Resultater Danske Mesterskaber 2016

101
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m A Finale
2016-09-17 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Marta Kempf(4)
03:07.69
2 5 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Aja Runge Holmegaard(4)
03:11.27
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
03:13.02
4 7 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
  • Nina Hollensen(3)
  • Charlotte Thor(4)
03:16.94
5 2 Roforeningen KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
  • Astrid Haastrup Jespersen(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
03:20.60
101
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Julie Gaumitz Storm(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Marta Kempf(4)
03:13.55
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
03:16.36
3 2 Roforeningen KVIK
  • Fie Udby Erichsen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
  • Astrid Haastrup Jespersen(3)
  • Sarah Lauritzen(4)
03:20.28
4 3 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Jeanne Holm(2)
  • Nikoline Vestergaard Dich(3)
  • Ann Sofie Søndergaard(4)
03:29.84
101
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 09:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Aja Runge Holmegaard(4)
03:19.84
2 7 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
  • Mette Køchs Nielsen(2)
  • Nina Hollensen(3)
  • Charlotte Thor(4)
03:24.86
3 6 Odense Roklub II
  • Luise Lund Hansen(1)
  • Pernille Lind Nielsen(2)
  • Elisabeth Kaalund Keller(3)
  • Miina Liisa Yli-Karjanmaa(4)
03:39.38
102
M4X Åben Mænd 4X - 1000m A Finale
2016-09-17 13:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Michaelsen(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
02:49.71
2 1 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
02:52.08
3 4 Lyngby Roklub
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(3)
  • Emil Lenzing(4)
02:53.90
4 6 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Andreas Dyrby(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
03:00.43
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Frank Steffensen(4)
03:32.61
102
M4X Åben Mænd 4X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 09:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Michaelsen(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
02:49.93
2 1 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
  • Mikkel Knudsen(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
02:52.19
3 4 Lyngby Roklub
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(3)
  • Emil Lenzing(4)
02:53.32
4 2 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
  • Jesper Fredsted(2)
  • Nick H. Larsen(3)
  • Tobias Kempf(4)
02:58.35
102
M4X Åben Mænd 4X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 09:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Andreas Dyrby(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
02:56.12
2 7 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Tøger Berg Rasmussen(3)
  • Frank Steffensen(4)
02:56.72
3 5 Odense Roklub II
  • David Lønholm Shekufa(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
  • Oscar Mazza(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
02:59.11
103
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-09-17 13:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:3s 04:18.49
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages(1)
Start:0s 04:28.64
104
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-09-17 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 03:52.79
2 4 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
Start:16s 03:54.76
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
Start:6s 04:29.78
106
U19 M8+ Junior u. 19 Drenge 8+ - 1000m A Finale
2016-09-17 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Jakob Mortensen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Magnus Valbirk(5)
  • Nichlas Ulnits(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Frederik Geertsen Lund(cox)
02:54.23
2 1 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Jeppe Storm(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
  • Hans Reeh(5)
  • Oliver Tolstrup Christensen(6)
  • Bastian Secher(7)
  • Andreas Yde(8)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(cox)
03:14.53
109
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2016-09-17 13:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Stevns II
  • Nikoline Kroll(1)
  • Katrine Højgaard(2)
01:48.03
2 2 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
01:49.80
3 4 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
  • Iben Bech(2)
01:55.25
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Victoria Lotinga(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
01:58.21
5 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
02:01.70
6 6 Odense Roklub/Roklubben Ægir
  • Feline Gregersen(1)
  • Signe Flarup Johansen(2)
02:06.10
110
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2016-09-17 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
03:28.99
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
03:30.00
3 3 Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
03:42.96
4 5 Roskilde Roklub I
  • Sebastian Nordly(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
03:47.45
5 2 Hvidovre Roklub II
  • Nikolaj Van Gool(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
03:50:22
112
LM2- Åben Mænd letvægt 2- - 1000m A Finale
2016-09-17 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
Vinder uden kamp0
113
U19 M4+inr Junior u. 19 Drenge 4+inr - 1000m A Finale
2016-09-17 14:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Mathias Laustsen(2)
  • Jesper Molin(3)
  • Mikkel Jensen(4)
  • Thea Stegger(cox)
Vinder uden kamp0
114
M4+ Åben Mænd 4+ - 1000m A Finale
2016-09-17 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
03:16.35
2 2 Aalborg Roklub
  • Esben Ravn(1)
  • Jonas Svane(2)
  • Simon Staal Nielsen(3)
  • Anders Boutrup Petersen(4)
  • Christina Donstrup(cox)
03:21.32
3 3 Aalborg Roklub III
  • Erik Smedegaard(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Morten Yde(3)
  • Markus Schelske(4)
  • Chr. Bager Jacobsen(cox)
03:35.11
115
W2X/2- Åben Kvinder 2X/2- - 1000m A Finale
2016-09-17 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 04:14.25
2 3 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Mille Nissen(2)
Start:28s 04:23.01
3 2 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 04:40.72
116
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m A Finale
2016-09-17 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
03:22.57
2 7 Danske Studenters Roklub
  • Jacob Jespersen(1)
  • Michael Ludwigsen(2)
03:26.38
3 5 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
03:30.18
4 9 Bagsværd Roklub
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
03:33.83
5 3 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
03:41.96
116
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 09:24
Plac. # Navn Tid
3 5 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:9s 03:30.18
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
Start:0s 03:22.57
2 3 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:9s 03:41.96
116
M2-/2X Åben Mænd 2X/2- - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 09:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub
  • Jacob Jespersen(1)
  • Michael Ludwigsen(2)
Start:12s 03:26.38
2 9 Bagsværd Roklub
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:13s 03:33.83
3 8 Odense Roklub I
  • Søren Gam(1)
  • Mikkel Iwanoff Kolind(2)
Start:13s 03:46.49
117
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2016-09-17 14:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
03:35.74
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
03:43.20
3 6 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
03:53.03
4 2 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Agnete Munk(2)
03:58.30
5 5 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
04:08.26
118
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2016-09-17 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
01:34.52
2 5 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
  • Oskar Dinesen Usmani(2)
01:42.49
3 2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
01:46.29
4 1 Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
01:48.57
5 6 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Markkus Drejer(2)
01:50.80
6 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
01:55.39
119
U19 M4- Junior u. 19 Drenge 4- - 1000m A Finale
2016-09-17 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
02:57.00
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
  • Mathias Daniel Ven(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
02:59.70
3 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Jeppe Storm(2)
  • Martin Kofoed Jensen(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
03:07.65
4 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jakob Mortensen(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Nichlas Ulnits(4)
03:08.56
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Frederik Larsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Oscar Svane Hansen(4)
03:27.76
121
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2016-09-17 15:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub
  • (1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Malte Arensbach(3)
  • Christian Nielsen(4)
03:17.72
2 1 Roskilde Roklub I
  • Julius Philipson(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Sebastian Nordly(3)
  • Victor Hellmann Lauritsen(4)
03:20.55
3 2 Hvidovre Roklub I
  • Kasper Enemærke Becker(1)
  • Marcus Lyngesen(2)
  • Nikolaj Van Gool(3)
  • Thomas Jensen(4)
03:25.80
4 3 Bagsværd Roklub
  • Kabir Singh Mehdwan(1)
  • William Foss Keincke(2)
  • Oskar Hagen(3)
  • Niels Østergaard(4)
03:45.94
122
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 1000m A Finale
2016-09-17 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Stine Rosbjerg(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Ida Eltorm(cox)
04:47.57
201
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-09-18 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roskilde Roklub
  • Caroline Munch(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Emma Braad Olesen(4)
01:45.70
2 2 Køge Roklub/Roklubben Stevns I
  • Eva Maria Lerdorf(1)
  • Lærke Skovhus Pedersen(2)
  • Katrine Højgaard(3)
  • Nikoline Kroll(4)
02:04.67
202
W/M 2-/2X Åben 2X/2- - 1000m A Finale
2016-09-18 09:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Astrid Krüger(1)
  • Peter Skafte(2)
Start:4s 04:00.30
2 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:0s 04:05.54
204
W4X Åben Kvinder 4X - 1000m A Finale
2016-09-18 09:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jane Steensberg(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Anne Brehmer(3)
  • Birgit Juel-Hansen(4)
Start:0s Vinder uden kamp0
205
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 1000m A Finale
2016-09-18 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
04:24.68
3 3 Bagsværd Roklub
  • Christian Asmussen(1)
  • Emil Kjerri(2)
  • Astrid Bardram Starup(cox)
04:50.89
206
W/M 8+ Åben 8+ - 1000m A Finale
2016-09-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Chr. Bager Jacobsen(1)
  • Erik Smedegaard(2)
  • Morten Yde(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Nicolaj Winther(5)
  • Markus Schelske(6)
  • Simon Staal Nielsen(7)
  • Jonas Svane(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
Roede med i løb 21003.08.17
208
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2016-09-18 09:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
01:34.53
2 4 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub
  • Svante Witt(1)
  • Haris Alagic(2)
  • Alexander Aldrich(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
01:39.28
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Markkus Drejer(4)
01:47.71
4 2 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(3)
  • Oskar Dinesen Usmani(4)
01:57.11
209
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 1000m A Finale
2016-09-18 09:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
  • Anne Katrine Kiilgaard(2)
  • Mathilde Kiilgaard(3)
  • Amalie Riff Brems(4)
03:16.14
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
  • Mathilde Norking(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(4)
03:21.70
3 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Agnete Munk(2)
  • Astrid Filtenborg(3)
  • Liane Vestergaard(4)
03:22.88
210
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 1000m A Finale
2016-09-18 09:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mathias Daniel Ven(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Esben Søvndahl(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
03:03.32
2 1 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Jeppe Storm(2)
  • Oliver Tolstrup Christensen(3)
  • Andreas Yde(4)
03:10.06
211
M4X/4-/4X+/4+ Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2016-09-18 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 03:29.87
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Jacob Brink Jansson(3)
  • Steen Christensen(4)
Start:27s 03:45.42
3 3 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Mads Sørensen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:32s 03:48.70
212
W2- Åben Kvinder 2- - 1000m A Finale
2016-09-18 12:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
03:33.61
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
03:35.92
3 3 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
03:52.53
213
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 13:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
03:16.35
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
03:17.94
3 6 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:18.94
4 14 Odense Roklub II
  • Tobias Kempf(1)
03:23.84
5 8 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
03:24.86
6 1 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
03:27.97
213
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 17:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
03:23.70
2 1 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
03:26.35
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Christian Michaelsen(1)
03:27.34
4 5 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
03:30.98
5 4 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Fjord Garvey(1)
03:48.99
213
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 17:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
03:13.42
2 8 Lyngby Roklub II
  • Emil Lenzing(1)
03:14.08
3 11 Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen(1)
03:15.66
4 9 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
03:21.72
213
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 3. Indledende
2016-09-17 17:10
Plac. # Navn Tid
1 16 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
03:20.39
2 14 Odense Roklub II
  • Tobias Kempf(1)
03:23.93
3 13 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh(1)
03:33.24
4 17 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
03:35.42
214
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 13:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
03:34.55
2 4 Aarhus Roklub IV
  • Nina Hollensen(1)
03:37.29
3 7 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
03:39.34
4 10 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
03:42.29
5 3 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
03:47.53
6 12 Danske Studenters Roklub II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
03:59.60
214
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 17:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub IV
  • Nina Hollensen(1)
03:45.67
2 3 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
03:51.62
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
04:05.02
4 5 Aarhus Roklub III
  • Maria L.N Hansen(1)
04:06.59
5 2 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
04:50.07
214
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 17:28
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
03:43.09
2 10 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
03:48.73
3 8 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
03:56.39
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
03:59.55
214
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m 3. Indledende
2016-09-17 17:28
Plac. # Navn Tid
1 11 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
03:47.81
2 12 Danske Studenters Roklub II
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
04:01.40
3 14 Danske Studenters Roklub III
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
04:13.31
4 13 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
04:15.72
215
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2016-09-18 13:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
03:13.23
2 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03:14.64
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
03:16.14
4 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Emil Espensen(2)
03:24.90
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Emil Kjerri(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
03:26.23
215
M2- Åben Mænd 2- - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 17:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03:17.89
2 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Emil Espensen(2)
03:21.90
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
03:23.91
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
03:27.30
215
M2- Åben Mænd 2- - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 17:46
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Kasper Jørgensen(2)
03:21.27
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Emil Kjerri(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
03:25.78
3 7 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
  • Sebastian Sølve(2)
03:37.53
216
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2016-09-18 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Christian Taulbjerg(2)
03:14.85
2 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Carlsen(1)
  • Magnus Valbirk(2)
03:18.65
3 4 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
03:20.63
4 6 Københavns Roklub I
  • Timon Strømgren(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
03:21.35
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Lasse Maigaard(1)
  • Frederik Larsen(2)
03:51.57
6 7 Bagsværd Roklub
  • Kabir Singh Mehdwan(1)
  • William Foss Keincke(2)
04:15.64
217
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 13:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
03:21.08
2 3 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
03:23.49
3 5 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:24.54
4 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:25.30
5 13 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
03:26.43
6 9 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
03:27.72
217
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 08:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub II
  • Mathias Larsen(1)
03:27.47
2 5 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
03:29.39
3 3 Hadsund Roklub I
  • Jens Noll Nielsen(1)
03:29.79
4 2 Sorø Roklub I
  • (1)
03:43.28
5 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
03:50.50
6 1 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
04:03.96
217
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 08:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
03:31.79
2 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
03:35.18
3 13 Næstved Roklub I
  • Morten Jørgensen(1)
03:38.02
4 8 Lyngby Roklub I
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
03:40.10
5 11 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
04:03.15
218
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
03:58.74
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
04:01.69
3 2 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
04:05.01
4 5 Odense Roklub I
  • Sara Nissen(1)
04:20.18
219
M4+inr Åben Mænd 4+inr - 1000m A Finale
2016-09-18 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Martin Grand Ast(3)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(4)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
03:47.71
2 2 Bagsværd Roklub
  • Christian Michaelsen(1)
  • Christian Asmussen(2)
  • Lasse Dittmann(3)
  • Peter Søgaard(4)
  • Astrid Bardram Starup(cox)
03:57.72
220
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 14:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:42.55
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen(1)
03:45.83
3 11 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
03:48.76
4 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03:59.34
5 6 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
04:06.08
6 12 Københavns Roklub II
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:08.75
220
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 07:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Ida Petersen(1)
04:02.31
2 2 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
04:10.94
3 6 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
04:12.06
4 8 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04:17.84
5 7 Københavns Roklub III
  • Mia Rina Nielsen(1)
04:39.28
220
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 07:48
Plac. # Navn Tid
1 10 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:58.87
2 11 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
04:00.72
3 12 Københavns Roklub II
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:09.31
4 9 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
04:11.03
5 13 Københavns Roklub I
  • Johanne Larsen Kildesgaard(1)
05:01.76
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03:19.38
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03:21.79
3 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
03:28.60
4 8 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:33.17
5 7 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
03:34.81
6 11 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
03:45.20
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 08:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
03:31.51
2 6 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
03:35.78
3 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
03:39.89
4 5 Næstved Roklub I
  • Malthe Kaptain(1)
03:40.96
5 1 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
04:00.53
221
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 08:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:39.64
2 11 Danske Studenters Roklub II
  • Mathias Daniel Ven(1)
03:51.18
3 7 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
03:55.98
4 9 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
03:59.08
5 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
04:00.24
222
M4- Åben Mænd 4- - 1000m A Finale
2016-09-18 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Eskil Bech-Pedersen(4)
02:55.81
2 4 Roskilde Roklub I
  • Jacob Barsøe(1)
  • Mads Brogaard(2)
  • Andreas Dyrby(3)
  • Kasper Jørgensen(4)
02:58.81
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Frank Steffensen(3)
  • Emil Espensen(4)
03:00.99
4 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
03:06.01
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Jacob Brink Jansson(3)
  • Steen Christensen(4)
03:16.27
223
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2016-09-18 14:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
03:23.46
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Mathilde Persson(2)
03:25.92
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Ida Petersen(2)
03:29.92
4 4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
03:31.26
5 8 Odense Roklub II
  • Miina Liisa Yli-Karjanmaa(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
04:01.79
223
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 08:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Mathilde Persson(2)
03:34.10
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Ida Petersen(2)
03:36.68
3 4 Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Aja Runge Holmegaard(2)
03:37.81
4 1 Aarhus Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
03:48.77
223
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 08:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Danske Studenters Roklub
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Mette Dyrlund Petersen(2)
03:39.15
2 8 Odense Roklub II
  • Miina Liisa Yli-Karjanmaa(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
03:56.83
3 9 Odense Roklub III
  • Pernille Lind Nielsen(1)
  • Elisabeth Kaalund Keller(2)
03:58.01
224
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2016-09-18 14:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Quist(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
03:01.65
2 6 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
  • Nick H. Larsen(2)
03:02.97
3 2 Hadsund Roklub II
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:05.28
4 3 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
03:08.65
5 7 Danske Studenters Roklub II
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
03:12.68
224
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 08:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub I
  • Rasmus Quist(1)
  • Sverri S. Nielsen(2)
03:08.56
2 2 Hadsund Roklub II
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:10.42
3 3 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
03:10.99
4 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Kragh(1)
  • Niclas Schmidt(2)
03:16.58
224
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 08:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
  • Nick H. Larsen(2)
03:15.13
2 7 Danske Studenters Roklub II
  • Michael Ludwigsen(1)
  • Jacob Jespersen(2)
03:21.26
4 8 Hadsund Roklub
  • Michael Blomstrand(1)
  • Anders Olsen(2)
03:31.21
225
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2016-09-18 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
0
226
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2016-09-18 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03:04.00
2 6 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
03:07.99
3 2 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Bastian Secher(2)
03:09.60
4 7 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:11.05
5 3 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
03:16.81
226
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2016-09-18 08:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
03:19.34
2 3 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Tobias Taudal(2)
03:24.59
3 2 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Bastian Secher(2)
03:29.67
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Svane Hansen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
03:36.94
226
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2016-09-18 08:36
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
  • Emil Eigenbrod(2)
03:19.44
2 7 Odense Roklub I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
03:20.70
3 5 Ringsted Roklub
  • Sigurd Hutnik(1)
  • Matias Lang Sørensen(2)
03:32.90
227
W8+ Åben Kvinder 8+ - 1000m A Finale
2016-09-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Mathilde Persson(2)
  • Mathilde Norking(3)
  • Mia Elisabeth Espersen(4)
  • Lisbet Falch Jakobsen(5)
  • Regitze Bay(6)
  • Emma Hammer(7)
  • Frida Sanggaard(8)
  • Jacob Neergaard(cox)
03:11.53
2 3 Danske Studenters Roklub
  • Stine Mathiasen(1)
  • Lykke Gøtsche Jensen(2)
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(3)
  • Rikke Brouw Hyldahl(4)
  • Nina Byriel Kronborg(5)
  • Mette Dyrlund Petersen(6)
  • Christina Juhl Johansen(7)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(8)
  • Anne Katrine Kiilgaard(cox)
03:13.38
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Elisabeth Bjørndahl Baun(1)
  • Lene Mathiesen(2)
  • Sofie Brorson Vetner(3)
  • Pernille Nielsen(4)
  • Laura Funch Petersen(5)
  • Trine Dahl Pedersen(6)
  • Ida Petersen(7)
  • Nanna Bo Christensen(8)
  • Mie Andersen(cox)
03:23.80
4 2 Roskilde Roklub
  • Ulla Werner(1)
  • Bianca Bech(2)
  • Mie Toft Nilsson(3)
  • Sisse Vestergaard(4)
  • Simone Sørensen(5)
  • Silja Konoy Davidsen(6)
  • Dorthe Friis Thanning(7)
  • Aja Runge Holmegaard(8)
  • Leander Kaliszan(cox)
03:25.86
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2016-09-18 15:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:46.95
2 17 Odense Roklub III
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:48.69
3 14 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
01:49.64
4 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
01:56.13
5 16 Bagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen(1)
01:59.64
6 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
02:12.95
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2016-09-17 15:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Odense Roklub I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
02:04.63
2 2 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:07.36
3 9 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:10.06
4 18 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:11.59
5 10 Odder Roklub II
  • Pi Goslar(1)
02:14.76
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2016-09-17 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:12.04
2 12 Odense Roklub II
  • Feline Gregersen(1)
02:14.55
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2016-09-17 09:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
Seeded02:00.44
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Emma Thesbjerg Kofoed(1)
02:04.07
3 2 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
02:07.82
4 7 Bagsværd Roklub II
  • Victoria Lotinga(1)
02:09.39
5 1 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:10.48
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2016-09-17 09:48
Plac. # Navn Tid
1 14 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Alma Mikkelsen(1)
01:54.15
2 13 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:54.84
3 9 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
Seeded02:06.64
4 10 Odder Roklub II
  • Pi Goslar(1)
02:09.70
5 12 Odense Roklub II
  • Feline Gregersen(1)
02:14.64
228
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2016-09-17 09:48
Plac. # Navn Tid
1 17 Odense Roklub III
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
01:51.18
2 16 Bagsværd Roklub III
  • Emma Braad Olesen(1)
01:59.73
3 18 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
02:08.11
4 15 Odense Roklub I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
Seeded02:19.07
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2016-09-18 15:40
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
01:44.05
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
01:45.11
3 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
01:46.00
4 1 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
01:46.50
5 16 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
01:52.89
6 9 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
01:55.25
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2016-09-17 16:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
01:53.58
2 7 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
01:58.43
3 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
01:59.63
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
02:01.69
5 13 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits(1)
02:07.06
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2016-09-17 16:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:00.65
2 15 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen(1)
02:05.98
3 10 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
02:22.38
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2016-09-17 10:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
Seeded01:48.11
2 1 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
01:49.33
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
01:59.45
4 5 Sorø Roklub II
  • Christian Nielsen(1)
01:59.81
5 6 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
02:00.97
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2016-09-17 10:06
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
01:50.00
2 9 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
Seeded01:58.18
3 8 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
02:00.81
4 7 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:01.91
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Svante Witt(1)
02:19.35
229
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2016-09-17 10:06
Plac. # Navn Tid
1 14 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
Seeded01:45.38
2 16 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
01:52.34
3 13 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Emil Ulnits(1)
02:03.00
4 15 Holstebro Roklub/KCHO V
  • Simon Mikkelsen(1)
02:05.47
230
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 15:50
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
03:59.07
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
04:03.85
3 9 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:06.06
3 8 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
04:06.06
4 2 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:15.22
5 4 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
04:22.31
230
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m B Finale
2016-09-17 16:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
04:06.84
2 7 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:30.34
230
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 10:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
04:08.61
2 4 Roskilde Roklub II
  • Malli Segoli(1)
Seeded04:20.85
3 2 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:21.57
4 7 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:24.22
5 6 Odder Roklub/KCHO I
  • Marie Poulsen(1)
04:27.86
230
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 10:24
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
Seeded04:00.31
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
04:02.96
3 9 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:04.15
4 13 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
04:07.11
5 12 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Marie Elkjær(1)
04:23.62
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2016-09-18 16:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
03:39.11
2 4 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
03:41.14
3 10 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
03:42.85
4 15 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
03:48.79
5 2 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
03:52.72
6 7 Sorø Roklub I
  • (1)
04:00.33
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2016-09-17 16:50
Plac. # Navn Tid
1 17 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
03:48.96
2 1 Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
03:55.79
3 14 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
03:56.48
4 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
04:11.26
5 3 Hvidovre Roklub III
  • Kasper Enemærke Becker(1)
04:30.78
6 11 Bagsværd Roklub I
  • Oskar Hagen(1)
04:35.90
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2016-09-17 16:40
Plac. # Navn Tid
1 13 Hvidovre Roklub IV
  • Marcus Lyngesen(1)
04:07.82
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
04:23.38
3 8 Hvidovre Roklub II
  • Nikolaj Van Gool(1)
04:26.85
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2016-09-17 10:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
Seeded03:41.57
2 2 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
03:47.95
3 1 Bagsværd Roklub III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
03:55.89
4 3 Hvidovre Roklub III
  • Kasper Enemærke Becker(1)
04:23.33
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
04:28.67
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2016-09-17 10:42
Plac. # Navn Tid
1 10 Ringsted Roklub I
  • Sigurd Hutnik(1)
Seeded03:50.02
2 7 Sorø Roklub I
  • (1)
03:57.57
3 12 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
04:12.85
4 11 Bagsværd Roklub I
  • Oskar Hagen(1)
04:21.63
5 8 Hvidovre Roklub II
  • Nikolaj Van Gool(1)
04:27.17
231
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2016-09-17 10:42
Plac. # Navn Tid
1 16 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
03:43.82
2 15 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
Seeded03:46.02
3 17 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen(1)
03:47.39
4 14 Roskilde Roklub II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
03:54.37
5 13 Hvidovre Roklub IV
  • Marcus Lyngesen(1)
04:07.18
232
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2016-09-18 16:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
  • Esben Rusbjerg(2)
  • Sebastian Terp(3)
  • Jesper Fredsted(4)
  • Oscar Mazza(5)
  • Malte Rusbjerg(6)
  • Nick H. Larsen(7)
  • Tobias Kempf(8)
  • Line Katrine Olsen(cox)
02:46.34
2 6 Danske Studenters Roklub
  • Timothy Antonie Hansen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Tøger Berg Rasmussen(4)
  • Mark Hartsteen(5)
  • Frank Steffensen(6)
  • Rasmus Quist(7)
  • Emil Espensen(8)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
02:47.49
3 4 Holstebro Roklub/KCHO
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Daniel Stentoft Mogensen(3)
  • Christian Carlsen(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Aske Petersen(6)
  • Frederik Taulbjerg(7)
  • Eskil Bech-Pedersen(8)
  • Mie Andersen(cox)
02:48.77
4 5 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Jonas Svane(6)
  • Simon Staal Nielsen(7)
  • Anders Boutrup Petersen(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
02:49.26
5 2 Københavns Roklub
  • Fredrik Leicht(1)
  • Jonathan Sølve(2)
  • Mathias Lyster(3)
  • Sebastian Sølve(4)
  • Timon Strømgren(5)
  • Nicolai Skjølstrup(6)
  • Sebastian Bache(7)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(8)
  • Niklas Heinz(cox)
02:55.30
6 1 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Andreas Yde(2)
  • Jeppe Storm(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
  • Bastian Secher(5)
  • Jacob Barsøe(6)
  • Andreas Dyrby(7)
  • Kasper Jørgensen(8)
  • Aja Runge Holmegaard(cox)
02:56.28