Resultater Danske mesterskaber 2015

101
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
07:41.00
2 5 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
07:43.44
3 6 Odense Roklub I
  • Emma Kiehn(1)
07:46.38
4 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08:09.60
5 9 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
08:25.99
6 7 Holstebro Roklub
  • Laura Funch Petersen(1)
08:43.17
101
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • Anne Dsane Andersen(1)
08:03.50
2 2 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
08:06.69
3 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
08:14.78
4 3 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
08:19.39
5 1 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
08:57.21
101
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub I
  • Emma Kiehn(1)
08:36.31
2 7 Holstebro Roklub
  • Laura Funch Petersen(1)
08:46.63
3 9 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
08:46.85
4 8 Holstebro Roklub II
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
08:49.41
102
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:00.69
2 4 Roskilde Roklub I
  • Sophus Johannesen(1)
07:05.16
3 9 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
07:07.56
4 7 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
07:09.27
5 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:13.94
102
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:08
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:23.27
2 4 Roskilde Roklub I
  • Sophus Johannesen(1)
07:42.20
3 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
07:57.36
4 3 Roskilde Roklub III
  • Mads Kjøller(1)
08:06.75
102
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
07:27.39
2 9 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
07:35.69
3 5 Odense Roklub III
  • Marian Borsinski(1)
07:43.94
103
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
07:55.96
2 9 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:00.94
3 2 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
08:09.30
4 10 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
08:16.16
5 8 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:16.53
6 6 Sorø Roklub I
  • (1)
08:18.30
103
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
08:26.80
2 6 Sorø Roklub I
  • (1)
08:32.50
3 2 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
08:36.13
4 3 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
08:48.77
5 5 Aarhus Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
08:53.21
103
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Dameroklub I
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08:20.81
2 8 Københavns Roklub I
  • Lykke Gøtzsche Jensen(1)
08:24.24
3 10 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
08:34.96
4 7 Bagsværd Roklub II
  • Henriette Skavin(1)
08:41.44
104
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:05.20
2 5 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
07:08.47
3 6 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
07:10.80
4 1 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
07:13.88
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
07:23.19
6 2 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
07:29.63
104
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:28
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
07:21.33
2 4 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
07:26.57
3 2 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
08:00.30
4 3 Aarhus Roklub II
  • Morten Wesley Malm(1)
08:21.05
104
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:28
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
07:33.80
2 6 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
07:37.36
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
07:41.94
4 8 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
07:58.33
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
08:01.88
2 1 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
08:06.80
3 6 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
08:10.16
4 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
08:13.39
5 8 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
08:37.80
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
08:37.52
2 3 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
08:48.33
3 4 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
08:52.67
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
09:34.39
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:36
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
08:31.33
2 8 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
08:51.58
3 7 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
08:58.28
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2015-10-03 13:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:12.31
2 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
07:14.13
3 13 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
07:21.70
4 8 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:24.11
5 11 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
07:32.72
6 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
07:41.86
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 08:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
07:29.52
2 5 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
07:33.19
3 1 Lyngby Roklub II
  • Jacob Lenzing(1)
07:38.11
4 4 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
07:43.81
5 3 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
07:58.24
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 08:44
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
07:54.69
2 8 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:57.38
3 9 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
08:19.31
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
08:35.80
106
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2015-10-03 08:44
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
07:41.95
2 11 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
07:44.53
3 10 Lyngby Roklub III
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
07:46.55
4 12 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
08:16:45
107
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2015-10-03 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:5s 04:00.72
2 6 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:04.30
3 1 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 04:08.40
4 7 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
Start:10s 04:14.12
5 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Friedrichsen(1)
Start:5s 04:26.69
107
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2015-10-03 08:56
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:5s 04:17.11
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
Start:10s 04:19.44
3 1 Lyngby Dameroklub I
  • Inger Koch(1)
Start:0s 04:20.50
4 3 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:8s 04:28.81
107
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2015-10-03 08:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 04:31.37
2 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Friedrichsen(1)
Start:5s 04:41.36
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
Start:10s 04:54.44
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2015-10-03 14:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
Start:0s 03:42.25
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 03:44.72
3 1 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:13s 03:45.22
4 8 Holte Roklub I
  • Torben Pedersen(1)
Start:5s 03:45.73
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo(1)
Start:13s 03:49.06
6 7 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:13s 03:50.12
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2015-10-03 09:02
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
Start:0s 04:25.03
2 8 Holte Roklub I
  • Torben Pedersen(1)
Start:5s 04:25.62
3 4 Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo(1)
Start:13s 04:33.09
4 10 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
Start:23s 04:37.05
5 9 Fredensborg Roklub I
  • Alf Mikkelsen(1)
Start:0s 04:42.11
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2015-10-03 09:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:13s 03:48.50
2 7 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:13s 03:51.95
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 04:02.08
4 5 Nordslesvigsk Roklub II
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 05:08.22
5 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:5s 05:15.37
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2015-10-03 14:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub 3 18
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
01:42.84
2 9 Roforeningen KVIK 16
  • Nicholas Andersen(1)
01:44.81
3 1 Sorø Roklub 14
  • (1)
01:45.16
4 16 Bagsværd Roklub 3 12
  • Frederik Larsen(1)
01:45.50
5 3 Holstebro Roklub 10
  • Frederik Geertsen Lund(1)
01:50.91
6 5 Næstved Roklub I 18
  • Rasmus Bjerre(1)
01:56.89
7 6 Hadsund Roklub I 16
  • Haris Alagic(1)
01:58.09
8 17 Sorø Roklub 2 8
  • Jannick Wly Andersen(1)
01:59.14
9 7 Roklubben Viking I 14
  • Aske Storm(1)
02:00.68
10 16 Fredensborg Roklub I 12
  • Casper Girke Christensen(1)
02:01.12
11 9 Roskilde Roklub II 10
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:09.06
12 15 Roklubben Viking III 8
  • Oliver Acs(1)
02:10.56
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2015-10-03 14:34
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub 2 6
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:54.26
2 14 Bagsværd Roklub 4 4
  • Mikkel Walz(1)
01:55.57
3 4 Holstebro Roklub III 6
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:55.64
4 4 Bagsværd Roklub 5 2
  • Jeppe Palmberg(1)
01:55.79
5 10 Bagsværd Roklub 6 2
  • William Foss Keincke(1)
01:56.03
6 5 Odder Roklub 2 2
  • Kristian Alrøe(1)
01:59.47
7 15 Roklubben Furesø 2
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:00.39
8 11 Bagsværd Roklub IV 4
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:04.37
9 8 Bagsværd Roklub III 2
  • Asbjørn Bay(1)
02:04.75
10 14 Roklubben Furesø III 2
  • Jeppe Petersen(1)
02:15.14
11 1 Holstebro Roklub VII 2
  • Emil Ulnits(1)
02:18.48
12 17 Roklubben Furesø IV 2
  • Alens Daugelis(1)
02:21.47
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2015-10-03 14:14
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub IV 2
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
00:09.59
2 12 Roklubben Furesø II 2
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
00:11.09
3 13 Roklubben Viking II 2
  • Alexander Kruhøfer(1)
00:22.79
4 3 Bagsværd Roklub IX 2
  • Simon Rud Bernhardt(1)
00:23.82
5 18 Bagsværd Roklub I 2
  • Alexander Aldrich(1)
00:24.00
6 2 Bagsværd Roklub VI 2
  • Henning Friedrichsen(1)
00:34.73
7 6 Odder Roklub 2
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:00.87
8 11 Roskilde Roklub 4 2
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
02:03.00
9 13 Holstebro Roklub 2 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
02:10.15
10 2 Roskilde Roklub 5 2
  • Sebastian Nordly(1)
02:27.90
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2015-10-03 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub
  • (1)
01:54.14
2 3 Holstebro Roklub
  • Frederik Geertsen Lund(1)
01.58:22
3 5 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
01:58.36
4 6 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:01.01
5 4 Bagsværd Roklub 5
  • Jeppe Palmberg(1)
02:01.82
6 4 Holstebro Roklub III
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
02:02.93
7 5 Odder Roklub 2
  • Kristian Alrøe(1)
02:05.81
8 6 Odder Roklub
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:09.75
9 1 Holstebro Roklub VII
  • Emil Ulnits(1)
02:17.34
10 2 Roskilde Roklub 5
  • Sebastian Nordly(1)
02:24.18
11 3 Bagsværd Roklub IX
  • Simon Rud Bernhardt(1)
02:38.98
12 2 Bagsværd Roklub VI
  • Henning Friedrichsen(1)
02:59.39
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2015-10-03 09:23
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro Roklub 3
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
01:50.15
2 9 Roforeningen KVIK
  • Nicholas Andersen(1)
01:53.25
3 8 Roskilde Roklub 2
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
01:58.95
4 10 Bagsværd Roklub 6
  • William Foss Keincke(1)
02:03.64
5 7 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:06.54
6 9 Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:07.68
7 11 Roskilde Roklub 4
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
02:08.32
8 11 Bagsværd Roklub IV
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
02:10.86
9 8 Bagsværd Roklub III
  • Asbjørn Bay(1)
02:11.08
10 10 Holstebro Roklub IV
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
02:19.48
11 12 Roklubben Furesø II
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
02:27.47
109
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2015-10-03 09:26
Plac. # Navn Tid
1 16 Bagsværd Roklub 3
  • Frederik Larsen(1)
01:54.39
2 17 Sorø Roklub 2
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:02.09
3 14 Bagsværd Roklub 4
  • Mikkel Walz(1)
02:02.28
4 16 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
02:08.29
5 15 Roklubben Viking III
  • Oliver Acs(1)
02:09.43
6 15 Roklubben Furesø
  • Lauge Endel Rønn(1)
02:13.36
7 14 Roklubben Furesø III
  • Jeppe Petersen(1)
02:15.62
8 17 Roklubben Furesø IV
  • Alens Daugelis(1)
02:15.81
9 13 Holstebro Roklub 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
02:16.58
10 13 Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer(1)
02:30.48
11 18 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
02:36.50
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2015-10-03 14:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub I 18
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
01:44.31
2 7 Danske Studenters Roklub 16
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Anna Hof(2)
01:48.72
3 13 Lyngby Dameroklub I 14
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
01:50.65
4 1 Bagsværd Roklub II 12
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:51.67
5 12 Roklubben Stevns I 10
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
01:54.84
6 2 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I 8
  • Victoria Lotinga(1)
  • Christine Meinert Cardel(2)
01:59.82
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2015-10-03 14:46
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I 6
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
01:52:29
2 10 Roforeningen KVIK I 4
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
01:52:64
3 5 Bagsværd Roklub III 2
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Olivia Almeida Fesch(2)
02:06:43
4 3 Bagsværd Roklub 2 2
  • Matilde Hjorth(1)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(2)
02:24:59
5 14 Bagsværd Roklub I 2
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
02:28:03
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m C Finale
2015-10-03 14:42
Plac. # Navn Tid
1 8 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I 2
  • Mathilde Joensen(1)
  • Mathilde Olsson(2)
02:08:35
2 4 Aarhus Roklub 2
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
02:11:81
3 11 Odder Roklub 2
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
02:24:39
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2015-10-03 09:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:56.57
2 2 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • Victoria Lotinga(1)
  • Christine Meinert Cardel(2)
02:01.04
3 5 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Olivia Almeida Fesch(2)
02:06.31
4 3 Bagsværd Roklub 2
  • Matilde Hjorth(1)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(2)
02:16.43
5 4 Aarhus Roklub
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
02:19.03
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2015-10-03 09:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
01:56.57
2 7 Danske Studenters Roklub
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Anna Hof(2)
02:01.04
3 9 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
02:06.31
4 10 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
02:16.43
5 8 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Mathilde Joensen(1)
  • Mathilde Olsson(2)
02:19.03
110
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 3. Indledende
2015-10-03 09:38
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Dameroklub I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
01:48.06
2 12 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
01:50.75
3 14 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
01:54.98
4 11 Odder Roklub
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
01:58.61
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2015-10-03 15:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I 18
  • Esben Søvndahl(1)
05:34.44
2 18 Roklubben Furesø III 16
  • Jonas Lund(1)
05:36.52
3 3 Bagsværd Roklub III 14
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
05:37.22
4 8 Roforeningen KVIK II 12
  • Nicolai Krogsgaard(1)
05:38.67
5 7 Roskilde Roklub I 10
  • Martin Kofoed Jensen(1)
05:54.11
6 16 Sorø Roklub I 8
  • (1)
05:55.42
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2015-10-03 15:02
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub III 6
  • David Lønholm Shekufa(1)
05:48.58
2 14 Odense Roklub I 4
  • Tobias Taudal(1)
05:56.13
3 17 Roforeningen KVIK 2
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
05:57.67
4 10 Odense Roklub II 2
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
06:09.16
5 9 Nordslesvigsk Roklub I 2
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:13.53
6 2 Lyngby Roklub I 2
  • Magnus Jørgensen(1)
06:24.00
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2015-10-03 14:56
Plac. # Navn Tid
1 13 Silkeborg Roklub I 2
  • Carl Guss Søndergaard(1)
05:54.25
2 6 Bagsværd Roklub I 2
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
06:18.53
3 12 Roklubben Furesø II 2
  • Benjamin Eibye(1)
06:26.67
4 1 Roklubben Viking I 2
  • Jacob Clausen(1)
06:47.92
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2015-10-03 09:41
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
05:46.11
2 3 Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
05:49.84
3 5 Odense Roklub III
  • David Lønholm Shekufa(1)
05:55.89
4 2 Lyngby Roklub I
  • Magnus Jørgensen(1)
06:21.33
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
06:26.34
6 1 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
06:54.02
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2015-10-03 09:44
Plac. # Navn Tid
1 8 Roforeningen KVIK II
  • Nicolai Krogsgaard(1)
05:58.48
2 7 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
06:02.45
3 10 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
06:08.23
4 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
06:18.28
5 12 Roklubben Furesø II
  • Benjamin Eibye(1)
06:46.72
111
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2015-10-03 09:47
Plac. # Navn Tid
1 18 Roklubben Furesø III
  • Jonas Lund(1)
05:52.25
2 16 Sorø Roklub I
  • (1)
05:53.61
3 14 Odense Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
05:57.52
4 17 Roforeningen KVIK
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
06:02.59
5 13 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
06:15.19
6 15 Bagsværd Roklub II
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
06:36.11
112
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2015-10-03 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I 18
  • (1)
  • (2)
05:53.02
2 3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I 16
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Lea Alberte Olsen(2)
06:12.52
3 2 Odder Roklub I 14
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
06:21.66
113
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2015-10-03 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
07:33.35
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(2)
07:38.91
3 4 Holstebro Roklub I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Ida Petersen(2)
07:45.08
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
  • Iben Østergaard(2)
07:57.85
5 3 Hadsund Roklub
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
08:06.27
6 5 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
08:18.85
114
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 1000m A Finale
2015-10-03 15:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub
  • Rikke Quist Hansen(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Mette Gissel Ovesen(cox)
04:47.41
2 2 Danske Studenters Roklub
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Anne Broberg Rasmussen(cox)
04:52.75
3 1 Roforeningen KVIK
  • Dorte Lassen(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Marianne Becker(cox)
05:00.67
4 3 Danske Studenters Roklub
  • Cecilie Albrechtsen(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Kirstine Kjær Christensen(cox)
05:06.19
115
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2015-10-03 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
07:02.28
2 3 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
07:03.67
3 2 Holstebro Roklub
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
07:08.42
4 5 Holstebro Roklub
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
07:39.86
5 4 Holstebro Roklub III
  • Jonas G. Lund(1)
  • Jakob Mortensen(2)
08:07.77
116
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 1000m A Finale
2015-10-03 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub
  • Jesper Christensen(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Anne Broberg Rasmussen(cox)
04:19.33
2 5 Bagsværd Roklub
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Peter Søgaard(2)
  • Mathilde Persson(cox)
04:25.28
3 1 Roforeningen KVIK II
  • Ernestas Povilenas(1)
  • Valdas Valintelis(2)
  • Edmond Lyne(cox)
04:29.16
4 4 Danske Studenters Roklub III
  • Svend Frydendahl(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Martin Grand Ast(cox)
04:31.95
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Mark Hartsteen(2)
  • Mads Fischer(cox)
04:34.87
6 6 Roforeningen KVIK
  • Iver Kjar(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Maja Søndergaard Knudsen(cox)
04:36.66
117
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2015-10-03 15:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub I
  • Martin Lykke Kristensen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
06:47.69
2 3 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
06:48.80
3 4 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
  • Steffen Bonde(2)
06:54.78
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Mads Petersen(2)
06:56.99
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
07:03.19
6 9 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
07:07.66
117
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 10:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
07:05.75
2 4 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
  • Steffen Bonde(2)
07:07.67
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Mads Petersen(2)
07:09.49
4 1 Aalborg Roklub I
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
07:24.44
5 2 Aalborg Roklub II
  • Jonas Svane(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
07:30.00
117
M2- Åben Mænd 2- - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 10:07
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub I
  • Martin Lykke Kristensen(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
07:01.92
2 9 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
07:04.80
3 6 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
07:05.84
4 7 Holstebro Roklub I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
  • Aske Petersen(2)
07:07.30
5 10 Aalborg Roklub III
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
07:44.39
119
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anne Lolk Thomsen(2)
07:06.66
2 2 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
07:17.55
3 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
07:22.08
4 1 Aarhus Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
07:32.53
5 5 Holstebro Roklub I
  • Sofie Brorson Vetner(1)
  • Anne Vestergaard Nielsen(2)
07:59.92
120
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
06:24.52
2 5 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Sophus Johannesen(2)
06:40.75
3 4 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
06:48.63
121
LW2X Åben Kvinder letvægt 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 16:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Christina Pultz(1)
  • Juliane Elander(2)
07:16.31
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Marie Mørch(2)
07:27.13
3 5 Aarhus Roklub I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
07:54.83
4 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
07:56.13
122
LM2X Åben Mænd letvægt 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 16:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
06:48.70
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
  • Jannik Nilton(2)
06:53.80
123
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 16:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:19.97
2 8 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
07:34.91
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
07:41.42
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Stine Mathiasen(2)
07:49.36
5 5 Odense Roklub II
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
07:59.24
6 7 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Mathilde Norking(2)
08:10.22
123
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 10:23
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
07:44.77
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
07:51.03
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Stine Mathiasen(2)
07:56.00
4 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Klara Christensen(2)
07:57.33
123
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 10:23
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Liane Vestergaard(2)
08:00.02
2 5 Odense Roklub II
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
08:06.64
3 7 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Mathilde Norking(2)
08:15.86
4 6 Sorø Roklub II
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
08:22.00
124
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2015-10-03 17:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
6:41:17
2 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
6:42:05
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
6:45.74
4 2 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
6:49:52
5 3 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
6:51:59
124
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2015-10-03 10:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
07:01.00
2 3 Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
07:02.99
3 2 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
07:03.67
4 1 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Mathias Nielsen(2)
07:35.39
124
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2015-10-03 10:31
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
06:56.64
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
07:08.13
3 5 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Bastian Secher(2)
07:08.52
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2015-10-03 17:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Bagsværd Roklub III 18
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:39.72
2 12 Holstebro Roklub I 16
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:41.65
3 6 Sorø Roklub I 14
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
01:43.75
4 10 Holstebro Roklub 12
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
01:56.00
5 5 Fredensborg Roklub/Roklubben Viking I 10
  • Aske Storm(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
01:56.62
6 3 Roklubben Furesø I 8
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
02:09.32
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2015-10-03 17:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde Roklub I 6
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01:46.15
2 11 Odder Roklub I 4
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
01:50.61
3 9 Bagsværd Roklub IV 2
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Emil Winter(2)
01:52.28
4 14 Bagsværd Roklub VI 2
  • Niels Østergaard(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
01:54.33
5 4 Bagsværd Roklub I 2
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
02:10.73
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2015-10-03 17:15
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub V 2
  • Mikkel Walz(1)
  • William Foss Keincke(2)
01:54.04
2 13 Næstved Roklub/Roklubben Viking I 2
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
01:57.01
3 7 Roklubben Furesø II 2
  • Alens Daugelis(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
02:03.23
4 15 Roskilde Roklub 2
  • Sebastian Nordly(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
02:03.47
5 8 Holstebro Roklub 2
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
02:13.36
6 1 Bagsværd Roklub II 2
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Simon Rud Bernhardt(2)
02:25.33
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2015-10-03 10:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredensborg Roklub/Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
01:55.87
2 3 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
02:04.48
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
02:12.81
4 1 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Simon Rud Bernhardt(2)
02:27.67
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2015-10-03 10:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
01:45.67
2 10 Holstebro Roklub
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
01:54.03
3 9 Bagsværd Roklub IV
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
  • Emil Winter(2)
01:59.25
4 7 Roklubben Furesø II
  • Alens Daugelis(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
02:11.56
5 8 Holstebro Roklub
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
02:11.76
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2015-10-03 10:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
01:42.81
2 11 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
01:51.62
3 14 Bagsværd Roklub VI
  • Niels Østergaard(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
01:54:68
4 15 Roskilde Roklub
  • Sebastian Nordly(1)
  • Victor Hellmann Lauritsen(2)
02:02.42
5 13 Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
02:04:98
125
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 4. Indledende
2015-10-03 10:48
Plac. # Navn Tid
1 19 Bagsværd Roklub III
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:45.64
2 16 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
01:52.87
3 17 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Walz(1)
  • William Foss Keincke(2)
01:55.65
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2015-10-03 17:51
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I 18
  • Ida Blomstrand(1)
01:57.43
2 4 Odense Roklub I 16
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:59.26
3 18 Københavns Roklub I 14
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
02:01.62
4 23 Bagsværd Roklub IV 12
  • Emma Braad Olesen(1)
02:02.45
5 14 Næstved Roklub I 10
  • Mathilde Olsson(1)
02:06.23
6 1 Roklubben Furesø II 8
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:09.95
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2015-10-03 17:47
Plac. # Navn Tid
1 15 Roforeningen KVIK I 6
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:01.93
2 5 Odder Roklub I 4
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:02.29
3 7 Lyngby Dameroklub III 2
  • Alma Mikkelsen(1)
02:07.15
4 22 Roskilde Roklub II 2
  • Caroline Munch(1)
02:07.43
5 8 Roklubben Furesø I 2
  • Clara Møller(1)
02:09.28
6 16 Roklubben Stevns I 2
  • Nikoline Kroll(1)
02:12.43
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2015-10-03 17:43
Plac. # Navn Tid
1 11 Lyngby Dameroklub II 2
  • Marie Elkjær(1)
02:04.31
2 24 Lyngby Dameroklub I 2
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:08.67
3 2 Bagsværd Roklub V 2
  • Olivia Almeida Fesch(1)
02:16.45
4 20 Odder Roklub II 2
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:18.92
5 6 Bagsværd Roklub VII 2
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
02:28.78
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2015-10-03 17:39
Plac. # Navn Tid
1 25 Roforeningen KVIK II 2
  • Anna Adelholm(1)
02:14.97
2 3 Lyngby Dameroklub IV 2
  • Ida Marie Reimer(1)
02:18.83
3 12 Bagsværd Roklub III 2
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:22.83
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m E Finale
2015-10-03 17:35
Plac. # Navn Tid
1 13 Roklubben Stevns II 2
  • Mathilde Joensen(1)
02:32.33
2 21 Bagsværd Roklub II 2
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:45.43
3 10 Bagsværd Roklub I 2
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:54.62
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-10-03 10:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:59.61
2 1 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
02:04.34
3 5 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:04.73
4 2 Bagsværd Roklub V
  • Olivia Almeida Fesch(1)
02:13.23
5 3 Lyngby Dameroklub IV
  • Ida Marie Reimer(1)
02:20.65
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-10-03 10:57
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:56.81
2 7 Lyngby Dameroklub III
  • Alma Mikkelsen(1)
02:04.76
3 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
02:05.00
4 6 Bagsværd Roklub VII
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(1)
02:30.06
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:49.22
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2015-10-03 11:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
02:01.84
2 15 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
02:04.68
3 11 Lyngby Dameroklub II
  • Marie Elkjær(1)
02:05.39
4 12 Bagsværd Roklub III
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
02:21.65
5 13 Roklubben Stevns II
  • Mathilde Joensen(1)
02:30.36
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2015-10-03 11:03
Plac. # Navn Tid
1 18 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
01:58.50
2 16 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
02:11.04
3 20 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:16.90
126
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 5. Indledende
2015-10-03 11:06
Plac. # Navn Tid
1 23 Bagsværd Roklub IV
  • Emma Braad Olesen(1)
02:00.81
2 22 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
02:03.78
3 24 Lyngby Dameroklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
02:06.32
4 25 Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm(1)
02:22.68
5 21 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
02:54.61
127
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2015-10-03 18:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I 18
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
05:21.95
2 5 Hadsund Roklub I 16
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:27.16
3 6 Roforeningen KVIK I 14
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
05:30.61
4 9 Bagsværd Roklub II 12
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
05:34.75
5 3 Sorø Roklub I 10
  • (1)
  • (2)
05:37.56
127
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2015-10-03 18:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I 8
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
05:35.78
2 7 Bagsværd Roklub III 6
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
05:45.17
3 2 Nordslesvigsk Roklub/Vestervig Roklub I 4
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
05:49.08
4 8 Roklubben Viking I 2
  • Jacob Clausen(1)
  • Oliver Acs(2)
06:23.22
127
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2015-10-03 11:09
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
05:40.17
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
05:43.55
3 5 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
  • Thomas Knudsen(2)
05:44.00
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
05:46.30
5 2 Nordslesvigsk Roklub/Vestervig Roklub I
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
05:52.75
127
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2015-10-03 11:09
Plac. # Navn Tid
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
05:31.55
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Thyge Winther Ludwigsen(2)
05:36.56
3 7 Bagsværd Roklub III
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
05:55.84
4 8 Roklubben Viking I
  • Jacob Clausen(1)
  • Oliver Acs(2)
06:24.30
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2015-10-03 18:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub I 18
  • Cecilie Girke(1)
06:28.36
2 7 Roklubben Ægir I 16
  • Mie Mellerup(1)
06:36.06
3 4 Fredericia Roklub I 14
  • Amalie Kiær(1)
06:43.83
4 10 Hadsund Roklub I 12
  • Agnete Munk(1)
06:48.86
5 9 Hadsund Roklub II 10
  • Thea Bach Stegger(1)
06:58.80
6 3 Odder Roklub I 8
  • Marie Poulsen(1)
07:16.03
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2015-10-03 18:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense Roklub I 6
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
07:01.36
2 11 Odder Roklub II 4
  • Sofie Miller(1)
07:11.61
3 6 Københavns Roklub I 2
  • Mia Rina Nielsen(1)
07:32.31
4 8 Roskilde Roklub I 2
  • Malli Segoli(1)
07:40.99
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2015-10-03 11:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
06:34.16
2 3 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
06:41.77
3 4 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
06:44.80
4 5 Odense Roklub I
  • Emilie Bechsgaard Andersen(1)
07:03.38
5 6 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
07:34.28
128
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2015-10-03 11:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
06:30.22
2 10 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
06:49.77
3 9 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
06:53.39
4 11 Odder Roklub II
  • Sofie Miller(1)
07:03.09
5 8 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
07:29.70
129
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2015-10-03 18:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:25s 04:16.15
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:20s 04:25.61
3 5 Roklubben Furesø II
  • Mette Møller(1)
  • Bente Johannessen(2)
Start:8s 04:25.92
4 6 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 04:26.92
5 1 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:20s 04:31.81
129
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m 1. Indledende
2015-10-03 11:18
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 04:19.53
2 3 Sorø Roklub I
  • Ruth Köster(1)
  • Linda Milling(2)
Start:25s 04:22.94
3 1 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:20s 04:26.25
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Christine Bille Sørensen(2)
Start:28s 04:32.59
129
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m 2. Indledende
2015-10-03 11:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Furesø II
  • Mette Møller(1)
  • Bente Johannessen(2)
Start:8s 04:10.56
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:20s 04:12.76
3 7 Danske Studenters Roklub II
  • Karin Bodelund(1)
  • Karen Leth Jensen(2)
Start:17s 04:16.15
130
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2015-10-03 18:29
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub III
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:19s 03:51.05
2 13 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:35s 04:01.59
3 15 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:35s 04:05.98
4 10 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
Start:0s 04:08.58
5 6 Bagsværd Roklub III
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:39s 04:10.22
6 9 Bagsværd Roklub II
  • Søren Vang(1)
  • Arne Højlund(2)
Start:19s 04:13.33
130
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m 1. Indledende
2015-10-03 11:24
Plac. # Navn Tid
1 14 Sorø Roklub III
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:19s 03:58.94
2 10 Lyngby Roklub I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
Start:0s 04:02.11
3 3 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • John Knudsen(2)
Start:13s 04:09.31
4 17 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:35s 04:09.50
5 16 Sorø Roklub II
  • Peter Lindblom(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:31s 04:32.12
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:26s 04:40.91
130
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m 2. Indledende
2015-10-03 11:27
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:35s 04:01.98
2 6 Bagsværd Roklub III
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:39s 04:06.08
3 8 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:19s 04:13.83
4 11 Danske Studenters Roklub III
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Stig Rasmussen(2)
Start:0s 04:19.87
5 4 Danske Studenters Roklub I
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:20s 04:25.26
6 7 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Jystrup(2)
Start:26s 04:27.55
130
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m 3. Indledende
2015-10-03 11:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:35s 03:52.62
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Søren Vang(1)
  • Arne Højlund(2)
Start:19s 03:53.94
3 1 Danske Studenters Roklub II
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
Start:10s 03:58.56
4 12 Bagsværd Roklub I
  • Anders Olsen(1)
  • Henning Brüske(2)
Start:15s 04:10.45
5 2 Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Ulrik Bang(2)
Start:0s 04:15.53
200
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2015-10-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub III + 20
  • Mads Gadeberg(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Esben Bach-Sørensen(3)
  • Kaare Kjeklgaard Madsen(4)
  • Kim Jakobsen(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Benedek Gaal(7)
  • Szymon Gréz(8)
  • Christian Victor Rothoff Danielsen(cox)
03:29.79
2 3 Aalborg Roklub IV - 0
  • Marie Louise Agerbak Andersen(1)
  • Simona Læsø Christensen(2)
  • Mette Louise Karer(3)
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen(4)
  • Catharina Maria Hamer Holland(5)
  • Jacqline Lemming(6)
  • Christina Donstrup(7)
  • Christene Skovsted(8)
  • Helen Carter(cox)
03:36.22
3 2 Aalborg Roklub II + 20
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(2)
  • Markus Schelske(3)
  • Lasse Kortegaard Kristensen(4)
  • Mark Dyhr Petersen(5)
  • Sebastian Schleisner Hjorth(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Morten Yde(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03:39.12
201
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2015-10-04 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Marta Kempf(4)
07:08.09
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Emilie Jersild(3)
  • Stine Mathiasen(4)
07:11.80
3 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
07:14.42
4 4 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Liane Vestergaard(3)
  • Sofie Matiesen(4)
07:21.00
202
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2015-10-04 12:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Niels Frederiksen(4)
06:18.73
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
  • Mathias Danmark(3)
  • Wiliam Wisholm(4)
06:23.83
3 1 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
  • Søren Dahl Hansen(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
06:29.31
4 3 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(3)
  • Magnus Jørgensen(4)
06:33.02
5 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
06:51.24
6 4 Københavns Roklub I
  • Aske Bache(1)
  • William Lunding(2)
  • Mathias Nielsen(3)
  • Niklas Heinz(4)
07:21.49
203
LM4- Åben Mænd letvægt 4- - 2000m A Finale
2015-10-04 12:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
06:36.67
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Timothy Antonie Hansen(2)
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(3)
  • Jannik Nilton(4)
06:50.36
204
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 2000m A Finale
2015-10-04 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
06:33.84
2 3 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Timon Strømgren(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Sebastian Sølve(4)
06:35.70
205
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2015-10-04 12:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Anne Lolk Thomsen(4)
06:54.59
2 5 Roforeningen KVIK
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
  • Anne Dsane Andersen(3)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(4)
07:05.94
3 4 Odense Roklub I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Emma Kiehn(4)
07:06.22
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Marie Mørch(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Mathilde Persson(4)
07:08.66
5 9 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • (3)
  • (4)
07:19.33
205
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m 1. Indledende
2015-10-04 11:08
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Anne Lolk Thomsen(4)
0
2 5 Roforeningen KVIK
  • Sarah Lauritzen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
  • Anne Dsane Andersen(3)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(4)
00:00:00
3 4 Odense Roklub I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Emma Kiehn(4)
07.22
4 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
  • Aja Runge Holmegaard(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
12.83
205
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m 2. Indledende
2015-10-04 11:08
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Marie Mørch(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Mathilde Persson(4)
07:06.88
2 9 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • (3)
  • (4)
07:12.47
3 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Helene Olesen(2)
  • Lærke E. Jensen(3)
  • Jeanne Holm(4)
07:28.85
206
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2015-10-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub
  • Hans Christian Sørensen(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
  • Mads Rasmussen(3)
  • Rasmus Quist(4)
06:12.41
2 3 Odense Roklub I
  • Jesper Fredsted(1)
  • Nick H. Larsen(2)
  • Esben Rusbjerg(3)
  • Tobias Kempf(4)
06:15.67
207
U15 W4X+/4X Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-10-04 13:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub/Odder Roklub 18
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Matilde Hjorth(3)
  • Christine Meinert Cardel(4)
  • Simon Rud Bernhardt(cox)
01:48.11
2 1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 16
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
01:48.82
3 2 Lyngby Dameroklub I 14
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Marie Elkjær(4)
01:51.57
4 6 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I 12
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
  • Mathilde Joensen(3)
  • Mathilde Olsson(4)
01:55.32
5 5 Bagsværd Roklub 10
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Olivia Almeida Fesch(2)
  • Victoria Lotinga(3)
  • Sarah Mikkelsen Dimovski(4)
  • Henning Friedrichsen(cox)
02:03.42
208
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-10-04 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub/Roklubben Ægir 18
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
  • Adrian Flarup Johansen(3)
  • David Lønholm Shekufa(4)
05:00.26
2 4 Sorø Roklub I 16
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
05:09.05
3 2 Bagsværd Roklub I 14
  • Thyge Winther Ludwigsen(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Aksel Bay(3)
  • Lasse Maigaard(4)
05:22.80
4 1 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Nordslesvigsk Roklub/Vestervig Roklub 12
  • Kasper Overgaard(1)
  • Sebastian Haug Krab(2)
  • Amalie Kiær(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
05:30.89
209
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2015-10-04 13:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Andreas Dyrby(2)
  • Sophus Johannesen(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
06:24.47
2 1 Bagsværd Roklub
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Oscar Petersen(3)
  • Mads Petersen(4)
06:27.30
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Frank Steffensen(3)
  • Emil Espensen(4)
06:28.09
4 8 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
06:32.49
5 5 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Anders Bau Hansen(4)
06:39.78
6 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
06:40.00
209
M4- Åben Mænd 4- - 2000m 1. Indledende
2015-10-04 11:16
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Andreas Dyrby(2)
  • Sophus Johannesen(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
0
2 1 Bagsværd Roklub
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Oscar Petersen(3)
  • Mads Petersen(4)
13.72
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Frank Steffensen(3)
  • Emil Espensen(4)
17.45
4 2 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
31.58
209
M4- Åben Mænd 4- - 2000m 2. Indledende
2015-10-04 11:16
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Daniel Stentoft Mogensen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Frederik Taulbjerg(4)
06:24.56
2 5 Lyngby Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Martin Owczraek Kosner Christiansen(2)
  • Alexander Modest(3)
  • Anders Bau Hansen(4)
06:28.28
3 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Lars Erik Graudal(4)
06:32.05
4 6 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
06:39.74
210
U19 M4+inr Junior u. 19 Drenge 4+inr - 1000m A Finale
2015-10-04 13:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Jesper Molin(2)
  • Tobias Grøn(3)
  • Thomas Knudsen(4)
  • Jeppe Bach Sørensen(cox)
04:05.22
2 1 Københavns Roklub I
  • Aske Bache(1)
  • Mathias Nielsen(2)
  • Niklas Heinz(3)
  • William Lunding(4)
  • Oliver Friborg(cox)
04:08.98
3 2 Roforeningen KVIK
  • Jeppe Aabye(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Thor Friis(3)
  • Thomas Hovmand Larsen(4)
  • Nicholas Andersen(cox)
04:26.76
4 3 Roskilde Roklub I
  • Jeppe Vendel Brogaard(1)
  • Silas Gaade Topp(2)
  • Anders Kjærsgård(3)
  • Lasse Laage Christiansen(4)
  • Freja Krüger(cox)
04:35.53
212
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m A Finale
2015-10-04 13:37
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
Start:11s 04:00.01
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Asta Øjvind(1)
  • Christine Bille Sørensen(2)
  • Waltraut Lissau(3)
  • Regitze Siggaard(4)
Start:16s 04:01.37
3 4 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • (4)
Start:0s 04:06.25
4 1 Fredensborg Roklub I
  • Bettina Cervin(1)
  • Lizzie Haastrup(2)
  • Hanne Nørskov Pedersen(3)
  • Ulla Poulsen(4)
Start:6s 04:09.31
213
M4-/4+/4X/4X+ Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2015-10-04 13:43
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:7s 03:36.51
2 5 Fredensborg Roklub I
  • Carsten Manniche(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Jan Nøreskov Pedersen(3)
  • Ole Bastholm Jørgensen(4)
Start:19s 03:45.14
3 4 Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
  • Lasse Nielsen(3)
  • John Knudsen(4)
Start:0s 03:45.78
4 3 Fredensborg Roklub 2 (UfK)
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Søren Heinrichsen(2)
  • Anne Mette Jørgensen(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:0s 03:47.34
5 2 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Bo Hartz(3)
  • Bo Jystrup(4)
Start:17s 03:55.87
6 6 Danske Studenters Roklub
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Arnold Sørensen(2)
  • Jan Cederkvist(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:13s 04:04:37
214
M4+ Åben Mænd 4+ - 1000m A Finale
2015-10-04 13:49
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Morten Yde(4)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03:34.25
2 1 Aalborg Roklub II
  • Mads Gadeberg(1)
  • Benedek Gaal(2)
  • Frederik Søndergaard Mikkelsen(3)
  • Szymon Gréz(4)
  • Helen Carter(cox)
03:39.51
3 2 Aalborg Roklub
  • Sebastian Schleisner Hjorth(1)
  • Lasse Kortegaard Kristensen(2)
  • Esben Bach-Sørensen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Christian Victor Rothoff Danielsen(cox)
04:19.22
215
M4+inr Åben Mænd 4+inr - 2000m A Finale
2015-10-04 13:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Steffen Bonde(3)
  • Michael Brandt(4)
  • Juliane Elander(cox)
07:57.67
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
  • Jens Broberg(3)
  • Michael Ludwigsen(4)
  • Ida Eltorm(cox)
07:59.41
3 2 Roforeningen KVIK II
  • Frederik Østerberg(1)
  • Ernestas Povilenas(2)
  • Iver Kjar(3)
  • Valdas Valintelis(4)
  • Edmond Lyne(cox)
08:10.49
4 1 Bagsværd Roklub
  • Emil Kjerri(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Ole Søgaard(3)
  • Peter Søgaard(4)
  • Marie Mørch(cox)
08:12.16
5 4 Roforeningen KVIK
  • Jesper Hansen(1)
  • Nikolaj Krarup(2)
  • Christian Schack Pedersen(3)
  • Loui Lam(4)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(cox)
08:14.17
6 6 Danske Studenters Roklub II
  • Jesper Schmidt Hansen(1)
  • Ulrik Rafkiær(2)
  • Jesper Christensen(3)
  • Allan Kjærgaard Jensen(4)
  • Jannie Fuglsang(cox)
08:29.47
216
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2015-10-04 14:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub 18
  • Frederik Larsen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Alfred Steensen(4)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(cox)
01:38.31
2 1 Holstebro Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Viking 16
  • Alexander Kruhøfer(1)
  • Aske Storm(2)
  • Rasmus Bjerre(3)
  • Emil Ulnits(4)
01:49.45
3 10 Roskilde Roklub I 14
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Sebastian Nordly(4)
01:50.57
4 8 Holstebro Roklub 12
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
01:58.37
216
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m B Finale
2015-10-04 14:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub 10
  • William Foss Keincke(1)
  • Emil Winter(2)
  • Daniel Holst Kjeldsen(3)
  • Niels Østergaard(4)
01:50.97
2 4 Roklubben Furesø I 8
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Alens Daugelis(2)
  • Jeppe Petersen(3)
  • Lauge Endel Rønn(4)
02:00.32
3 9 Bagsværd Roklub 6
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
  • Emma Vestergaard Lybech(cox)
02:35.00
216
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 1. Indledende
2015-10-04 11:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub
  • Frederik Larsen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Alfred Steensen(4)
  • Carla Siff Aagaard Roerslev(cox)
01:30.89
2 1 Holstebro Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Viking
  • Alexander Kruhøfer(1)
  • Aske Storm(2)
  • Rasmus Bjerre(3)
  • Emil Ulnits(4)
01:46.17
3 5 Bagsværd Roklub
  • William Foss Keincke(1)
  • Emil Winter(2)
  • Daniel Holst Kjeldsen(3)
  • Niels Østergaard(4)
01:49.37
4 4 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Alens Daugelis(2)
  • Jeppe Petersen(3)
  • Lauge Endel Rønn(4)
01:57.53
216
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m 2. Indledende
2015-10-04 11:24
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Victor Hellmann Lauritsen(3)
  • Sebastian Nordly(4)
01:48.00
2 8 Holstebro Roklub
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
01:51.39
3 9 Bagsværd Roklub
  • Alexander Aldrich(1)
  • Asbjørn Bay(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Simon Rud Bernhardt(4)
  • Emma Vestergaard Lybech(cox)
02:08.70
217
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2015-10-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roskilde Roklub I 18
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Simone Sørensen(2)
  • Anna Frimann(3)
  • Amalie Riff Brems(4)
05:21.92
2 5 Sorø Roklub I 16
  • Astrid Brehmer(1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • Klara Christensen(3)
  • (4)
05:32.83
3 4 Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub 14
  • Ida Blomstrand(1)
  • Caroline Munch(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(4)
05:37.08
4 1 Odense Roklub/Roklubben Ægir/Sorø Roklub I 12
  • Mie Mellerup(1)
  • (2)
  • (3)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(4)
05:41.27
5 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub 10
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Laura Bruun Øemig(2)
  • Astrid Bardram Starup(3)
  • Lea Alberte Olsen(4)
05:58.97
6 3 Fredericia Roklub/Odder Roklub 8
  • Marie Poulsen(1)
  • Sofie Miller(2)
  • Amalie Kiær(3)
  • Christine Meinert Cardel(4)
06:00.94
218
U19 W8+ Junior u. 19 Piger 8+ - 2000m A Finale
2015-10-04 14:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub
  • Stine Mathiasen(1)
  • Regitze Bay(2)
  • Nikoline Bay(3)
  • Mathilde Norking(4)
  • Frida Sanggaard(5)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(6)
  • Emilie Jersild(7)
  • Ida Bruun Øemig(8)
  • Mathilde Skovgaard(cox)
07:25.56
2 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Louise Møller Lorentsen(2)
  • Agnete Munk(3)
  • Signe Harbo Christiansen(4)
  • Ninna Pedersen(5)
  • Astrid Filtenborg(6)
  • Liane Vestergaard(7)
  • Sofie Matiesen(8)
  • Ida Blomstrand(cox)
07:34.70
219
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 2000m A Finale
2015-10-04 14:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub
  • Jakob Mortensen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Nichlas Ulnits(4)
  • Mads Yding(5)
  • Christian Carlsen(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Mie Andersen(cox)
06:26.98
2 2 Bagsværd Roklub
  • Aksel Bay(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
  • Lasse Maigaard(3)
  • Laurits Mathiassen(4)
  • Mikkel Aaslet(5)
  • Kristian Alm(6)
  • Niels Frederiksen(7)
  • Emil Eigenbrod(8)
  • Jakob Rud Bernhardt(cox)
06:40.89
3 1 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Jesper Molin(3)
  • Tobias Grøn(4)
  • Thomas Knudsen(5)
  • Mikkel Knudsen(6)
  • Wiliam Wisholm(7)
  • Mathias Danmark(8)
  • Jeppe Bach Sørensen(cox)
06:41.89
220
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2015-10-04 15:01
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Peter Lindblom(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Lars Bo Andersen(3)
  • Uffe Søgaard(4)
  • Bjarne Hjorth(5)
  • Christian Mølvig(6)
  • Bo Vilhelmsen(7)
  • Peder Lillelund(8)
  • Anders Lindblom(cox)
Start:27s 03:40.17
2 3 Bagsværd Roklub
  • Arne Højlund(1)
  • Anders Olsen(2)
  • Henning Brüske(3)
  • Søren Vang(4)
  • Emil Heinrichsen(5)
  • Jacob Brink Jansson(6)
  • Ignacio Hidalgo(7)
  • Jesper Skavin(8)
  • Mia Elisabeth Espersen(cox)
Start:30s 03:52.31
3 1 Roforeningen KVIK
  • Henrik Dencher(1)
  • Erik Petersen(2)
  • Freddi Madsen(3)
  • John Mac Larsen(4)
  • Bjørn Haslev(5)
  • Henrik Dehn(6)
  • Jens Hee Lindhardt(7)
  • Johnny Petersen(8)
  • Niels Dencker(cox)
Start:0s 03:55.50
221
W8+ Åben Kvinder 8+ - 2000m A Finale
2015-10-04 15:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub
  • Janne Flensborg Otzen(1)
  • Nina Byriel Kronborg(2)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(3)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(4)
  • Mette Dyrlund Petersen(5)
  • Anne Lolk Thomsen(6)
  • Christina Juhl Johansen(7)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(8)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
06:50.97
2 6 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Rikke Brouw Hyldahl(2)
  • Sofie Brorson Vetner(3)
  • Anne Vestergaard Nielsen(4)
  • Laura Funch Petersen(5)
  • Trine Dahl Pedersen(6)
  • Ida Petersen(7)
  • Pavlina Zapletalova(8)
  • Mie Andersen(cox)
06:56.02
3 2 Sorø Roklub
  • Astrid Steensberg(1)
  • (2)
  • Ida Langkjær(3)
  • Ida Brehmer(4)
  • Ulla Hvid(5)
  • Ruth Köster(6)
  • Jane Steensberg(7)
  • Helle Johanson(8)
  • Jens Albert Graudal(cox)
06:59.33
4 4 Roforeningen KVIK
  • Cathrine Østerberg(1)
  • Lea Jakobsen(2)
  • Tanja Spring Ehlers(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
  • Astrid Haastrup Jespersen(5)
  • Rikke C Nielsen(6)
  • Anne Dsane Andersen(7)
  • Nicole Juul-Hindsgaul(8)
  • Maja Søndergaard Knudsen(cox)
07:06.89
5 3 Bagsværd Roklub
  • Veronika Karlsson(1)
  • Nanna Tange Bech(2)
  • Mette Rudkjær Jensen(3)
  • Line Møller(4)
  • Iben Østergaard(5)
  • Henriette Skavin(6)
  • Fie Johansen(7)
  • Anine Maria Lütt(8)
  • Frederikke Bay Toft(cox)
07:22.39
6 5 Roskilde Roklub
  • Bianca Bech(1)
  • Mie Toft Nilsson(2)
  • Sisse Vestergaard(3)
  • Dorthe Friis Thanning(4)
  • Viktoria W Midttun(5)
  • Katrine Schultz-Knudsen(6)
  • Aja Runge Holmegaard(7)
  • Silja Konoy Davidsen(8)
  • Victoria Munch(cox)
07:23.28
222
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2015-10-04 15:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Quist(1)
  • Jannik Nilton(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Mads Rasmussen(4)
  • Mark Hartsteen(5)
  • Tøger Berg Rasmussen(6)
  • Frank Steffensen(7)
  • Emil Espensen(8)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
05:58.97
2 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
06:06.42
3 6 Bagsværd Roklub
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Jacob Grove Klahsen(2)
  • Alexander Sørensen(3)
  • Mads Petersen(4)
  • Ole Søgaard(5)
  • Jens Vilhelmsen(6)
  • Oscar Petersen(7)
  • Marcus Johansen(8)
  • Matilde Madsen(cox)
06:07.45
4 1 Roskilde Roklub
  • Jakob Thanning(1)
  • Martin Lykke Kristensen(2)
  • Daniel Zielinski(3)
  • Mads Kjøller(4)
  • Jacob Barsøe(5)
  • Andreas Dyrby(6)
  • Sophus Johannesen(7)
  • Kasper Jørgensen(8)
  • Aja Runge Holmegaard(cox)
06:13.67
5 5 Københavns Roklub
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
  • Nicolai Skjølstrup(3)
  • Sebastian Sølve(4)
  • Sebastian Bache(5)
  • Kristian Østergaard Martensen(6)
  • Jonathan Sølve(7)
  • Mathias Lyster(8)
  • Dan Kristensen(cox)
06:30.47