Resultater Danske Mesterskaber 2021

101
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:00
Plac. # Navn 1000m
1 4 Hadsund
  • Agnete Munk(1)
  • Morten Munk(2)
  • Peter Rytter Munk(3)
  • Simon Sørensen(4)
  • Haris Alagic(5)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(6)
  • Ida Blomstrand(7)
  • Mathias Danmark(8)
  • Maria Bak Jeppesen(cox)
Start:24s 3:42.86
2 3 København
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Nicolai Skjølstrup(3)
  • Lars Rasmussen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Jens Møller Martensen(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:26s 3:46.86
3 2 DSR/Bruun og Hjejle
  • Henriette Bjerg(1)
  • Eskild Ebbesen(2)
  • Heidi Hjelm Kamstrup(3)
  • Mads Fischer(4)
  • Trine Borum Bojsen(5)
  • Helle Heldbo(6)
  • Majken Hauge Johansen(7)
  • Elise Ross-Hansen(8)
  • Olivia Meinert Cardel(cox)
Start:9s 4:10.07
4 5 /DSR
  • Frederik Bork(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Mark Hartsteen(3)
  • Lars Olsen(4)
  • Mads Jakobsen(5)
  • Martin Grand Ast(6)
  • Nicolai Boserup(7)
  • Morten Lyngkaer(8)
  • Simone Krog Christensen(cox)
Start:26s 4:12.03
102
W8+ Kvinder 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:04
Plac. # Navn 1000m
1 1 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(3)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(4)
  • Freja Emborg Sørensen(5)
  • Janne Sørensen Bøhlers(6)
  • Dros Elisabet Petersen(7)
  • Una Rosa Birgisdottir(8)
  • Line Thomsen(cox)
3:50.77
103
M8+ Mænd 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 13:04
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aalborg
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
  • Jannick Wiy Andersen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Mark Kjeldgaard(4)
  • Simon Nygaard-Thomsen(5)
  • Jannik Mose Skov(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
3:40.42
104
W2+inr Kvinder 2+inr 1000m A Finale
2021-09-18 13:08
Plac. # Navn 1000m
1 2 DSR I
  • Fie Clara Røssel(1)
  • Freya Hvass(2)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
5:07.51
2 1 DSR II
  • Sofie Sommer(1)
  • Emma Rue Moos(2)
  • Kirstine Fleng Steffensen(cox)
5:13.53
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2021-09-18 13:21
Plac. # Navn 500m
1 9 Holstebro I 18
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:49.86
2 11 Sorø I 16
  • Malthe Lund Lynæs(1)
1:50.28
3 5 Holstebro IV 14
  • Kasper Søndergaard(1)
1:52.88
4 3 Hadsund II 12
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:54.16
5 16 Bagsværd I 10
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
2:01.14
6 14 Odense II 8
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
2:05.55
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2021-09-18 13:18
Plac. # Navn 500m
1 1 Holstebro III 6
  • William Lemming(1)
1:55.87
2 2 Holstebro II 4
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:56.34
3 7 Rødvig I 2
  • Thomas Andersen(1)
1:57.89
4 15 Bagsværd III 2
  • Otto Kjærulff(1)
2:06.03
5 18 Bagsværd II 2
  • Hjalte Næraa(1)
2:20.77
6 8 Bagsværd IV 2
  • Alexander Grundtvig(1)
2:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m C Finale
2021-09-18 13:15
Plac. # Navn 500m
1 13 Hadsund I 2
  • Christian Sindre Bech(1)
1:55.87
2 4 Lyngby I 2
  • Johan Bach Sørensen(1)
1:56.34
3 17 Odense I 2
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:57.89
4 10 Bagsværd V 2
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:06.03
5 6 Silkeborg I 2
  • Aske T. Jensen(1)
2:20.77
6 12 Lyngby II 2
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2021-09-18 08:45
Plac. # Navn 500m
1 3 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
Seeded 50p1:55.87
2 5 Holstebro IV
  • Kasper Søndergaard(1)
1:56.34
3 2 Holstebro II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:57.89
4 1 Holstebro III
  • William Lemming(1)
2:06.03
5 4 Lyngby I
  • Johan Bach Sørensen(1)
2:20.77
6 6 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:23.71
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2021-09-18 08:48
Plac. # Navn 500m
1 11 Sorø I
  • Malthe Lund Lynæs(1)
1:50.63
2 9 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
Seeded 48p1:51.96
3 7 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:09.96
4 8 Bagsværd IV
  • Alexander Grundtvig(1)
2:16.90
5 12 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:29.38
6 10 Bagsværd V
  • Jakob Bjørn Danø(1)
2:33.69
105
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 3. Indledende
2021-09-18 08:51
Plac. # Navn 500m
1 14 Odense II
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
1:59.22
2 16 Bagsværd I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
2:00.98
3 18 Bagsværd II
  • Hjalte Næraa(1)
2:03.03
4 15 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
Seeded 28p2:10.36
5 13 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
2:16.68
6 17 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:21.41
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2021-09-18 13:30
Plac. # Navn 500m
1 1 Sorø I 18
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:44.75
2 8 Holstebro I 16
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
1:45.75
3 15 Hadsund II 14
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:47.46
4 5 Bagsværd I 12
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
1:49.47
5 16 Holstebro II 10
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:49.87
6 10 Hadsund I 8
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
1:59.38
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m B Finale
2021-09-18 13:27
Plac. # Navn 500m
1 2 København I 6
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Klara Munk Felthaus(2)
1:56.64
2 14 Stevns II 4
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
1:58.89
3 9 Ægir I 2
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
2:03.47
4 4 Jels I 2
  • Anna Thomsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
2:16.93
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m C Finale
2021-09-18 13:24
Plac. # Navn 500m
1 13 Lyngby I 2
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
2:13.80
2 3 Lyngby II 2
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
2:18.45
3 7 Stevns I 2
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
2:36.76
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 1. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn 500m
1 1 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
1:48.88
2 5 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
1:53.06
3 2 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
  • Klara Munk Felthaus(2)
1:58.87
4 4 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
  • Thea Marie Noe(2)
2:11.78
5 3 Lyngby II
  • Marie Lie Schmidt(1)
  • Karen Reimer(2)
2:18.30
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 2. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn 500m
1 8 Holstebro I
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
1:53.84
2 10 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
2:05.47
3 9 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
2:05.98
4 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
2:32.48
106
U15 W2X Piger U15 2X 500m 3. Indledende
2021-09-18 08:57
Plac. # Navn 500m
1 15 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
1:55.45
2 16 Holstebro II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
1:58.48
3 14 Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(2)
2:02.35
4 13 Lyngby I
  • Flora Barslund(1)
  • Tove Bay(2)
2:59.79
107
Masters W1X Kvinder Masters 1X 1000m A Finale
2021-09-18 13:33
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 0s4:24.164:24
2 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:11s 11s4:26.304:37
3 2 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
Start:6s 6s4:27.424:33
4 3 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
Start:11s 11s5:16.705:28
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m A Finale
2021-09-18 13:37
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:16s 16s4:01.324:17
2 6 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:16s 16s4:01.734:18
3 8 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 0s4:03.514:04
4 11 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:16s 16s4:05.194:21
5 9 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 0s4:11.194:11
6 4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:16s 16s4:13.234:29
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Indledende
2021-09-18 09:06
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 6 KVIK I
  • Peter Weile(1)
Start:16s 16s4:19.474:35
2 5 Ringsted I
  • Jákup Johansen(1)
Start:16s 16s4:20.384:36
3 4 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
Start:16s 16s4:23.334:39
4 1 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:0s 0s4:27.704:28
5 3 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:19s 19s4:38.064:57
6 2 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:8s 8s6:04.716:13
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Indledende
2021-09-18 09:06
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 11 Aarhus I
  • Christian Nielsen(1)
Start:16s 16s4:45.095:01
2 9 Furesø II
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 0s4:46.244:46
3 8 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 0s4:47.364:47
4 10 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:43s 43s4:48.295:31
5 7 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
Start:0s 0s4:50.494:50
6 12 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:48s 48s4:58.345:46
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2021-09-18 13:51
Plac. # Navn 1500m
1 9 Randers I 18
  • Oliver Bach(1)
5:58.96
2 1 Sorø IV 16
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
6:02.55
3 15 Sorø III 14
  • Mads Christensen(1)
6:10.20
4 10 Stevns I 12
  • Jakob Iversen(1)
6:11.53
5 16 Odense I 10
  • Gustav Krogh(1)
6:35.84
6 3 Sorø II 8
  • Jonas Lindegaard(1)
8:05.62
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2021-09-18 13:46
Plac. # Navn 1500m
1 8 Sorø I 6
  • Emil Jelstrup(1)
6:08.34
2 2 Jels II 4
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
6:17.88
3 11 Roskilde I 2
  • Esben Friis Thanning(1)
6:19.81
4 14 Hadsund I 2
  • Mads Hessellund(1)
6:26.54
5 13 Lyngby/KKL I 2
  • Alexander Walker(1)
6:28.92
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m C Finale
2021-09-18 13:41
Plac. # Navn 1500m
1 7 Stevns II 2
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:13.93
2 17 Dragør I 2
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:24.17
3 4 København I 2
  • Viggo Højme Lambert(1)
6:30.21
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn 1500m
1 1 Sorø IV
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
6:11.39
2 3 Sorø II
  • Jonas Lindegaard(1)
6:15.51
3 2 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
6:23.74
4 5 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
6:25.77
5 4 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
6:45.08
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn 1500m
1 9 Randers I
  • Oliver Bach(1)
6:06.75
2 10 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
6:11.50
3 8 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
6:14.64
4 11 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:20.22
5 7 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
6:35.25
109
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 3. Indledende
2021-09-18 09:14
Plac. # Navn 1500m
1 15 Sorø III
  • Mads Christensen(1)
6:20.21
2 16 Odense I
  • Gustav Krogh(1)
6:26.38
3 13 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
6:28.45
4 14 Hadsund I
  • Mads Hessellund(1)
6:28.95
5 17 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:40.02
110
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2021-09-18 13:56
Plac. # Navn 1500m
1 3 Roskilde I 18
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
6:08.09
2 1 Sorø I 16
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
  • Signe Thorup(2)
6:12.59
3 2 Odense I 14
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
6:24.12
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:01
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:40.82
2 10 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
7:44.61
3 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
7:49.76
4 2 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
7:56.72
5 4 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
8:02.31
6 6 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
8:07.72
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 09:26
Plac. # Navn 2000m
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
8:02.82
2 4 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
8:04.77
3 2 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
8:14.54
4 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
8:39.76
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 09:26
Plac. # Navn 2000m
1 10 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
8:16.91
2 6 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
8:21.32
3 7 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
8:30.88
4 5 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
8:43.54
112
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2021-09-18 14:08
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
7:52.42
2 5 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(2)
7:56.76
3 4 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Frida Werner Foldager(2)
8:02.08
4 1 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
8:14.76
5 3 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
8:16.32
113
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:15
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
7:53.31
2 2 Bagsværd
  • Karl Heuer(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
7:56.35
114
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:22
Plac. # Navn 2000m
1 1 Aarhus I
  • Nina Hollensen(1)
8:05.95
2 7 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
8:09.79
3 6 KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
8:13.54
4 3 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
8:23.67
5 5 Roskilde II
  • Ingrid Bo Andersen(1)
8:36.26
115
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-09-18 14:29
Plac. # Navn 2000m
1 2 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:15.22
2 4 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:16.82
3 1 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
8:19.68
116
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:36
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:53.30
2 2 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
8:10.91
117
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2021-09-18 14:43
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
7:02.57
2 4 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
7:07.57
3 2 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:16.39
4 3 DSR I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Christoffer Kruse(2)
7:37.02
118
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2021-09-18 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Iben Bech(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
7:38.20
2 2 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Anna Skovdam(4)
7:40.53
119
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2021-09-18 14:57
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro I
  • Magnus Juhl(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
6:43.28
2 4 Holstebro II
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
6:48.10
3 2 Bagsværd
  • Jakob Lynbech(1)
  • Erik Friedrichsen(2)
  • Henning Friedrichsen(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
7:15.52
4 3 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Kristian Funk(2)
  • Jonas Jensen(3)
  • Sebastian Ole Johansen(4)
7:27.98
120
LM4- Mænd letvægt 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 15:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp

121
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2021-09-18 15:17
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro I 18
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:59.47
2 1 Bagsværd I 16
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:01.23
3 16 Sorø I 14
  • Sofie Steffensen(1)
2:02.31
4 9 Stevns I 12
  • Anna Iversen(1)
2:02.83
5 13 Holstebro IV 10
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:07.25
6 7 Ægir I 8
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:13.10
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m B Finale
2021-09-18 15:14
Plac. # Navn 500m
1 15 Hadsund II 6
  • Naja Lübeck(1)
2:03.54
2 5 Hadsund III 4
  • Victoria Clara Brink(1)
2:07.05
3 8 Holstebro II 2
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
2:12.60
4 10 Lyngby I 2
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:16.59
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m C Finale
2021-09-18 15:14
Plac. # Navn 500m
1 4 Stevns II 2
  • Kristina B Nielsen(1)
2:28.55
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 1. Indledende
2021-09-18 09:46
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
2:04.86
2 1 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
2:09.48
3 5 Hadsund III
  • Victoria Clara Brink(1)
2:12.01
4 2 Holstebro III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
2:15.26
5 4 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
2:31.07
6 6 Hadsund I
  • Josefine Antoinette Brink(1)
3:00.01
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 2. Indledende
2021-09-18 09:49
Plac. # Navn 500m
1 9 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
2:03.98
2 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
2:09.83
3 10 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:15.61
4 8 Holstebro II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
2:16.24
5 11 Odense I
  • Benna Sundstrøm(1)
3:00.01
121
U15 W1X Piger U15 1X 500m 3. Indledende
2021-09-18 09:52
Plac. # Navn 500m
1 16 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
2:03.05
2 13 Holstebro IV
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
2:06.91
3 15 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
2:09.12
4 14 Hadsund IV
  • Cille Hougaard(1)
3:00.01
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2021-09-18 15:23
Plac. # Navn 500m
1 9 Holstebro II 18
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
1:43.30
2 8 Holstebro I 16
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
1:44.22
3 3 Hadsund I 14
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:50.63
4 2 Sorø II 12
  • Malthe Lund Lynæs(1)
  • Karl Bergreen Høj(2)
1:54.64
5 4 Odense 10
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
1:59.38
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2021-09-18 15:20
Plac. # Navn 500m
1 11 Bagsværd I 8
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
1:52.95
2 7 Bagsværd II 6
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Hjalte Næraa(2)
2:03.83
3 1 Sorø I 4
  • Karl Alminde(1)
  • Aidan Mingo(2)
2:05.37
4 10 Lyngby I 2
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Johan Bach Sørensen(2)
2:21.29
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2021-09-18 09:55
Plac. # Navn 500m
1 3 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
1:53.96
2 2 Sorø II
  • Malthe Lund Lynæs(1)
  • Karl Bergreen Høj(2)
1:55.39
3 4 Odense
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(2)
2:00.73
4 7 Bagsværd II
  • Alexander Grundtvig(1)
  • Hjalte Næraa(2)
2:03.38
5 1 Sorø I
  • Karl Alminde(1)
  • Aidan Mingo(2)
2:10.24
122
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2021-09-18 09:55
Plac. # Navn 500m
1 9 Holstebro II
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
1:46.92
2 8 Holstebro I
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
1:47.55
3 11 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Buster Kiilerich Madsen(2)
1:54.08
4 10 Lyngby I
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Johan Bach Sørensen(2)
2:25.52
123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m A Finale
2021-09-18 15:26
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
Start:15s 15s4:21.134:36
2 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 0s4:24.244:24
3 7 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:20s 20s4:28.054:48
4 2 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:15s 15s4:32.604:48
5 5 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 15s4:49.585:05
123
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Indledende
2021-09-18 10:01
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Mai-Britt Bille(2)
Start:15s 15s4:26.124:41
2 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 0s4:31.624:32
3 2 Sorø I
  • Bonnie Noer(1)
  • Ruth Köster(2)
Start:15s 15s4:38.164:53
4 4 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
  • Dorte Lassen(2)
Start:20s 20s4:52.585:13
123
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 2. Indledende
2021-09-18 10:01
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 7 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
Start:20s 20s4:19.984:40
2 5 Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:15s 15s4:28.154:43
3 8 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:13s 13s4:31.424:44
124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m A Finale
2021-09-18 15:30
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Fr.cia I
  • Aage Pedersen(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
Start:0s 0s4:01.224:01
2 6 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:16s 16s4:13.324:29
3 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:22s 22s4:14.184:36
4 3 DSR I
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:27s 27s4:17.604:45
5 4 Bagsværd II
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:34s 34s4:19.544:54
124
Masters M2-/2X Mænd Masters 2-/2X 1000m 1. Indledende
2021-09-18 10:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Bagsværd I
  • Ian Baden(1)
  • Mikael Espersen(2)
Start:16s 16s4:06.924:23
2 4 Bagsværd II
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:34s 34s4:09.364:43
3 3 DSR I
  • Peter Kristensen(1)
  • Lars Jørgensen(2)
Start:27s 27s4:18.0004:45
4 1 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
  • Kim Schauer Boysen(2)
Start:0s 0s4:31.574:32
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Indledende
2021-09-18 10:09
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 5 Fr.cia I
  • Aage Pedersen(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
Start:0s 0s4:10.264:10
2 8 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:22s 22s4:13.874:36
3 6 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:16s 16s4:15.284:31
4 7 Hadsund I
  • Mogens Hvid Christiansen(1)
  • Flemming Hvid(2)
Start:22s 22s4:26.184:48
125
M2+inr Mænd 2+inr 1000m A Finale
2021-09-18 15:34
Plac. # Navn 1000m
1 2 KVIK
  • Christian Schack Pedersen(1)
  • Simon Bjærre(2)
  • Tine Bryder Nielsen(cox)
4:26.27
2 3 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Jeppe Borup(2)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
4:29.23
3 1 DSR I
  • Mark Alexander Henney(1)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(2)
  • Kirstine Fleng Steffensen(cox)
4:49.92
126
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2021-09-18 15:38
Plac. # Navn 1500m
1 4 Sorø II 18
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:31.10
2 3 Sorø I 16
  • Jonas Lindegaard(1)
  • Mads Christensen(2)
5:36.79
3 5 Jels I 14
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
5:42.67
4 1 København I 12
  • Albert Grydehøj Stobbe(1)
  • Woody Siigurt Lori Leth(2)
5:46.82
5 2 Dragør/Roskilde I 10
  • Frederik Juel Hansen(1)
  • Esben Friis Thanning(2)
5:52.03
6 6 Stevns I 8
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(2)
5:53.23
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2021-09-18 15:48
Plac. # Navn 1500m
1 9 LDR/KKL I 18
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
0:00.000
2 4 Sorø II 16
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:03.49
3 2 Roskilde I 14
  • Frida Werner Foldager(1)
0:10.30
4 8 Sorø I 12
  • Elaina Bjørkman(1)
0:20.92
5 1 Odder I 6
  • Caroline Sejersen(1)
0:44.02
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2021-09-18 15:43
Plac. # Navn 1500m
1 3 Odense II 10
  • Bjørk Kallesøe(1)
7:21.47
2 7 Odense I 8
  • Mia Christensen(1)
7:42.83
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2021-09-18 10:17
Plac. # Navn 1500m
1 2 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
6:39.90
2 4 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
6:52.38
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
7:17.25
4 3 Odense II
  • Bjørk Kallesøe(1)
7:20.75
127
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2021-09-18 10:17
Plac. # Navn 1500m
1 9 LDR/KKL I
  • Caroline Bork Terkelsen(1)
6:43.94
2 8 Sorø I
  • Elaina Bjørkman(1)
7:01.80
3 7 Odense I
  • Mia Christensen(1)
7:04.23
128
W8+ Kvinder 8+ 2000m A Finale
2021-09-18 15:53
Plac. # Navn 2000m
1 4 DSR
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Marta Kempf(4)
  • Mathilde Kiilgaard(5)
  • Olivia Meinert Cardel(6)
  • Anna Calina Schanze(7)
  • Samantha Don Robbins(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
6:46.45
2 1 Bagsværd
  • Mathilde Norking(1)
  • Matilde Hjorth(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Marie Mørch(4)
  • Christina Rindom(5)
  • Sofie Liv Petry(6)
  • Ida Gørtz Jacobsen(7)
  • Frida Sanggaard(8)
  • Jakob Bjørn Danø(cox)
6:58.45
3 3 KVIK
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Anna Adelholm(2)
  • Dorte Lassen(3)
  • Lea Jakobsen(4)
  • Luise Lund Hansen(5)
  • Marianne Becker(6)
  • Silja Konoy Davidsen(7)
  • Torill Lindebjerg(8)
  • Mette Skjold Elmelund(cox)
7:29.61
4 2 København
  • Mary Ann Christensen(1)
  • Diana Kofod(2)
  • Tora Jorn(3)
  • Vibeke Skousen(4)
  • Lena Basse(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Stine Andersen(8)
  • Julie Castella(cox)
8:35.96
129
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2021-09-18 16:15
Plac. # Navn 2000m
1 1 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Joachim Sutton(3)
  • Oliver Tolstrup Christensen(4)
6:15.38
2 2 DSR I
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Magnus Erik Timm(2)
  • Sverri S. Nielsen(3)
  • Emil Espensen(4)
6:21.15
3 4 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
  • Niclas Schmidt(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Oscar Petersen(4)
6:25.40
4 3 Holstebro
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Oscar Burvil(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
6:32.08
130
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:22
Plac. # Navn 2000m
1 3 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
8:29.31
2 2 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
8:38.46
3 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
8:53.51
4 4 Nordslesvig I
  • Nele Otten(1)
9:45.51
131
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2021-09-18 16:29
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
7:08.76
2 3 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
7:15.65
3 5 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
7:19.17
4 4 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
7:35.52
5 1 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
  • Marcus Modest(2)
8:12.80
132
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2021-09-18 16:36
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Naja Noer Normann Andersen(2)
8:31.91
2 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
8:43.26
3 5 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
  • Kirstine Nielsen(2)
9:05.58
4 4 Sorø
  • Dina Poulsen(1)
  • Elaina Bjørkman(2)
9:07.67
133
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 16:28
Ene anmeldt, vinder uden kamp

134
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2021-09-18 16:43
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro
  • Kaare Mortensen (1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
6:46.19
2 5 DSR
  • Paul Becker(1)
  • Frank Steffensen(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Thorleif Rud Lindholm(4)
7:00.29
135
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:50
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
8:29.14
2 2 KVIK I
  • Kristine Søndergaard(1)
8:40.79
3 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
9:04.02
4 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
9:04.36
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2021-09-18 16:57
Plac. # Navn 2000m
1 5 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:24.66
2 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:39.66
3 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
7:46.42
4 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:49.16
5 7 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
8:09.47
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 10:25
Plac. # Navn 2000m
1 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
8:02.50
2 1 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
8:06.19
3 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
8:11.58
4 4 Odense I
  • Niels Reinholdt(1)
8:16.35
136
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 10:25
Plac. # Navn 2000m
1 5 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:56.82
2 7 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
8:23.01
3 6 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
8:41.37
137
M4+inr Mænd 4+inr 2000m A Finale
2021-09-18 17:04
Plac. # Navn 2000m
1 5 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
  • Christoffer Kruse(3)
  • Jakob Grænge Hansen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
7:52.19
2 4 Bagsværd
  • Ole Søgaard(1)
  • Oscar Petersen(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Mathias Larsen(4)
  • Jakob Bjørn Danø(cox)
7:59.48
3 1 DSR
  • Karl Riis(1)
  • Lukas Obel(2)
  • Malthe Mågård-Hansen(3)
  • Aron Kibbelaar(4)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
8:13.84
4 3 KVIK
  • Peter W Weile(1)
  • Troels Ilsøe Mahneke(2)
  • Simon Bjærre(3)
  • Christian Schack Pedersen(4)
  • Tine Bryder Nielsen(cox)
8:19.03
138
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:11
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Dorthe Friis Thanning(2)
7:35.90
2 5 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
7:44.38
3 4 Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
7:44.79
4 6 Odder I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Julie Poulsen(2)
7:49.14
5 1 ASR I
  • Mai Raquel Arlund Nielsen(1)
  • Anneke Mau(2)
8:07.19
6 2 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
8:52.09
139
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:18
Plac. # Navn 2000m
1 3 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
6:45.60
2 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
6:55.81
3 6 Roskilde II
  • Joachim Sutton(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
7:07.63
4 4 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
7:10.36
5 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Mads Brogaard(2)
7:29.65
139
M2X Mænd 2X 2000m 1. Indledende
2021-09-18 10:35
Plac. # Navn 2000m
1 3 Lyngby/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
6:58.13
2 4 Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
7:26.55
3 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Mads Brogaard(2)
7:31.46
4 5 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Jeppe Borup(2)
7:47.49
139
M2X Mænd 2X 2000m 2. Indledende
2021-09-18 10:35
Plac. # Navn 2000m
1 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
7:20.91
2 6 Roskilde II
  • Joachim Sutton(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
7:32.88
3 7 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
7:36.94
140
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 17:25
Ene anmeldt, vinder uden kamp

141
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2021-09-18 17:25
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro I
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
  • Christian Søndergaard(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
7:24.50
2 1 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
  • Karl Heuer(2)
  • Nikolaj Kragh SImonsen(3)
  • Theis Wolfram(4)
7:26.67
142
LW2X Kvinder letvægt 2X 2000m 1. Afdeling
2021-09-18 17:39
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
LM2X Mænd letvægt 2X 2000m A Finale
2021-09-18 17:32
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
7:34.29
2 2 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
7:41.67
144
U19 W/M 8+ Piger/drenge U19 8+ 1000m A Finale
2021-09-18 17:39
Plac. # Navn 1000m
1 3 Hadsund
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
  • Frederik Aksel Holmriis(2)
  • Mads Hessellund(3)
  • Lea Lûbeck(4)
  • Kian Harati(5)
  • Frederik Bertelsen(6)
  • August Herman Wisholm(7)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(8)
  • Maria Bak Jeppesen(cox)
3:22.03
2 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Jonas Lindegaard(3)
  • Joshua Mingo(4)
  • Mads Christensen(5)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(6)
  • Signe Thorup(7)
  • Valdemar Vilhelmsen(8)
  • Malthe Lund Lynæs(cox)
3:28.82
3 6 Hadsund/Holstebro
  • William Lemming(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Kasper Søndergaard(3)
  • Noah Baltser Lyngaard(4)
  • Simon Madsen(5)
  • Hjalte Westeraa(6)
  • Simon Starklint(7)
  • Jens Pedersen(8)
  • Ida Blomstrand(cox)
3:29.52
4 5 Bagsværd
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
  • Erik Kjersgård Nielsen(3)
  • Erik Friedrichsen(4)
  • Henning Friedrichsen(5)
  • Sigurd Rindom Poulsen(6)
  • Svante Witt(7)
  • Thøger Bjerg(8)
  • Buster Kiilerich Madsen(cox)
3:33.40
5 4 Holstebro
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
  • Laura Møller(5)
  • My Alberte Schaaf(6)
  • Anna Skovdam(7)
  • Naja Noer Normann Andersen(8)
  • Mai Søgaard Hvilsom(cox)
3:40.39
6 1 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
  • Joachim Brahe Møller(5)
  • Kristian Funk(6)
  • Jonas Jensen(7)
  • Sebastian Ole Johansen(8)
  • Emilie Overgaard Ringøen(cox)
3:51.03
145
Masters W4-/4X Kvinder Masters 4-/4X 1000m A Finale
2021-09-18 17:44
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 4 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Rikke Quist Hansen(2)
  • Susanne Hansen(3)
  • Lene Mathiasen(4)
Start:5s 5s3:54.113:59
2 5 Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Annabel Young(2)
  • Jane Hagan(3)
  • Mette Møller(4)
Start:5s 5s4:01.114:06
3 2 Bagsværd I
  • Lene Broksø Olsen(1)
  • Maike Benter(2)
  • Kirsten Gerda Hansen(3)
  • Astrid Krüger(4)
Start:5s 5s4:04.284:09
4 3 Fredensborg II
  • Sanne Poulin(1)
  • Bettina Cervin(2)
  • Lene-Marie Hansen(3)
  • Anni Renner Mortensen(4)
Start:5s 5s4:04.934:10
5 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Kirsten Østergaard(3)
  • Kirsten From(4)
Start:0s 0s4:10.114:10
146
Masters M4-/4X Mænd Masters 4-/4X 1000m A Finale
2021-09-18 17:49
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Aarhus I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:2s 2s3:26.243:28
2 1 Sorø I
  • Bo Vilhelmsen(1)
  • Jacob Slavensky(2)
  • Rasmus Lindahl(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:0s 0s3:34.403:34
3 3 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
  • Jacob Janson(3)
  • Ronan Tinsley(4)
Start:13s 13s3:40.163:53
147
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2021-09-18 17:54
Plac. # Navn 2000m
1 3 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Christina Juhl Johansen(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Mathilde Kiilgaard(4)
6:56.000
2 5 Bagsværd I
  • Marie Mørch(1)
  • Sofie Liv Petry(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
6:56.88
3 1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(3)
  • Malli Segoli(4)
7:10.89
4 4 Odder I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Caroline Sejersen(4)
7:44.11
148
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2021-09-18 18:01
Plac. # Navn 2000m
1 1 Holstebro I
  • Patrick Klestrup(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • Joakim Viberg(5)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(6)
  • Magnus Valbirk(7)
  • Kaare Mortensen (8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
5:59.19
2 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Sverri S. Nielsen(4)
  • Tøger Berg Rasmussen(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Jakob Grænge Hansen(7)
  • Emil Espensen(8)
  • Olivia Meinert Cardel(cox)
6:04.95
3 3 Roskilde
  • Andreas Dyrby(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Joachim Sutton(3)
  • Leander Kaliszan(4)
  • Oliver Tolstrup Christensen(5)
  • Steffen Bonde(6)
  • Jacob Barsøe(7)
  • Kasper Jørgensen(8)
  • Silje Trenter(cox)
6:05.36
4 5 Holstebro II
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Magnus Juhl(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Frederik Geertsen Lund(4)
  • Gustav Bjerg Madsen(5)
  • Tobias Kramer Bosnes(6)
  • Christian Søndergaard(7)
  • Simon Mikkelsen(8)
  • Nanna Bo Christensen(cox)
6:13.13
5 4 Bagsværd
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Johan Poulsen(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
  • Elias Ellehammer(5)
  • Niclas Schmidt(6)
  • Niels Frederiksen(7)
  • Oscar Petersen(8)
  • Otto Kjærulff(cox)
6:27.87