Resultater Danske Mesterskaber i Aarhus 2011

101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-10-01 13:12
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub II
  • Mathias Danmark(1)
0:00,00
2 9 Aarhus Roklub I
  • Gustav Kelstrup(1)
+0:03,44
3 18 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
+0:04,97
4 2 Roforeningen KVIK III
  • Magnus Aggernæs(1)
+0:08,19
5 3 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Lassen(1)
+0:08,88
6 27 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
+0:15,13
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-10-01 13:09
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0:00,00
2 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
+0:03,99
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
+0:08,74
4 28 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
+0:10,24
5 19 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
+0:12,93
6 10 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
+0:13,18
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2011-10-01 13:06
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
1:54,90
2 21 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
2:06,11
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
2:09,24
4 26 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
2:13,21
5 11 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
2:22,81
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2011-10-01 13:03
Plac. # Navn Tid
1 20 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
2:09,84
2 22 Lemvig Roklub I
  • Oliver Persson(1)
2:12,96
3 5 Holstebro Roklub IV
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
2:13,24
4 8 Odder Roklub III
  • Bjarke Damsgaard(1)
2:21,43
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2011-10-01 13:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Odder Roklub IV
  • Asgar Damsgaard(1)
2:06,52
2 6 Ribe Roklub I
  • Niels Dahl Olesen(1)
2:18,40
3 23 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
2:23,24
4 17 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
2:50,78
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-10-01 08:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK III
  • Magnus Aggernæs(1)
1:56,93
2 3 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Lassen(1)
1:59,81
3 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
2:02,78
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
2:15,40
5 5 Holstebro Roklub IV
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
2:25,14
6 6 Ribe Roklub I
  • Niels Dahl Olesen(1)
2:37,05
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-10-01 08:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Aarhus Roklub I
  • Gustav Kelstrup(1)
1:59,27
2 7 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
2:03,08
3 10 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
2:09,74
4 11 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
2:24,99
5 8 Odder Roklub III
  • Bjarke Damsgaard(1)
2:29,30
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2011-10-01 08:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub II
  • Mathias Danmark(1)
0
2 14 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
0
3 15 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
0
4 13 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
0
5 16 Odder Roklub IV
  • Asgar Damsgaard(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2011-10-01 08:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Holstebro Roklub I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
1:58,90
2 19 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
2:08,27
3 21 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
2:08,96
4 20 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
2:21,90
5 17 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
3:07,55
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2011-10-01 08:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
2:07,37
2 28 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
2:08,65
3 26 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
2:12,02
4 22 Lemvig Roklub I
  • Oliver Persson(1)
2:23,43
5 23 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
2:25,96
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2011-10-01 13:18
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
1:54,46
2 2 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
2:01,14
3 9 Sorø Roklub II
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
2:02,21
4 4 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
  • Camilla Truc Luong(2)
2:06,55
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2011-10-01 13:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(2)
1:56,68
2 3 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Fie Nissen(2)
2:00,71
3 5 Odder Roklub I
  • Signe Høegstad(1)
  • Maibritt Lund(2)
2:06,90
4 1 Odder Roklub II
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Sarah M.(2)
2:29,68
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2011-10-01 08:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
2:01,14
2 4 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
  • Camilla Truc Luong(2)
2:07,87
3 3 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Fie Nissen(2)
2:09,27
4 1 Odder Roklub II
  • Kirstine Kristensen(1)
  • Sarah M.(2)
2:27,21
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2011-10-01 08:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
1:59,21
2 9 Sorø Roklub II
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
2:06,65
3 5 Odder Roklub I
  • Signe Høegstad(1)
  • Maibritt Lund(2)
2:10,14
4 7 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(2)
2:20,65
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-10-01 13:35
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
5:46,11
2 5 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
5:48,37
3 11 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
5:50,58
4 15 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
5:51,43
5 2 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
5:56,05
6 7 Lyngby Roklub II
  • Magnus Baastrup(1)
6:02,30
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-10-01 13:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
5:44,08
2 16 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
5:48,21
3 1 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
5:53,24
4 12 Aarhus Roklub II
  • Morten Wesley Malm(1)
6:03,46
5 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
6:09,37
6 6 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
6:20,99
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2011-10-01 13:21
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
6:08,81
2 13 Sorø Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
6:15,71
3 3 Skovshoved Roklub III
  • Victor Helbo Wagner(1)
6:34,27
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-10-01 08:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
5:57,21
2 2 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
6:01,08
3 1 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
6:09,52
4 4 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
6:21,34
5 3 Skovshoved Roklub III
  • Victor Helbo Wagner(1)
7:01,93
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-10-01 08:21
Plac. # Navn Tid
1 11 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
6:05,74
2 7 Lyngby Roklub II
  • Magnus Baastrup(1)
6:16,24
3 6 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
6:25,93
4 10 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
6:26,96
5 9 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
6:27,99
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2011-10-01 08:21
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
0:00,00
2 15 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
+0:01,74
3 16 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
+0:06,58
4 12 Aarhus Roklub II
  • Morten Wesley Malm(1)
+0:30,11
5 13 Sorø Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
+1:32,58
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-10-01 13:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
  • Rebecca Busk(2)
5:23,71
2 5 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
5:37,43
3 4 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
5:42,37
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Niw Erichsen(1)
  • Karen Neergaard(2)
5:53,58
5 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Marie Frimann(2)
5:58,43
105
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2011-10-01 13:49
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Carin Anderson(1)
  • Veronika Karlsson(2)
7:57,81
2 2 Roklubben Ægir I
  • Kia Bager Nielsen(1)
  • Anne Dsane Andersen(2)
8:25,81
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 13:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:19,14
2 5 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:22,46
3 15 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
7:29,02
4 17 Kerteminde Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
7:33,58
5 16 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
7:39,65
6 14 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:39,90
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2011-10-01 10:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:33,71
2 17 Kerteminde Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
7:40,11
3 16 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
7:40,23
4 4 Odder Roklub I
  • Alex B. (1)
7:43,46
5 7 Lyngby Roklub II
  • Peter Christian Holmquist(1)
7:52,49
6 9 Nordslesvigsk Roklub II
  • Christian Kragh(1)
8:00,34
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2011-10-01 10:49
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:25,68
2 15 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
7:34,05
3 14 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:36,43
4 19 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
7:42,43
5 10 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
7:49,99
6 20 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
8:12,93
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2011-10-01 08:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:33,24
2 5 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:45,11
3 4 Odder Roklub I
  • Alex B. (1)
7:49,87
4 6 Odense Roklub III
  • Magnus Gregersen(1)
7:56,43
5 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
9:21,78
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2011-10-01 08:42
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub II
  • Peter Christian Holmquist(1)
7:59,40
2 10 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
8:01,87
3 9 Nordslesvigsk Roklub II
  • Christian Kragh(1)
8:11,37
4 11 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
8:18,84
5 8 Roforeningen KVIK II
  • Christoffer Clausen(1)
8:39,05
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2011-10-01 08:42
Plac. # Navn Tid
1 15 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
7:41,1
2 16 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
7:45,3
3 14 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:58,5
4 12 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
8:05,1
5 13 Roforeningen KVIK I
  • Philip Tobin(1)
9:06,0
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 4. Indledende
2011-10-01 08:42
Plac. # Navn Tid
1 19 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
8:00,27
2 17 Kerteminde Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
8:03,55
3 20 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
8:04,02
4 18 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
8:06,40
107
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2011-10-01 14:03
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Munck Laybourn(2)
6:58,90
2 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Graugaard(1)
  • Lea Jakobsen(2)
7:01,05
3 1 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
7:06,18
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
7:22,08
5 4 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Signe Bech(2)
7:45,96
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 14:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Emma Kiehn(1)
8:01,11
2 1 Silkeborg Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
8:51,42
109
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 14:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
8:03,21
2 4 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche(1)
8:20,08
3 3 Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
8:26,30
4 1 Danske Studenters Roklub I
  • Gitte Willumsen(1)
8:36,96
5 5 Bagsværd Roklub I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
8:37,27
6 6 Lyngby Roklub II
  • Ida Nymann Petersen(1)
8:39,65
110
M4+ M4+, motion, FM, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-10-01 21:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
111
Master W/M 4-/4+/4X/4X+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m 1. Afdeling
2011-10-01 14:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub I
  • (1)
  • Hans-Werner Mortensen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
Start:20s 3:47,11
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:40s 3:48,87
3 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
Start:35s 3:54,11
4 3 Roklubben Skjold I
  • Niels Nielsen(1)
  • Carsten Blichfeldt(2)
  • Peter Skov(3)
  • Flemming Bay(4)
Start:0s 4:02,58
5 1 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:40s 4:15,52
111
Master W/M 4-/4+/4X/4X+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m 2. Afdeling
2011-10-01 14:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
Start:10s 3:42,90
2 8 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 3:45,81
3 4 Danske Studenters Roklub II
  • Christine Bille Sørensen(1)
  • Mette Mathiasen(2)
  • Inger Pors(3)
  • Karin Bodelund(4)
Start:20s 3:54,74
112
U19 M4+inr Junior u. 19 Drenge 4+inr - 1000m A Finale
2011-10-01 14:34
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Jacob Opalka(1)
  • Christian Krogh(2)
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(3)
  • Mads Hougaard(4)
  • Marie Linde Lauridsen(cox)
4:26,65
2 2 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
  • Andreas Jacobsen(2)
  • Jacob Toft Christiansen(3)
  • Lennart Vestergaard(4)
  • Frederik Mathiesen(cox)
4:28,37
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-10-01 14:39
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Quist(1)
  • Mads Rasmussen(2)
6:31,62
2 2 Odense Roklub I
  • Peter Nørlem(1)
  • Oliver Kiehn(2)
6:34,93
3 4 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
6:35,99
4 7 Aarhus Roklub I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
6:57,11
5 8 Middelfart Roklub I
  • Hardy Olesen(1)
  • Søren Madsen(2)
6:59,27
6 9 Aarhus Studenter Roklub II
  • Thomas Kjeldsen(1)
  • Simon Kvindal(2)
7:30,83
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2011-10-01 09:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Peter Nørlem(1)
  • Oliver Kiehn(2)
6:45,02
2 4 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
6:48,24
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Quist(1)
  • Mads Rasmussen(2)
6:50,34
4 3 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Steffen Bonde(2)
6:56,18
5 5 Aarhus Studenter Roklub I
  • Kristoffer Andersen(1)
  • Jacob Blom(2)
7:44,18
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2011-10-01 09:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Aarhus Roklub I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
7:06,21
2 8 Middelfart Roklub I
  • Hardy Olesen(1)
  • Søren Madsen(2)
7:19,99
3 9 Aarhus Studenter Roklub II
  • Thomas Kjeldsen(1)
  • Simon Kvindal(2)
7:33,46
4 6 Horsens Roklub I
  • Daniel Kraic(1)
  • Frederik Svane(2)
8:15,18
114
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 14:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
7:01,84
2 7 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
7:08,96
3 3 Lyngby Roklub I
  • Anders Bau Hansen(1)
7:29,02
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
7:38,02
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Frederik Østerberg(1)
7:47,96
6 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
7:49,05
115
W8+ Åben Kvinder 8+ - 2000m A Finale
2011-10-01 14:53
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
  • Emilie Ipsen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Fanny Simone Steinbüchel(4)
  • Rannva Lava(5)
  • Sigrid Abild Andersen(6)
  • Nina Byriel Kronborg(7)
  • Helle Tibian(8)
  • Asta Øjvind(cox)
6:49,74
2 4 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
  • Sarah Christensen(2)
  • Cathrine Østerberg(3)
  • Mejse Andersen(4)
  • Astrid Haastrup Jespersen(5)
  • Sarah Lauritzen(6)
  • Rikke C Nielsen(7)
  • Lea Jakobsen(8)
  • Emil Laursen(cox)
6:51,81
3 3 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Bianca Bech(2)
  • Dorthe Friis Thanning(3)
  • Mie Toft Nilsson(4)
  • Rebecca Kaliszan(5)
  • Signe Bech(6)
  • Ulla Werner(7)
  • Tine Christensen(8)
  • Emilie Gry Almstrup(cox)
7:13,68
4 1 Københavns Roklub I
  • Ulrikka Poulsen(1)
  • Maja Brisson(2)
  • Betina Holck(3)
  • Diana Kofod(4)
  • Jeanette Ørnvang(5)
  • Mette Munch Madsen(6)
  • Anne Sevelsted(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Kristina Martensen(cox)
7:28,93
116
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2011-10-01 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Christian List Jakobsen(1)
  • Mike Christensen(2)
7:30,99
2 2 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mads Fischer(2)
7:36,99
117
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 1000m A Finale
2011-10-01 15:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
  • Aleksander Hansen(2)
  • Johanne Kepp Knudsen(cox)
0:00,00
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Jansson(1)
  • Thijs Holveling(2)
  • Meadhbh Boyle(cox)
+0:00,90
3 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Klaus Scheffel(2)
  • Erik Mosebo(cox)
+0:28,49
118
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2011-10-01 15:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Peter Søgaard(1)
  • Olav Dahlgaard(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Jes Struck(4)
6:03,49
2 2 Odense Roklub I
  • Hans Christian Sørensen(1)
  • Peter Nørlem(2)
  • Oliver Kiehn(3)
  • Andreas Rambøl(4)
6:13,46
3 3 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
  • Michael Blomstrand(3)
  • Anders Olsen(4)
6:23,40
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Kristoffer Hoffmann(1)
  • Morten Van Der Keur(2)
  • Rasmus Junker(3)
  • Emil Heinrichsen(4)
6:35,08
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-10-01 15:19
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Marie Gram Pietraszek(1)
  • Sara Nissen(2)
7:36,84
2 5 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
7:47,52
120
LM4- Åben Mænd letvægt 4- - 2000m A Finale
2011-10-01 15:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Silkeborg Roklub I
  • Emil Espensen(1)
  • Dan Holden Rasmussen(2)
  • Jacob Søby Pedersen(3)
  • Thorbjørn Patscheider(4)
6:20,02
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Frederic Maigaard(2)
  • Casper N. Hansen(3)
  • Alexander S. Sørensen(4)
6:26,99
121
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2011-10-01 15:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
06:51,58
2 7 Odense Roklub I
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
06:56:02
3 5 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
06:58,99
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
07:21,49
5 4 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Laurids Cordtz Larsen(2)
07:42,99
6 1 Danske Studenters Roklub II
  • Peter Falk(1)
  • Nils Falkentoft(2)
07:47,05
122
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
06:59,71
2 1 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
07:06,18
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
07:41,68
4 4 Lyngby Roklub I
  • Nils Henrik Stene(1)
07:50,21
5 3 Horsens Roklub I
  • Daniel Kraic(1)
08:30,05
123
W2+inr W2+ inr. motion, FM, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-10-01 21:05
Ingen tilmeldt, løbet udgår
124
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-10-01 15:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Graugaard(1)
08:02,37
2 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08:05,93
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Tanja Spring Ehlers(1)
08:22,62
4 2 Lyngby Roklub I
  • Louise Wissing(1)
08:35,99
5 9 Lyngby Roklub II
  • Mârit Tamm(1)
09:15,71
6 6 Roforeningen KVIK II
  • Mejse Andersen(1)
08:30,74
125
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2011-10-01 15:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Troels Byskov(1)
  • Ej I Brug - Aske Petersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Olaf Blaabjerg Greve(4)
  • Laurids Brink Hundebøll(5)
  • Eskil Bech-Pedersen(6)
  • Mads Fischer(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(cox)
6:24,11
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
  • Jakob Grove Klahsen(2)
  • Rasmus Christensen(3)
  • Phillip Hagemann(4)
  • Oliver Rying Thomsen(5)
  • Malthe Sebastian Puro(6)
  • Christian List Jakobsen(7)
  • Mike Christensen(8)
  • Emil Eigenbrod(cox)
6:31,14
126
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-10-01 16:01
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Kasper Jørgensen(3)
  • Daniel Zielinski(4)
6:27,21
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
  • Alexander S. Sørensen(2)
  • Timmy Andersen(3)
  • Oscar Petersen(4)
6:48,52
3 3 Kerteminde Roklub I
  • Patrick Nielsen(1)
  • Martin Haubro Petersen(2)
  • Mark Guldbrandsen(3)
  • Martin Kjeldsen(4)
7:03,99
127
LW2X LW2X, FM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-10-01 21:07
Ingen tilmeldt, løbet udgår
128
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-10-01 16:08
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Eskild Ebbesen(1)
  • Thomas Ebert(2)
6:47,11
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Lasse Dittmann(2)
6:56,81
3 4 Roskilde Roklub I
  • Sophus Johannesen(1)
  • (2)
7:02,08
4 2 Københavns Roklub I
  • Mathias Lyster(1)
  • Kristian Østergaard Martensen(2)
7:22,27
129
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-10-01 16:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Mathilde Persson(4)
7:03,49
2 1 Roklubben Ægir I
  • Emma Munk(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Nanna Lybæk Knudsen(3)
  • Helene Olesen(4)
7:18,34
3 4 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
  • Mie Toft Nilsson(2)
  • Emilie Gry Almstrup(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
7:40,62
130
M4+inr Åben Mænd 4+inr - 2000m A Finale
2011-10-01 16:22
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Jesper Krogh(1)
  • Anders Moustgaard(2)
  • Jens Broberg(3)
  • Thomas Vedsø Szygenda(4)
  • Meadhbh Boyle(cox)
7:39,52
2 4 Københavns Roklub I
  • Kenny Andersen(1)
  • Jonas Thygesen(2)
  • Mads Peter Andersen(3)
  • Martin Kristensen(4)
  • Stine Andersen(cox)
7:43,05
3 5 Kalundborg Roklub I
  • Mathias Kristensen(1)
  • Kristian Elkjær Kristensen(2)
  • Kåre Mattesen(3)
  • Aleksander Hansen(4)
  • Johanne Kepp Knudsen(cox)
7:46,43
4 2 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Michael B.(3)
  • Per Amby(4)
  • Juliane Elander(cox)
7:51,05
5 6 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
  • Rasmus Holst(2)
  • Anders Olsen(3)
  • Nicolai Skjølstrup(4)
  • Jacob Toft Christiansen(cox)
7:52,49
131
LM2X Åben Mænd letvægt 2X - 2000m A Finale
2011-10-01 16:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
6:44,93
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Andreas Rasmussen(1)
  • Roberto Usai(2)
7:11,96
132
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2011-10-01 16:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
  • Niklas Vindinge Sørensen(3)
  • Jesper Fredsted(4)
6:17,74
2 4 Roskilde Roklub I
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
  • Mads Brogaard(3)
  • Andreas Dyrby(4)
6:29,81
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Karl Meyer(1)
  • Andreas Christensen(2)
  • Jesper Tronier Hansen(3)
  • Christian Kragh(4)
6:40,05
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-10-01 16:46
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
1:35,14
2 10 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Lassen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
1:36,81
3 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Ej I Brug - Magnus Zir Quist Rathenborg(2)
1:39,40
4 3 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
1:40,68
5 11 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
1:43,27
6 8 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
1:43,65
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2011-10-01 16:43
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
1:46,71
2 9 Odder Roklub I
  • Asgar Damsgaard(1)
  • Simon Kejser(2)
1:50,74
3 1 Københavns Roklub I
  • Aslak Mangino(1)
  • Sebastian Sølve(2)
1:52,11
4 4 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Jacob Anker(2)
1:53,11
5 7 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Oliver Persson(2)
2:08,96
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-10-01 09:38
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
1:44,62
2 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Ej I Brug - Magnus Zir Quist Rathenborg(2)
1:47,62
3 3 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
1:48,02
4 6 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
1:53,81
5 1 Københavns Roklub I
  • Aslak Mangino(1)
  • Sebastian Sølve(2)
1:56,96
6 4 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Jacob Anker(2)
2:05,21
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-10-01 09:38
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Lassen(1)
  • Magnus Aggernæs(2)
1:41,78
2 11 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
1:47,55
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
1:47,87
4 9 Odder Roklub I
  • Asgar Damsgaard(1)
  • Simon Kejser(2)
1:54,81
5 7 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
  • Oliver Persson(2)
2:14,46
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2011-10-01 16:52
Plac. # Navn Tid
1 10 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
2:05,27
2 4 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
2:05,52
3 11 Sorø Roklub I
  • (1)
2:07,55
4 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
2:11,05
5 5 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2:12,68
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2011-10-01 16:49
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
2:03,49
2 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:04,87
3 3 Hadsund Roklub I
  • Sophie Wahl(1)
2:07,87
4 9 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
2:11,68
5 12 Hadsund Roklub III
  • Astrid Filtenborg(1)
2:35,24
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-10-01 09:44
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
2:08,18
2 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
2:13,71
3 5 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2:14,78
4 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
2:17,05
5 3 Hadsund Roklub I
  • Sophie Wahl(1)
2:20,55
6 2 Roklubben Stevns II
  • Fie Nissen(1)
2:32,14
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-10-01 09:44
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø Roklub I
  • (1)
2:13,24
2 10 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
2:13,55
3 13 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
2:17,34
4 8 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
2:18,62
5 9 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
2:29,05
6 12 Hadsund Roklub III
  • Astrid Filtenborg(1)
2:59,40
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2011-10-01 16:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
  • Emil Søndergård Hansen(2)
5:25,71
2 2 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
5:29,40
3 6 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
5:32,08
4 1 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Andreas Sloth(2)
5:33,62
5 4 Odder Roklub I
  • Emil Kreuzfeldt Rasmussen(1)
  • Christian Krogh(2)
6:48,46
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2011-10-01 17:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
6:12,49
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
6:27,96
3 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
6:30,27
4 1 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
6:42,74
5 3 Roklubben Ægir I
  • Ida Kollerup Larsen(1)
6:43,55
6 4 Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
7:09,30
137
LM2- LM2-, FM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-10-01 21:10
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2011-10-01 17:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
  • Malthe Sebastian Puro(2)
  • Christian List Jakobsen(3)
  • Mike Christensen(4)
6:41,34
2 3 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Martin Brenøe(2)
  • Viktor August Stokholm Lous(3)
  • Joachim Sutton(4)
6:55,18
3 1 Hadsund Roklub I
  • Jacob Toft Christiansen(1)
  • Lennart Vestergaard(2)
  • Thomas Smed Nielsen(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
7:09,71
139
Master W2+/2-/2X/1X Masters Kvinder  27+  1X/2X/2-/2+ - 1000m 1. Afdeling
2011-10-01 17:16
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Ruth Köster(1)
  • Ulla Hvid(2)
Start:5s 0:00,00
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Inger Pors(1)
  • Christine Bille Sørensen(2)
Start:0s +0:09,58
3 3 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:10s +0:21,02
4 10 Københavns Roklub I
  • Kristina Martensen(1)
  • Anne Sevelsted(2)
Start:20s +0:24,18
5 1 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:0s +0:42,40
139
Master W2-/2X/1X/2+ Masters Kvinder  27+  1X/2X/2-/2+ - 1000m 2. Afdeling
2011-10-01 17:16
Plac. # Navn Tid
1 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 7:05,62
2 7 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
Start:5s 7:09,68
3 6 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
Start:0s 7:19,84
4 2 Holte Roklub I
  • Camilla A. Madsen(1)
Start:10s 9:18,58
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m A Finale
2011-10-01 17:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
4:10,71
2 11 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
4:11,46
3 4 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
4:15,78
4 12 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
4:17,81
5 8 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
4:18,14
6 6 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
4:22,37
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Indledende
2011-10-01 09:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Roforeningen KVIK I
  • John Grunwald(1)
Start:5s 4:10,21
2 6 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
Start:5s 4:11,62
3 2 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:40s 4:12,40
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
Start:50s 4:20,08
5 1 Fredensborg Roklub II
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:5s 4:22,24
6 5 Holte Roklub I
  • Brian Sibbern(1)
Start:15s 4:46,84
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Indledende
2011-10-01 09:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
Start:25s 4:22,46
2 8 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
Start:5s 4:27,46
3 12 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
Start:25s 4:38,05
4 9 Holte Roklub 2
  • Matthias Pedersen(1)
Start:15s 4:54,37
5 10 Holte Roklub III
  • Jens Ranløv(1)
Start:40s 4:57,05
6 7 Holte Roklub II
  • Mark Peters(1)
Start:0s 5:50,46
141
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m A Finale
2011-10-01 17:31
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
3:32,84
2 10 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
3:36,24
3 2 Københavns Roklub I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
3:38,62
4 4 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
3:49,58
5 1 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
3:51,58
6 9 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
3:53,18
141
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Indledende
2011-10-01 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Københavns Roklub I
  • Bo Vestergaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
Start:45s 3:28,14
2 4 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
Start:35s 3:32,46
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
Start:40s 3:35,27
4 3 Fredensborg Roklub II
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
Start:45s 3:36,21
5 5 Danske Studenters Roklub II
  • Henrik Almegaard(1)
  • Lars Nielsen(2)
Start:40s 3:38,58
141
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Indledende
2011-10-01 10:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • John Knudsen(1)
  • Jørgen Engelbrecht(2)
Start:25s 3:57,14
2 10 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:45s 4:06,02
3 9 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:50s 4:14,43
4 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
Start:40s 4:16,18
5 7 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
Start:0s 4:25,52
142
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2011-10-01 17:36
Plac. # Navn Tid
1 7 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Christensen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Fie Udby Graugaard(3)
  • Lea Jakobsen(4)
6:41,71
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
  • Anne Lolk Thomsen(2)
  • Mette Dyrlund Petersen(3)
  • Anna Munck Laybourn(4)
6:43,24
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
  • Tanja Ehlers(3)
  • Veronika Karlsson(4)
6:46,14
4 3 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Kia Bager Nielsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Marie Gram Pietraszek(4)
7:14,58
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Nina Olsen(1)
  • Nanna Jensen(2)
  • Cecilie Toft Torstensen(3)
  • Ditte Brink(4)
7:44,87
142
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m 1. Indledende
2011-10-01 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
  • Tanja Ehlers(3)
  • Veronika Karlsson(4)
7:10,93
2 3 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Kia Bager Nielsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Marie Gram Pietraszek(4)
7:26,08
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Nina Olsen(1)
  • Nanna Jensen(2)
  • Cecilie Toft Torstensen(3)
  • Ditte Brink(4)
7:36,05
4 4 Danske Studenters Roklub II
  • Alberte Charlotte Bahl Paarup(1)
  • Katja Andersen Hartvig(2)
  • Emilie Ipsen(3)
  • Mette Maria Olsen Nørregård(4)
7:43,52
142
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m 2. Indledende
2011-10-01 10:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Christensen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Fie Udby Graugaard(3)
  • Lea Jakobsen(4)
7:10,96
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
  • Anne Lolk Thomsen(2)
  • Mette Dyrlund Petersen(3)
  • Anna Munck Laybourn(4)
7:15,08
3 5 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
  • Mârit Tamm(2)
  • Louise Wissing(3)
  • Inger Koch(4)
7:27,18
143
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2011-10-01 17:43
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • (1)
  • Daniel Zielinski(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Jens Vilhelmsen(4)
  • Kasper Jørgensen(5)
  • Martin Batenburg(6)
  • Sophus Johannesen(7)
  • Ulrich Høgstedt(8)
  • Signe Bech(cox)
5:48,49
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Eskild Ebbesen(1)
  • Michael Ludwigsen(2)
  • Mads Rasmussen(3)
  • Anders Moustgaard(4)
  • Tøger Berg Rasmussen(5)
  • Mark Hartsteen(6)
  • Rasmus Quist(7)
  • Mikkel Jacobsen(8)
  • Meadhbh Boyle(cox)
5:50,02
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Timmy Andersen(2)
  • Frederic Maigaard(3)
  • Alexander S. Sørensen(4)
  • Christian Michaelsen(5)
  • Lasse Dittmann(6)
  • Jes Struck(7)
  • Jens Olav Dahlgaard(8)
  • Jakob Grove Klahsen(cox)
6:03,08
4 4 Københavns Roklub I
  • Martin Andersen(1)
  • Andreas Bech Mikkelsen(2)
  • Lars Hvedstrup Jensen(3)
  • Kristian Østergaard Martensen(4)
  • Mathias Lyster(5)
  • Martin Kristensen(6)
  • Magnus Skjoldlund Nielsen(7)
  • Mikkel Schmidt(8)
  • Fredrik Leicht(cox)
6:28,27