Resultater Danske Mesterskaber 2021

Date: 31 Jan 2021
OBS. Resultater (placeringer) i løb: 403, 406 og 410 er ikke korrekte.

101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:52.1
(1:52.1)
3:44.5
(1:52.4)
5:36.9
(1:52.4)
7:27.0
(1:50.1.0)
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:30.2
(1:46.9)
5:17.7
(1:47.5)
7:03.4
(1:45.7)
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:52.1
(1:57.7)
5:48.9
(1:56.8)
7:43.8
(1:54.9)
2 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:55.9
(1:55.9)
3:53.6
(1:57.7)
5:50.7
(1:57.1)
7:44.3
(1:53.6)
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:55.4
(1:55.4)
3:55.4
(2:00.0)
5:55.3
(1:59.9)
7:56.6
(2:01.3)
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:06.3
(2:06.3)
4:13.2
(2:06.9)
6:19.7
(2:06.5)
8:23.4
(2:03.7)
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:00.2
(2:00.2)
4:03.3
(2:03.1)
6:07.0
(2:03.7)
8:08.6
(2:01.6)
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:33.4
(1:33.4)
3:10.7
(1:37.3)
4:48.6
(1:37.9)
6:31.9
(1:43.3)
2 N/A
  • Lars Arnbak(1)
1:35.3
(1:35.3)
3:15.9
(1:40.6)
4:55.9
(1:40.0)
6:35.1
(1:39.2)
151
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:22.9
(1:43.0)
5:06.5
(1:43.6)
6:48.4
(1:41.9)
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:41.7
(1:41.7)
3:25.4
(1:43.7)
5:09.4
(1:44.0)
6:52.2
(1:42.8)
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:11.1.0
(1:36.1.0)
4:47.7
(1:36.6)
6:22.0
(1:34.3)
2 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:35.3
(1:35.3)
3:12.7
(1:37.4)
4:51.0
(1:38.3)
6:31.4
(1:40.4)
3 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:37.0
(1:37.0)
3:16.2
(1:39.2)
4:56.0
(1:39.8)
6:35.8
(1:39.8)
4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:19.8
(1:41.7)
5:01.3
(1:41.5)
6:41.9
(1:40.6)
5 ASR I
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:27.2
(1:44.6)
5:11.8
(1:44.6)
6:54.9
(1:43.1.0)
6 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:36.8
(1:50.1.0)
5:25.6
(1:48.8)
7:13.3
(1:47.7)
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:18.2
(1:39.9)
4:57.5
(1:39.3)
6:36.0
(1:38.5)
2 OKC Riversport I
  • Ben Boehm(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:23.0
(1:42.4)
5:06.4
(1:43.4)
6:47.6
(1:41.2)
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
1:36.7
(1:36.7)
3:14.5
(1:37.8)
4:51.9
(1:37.4)
6:27.4
(1:35.5)
2 Lyngby/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:21.0
(1:41.0)
5:01.7
(1:40.7)
6:39.7
(1:38.0)
159
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
1:43.0
(1:43.0)
3:27.8
(1:44.8)
5:13.0
(1:45.2)
6:55.0
(1:42.0)
2 Fredensborg II
  • Hans T Andersen(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:40.8
(1:51.2)
5:31.1
(1:50.3)
7:16.7
(1:45.6)
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
6:43.40
2 ARK I
  • Søren Anker Madsen(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:29.6
(1:46.1.0)
5:15.7
(1:46.1.0)
7:04.6
(1:48.9)
167
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 09:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:41.8
(1:52.4)
5:34.7
(1:52.9)
7:28.0
(1:53.3)
200
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:55.5
(0:55.5)
1:55.4
(0:59.9)
2:56.1
(1:00.7)
3:53.1
(0:57.0)
2 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
0:55.6
(0:55.6)
1:53.9
(0:58.3)
2:55.6
(1:01.7)
3:55.8
(1:00.2)
3 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:57.2
(0:57.2)
1:56.2
(0:59.0)
2:57.7
(1:01.5)
3:59.5
(1:01.8)
201
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:53.9
(0:53.9)
1:48.3
(0:54.4)
2:42.8
(0:54.5)
3:36.2
(0:53.4)
202
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.1
(0:51.1)
1:46.1.0
(0:55.0)
2:42.6
(0:56.5)
3:40.4
(0:57.8)
2 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:54.9
(0:54.9)
1:51.0
(0:56.1)
2:47.9
(0:56.9)
3:43.9
(0:56.0)
3 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
0:57.6
(0:57.6)
1:54.1
(0:56.5)
2:52.0
(0:57.9)
3:53.1
(1:01.1)
203
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Ulla Hvid(1)
0:54.6
(0:54.6)
1:49.6
(0:55.0)
2:45.3
(0:55.7)
3:40.9
(0:55.6)
2 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:55.7
(0:55.7)
1:51.5
(0:55.8)
2:48.5
(0:57.0)
3:46.4
(0:57.9)
3 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:55.2
(0:55.2)
1:53.0
(0:57.8)
2:51.0
(0:58.0)
3:46.8
(0:55.8)
4 Risskov II
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:56.8
(0:56.8)
1:55.0
(0:58.2)
2:53.3
(0:58.3)
3:50.8
(0:57.5)
5 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
0:57.3
(0:57.3)
1:53.9
(0:56.6)
2:53.1
(0:59.2)
3:54.0
(1:00.9)
6 Nyborg II
  • Lena Stolzenbach(1)
0:57.6
(0:57.6)
1:57.0
(0:59.4)
2:57.1
(1:00.1)
3:55.6
(0:58.5)
205
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:55.2
(0:55.2)
1:51.9
(0:56.7)
2:49.5
(0:57.6)
3:46.9
(0:57.4)
2 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
0:59.5
(0:59.5)
2:00.3
(1:00.8)
3:03.0
(1:02.7)
4:07.4
(1:04.4)
206
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:56.7
(0:56.7)
1:55.8
(0:59.1)
2:55.3
(0:59.5)
3:53.6
(0:58.3)
207
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:57.5
(0:57.5)
1:55.4
(0:57.9)
2:52.7
(0:57.3)
3:47.4
(0:54.7)
2 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:59.3
(0:59.3)
2:02.6
(1:03.3)
3:05.4
(1:02.8)
4:06.4
(1:01.0)
208
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:54.7
(0:54.7)
1:52.2
(0:57.5)
2:51.9
(0:59.7)
3:52.3
(1:00.4)
212
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.9
(0:58.9)
1:58.8
(0:59.9)
2:59.4
(1:00.6)
3:58.3
(0:58.9)
216
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:42.3
(0:42.3)
1:27.4
(0:45.1)
2:15.0
(0:47.6)
3:03.1
(0:48.1)
2 Aalborg III
  • Simon Staal Nielsen(1)
0:45.8
(0:45.8)
1:33.5
(0:47.7)
2:21.6
(0:48.1)
3:05.9
(0:44.3)
3 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:44.2
(0:44.2)
1:31.1.0
(0:46.9)
2:18.9
(0:47.8)
3:06.3
(0:47.4)
4 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:37.1.0
(0:49.7)
2:27.5
(0:50.4)
3:18.6
(0:51.1)
5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:49.0
(0:49.0)
1:39.7
(0:50.7)
2:30.0
(0:50.3)
3:19.4
(0:49.4)
6 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
0:49.3
(0:49.3)
1:40.4
(0:51.1)
2:31.7
(0:51.3)
3:22.2
(0:50.5)
7 DSR I
  • Jakob Brix(1)
0:47.9
(0:47.9)
1:38.6
(0:50.7)
2:32.2
(0:53.6)
3:24.8
(0:52.6)
217
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:46.1
(0:46.1)
1:34.2
(0:48.1)
2:22.0
(0:47.8)
3:09.2
(0:47.2)
2 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:47.9
(0:47.9)
1:38.1.0
(0:50.2)
2:28.2
(0:50.1)
3:18.5
(0:50.3)
218
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Nykøbing F I
  • Jesper Skytte(1)
0:45.5
(0:45.5)
1:32.5
(0:47.0)
2:19.7
(0:47.2)
3:06.7
(0:47.0)
2 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
0:45.8
(0:45.8)
1:31.7
(0:45.9)
2:18.4
(0:46.7)
3:07.2
(0:48.8)
3 Bagsværd II
  • Jacob Merklin(1)
0:45.6
(0:45.6)
1:32.5
(0:46.9)
2:21.3
(0:48.8)
3:11.1.0
(0:49.8)
4 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:36.1.0
(0:47.6)
2:25.0
(0:48.9)
3:15.7
(0:50.7)
5 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:47.6
(0:47.6)
1:37.8
(0:50.2)
2:28.4
(0:50.6)
3:17.1.0
(0:48.7)
6 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:39.4
(0:50.5)
2:30.0
(0:50.6)
3:19.7
(0:49.7)
7 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:40.9
(0:50.5)
2:31.1
(0:50.2)
3:20.5
(0:49.4)
219
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.9
(0:46.9)
1:34.8
(0:47.9)
2:23.5
(0:48.7)
3:11.8
(0:48.3)
2 OKC Riversport I
  • Ben Boehm(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:39.1.0
(0:50.4)
2:28.7
(0:49.6)
3:17.8
(0:49.1)
220
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.6
(0:41.6)
1:26.6
(0:45.0)
2:13.8
(0:47.2)
3:02.2
(0:48.4)
2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:46.6
(0:46.6)
1:33.2
(0:46.6)
2:19.9
(0:46.7)
3:06.6
(0:46.7)
3 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.9
(0:44.9)
1:32.3
(0:47.4)
2:20.7
(0:48.4)
3:07.9
(0:47.2)
4 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
0:46.2
(0:46.2)
1:36.1.0
(0:49.9)
2:27.2
(0:51.1)
3:17.6
(0:50.4)
5 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:37.4
(0:49.2)
2:27.8
(0:50.4)
3:19.5
(0:51.7)
6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
3:21.000
7 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:49.5
(0:49.5)
1:40.5
(0:51.0)
2:31.8
(0:51.3)
3:22.2
(0:50.4)
8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:49.7
(0:49.7)
1:41.7
(0:52.0)
2:33.6
(0:51.9)
3:22.8
(0:49.2)
221
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Risskov I
  • Claus Bus(1)
0:48.8
(0:48.8)
1:38.6
(0:49.8)
2:30.2
(0:51.6)
3:22.4
(0:52.2)
2 Risskov II
  • Michael Lind(1)
0:52.3
(0:52.3)
1:48.1.0
(0:55.8)
2:48.9
(1:00.8)
3:50.9
(1:02.0)
222
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
0:46.4
(0:46.4)
1:33.7
(0:47.3)
2:21.3
(0:47.6)
3:08.1
(0:46.8)
2 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
0:46.5
(0:46.5)
1:35.2
(0:48.7)
2:24.9
(0:49.7)
3:14.8
(0:49.9)
3 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:50.0
(0:50.0)
1:41.6
(0:51.6)
2:33.6
(0:52.0)
3:23.5
(0:49.9)
4 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:50.0
(0:50.0)
1:41.9
(0:51.9)
2:34.1
(0:52.2)
3:24.8
(0:50.7)
223
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(0:51.1)
1:43.3
(0:52.2)
2:35.9
(0:52.6)
3:29.6
(0:53.7)
2 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:50.9
(0:50.9)
1:43.8
(0:52.9)
2:37.6
(0:53.8)
3:31.5
(0:53.9)
224
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.9
(0:47.9)
1:35.3
(0:47.4)
2:23.5
(0:48.2)
3:12.9
(0:49.4)
2 Rudergesellschaft Wiking, Berlin I
  • Carl-Friedrich Ratz(1)
0:48.8
(0:48.8)
1:37.5
(0:48.7)
2:26.9
(0:49.4)
3:17.7
(0:50.8)
3 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:37.3
(0:49.1)
2:28.4
(0:51.1)
3:21.5
(0:53.1)
4 Esbjerg I
  • Henning Kirk Brodde(1)
0:47.9
(0:47.9)
1:38.9
(0:51.0)
2:33.3
(0:54.4)
3:27.8
(0:54.5)
5 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:38.9
(0:50.4)
2:33.3
(0:54.4)
3:30.1.0
(0:56.8)
6 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
0:51.5
(0:51.5)
1:44.4
(0:52.9)
2:38.0
(0:53.6)
3:31.4
(0:53.4)
7 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:54.4
(0:54.4)
1:50.3
(0:55.9)
2:47.2
(0:56.9)
3:43.3
(0:56.1)
8 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:54.3
(0:54.3)
1:50.7
(0:56.4)
2:47.6
(0:56.9)
3:43.6
(0:56.0)
9 Furesø I
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
0:57.1
(0:57.1)
1:53.6
(0:56.5)
2:50.8
(0:57.2)
3:44.1.0
(0:53.3)
10 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:16.9
(1:16.9)
2:19.7
(1:02.8)
3:19.0
(0:59.3)
4:10.4
(0:51.4)
225
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.8
(0:50.8)
1:43.0
(0:52.2)
2:35.9
(0:52.9)
3:29.1.0
(0:53.2)
2 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
0:51.7
(0:51.7)
1:44.3
(0:52.6)
2:38.1
(0:53.8)
3:32.5
(0:54.4)
3 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:51.2
(0:51.2)
1:43.7
(0:52.5)
2:37.8
(0:54.1)
3:34.4
(0:56.6)
226
65+MErgo Masters Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp

229
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:52.7
(0:52.7)
1:46.2
(0:53.5)
2:40.0
(0:53.8)
3:32.7
(0:52.7)
2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.9
(0:55.9)
1:54.6
(0:58.7)
2:54.5
(0:59.9)
3:52.0
(0:57.5)
230
80+MErgo Masters Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-30 10:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
306
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
175m354m
(179m)
2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
171m347m
(176m)
308
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Valby I
  • Felix Friis(1)
212m435m
(223m)
2 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
209m406m
(197m)
3 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
189m370m
(181m)
4 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
176m336m
(160m)
310
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
243m468m
(225m)
312
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
239m460m
(221m)
2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
232m456m
(224m)
3 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
191m380m
(189m)
314
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
220m458m
(238m)
2 Lyngby/KKL II
  • Olivia Elund Pihl(1)
212m416m
(204m)
3 Lyngby/KKL I
  • Karen Reimer(1)
193m379m
(186m)
316
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-30 09:50
Plac. # Navn 1:002:00
1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
270m528m
(258m)
2 Føroya I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
259m515m
(256m)
3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
318
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-30 10:05
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m550m
(266m)
815m
(265m)
2 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
246m489m
(243m)
733m
(244m)
3 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
248m486m
(238m)
710m
(224m)
4 Lyngby/KKL I
  • Emmelie Brinkløv(1)
225m446m
(221m)
680m
(234m)
5 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
228m451m
(223m)
679m
(228m)
6 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
220m445m
(225m)
677m
(232m)
7 Hadsund I
  • Melissa Harati(1)
240m456m
(216m)
668m
(212m)
320
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-30 10:05
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
273m545m
(272m)
815m
(270m)
2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
250m496m
(246m)
735m
(239m)
3 VÁGS I
  • Magnus Andrias Holm(1)
256m497m
(241m)
724m
(227m)
4 Køge R II
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
247m471m
(224m)
706m
(235m)
5 Køge R I
  • Oskar Lorek(1)
259m480m
(221m)
695m
(215m)
322
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-30 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
275m537m
(262m)
797m
(260m)
1069m
(272m)
2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
267m519m
(252m)
765m
(246m)
1020m
(255m)
3 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
258m508m
(250m)
758m
(250m)
1018m
(260m)
4 Holstebro/KCHO II
  • Anna Kramer Bosnes(1)
256m503m
(247m)
751m
(248m)
1008m
(257m)
5 Holstebro/KCHO IV
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
251m493m
(242m)
739m
(246m)
1001m
(262m)
6 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
251m499m
(248m)
742m
(243m)
990m
(248m)
7 Holstebro/KCHO I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
250m493m
(243m)
729m
(236m)
987m
(258m)
8 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
257m499m
(242m)
741m
(242m)
985m
(244m)
9 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
262m504m
(242m)
735m
(231m)
969m
(234m)
10 Hadsund IV
  • Victoria Brink(1)
239m474m
(235m)
703m
(229m)
924m
(221m)
11 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
234m468m
(234m)
694m
(226m)
924m
(230m)
12 København II
  • Klara Munk Felthaus(1)
244m468m
(224m)
684m
(216m)
911m
(227m)
13 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
241m478m
(237m)
692m
(214m)
906m
(214m)
14 Lyngby/KKL I
  • Flora Barslund(1)
221m439m
(218m)
645m
(206m)
854m
(209m)
15 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
222m414m
(192m)
414m
(0m)
414m
(0m)
324
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-30 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 København II
  • Woody Siigurt Lori Leth(1)
313m586m
(273m)
857m
(271m)
1140m
(283m)
2 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
286m565m
(279m)
842m
(277m)
1129m
(287m)
3 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
275m545m
(270m)
812m
(267m)
1087m
(275m)
4 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
270m528m
(258m)
792m
(264m)
1074m
(282m)
5 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
267m528m
(261m)
789m
(261m)
1056m
(267m)
6 København I
  • Carl Hassan(1)
280m539m
(259m)
792m
(253m)
1047m
(255m)
7 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
258m502m
(244m)
749m
(247m)
1013m
(264m)
8 København III
  • Conrad Norman(1)
262m512m
(250m)
742m
(230m)
984m
(242m)
9 København I
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
248m485m
(237m)
722m
(237m)
961m
(239m)
326
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:50.8
(1:58.6)
5:48.9
(1:58.1)
7:43.8
(1:54.9)
2 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:48.6
(1:57.8)
5:47.5
(1:58.9)
7:44.5
(1:57.0)
3 Sørvágs Róðrarfelag I
  • Bára Wang Olsen(1)
1:58.2
(1:58.2)
3:59.2
(2:01.0)
5:59.9
(2:00.7)
7:58.0
(1:58.1)
4 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
1:58.8
(1:58.8)
4:09.9
(2:11.1.0)
6:19.0
(2:09.1)
8:22.6
(2:03.6)
5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:07.4
(2:07.4)
4:20.1
(2:12.7)
6:33.1
(2:13.0)
8:41.8
(2:08.7)
6 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
2:02.8
(2:02.8)
4:18.7
(2:15.9)
6:35.6
(2:16.9)
8:46.7
(2:11.1.0)
7 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:12.3
(2:12.3)
4:34.7
(2:22.4)
6:56.6
(2:21.9)
9:14.2
(2:17.6)
328
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:28.2
(1:45.0)
5:13.7
(1:45.5)
6:58.7
(1:45.0)
2 Holstebro/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
1:41.8
(1:41.8)
3:28.5
(1:46.7)
5:18.9
(1:50.4)
7:09.4
(1:50.5)
3 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:36.1.0
(1:52.0)
5:30.5
(1:54.4)
7:25.5
(1:55.0)
4 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:48.9
(1:48.9)
3:39.8
(1:50.9)
5:34.8
(1:55.0)
7:27.5
(1:52.7)
5 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:44.7
(1:54.6)
5:40.4
(1:55.7)
7:35.0
(1:54.6)
6 Humlebæk I
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:51.4
(1:55.6)
5:48.8
(1:57.4)
7:44.2
(1:55.4)
7 Sorø II
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:46.3
(1:56.6)
5:46.2
(1:59.9)
7:44.7
(1:58.5)
8 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:49.8
(1:58.9)
5:49.1
(1:59.3)
7:44.9
(1:55.8)
9 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:53.3
(1:53.3)
3:50.8
(1:57.5)
5:49.9
(1:59.1)
7:47.7
(1:57.8)
10 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:57.7
(1:57.7)
4:01.7
(2:04.0)
6:05.2
(2:03.5)
8:04.9
(1:59.7)
11 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
1:59.9
(1:59.9)
4:04.1
(2:04.2)
6:08.3
(2:04.2)
8:08.3
(2:00.0)
12 Bagsværd III
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:56.6
(1:56.6)
4:00.2
(2:03.6)
6:06.9
(2:06.7)
8:09.1
(2:02.2)
13 Bagsværd I
  • Erik Friedrichsen(1)
1:59.5
(1:59.5)
4:03.4
(2:03.9)
6:08.1
(2:04.7)
8:10.2
(2:02.1)
14 København II
  • Hector Carriero(1)
1:53.6
(1:53.6)
4:01.0
(2:07.4)
6:14.6
(2:13.6)
8:27.7
(2:13.1.0)
15 Bagsværd V
  • Theis Wolfram(1)
2:06.8
(2:06.8)
4:16.0
(2:09.2)
6:23.6
(2:07.6)
8:29.0
(2:05.4)
330
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:51.9
(1:51.9)
3:52.1
(2:00.2)
5:52.6
(2:00.5)
7:46.8
(1:54.2)
2 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:57.0
(1:57.0)
3:57.9
(2:00.9)
5:59.2
(2:01.3)
8:01.6
(2:02.4)
3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:03.1
(2:03.1)
4:08.9
(2:05.8)
6:14.5
(2:05.6)
8:18.4
(2:03.9)
4 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:07.5
(2:06.1)
6:14.7
(2:07.2)
8:20.8
(2:06.1)
5 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:12.5
(2:07.9)
6:21.3
(2:08.8)
8:27.5
(2:06.2)
6 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
1:55.9
(1:55.9)
3:57.9
(2:02.0)
6:20.3
(2:22.4)
8:35.3
(2:15.0)
7 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:05.1
(2:05.1)
4:14.7
(2:09.6)
6:25.1
(2:10.4)
8:37.5
(2:12.4)
8 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:04.4
(2:04.4)
4:18.1
(2:13.7)
6:33.8
(2:15.7)
8:48.1
(2:14.3)
9 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:18.8
(2:18.8)
4:37.1
(2:18.3)
6:55.2
(2:18.1.0)
9:10.4
(2:15.2)
332
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m
1 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:39.2
(1:39.2)
3:19.2
(1:40.0)
4:58.6
(1:39.4)
6:35.5
(1:36.9)
2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:21.5
(1:42.6)
5:06.0
(1:44.5)
6:48.8
(1:42.8)
3 Hadsund III
  • Frederik Bertelsen(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:25.7
(1:44.1.0)
5:11.9
(1:46.2)
6:56.8
(1:44.9)
4 Hadsund II
  • Mads Hessellund(1)
1:44.8
(1:44.8)
3:30.2
(1:45.4)
5:15.4
(1:45.2)
6:58.5
(1:43.1.0)
5 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:43.0
(1:43.0)
3:27.9
(1:44.9)
5:13.5
(1:45.6)
7:00.5
(1:47.0)
6 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:29.6
(1:46.0)
5:19.8
(1:50.2)
7:05.3
(1:45.5)
7 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:35.9
(1:51.8)
5:33.5
(1:57.6)
7:23.1
(1:49.6)
8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:49.8
(1:56.8)
5:46.3
(1:56.5)
7:36.7
(1:50.4)
9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:46.9
(1:57.0)
5:44.2
(1:57.3)
7:38.6
(1:54.4)
10 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
2:05.1
(2:05.1)
4:09.0
(2:03.9)
6:12.9
(2:03.9)
8:14.1
(2:01.2)
11 Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:13.3
(2:08.7)
6:19.6
(2:06.3)
8:20.2
(2:00.6)
12 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:36.4
(1:36.4)
4:51.0
(3:14.6)
7:12.1
(2:21.1.0)
334
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:53.1
(1:53.1)
3:48.6
(1:55.5)
5:44.0
(1:55.4)
7:35.1
(1:51.1.0)
2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:57.4
(1:57.4)
3:56.9
(1:59.5)
5:56.4
(1:59.5)
7:51.5
(1:55.1)
3 Bagsværd I
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:58.0
(1:58.0)
3:56.8
(1:58.8)
5:56.1
(1:59.3)
7:52.7
(1:56.6)
4 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:58.0
(1:58.0)
4:01.3
(2:03.3)
6:04.4
(2:03.1)
8:04.9
(2:00.5)
5 Bagsværd II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:04.6
(2:04.1)
6:08.0
(2:03.4)
8:07.7
(1:59.7)
6 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:02.9
(2:02.9)
4:13.4
(2:10.5)
6:22.1
(2:08.7)
8:28.8
(2:06.7)
7 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
2:00.4
(2:00.4)
4:10.2
(2:09.8)
6:22.8
(2:12.6)
8:31.7
(2:08.9)
336
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:32.5
(1:32.5)
3:06.4
(1:33.9)
4:40.0
(1:33.6)
6:12.2
(1:32.2)
2 Holstebro/KCHO III
  • Christian Søndergaard(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:11.8
(1:36.8)
4:49.4
(1:37.6)
6:24.9
(1:35.5)
3 Føroya I
  • Mattias Durhuus(1)
1:39.6
(1:39.6)
3:18.2
(1:38.6)
4:55.5
(1:37.3)
6:29.6
(1:34.1.0)
4 Bagsværd IV
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.8
(1:35.8)
3:15.4
(1:39.6)
4:54.9
(1:39.5)
6:30.1
(1:35.2)
5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:17.1
(1:40.7)
4:55.7
(1:38.6)
6:30.3
(1:34.6)
6 Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:19.0
(1:40.1.0)
5:00.0
(1:41.0)
6:35.2
(1:35.2)
7 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
1:46.8
(1:46.8)
3:39.2
(1:52.4)
5:31.7
(1:52.5)
7:18.2
(1:46.5)
8 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:41.1
(1:53.7)
5:35.0
(1:53.9)
7:24.0
(1:49.0)
9 Bagsværd II
  • Mads Rubin(1)
1:51.6
(1:51.6)
3:48.5
(1:56.9)
5:46.8
(1:58.3)
7:39.7
(1:52.9)
10 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:48.6
(1:55.6)
5:46.3
(1:57.7)
7:41.7
(1:55.4)
11 Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:53.1
(1:53.1)
3:50.8
(1:57.7)
5:48.8
(1:58.0)
7:43.0
(1:54.2)
12 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:29.2
(1:46.4)
5:24.3
(1:55.1)
7:48.8
(2:24.5)
13 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:56.3
(1:56.3)
3:58.6
(2:02.3)
6:01.8
(2:03.2)
7:59.8
(1:58.0)
14 Hadsund II
  • Tobias Pedersen(1)
1:59.2
(1:59.2)
4:08.7
(2:09.5)
6:21.8
(2:13.1.0)
8:30.5
(2:08.7)
338
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:46.1.0
(1:46.1.0)
3:35.4
(1:49.3)
5:25.1.0
(1:49.7)
7:12.9
(1:47.8)
2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:40.2
(1:52.4)
5:32.1
(1:51.9)
7:20.6
(1:48.5)
3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:41.8
(1:51.9)
5:33.6
(1:51.8)
7:25.7
(1:52.1)
4 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:57.0
(1:57.0)
3:54.9
(1:57.9)
5:53.5
(1:58.6)
7:51.9
(1:58.4)
5 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
2:04.8
(2:04.8)
4:09.7
(2:04.9)
6:16.7
(2:07.0)
8:16.7
(2:00.0)
6 ARGJA I
  • Sólrun Johannesen(1)
2:03.6
(2:03.6)
4:13.8
(2:10.2)
6:24.4
(2:10.6)
8:33.0
(2:08.6)
340
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Holstebro/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:29.6
(1:29.6)
3:03.3
(1:33.7)
4:37.3
(1:34.0)
6:09.9
(1:32.6)
2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
1:35.2
(1:35.2)
3:12.9
(1:37.7)
4:50.1
(1:37.2)
6:25.6
(1:35.5)
3 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:13.2
(1:39.2)
4:53.1
(1:39.9)
6:31.0
(1:37.9)
4 Føroya I
  • Tórur Paulason(1)
1:33.5
(1:33.5)
3:12.6
(1:39.1.0)
4:52.5
(1:39.9)
6:33.1
(1:40.6)
5 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:16.0
(1:39.8)
4:55.4
(1:39.4)
6:33.2
(1:37.8)
6 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:20.9
(1:42.1.0)
5:01.0
(1:40.1.0)
6:39.6
(1:38.6)
7 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:20.4
(1:43.0)
5:03.0
(1:42.6)
6:44.8
(1:41.8)
8 Silkeborg II
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:24.4
(1:44.1.0)
5:08.2
(1:43.8)
6:49.6
(1:41.4)
9 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:27.4
(1:46.8)
5:14.9
(1:47.5)
6:56.8
(1:41.9)
10 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Juhl(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:33.0
(1:48.5)
5:17.5
(1:44.5)
6:57.7
(1:40.2)
11 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:30.2
(1:46.4)
5:17.4
(1:47.2)
6:59.1
(1:41.7)
12 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
1:38.0
(1:38.0)
3:23.5
(1:45.5)
5:13.5
(1:50.0)
7:04.5
(1:51.0)
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:52.0
(1:52.0)
3:45.6
(1:53.6)
5:38.8
(1:53.2)
7:28.0
(1:49.2)
2 Bagsværd VI
  • Danica Vangsgaard(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:47.1
(1:53.9)
5:42.3
(1:55.2)
7:39.6
(1:57.3)
3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:57.0
(1:57.0)
3:54.7
(1:57.7)
5:53.5
(1:58.8)
7:51.1
(1:57.6)
4 KVIK I
  • Maria Aaager(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:59.4
(2:03.6)
6:04.5
(2:05.1)
8:05.5
(2:01.0)
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:31.4
(1:47.0)
5:18.0
(1:46.6)
7:00.4
(1:42.4)
2 Odense II
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:33.1.0
(1:47.1.0)
5:20.4
(1:47.3)
7:01.1
(1:40.7)
3 Odense I
  • Mia Sofie Rützou(1)
1:46.5
(1:46.5)
3:33.2
(1:46.7)
5:20.4
(1:47.2)
7:08.0
(1:47.6)
4 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
1:45.9
(1:45.9)
3:37.8
(1:51.9)
5:29.1
(1:51.3)
7:18.8
(1:49.7)
5 Bagsværd I
  • Marie Ramm(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:43.7
(1:51.9)
5:35.6
(1:51.9)
7:26.6
(1:51.0)
6 Bagsværd V
  • Astrid Højgaard(1)
1:53.8
(1:53.8)
3:48.7
(1:54.9)
5:43.6
(1:54.9)
7:36.9
(1:53.3)
7 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:46.5
(1:56.1)
5:44.8
(1:58.3)
7:42.5
(1:57.7)
8 Bagsværd III
  • Matilde Hjorth(1)
1:56.2
(1:56.2)
3:55.3
(1:59.1)
5:54.8
(1:59.5)
7:53.3
(1:58.5)
9 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:56.5
(1:56.5)
3:55.5
(1:59.0)
5:55.6
(2:00.1.0)
7:53.4
(1:57.8)
10 Føroya II
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
2:00.4
(2:00.4)
4:01.5
(2:01.1)
6:01.9
(2:00.4)
7:57.3
(1:55.4)
11 Roskilde III
  • Katja Petersson(1)
1:57.4
(1:57.4)
3:56.1
(1:58.7)
5:57.1
(2:01.0)
8:00.8
(2:03.7)
12 Roskilde IV
  • Laura Plæhn Poulsen(1)
1:59.3
(1:59.3)
4:06.5
(2:07.2)
6:13.8
(2:07.3)
8:17.6
(2:03.8)
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m
1 Bagsværd II
  • Johan Poulsen(1)
1:38.5
(1:38.5)
3:17.4
(1:38.9)
4:55.8
(1:38.4)
6:34.5
(1:38.7)
2 Bagsværd I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:19.0
(1:40.1.0)
4:59.2
(1:40.2)
6:38.9
(1:39.7)
3 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
1:39.3
(1:39.3)
3:21.3
(1:42.0)
5:06.4
(1:45.1.0)
6:47.9
(1:41.5)
4 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:24.4
(1:43.9)
5:09.7
(1:45.3)
6:53.1
(1:43.4)
5 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:28.7
(1:46.8)
5:15.9
(1:47.2)
7:00.8
(1:44.9)
6 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:33.3
(1:48.3)
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Roskilde IV
  • Bastian Secher(1)
1:29.0
(1:29.0)
2:58.7
(1:29.7)
4:27.8
(1:29.1.0)
5:53.3
(1:25.5)
2 Holstebro/KCHO V
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
1:28.9
(1:28.9)
2:58.3
(1:29.4)
4:26.5
(1:28.2)
5:55.0
(1:28.5)
3 Roskilde I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:31.1.0
(1:31.1.0)
3:04.3
(1:33.2)
4:37.8
(1:33.5)
6:09.7
(1:31.9)
4 Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
1:31.0
(1:31.0)
3:04.4
(1:33.4)
4:40.2
(1:35.8)
6:10.7
(1:30.5)
5 Holstebro/KCHO VII
  • Kaare Mortensen (1)
1:33.4
(1:33.4)
3:08.1
(1:34.7)
4:43.0
(1:34.9)
6:16.4
(1:33.4)
6 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
1:33.5
(1:33.5)
3:08.1
(1:34.6)
4:44.1
(1:36.0)
6:17.5
(1:33.4)
7 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
1:34.5
(1:34.5)
3:09.9
(1:35.4)
4:45.2
(1:35.3)
6:19.2
(1:34.0)
8 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:11.9
(1:36.9)
4:48.7
(1:36.8)
6:23.5
(1:34.8)
9 Holstebro/KCHO IX
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:12.2
(1:37.3)
4:49.1
(1:36.9)
6:25.2
(1:36.1.0)
10 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:35.4
(1:35.4)
3:14.1
(1:38.7)
4:53.0
(1:38.9)
6:30.8
(1:37.8)
11 KVIK III
  • Torbjørn Frankel(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:19.6
(1:41.3)
4:59.3
(1:39.7)
6:36.6
(1:37.3)
12 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:20.4
(1:42.0)
5:02.4
(1:42.0)
6:45.6
(1:43.2)
13 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:25.0
(1:44.6)
5:08.7
(1:43.7)
6:49.3
(1:40.6)
14 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
1:38.0
(1:38.0)
3:18.1.0
(1:40.1.0)
5:03.4
(1:45.3)
6:56.5
(1:53.1)
15 Sorø I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:30.3
(1:46.7)
5:15.3
(1:45.0)
6:59.7
(1:44.4)
16 Roskilde III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:23.2
(1:44.9)
5:13.7
(1:50.5)
7:03.0
(1:49.3)
17 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:36.7
(1:49.8)
5:25.6
(1:48.9)
7:16.5
(1:50.9)
405
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
1:45.9
(1:45.9)
3:34.6
(1:48.7)
5:22.5
(1:47.9)
7:11.3
(1:48.8)
2 Bagsværd II
  • Marie Mørch(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:37.2
(1:49.4)
5:27.4
(1:50.2)
7:15.8
(1:48.4)
3 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.2
(1:58.2)
4:02.4
(2:04.2)
6:11.3
(2:08.9)
8:13.8
(2:02.5)
406
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:18.5
(1:40.1.0)
4:57.8
(1:39.3)
6:35.8
(1:38.0)
2 Aarhus II
  • Nina Hollensen(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:20.2
(1:42.1.0)
5:01.8
(1:41.6)
6:39.5
(1:37.7)
3 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:24.0
(1:43.2)
5:06.9
(1:42.9)
6:47.3
(1:40.4)
4 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:27.7
(1:45.1.0)
5:11.5
(1:43.8)
6:52.0
(1:40.5)
5 DSR III
  • Astrid Steensberg(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:27.7
(1:45.7)
5:12.9
(1:45.2)
6:54.7
(1:41.8)
6 KVIK II
  • Anne H. Larsen(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:27.9
(1:44.6)
5:12.3
(1:44.4)
6:55.2
(1:42.9)
7 DSR II
  • Nikoline Laidlaw(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:26.4
(1:44.4)
5:12.8
(1:46.4)
6:59.5
(1:46.7)
8 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:48.5
(1:55.9)
5:47.7
(1:59.2)
7:44.5
(1:56.8)
9 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
1:55.3
(1:55.3)
4:01.0
(2:05.7)
6:08.8
(2:07.8)
8:13.1
(2:04.3)
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Emil Espensen(1)
1:31.9
(1:31.9)
3:04.9
(1:33.0)
4:38.0
(1:33.1.0)
6:09.7
(1:31.7)
2 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
1:32.2
(1:32.2)
3:05.3
(1:33.1.0)
4:38.6
(1:33.3)
6:09.9
(1:31.3)
3 Lyngby/KKL I
  • Christian Thor Hagemann(1)
1:35.7
(1:35.7)
3:12.0
(1:36.3)
4:48.3
(1:36.3)
6:23.1
(1:34.8)
4 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:13.5
(1:38.5)
4:52.2
(1:38.7)
6:24.8
(1:32.6)
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
1:26.4
(1:26.4)
2:53.6
(1:27.2)
4:20.6
(1:27.0)
5:45.4
(1:24.8)
2 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
1:26.4
(1:26.4)
2:53.4
(1:27.0)
4:20.3
(1:26.9)
5:46.7
(1:26.4)
3 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
1:31.0
(1:31.0)
3:02.5
(1:31.5)
4:34.7
(1:32.2)
6:04.5
(1:29.8)
4 København I
  • Sebastian Bache(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:03.2
(1:32.4)
4:35.2
(1:32.0)
6:04.8
(1:29.6)
5 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
1:32.0
(1:32.0)
3:05.0
(1:33.0)
4:37.3
(1:32.3)
6:07.4
(1:30.1.0)
6 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:09.5
(1:34.5)
4:43.4
(1:33.9)
6:14.9
(1:31.5)
7 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
1:33.7
(1:33.7)
3:09.1
(1:35.4)
4:44.2
(1:35.1.0)
6:17.1
(1:32.9)
8 København II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:31.0
(1:31.0)
3:04.8
(1:33.8)
4:41.8
(1:37.0)
6:20.5
(1:38.7)
9 Lyngby/KKL III
  • Niklas Jacobsen(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:20.6
(1:40.7)
5:03.8
(1:43.2)
6:46.5
(1:42.7)
409
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg Universitet
  • Esben Ravn(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:09.7
(1:35.7)
4:44.2
(1:34.5)
6:14.0
(1:29.8)
2 Aalborg Universitet
  • Mikkel Paetau(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:25.0
(1:42.9)
5:12.1
(1:47.1.0)
6:55.4
(1:43.3)
3 Aalborg Universitet
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:23.4
(1:44.8)
5:11.8
(1:48.4)
6:56.1
(1:44.3)
4 KVIK
  • Jens Vinther Clausen(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:29.8
(1:46.5)
5:16.0
(1:46.2)
7:00.3
(1:44.3)
5 Aalborg Universitet
  • Thorbjørn Bue Petersen(1)
1:49.5
(1:49.5)
3:40.6
(1:51.1.0)
5:30.1
(1:49.5)
7:06.8
(1:36.7)
6 Aalborg Universitet
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:41.7
(1:41.7)
3:32.0
(1:50.3)
5:23.2
(1:51.2)
7:09.4
(1:46.2)
7 Aalborg Universitet
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:38.2
(1:49.0)
5:27.5
(1:49.3)
7:15.8
(1:48.3)
8 Aalborg Universitet
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
1:50.0
(1:50.0)
3:44.4
(1:54.4)
5:37.6
(1:53.2)
7:27.6
(1:50.0)
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-30 13:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 Aalborg Universitet
  • Line Thomsen(1)
2:05.1
(2:05.1)
3:38.8
(1:33.7)
2 Aalborg Universitet
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:54.9
(1:54.9)
3:51.4
(1:56.5)
5:48.1
(1:56.7)
7:44.9
(1:56.8)
3 Aalborg Universitet
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:55.1
(1:55.1)
3:55.7
(2:00.6)
5:58.3
(2:02.6)
7:58.6
(2:00.3)
4 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
2:02.7
(2:02.7)
4:08.3
(2:05.6)
6:12.4
(2:04.1)
8:13.7
(2:01.3)
5 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:07.4
(2:06.2)
6:14.7
(2:07.3)
8:18.1
(2:03.4)
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-01-30 13:55
Plac. # Navn 100m
1 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
0:24.1
(0:24.1)
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-01-30 13:55
Plac. # Navn 100m
1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:20.9
(0:20.9)
2 Føroya I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
0:22.05
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:19.3
(0:19.3)
0:38.2
(0:18.9)
2 Sorø III
  • Sofie Steffensen(1)
0:19.8
(0:19.8)
0:39.1
(0:19.3)
3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:20.1
(0:20.1)
0:39.5
(0:19.4)
4 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:21.5
(0:21.5)
0:42.2
(0:20.7)
5 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:21.9
(0:21.9)
0:42.4
(0:20.5)
6 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:22.1
(0:22.1)
0:42.5
(0:20.4)
7 Stevns III
  • Kristina B Nielsen(1)
0:24.7
(0:24.7)
0:48.6
(0:23.9)
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:20.5
(0:20.5)
0:39.8
(0:19.3)
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:25
Plac. # Navn 100m200m
1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
0:19.4
(0:19.4)
0:37.7
(0:18.3)
2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
0:20.0
(0:20.0)
0:39.3
(0:19.3)
3 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
0:20.4
(0:20.4)
0:39.4
(0:19.0)
4 Sorø II
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:20.3
(0:20.3)
0:39.6
(0:19.3)
5 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
0:20.1
(0:20.1)
0:39.9
(0:19.8)
6 Roskilde III
  • Frida Werner Foldager(1)
0:21.3
(0:21.3)
0:40.9
(0:19.6)
7 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
0:20.8
(0:20.8)
0:41.2
(0:20.4)
8 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:41.6
(0:20.0)
9 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:41.7
(0:20.1)
10 Roskilde II
  • Kathrine Jehrbo(1)
0:21.5
(0:21.5)
0:42.9
(0:21.4)
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:25
Plac. # Navn 100m200m
1 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:32.4
(0:16.1)
2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:16.9
(0:16.9)
0:33.2
(0:16.3)
3 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:17.2
(0:17.2)
0:34.0
(0:16.8)
4 Holstebro/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
0:17.7
(0:17.7)
0:34.3
(0:16.6)
5 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:34.9
(0:16.9)
6 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
0:17.5
(0:17.5)
0:35.4
(0:17.9)
7 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:18.4
(0:18.4)
0:36.0
(0:17.6)
8 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:19.1
(0:19.1)
0:37.9
(0:18.8)
9 Bagsværd IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
0:20.9
(0:20.9)
0:40.6
(0:19.7)
10 Bagsværd V
  • Karl Heuer(1)
0:21.3
(0:21.3)
0:41.3
(0:20.0)
11 Bagsværd VI
  • Jakob Lynbech(1)
0:22.0
(0:22.0)
0:42.5
(0:20.5)
12 Bagsværd VII
  • Erik Friedrichsen(1)
0:22.0
(0:22.0)
0:43.1
(0:21.1)
13 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
0:22.2
(0:22.2)
0:43.4
(0:21.2)
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:40
Plac. # Navn 100m200m
1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:18.2
(0:18.2)
0:35.8
(0:17.6)
2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:18.7
(0:18.7)
0:36.6
(0:17.9)
3 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
0:20.6
(0:20.6)
0:40.0
(0:19.4)
4 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
0:21.3
(0:21.3)
0:41.9
(0:20.6)
5 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
0:21.8
(0:21.8)
0:42.3
(0:20.5)
6 Ægir II
  • Marie Martens Christensen(1)
0:22.4
(0:22.4)
0:42.7
(0:20.3)
7 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:22.6
(0:22.6)
0:42.8
(0:20.2)
8 Silkeborg II
  • Marie Nørgaard(1)
0:22.4
(0:22.4)
0:43.9
(0:21.5)
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:40
Plac. # Navn 100m200m
1 Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.1
(0:15.1)
0:29.9
(0:14.8)
2 Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:31.4
(0:15.2)
3 Føroya II
  • Tórur Paulason(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:31.9
(0:15.7)
4 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:32.2
(0:15.9)
5 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:32.3
(0:16.0)
6 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:16.6
(0:16.6)
0:32.5
(0:15.9)
7 ARGJA I
  • Heini Háberg(1)
0:16.8
(0:16.8)
0:32.6
(0:15.8)
8 Føroya I
  • Mattias Durhuus(1)
0:16.7
(0:16.7)
0:32.7
(0:16.0)
9 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
0:17.1
(0:17.1)
0:33.2
(0:16.1)
10 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
0:16.9
(0:16.9)
0:33.3
(0:16.4)
11 Hósvíkar Róðrarfelag II
  • Jákup Poulsen(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.4
(0:16.4)
12 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0:17.5
(0:17.5)
0:34.1
(0:16.6)
13 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
0:17.4
(0:17.4)
0:34.2
(0:16.8)
14 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:17.4
(0:17.4)
0:34.5
(0:17.1)
15 Silkeborg II
  • Magnus Ladegaard(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:34.6
(0:16.6)
16 Roskilde III
  • William Windel Krogh(1)
0:17.7
(0:17.7)
0:34.7
(0:17.0)
17 Hósvíkar Róðrarfelag IV
  • Petur Sigurd Á Túgvu(1)
0:18.2
(0:18.2)
0:34.9
(0:16.7)
18 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Dánjal Olsen(1)
0:17.7
(0:17.7)
0:35.1
(0:17.4)
19 Bagsværd III
  • Mads Rubin(1)
0:18.2
(0:18.2)
0:35.2
(0:17.0)
20 Hósvíkar Róðrarfelag III
  • Jónas Busk(1)
0:18.3
(0:18.3)
0:35.9
(0:17.6)
21 Ægir I
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
0:19.9
(0:19.9)
0:38.2
(0:18.3)
22 Bagsværd II
  • Henning Friedrichsen(1)
0:19.5
(0:19.5)
0:38.2
(0:18.7)
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:55
Plac. # Navn 100m200m
1 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:31.3
(0:15.6)
2 Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
0:16.9
(0:16.9)
0:33.2
(0:16.3)
3 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:34.9
(0:16.9)
4 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:17.9
(0:17.9)
0:35.6
(0:17.7)
5 Roskilde VI
  • Caroline Munch(1)
0:18.3
(0:18.3)
0:35.6
(0:17.3)
6 Aalborg V
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:20.3
(0:20.3)
0:39.5
(0:19.2)
7 Aalborg II
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
0:20.5
(0:20.5)
0:39.7
(0:19.2)
8 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:20.2
(0:20.2)
0:40.0
(0:19.8)
9 Randers II
  • Line Ulstrup(1)
0:20.8
(0:20.8)
0:40.5
(0:19.7)
10 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
0:20.7
(0:20.7)
0:40.8
(0:20.1)
11 KVIK I
  • Maria Aaager(1)
0:20.9
(0:20.9)
0:41.3
(0:20.4)
12 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
0:21.3
(0:21.3)
0:41.4
(0:20.1)
13 Aalborg IV
  • Line Thomsen(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:42.0
(0:20.4)
14 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:42.2
(0:20.6)
15 Roskilde III
  • Laura Plæhn Poulsen(1)
0:22.1
(0:22.1)
0:42.7
(0:20.6)
16 Roskilde IV
  • Katja Petersson(1)
0:21.9
(0:21.9)
0:42.8
(0:20.9)
17 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:21.9
(0:21.9)
0:42.9
(0:21.0)
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 15:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:15.3
(0:15.3)
0:30.4
(0:15.1)
2 Aalborg VII
  • Thorbjørn Bue Petersen(1)
0:15.6
(0:15.6)
0:30.5
(0:14.9)
3 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:30.7
(0:15.0)
4 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:30.8
(0:15.1)
5 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:31.2
(0:15.5)
6 Roskilde IV
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
0:15.9
(0:15.9)
0:31.5
(0:15.6)
7 Aalborg IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:32.0
(0:15.8)
8 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:32.4
(0:16.2)
9 Holstebro I
  • Christian Taulbjerg(1)
0:16.7
(0:16.7)
0:32.5
(0:15.8)
10 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:16.6
(0:16.6)
0:32.9
(0:16.3)
11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:17.1
(0:17.1)
0:33.5
(0:16.4)
12 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:17.6
(0:17.6)
0:33.9
(0:16.3)
13 Aalborg V
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
0:17.4
(0:17.4)
0:34.2
(0:16.8)
14 Sorø I
  • Tobias Handberg(1)
0:17.5
(0:17.5)
0:34.2
(0:16.7)
15 Esbjerg III
  • Henning Kirk Brodde(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:35.2
(0:17.2)
16 Esbjerg II
  • Christian Novrup(1)
0:18.3
(0:18.3)
0:35.9
(0:17.6)
17 Aalborg IX
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
0:18.6
(0:18.6)
0:36.3
(0:17.7)
18 Aalborg VIII
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
0:20.2
(0:20.2)
19 Aalborg XI
  • Mikkel Kallesøe(1)
0:39.4
(0:39.4)
1:13.9
(0:34.5)
611
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 15:10
Plac. # Navn 100m200m
1 Tyk og stærk
  • Martin Nørum (1)
0:14.1
(0:14.1)
0:27.9
(0:13.8)
2
  • Jens Vinther Clausen(1)
0:17.3
(0:17.3)
0:33.7
(0:16.4)
612
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-01-30 14:55
Plac. # Navn 100m200m
1 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:21.7
(0:21.7)
0:43.0
(0:21.3)