Resultater Danske Mesterskaber 2013

101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2013-10-05 13:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
01.44.60
2 27 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
01.46.83
3 10 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
01.47.44
4 23 Sorø Roklub I
  • (1)
01.49.88
5 4 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
01.51.85
6 1 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
01.58.43
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2013-10-05 08:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
01.53.35
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
01.56.98
3 6 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
02.02.87
4 2 Bagsværd Roklub IV
  • Aksel Bay(1)
02.05.67
5 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
02.09.06
6 3 Sorø Roklub IV
  • (1)
02.10.48
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2013-10-05 08:00
Plac. # Navn Tid
1 10 Roforeningen KVIK II
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
01.47.66
2 12 Sorø Roklub III
  • (1)
01.54.80
3 8 Hadsund Roklub VI
  • Tobias Grøn(1)
01.56.47
4 9 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
01.59.36
5 7 Københavns Roklub II
  • Niklas Heinz(1)
02.05.64
6 11 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
02.38.37
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2013-10-05 08:00
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
01.48.07
2 16 Sorø Roklub II
  • (1)
01.56.50
3 14 Bagsværd Roklub VI
  • Thomas Rasmussen(1)
02.01.22
4 15 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
02.08.57
5 18 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02.13.02
6 13 Holstebro Roklub I
  • Jacob Christensen(1)
02.18.36
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2013-10-05 08:00
Plac. # Navn Tid
1 23 Sorø Roklub I
  • (1)
01.58.02
2 24 Nordslesvigsk Roklub II
  • Sebastian Haug Krab(1)
02.00.98
3 17 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
02.05.57
4 22 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Jensen(1)
02.13.14
5 20 Bagsværd Roklub III
  • Jonatan Dahl(1)
02.18.07
6 21 Fredensborg Roklub I
  • Valdemar Bindesbøll(1)
02.33.93
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2013-10-05 08:00
Plac. # Navn Tid
1 27 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
01.51.94
2 29 Hadsund Roklub V
  • Thomas Knudsen(1)
01.57.24
3 25 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
02.04.56
4 26 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
02.49.47
5 28 Odder Roklub I
  • Viktor Knopp Hansen(1)
02.56.77
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2013-10-05 13:05
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
01.36.18
2 11 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
01.37.45
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
01.40.14
4 1 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01.42.02
5 10 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01.42.99
6 4 Sorø Roklub IV
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01.45.52
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2013-10-05 08:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
01.51.99
2 1 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
01.52.21
3 4 Sorø Roklub IV
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01.55.91
4 3 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
  • Julie Brandt(2)
01.56.43
5 6 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
01.57.90
6 7 Bagsværd Roklub II
  • Olivia Almeida Fesch(1)
  • Louise Hyldager(2)
02.18.59
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2013-10-05 08:15
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
01.48.88
2 11 Aarhus Roklub/Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
01.49.83
3 10 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01.56.04
4 8 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Sofie Mosegaard(2)
02.23.55
5 9 Roklubben Stevns I
  • Trisse (1)
  • Luna Jørgensen(2)
02.38.10
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2013-10-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
00.00.00
2 3 Lyngby Roklub III
  • Emil Lenzing(1)
00.03.10
3 4 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
00.04.26
4 1 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
00.18.53
5 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
00.26.35
6 11 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
00.29.03
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2013-10-05 08:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
05.50.01
2 3 Lyngby Roklub III
  • Emil Lenzing(1)
05.53.21
3 1 Lyngby Roklub I
  • Mathias Martin Nielsen(1)
06.03.41
4 6 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06.15.00
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
06.25.19
6 5 Fredensborg Roklub I
  • Kristian Kjøller(1)
07.04.54
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2013-10-05 08:21
Plac. # Navn Tid
1 7 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
05.47.17
2 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
06.05.11
3 11 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
06.08.32
4 10 Saxkjøbing Roklub I
  • (1)
06.10.66
5 9 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
06.16.67
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2013-10-05 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
06.03.93
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
06.05.71
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
06.12.09
4 3 Københavns Roklub II
  • Matilde Friis(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
06.22.80
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2013-10-05 08:29
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Maria Dixen Nielsen(1)
  • Ida Petersen(2)
06.02.79
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Ida Langkjær(2)
06.04.67
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
06.09.79
4 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
06.12.15
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2013-10-05 08:29
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
06.10.07
2 3 Københavns Roklub II
  • Matilde Friis(1)
  • Maria Kregler Gotil (2)
06.19.79
3 6 Roskilde Roklub I
  • Mathilde Laursen(1)
  • Freja Krüger(2)
06.27.14
105
W2- FM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-10-05 13:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 13:27
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07.31.79
2 2 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
07.36.76
3 7 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07.39.97
4 1 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07.45.94
5 8 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
07.49.75
6 6 Aarhus Roklub II
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
08.36.03
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 08:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Oliver Rying Thomsen(1)
07.28.56
2 2 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
07.29.00
3 3 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
07.36.28
4 4 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
07.57.93
5 5 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
08.09.33
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 08:37
Plac. # Navn Tid
1 7 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
07.44.24
2 8 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
07.51.40
3 6 Aarhus Roklub II
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
08.05.84
4 9 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
08.06.59
107
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2013-10-05 13:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
07.31.29
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Rikke C Nielsen(2)
07.40.48
3 6 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
  • Astrid Bertelsen(2)
07.41.92
4 4 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
07.49.10
5 8 Roklubben Ægir II
  • Sara Nissen(1)
  • Anne Nissen(2)
08.03.95
107
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 08:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
07.37.40
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Rikke C Nielsen(2)
07.47.66
3 4 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
07.53.88
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Line Møller(1)
  • Marianne Vinsand(2)
08.20.12
107
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 08:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
  • Astrid Bertelsen(2)
08.01.53
2 8 Roklubben Ægir II
  • Sara Nissen(1)
  • Anne Nissen(2)
08.05.48
3 7 Roklubben Ægir I
  • Kia Bager Nielsen(1)
  • Sara Vinther(2)
08.42.34
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 13:42
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08.40.20
2 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
08.40.50
3 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
08.44.30
4 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08.51.48
5 10 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
09.00.19
6 7 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
09.05.27
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 08:53
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
08.31.18
2 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
08.32.97
3 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08.36.22
4 6 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
08.43.09
5 3 Silkeborg Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
08.59.01
6 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
09.02.40
108
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 08:53
Plac. # Navn Tid
1 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
08.38.74
2 10 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
08.46.89
3 7 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
08.57.46
4 8 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
09.25.72
5 11 Roskilde Roklub II
  • Christine Borch Serritslev(1)
09.31.51
109
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 13:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
08.32.18
2 7 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.35.91
3 6 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
08.50.61
4 4 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche(1)
08.54.53
5 3 Lyngby Roklub I
  • Ida Nymann Petersen(1)
09.02.64
6 1 Hadsund Roklub II
  • Mette Noll Nielsen(1)
09.21.65
110
M4+ Åben Mænd 4+ - 1000m A Finale
2013-10-05 13:56
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
  • (2)
  • Leif Hansen(3)
  • Christian Mølvig(4)
  • Ida Langkjær(cox)
03.48.93
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Sørensen(1)
  • Mia Sørensen(2)
  • Bertha Flensborg(3)
  • Claus Helgesen(4)
  • Birgitte Jørgensen(cox)
04.06.95
111
Master W/M 4X/4X+/4-/4+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2013-10-05 14:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 03.36.75
2 10 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
  • (2)
  • Peder Lillelund(3)
  • Uffe Søgaard(4)
Start:25s 03.40.13
3 3 Fredensborg Roklub
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Merete Boldt(3)
  • Susanne Hansen(4)
Start:10s 03.40.53
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:20s 03.45.41
5 4 Sorø Roklub
  • Merete Busk(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:0s 03.48.12
6 6 Nordslesvigsk Roklub
  • Karen Raagård(1)
  • Anette Friedrichsen(2)
  • Britta Hirschauer(3)
  • Susan Arndt(4)
Start:25s 03.48.80
7 7 Roklubben Furesø
  • Jane Hagan(1)
  • Bente Johannesen(2)
  • Marianne Henney(3)
  • Mette Møller(4)
Start:10s 03.54.30
8 5 Lyngby Dameroklub
  • Hanne Brusch(1)
  • Berit Samuelson(2)
  • Lis Hein(3)
  • Mette Kræmmer Hansen(4)
Start:20s 03.55.62
9 4 Fredensborg Roklub I
  • Ole Quist Jensen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Søren Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:10s 03.55.90
10 2 Sorø Roklub 2
  • Jane Steensberg(1)
  • (2)
  • Gitte Niven(3)
  • Elsebeth Nielsen(4)
Start:10s 03.57.38
11 7 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:20s 03.57.48
12 2 Skovshoved Roklub I
  • Lisbeth Larsson(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Bo Markussen(4)
Start:7s 04.13.63
111
Master W/M 4-/4+/4X/4X+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m 1. Indledende
2013-10-05 09:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 03.41.47
2 4 Fredensborg Roklub I
  • Ole Quist Jensen(1)
  • Bent Andersen(2)
  • Søren Heinrichsen(3)
  • Svend Aage Nielsen(4)
Start:10s 03.52.17
3 2 Skovshoved Roklub I
  • Lisbeth Larsson(1)
  • Lise Hendriksen(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Bo Markussen(4)
Start:7s 04.00.60
4 5 Danske Studenters Roklub III
  • Eddy Middeldorp(1)
  • Henning Willads(2)
  • Per Jess(3)
  • Jens Rokkedal(4)
Start:10s 04.10.39
5 3 Danske Studenters Roklub II
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Arnold Sørensen(2)
  • Johan Frydendahl(3)
  • Peter Munch(4)
Start:10s 04.11.37
111
Master W/M 4-/4+/4X/4X+ Masters  27+  4X/4X+/4-/4+ - 1000m 2. Indledende
2013-10-05 09:04
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub I
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Henrik Almegaard(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:20s 03.20.24
2 10 Sorø Roklub III
  • Peter Lindblom(1)
  • (2)
  • Peder Lillelund(3)
  • Uffe Søgaard(4)
Start:25s 03.21.68
3 7 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:20s 03.28.96
4 11 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
  • Søren Øbro(2)
  • Thomas Dalsgaard(3)
  • Jesper Faber(4)
Start:10s 03.37.51
5 9 Bagsværd Roklub I
  • Henrik Werner Hansen(1)
  • Jens Sparsø(2)
  • Torben Eriksen(3)
  • Frank Klahsen(4)
Start:0s 03.39.01
112
U19 M4+inr Jun A, motion, JM, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2013-10-05 14:04
Ingen tilmeldt, løbet udgår
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2013-10-05 14:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Oliver Kiehn(1)
  • Peter Nørlem(2)
06.57.18
2 3 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Steffen Bonde(2)
06.59.14
3 7 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
07.05.51
4 1 Odense Roklub II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Jesper Fredsted(2)
07.12.03
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
  • Loui Lam(2)
07.14.20
6 6 Silkeborg Roklub I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
  • Emil Espensen(2)
07.17.58
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 09:17
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
  • Steffen Bonde(2)
06.52.03
2 2 Odense Roklub I
  • Oliver Kiehn(1)
  • Peter Nørlem(2)
07.01.16
3 1 Odense Roklub II
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Jesper Fredsted(2)
07.04.00
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Sebastian Bayer(2)
07.11.19
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 09:17
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Christian Noll Nielsen(1)
  • Jens Noll Nielsen(2)
06.56.45
2 5 Roforeningen KVIK I
  • Nikolaj Thure Krarup(1)
  • Loui Lam(2)
07.07.71
3 6 Silkeborg Roklub I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
  • Emil Espensen(2)
07.14.94
4 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Marian Borsinski(1)
  • Jesper Tronier Hansen(2)
07.30.57
114
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 14:18
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
07.32.11
2 4 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
07.37.92
3 8 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07.55.32
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
07.59.16
5 5 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
08.05.81
6 2 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
08.21.03
114
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 09:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
07.41.50
2 5 Lyngby Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
07.42.70
3 2 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
07.43.87
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
07.47.73
5 1 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.01.37
114
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
07.42.37
2 10 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
07.50.11
3 8 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07.50.36
4 9 Odense Roklub I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
08.02.90
5 7 Fredericia Roklub I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
08.13.53
115
W8+ Åben Kvinder 8+ - 2000m A Finale
2013-10-05 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • Marianne Vinsand(3)
  • Line Møller(4)
  • Kirstine Halberg Engel(5)
  • Fie Johansen(6)
  • Anine Maria Lütt(7)
  • Karen Neergaard(8)
  • Frederikke Bay Toft(cox)
07.28.88
2 3 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Rikke C Nielsen(2)
  • Marianne Becker(3)
  • Alberte Paarup(4)
  • Maja Søndergaard Knudsen(5)
  • Cathrine Østerberg(6)
  • Mejse Andersen(7)
  • Lea Jakobsen(8)
  • Philip Tobin(cox)
07.31.84
3 2 Danske Studenters Roklub II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(2)
  • Anna Munck Laybourn(3)
  • Anne Katrine Bisgaard(4)
  • Gunilla Sommer(5)
  • Anne Yde(6)
  • Nina Byriel Kronborg(7)
  • Tanja Nors Tardrup(8)
  • Meadhbh Boyle(cox)
07.32.23
116
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2013-10-05 14:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
07.25.52
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Mads Petersen(2)
07.34.99
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Marcus Johansen(2)
08.25.82
117
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 1000m A Finale
2013-10-05 14:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Marian Borsinski(1)
  • Jesper Tronier Hansen(2)
  • Niclas Schmidt(cox)
04.37.66
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Jan Skovø(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Sarah Christensen(cox)
04.38.64
3 3 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
  • Søren Hansen(2)
  • Irene Lerche(cox)
05.01.99
118
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2013-10-05 14:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Jannik Nilton(4)
06.15.96
2 4 Roskilde Roklub I
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Joachim Sutton(2)
  • Andreas Dyrby(3)
  • Sophus Johannesen(4)
06.28.50
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
  • Ole Søgaard(2)
  • Jes Struck(3)
  • Oscar Petersen(4)
06.30.36
4 2 Lyngby Roklub I
  • Nils Henrik Stene(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(3)
  • Anders Bau Hansen(4)
06.50.05
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2013-10-05 14:51
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
08.02.77
2 6 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
08.09.66
3 3 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Moslund(2)
08.22.15
4 2 Odense Roklub II
  • Katrine Drest Jørgensen(1)
  • Helene Schroll Jørgensen(2)
08.38.47
5 4 Roskilde Roklub I
  • Christine Borch Serritslev(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
08.45.79
6 5 Odder Roklub II
  • Anna Frandsen(1)
  • Olivia Cardel(2)
09.50.21
120
LM4- DM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-10-05 14:46
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2013-10-05 14:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Alexander Modest(2)
06.56.20
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
07.03.08
122
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
07.20.17
2 12 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
07.25.15
3 3 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07.40.84
4 5 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
07.45.86
5 9 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07.49.60
6 8 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
08.11.26
122
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2013-10-05 10:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Henrik Stephansen(1)
07.44.00
2 5 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
07.45.65
3 2 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
07.46.52
4 3 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07.43.710
5 6 Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen(1)
07.53.10
122
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2013-10-05 10:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Aalborg Roklub I
  • Kristian Sloth(1)
07.45.62
2 12 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
07.51.20
3 8 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
07.51.53
4 11 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
07.52.54
123
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 1000m A Finale
2013-10-05 15:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(1)
  • Maria Ottosen(2)
  • Anne Broberg Rasmussen(cox)
05.07.65
2 2 Danske Studenters Roklub III
  • Anne Yde(1)
  • Gunilla Sommer(2)
  • Allan Maagaard(cox)
05.09.98
124
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2013-10-05 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Emma Kiehn(1)
08.21.70
2 7 Odense Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
08.25.49
3 4 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
08.28.54
4 9 Lyngby Roklub I
  • Mârit Tamm(1)
09.18.08
5 6 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
09.40.78
125
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2013-10-05 15:22
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
  • Andreas Quark Østergaard(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Christoffer Eilskov Jensen(4)
  • Troels Byskov(5)
  • Aske Petersen(6)
  • Mads Yding(7)
  • Frederik Taulbjerg(8)
  • Mie Andersen(cox)
06.23.17
2 1 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Hannibal Elvekjær(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Niels Frederiksen(4)
  • Mathias Ven(5)
  • Emil Eigenbrod(6)
  • Mikkel Aaslet(7)
  • Nicolai Leth Bernsen(8)
  • Nicolai Jørgensen(cox)
07.01.57
126
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2013-10-05 15:29
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Secher(1)
  • Jacob Søgaard Larsen(2)
  • Lasse Dittmann(3)
  • Mike Christensen(4)
06.31.46
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Mark Hartsteen(3)
  • Michael Ludwigsen(4)
06.39.22
127
LW2X FM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-10-05 15:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
128
M2- DM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-10-05 15:42
Ingen tilmeldt, løbet udgår
129
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2013-10-05 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Fie Johansen(1)
  • Rebecca Busk(2)
  • Mathilde Persson(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
07.35.37
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
07.43.43
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Emma Hammer(4)
08.06.26
130
M4+inr Åben Mænd 4+inr - 2000m A Finale
2013-10-05 15:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Anders Moustgaard(1)
  • David Een Sture(2)
  • Jacob Jespersen(3)
  • Rasmus Quist(4)
  • Kirsten Kirk Jepsen(cox)
07.52.48
2 1 Københavns Roklub III
  • Kenny Andersen(1)
  • Kristian Østergaard Martensen(2)
  • Nicolai Skjølstrup(3)
  • Rasmus Svartengren(4)
  • Pia Erikstrup(cox)
08.04.85
3 2 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Lars Schmidt(2)
  • Ryan Rosenberg(3)
  • Christian Probst(4)
  • Michael Stein(cox)
08.33.20
131
LM2X Åben Mænd letvægt 2X - 2000m A Finale
2013-10-05 16:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
07.05.07
2 1 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
  • Christian Danmark(2)
07.14.62
132
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2013-10-05 16:11
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
  • Oliver Rying Thomsen(3)
  • Peter Christian Holmquist(4)
06.31.99
2 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Lennart Vestergaard(2)
  • Peter Rytter Munk(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
06.36.11
3 2 Fredensborg Roklub I
  • Ditlev Frickmann(1)
  • Gustav Singer(2)
  • Karl Strehmel Ringstrøm(3)
  • Mathias Esbjerg(4)
07.33.89
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2013-10-05 16:18
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.43.31
2 10 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01.44.94
3 1 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
01.46.29
4 16 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Jacob Lenzing(2)
01.48.04
5 5 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
01.49.05
6 8 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
01.50.17
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2013-10-05 09:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
01.38.22
2 5 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Timon Strømgren(2)
01.42.49
3 4 Holstebro Roklub/Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Lukas Nygaard(2)
01.51.51
4 3 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
  • Jesper Molin(2)
01.52.02
5 6 Holstebro Roklub III
  • Jakob Mortensen(1)
  • Christoffer Kvist Nielsen(2)
01.52.86
6 2 Holstebro Roklub IV
  • Andreas Kristensen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
02.01.83
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2013-10-05 09:41
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Christian Carlsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01.45.44
2 8 Holstebro Roklub II
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
01.48.98
3 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
01.54.79
4 9 Bagsværd Roklub II
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • William Zachariasen(2)
02.01.74
5 12 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02.10.27
6 13 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
02.13.54
133
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2013-10-05 09:41
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.43.59
2 16 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Jacob Lenzing(2)
01.43.89
3 17 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
01.46.99
4 18 Bagsværd Roklub IV
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Aksel Bay(2)
01.49.74
5 14 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01.58.37
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2013-10-05 16:23
Plac. # Navn Tid
1 26 Hadsund Roklub IV
  • Liane Vestergaard(1)
02.04.49
2 9 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
02.07.03
3 14 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02.07.43
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
02.10.15
5 3 Hadsund Roklub II
  • Ida Blomstrand(1)
02.11.13
6 12 Sorø Roklub I
  • (1)
02.21.35
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2013-10-05 09:53
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Ida Blomstrand(1)
02.01.01
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Norking(1)
02.03.91
3 1 Hadsund Roklub V
  • Thea Bach Stegger(1)
02.05.69
4 2 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
02.10.74
5 7 Bagsværd Roklub II
  • Regitze Bay(1)
02.12.15
6 5 Københavns Roklub II
  • Julie Brandt(1)
02.15.17
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2013-10-05 09:53
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
01.59.97
2 12 Sorø Roklub I
  • (1)
02.07.60
3 13 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
02.14.53
4 11 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02.19.35
5 10 Roklubben Stevns II
  • Luna Jørgensen(1)
02.32.00
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2013-10-05 09:53
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
02.05.53
2 16 Hadsund Roklub III
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02.09.47
3 18 Sorø Roklub VI
  • (1)
02.18.74
4 17 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
02.27.37
5 15 Bagsværd Roklub III
  • Louise Hyldager(1)
02.31.88
134
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2013-10-05 09:53
Plac. # Navn Tid
1 26 Hadsund Roklub IV
  • Liane Vestergaard(1)
01.49.70
2 20 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
01.49.87
3 22 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
01.58.72
4 24 Sorø Roklub V
  • (1)
01.59.98
5 19 Sorø Roklub III
  • Klara Christensen(1)
02.03.33
135
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2013-10-05 16:28
Plac. # Navn Tid
1 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Sebastian Bache(2)
05.25.35
2 1 Lyngby Roklub I
  • Mathias Nielsen - KR(1)
  • Søren Baastrup(2)
05.40.79
3 4 Odense Roklub I
  • Søren Dahl Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
05.50.07
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2013-10-05 16:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub IV
  • Ida Petersen(1)
06.31.84
2 8 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
06.39.99
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
06.43.62
4 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
06.44.52
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
06.44.93
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2013-10-05 10:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub IV
  • Ida Petersen(1)
00.00
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
01.51
3 7 Holstebro Roklub III
  • Maria Dixen Nielsen(1)
02.74
4 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03.42
5 1 Roskilde Roklub I
  • Freja Krüger(1)
10.83
6 5 Roskilde Roklub II
  • Mathilde Laursen(1)
26.25
136
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2013-10-05 10:08
Plac. # Navn Tid
1 8 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
06.50.28
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
06.55.35
3 12 Holstebro Roklub II
  • Mie Andersen(1)
07.05.65
4 14 Holstebro Roklub I
  • Gry Nikolajsen(1)
07.17.13
5 11 Fredensborg Roklub I
  • Ida Koch(1)
07.27.22
137
LM2- FM, 2000m - 2000m 1. Afdeling
2013-10-05 16:32
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2013-10-05 16:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Mads Yding(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
06.39.78
2 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Anders Lindblom(2)
  • (3)
  • Jakob Lillelund(4)
06.48.64
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Mikkel Aaslet(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
07.44.20
139
Master W1X/2-/2+/2X Masters Kvinder  27+  1X/2X/2-/2+ - 1000m A Finale
2013-10-05 16:49
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:30s 00.00.00
2 5 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:20s 00.06.04
3 9 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 00.08.15
4 8 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup Jespersen(2)
Start:35s 00.11.29
5 10 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:25s 00.14.02
6 3 Roklubben Furesø II
  • Mette Møller(1)
Start:15s 00.14.17
139
Master W1X/2-/2X/2+ Masters Kvinder  27+  1X/2X/2-/2+ - 1000m 1. Indledende
2013-10-05 10:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 04.15.38
2 5 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:20s 04.20.11
3 3 Roklubben Furesø II
  • Mette Møller(1)
Start:15s 04.24.85
4 4 Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
Start:20s 04.27.59
139
Master W1X/2-/2+/2X Masters Kvinder  27+  1X/2X/2-/2+ - 1000m 2. Indledende
2013-10-05 10:23
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:30s 03.56.26
2 10 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:25s 03.59.76
3 8 Roforeningen KVIK I
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Astrid Haastrup Jespersen(2)
Start:35s 04.00.20
4 1 Fredensborg Roklub II
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 04.01.78
5 7 Danske Studenters Roklub II
  • Karin Bodelund(1)
  • Regitze Siggaard(2)
Start:5s 04.13.04
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m A Finale
2013-10-05 16:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Ian Baden(1)
Start:20s 04.18.85
2 8 Sorø Roklub I
  • (1)
Start:35s 04.21.19
3 1 Roforeningen KVIK II
  • John Grundwald(1)
Start:0s 04.21.46
4 9 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:40s 04.28.41
5 5 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:20s 04.39.35
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Indledende
2013-10-05 10:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK II
  • John Grundwald(1)
Start:0s 04.19.61
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Ian Baden(1)
Start:20s 04.28.13
3 5 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:20s 04.28.97
4 2 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 04.33.04
140
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Indledende
2013-10-05 10:31
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:40s 03.51.04
2 8 Sorø Roklub I
  • (1)
Start:35s 03.53.60
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Jørgen Bloch(1)
Start:0s 04.00.18
141
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m A Finale
2013-10-05 16:59
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:30s 00.00.00
2 9 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:45s 00.06.35
3 2 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:0s 00.09.81
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:15s 00.11.79
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Arne Højlund(1)
  • Søren Vang(2)
Start:25s 00.18.91
6 11 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:50s 00.23.15
141
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Indledende
2013-10-05 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
Start:0s 04.32.28
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:15s 04.33.20
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Arne Højlund(1)
  • Søren Vang(2)
Start:25s 04.35.80
4 5 Helsingør Roklub I
  • Ole Boalth Rasmussen(1)
  • Per Boalth Rasmussen(2)
Start:50s 04.36.61
5 1 Roklubben Skjold II
  • Flemming Bay(1)
  • Carsten Blichfeldt(2)
Start:0s 04.37.26
6 6 Nyborg Roklub II
  • Martin Kiel(1)
  • Annette Hansen(2)
Start:50s 04.40.75
141
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Indledende
2013-10-05 11:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • (2)
Start:30s 03.38.19
2 9 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:45s 03.44.72
3 11 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:50s 03.53.34
4 10 Roklubben Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Bo Hartz(2)
Start:15s 03.55.34
5 12 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:25s 03.57.14
6 8 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:5s 04.05.39
142
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2013-10-05 17:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava Olsen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
  • Janne Flensborg Otzen(3)
  • Mette Dyrlund Petersen(4)
07.05.88
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Sarah Jürgensen(1)
  • Sofie Råberg Mikkelsen(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
07.19.39
3 2 Odder Roklub I
  • Juliane Elander(1)
  • Julie Poulsen(2)
  • Marie Linde Lauridsen(3)
  • Mette Leitzke Sørensen(4)
07.44.84
143
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2013-10-05 17:11
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Mark Hartsteen(3)
  • Frank Steffensen(4)
  • Tøger Berg Rasmussen(5)
  • Michael Ludwigsen(6)
  • Sverri S. Nielsen(7)
  • Rasmus Quist(8)
  • Meadhbh Boyle(cox)
06.00.42
2 1 Roskilde Roklub I
  • Christian Place Pedersen(1)
  • Martin Batenburg(2)
  • Sophus Johannesen(3)
  • Mads Brogård(4)
  • Kasper Jørgensen(5)
  • Andreas Dyrby(6)
  • Jacob Barsøe(7)
  • Joachim Sutton(8)
  • Signe Bech(cox)
06.06.62
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Christian Michaelsen(1)
  • Thorbjørn Patscheider(2)
  • Olav Dahlgaard(3)
  • Jes Struck(4)
  • Frederik Secher(5)
  • Mads Petersen(6)
  • Lasse Dittmann(7)
  • Mike Christensen(8)
  • Matilde Madsen(cox)
06.09.45