Resultater Danish Open Coastal Rowing 2012

101
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Mölndals Roddklubb I
  • Malin Källström(1)
24:44,14
2 1 Skovshoved Roklub I
  • Kate Skavin(1)
25:13,66
102
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Jim Kristensen(1)
  • Hasse Minuva(2)
34:23.44
2 5 Helsingborg Roddklubb II
  • Jonathan Wright(1)
  • Fredrick Landgård(2)
34:32,90
3 4 Københavns Roklub II
  • Flemming Simonsen(1)
  • Kenny Andersen(2)
36:18,11
4 3 Velence Pro Rekreatione I
  • Janos Szanto(1)
  • Krisztian Honti(2)
37:42,23
5 Arendals Roklub I
  • Kristian Litangen(1)
  • Trym Krogstad(2)
39:22,71
102
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m 2. Afdeling
2012-09-08 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Helsingborg Roddklubb/Höganäs Roddförening I
  • Daniel Böcker(1)
  • Dennis Gustavsson(2)
30:06,87
2 9 Ishøj Roklub I
  • Peter Froskov(1)
  • Allan Væverskov(2)
32:57,72
3 8 Frederiksværk Ro- og Kajakklub I
  • Lars Hyllested(1)
  • Peter Holst Jørgensen(2)
42:12,53
103
U19 M4x+ coastal Junior u. 19 Drenge 4x+ coastal - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
  • Peter Christian Holmquist(3)
  • Tim Antonie-Hansen(4)
  • Søren Baastrup(cox)
14:05,86
104
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 13:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Skovshoved Roklub I
  • Àstridur Birna Àrnadóttir(1)
  • Henriette Skavin(2)
20:24,14
2 1 Helsingborg Roddklubb I
  • Anna-Karin Andersson(1)
  • Malin Duneflo Larsson(2)
23:01,61
105
U19 W4x+ coastal Piger/Girls C4X+, Junior A (17-18 år/age - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
16:01.08
2 6 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
16:21.59
3 5 Mölndals Roddklubb I
  • Josef Källström(1)
16:39.59
4 3 Helsingborg Roddklubb II
  • Daniel Böcker(1)
18:08.59
107
W/M 2x coastal Mixed (Senior) C2X - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U19 M2x coastal Drenge/Boys C2X, Junior A (17-18) år/age - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK I
  • Jens Kofoed(1)
  • Birthe Kyhn(2)
  • Bo Adelholm(3)
  • Margrethe Kabell(4)
  • Johan Tupp(cox)
34:11.16
2 4 Aarhus Roklub II
  • Miriam Holsegård(1)
  • Inger Bodorf(2)
  • Eli Joensen(3)
  • Jesper H. Mortensen(4)
  • Helle B. Jensen(cox)
36:09,16
3 6 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Ishøj Roklub I
  • Stine Høi Sørensen(1)
  • Niels Iversen(2)
  • Kristine Madsen(3)
  • Henning Bay(4)
  • Peter Froskov(cox)
36:30,82
4 1 Helsingør Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Anne Sophie Lohse(1)
  • Birgit Lind(2)
  • Ole Boalth Rasmussen(3)
  • Per Boalth Rasmussen(4)
  • Kathe Rasmussen(cox)
Binding med 101, 102-138:53,87
109
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 6000m 2. Afdeling
2012-09-08 12:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub II
  • Malene Nielsen(1)
  • Martin Schjerning(2)
  • Christine Bille Sørensen(3)
  • Michael Qvist(4)
  • Janet Kelly(cox)
34:30.12
2 Nivå Roklub I
  • Ebba Andersen(1)
  • Jakob Jensen(2)
  • Pernille Kondrup(3)
  • Steen Nielsen(4)
  • Pernille Jørgensen(cox)
45:31.10
3 3 Frederiksværk Ro- og Kajakklub I
  • Bastian Wendel(1)
  • Lars Hyllested(2)
  • Lis Hoffenzet(3)
  • Merete Søndergaard(4)
  • Peter Holst Jørgensen(cox)
45:33,25
110
U19 W2x coastal Piger/Girls C2X+, Junior A (17-18 år/age) - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
W/M 4x+ coastal Begynder/Beginners, Mix-Senior C4X+ - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W/M 4+inr Mixed (Senior), Inrigger 4+, Skovshoved Inrigger Cup - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 11:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Skovshoved Roklub II
  • Àstridur Birna Àrnadóttir(1)
  • Lene Svanebjerg(2)
  • Lise Hendriksen(3)
  • Henriette Skavin(4)
  • Kate Skavin(cox)
Binding med 120, 10436:08.40
2 3 Helsingborg Roddklubb I
  • Maria Pelvén(1)
  • Therese Jakobsson(2)
  • Ulrika Håkansson(3)
  • Christina Johansson(4)
  • Olle Andersson(cox)
36:48.39
3 2 Aarhus Roklub I
  • Miriam Holsegård(1)
  • Inger Bodorf(2)
  • Helle B. Jensen(3)
  • Roklubben SAS - Vibe Jørgensen(4)
  • Niels Iversen(cox)
41:28,94
114
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2012-09-08 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredensborg Roklub
  • Ulrik Jensen(1)
  • Ole Quist Jensen(2)
  • Peter Frederiksen(3)
  • Bjørn Andersen(4)
  • Søren Eriksen(cox)
28:48,63
2 1 Velence Pro Rekreatione I
  • Janos Szanto(1)
  • Gabor Vajda(2)
  • Sandor Kovacs(3)
  • Krisztian Honti(4)
  • Nora Nemes-Nagy(cox)
28:58,89
3 8 Københavns Roklub I
  • Hasse Minuva(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Kenny Andersen(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Victor Simonsen(cox)
30:00,29
4 3 Helsingborg Roddklubb I
  • Thomas Ernegard(1)
  • Mats Leo(2)
  • Jonathan Wright(3)
  • Olle Andersson(4)
  • Peter Berg(cox)
31:41,70
5 9 Skovshoved Roklub II
  • Niels Holger Nielsen(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Hans Fogh(3)
  • Jesper Skavin(4)
  • Sten Skogø Hansen(cox)
33:02,01
114
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 6000m 2. Afdeling
2012-09-08 14:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Københavns Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Peter Staal(1)
  • Henrik Petersen(2)
  • Hans-Jørgen Stahl(3)
  • Ole Skyggebjerg(4)
  • Niels Holger Nielsen(cox)
30:25,88
2 5 Aarhus Roklub I
  • Leif Thygesen(1)
  • Jesper H. Mortensen(2)
  • Eli Joensen(3)
  • Niels Iversen(4)
  • Helle B. Jensen(cox)
33:19,40
3 4 Arendals Roklub I
  • Cato Litangen(1)
  • Kristian Litangen(2)
  • Even Krogstad(3)
  • Trym Krogstad(4)
  • Helge Liltvedt(cox)
33:32,73
115
U17 M4x+ coastal Drenge/Boys C4X+, Junior B (15-16 år/age) - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
U17 W4x+ coastal Piger/Girls C4X+, Junior B (15-16 år/age - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U17 M2x coastal Drenge/Boys C2X, Junior B (15-16) år/age - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
U17 W2x coastal Piger/Girls C2X+, Junior B (15-16 år/age) - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
U19 W/M 4x+ coastal Mixed (Junior A), C4X+ - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U17 W/M 4x+ coastal Junior u. 17 4x+ coastal - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
  • Clara Alder Juul(2)
  • Tobias Helbo Wagner(3)
  • Victor Helbo Wagner(4)
  • Henriette Skavin(cox)
17:42,60
121
U19 W/M 2x coastal Mixed (Junior A), C2X - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
U17 W/M 2x coastal Mixed (Junior B), C2X - 3000m 1. Afdeling
2012-09-08 23:59
Ingen anmeldt, løbet udgår