Resultater Danske Mesterskaber 2022

Resultater, kommer her ca. 30. min efter hvert løb.

100
30+WErgo Masters Kvinder 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:50.2
(1:50.2)
3:42.6
(1:52.4)
5:35.3
(1:52.7)
7:26.6
(1:51.3)
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:39.6
(1:52.7)
5:31.6
(1:52.0)
7:19.2
(1:47.6)
105
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 DSR I
  • Naja Holten Møller(1)
1:58.0
(1:58.0)
3:57.4
(1:59.4)
5:56.7
(1:59.3)
7:54.8
(1:58.1)
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
1:56.8
(1:56.8)
4:00.0
(2:03.2)
6:03.0
(2:03.0)
8:05.9
(2:02.9)
109
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:53.6
(1:53.6)
3:48.9
(1:55.3)
5:44.4
(1:55.5)
7:39.6
(1:55.2)
110
55+WErgo Masters Kvinder 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:54.3
(1:54.3)
3:49.9
(1:55.6)
5:45.4
(1:55.5)
7:40.1
(1:54.7)
113
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:58.1
(1:58.1)
3:56.5
(1:58.4)
5:54.0
(1:57.5)
7:49.3
(1:55.3)
116
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:00.3
(2:00.3)
4:04.9
(2:04.6)
6:09.8
(2:04.9)
8:13.8
(2:04.0)
117
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:05.0
(2:05.0)
4:12.8
(2:07.8)
6:19.3
(2:06.5)
8:22.3
(2:03.0)
150
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:17.0
(1:38.9)
4:54.8
(1:37.8)
6:32.7
(1:37.9)
2 2 DSR III
  • Joen Petur Jacobsen(1)
1:37.9
(1:37.9)
3:17.7
(1:39.8)
4:57.7
(1:40.0)
6:34.8
(1:37.1.0)
151
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Kertem. (UFK - ikke i vægt)
  • Claus Hinding(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:13.3
(1:38.6)
4:54.8
(1:41.5)
6:31.5
(1:36.7)
2 20 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:18.8
(1:39.9)
4:59.5
(1:40.7)
6:41.4
(1:41.9)
3 18 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:39.0
(1:39.0)
3:24.0
(1:45.0)
5:09.4
(1:45.4)
6:49.5
(1:40.1.0)
4 17 DSR I (UFK - ikke indvejet)
  • Charlie Khan(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:43.8
(1:56.1)
5:44.4
(2:00.6)
7:44.9
(2:00.5)
154
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:11.6
(1:36.6)
4:49.5
(1:37.9)
6:29.5
(1:40.0)
2 3 Kertem. I
  • Kasper Aagaard(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:16.7
(1:40.3)
5:00.5
(1:43.8)
6:38.6
(1:38.1.0)
3 5 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:18.8
(1:40.1.0)
5:02.0
(1:43.2)
6:49.6
(1:47.6)
155
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:15.9
(1:38.1.0)
4:54.4
(1:38.5)
6:31.8
(1:37.4)
158
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:16.8
(1:37.9)
4:54.8
(1:38.0)
6:34.1
(1:39.3)
2 15 Lyngby/KKL I
  • Asger Lenzing(1)
1:39.4
(1:39.4)
3:20.9
(1:41.5)
5:01.6
(1:40.7)
6:39.5
(1:37.9)
3 12 Humlebæk I
  • Mads Twomey-Madsen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:24.0
(1:42.9)
5:07.2
(1:43.2)
6:50.5
(1:43.3)
4 13 First Row I
  • Morten Dalsgaard(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:28.1.0
(1:44.1.0)
5:11.2
(1:43.1.0)
6:54.1
(1:42.9)
5 8 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:28.3
(1:44.7)
5:12.8
(1:44.5)
6:54.7
(1:41.9)
6 11 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:27.1
(1:44.4)
5:15.2
(1:48.1.0)
7:10.0
(1:54.8)
7 10 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
1:42.0
(1:42.0)
3:29.2
(1:47.2)
5:20.8
(1:51.6)
7:12.4
(1:51.6)
8 14 Nibe I
  • Jacob Norris(1)
1:44.8
(1:44.8)
3:40.3
(1:55.5)
5:39.6
(1:59.3)
7:38.6
(1:59.0)
9 7 Ishøj I
  • Kim Roch(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:43.1.0
(1:55.3)
5:44.1
(2:01.0)
7:48.9
(2:04.8)
160
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 21 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
1:37.1.0
(1:37.1.0)
3:15.7
(1:38.6)
4:54.6
(1:38.9)
6:32.9
(1:38.3)
2 22 Bryggens I
  • Søren Bekker Hansen(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:59.4
(2:06.8)
6:10.3
(2:10.9)
8:22.8
(2:12.5)
161
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 24 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:44.7
(1:54.8)
5:39.8
(1:55.1)
7:34.0
(1:54.2)
162
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:43.4
(1:43.4)
3:28.1
(1:44.7)
5:12.5
(1:44.4)
6:55.9
(1:43.4)
2 13 Bryggens I
  • Poul Jensen(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:37.4
(1:49.0)
5:26.6
(1:49.2)
7:16.7
(1:50.1.0)
3 14 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:45.7
(1:55.3)
5:40.9
(1:55.2)
7:35.8
(1:54.9)
4 15 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:55.0
(1:59.2)
5:56.0
(2:01.0)
7:52.4
(1:56.4)
163
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Fredensborg I
  • Hans T Andersen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:38.8
(1:50.7)
5:29.8
(1:51.0)
7:18.8
(1:49.0)
2 18 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
1:52.1
(1:52.1)
3:45.1.0
(1:53.0)
5:38.0
(1:52.9)
7:28.4
(1:50.4)
3 16 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:46.7
(1:54.3)
5:40.2
(1:53.5)
7:33.9
(1:53.7)
164
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 19 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:46.7
(1:54.2)
5:41.0
(1:54.3)
7:30.3
(1:49.3)
170
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 09:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 21 Helsingør I
  • Henning Engelhardt(1)
1:54.8
(1:54.8)
3:54.1
(1:59.3)
5:53.7
(1:59.6)
7:50.6
(1:56.9)
200
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR II
  • Freya Hvass(1)
3:37.6
(3:37.6)
2 3 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
3:48.9
(3:48.9)
201
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 6 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
3:31.8
(3:31.8)
202
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 11 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
3:29.1.0
(3:29.1.0)
2 13 ARA I
  • Christina Jensen(1)
3:36.5
(3:36.5)
3 9 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
3:37.6
(3:37.6)
4 8 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
3:37.7
(3:37.7)
5 12 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
3:49.2
(3:49.2)
6 10 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
3:59.6
(3:59.6)
203
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 2 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
3:48.8
(3:48.8)
2 4 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
3:51.4
(3:51.4)
3 1 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
3:52.3
(3:52.3)
4 3 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
3:56.0
(3:56.0)
205
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 6 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
3:45.8
(3:45.8)
206
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 8 Furesø I
  • Mette Møller(1)
3:58.0
(3:58.0)
207
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 11 DSR I
  • Lene Krogsgaard(1)
4:19.5
(4:19.5)
208
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 12 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:44.9
(3:44.9)
209
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 15 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
3:48.1.0
(3:48.1.0)
2 14 Humlebæk I
  • June Kaspersen(1)
4:18.9
(4:18.9)
211
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 17 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
3:55.3
(3:55.3)
212
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 18 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
4:01.4
(4:01.4)
214
80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 19 Nordslesvig I
  • Frauke Candussi(1)
5:19.3
(5:19.3)
215
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 20 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
5:00.0
(5:00.0)
216
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn 1000m
1 3 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
2:56.7
(2:56.7)
2 7 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
3:00.7
(3:00.7)
3 6 Kertem. I
  • Claus Hinding(1)
3:05.0
(3:05.0)
4 4 Aalborg III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
3:09.1
(3:09.1)
5 8 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
3:10.8
(3:10.8)
6 2 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:11.0
(3:11.0)
217
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn 1000m
1 9 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
3:08.2
(3:08.2)
2 10 København I
  • Rick Verberne(1)
3:28.7
(3:28.7)
218
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn 1000m
1 12 Køge R II
  • Henrik Borch(1)
3:05.4
(3:05.4)
2 16 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
3:09.4
(3:09.4)
3 13 Bodycoach I
  • Flemming Pristed(1)
3:14.5
(3:14.5)
4 11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
3:19.6
(3:19.6)
5 14 Køge R III
  • Lasse Pedersen(1)
3:28.2
(3:28.2)
219
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn 1000m
1 18 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:09.1
(3:09.1)
2 19 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
3:23.4
(3:23.4)
220
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:55
Plac. # Navn 1000m
1 34 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
3:03.5
(3:03.5)
2 20 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
3:07.9
(3:07.9)
3 25 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
3:15.9
(3:15.9)
4 30 Holstebro/KCHO II
  • Jakob Herbert Pedersen(1)
3:16.1.0
(3:16.1.0)
5 31 København II
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
3:17.7
(3:17.7)
6 23 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:17.8
(3:17.8)
7 35 Næstv. I
  • Per Nielsen(1)
3:19.4
(3:19.4)
8 32 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
3:23.4
(3:23.4)
9 24 Køge R II
  • Michael Thomson(1)
3:27.5
(3:27.5)
10 29 Ishøj II
  • Jens Mundeli-Jensen (1)
3:28.7
(3:28.7)
11 28 København I
  • Jesper Nielsen(1)
3:35.0
(3:35.0)
12 26 Holstebro/KCHO I
  • Henrik Hunskjær(1)
3:44.4
(3:44.4)
13 21 Holstebro/KCHO III
  • Mike Holmberg(1)
3:47.5
(3:47.5)
221
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 15 Risskov I
  • Michael Lind(1)
3:56.5
(3:56.5)
222
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 19 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
3:20.1.0
(3:20.1.0)
2 18 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
3:24.3
(3:24.3)
3 16 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
3:26.4
(3:26.4)
4 20 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
3:28.2
(3:28.2)
223
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 22 Bodycoach I
  • Michael Skjoldan(1)
3:17.7
(3:17.7)
2 21 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:31.1.0
(3:31.1.0)
3 23 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
3:41.9
(3:41.9)
224
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:25
Plac. # Navn 1000m
1 27 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
3:12.1.0
(3:12.1.0)
2 24 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
3:19.9
(3:19.9)
3 30 Sorø I
  • Peter Carstens(1)
3:27.3
(3:27.3)
4 28 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:30.9
(3:30.9)
5 29 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
3:33.0
(3:33.0)
6 33 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
3:34.9
(3:34.9)
7 31 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
3:35.7
(3:35.7)
8 26 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
3:45.8
(3:45.8)
9 35 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
3:47.9
(3:47.9)
10 34 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
3:49.6
(3:49.6)
11 25 Furesø II
  • Bo Hartz(1)
3:55.5
(3:55.5)
12 32 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
4:08.0
(4:08.0)
225
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 22 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
3:26.9
(3:26.9)
2 23 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
3:33.4
(3:33.4)
3 21 København I
  • Hakon Heimer(1)
4:18.3
(4:18.3)
226
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 24 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
3:28.9
(3:28.9)
2 25 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
3:31.9
(3:31.9)
227
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 26 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
3:39.3
(3:39.3)
2 27 København I
  • Lennart Jensen(1)
3:47.7
(3:47.7)
228
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 28 Hellerup I
  • Geert Cederkvist(1)
3:40.0
(3:40.0)
2 29 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
3:43.2
(3:43.2)
229
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 31 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
3:31.2
(3:31.2)
2 30 Ribe I (UFK - ikke indvejet)
  • Palle Adelhardt(1)
3:38.9
(3:38.9)
230
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-02-05 10:40
Plac. # Navn 1000m
1 33 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
4:16.9
(4:16.9)
2 32 Nordslesvig I
  • Gerd Larsen(1)
4:20.7
(4:20.7)
306
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn 2:00
1 3 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
375m
2 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
366m
3 1 Valby I
  • Selma Friis(1)
358m
308
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn 2:00
1 6 Valby I
  • Felix Friis(1)
473m
2 5 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
438m
3 4 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
391m
312
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn 2:00
1 7 HAV I
  • Baldur Paulason(1)
485m
2 8 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
484m
3 9 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
403m
4 10 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
402m
314
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn 2:00
1 14 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
523m
2 11 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
427m
3 13 Bagsværd I
  • Hedvig Højberg(1)
380m
316
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-02-05 09:40
Plac. # Navn 2:00
1 16 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
505m
2 15 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
477m
3 18 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
469m
318
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-02-05 09:55
Plac. # Navn 3:00
1 9 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
781m
2 8 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
770m
3 16 Bagsværd I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
715m
4 14 Sorø I
  • Ida Vilhelmsen(1)
676m
5 4 Holstebro/KCHO I
  • Vigga Hjortkær Nørgaard(1)
675m
6 15 Bagsværd III
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
664m
7 7 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Olivia Elund Pihl(1)
657m
8 3 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
654m
9 1 Holstebro/KCHO III
  • Mille Hagsten(1)
630m
10 11 Holstebro/KCHO II
  • Katarina Kirkegaard(1)
608m
11 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
592m
12 10 Bagsværd II
  • Sofie Cruusberg(1)
478m
320
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-02-05 09:55
Plac. # Navn 3:00
1 25 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
840m
2 28 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
812m
3 19 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
785m
4 21 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
751m
5 22 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
714m
6 17 Bagsværd III
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
681m
7 26 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
681m
8 27 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
642m
9 20 Bagsværd IV
  • Oliver Blaabjerg(1)
623m
10 23 Bagsværd II
  • Pilou Jürgensen(1)
473m
322
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-02-05 10:10
Plac. # Navn 4:00
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1073m
2 8 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
1002m
3 7 Skála Róðrarfelag I
  • Poula Jógvansdóttir(1)
983m
4 5 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
968m
5 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
939m
6 9 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
920m
7 4 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
903m
8 3 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
875m
9 10 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
688m
324
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-02-05 10:10
Plac. # Navn 4:00
1 17 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1132m
2 20 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1056m
3 21 Skála Róðrarfelag I
  • Hákun Thomsen(1)
1046m
4 18 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
1009m
5 13 København I
  • Axel Højme Lambert(1)
945m
6 16 Nordslesvig I
  • Kalle Schlüter(1)
941m
7 12 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
863m
8 15 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
862m
326
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:45.4
(1:55.6)
5:40.8
(1:55.4)
7:34.4
(1:53.6)
2 14 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:49.3
(1:56.1)
5:46.4
(1:57.1)
7:40.9
(1:54.5)
3 1 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:51.8
(1:58.9)
5:52.7
(2:00.9)
7:52.5
(1:59.8)
4 12 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:51.2
(2:00.2)
5:54.4
(2:03.2)
7:55.0
(2:00.6)
5 9 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:03.3
(2:01.9)
6:04.8
(2:01.5)
8:01.7
(1:56.9)
6 10 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:57.6
(2:05.2)
6:09.0
(2:11.4)
8:14.7
(2:05.7)
7 4 Skála Róðrarfelag I
  • Ingrið Berg Rasmussen(1)
2:00.1.0
(2:00.1.0)
4:07.7
(2:07.6)
6:18.0
(2:10.3)
8:26.1
(2:08.1)
8 8 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:04.3
(2:04.3)
4:12.7
(2:08.4)
6:20.3
(2:07.6)
8:27.2
(2:06.9)
9 15 KVIK I
  • Ea Høyer Splitthorff(1)
2:04.9
(2:04.9)
4:12.3
(2:07.4)
6:21.0
(2:08.7)
8:28.5
(2:07.5)
10 13 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
2:07.0
(2:07.0)
4:18.1
(2:11.1.0)
6:26.2
(2:08.1)
8:29.4
(2:03.2)
11 11 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
2:01.8
(2:01.8)
4:08.5
(2:06.7)
6:20.0
(2:11.5)
8:33.1
(2:13.1.0)
12 3 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
2:04.7
(2:04.7)
4:12.4
(2:07.7)
6:23.1
(2:10.7)
8:33.9
(2:10.8)
13 16 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
2:16.3
(2:16.3)
4:42.1
(2:25.8)
7:11.6
(2:29.5)
9:38.7
(2:27.1.0)
14 6 København II
  • Lilje Alm(1)
2:15.5
(2:15.5)
4:41.6
(2:26.1.0)
7:11.6
(2:30.0)
9:39.4
(2:27.8)
328
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 27 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:31.8
(1:47.6)
5:20.0
(1:48.2)
7:04.9
(1:44.9)
2 28 København III
  • Woody Siigurt Lori Leth(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:30.8
(1:48.2)
5:20.1
(1:49.3)
7:04.9
(1:44.8)
3 18 København II
  • Carl Hassan Gaba(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:37.5
(1:50.1.0)
5:25.6
(1:48.1.0)
7:08.5
(1:42.9)
4 21 Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:37.2
(1:48.5)
5:25.2
(1:48.0)
7:15.6
(1:50.4)
5 19 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:37.0
(1:52.0)
5:28.1
(1:51.1.0)
7:17.4
(1:49.3)
6 26 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
1:48.8
(1:48.8)
3:41.5
(1:52.7)
5:32.9
(1:51.4)
7:21.2
(1:48.3)
7 23 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:42.4
(1:54.3)
5:36.6
(1:54.2)
7:27.3
(1:50.7)
8 30 Bagsværd
  • Uffe Søborg Højrup(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:46.2
(1:55.3)
5:40.5
(1:54.3)
7:29.4
(1:48.9)
9 29 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:50.6
(1:56.2)
5:47.4
(1:56.8)
7:40.1
(1:52.7)
10 22 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:55.8
(2:00.1.0)
5:58.4
(2:02.6)
7:59.6
(2:01.2)
11 20 Sorø I
  • Rasmus Tipsmark(1)
2:07.5
(2:07.5)
4:32.0
(2:24.5)
7:00.0
(2:28.0)
9:22.7
(2:22.7)
330
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:45.0
(1:54.7)
5:39.7
(1:54.7)
7:32.1
(1:52.4)
2 8 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
1:51.6
(1:51.6)
3:47.9
(1:56.3)
5:46.4
(1:58.5)
7:43.9
(1:57.5)
3 7 KVIK III
  • Nanna Ancher(1)
2:03.8
(2:03.8)
4:09.8
(2:06.0)
6:14.0
(2:04.2)
8:13.9
(1:59.9)
4 3 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
1:54.9
(1:54.9)
4:00.3
(2:05.4)
6:11.2
(2:10.9)
8:14.0
(2:02.8)
5 5 KVIK II
  • Karoline Severin(1)
2:01.6
(2:01.6)
4:06.8
(2:05.2)
6:12.4
(2:05.6)
8:14.7
(2:02.3)
6 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:58.7
(1:58.7)
4:06.2
(2:07.5)
6:17.7
(2:11.5)
8:28.1
(2:10.4)
332
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
1:40.2
(1:40.2)
3:24.6
(1:44.4)
5:09.5
(1:44.9)
6:52.8
(1:43.3)
2 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:39.0
(1:39.0)
3:25.6
(1:46.6)
5:12.2
(1:46.6)
6:54.7
(1:42.5)
3 19 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:26.9
(1:45.8)
5:13.2
(1:46.3)
6:56.2
(1:43.0)
4 28 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:27.4
(1:46.1.0)
5:15.0
(1:47.6)
6:59.0
(1:44.0)
5 25 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:34.5
(1:48.9)
5:24.8
(1:50.3)
7:10.1
(1:45.3)
6 22 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:35.4
(1:50.0)
5:24.5
(1:49.1.0)
7:10.5
(1:46.0)
7 24 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:45.2
(1:45.2)
3:34.8
(1:49.6)
5:24.2
(1:49.4)
7:11.4
(1:47.2)
8 12 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:41.8
(1:51.9)
5:32.9
(1:51.1.0)
7:20.6
(1:47.7)
9 23 KVIK II
  • Hjalte Larsen(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:37.5
(1:51.8)
5:31.3
(1:53.8)
7:23.3
(1:52.0)
10 21 Sorø IV
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
1:50.1.0
(1:50.1.0)
3:42.6
(1:52.5)
5:34.8
(1:52.2)
7:25.4
(1:50.6)
11 18 KVIK I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
1:52.0
(1:52.0)
3:46.9
(1:54.9)
5:41.2
(1:54.3)
7:30.5
(1:49.3)
12 15 Bagsværd II
  • Theis Wolfram(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:51.8
(1:57.4)
5:47.5
(1:55.7)
7:37.7
(1:50.2)
13 27 Roskilde II
  • Marinus Bo Kofoed Jensen(1)
1:46.5
(1:46.5)
3:44.0
(1:57.5)
5:47.6
(2:03.6)
7:40.9
(1:53.3)
14 16 KVIK III
  • David Samuel Vedel Olivo(1)
2:00.3
(2:00.3)
4:05.9
(2:05.6)
6:11.6
(2:05.7)
8:15.0
(2:03.4)
334
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:51.7
(1:57.8)
5:48.6
(1:56.9)
7:42.2
(1:53.6)
2 17 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:04.3
(2:03.8)
6:07.4
(2:03.1)
8:09.3
(2:01.9)
3 16 Sorø II
  • Signe Thorup(1)
2:03.0
(2:03.0)
4:08.2
(2:05.2)
6:14.0
(2:05.8)
8:18.6
(2:04.6)
4 21 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:14.7
(2:14.7)
4:28.8
(2:14.1.0)
6:41.8
(2:13.0)
8:50.9
(2:09.1)
336
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Odense I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
1:33.1.0
(1:33.1.0)
3:11.8
(1:38.7)
4:50.7
(1:38.9)
6:26.5
(1:35.8)
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:16.0
(1:40.0)
4:56.1
(1:40.1.0)
6:34.7
(1:38.6)
3 13 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0)
3:19.4
(1:40.3)
5:00.0
(1:40.6)
6:37.3
(1:37.3)
4 12 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:35.5
(1:35.5)
3:14.8
(1:39.3)
4:55.8
(1:41.0)
6:38.5
(1:42.7)
5 6 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:29.4
(1:49.4)
5:20.7
(1:51.3)
7:09.6
(1:48.9)
6 9 KVIK I
  • David Kamstrup-Larsen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:39.7
(1:51.6)
5:30.5
(1:50.8)
7:18.6
(1:48.1.0)
7 3 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:38.5
(1:55.2)
5:36.0
(1:57.5)
7:32.6
(1:56.6)
8 4 KVIK II
  • Bastian Scheel Ingemann(1)
1:54.9
(1:54.9)
3:52.3
(1:57.4)
5:50.0
(1:57.7)
7:45.2
(1:55.2)
9 10 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:42.6
(1:51.9)
5:35.1
(1:52.5)
7:46.1
(2:11.0)
338
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 11:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 29 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:42.9
(1:52.2)
5:34.1
(1:51.2)
7:24.6
(1:50.5)
2 25 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:55.0
(1:55.0)
3:52.4
(1:57.4)
5:51.0
(1:58.6)
7:47.5
(1:56.5)
3 22 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
1:58.2
(1:58.2)
3:56.4
(1:58.2)
5:56.2
(1:59.8)
7:55.5
(1:59.3)
4 23 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:58.1
(1:58.1)
4:02.7
(2:04.6)
6:06.9
(2:04.2)
8:07.8
(2:00.9)
5 26 Ægir II
  • Kirstine Nielsen(1)
1:59.4
(1:59.4)
4:01.8
(2:02.4)
6:08.6
(2:06.8)
8:15.3
(2:06.7)
6 24 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:01.5
(2:01.5)
4:05.6
(2:04.1)
6:12.1
(2:06.5)
8:15.5
(2:03.4)
7 27 California Yacht Club I
  • Mikaela Iribarren-Alvarez(1)
2:13.8
(2:13.8)
4:38.1
(2:24.3)
7:04.8
(2:26.7)
9:27.4
(2:22.6)
340
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:12.6
(1:37.0)
4:49.6
(1:37.0)
6:22.1
(1:32.5)
2 7 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
6:34.2
(6:34.2)
3 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:23.5
(1:42.7)
5:07.4
(1:43.9)
6:49.5
(1:42.1.0)
4 8 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:25.2
(1:44.4)
5:13.4
(1:48.2)
6:58.0
(1:44.6)
5 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:47.9
(1:47.9)
3:38.2
(1:50.3)
5:28.6
(1:50.4)
7:16.3
(1:47.7)
6 6 Lyngby/KKL II
  • Marcus Modest(1)
1:46.2
(1:46.2)
3:37.1
(1:50.9)
5:29.4
(1:52.3)
7:19.4
(1:50.0)
401
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 20 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:47.9
(1:54.7)
5:42.8
(1:54.9)
7:34.5
(1:51.7)
2 19 KÍF I
  • Zoe Dickson(1)
1:53.5
(1:53.5)
3:49.0
(1:55.5)
5:44.1
(1:55.1)
7:36.3
(1:52.2)
3 21 KVIK I
  • Kristine Søndergaard(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:51.2
(1:57.0)
5:49.3
(1:58.1)
7:46.1
(1:56.8)
4 22 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
1:59.3
(1:59.3)
4:00.8
(2:01.5)
6:03.8
(2:03.0)
8:04.2
(2:00.4)
402
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:29.5
(1:46.6)
5:17.1
(1:47.6)
7:05.4
(1:48.3)
2 2 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:35.2
(1:49.5)
5:25.3
(1:50.1.0)
7:10.3
(1:45.0)
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:35.6
(1:50.0)
5:26.4
(1:50.8)
7:12.5
(1:46.1.0)
4 10 DSR II
  • Christine Cardel(1)
1:46.2
(1:46.2)
3:35.2
(1:49.0)
5:25.4
(1:50.2)
7:18.7
(1:53.3)
5 9 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:37.9
(1:51.2)
5:31.7
(1:53.8)
7:22.6
(1:50.9)
6 14 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
1:51.5
(1:51.5)
3:44.2
(1:52.7)
5:37.0
(1:52.8)
7:28.1
(1:51.1.0)
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Karen Mortensen(1)
1:49.5
(1:49.5)
3:44.2
(1:54.7)
5:39.8
(1:55.6)
7:35.9
(1:56.1)
8 11 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:46.3
(1:53.8)
5:41.0
(1:54.7)
7:37.5
(1:56.5)
9 6 DSR IV
  • Amalie Riff Brems(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:50.8
(1:56.9)
5:47.8
(1:57.0)
7:43.5
(1:55.7)
10 3 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:54.0
(1:54.0)
3:51.3
(1:57.3)
5:49.8
(1:58.5)
7:46.8
(1:57.0)
11 15 DSR III
  • Silje Celine Siefert(1)
1:54.7
(1:54.7)
3:57.1
(2:02.4)
6:09.8
(2:12.7)
8:20.1
(2:10.3)
12 13 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
1:58.5
(1:58.5)
4:06.7
(2:08.2)
6:14.9
(2:08.2)
8:22.3
(2:07.4)
403
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Holstebro/KCHO II
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:12.6
(1:37.8)
4:50.4
(1:37.8)
6:25.7
(1:35.3)
2 15 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:15.8
(1:38.3)
4:54.1
(1:38.3)
6:31.5
(1:37.4)
3 16 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
1:35.5
(1:35.5)
3:14.0
(1:38.5)
4:54.1
(1:40.1.0)
6:31.7
(1:37.6)
4 13 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:23.5
(1:42.1.0)
5:04.0
(1:40.5)
6:44.2
(1:40.2)
5 17 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:30.8
(1:47.2)
5:21.2
(1:50.4)
7:13.3
(1:52.1)
6 12 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
1:48.0
(1:48.0)
3:40.4
(1:52.4)
5:33.5
(1:53.1)
7:22.7
(1:49.2)
404
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
1:29.3
(1:29.3)
3:00.2
(1:30.9)
4:30.3
(1:30.1.0)
5:57.4
(1:27.1.0)
2 13 DSR II
  • Jacob Lenzing(1)
1:29.1.0
(1:29.1.0)
3:00.2
(1:31.1.0)
4:31.6
(1:31.4)
6:02.2
(1:30.6)
3 5 Holstebro/KCHO V
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:30.5
(1:30.5)
3:02.7
(1:32.2)
4:35.2
(1:32.5)
6:03.8
(1:28.6)
4 3 Holstebro/KCHO III
  • Kaare Mortensen (1)
1:31.0
(1:31.0)
3:03.3
(1:32.3)
4:35.5
(1:32.2)
6:05.0
(1:29.5)
5 4 DSR III
  • Magnus Erik Timm(1)
1:32.2
(1:32.2)
3:05.0
(1:32.8)
4:37.6
(1:32.6)
6:08.7
(1:31.1.0)
6 11 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:11.3
(1:36.5)
4:47.3
(1:36.0)
6:20.4
(1:33.1.0)
7 12 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:13.1.0
(1:37.1.0)
4:50.5
(1:37.4)
6:26.2
(1:35.7)
8 2 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:15.5
(1:39.3)
4:55.6
(1:40.1.0)
6:32.5
(1:36.9)
9 7 HAV I
  • Torur Paulason(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:18.2
(1:39.5)
4:57.7
(1:39.5)
6:33.3
(1:35.6)
10 14 Holstebro/KCHO VI
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:16.1.0
(1:39.5)
4:57.1
(1:41.0)
6:35.5
(1:38.4)
11 15 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:17.8
(1:40.3)
4:59.3
(1:41.5)
6:38.5
(1:39.2)
12 1 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:41.7
(1:41.7)
3:26.3
(1:44.6)
5:09.9
(1:43.6)
6:47.0
(1:37.1.0)
13 9 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:23.1.0
(1:42.6)
5:06.5
(1:43.4)
6:47.7
(1:41.2)
14 6 KVIK I
  • Albert Martin Ebersbach(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:33.2
(1:50.0)
5:28.3
(1:55.1)
7:24.3
(1:56.0)
405
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Bagsværd II
  • Mathilde Persson(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:38.5
(1:50.8)
5:28.4
(1:49.9)
7:16.1
(1:47.7)
2 1 DSR II
  • Nina Oeh(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:39.8
(1:51.1.0)
5:32.3
(1:52.5)
7:24.0
(1:51.7)
3 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
1:50.5
(1:50.5)
3:43.4
(1:52.9)
5:36.6
(1:53.2)
7:26.2
(1:49.6)
4 4 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:57.6
(1:57.6)
4:01.0
(2:03.4)
6:10.3
(2:09.3)
8:12.8
(2:02.5)
406
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:22.9
(1:42.3)
5:04.7
(1:41.8)
6:43.8
(1:39.1.0)
2 15 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:24.9
(1:43.0)
5:07.1
(1:42.2)
6:45.1
(1:38.0)
3 8 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:26.1.0
(1:44.0)
5:10.8
(1:44.7)
6:54.9
(1:44.1.0)
4 6 DSR IV
  • Nikoline Laidlaw(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:28.8
(1:44.9)
5:13.5
(1:44.7)
6:56.0
(1:42.5)
5 7 DSR V
  • Astrid Steensberg(1)
1:43.6
(1:43.6)
3:29.1.0
(1:45.5)
5:15.0
(1:45.9)
6:56.6
(1:41.6)
6 17 Ægir I
  • Nanna Nibe Boldt(1)
1:50.0
(1:50.0)
3:35.8
(1:45.8)
5:22.3
(1:46.5)
7:03.8
(1:41.5)
7 19 DSR VI
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:35.1.0
(1:48.8)
5:23.8
(1:48.7)
7:04.1
(1:40.3)
8 16 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:32.4
(1:46.4)
5:19.5
(1:47.1.0)
7:06.1
(1:46.6)
9 10 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:45.1.0
(1:54.5)
5:39.1
(1:54.0)
7:32.0
(1:52.9)
10 14 Nordslesvig I
  • Sina Brandt(1)
1:57.8
(1:57.8)
4:03.2
(2:05.4)
6:12.4
(2:09.2)
8:22.0
(2:09.6)
11 13 Odense I
  • Sigrid Mark Jørgensen(1)
2:08.0
(2:08.0)
4:20.0
(2:12.0)
6:31.0
(2:11.0)
8:38.4
(2:07.4)
407
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 24 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
6:14.2
(6:14.2)
2 20 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
1:33.3
(1:33.3)
3:09.1
(1:35.8)
4:43.8
(1:34.7)
6:17.3
(1:33.5)
3 23 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:12.7
(1:37.9)
4:49.7
(1:37.0)
6:21.8
(1:32.1.0)
4 19 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
1:37.0
(1:37.0)
3:15.7
(1:38.7)
4:54.9
(1:39.2)
6:32.4
(1:37.5)
5 18 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:22.7
(1:41.4)
5:03.7
(1:41.0)
6:44.8
(1:41.1.0)
6 21 Roskilde I
  • Thomas Guldbrandt Larsen(1)
1:37.0
(1:37.0)
3:20.6
(1:43.6)
5:05.9
(1:45.3)
6:56.4
(1:50.5)
408
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 27 Roskilde II
  • Bastian Secher(1)
1:27.2
(1:27.2)
2:55.4
(1:28.2)
4:23.3
(1:27.9)
5:47.9
(1:24.6)
2 22 Dansk Kano & Kajak (UFK)
  • Victor Aasmul(1)
1:26.1.0
(1:26.1.0)
2:55.6
(1:29.5)
4:23.1
(1:27.5)
5:49.3
(1:26.2)
3 23 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
1:30.9
(1:30.9)
3:03.1
(1:32.2)
4:33.2
(1:30.1.0)
6:00.3
(1:27.1.0)
4 26 København II
  • Sebastian Bache(1)
1:31.5
(1:31.5)
3:04.6
(1:33.1.0)
4:37.1
(1:32.5)
6:07.2
(1:30.1.0)
5 16 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
1:33.0
(1:33.0)
3:06.9
(1:33.9)
4:40.1
(1:33.2)
6:10.1
(1:30.0)
6 21 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:32.9
(1:32.9)
3:07.0
(1:34.1.0)
4:41.6
(1:34.6)
6:12.6
(1:31.0)
7 18 Bagsværd II
  • Mathias Larsen(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:10.8
(1:36.0)
4:47.5
(1:36.7)
6:22.5
(1:35.0)
8 17 Bryggens I
  • Daniel Ward(1)
1:38.6
(1:38.6)
3:17.8
(1:39.2)
5:00.2
(1:42.4)
6:48.5
(1:48.3)
9 19 Bagsværd I
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:25.7
(1:44.4)
5:10.2
(1:44.5)
6:52.7
(1:42.5)
10 30 Odense I
  • Jarl Littau-Jensen(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:28.3
(1:45.8)
5:14.1
(1:45.8)
6:58.0
(1:43.9)
11 25 DSR III
  • Thor Steen Larsen(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:27.1.0
(1:48.8)
5:16.6
(1:49.5)
6:58.2
(1:41.6)
12 29 Næstv. I
  • Frederik Tønning Larsen(1)
1:43.5
(1:43.5)
3:28.6
(1:45.1.0)
5:14.3
(1:45.7)
6:58.2
(1:43.9)
13 28 Odense II
  • Alexander Schwarz(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:38.9
(1:51.5)
5:30.8
(1:51.9)
7:21.4
(1:50.6)
409
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Syddansk Universitet
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
6:18.0
(6:18.0)
2 8 DSR
  • Oskar Høgel(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:15.0
(1:39.4)
4:58.2
(1:43.2)
6:42.4
(1:44.2)
3 6 Syddansk Universitet
  • Niels Trubbach(1)
1:39.2
(1:39.2)
3:20.5
(1:41.3)
5:03.3
(1:42.8)
6:43.6
(1:40.3)
4 13 Syddansk Universitet
  • Carsten Vikkelsøe(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:28.3
(1:45.4)
5:14.2
(1:45.9)
6:57.2
(1:43.0)
5 4 Esbjerg
  • Christian Novrup(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:30.9
(1:47.7)
5:19.2
(1:48.3)
7:07.5
(1:48.3)
6 1 DSR
  • Jonas Pedersen(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:28.3
(1:45.9)
5:15.2
(1:46.9)
7:08.8
(1:53.6)
7 14 Sønderborg
  • Justus Ernst(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:32.8
(1:48.8)
5:22.8
(1:50.0)
7:09.2
(1:46.4)
8 3 Sønderborg
  • Mikkel Mogensen(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:30.0
(1:47.8)
5:21.0
(1:51.0)
7:11.0
(1:50.0)
9 10 Syddansk Universitet
  • Andreas Thorup(1)
1:48.3
(1:48.3)
3:41.5
(1:53.2)
5:37.5
(1:56.0)
7:33.2
(1:55.7)
10 5 Aalborg Universitet
  • Jesper Quist Jensen(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:34.1.0
(1:53.1)
5:37.9
(2:03.8)
7:39.5
(2:01.6)
11 12 Sønderborg
  • Ben Unkelbach(1)
2:00.0
(2:00.0)
4:12.3
(2:12.3)
6:26.0
(2:13.7)
8:38.9
(2:12.9)
410
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 13:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4
  • Nanna Nibe Boldt(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:37.3
(1:49.8)
5:26.7
(1:49.4)
7:12.7
(1:46.0)
2 10 Aalborg Universitet
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:41.5
(1:53.3)
5:36.0
(1:54.5)
7:30.0
(1:54.0)
3 3 Bryggens
  • Alice Juhl(1)
1:46.6
(1:46.6)
3:39.2
(1:52.6)
5:36.5
(1:57.3)
7:35.0
(1:58.5)
4 2 Syddansk Universitet
  • Petrea Krag Burba(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:48.2
(1:56.4)
5:44.5
(1:56.3)
7:36.6
(1:52.1)
5 14 Aalborg Universitet
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:48.4
(1:55.0)
5:44.2
(1:55.8)
7:37.1
(1:52.9)
6 11 DSR
  • Theresa Gadilhe(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:50.1
(1:56.7)
5:48.5
(1:58.4)
7:44.5
(1:56.0)
7 1 Syddansk Universitet
  • Amalie Kiær(1)
1:56.1
(1:56.1)
3:55.2
(1:59.1)
5:53.3
(1:58.1)
7:47.6
(1:54.3)
8 6 Aalborg Universitet
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
1:56.2
(1:56.2)
3:55.2
(1:59.0)
5:59.9
(2:04.7)
8:05.5
(2:05.6)
9 12 Syddansk Universitet
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
1:59.5
(1:59.5)
4:02.4
(2:02.9)
6:06.6
(2:04.2)
8:05.6
(1:59.0)
10 13 Bryggens
  • Anita Brozkova(1)
1:57.8
(1:57.8)
4:01.9
(2:04.1)
6:07.3
(2:05.4)
8:11.5
(2:04.2)
11 19 KVIK
  • Mette Skjold Elmelund(1)
2:04.0
(2:04.0)
4:09.5
(2:05.5)
6:15.4
(2:05.9)
8:20.2
(2:04.8)
12 5 Syddansk Universitet
  • Laura Doberck(1)
2:03.0
(2:03.0)
4:10.6
(2:07.6)
6:18.0
(2:07.4)
8:21.5
(2:03.5)
13 18 Aalborg Universitet
  • Camilla Frølund(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:10.9
(2:06.3)
6:17.6
(2:06.7)
8:22.0
(2:04.4)
14 17 Syddansk Universitet
  • Laura Birk Asholt(1)
2:03.9
(2:03.9)
4:12.0
(2:08.1)
6:18.4
(2:06.4)
8:23.7
(2:05.3)
15 9 DSR
  • Avin Khalil(1)
1:59.7
(1:59.7)
4:09.2
(2:09.5)
6:22.3
(2:13.1.0)
8:31.8
(2:09.5)
16 15 Syddansk Universitet
  • Sara Safari Jensen(1)
2:08.7
(2:08.7)
4:22.5
(2:13.8)
6:35.1
(2:12.6)
8:39.9
(2:04.8)
17 7 UFK
  • Nidhu Sivapatham(1)
2:02.0
(2:02.0)
4:19.0
(2:17.0)
6:37.0
(2:18.0)
8:53.7
(2:16.7)
18 16 Sønderborg
  • Janina Gerder(1)
2:21.3
(2:21.3)
4:43.6
(2:22.3)
7:06.4
(2:22.8)
9:24.6
(2:18.2)
501
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 bodyCoach på podiet
  • Michael Skjoldan(1)
  • Thomas Christensen(2)
  • Jakob Sevel(3)
  • Flemming Pristed(4)
6:00.60
502
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Jonas Jensen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
7:20.00
2 2 Ægir II
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Caitlin Holbæk Lundager(3)
  • Ida Mose Nielsen(4)
7:44.70
3 3 Munkekærskolen II
  • Daniella Andersson (1)
  • Laura Haagensen(2)
  • Sofie Holberg(3)
  • Yasmin Ritthijit(4)
7:58.90
601
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-02-05 14:10
Plac. # Navn 100m
1 2 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
0:20.9
(0:20.9)
2 3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:30.8
(0:30.8)
602
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-02-05 14:10
Plac. # Navn 100m
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:21.9
(0:21.9)
2 4 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
0:29.5
(0:29.5)
603
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn 200m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:37.4
(0:37.4)
2 4 Skála Róðrarfelag I
  • Poula Jógvansdóttur(1)
0:44.3
(0:44.3)
3 2 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
0:45.5
(0:45.5)
4 1 RoTeam Kongens Lyngby III
  • Emmelie Brinkløv(1)
0:46.7
(0:46.7)
5 7 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Olivia Elund Pihl(1)
0:50.4
(0:50.4)
6 3 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:50.8
(0:50.8)
7 6 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
0:56.3
(0:56.3)
604
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn 200m
1 9 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
0:35.4
(0:35.4)
2 8 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:35.9
(0:35.9)
605
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:25
Plac. # Navn 200m
1 27 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
0:38.2
(0:38.2)
2 16 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
0:38.5
(0:38.5)
3 14 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:38.6
(0:38.6)
4 22 Skála Róðrarfelag I
  • Ingrið Berg Rasmussen(1)
0:38.6
(0:38.6)
5 13 Odense I
  • Bjørk Kallesøe(1)
0:39.6
(0:39.6)
6 24 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:39.8
(0:39.8)
7 11 Munkekærskolen I
  • Sofie Holberg(1)
0:42.3
(0:42.3)
8 12 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
0:43.7
(0:43.7)
9 20 Ægir II
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
0:44.1
(0:44.1)
10 17 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
0:45.0
(0:45.0)
11 21 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:45.5
(0:45.5)
12 15 N/A
  • Laura Haagensen(1)
0:47.6
(0:47.6)
606
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn 200m
1 11 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
0:31.7
(0:31.7)
2 4 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
0:31.9
(0:31.9)
3 7 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
0:34.7
(0:34.7)
4 12 Bagsværd II
  • Karl Heuer(1)
0:34.9
(0:34.9)
5 9 Bagsværd
  • Uffe Søborg Højrup(1)
0:35.8
(0:35.8)
6 6 Holstebro/KCHO V
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:36.6
(0:36.6)
7 2 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
0:36.7
(0:36.7)
8 8 Holstebro/KCHO IV
  • Kasper Søndergaard(1)
0:37.6
(0:37.6)
9 1 Bagsværd III
  • Theis Wolfram(1)
0:37.9
(0:37.9)
10 10 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
0:39.7
(0:39.7)
607
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn 200m
1 16 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
0:38.0
(0:38.0)
2 21 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:38.7
(0:38.7)
3 19 Skála Róðrarfelag I
  • Ingibjørg Jógvansdóttir(1)
0:38.9
(0:38.9)
4 18 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
0:40.0
(0:40.0)
5 14 Ægir II
  • Kirstine Nielsen(1)
0:41.4
(0:41.4)
6 13 Ægir IV
  • Ida Mose Nielsen(1)
0:43.4
(0:43.4)
7 15 Ægir III
  • Ditte Kallestrup(1)
0:43.6
(0:43.6)
8 17 California Yacht Club I
  • Mikaela Iribarren-Alvarez(1)
0:46.6
(0:46.6)
608
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:40
Plac. # Navn 200m
1 28 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
0:29.7
(0:29.7)
2 23 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
0:30.8
(0:30.8)
3 25 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:34.0
(0:34.0)
4 27 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:36.1
(0:36.1)
5 26 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:36.5
(0:36.5)
609
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 14:55
Plac. # Navn 200m
1 17 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:31.7
(0:31.7)
2 23 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:33.2
(0:33.2)
3 3 Ægir I
  • Nanna Nibe Boldt(1)
0:35.5
(0:35.5)
4 21 DSR IV
  • Christine Cardel(1)
0:35.5
(0:35.5)
5 12 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:35.7
(0:35.7)
6 8 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
0:35.8
(0:35.8)
7 6 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:36.0
(0:36.0)
8 26 Føroya II
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:37.5
(0:37.5)
9 4 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:37.9
(0:37.9)
10 18 Roskilde IV
  • Iben Bech(1)
0:38.4
(0:38.4)
11 10 DSR II
  • Freya Hvass(1)
0:38.6
(0:38.6)
12 25 Klub tyk og stærk III
  • Karen Kirstine Bøndergaard(1)
0:38.8
(0:38.8)
13 14 Kalundb I
  • Katrine Loose(1)
0:39.1
(0:39.1)
14 9 KÍF I
  • Zoe Dickson(1)
0:39.5
(0:39.5)
15 20 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
0:40.3
(0:40.3)
16 13 Aalborg IV
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:40.5
(0:40.5)
17 16 Klub tyk og stærk IV
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:41.5
(0:41.5)
18 19 KVIK I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:41.8
(0:41.8)
19 15 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:42.0
(0:42.0)
20 11 Risskov
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
0:42.4
(0:42.4)
21 1 Klub tyk og stærk II
  • Betina Sletskov Mathiasen (1)
0:44.7
(0:44.7)
22 7 DSR V
  • Lene Krogsgaard(1)
0:47.3
(0:47.3)
610
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2022-02-05 15:10
Plac. # Navn 200m
1 21 Uden Klub I
  • Lasse Christiansen(1)
0:29.4
(0:29.4)
2 6 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:29.6
(0:29.6)
3 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
0:29.8
(0:29.8)
4 24 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:30.4
(0:30.4)
5 23 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:30.5
(0:30.5)
6 10 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:31.0
(0:31.0)
7 15 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
0:31.1
(0:31.1)
8 7 Odense I
  • Jarl Littau-Jensen(1)
0:31.1
(0:31.1)
9 3 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0:31.2
(0:31.2)
10 12 HAV I
  • Torur Paulason(1)
0:31.7
(0:31.7)
11 18 Aalborg III
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:32.1
(0:32.1)
12 2 ASR II
  • Eske Christiansen(1)
0:32.9
(0:32.9)
13 17 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:33.0
(0:33.0)
14 4 Aalborg I
  • Jonas Svane(1)
0:34.4
(0:34.4)
15 11 Aalborg IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:34.6
(0:34.6)
16 22 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
0:35.0
(0:35.0)
17 14 DSR V
  • Kenneth Lagoni Olsen(1)
0:36.0
(0:36.0)
18 26 DSR VI
  • Zaki Krag Nielsen(1)
0:36.1
(0:36.1)
19 19 Risskov III
  • Benny Weibel(1)
0:37.2
(0:37.2)
20 5 DSR III
  • Emil Thranholm(1)
0:37.7
(0:37.7)
21 16 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:38.3
(0:38.3)
22 13 DSR IV
  • Jonas Høyrup(1)
0:39.1
(0:39.1)
23 9 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:41.9
(0:41.9)
701
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
  • Nanna Bardram Kehr(2)
  • Buster Kiilerich Madsen(3)
  • Uffe Søborg Højrup(4)
7:08.20
702
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Syddansk Universitet
  • Amalie Kiær(1)
  • Petrea Krag Burba(2)
  • Carsten Vikkelsøe(3)
  • Gabriel Alcantara Silva(4)
6:59.40
2 10 Aalborg Universitet
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
  • Troels Dalgaard Danielsen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
7:01.60
3 9 Syddansk Universitet
  • Balder Lacour Nilsson(1)
  • Simon Skjernaa Erfurth(2)
  • Sara Safari Jensen(3)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(4)
7:02.40
4 8 Bryggens Roklub
  • Alice Juhl(1)
  • Magnus Dauv(2)
  • Anita Brozkova(3)
  • Lorenzo Beretta(4)
7:02.50
5 12 DSR
  • Avin Khalil(1)
  • Theresa Gadilhe(2)
  • Jonas Pedersen(3)
  • Oskar Høgel(4)
7:08.70
6 11 Aalborg Universitet
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
  • Marie Møller Nielsen(2)
  • Karen Hougaard Frost(3)
  • Camilla Frølund(4)
7:12.10
7 13 Odense Roklub
  • Laura Doberck(1)
  • Sigrid Mark Jørgensen(2)
  • Niels Trubbach(3)
  • Jarl Littau-Jensen(4)
7:19.30
8 14 Syddansk Universitet
  • Andreas Thorup(1)
  • Alexander Schwarz(2)
  • Laura Birk Asholt(3)
  • Maria Evald Pedersen(4)
7:19.50
703
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 4000m 1. Afdeling
2022-02-05 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Christine Cardel(3)
  • Nanna Vigild(4)
13:38.40
2 6 Ægir
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • Kristian Funk(3)
  • Nanna Nibe Boldt(4)
14:28.30
3 5 Omicrunners
  • Camilla Hessel Krog(1)
  • Ida Egholm Nielsen(2)
  • Peter Stenby(3)
  • Kirstine Fleng Steffensen(4)
15:25.60
4 2 NotSoFastJustFurious
  • Nidhu Sivapatham(1)
  • Leif Førland Schill(2)
  • Ingvar Kiricenko(3)
  • Freya Hvass(4)
15:37.70
5 3 DSR
  • Zaki Krag Nielsen(1)
  • Kenneth Lagoni Olsen(2)
  • Jonas Høyrup(3)
  • Emil Thranholm(4)
16:05.40