(3)
  • Mie Mellerup(4)
08:11.3
3 Frederiksberg skole Sorø I
  • Malte Arensbach(1)
  • Peter Skou(2)
  • Rasmus Lind(3)
  • Frederikke Algreen Nielsen(4)
08:15.1
4 Hadsund Skole 6. årg.
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • August Herman Wisholm(3)
  • Oskar Emil Holmriis(4)
08:30.2
5 Vemmedrupskolen I
  • Adam Holmgaard Clausen(1)
  • Kasper Stub Bruselius(2)
  • Oscar Skovbo Steinmüller(3)
  • Ulrikka Kilsholm Petersen(4)
08:30.8
6 Hadsund Skole 8. årg.
  • Lea Lûbeck(1)
  • Malthe Dybdahl Malling(2)
  • Søren Harbo Christiansen(3)
  • Sebastian Dybkær Sand(4)
08:31.8
7 Holstebro Roklub/Rolf Krake I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Bjarke Dommer Christensen(2)
  • Stine Bech Søndergård(3)
  • Christoffer Jensen(4)
08:45.1
8 Holstebro Roklub/Halgaard I
  • Pil Lind Lousdal(1)
  • Sofie Carlsen(2)
  • Bine Ravn Pedersen(3)
  • Sille Højris Jensen(4)
08:49.4
9 Vemmedrupskolen II
  • Zia Sofie Flenskov(1)
  • Lukas Rosted Kristiansen(2)
  • Alexander Livoni(3)
  • Martin Andersen(4)
09:06.1
10 Holstebro Roklub/Rolf Krake II
  • Laura Væring(1)
  • Lærke Engelbrecht Sørensen(2)
  • Sarah Kold(3)
  • Johanne Thiesen(4)
09:20.9
11 Holstebro Roklub/Halgaard II
  • Matilde Lægsgaard(1)
  • Ida Mølgaard(2)
  • Cecillie Mølby(3)
  • Liva Krabbe(4)
09:28.3
12 Holstebro Roklub/Halgaard III
  • Anders Konradsen Vistisen(1)
  • Oliver Juul Boelsmand(2)
  • Magnus Bjerrum Nielsen(3)
  • Laust Aaskov(4)
09:36.7
13 Hadsund Skole 5. årg. I
  • Alexander Krogh Nielsen(1)
  • Oliver Enggaard Kristensen(2)
  • Sebastian Marcus Christensen(3)
  • Elias Roth(4)
09:39.7
14 Hadsund Skole 5. årg. II
  • Mikkel Dybkær Sand(1)
  • Amalie Krogh Nielsen(2)
  • Andrea Guldbæk Christensen(3)
  • Kira Sørensen(4)
09:40.8
15 Holstebro Roklub/Mejrup I
  • Lasse Tang Vesterlykke(1)
  • Victor Bach(2)
  • Kasper Sørensen(3)
  • Tobias Wullum(4)
09:46.5
601
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 100m 1. Afdeling
2018-01-27 15:54
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
23.6
2 5 Roklubben Stevns IV
  • Isabella Bache(1)
23.9
3 9 Roklubben Stevns V
  • Sofie Kristiansen(1)
24.3
3 7 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
24.3
5 10 Roklubben Stevns III
  • Ida Malmgaard(1)
24.4
6 8 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
25.1
602
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 100m 1. Afdeling
2018-01-27 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
22.3
2 1 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Kjartan Munch Haraldsson(1)
23.6
3 4 Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz(1)
26.5
603
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:02
Plac. # Navn Tid
1 18 Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
39.6
2 15 Róðrarsamband Føroya II
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(1)
41.2
3 16 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
42.2
4 13 Roklubben Skjold I
  • Johanne Schousboe(1)
42.3
5 14 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
43.0
6 11 Róðrarsamband Føroya III
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
43.1
7 17 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
45.6
604
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:12
Plac. # Navn Tid
1 14 Róðrarsamband Føroya I
  • Helgi Olsen(1)
34.7
2 15 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Kramer(1)
36.9
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
37.0
4 17 Bagsværd Roklub IV
  • Mads Rubin(1)
37.3
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
37.9
6 10 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
38.6
7 1 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
38.8
8 2 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
39.9
9 8 Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
41.2
10 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl(1)
42.3
11 6 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
42.6
12 9 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
44.7
13 5 Roklubben Skjold I
  • Ask Høyer Splittorff(1)
46.3
14 16 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
46.7
15 13 Bagsværd Roklub III
  • Henning Friedrichsen(1)
49.4
605
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:22
Plac. # Navn Tid
1 7 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
36.1
2 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
37.2
3 20 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
37.8
4 3 Róðrarsamband Føroya III
  • Elin Døgg Súnadóttir(1)
38.6
5 12 Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba I Gong(1)
38.7
6 4 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
39.5
7 16 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
39.8
8 14 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
40.2
9 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Karoline Husted(1)
41.2
10 18 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
41.8
11 9 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
42.2
12 1 Rødvig Roklub I
  • Julie Munch (1)
42.4
13 15 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
43.0
14 17 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
43.1
14 2 Bagsværd Roklub V
  • Julie Johansen (1)
43.1
16 8 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
43.2
17 6 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Koczulab(1)
43.6
18 19 Róðrarsamband Føroya II
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(1)
43.9
19 11 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
44.8
606
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
30.2
2 2 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
32.2
3 14 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
32.8
4 20 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
33.0
5 21 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
33.1
6 15 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
34.5
7 22 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
34.6
8 8 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
34.9
9 12 Róðrarsamband Føroya I
  • Jannik Kambskared Dalfoss(1)
35.7
10 17 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
35.8
10 1 Danske Studenters Roklub II
  • Peter Vestereng Larsen(1)
35.8
12 10 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
36.2
13 19 Bagsværd Roklub IV
  • Casper Girke Christensen(1)
36.4
13 13 Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm(1)
36.4
13 7 Danske Studenters Roklub III
  • Thomas Vestereng Larsen(1)
36.4
16 6 Roklubben Skjold I
  • Bjarke Ramnefjell Schousboe(1)
40.2
17 18 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Lucas Scharff-Poulsen(1)
40.3
18 16 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Hakon Munch Haraldsson(1)
41.1
607
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kjær(1)
36.8
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
37.6
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
38.5
4 1 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
38.8
5 7 Bagsværd Roklub III
  • Marie Ramm(1)
38.9
5 3 Bagsværd Roklub IV
  • Matilde Hjorth(1)
38.9
7 5 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
41.0
8 2 Odder Roklub I
  • Amalie Holst Jensen(1)
44.3
608
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:38
Plac. # Navn Tid
1 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
30.5
2 22 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
30.8
3 21 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Nichlas Ulnits(1)
31.6
4 18 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
31.7
5 3 Roforeningen KVIK III
  • Nicholas Andersen(1)
32.2
6 5 Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang(1)
33.4
7 9 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
33.5
8 12 Kano- og Kajakklubben Nord III
  • Stig Skovbo Olsen(1)
33.6
9 13 Roskilde Roklub II
  • Julius Philipson(1)
33.8
10 19 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
33.9
11 20 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
34.2
11 14 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Mathias Holst Andersen(1)
34.2
13 15 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
34.6
14 7 Roskilde Roklub I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
35.5
15 6 Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
36.2
16 1 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
36.8
17 10 Kano- og Kajakklubben Nord II
  • Mikkel Toft Enderslev(1)
37.4
609
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:46
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou(1)
35.3
2 2 Aarhus Roklub III
  • Maria L.N Hansen(1)
36.6
3 1 Aarhus Roklub V
  • Kirstine Stampe(1)
38.0
4 8 Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
38.6
5 6 Odense Roklub II
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
40.7
610
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 16:54
Plac. # Navn Tid
1 7 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.9
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
30.4
3 5 Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (1)
30.7
4 12 Odense Roklub I
  • Mikkel Iwanoff Kolind(1)
31.5
5 2 Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge(1)
31.6
6 8 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
32.1
6 4 Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
32.1
8 9 Aalborg Roklub V
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
32.8
9 3 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
32.9
10 14 Rødvig Roklub II
  • Tommy Knudsen(1)
39.2
611
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 17:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Aalborg Universitet I
  • Mikkel Paetau(1)
31.1
2 11 Aalborg Universitet VII
  • Jesper Quist Jensen(1)
31.7
3 2 Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
32.3
4 8 Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
32.5
5 4 Syddansk Universitet III
  • Rasmus Nykjær Brejnrod(1)
32.8
6 1 Aalborg Universitet V
  • Asger Laursen(1)
33.2
7 10 Syddansk Universitet IV
  • Michael Moerner(1)
34.5
8 6 Aalborg Universitet IX
  • Søren Bagger Christensen(1)
34.7
9 7 Syddansk Universitet II
  • Mathias Hesselholt Munck(1)
35.5
612
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2018-01-27 17:02
Plac. # Navn Tid
1 12 Aalborg Universitet II
  • Bjørt Winningsted(1)
36.5
2 14 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
37.0
3 13 Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
38.0
4 15 Aalborg Universitet III
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
43.1
701
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 17:10
Plac. # Navn Tid
1 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Filip Blaaberg-Greve(4)
07:13.7
2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Stine Bech Søndergård(2)
  • Sarah Kold(3)
  • Karoline Husted(4)
07:13.8
3 Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo(1)
  • Unnur Wenningsted á Tórgardi(2)
  • Kristianna Skarphedinsdóttir(3)
  • Jannik Kambskared Dalfoss(4)
07:17.7
4 Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(4)
07:22.3
5 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Sofie Carlsen(3)
  • Aske Storm(4)
07:26.3
6 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
  • Julie Valentin Hæk(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
07:27.4
7 Róðrarsamband Føroya II
  • Emma Landgaard Nagurset(1)
  • Helgi Olsen(2)
  • Elin Døgg Súnadóttir(3)
  • Nikoba I Gong(4)
07:30.4
8 Roskilde Roklub I
  • Laura Poulsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
  • Magnus Dollerup Madsen(3)
  • Anna Plæhn Poulsen(4)
07:32.7
9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Nikolaj Dalbøl(4)
07:41.1
10 Bagsværd Roklub I
  • Julie Johansen (1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Astrid Højgaard(4)
07:46.8
11 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Emma Vestergaard Lybech(3)
  • Mads Rubin(4)
07:59.3
12 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
  • Julie Munch (2)
  • Kevin Joensen, (3)
  • Patrick Klestrup (4)
08:14.0
702
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 4000m 1. Afdeling
2018-01-27 17:26
Plac. # Navn Tid
1 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Jeanette Emde Jensen **(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Peter Lindblom(4)
15:23.6
2 Odder Roklub II
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
  • Per Amby(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
15:35.9
3 Bagsværd Roklub II
  • Frederik Larsen(1)
  • Marie Ramm(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Sofie Odgaard Herr(4)
15:48.5
4 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
  • Silja Konoy Davidsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
15:55.7
5 Danske Studenters Roklub I
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
  • Jacob Jespersen(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
15:59.2
6 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
16:03.3
7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Kaare Mortensen (1)
  • Nichlas Ulnits(2)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(3)
  • Magnus Valbirk(4)
16:05.3
8 Kano- og Kajakklubben Nord I
  • Asbjørn Lolk-Hansen(1)
  • Mathias Holst Andersen(2)
  • Stig Skovbo Olsen(3)
  • Mikkel Toft Enderslev(4)
16:28.9
9 Danske Studenters Roklub II
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Sara Lena Josefin Engberg(2)
  • Tanja Nors Tardrup(3)
  • Peter Stenby(4)
16:30.1
10 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Niels Østergaard(4)
16:33.9
11 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Bo Hartz(4)
17:03.7
703
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-27 17:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Universitet I
  • Christina Donstrup(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
06:10.3
2 2 Aalborg Universitet II
  • Asger Laursen(1)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
06:19.3
2 1 Aalborg Universitet III
  • Bjørt Winningsted(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Søren Bagger Christensen(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
06:19.3