Resultater Danske Mesterskaber 2020

100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 DSR IV
  • Samantha Don Robbins(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:17.3
(0:01.0)
2 2 DSR VI
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:06.6
(0:02.0)
3 3 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:22.9
(0:02.0)
101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Rønne I
  • Kate Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:26.5
(0:01.0)
2 7 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:27.3
(0:01.0)
3 6 DSR III
  • Simone Krog Christensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:13.7
(0:02.0)
4 5 DSR II
  • Stine Roum(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:24.7
(0:02.0)
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:05.4
(0:01.0)
2 12 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:11.2
(0:01.0)
3 9 Fr.cia I
  • Lise Mortensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.2
(0:01.0)
4 10 DSR III
  • Tanja Nors Tardrup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:36.1
(0:01.0)
5 11 DSR I
  • Tanja Igland(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:59.0
(0:02.0)
105
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:36.6
(0:01.0)
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.4
(0:01.0)
2 16 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
8:05.5
(0:02.0)
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.9
(0:01.0)
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:54.4
(0:01.0)
2 18 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:54.5
(0:02.0)
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:23.6
(0:02.0)
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 21 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:16.7
(0:02.0)
117
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 22 HDR I
  • Hanne Schackinger(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:00.2
(0:02.0)
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Novo Nordisk I
  • Morten Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:25.6
(0:01.0)
2 2 KVIK IV
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.8
(0:01.0)
3 6 KVIK I
  • Simon Bjærre(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:35.3
(0:01.0)
4 1 KVIK II
  • Christian Schack Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.5
(0:01.0)
5 5 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:00.2
(0:01.0)
6 4 KVIK III
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:09.3
(0:01.0)
151
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:38.1
(0:01.0)
2 7 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:58.3
(0:01.0)
3 8 DSR I
  • Andreas Bech Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:01.2
(0:01.0)
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Landskrona Roddklubb I
  • Maarten Van Den Haak(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:21.2
(0:01.0)
2 10 ARK I
  • Asbjørn Adsersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.1
(0:01.0)
3 19 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.6
(0:01.0)
4 14 Lyngby I
  • Asger Lenzing(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:41.2
(0:01.0)
5 15 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.0
(0:01.0)
6 13 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.3
(0:01.0)
7 20 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:53.6
(0:01.0)
8 21 NedeFraKælderen I
  • Michael Hauch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:57.2
(0:01.0)
9 16 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:59.0
(0:01.0)
10 18 Lindenborg I
  • Erik Borup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:13.8
(0:01.0)
11 17 KVIK II
  • Mark Van Herk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:20.2
(0:01.0)
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 22 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.4
(0:01.0)
2 23 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:53.2
(0:01.0)
3 24 Køge R I
  • Søren Winther(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:43.6
(0:01.0)
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:19.7
(0:01.0)
2 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:26.9
(0:01.0)
3 9 Hellerup I
  • Peter Gammeltoft(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:36.3
(0:01.0)
4 5 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:40.9
(0:01.0)
5 4 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.1
(0:01.0)
6 3 Viking I
  • Rene Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:51.7
(0:01.0)
7 6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:06.9
(0:01.0)
8 7 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:10.4
(0:01.0)
9 8 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:30.2
(0:01.0)
159
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Hadsund I
  • Kuno Lund_Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:04.3
(0:01.0)
2 12 DSR I
  • Peter Maack Groes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:19.9
(0:01.0)
3 10 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:51.7
(0:01.0)
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Odder I
  • Per Amby(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:09.2
(0:01.0)
2 14 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:12.2
(0:01.0)
3 15 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:24.0
(0:01.0)
4 16 Bagsværd I
  • Henrik Thorup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.3
(0:01.0)
163
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 DSR I
  • Lars Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:11.3
(0:01.0)
166
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 Rønne I
  • Geert Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:28.7
(0:01.0)
167
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Lyngby I
  • Hans Nøhr(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:45.8
(0:01.0)
170
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 09:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Bagsværd II
  • Carsten Bech(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:50.4
(0:02.0)
2 22 Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:59.5
(0:02.0)
3 21 Helsingør I
  • Erik Schønnemann(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:34.6
(0:02.0)
206
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 3 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
111m217m
(106m)
306m
(89m)
407m
(101m)
2 4 Rødvig I
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
106m208m
(102m)
302m
(94m)
399m
(97m)
3 2 Rødvig II
  • Josefine Munch(1)
88m178m
(90m)
254m
(76m)
332m
(78m)
4 1 Ringsted I
  • Gudrun J. Johansen(1)
86m171m
(85m)
248m
(77m)
323m
(75m)
208
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
110m221m
(111m)
329m
(108m)
435m
(106m)
2 9 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
91m183m
(92m)
267m
(84m)
348m
(81m)
3 8 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
89m171m
(82m)
258m
(87m)
346m
(88m)
4 6 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
86m173m
(87m)
257m
(84m)
341m
(84m)
5 7 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
68m142m
(74m)
214m
(72m)
285m
(71m)
210
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 11 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
111m217m
(106m)
329m
(112m)
440m
(111m)
2 10 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
108m220m
(112m)
327m
(107m)
430m
(103m)
3 12 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
123m242m
(119m)
341m
(99m)
340m
(-1m)
212
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 15 Landskrona Roddklubb I
  • Max Andersson (1)
130m257m
(127m)
378m
(121m)
489m
(111m)
2 14 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
125m244m
(119m)
352m
(108m)
466m
(114m)
3 13 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
119m232m
(113m)
341m
(109m)
444m
(103m)
214
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn Længde
1 19 Sorø III
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
143m278m
(135m)
410m
(132m)
542m
(132m)
2 21 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
131m260m
(129m)
382m
(122m)
498m
(116m)
3 22 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
129m260m
(131m)
376m
(116m)
480m
(104m)
4 18 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
121m239m
(118m)
354m
(115m)
468m
(114m)
5 17 Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen(1)
124m239m
(115m)
347m
(108m)
452m
(105m)
6 16 Ringsted I
  • Johanna J. Johansen(1)
103m207m
(104m)
313m
(106m)
416m
(103m)
7 20 Hadsund I
  • Astrid Olivia Andersen(1)
0m
216
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2020-01-18 11:56
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 25 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Nóa Heri Rúnason(1)
133m263m
(130m)
394m
(131m)
532m
(138m)
2 27 Bagsværd I
  • Storm Genet(1)
132m266m
(134m)
395m
(129m)
526m
(131m)
3 28 Holstebro/KCHO II
  • Andreas Bork Kristensen(1)
129m258m
(129m)
390m
(132m)
522m
(132m)
4 24 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
122m245m
(123m)
358m
(113m)
473m
(115m)
5 26 Nyborg I
  • Bertil Remenyik Høier(1)
114m229m
(115m)
343m
(114m)
455m
(112m)
6 23 Bagsværd II
  • Jacob Austin Munkholm(1)
94m190m
(96m)
283m
(93m)
371m
(88m)
218
U15 WErgo Piger U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-01-18 12:19
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 9 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
218m414m
(196m)
600m
(186m)
789m
(189m)
2 2 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson(1)
195m388m
(193m)
581m
(193m)
781m
(200m)
3 5 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
189m376m
(187m)
564m
(188m)
757m
(193m)
4 13 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
201m387m
(186m)
568m
(181m)
751m
(183m)
5 8 Holstebro/KCHO V
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
193m380m
(187m)
563m
(183m)
745m
(182m)
6 12 Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
187m365m
(178m)
542m
(177m)
722m
(180m)
7 1 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
183m360m
(177m)
533m
(173m)
719m
(186m)
8 11 Hadsund II
  • Marie Ellen Toft Sørensen(1)
184m362m
(178m)
539m
(177m)
717m
(178m)
9 14 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
182m362m
(180m)
541m
(179m)
715m
(174m)
10 3 Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
185m363m
(178m)
537m
(174m)
714m
(177m)
11 7 Holstebro/KCHO VI
  • Amalie Borbye Astrup(1)
185m360m
(175m)
528m
(168m)
698m
(170m)
12 6 Hadsund V
  • Celine Rohde Bruun Hansen(1)
187m356m
(169m)
520m
(164m)
679m
(159m)
13 10 Hadsund IV
  • Josefine Antoinette Brink(1)
178m345m
(167m)
510m
(165m)
671m
(161m)
14 15 Hadsund III
  • Victoria Clara Brink(1)
161m323m
(162m)
481m
(158m)
639m
(158m)
15 4 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
167m328m
(161m)
477m
(149m)
626m
(149m)
16 16 Hadsund
  • Kathrine Jacobsen(1)
162m317m
(155m)
467m
(150m)
614m
(147m)
220
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 3min 1. Afdeling
2020-01-18 12:19
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 21 København I
  • Woody Lori-Leth(1)
226m436m
(210m)
633m
(197m)
826m
(193m)
2 17 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
203m405m
(202m)
605m
(200m)
806m
(201m)
3 18 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
189m381m
(192m)
572m
(191m)
770m
(198m)
4 19 Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
201m395m
(194m)
583m
(188m)
770m
(187m)
5 25 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
181m363m
(182m)
544m
(181m)
724m
(180m)
6 24 Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard(1)
188m369m
(181m)
545m
(176m)
721m
(176m)
7 20 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
196m379m
(183m)
548m
(169m)
714m
(166m)
8 27 Holstebro/KCHO II
  • William Kjær Salmansen(1)
171m342m
(171m)
512m
(170m)
690m
(178m)
9 22 Roskilde I
  • Ibrahim Zahid(1)
174m331m
(157m)
485m
(154m)
643m
(158m)
10 26 København III
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
170m330m
(160m)
479m
(149m)
633m
(154m)
11 23 Roskilde II
  • Ismail Zahid(1)
166m312m
(146m)
458m
(146m)
597m
(139m)
222
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-01-18 12:35
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 8 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Bára Wang Olsen(1)
261m517m
(256m)
772m
(255m)
1028m
(256m)
2 11 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
261m508m
(247m)
759m
(251m)
1022m
(263m)
3 9 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
271m522m
(251m)
766m
(244m)
1010m
(244m)
4 3 Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
265m510m
(245m)
750m
(240m)
997m
(247m)
5 12 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
254m496m
(242m)
737m
(241m)
978m
(241m)
6 6 Holstebro/KCHO IV
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
253m484m
(231m)
718m
(234m)
978m
(260m)
7 4 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
249m482m
(233m)
714m
(232m)
961m
(247m)
8 13 Hadsund I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
243m480m
(237m)
718m
(238m)
959m
(241m)
9 7 Holstebro/KCHO II
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
254m487m
(233m)
717m
(230m)
949m
(232m)
10 10 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
245m479m
(234m)
709m
(230m)
945m
(236m)
11 1 Hadsund II
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
242m472m
(230m)
700m
(228m)
938m
(238m)
12 2 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
271m495m
(224m)
717m
(222m)
938m
(221m)
13 5 Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf(1)
236m461m
(225m)
684m
(223m)
918m
(234m)
14 14 København I
  • Klara Bruun Felthaus(1)
228m431m
(203m)
630m
(199m)
836m
(206m)
224
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2020-01-18 12:35
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 28 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
302m588m
(286m)
864m
(276m)
1147m
(283m)
2 18 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Magnus Patursson Midjord(1)
273m548m
(275m)
826m
(278m)
1112m
(286m)
3 35 Dragør II
  • Magnus Bang(1)
292m564m
(272m)
831m
(267m)
1105m
(274m)
4 15 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
296m564m
(268m)
824m
(260m)
1082m
(258m)
5 30 Holstebro/KCHO V
  • Rasmus Bechmann(1)
262m525m
(263m)
789m
(264m)
1074m
(285m)
6 22 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Regin Malaki Henriksen(1)
279m553m
(274m)
815m
(262m)
1072m
(257m)
7 23 Landskrona Roddklubb I
  • Hjalmar Larsson(1)
286m552m
(266m)
804m
(252m)
1051m
(247m)
8 36 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
272m529m
(257m)
782m
(253m)
1035m
(253m)
9 21 Sorø I
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
280m532m
(252m)
780m
(248m)
1034m
(254m)
10 24 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
262m506m
(244m)
747m
(241m)
1004m
(257m)
11 29 Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen(1)
246m493m
(247m)
742m
(249m)
989m
(247m)
12 34 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
259m507m
(248m)
750m
(243m)
988m
(238m)
13 37 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
244m485m
(241m)
729m
(244m)
985m
(256m)
14 33 København I
  • Hector Carriero(1)
271m514m
(243m)
746m
(232m)
985m
(239m)
15 32 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
255m495m
(240m)
731m
(236m)
971m
(240m)
16 27 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
264m513m
(249m)
747m
(234m)
970m
(223m)
17 16 Holstebro/KCHO IV
  • William Ørts(1)
243m477m
(234m)
709m
(232m)
946m
(237m)
18 19 Bagsværd II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
261m497m
(236m)
723m
(226m)
945m
(222m)
19 17 Holstebro/KCHO III
  • Lucas Sittrup Kallesøe(1)
235m465m
(230m)
693m
(228m)
929m
(236m)
20 20 Bagsværd V
  • Erik Friedrichsen(1)
243m474m
(231m)
695m
(221m)
914m
(219m)
21 26 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
230m450m
(220m)
667m
(217m)
898m
(231m)
22 38 Holstebro/KCHO
  • Marco Riemenschneider(1)
221m427m
(206m)
632m
(205m)
846m
(214m)
23 31 Bagsværd I
  • Aske Saltbæk(1)
252m492m
(240m)
707m
(215m)
707m
(0m)
226
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 12:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:52.5
(0:01.0)
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:59.9
(0:01.0)
3 4 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:23.5
(0:02.0)
4 5 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:42.8
(0:02.0)
5 2 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:48.6
(0:02.0)
6 6 Odder II
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:51.6
(0:02.0)
228
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 12:48
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:51.0
(0:01.0)
2 9 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:04.0
(0:01.0)
3 25 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:06.7
(0:01.0)
4 8 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:09.4
(0:01.0)
5 10 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:11.5
(0:01.0)
6 16 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Petur Fróðason(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:11.7
(0:01.0)
7 11 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:13.2
(0:01.0)
8 24 KVIK I
  • Emil Thim Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.7
(0:01.0)
9 13 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.1
(0:01.0)
10 26 København III
  • Sylvester Keinicke Jørgensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:39.5
(0:01.0)
11 17 Bagsværd III
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:40.0
(0:01.0)
12 21 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:42.3
(0:01.0)
13 15 Hadsund I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:50.3
(0:01.0)
14 14 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:54.4
(0:01.0)
15 20 Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Jakhammer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:55.1
(0:01.0)
16 12 Jels II
  • Mikkel Peter Noe(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:06.4
(0:01.0)
17 19 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:21.4
(0:02.0)
18 28 København II
  • Viggo Lambert(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:43.2
(0:02.0)
19 27 Bagsværd II
  • Jakob Lynbech(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:52.7
(0:02.0)
20 22 Lyngby I
  • Alexander Walker(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:56.9
(0:02.0)
21 18 Roskilde I
  • Anders Lendal Holm(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:04.9
(0:02.0)
230
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:07
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:35.0
(0:01.0)
2 7 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:44.1
(0:01.0)
3 6 Odense/KCO I
  • Alba Sundstrøm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:03.3
(0:02.0)
4 2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:21.3
(0:02.0)
5 4 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:22.4
(0:02.0)
6 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:32.3
(0:02.0)
7 5 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:08.4
(0:02.0)
232
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:07
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:28.0
(0:01.0)
2 13 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:32.9
(0:01.0)
3 15 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:35.9
(0:01.0)
4 11 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:36.8
(0:01.0)
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.4
(0:01.0)
6 12 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:47.3
(0:01.0)
7 26 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:52.4
(0:01.0)
8 9 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.2
(0:01.0)
9 14 Bagsværd IV
  • Mads Rubin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:09.3
(0:01.0)
10 17 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:16.4
(0:01.0)
11 16 København I
  • Villads Svane Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:20.8
(0:01.0)
12 21 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:27.6
(0:01.0)
13 23 Odense/KCO II
  • Noah Schioldan(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.7
(0:01.0)
14 24 Bagsværd V
  • Marcus Modest Bruni(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:39.8
(0:01.0)
15 18 Roskilde I
  • William Windel Krogh(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:45.0
(0:01.0)
16 19 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:46.4
(0:01.0)
17 22 Landskrona Roddklubb I
  • Melker Larsson(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:55.3
(0:02.0)
18 20 Bagsværd VI
  • Thøger Bjerg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:02.8
(0:02.0)
19 25 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:21.5
(0:02.0)
234
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:30.8
(0:01.0)
2 3 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:31.9
(0:01.0)
3 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:36.1
(0:01.0)
4 4 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:45.7
(0:01.0)
5 5 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:23.0
(0:02.0)
6 6 Roskilde I
  • Anna Lendal Holm(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:51.4
(0:02.0)
236
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:09.8
(0:01.0)
2 9 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:27.5
(0:01.0)
3 11 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:41.8
(0:01.0)
4 12 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.0
(0:01.0)
5 14 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.0
(0:01.0)
6 10 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:49.9
(0:01.0)
7 15 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:14.7
(0:01.0)
8 16 KVIK I
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:35.3
(0:01.0)
238
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Odense/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:12.2
(0:01.0)
2 19 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:36.1
(0:01.0)
3 20 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:41.6
(0:01.0)
4 22 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.6
(0:01.0)
5 21 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:49.8
(0:01.0)
6 18 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:50.5
(0:01.0)
240
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 26 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:29.5
(0:01.0)
2 23 DSR II
  • Magnus Erik Timm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:30.7
(0:01.0)
3 27 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:34.9
(0:01.0)
4 24 DSR III
  • Malthe Christiansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:42.6
(0:01.0)
5 30 København I
  • Asbjørn Neumann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:42.9
(0:01.0)
6 29 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:43.6
(0:01.0)
7 28 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.2
(0:01.0)
8 33 Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:47.6
(0:01.0)
9 25 KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:56.3
(0:01.0)
10 35 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:03.0
(0:01.0)
11 32 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:03.9
(0:01.0)
12 31 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:04.5
(0:01.0)
13 34 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:50.1
(0:02.0)
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:37.6
(0:01.0)
2 2 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:52.5
(0:01.0)
3 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
7:54.8
(0:01.0)
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:47.2
(0:01.0)
2 15 Odense/KCO II
  • Anne Larsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:01.9
(0:01.0)
3 6 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.1
(0:01.0)
4 12 DSR III
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:15.4
(0:01.0)
5 13 DSR II
  • Christine Cardel(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:19.5
(0:01.0)
6 5 DSR IV
  • Mathilde Kiilgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:22.9
(0:01.0)
7 10 Bagsværd III
  • Mathilde Norking(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:27.4
(0:01.0)
8 9 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.1
(0:01.0)
9 8 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:38.1
(0:01.0)
10 7 Bagsværd IV
  • Matilde Hjorth(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.1
(0:01.0)
11 14 DSR V
  • Louise Hyldager(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.4
(0:01.0)
12 11 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:31.7
(0:02.0)
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 29 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:22.9
(0:01.0)
2 31 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:24.3
(0:01.0)
3 32 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:38.9
(0:01.0)
4 30 Furesø I
  • Jonas Lund(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:45.3
(0:01.0)
5 34 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:55.1
(0:01.0)
6 33 Bagsværd I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:59.9
(0:01.0)
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:55.8
(0:01.0)
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:59.8
(0:01.0)
3 4 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:04.8
(0:01.0)
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:05.5
(0:01.0)
5 5 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:07.0
(0:01.0)
6 12 DSR III
  • Jakob Grænge Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:14.0
(0:01.0)
7 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:14.7
(0:01.0)
8 9 Holstebro/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:15.5
(0:01.0)
9 15 DSR II
  • Malte Rusbjerg (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:20.2
(0:01.0)
10 8 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:20.8
(0:01.0)
11 7 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:23.1
(0:01.0)
12 17 DSR IV
  • Philip Ahle Erichsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:23.7
(0:01.0)
13 16 Kertem. I
  • Kresten Morh Ernst(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:26.8
(0:01.0)
14 14 DSR I
  • Nicolai Bernsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:27.4
(0:01.0)
15 11 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.6
(0:01.0)
16 13 Roskilde III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.2
(0:01.0)
405
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Rønne I
  • Kate Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:38.0
(0:01.0)
406
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 13:43
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:36.0
(0:01.0)
2 19 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:43.0
(0:01.0)
3 23 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:53.4
(0:01.0)
4 20 DSR III
  • Christina Juhl Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.3
(0:01.0)
5 26 DSR IV
  • Nikoline Laidlaw(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:55.3
(0:01.0)
6 21 DSR I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:56.5
(0:01.0)
7 28 KVIK II
  • Luise Lund Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:13.4
(0:01.0)
8 22 Holstebro/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:32.1
(0:01.0)
9 24 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:34.7
(0:01.0)
10 27 DSR II
  • Natasha Frandsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:39.9
(0:01.0)
11 25 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:49.2
(0:01.0)
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 DSR I
  • Emil Espensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:10.1
(0:01.0)
2 20 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:15.0
(0:01.0)
3 21 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:16.6
(0:01.0)
4 24 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:18.7
(0:01.0)
5 18 Aarhus I
  • James Dodd(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:28.1
(0:01.0)
6 22 Holstebro/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.1
(0:01.0)
7 23 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:54.2
(0:01.0)
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:01
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 25 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:44.3
(0:01.0)
2 30 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:50.9
(0:01.0)
3 28 DSR V
  • Frank Steffensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:51.7
(0:01.0)
4 27 København I
  • Fred Vystavel(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:54.7
(0:01.0)
5 26 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
5:58.2
(0:01.0)
6 29 DSR III
  • Christoffer Kruse(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:01.9
(0:01.0)
7 31 DSR IV
  • Tobias Kempf(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:05.8
(0:01.0)
8 32 København II
  • Sebastian Bache(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:14.1
(0:01.0)
9 33 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:24.7
(0:01.0)
10 34 KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:51.9
(0:01.0)
409
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:22
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:18.6
(0:01.0)
2 3 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:24.6
(0:01.0)
3 4 Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:33.5
(0:01.0)
4 9 DSR III
  • Bjarke Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:34.9
(0:01.0)
5 2 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:35.2
(0:01.0)
6 5 Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:39.9
(0:01.0)
7 6 Aalborg Universitet VII
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:44.6
(0:01.0)
8 8 Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:48.0
(0:01.0)
9 10 DSR I
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
6:58.4
(0:01.0)
10 7 KVIK I
  • Simon Donk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:09.8
(0:01.0)
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:22
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:16.0
(0:01.0)
2 11 Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:29.1
(0:01.0)
3 15 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:36.8
(0:01.0)
4 13 Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:43.8
(0:01.0)
5 14 Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:48.9
(0:01.0)
6 18 DSR I
  • Irene Kjærskov Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:14.5
(0:02.0)
7 19 KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:34.5
(0:02.0)
8 16 KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:44.2
(0:02.0)
501
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:40
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 5 BH I
  • Majken Hauge Johansen(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Nicolai Boserup(3)
  • Elise Ross-Hansen(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:38.2
(0:01.0)
8:08
2 9 Haugaard Company
  • Brian Sørensen *(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Carl Johan Runge Andersen(3)
  • Rene Hansen(4)
43s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:40.5
(0:01.0)
8:24
3 13 bodyCoach på podiet
  • Thomas Christensen(1)
  • Jakob Sevel(2)
  • Michael Skjoldan(3)
  • Flemming Pristed(4)
70s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:41.5
(0:01.0)
8:52
4 2 Malermester Bo Hartz
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mette Møller(3)
  • Ole Kongsbak(4)
19s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
7:47.0
(0:01.0)
8:06
5 16 Aalborg Universitet
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
91s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
7:58.5
(0:01.0)
9:30
6 8 BH III
  • Henriette Høyer(1)
  • Mads Jakobsen(2)
  • Ulrik Fenneberg(3)
  • Margit Haahr Hansen'67(4)
36s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
8:02.6
(0:01.0)
8:39
7 1 bodyCoach Super Women
  • Lene Ejerskov(1)
  • Malene Dalmark(2)
  • Mille Pristed(3)
  • Vibeke Søndergaard(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:01.0)
8:08.2
(0:01.0)
8:08
8 6 Obesity Pharmacology
  • Marina Kjærgaard Gerstenberg(1)
  • Rune Ehrenreich Kuhre(2)
  • Helle Vilhelmsen(3)
  • Alberte Buch-Rasmussen(4)
32s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:16.2
(0:01.0)
8:48
9 12 BH II
  • Mads Fischer(1)
  • Helle Heldbo(2)
  • Lars Olsen(3)
  • Frederik Andre Bork(4)
69s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:17.2
(0:01.0)
9:26
10 17 BH IV
  • Morten Lyngkær(1)
  • Morten Stakroge(2)
  • Caroline Frydenberg(3)
  • Timothy Antonie-Hansen(4)
57s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:20.0
(0:01.0)
9:17
11 7 Obesity Pharmacology II
  • Lotte Simonsen(1)
  • Berit Christoffersen(2)
  • Trine Pagh Ludvigsen(3)
  • Henrik Marcher(4)
33s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:22.2
(0:01.0)
8:55
12 11 bodyCoach Strong Mix
  • Anders Lundgren(1)
  • Anders Adelhorst(2)
  • Susanne Søby(3)
  • Søren Ørjan(4)
61s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:24.8
(0:01.0)
9:26
13 14 Process Engineering A/S I
  • Jimmy Trap Friis(1)
  • Jesper Schulth Fredsted(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Adar Lieb Pelter(4)
72s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:30.1
(0:01.0)
9:42
14 15 bodyCoach Raw Power
  • Henrik Hansen(1)
  • Simon Krogh(2)
  • Jeasper Krøll(3)
  • Thomas Ladefoged(4)
74s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:46.1
(0:01.0)
10:00
15 4 Obesity/Diabetes Pharmacology
  • Jonas Kildegaard(1)
  • Jette Platou(2)
  • Johnny Kaltoft Nisted(3)
  • Lotte Schmidt Marcher(4)
25s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:47.6
(0:01.0)
9:13
16 3 bodyCoach power Girls
  • Anne-Marie Pyndt Lindberg(1)
  • Malene Forup(2)
  • Louise Bremholm(3)
  • Meshkat Javadi(4)
22s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:59.1
(0:02.0)
9:21
17 10 bodyCoach Rigtige Mænd
  • Dan Terkildsen(1)
  • Mette Neergaard(2)
  • Kenneth Frøslev(3)
  • Frank Olesen(4)
53s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
9:40.8
(0:01.0)
10:34
502
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 14:40
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 25 Hadsund Skole I
  • Kian Harati(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • Frederik Bertelsen(3)
  • August Herman Wisholm(4)
94s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:09.9
(0:01.0)
9:44
2 26 Mariagerfjord Gymnasium I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Malthe Dybdahl Malling(2)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(3)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(4)
99s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:24.8
(0:01.0)
10:04
3 28 Mariagerfjor Gymnasium II
  • Oliver Bach(1)
  • Lea Lûbeck(2)
  • Jeppe Thomsen(3)
  • Haris Alagic(4)
106s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:33.9
(0:01.0)
10:20
4 21 Hadsund Skole II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Amalie Hvid Rasmussen(4)
28s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:40.0
(0:02.0)
9:08
5 27 Munkekærskolen I
  • Emil Lund(1)
  • Victor Thyboe(2)
  • Niklas Garlin(3)
  • Marius Mejlsfeldt(4)
103s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:44.7
(0:01.0)
10:28
6 29 Aalborg Tekniske Gymnasium
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Guldbæk Bach(2)
  • Emilie Overgaard Ringøen(3)
  • William Kjærgaard(4)
107s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:50.8
(0:01.0)
10:38
7 19 Halgaard m.m.
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • Amalie Borbye Astrup(2)
  • William Ørts(3)
  • My Alberte Schaaf(4)
20s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:52.4
(0:02.0)
9:12
8 20 Halgaard/Rolf Krake II
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Mai Søgaard Hvilsom(3)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(4)
27s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:54.5
(0:02.0)
9:22
9 23 Rolf Krake
  • Anna Skovdam(1)
  • Caroline Fredslund Sørensen(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Simon Madsen(4)
34s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:56.2
(0:02.0)
9:30
10 22 Hadsund Skole III
  • AnneSofie Zenft Busse(1)
  • Maria J. Johansen(2)
  • Marie Ellen Toft Sørensen(3)
  • Celine Rohde Bruun Hansen(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:14.2
(0:02.0)
9:44
11 24 Halgaard/Rolf Krake
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Kjær Salmansen(2)
  • Kasper Søndergaard(3)
  • Marco Riemenschneider(4)
41s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
9:55.3
(0:02.0)
10:36
12 18 Hadsund Skole IV
  • Kathrine Jacobsen(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
  • Gustav Juel Hansen(3)
  • Victoria Clara Brink(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
10:06.1
(0:02.0)
10:06
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2020-01-18 14:59
Plac. # Navn 25m50m75m100m
1 10 Sorø IV
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:20.3
(0:01.0)
2 9 Sorø II
  • Frederikke Aagaard(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:22.4
(0:01.0)
3 7 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:23.0
(0:01.0)
4 11 Rødvig I
  • Sara Blacharczyk(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:23.8
(0:01.0)
5 2 Sorø I
  • Celina Juhl(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:24.4
(0:01.0)
6 8 Køge R I
  • Maya Chimfwembe Sørensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:24.7
(0:01.0)
7 1 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:25.6
(0:02.0)
8 3 Odder II
  • Hannah Faber Laursen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:27.6
(0:02.0)
9 5 Rødvig II
  • Juliane Hoffmann Hansen (1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:27.8
(0:02.0)
10 12 Ringsted I
  • Johanna J. Johansen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:27.9
(0:02.0)
11 4 Sorø III
  • Ida Vilhelmsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:28.7
(0:02.0)
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2020-01-18 14:59
Plac. # Navn 25m50m75m100m
1 13 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Nóa Heri Rúnason(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:20.7
(0:01.0)
2 20 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:21.7
(0:01.0)
3 18 Bagsværd II
  • Storm Genet(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:22.4
(0:01.0)
4 14 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:23.3
(0:01.0)
5 19 Rødvig II
  • Thomas Andersen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:24.2
(0:01.0)
6 15 Holstebro/KCHO
  • Mikkel Madsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:25.7
(0:02.0)
7 16 Bagsværd I
  • Jacob Austin Munkholm(1)
0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:30.5
(0:02.0)
8 17 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:34.2
(0:02.0)
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.1
(0:01.0)
2 12 Odense/KCO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.3
(0:01.0)
3 7 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) III
  • Elisabeth Andrasdóttir Sigurðsson(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.7
(0:01.0)
4 1 Stevns II
  • Isabella Bache(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.7
(0:01.0)
5 13 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.8
(0:01.0)
6 10 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bára Wang Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.3
(0:01.0)
7 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.6
(0:01.0)
8 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.0
(0:01.0)
9 4 Holstebro/KCHO I
  • Andrea Kramer Liboriussen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:44.1
(0:01.0)
10 8 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.9
(0:01.0)
11 6 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.1
(0:01.0)
12 11 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:46.3
(0:01.0)
13 9 Køge R II
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:51.5
(0:02.0)
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:11
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.8
(0:01.0)
2 15 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.5
(0:01.0)
3 23 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Magnus Patursson Midjord(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.2
(0:01.0)
4 16 Holstebro/KCHO II
  • Rasmus Bechmann(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.0
(0:01.0)
5 24 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Regin Malaki Henriksen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.0
(0:01.0)
6 27 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.2
(0:01.0)
7 28 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.4
(0:01.0)
8 17 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.4
(0:01.0)
9 19 Bagsværd V
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.9
(0:01.0)
10 18 Bagsværd IV
  • Karl Heuer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:44.0
(0:01.0)
11 20 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:44.8
(0:01.0)
12 26 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.9
(0:01.0)
13 21 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.7
(0:01.0)
14 22 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.5
(0:02.0)
15 25 Bagsværd III
  • Erik Friedrichsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:48.8
(0:01.0)
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Rødvig I
  • Frederikke Munch **(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.3
(0:01.0)
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.9
(0:01.0)
3 16 Bagsværd I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.5
(0:01.0)
4 5 Sorø III
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.2
(0:01.0)
5 6 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:43.0
(0:01.0)
6 18 Munkekærskolen I
  • Monique Lennet (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.0
(0:01.0)
7 4 Ringsted I
  • Maria J. Johansen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:43.8
(0:01.0)
8 7 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.2
(0:01.0)
9 8 Bagsværd III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.6
(0:01.0)
10 9 Silkeborg II
  • Marie Kleist(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:44.6
(0:01.0)
11 11 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.0
(0:01.0)
12 10 Bagsværd II
  • Hannah Thrane(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.7
(0:01.0)
13 14 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.7
(0:01.0)
14 17 Sorø IV
  • Signe Thorup(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:45.7
(0:01.0)
15 13 Odder I
  • Anne Kristine Bech Asaa(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:46.4
(0:01.0)
16 15 Sorø II
  • Babette Post-Kallenbach(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:48.9
(0:02.0)
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:17
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.6
(0:01.0)
2 2 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.9
(0:01.0)
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.2
(0:01.0)
4 23 Kolding/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:34.0
(0:01.0)
5 19 Munkekærskolen I
  • Emil Lund(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:34.7
(0:01.0)
6 4 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:34.7
(0:01.0)
7 22 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Mattias Durhuus(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.1
(0:01.0)
8 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.5
(0:01.0)
9 21 Munkekærskolen II
  • Marius Mejlsfeldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.6
(0:01.0)
10 6 Bagsværd VI
  • Mads Rubin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.8
(0:01.0)
11 25 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) II
  • Petur Fróðason(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:35.9
(0:01.0)
12 9 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.0
(0:01.0)
13 8 Holstebro/KCHO IV
  • Hjalte Westeraa(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.3
(0:01.0)
14 10 Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.5
(0:01.0)
15 24 Bagsværd VII
  • Marcus Modest Bruni(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.7
(0:01.0)
16 20 Munkekærskolen III
  • Niklas Garlin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.8
(0:01.0)
17 13 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.9
(0:01.0)
18 11 KVIK I
  • Emil Thim Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.0
(0:01.0)
19 12 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.9
(0:01.0)
20 30 Humlebæk I
  • Andreas Gjerding(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.3
(0:01.0)
21 14 Bagsværd V
  • Jeppe Dolmer Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.4
(0:01.0)
22 28 Bagsværd IX
  • Thøger Bjerg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.5
(0:01.0)
23 26 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.1
(0:01.0)
24 16 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.0
(0:01.0)
25 15 Odder I
  • Andreas Vestergaard Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.9
(0:01.0)
26 17 Bagsværd IV
  • Jakob Lynbech(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:46.6
(0:01.0)
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 19 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.2
(0:01.0)
2 20 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.0
(0:01.0)
3 22 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.5
(0:01.0)
4 21 Bagsværd II
  • Emma Braad Olesen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.7
(0:01.0)
5 23 Odder I
  • Trine Leitzke(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:43.9
(0:01.0)
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:14
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 25 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.4
(0:01.0)
2 26 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.4
(0:01.0)
3 27 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.1
(0:01.0)
4 33 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.3
(0:01.0)
5 31 Sandavágs Ítróttarfelag
  • Símon Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.7
(0:01.0)
6 28 Bagsværd I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.1
(0:01.0)
7 35 Sandavágs Ítróttarfelag
  • Høgni á Plógv(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.7
(0:01.0)
8 32 Roskilde II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.8
(0:01.0)
9 29 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.2
(0:01.0)
10 30 KVIK II
  • Alexander Vilstrup Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.0
(0:01.0)
11 34 Munkekærskolen I
  • Victor Thyboe(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.5
(0:01.0)
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 7 DSR II
  • Christine Cardel(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.5
(0:01.0)
2 8 Bagsværd I
  • Marie Ramm(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.6
(0:01.0)
3 1 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.7
(0:01.0)
4 5 DSR III
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.8
(0:01.0)
5 6 Bagsværd II
  • Mathilde Norking(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.9
(0:01.0)
6 9 DSR I
  • Anna Calina Schanze(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.6
(0:01.0)
7 2 Silkeborg I
  • Mathilde Arnth Sørensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.9
(0:01.0)
8 4 Crossfit Aros I
  • Winnie Petersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:40.4
(0:01.0)
9 3 Bagsværd III
  • Matilde Hjorth(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.1
(0:01.0)
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 21 DSR II
  • Philip Ahle Erichsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.4
(0:01.0)
2 12 Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.4
(0:01.0)
3 20 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.6
(0:01.0)
4 13 DSR I
  • Bjarke Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.9
(0:01.0)
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.2
(0:01.0)
6 15 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.6
(0:01.0)
7 16 Aalborg IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.7
(0:01.0)
8 14 Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.7
(0:01.0)
9 17 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.4
(0:01.0)
10 11 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:37.6
(0:01.0)
11 18 KVIK II
  • Mattheiu Rey(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:39.8
(0:01.0)
611
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 27 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:30.0
(0:01.0)
2 22 Aalborg Universitet II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:31.6
(0:01.0)
3 29 Aalborg Universitet IV
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.4
(0:01.0)
4 24 Aalborg Universitet III
  • Phillip Sperling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.5
(0:01.0)
5 23 Aalborg Universitet VI
  • Søren Bagger Christensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:32.9
(0:01.0)
6 30 Aalborg Universitet V
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.6
(0:01.0)
7 25 Odense/KCO I
  • Martin Ask Klausholt Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:33.6
(0:01.0)
8 28 KVIK I
  • Simon Donk(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.7
(0:01.0)
612
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2020-01-18 15:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 31 Aalborg Universitet I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:36.3
(0:01.0)
2 32 Aalborg Universitet III
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.2
(0:01.0)
3 33 Aalborg Universitet II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:38.3
(0:01.0)
4 37 Aalborg Universitet V
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.8
(0:01.0)
5 34 KVIK I
  • Kristine Van Der Keur(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:41.9
(0:01.0)
6 35 KVIK III
  • Camilla Marie Nyborg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:42.9
(0:01.0)
7 36 KVIK II
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:43.1
(0:01.0)
701
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:42
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 21 Holstebro/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Nikolaj Dalbøl(4)
103s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:07.5
(0:01.0)
9:51
2 19 Jels I
  • Marius Thomsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
  • Nicklas Frost Davidsen(3)
  • Oliver Juul Eliasen(4)
76s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:29.6
(0:01.0)
9:46
3 9 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Magnus Bang(2)
  • Maja Sejersen(3)
  • Nathalie Bruun(4)
30s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:31.5
(0:01.0)
9:02
4 5 Sorø
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Frederikke Aagaard(2)
  • Sofie Steffensen(3)
  • Mejse Østergaard Nielsen(4)
20s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:42.3
(0:02.0)
9:02
5 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Madsen(1)
  • Lucas Sittrup Kallesøe(2)
  • Rasmus Bechmann(3)
  • William Ørts(4)
39s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
8:42.6
(0:01.0)
9:22
6 16 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
68s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:45.9
(0:01.0)
9:54
7 17 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Noah Schioldan(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Alba Sundstrøm(4)
69s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
8:46.5
(0:01.0)
9:56
8 4 Holstebro/KCHO V
  • Anna Kramer Bosnes(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Caroline Fredslund Sørensen(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
15s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:54.9
(0:02.0)
9:10
9 3 Holstebro/KCHO IV
  • Anna Skovdam(1)
  • Amalie Borbye Astrup(2)
  • Sarah Aslak Gilberg(3)
  • Andrea Kramer Liboriussen(4)
14s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
8:56.5
(0:02.0)
9:11
10 15 Bagsværd III
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Hannah Thrane(2)
  • Marcus Modest Bruni(3)
  • Thøger Bjerg(4)
51s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:00.3
(0:01.0)
9:51
11 20 Bagsværd
  • Elias Ellehammer(1)
  • Jakob Lynbech(2)
  • Jeppe Dolmer Nielsen(3)
  • Mads Rubin(4)
82s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:01.0)
9:00.9
(0:01.0)
10:23
12 12 Sorø
  • Celina Juhl(1)
  • Dina Poulsen(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
40s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:01.0)
9:14.1
(0:01.0)
9:54
13 18 Furesø I
  • Victor Seedorff(1)
  • Kornelija Vaisvylaite(2)
  • Valdemar Kleberg(3)
  • Viggo Winston Kleva Simonsen(4)
69s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:15.6
(0:01.0)
10:25
14 14 Holstebro/KCHO VI
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Kasper Søndergaard(2)
  • William Kjær Salmansen(3)
  • Hjalte Westeraa(4)
43s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
9:15.8
(0:01.0)
9:59
15 22 Bagsværd
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
  • Erik Friedrichsen(3)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(4)
18s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:20.4
(0:02.0)
9:38
16 10 Sorø I
  • Babette Post-Kallenbach(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
  • Liva Østergaard Nielsen(3)
  • Signe Thorup(4)
36s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:02.0)
9:22.7
(0:02.0)
9:59
17 6 Roskilde
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Anders Lendal Holm(2)
  • Ismail Zahid(3)
  • Ibrahim Zahid(4)
21s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:27.9
(0:02.0)
9:49
18 7 Holstebro/KCHO
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
  • Marco Riemenschneider(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
21s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:31.5
(0:02.0)
9:53
19 2 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
  • Maja Wolska(2)
  • Maya Chimfwembe Sørensen(3)
  • Valdemar Engell Sewohl(4)
1s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:35.3
(0:02.0)
9:36
20 13 Sorø II
  • August Husted Coutant(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Ida Vilhelmsen(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
41s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:39.0
(0:02.0)
10:20
21 8 Bagsværd V
  • Jacob Austin Munkholm(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Storm Genet(3)
  • Theis Wolfram(4)
25s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
9:41.6
(0:02.0)
10:07
702
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 4000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:54
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000mTotal time
1 4 KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
  • Peter Weile(3)
  • Marianne Becker(4)
107s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
15:47.7
(0:01.0)
17:35
2 1 Sorø
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Bonnie Noer(2)
  • Jeanette Emde Jensen **(3)
  • Ulla Hvid(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:02.0)
0:10.0
(0:02.0)
0:11.0
(0:01.0)
16:15.8
(0:01.0)
16:16
3 5 Holstebro/KCHO
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Jens Pedersen(2)
  • Laura Møller(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
122s0:04.0
(0:04.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
16:22.3
(0:01.0)
18:24
4 13 Odense/KCO
  • Anne Larsen(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Anne Larsen(4)
174s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
16:27.1
(0:01.0)
19:21
5 12 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Oscar Mazza(2)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(3)
  • Sarah Lindberg(4)
160s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
16:31.3
(0:01.0)
19:11
6 18 DSR
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Malthe Christiansen(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
225s0:05.0
(0:05.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
16:37.9
(0:01.0)
20:23
7 7 Odder
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
  • Per Amby(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Andreas Vestergaard Petersen(4)
123s0:04.0
(0:04.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
16:54.0
(0:01.0)
18:57
8 17 KVIK II
  • Simon Bjærre(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster(3)
  • Troels Ilsøe Mahneke(4)
223s0:05.0
(0:05.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
17:02.6
(0:01.0)
20:46
9 10 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Malli Segoli(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Simone Sørensen(4)
152s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:09.0
(0:02.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
0:12.0
(0:01.0)
17:06.1.0
(0:01.0)
19:38
10 9 DSR
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Irene Kjærskov Pedersen(4)
135s0:04.0
(0:04.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
17:11.7
(0:01.0)
19:27
11 16 Sorø II
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Marcel Nyvang(2)
  • Peter Skou **(3)
  • Rasmus Lind(4)
216s0:05.0
(0:05.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
17:12.3
(0:01.0)
20:48
12 3 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Marie Ramm(4)
103s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
17:14.7
(0:01.0)
18:58
13 6 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Peter Lindblom(3)
  • Ruth Köster(4)
123s0:03.0
(0:03.0)
0:04.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:02.0)
0:08.0
(0:02.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
17:16.8
(0:01.0)
19:20
14 11 Bagsværd
  • Astrid Højgaard(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Line Møller(4)
159s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:10.0
(0:02.0)
0:11.0
(0:01.0)
0:12.0
(0:01.0)
17:38.9
(0:01.0)
20:18
15 14 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
  • Jonas Lund(3)
  • Ole Præst Larsen(4)
181s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:02.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:01.0)
17:39.5
(0:01.0)
20:41
16 2 Roskilde I
  • Anna Plæhn Poulsen(1)
  • Anna Lendal Holm(2)
  • Laura Plæhn Poulsen(3)
  • William Windel Krogh(4)
87s0:03.0
(0:03.0)
0:05.0
(0:02.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:09.0
(0:02.0)
0:10.0
(0:01.0)
0:12.0
(0:02.0)
0:13.0
(0:01.0)
17:48.1.0
(0:02.0)
19:15
17 8 DSR
  • Natasha Frandsen(1)
  • Tanja Igland(2)
  • Stine Roum(3)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(4)
132s0:04.0
(0:04.0)
0:05.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:02.0)
0:09.0
(0:02.0)
0:11.0
(0:02.0)
0:12.0
(0:01.0)
0:13.0
(0:01.0)
17:59.3
(0:01.0)
20:11
18 15 KVIK
  • Emil Thim Nielsen(1)
  • Torbjørn Frankel(2)
  • Alexander Vilstrup Christensen(3)
  • Albert Martin Ebersbach(4)
200s0:05.0
(0:05.0)
0:06.0
(0:01.0)
0:07.0
(0:01.0)
0:08.0
(0:01.0)
0:09.0
(0:01.0)
0:11.0
(0:02.0)
0:12.0
(0:01.0)
18:00.6
(0:01.0)
21:21
703
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2020-01-18 15:42
Plac. # Navn Handicap500m1000m1500m2000mTotal time
1 23 Aalborg Universitet I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
  • Mark Kjeldgaard(2)
  • Phillip Sperling(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
0s0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
7:17.9
(0:01.0)
7:18
2 24 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(4)
0s0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
7:25.8
(0:01.0)
7:26
800
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:02.0)
3:58.3
(0:01.0)
801
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:36.6
(0:01.0)
802
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:43.4
(0:01.0)
2 6 Ringsted I
  • Mette Mandrup Kjær(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:44.7
(0:01.0)
3 4 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:52.2
(0:01.0)
4 5 Rødvig I
  • Anja Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:52.2
(0:01.0)
803
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:46.3
(0:01.0)
2 8 Nyborg I
  • Dóra Remenyik(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:01.9
(0:02.0)
804
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Sorø I
  • Ulla Hvid(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:37.1.0
(0:01.0)
2 10 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:46.9
(0:01.0)
3 11 Ringsted I
  • Anne Mette Christiansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:51.5
(0:02.0)
4 12 Furesø I
  • Jane Hagan(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:54.3
(0:01.0)
805
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 Sorø I
  • Ruth Köster(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:49.8
(0:01.0)
806
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:49.3
(0:01.0)
2 16 HDR I
  • Yvonne Mackeprang(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:04.5
(0:01.0)
807
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 17 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:47.8
(0:01.0)
2 18 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:01.9
(0:02.0)
808
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 21 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:52.7
(0:01.0)
2 19 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:03.0
(0:01.0)
0:04.0
(0:01.0)
3:59.6
(0:01.0)
3 20 Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:34.2
(0:02.0)
809
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 10:38
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 22 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:55.9
(0:01.0)
2 23 HDR I
  • Ruth Fuursted(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:13.3
(0:02.0)
811
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 HDR I
  • Vibeke Westphall(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:15.1.0
(0:02.0)
812
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:01.0
(0:01.0)
813
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 HDR I
  • Hanne Schackinger(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:23.9
(0:02.0)
816
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:03.6
(0:01.0)
2 4 Uden Klub I
  • Niklas Grundt Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:08.9
(0:01.0)
3 2 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:13.6
(0:01.0)
4 3 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:21.4
(0:01.0)
817
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:09.5
(0:01.0)
2 5 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:23.8
(0:01.0)
818
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 12 KVIK I
  • Peter Weile(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
2:59.3
(0:01.0)
2 11 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Holm Henriksen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:01.3
(0:01.0)
3 9 Landskrona Roddklubb II
  • Daniel Ersborn(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:03.4
(0:01.0)
4 10 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:12.5
(0:01.0)
5 13 Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Bengtsson(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:13.6
(0:01.0)
6 8 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:14.2
(0:01.0)
7 7 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:19.7
(0:01.0)
8 14 Lindenborg I
  • Erik Borup(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:31.8
(0:01.0)
819
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:11.3
(0:01.0)
2 16 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:20.7
(0:01.0)
820
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 17 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:03.2
(0:01.0)
2 24 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:14.5
(0:01.0)
3 18 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:14.7
(0:01.0)
4 21 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:21.1.0
(0:01.0)
5 25 Ringsted I
  • Kim Dahl Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:22.0
(0:01.0)
6 19 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:23.6
(0:01.0)
7 20 BH I
  • Lars Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:25.3
(0:01.0)
8 22 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:28.7
(0:01.0)
9 23 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:32.3
(0:01.0)
821
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 26 Køge R I
  • Jens Gliese(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:48.5
(0:01.0)
822
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 27 Viking I
  • Rene Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:17.5
(0:01.0)
2 29 Cameo I
  • Leif Ola Kvalvik(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:21.6
(0:01.0)
3 28 Sorø I
  • Peter Lindblom(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:26.6
(0:01.0)
4 30 Furesø I
  • Bo Hartz(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:35.6
(0:01.0)
823
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 31 DSR I
  • Peter Maack Groes(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:29.4
(0:01.0)
824
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 35 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:20.9
(0:01.0)
2 34 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:23.5
(0:01.0)
3 32 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:25.5
(0:01.0)
4 37 Skovshoved I
  • Jesper Skavin(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:32.4
(0:01.0)
5 33 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:34.7
(0:01.0)
6 36 Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:37.3
(0:01.0)
825
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:28
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 40 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:28.2
(0:01.0)
2 39 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:30.6
(0:01.0)
3 38 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:34.9
(0:01.0)
826
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:33.4
(0:01.0)
2 4 Korsør I
  • Aksel Hansen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:44.9
(0:01.0)
827
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:29.1.0
(0:01.0)
2 7 Ribe
  • Palle Adelhardt(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:38.1.0
(0:01.0)
828
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Rønne I
  • Geert Olsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:32.5
(0:01.0)
2 8 Hadsund I
  • Niels Bommer(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:02.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:01.0)
3:46.6
(0:01.0)
830
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Fr.cia I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:08.5
(0:02.0)
2 11 Bagsværd I
  • Flemming Bay Nielsen(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:14.9
(0:02.0)
3 12 Bagsværd I
  • Carsten Bech(1)
0:02.0
(0:02.0)
0:04.0
(0:02.0)
0:06.0
(0:02.0)
4:18.0
(0:02.0)
831
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2020-01-18 11:02
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:03.6
(0:02.0)
2 14 Korsør Atletik & Motion I
  • Bent Lauridsen(1)
0:01.0
(0:01.0)
0:03.0
(0:02.0)
0:05.0
(0:02.0)
4:16.4
(0:02.0)