Resultater Danish Open Coastal Rowing 2014

Venligst se bort fra kolonnerne med handicaptider. Der roes ikke med handicap i coastalløb.

103
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 11:45
Plac. # Navn Tid
1 16 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
31:08:98
2 15 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
33:15,98
3 10 Skovshoved Roklub I
  • Henrik Skov Andersen(1)
36:19,68
105
50+M4x+ coastal Masters Mænd  50+  4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 11:00
Plac. # Navn Tid
1 40 Fredensborg
  • Peter Frederiksen(1)
  • Søren Eriksen(2)
  • Bjørn Andersen(3)
  • Ulrik Jensen(4)
  • Finn Gliver Olsen(cox)
27:51,92
2 42 Danske Studenters Roklub I
  • Arnold Sørensen(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Henning Willads(3)
  • Per Holst Jensen(4)
  • Birgitte Østergaard Hansen(cox)
34:07,12
106
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 4000m 1. Afdeling
2014-09-06 12:30
Plac. # Navn Tid
1 44 Frederiksværk Ro- og Kajakklub Herrer
  • Lars Hyllested(1)
  • Frederik Hyllested(2)
  • René Salqvist(3)
  • Jan Lauritsen(4)
  • Hans Garde(cox)
21:56,74
107
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 11:45
Plac. # Navn Tid
1 13 Danske Studenters Roklub I
  • Julie Schou(1)
35:43,89
2 11 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
36:51,06
108
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 14:30
Plac. # Navn Tid
1 24 Bagsværd Roklub I
  • Carl Christiansen(1)
  • Thomas Morsing Larsen(2)
29:43,43
2 27 Helsingborg Roddklubb III
  • Peter Berg(1)
  • Henrik Bruhn(2)
30:25,53
3 29 Helsingborg Roddklubb II
  • Jonathan Wright(1)
  • Nils-Peter Aulisio(2)
30:47,68
4 25 Kalundborg Roklub I
  • Lene Haugaard Mikkelsen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
31:21,91
5 21 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub
  • Martin Schjerning(1)
  • Jakob Grænge(2)
31:35,56
6 26 Lyngby Roklub I
  • Dan Brammer(1)
  • Armand Michaud(2)
33:44,02
7 28 Helsingborg Roddklubb I
  • Daniel Böcker(1)
  • Olle Andersson(2)
34:18,53
8 20 Skovshoved Roklub I
  • Hans Christian Eriksen(1)
  • Jesper Skavin(2)
36:33,73
9 23 Róðrarsamband Føroya I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
  • Brandur Sjúrðarson(2)
37:25,09
110
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 4000m 1. Afdeling
2014-09-06 12:30
Plac. # Navn Tid
1 41 Nivå Roklub
  • Lise Broskov Nielsen(1)
  • Lotte Dickow(2)
  • Liselotte Zedeler(3)
  • Charlotte Herfort(4)
  • Mette Gram(cox)
23:42,24
2 45 Frederiksværk Ro- og Kajakklub Damer
  • Dorrit Lassen(1)
  • Maj-Britt Garde(2)
  • Dorthe Kristensen(3)
  • Inger Nielsen(4)
  • Lena Hansen(cox)
24:07,75
111
50+M1x coastal Masters Mænd  50+  1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 11:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Danske Studenters Roklub I
  • Hans-Jørgen Stahl(1)
35:33,67
112
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 13:15
Plac. # Navn Tid
1 21 Danske Studenters Roklub I
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Helle Tibian(2)
31:22,55
2 29 Rønne Roklub I
  • Kate Petersen(1)
  • Line Pommer(2)
32:49,54
3 22 Danske Studenters Roklub III
  • Sophie De Goede(1)
  • Julie Schou(2)
33:05,17
4 20 Skovshoved Roklub I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
35:14,69
5 23 Danske Studenters Roklub II
  • Tanja Igland(1)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(2)
35:28,75
113
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 11:00
Plac. # Navn Tid
1 43 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub
  • Esben Søvndahl(1)
  • Martin Schjerning(2)
  • Jakob Grænge(3)
  • Nikolaj Leth Bernsen(4)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(cox)
27:47,43
2 46 Helsingborg Roddklubb I
  • Daniel Böcker(1)
  • Jonathan Wright(2)
  • Nils-Peter Aulisio(3)
  • Olle Andersson(4)
  • Henrik Bruhn(cox)
28:49,91
115
50+M2x coastal Masters Mænd  50+  2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 14:30
Plac. # Navn Tid
1 22 Danske Studenters Roklub
  • Hans-Jørgen Stahl(1)
  • Per Holst Jensen(2)
45:04,44
116
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2014-09-06 15:15
Plac. # Navn Tid
1 40 Roklubben Ægir I
  • Helene Olesen(1)
  • Ann Sofie Søndergaard(2)
  • Anne Nissen(3)
  • Jeanne Holm(4)
  • Mie Mellerup(cox)
31:53,5
2 43 Danske Studenters Roklub
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Helle Tibian(2)
  • Waltraut Lissau(3)
  • Birgitte Østergaard Hansen(4)
  • Martin Schjerning(cox)
32:28,08
3 42 Danske Studenters Roklub
  • Sophie De Goede(1)
  • Lisbet Østergaard(2)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(3)
  • Tanja Igland(4)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(cox)
36:27,5